Mosselsector wil meer visgebied Ontwikkelen &afdrukken erschuren PZC Gemeente geen schimmig fort KLEURENFOTO'S Even niet over de Sloeweg Goesenaren boos om verdwijnen poepveld Voor 12 Kwekers azen op droogvallende platen in Waddenzee lezers schrijven agenda bij nader inzien Boulevard Boulevard II www.verschurenfotovideo.nl "Je kind zal het maar hebben!" Giro 860 dinsdag 13 augustus 2002 door Rob Paardekam YERSEKE - De Producentenor ganisatie van de Nederlandse Mosselcultuur (PO) in Yerseke wil mosselzaad opvissen van de droogvallende platen in de Waddenzee. Er is een vergunning aange vraagd bij staatssecretaris Odink van Natuurbeheer en I STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; DOMBURG Strandpaviljoen De Oase, 10 30-11,30 uur: Beachfitness; Pleintje 't Groentje, 19.00-19.30 uur: Meeleeftheater; Strandpaviljoen de Stenen Toko, 14.00 - 15.30 uur: Kinderactiviteiten op strand; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22, 20.00- 21.00 uur en 21.00-22.00 uur: Tai Chi voor beginners; Turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor senioren; Vrijmetselaarsloge La Compagne Dura ble, Stationsstraat 16, 13.30-17.00 uur: Zomerreces, tentoonstelling van leden; NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Basis school De Lonneboot, 09.30-12.00 uur: Feestweek; OOST-SOUBURG - Buurthuis de Schuur, 13.00-15.00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie-contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal; Markt/Calandplein, 13.00-17.00 uur: Avonturendag; ZOUTELANDE - Catharinakerk, 19.00 uur en 20.00 uur: Miniconcert; Strand Zuid, 13,00-16.00 uur: Strandspe- len; Langstraat, 13.00-21.00 uur: Markt; Het Kustlicht, 19.00-19.45 uur: Kinder theater Over de toekomst van de kerncentrale Borssele loopt een rechtszaak in Den Bosch. Die is echter niet aangespannen door EPZom sluiting te voorkomen (PZC, zaterdag 10/8), maar door het Rijk om sluiting eind 2003 af te dwingen. Visserij. Begin augustus heeft een onderzoek naar de aanwe zigheid van mosselzaad in het westelijke deel van de Wadden zee plaatsgevonden. Daarbij werd, op een klein stukje in het Molenrak na, nauwelijks mos selzaad aangetroffen. De resultaten van het onder zoek geven volgens de PO wei nig hoop op een mosselzaad vangst van enige betekenis. Verwacht wordt dat het visbare bestand ruimschoots onder de 400.000 mosselton (één mossel- ton is honderd kilo) zal liggen. Daarom vindt de PO dat er meer visgebied moet komen. Ook de droogvallende platen in het oos telijke deel van de Waddenzee zouden volgens de organisatie opengesteld moeten worden. Het is nu nog verboden daar te vissen, omdat de platen als voedselreserve voor de vogels dienen. De PO meent echter dat de mosselvissers op basis van eerder gemaakte afspraken recht hebben op het mosselzaad dat op de platen ligt. In het be leidsbesluit 1999-2003 staat dat het bevissen van de droogval lende platen wordt toegestaan, mits in het diepere westelijke deel van de Waddenzee minder dan 400.000 mosselton zaad ligt. Dat is nu het geval. Visplan Volgens de PO bevatten de pla ten momenteel 700.000 tot een miljoen mosselton. Hoeveel daarvan moet worden opgevist, weet de organisatie niet. Dat hangt af van de daadwerkelijke hoeveelheid mosselzaad dat uit het westelijke deel wordt ge haald. In een binnenkort op te stellen visplan hoopt de PO meer duidelijkheid te geven. Overigens is het niet de eerste keer dat de PO een vergunning vraagt voor het vissen op de droogvallende platen. Tot grote ergernis van de mosselbranche wees de vorige staatssecretaris dat soort verzoeken consequent van de hand. In haar brief aan de nieuwe staatssecretaris stelt de PO dat visserij op de droogval lende platen noodzakelijk is om de continuïteit van de bedrijfs tak te verzekeren. door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De Sloeweg (N254) is voorlopig afgesloten voor alle verkeer. In opdracht van de provincie is gisteren be gonnen met grootschalige onderhouds werkzaamheden. De afsluiting duurt tot en met 31 oktober. Het gedeelte tussen de Bernhardweg-West en de Stoofweg bij 's-Heerenhoek gaat maandag 26 augustus weer open. Na de opening van de Westerscheldetunnel, maart volgend jaar, wordt de Sloeweg de voornaamste verbindingsweg met de A58. De provincie grijpt de gelegenheid aan om, vooruitlopend daarop, de weg nog eens flink onderhanden te nemen. De Sloeweg krijgt een nieuwe asfaltlaag. Bij de op- en afritten van de A58 (afslag Hein- kenszand) worden rotondes aangelegd. Die moeten de verkeersveiligheid bevorderen, maar ook wagens vanuit het Sloegebied sti muleren de A58 te nemen in plaats van de Nieuwe Rijksweg langs 's-Heer Arendsker- ke en 's-Heer Hendrikskinderen. Dat ver keer wordt via een 'bypass' om de eerste ro tonde naar de oprit van de snelweg geleid. De werkzaamheden brengen nogal wat ver- keershinder met zich mee. Vanaf de A58 is de afslag Heinkenszand tot en met 31 okto ber volledig afgesloten. Ook vanaf de Noordzakweg is het tot dan niet mogelijk de Sloeweg op te rijden. Borden geven de di verse omleidingen aan. De routes proberen vooral het vrachtverkeer zoveel mogelijk op de A58 te houden en via de afslag Middel burg naar het Sloegebied te laten rijden. Ook wordt verkeer over de Postweg en de Nieuwe Rijksweg gedirigeerd. foto Dirk-Jan Gjeltema Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. ven en wat je nog meer kunt ver- zinnen. Het lijkt me dat er dan eindelijk een boulevard komt die niet alleen dient om uit te waaien, maar waar je heen gaat om een gezellige tijd door te brengen. Ben wel benieuwd of het nu weer alleen bij praten blijft of dat er nu eindelijk actie wordt ondernomen. Zou Vlis- singen nu echt gaan bruisen? Ik hoop het van harte! Graag wil ik reageren op het ar tikel Gevangentoren krijgt ter ras erbij (PZC, 7-8). Dit artikel sprak mij zo aan, omdat ik vind dat de boulevard best wat le vendiger mag wordenIn het ka der van 'Vlissingen vernieuwt', wat jaren geleden al speelde, heb ik altijd het gevoel gehad dat het werk wat betreft de bou levard nooit is afgemaakt. In derdaad, vanaf het station Vlis singen tot aan het windorgel is een flink stuk boulevard. Maar een echt levendige gezellige uit straling mis ik. Hoe hartverwar mend is het dan ook om te lezen dat uitbaters van bedrijven wel hun best willen doen om de bou levard eindelijk levendig te ma ken. De vraag voor mij is wel: zijn de boulevardterrassen dan ook per rolstoel en met kinderwagens bereikbaar? Dat is niet goed te zien op de tekening. Het lijkt me geweldig dat de boulevard een sfeervolle gezellige boulevard wordt waar het leuk vertoeven is. Ik zie het al voor me: mensen die de prachtige Schelde staan te schilderen, gezellige terras sen die uitnodigen om te vertoe- J.M. Sommeijer-Verdmjn 1 Groen van Prinstererlaan U Vlissingen Ik vind dat de Gevangentoren nog steeds een blikvanger is op de boulevard en tevens een rust plaats. Als er een nieuw terras i komt, dan betekent dat veel voor de verfraaiing van de bou- j levard. Ik hoop dat de gemeente Vlissingen het plan goedkeurt. Want dan is er weer wat te bele- ven en kan men ook weer met veel plezier zien wat Vlissingen j doet voor het toerisme en de ei gen inwoners. R. de Ridder Bosjeslaan S Vlissingen door Rolf Bosboom GOES - Inwoners van Goes- Oost zijn verontwaardigd om dat de gemeente het enige hon- denuitlaatveldje in de wijk een jaar lang voor andere doelein den wil gebruiken. Op het ter rein moet tijdelijke huisvesting voor het Hoornbeeck College komen. Het 'strontveldje', zoals de plek tussen de vroegere BB-bunker en het gymnastieklokaal aan de Oranjeweg wordt genoemd, be- staatsinds 1998. Toen kwam het in samenspraak met de gemeen te tot stand na een actie tegen de vele hondenpoep in Goes-Oost - Precies die locatie heeft de gemeente uitgekozen om de tij- delijke huisvestingsnood van het Hoornbeeck College te leni gen. Er worden enkele gestapel de noodlokalen geplaatst. Onder aanvoering van C. van'! Westende is er een protestactie op gang gekomen. Zij heeft een bezwaarschrift ingediend, dat ook is ondertekend door 120 wijkgenoten. „Eerst worden wij de wijk uitgejaagd; nu weer er in, met alle pi'oblemen van dien voor mensen zonder hond." Francisca Ditiecher gaat met de koffiekar rond. foto Dirk-Jan Gjeltema door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Een beetje onwennig zitten ze er bij, de sta giaires die een week lang bij de gemeente Borsele komen wer ken. Het moet ze ook wel een beetje duizelen, want na een uit leg over de organisatie op maan dagochtend, zijn ze 's middags op de afdelingen geïnstalleerd waaraan ze zijn toegewezen. En die afdelingen zijn groot. Fabian Traas en Annelien van den Bosse, allebei 15, zitten bij voorbeeld op woonomgeving. En daar valt van alles onder. Nu zitten ze nog naar het gemeente lijk Groenbeheerplan op de computer te kijken, maar over een paar dagen gaat het weer over verkeersveiligheid Dan mogen ze in Oudelande zeggen hoe zij de ruimte voor het ver keer zouden inrichten om het veiliger te maken. Het stageproject is een voort vloeisel van het Jeugdwerk plan, nog opgesteld door de vo rige burgemeester J. Mandos. De bedoeling is jongeren te leren dat de gemeente helemaal niet een onbereikbaar overheidsfort is, waar schimmige besluiten worden genomen. Bovendien kunnen ambtenaren door het stageproject leren hoe jongeren tegen producten aankijken die de gemeente levert. Op de afdeling woonomgeving bleek al meteen hoe inwikkeld de zaken kunnen liggen. Anne lien uit Lewedorp, die voor de deur van haar huis automobilis ten op het gas ziet trappen, vroeg zich af waarom er in de Korenweg nog geen drempel ligt. Ze kreeg te horen dat de ge meente dan meteen ruzie zou krijgen met haar vader over de scheuren die in huis ontstaan. Zo leren de jongeren rekening te houden met alle aspecten van het gemeentelijk beleid. Zoals Fabian en Annelien er nu tegen aan kijken, zouden ze geen van tweeën voor een loopbaan als ambtenaar kiezen. Annelien wil in het onderwijs en Fabian vindt het nog veel te vroeg om te kie zen. Maar de week is nog maar net begonnen, dus de ambities kunnen nog alle kanten op. Praatje Francisca Ditiecher (15) heeft een stageplek bij interne zaken gekregen, samen met nog twee anderen. Het vak van ambte naar vindt ze prima, zolang het maar in haar belangstelling ligt. Nu rijdt ze met de koffiekar door het gemeentehuis maar morgen zit ze op de postkamer en ook de receptie valt onder in terne zaken. Francisca heeft op Groot Stelle voor handel en ad ministratie gekozen, dus de sta geplaats sluit best goed aan. „Wat je met zo'n koffiekar leert, is hoe je met mensen om moet gaan. Er zitten overal heel ver schillende mensen en met de meesten maakt je een praatje. Ik vind het echt heel leuk." Francisca heeft bij de aanmel ding gekozen voor interne za ken, maar niet iedereen kon bij de afdeling van zijn keuze wor den ingedeeld. Veel belangstel ling was er bijvoorbeeld voor de bestuursafdeling. De gemeente Borsele heeft overigens meer dan honderd jongeren tussen 15 en 18 jaar moeten teleurstel len. Er is maar plaats voor 53 stagiaires, verdeeld over twee weken. Alleen op de afdelingen sociale zaken en burgerzaken zitten geen stagiaires. Daar zijn te veel persoonsgegevens, die moeten worden beschermd. Alle jongeren werken op de hele af deling in alle werkzaamheden mee. Volgende week treedt er weer een verse lading jonge Bor- selaren aan. De stagiaires hoe ven het niet voor niets te doen. Ze krijgen 85 euro, een salaris dat gelijk is aan dat voor een ge middeld vakantiebaantje. Moeder zijn is alles geven, zorgen, lijden, liefde en le\>en. Moeder zijn is alles derven, alles... en tevreden sterven. Bedroefd om haar heengaan maar dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat, na een liefdevolle verzorging in zorgcen trum "Vremdieke". nog vrij onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overoma SUZANNA VERHELST sinds 5 februari 1977 weduwe van Cornells Constantinus Pladdet in de gezegende leeftijd van 93 jaar. Terneuzen: M. F. Deseijn-Pladdet P Deseijn t Adrie en Ria Marianne en Constantijn Peter en Sandy Terneuzen: P. Stoffels-Pladdet A. M. Stoffels Levien en Mieke Roland Franlc en Verona Annelies en Jos Arjan Martin Lianne en Henk Conny en Bram Robin llona Sylvia en Tom Remco Jordy Daphne Sluiskil: G. Pladdet t Hoek, 11 augustus 2002. Correspondentieadres: Stuvesande 674, 4532 MN Terneuzen j. De afscheidsdienst zal worden gehouden donderdag 15 augustus om 14.00 uur in de Nederlands Hervormde kerk, Louisa- straat 43 te Sluiskil. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvin den op de Algemene Begraafplaats te Sluiskil. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in "de Ark". Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, ge- lieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat, na een kort ziekbed, van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma ANNA WIERINGA-NUDAM sinds 31 mei 2000 weduwe van Martent Wieringa geboren overleden 9 augustus 1917 11 augustus 2002 te Groningen te Zierikzee Heesch: Joop en Anja Wieringa Mark en Mélariie Thomas en Marloes Zierikzee, Arcus zorgcentra, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Bachlaan 47, 5384 BL Heesch. De crematieplechtigheid zal donderdag 15 augustus om 13.00 uur plaatsvinden in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de plechtigheid is er in de ontvangkamer van het crematorium gelegenheid tot condoleren. i Breda: Lange Brugstraat (076) 522 60 70, Ridderstraat (076) 514 40 45 Middelburg: Lange Geere (0118) 61 26 03 Oosterhout: Arendstraat (0162) 45 42 52, Zuiderhout (0162) 42 66 06 Roosendaal: Dr. Brabersstraat (0165) 56 90 88 Rijen: Wilhelminaplein (0161) 22 32 20 Steenbergen: Kaaistraat (0167) 56 37 68 Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. We doen dat door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en fCBFj het geven van voorlichting. Geef daarom gul. Tüf lL f Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichtlng.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12