Clubhuis Zeelandia Middelburg af Neder-Duitse euro is kunst Even geen jawoord meer in Arnemuiden Grote interesse voor nieuwbouw Ritthem Voetbalclub bespaarde een ton door zoveel mogelijk zelf te doen Dief laat auto achter Meisje bestolen Rommelmarkt Dorpentocht brengt 3500 euro op Kanaalweg afgesloten Zonder rijbewijs over de kop Beledigende wildplasser op de bon Forse schade door brand op bootje XTC-pillen in beslag genomen Lampionoptocht Dolle Modedag Lampionoptocht in Domhurg Praten over teleurstelling Vrouwenavond COLIJIU dinsdag 13 augustus 2002 MIDDELBURG - Een onbekende is in de nacht van zondag op maandag met een gestolen auto tegen een geparkeerde auto aangereden op de Nassaulaan. Hij liet de wagen vervolgens achter en sloeg op de vlucht. De gestolen wagen stond op het Molenwater. De politie heeft de zaak in onderzoek. Hoor Ron Magnée MIDDELBURG - Een ronde, steenrode bestuursafdeling, met daar tegenaan een blauw kantinegedeelte met een mo derne, high tech uitstraling. Zie daar het nieuwe onderkomen van voetbalvereniging Zeelan dia Middelburg, dat zaterdag I officieel in gebruik wordt geno men. j Bij binnenkomst valt meteen een enorme stalen pilaar op die I het ronde bestuursdeel van het i gebouw schraagt. ,,De brand- weer had ons opgedragen om er i een brandwerende laag op te •j schilderen", verklaart voorzit- ter W. Vermeule van Zeelandia Middelburg. „Het is volledig van staal, je zou zeggen dat die paal pas als laatste gaat bran- MIDDELBURG - Een 12-jarig meisje uit Middelburg is gister middag bestolen van enkele tientallen euro's en een bank pas. Het meisje had in een winkel haar tas in een pashokje laten staan. Een medewerker van de winkel had de tas gevonden en achter de balie neergelegd. La- i ter bleek dat de portemonnee uit de tas was gestolen De politie heeft gistermiddag een 44-jarige man uit Bergen op Zoom aangehouden op verden- king van winkeldiefstal. De man had in een winkel in de Glacisstraat in Vlissingen vijf pakjes scheermesjes met een winkelwaarde van 46 euro in zijn tas gestopt. De politie heeft de dief meegenomen naar het politiebureau. VLISSINGEN - De Stichting Majoraat houdt zaterdag 31 au- gustus een rommelmarkt in de mensa aan de Van Hogendorp- i weg 58a. De rommelmarkt 1 begint om 9.00 uur en duurt tot j circa 14.00 uur. Er zijn nog marktkramen te huur. SEROOSKERKE - De Terre des Hommes Dorpentocht, die vorige week dinsdag werd verreden, heeft 3500 euro opge bracht Het geld gaat naar het hospitaalschip Shapla in Ban gladesh. Aan de Dorpentocht deden 1200 fietsers mee, waar onder een aantal Japanners. MIDDELBURG - Het stuk Kanaalweg tussen het station en de Schroebrug in Middelburg is van maandag 19 augustus tot en met vrijdag 30 augustus afgesloten voor verkeer. Het ge deelte van de weg krijgt nieuw asfalt. BROUWERSHAVEN - Een 16-jarige Duitse jongen is in de nacht van zaterdag op zondag met de auto van zijn vader over de kop geslagen en in de sloot beland. Hij was zonder mede weten van zijn vader met diens auto aan de haal gegaan. De jongen - die ook nog eens onder invloed van alcohol verkeerde - raakte op de Blankersweg de macht over het stuur kwijt en sloeg over de kop. De auto kwam in de sloot langs de Blan kersweg tot stilstand. De jongen kwam met de schrik vrij. De auto raakte zwaar beschadigd. RENESSE - Een 22-jarige Zierikzeeënaar heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Renesse twee bekeuringen opgelo pen. De man werd door twee leden van de bereden politie be trapt op wildplassen. Toen de man op dat ongewenste gedrag werd aangesproken, reageerde hij door het paard van een van de agenten op het achterwerk te slaan. De man werd daarop aangehouden en afgevoerd naar het bureau. Op wildplassen staat een boete van 45 euro. Het beledigen van een ambtenaar in functie kostte de Zierikzeeënaar 190 euro. BROUWERSHAVEN - Een brand in het motorcompartiment heeft gisteren forse schade veroorzaakt aan een bootje in de haven van Brouwershaven. De brandweer rukte uit, maar de eigenaar van het bootje had de brand inmiddels al met een schuimblusser geblust. Het bootje is inmiddels van de haven van Brouwershaven naar het haventje van Den Osse versleept. De exacte omvang van de schade is nog niet bekend. RENESSE - De politie heeft op de Vroonweg tussen Renesse en Burgh-Haamstede in de nacht van zondag op maandag een aantal xtc-pillen en wiet in beslaggenomen. Tijdens een ver keerscontrole werden twee mannen uit Epe betrapt op het be zit van de drugs. De twee mannen zijn na de inbeslagname met een dagvaarding naar huis gestuurd den." De voetbalvereniging schikte zich toch maar in het oordeel van de brandweer en schilderde de paal over. Maar één keer was niet voldoende. Na welgeteld tien keer schilderen was de laag pas dik genoeg naar de zin van de brandweerlieden. Vermeule: „Die pilaar was in middels twee keer zo dik gewor den." Het is tekenend voor de tot standkoming van het clubge bouw van Zeelandia Middel burg. De voetbalclub botste nogal eens met onderdelen van de overheid - of het nu ging om de brandweer of de gemeente. Zo was er lange tijd gesteggel over het ontwerp van het ge bouw. Een aantal malen kwam de voetbalclub met een eigen voorstel, dat de welstandscom missie echter steeds weer af keurde. Uiteindelijk werd stadsarchitect W. van der Veur aangetrokken. Die maakte een ontwerp dat ieders goedkeuring kon wegdragen. Maar nu ging het ontwerp de begroting van Zeelandia Middelburg weer ver te boven. Het prijskaartje van zo'n 750.000 euro werd uitein delijk met een ton gedrukt. De oplossing was om alles wat de club zelf kon doen, ook zelf te doen. „In de praktijk hebben we bijna alles zelf gedaan", verklaart Vermeule. „Of het nu gaat om het schilderwerk, het maken van een bar of het zetten van de tegels." In totaal waren er de af gelopen dagen meer dan vijftig man in en om het gebouw actief. „Sommigen hebben tien uur meegeholpen, anderen hebben wel duizend uur in het gebouw gestopt." Het resultaat mag er zijn. Door veelvuldig gebruik van staal en golfplaten heeft het pand een high tech uitstraling. Grote me talen lampen in het kantinege deelte benadrukken deze stijl. „Toen we het in februari voor het eerst zagen, schrokken we wel even. Maar al heel snel be gonnen we het te waarderen. Dat is ook met onze vereniging. De ene helft vindt het prachtig, de andere had voor iets anders gekozen", aldus Vermeule. Krukken Toch is de stijl niet consequent modern. Aan de grote, vierkante bar staan knusse, houten kruk ken. Achter de bar begint de keuken. Bij de frituur is er op verzoek van de kantinemensen een groot raam gekomen. „Die willen op zaterdag ook graag voetbal kijken." Achter de keu ken eindigt het pand in een ber ging. Al met al is er veel door de club zelf gedaan. Dat ging niet altijd even gemakkelijk. Zo werd de houten vloer plankje voor plankje uit het oude clubge bouw gehaald en in het nieuwe pand weer vastgespijkerd. „We zijn toch een club die op het geld moet letten", verontschuldigt Vermeule zich. Het overbrengen van de vloer bleek voor de vrij williger in kwestie toch iets be werkelijker dan het zich op het eerste gezicht leek. „Hij begon er in mei aan en dacht er een week over te doen. Maar afgelo pen weekend heeft hij er de laat ste hand eraan gelegd." Ter gelegenheid van het nieuwe clubgebouw aan de Veersepoort houdt Zeelandia Middelburg zaterdag een receptie voor leden en oud-leden. Aanvang is 19.00 uur. Het nieuwe onderkomen van voetbalvereniging Zeelandia Middelburg heeft een moderne uitstraling. foto Ruben O reel doorValeska Nastaly ARNEMUIDEN - In de trouw zaal in het voormalig stadhuis van Arnemuiden kunnen men sen vanaf 1 oktober gedurende vier maanden niet trouwen. De ruimte wordt in die periode ver nieuwd. Het plan voor verbou wing was nog blijven liggen na de overgang van stadhuis naar museum. Volgens R. Hofman van de dienst Stadsbeheer bij de ge meente Middelburg is de ver bouwing uitgesteld, zodat het WESTKAPELLE - Onder bege leiding van muziekvereniging OKK wordt vrijdagavond een lampionoptocht gehouden in Westkapelle. Deze begint op de Markt om 21.30 uur. Lampions zijn verkrijgbaar bij zaal West kapelle Herrijst. Aansluitend wordt om 22.30 uur een vuur werk gehouden boven de Kreek. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl museum gewoon open kan blij ven in het drukke zomerseizoen. „Je kunt trouwens niet echt van een verbouwing spreken. Het interieur is nu gewoon oud met die donkere en bruine kleuren. Het is meer aanpassen aan deze tijd." De aanpassingen in de trouw zaal gaan in overleg met monu mentenzorg. „In elk geval ko men de schilderwerken die er nu hangen terug en het museum blijft de ruimte naast de trouw zaal gebruiken als expositie ruimte. Verder wordt de vloer bedekking vernieuwd en gaat het verlaagde plafond eruit. Die donkerbruine kleur uit de jaren zestig past niet meer in het hui dige museum. Het plafond wordt iets hoger en wordt vlak gestukadoord", aldus Hofman. Hij zegt dat de kosten van de verbouwing ruim 68.000 euro bedragen. Als alles goed verloopt, kunnen vanaf 1 februari 2003 weer hu welijken in de trouwzaal geslo ten worden. Mensen die voor die tijd willen trouwen, zijn aange wezen op de trouwzaal in het Middelburgse stadhuis. Volgens L. Slager van de afdeling Bur gerzaken Middelburg is dat geen probleem. „In Arnemuiden vindt nooit zo 'n groot aantal hu welijken plaats. En de verbou wing gebeurt in de stilste perio de wat huwelijken betreft. Daarom hebben we geen alter natief in Arnemuiden gezocht. Het probleem met een alterna tieve locatie is ook dat het altijd een beetje behelpen is." DOMBURG - De Stichting Eve nementen Domburg Aktief houdt maandag 19 augustus van elf uur 's ochtends tot elf uur 's avonds de Domburgse Dolle Modedag. De wekelijkse markt wordt dan aangevuld met modeshows, een klederdrachtshow, een spring kasteel, henna-tatoeages, de monstraties, muziek en straat theater. Tussen twee uur en acht uur wordt er elk uur een mode show gehouden op het podium op 't Groentje of op dat in de Ooststraat. De Sportshop Domburg houdt om acht uur een modeshow on der begeleiding van een dj op het podium in de Stationsstraat. De dag wordt op dezelfde loca tie afgesloten met live-muziek van de band Copy Cat. door Miriam van den Broek RITTHEM - Zes ruime vrij staande woningen worden ge bouwd aan de Zuidwatering- straat in Ritthem. De huizen staan sinds een week te koop bij Schinkel De Weerd Makelaardij in Oost-Souburg. Twee zijn er al verkocht. Met de bouw wordt begonnen als er vier huizen verkocht zijn. M. de Weerd van het makelaars kantoor verwacht dat het in ok tober zo ver is. De belangstel ling voor de woningen is enorm. „We hebben nu al vijftig bro chures verstuurd naar mensen die geïnteresseerd zijn. Dat zijn er heel veel", zegt ze. De huizen zijn ontworpen door Archikon bv uit Goes en worden ontwikkeld door Proverko Wo ningbouw bv, ook uit Goes. De huizen staan op kavels van vijf honderd tot ruim zeshonderd vierkante meter en kosten tus sen de 327.500 en 342.500 euro. De voorgevels van de woningen lijken op elkaar, maar ze zijn al lemaal afzonderlijk ontworpen. Zo zijn er woningen met ver schillende uitbouwen en is er gespeeld met ramen en glazen geveldelen. Ook de kleuren van DOMBURG - De jaarlijkse gro te lampionoptocht in Domburg wordt donderdag gehouden. De stoet van licht, muziek en ver klede deelnemers vertrekt om half negen 's avonds vanaf het Centrumplein van vakantie park Hof Domburg. Een half uur voor vertrek kun nen de deelnemers zich daar al opstellen. De jury zal dan uit de mooiste en origineelste creaties de beste kiezen De prijsuitrei king vindt na de tocht door het dorp, omstreeks half tien, plaats op het Centrumplein bij Hof Domburg. Deelnemers kunnen zich alleen of met groepen inschrijven. Het maakt niet uit of de deelnemers lopend, fietsend, steppend, op inline-skates of voortgetrokken door een boerenwagen met trac tor aan de tocht meedoen. Lam pions zijn te koop bij de receptie van het vakantiepark. De op tocht wordt georganiseerd door Stichting Evenementen Dom burg Aktief. de gevelstenen en dakbedek king zijn verschillend, zodat elk huis een eigen sfeer heeft. De huizen zijn verder voorzien van een L-vormige woonkamer, een open keuken en een bijkeu ken. Boven zijn er drie slaapka mers en een badkamer. Op de zolder is plaats voor nog twee slaapkamers. MIDDELBURG - Contactgroep De Ochtenden houdt dinsdag 24 september een ochtend voor vrouwen in het kader van ge- loofsopbouw en toerusting. In de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat 1 Middel burg spreekt Edith Schouten over 'Omgaan met teleurstellin gen'. De bijeenkomst begint om 9 uur en duurt tot 11.30 uur. Voor kleine kinderen is een crè che aanwezig. MIDDELBURG - Het COC Midden-Zeeland heeft ervoor gekozen om de vrouwenavond opnieuw te introduceren. De belangenorganisatie voor homoseksuelen verklaart dat op veler verzoek de vrouwenavond weer aan het rijtje van activitei ten wordt toegevoegd. Elke tweede zondag van de maand is het voor women only. De deuren van café Goudwaard aan de Lange Noordstraat 52 in Mid delburg gaan om acht uur open. Geheel nieuw is de avond voor bi-seksuelen, die het COC voortaan een keer per maand wil houden. Advertentie ff inbraakbeveiliging ^erkend brandbeveiliging toegangscontrole camerabewaking meldkamer fac. alarmopvolging 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE xsmKL ALARMCROEP Bel: 0113-213720 NEDERLAND E-mail: info@colijnbv nl^ Kunstenaar Paets uit Hilversum zegt de maker te zijn van de twee-euromunt met Nederlandse basis en een Duitse rand. foto Vincent Boon door onze regioredactie HILVERSUM - Beeldend kun stenaar Rutger Paets uit Hil versum zegt de maker te zijn van de twee-euromunt met een Nederlandse basis en een Duitse rand die vorige week werd aangetroffen. De ont dekker van de munt, P. van Es uit Vrouwenpolder, heeft ech ter zijn twijfels of Paets wel echt de maker van de munt is. Paets claimt het geestelijk ei gendom van het vervaardigen van Nederlandse euromunten met een 'buitenlandse' rand. Naast de munt met een Duitse rand heeft hij twee-eurostuk ken voorzien van randen uit België, Frankrijk, Italië, Grie kenland, Portugal en Oosten rijk en in omloop gebracht; ge woon door ermee te betalen in de winkel. Paets kwam op de gedachte voor zijn project toen hij de eerste 'buitenlandse' euro munt in handen kreeg. Hij vindt het goed dat landen hun eigen identiteit hebben willen geven aan de euro. „De Euro pese Unie legt ons van bovenaf op dat we Europees moeten denken en kijken. Maar dat werkt niet zo." Toen vorige week een van zijn munten werd 'ontdekt', schrok Paets. Hij had niet verwacht dat het al zo gauw zou gebeu ren. Hij had de munten een kleine drie weken eerder in omloop gebracht. De man uit Vrouwenpolder die het stuk in zijn portemonnee ontdekte, bekeek de munt nader omdat hij lichte beschadigingen aan de rand zag. Het ging om een van de eerste door Paets bewerkte munten, inmiddels is hij er meer bedre ven in en veroorzaakt hij minder beschadigingen. „De munten en de randen gaan ge makkelijk van elkaar. Al past de rand van sommige landen beter dan die van andere. Ze zijn niet allemaal even gemak kelijk inwisselbaar, ze komen uit verschillende fabrieken. Sommige moet ik er met grof geweld in slaan." Hij vindt de kwaliteit slecht: „Net als de eenwording". Paets houdt zich ook bezig met 'oud' geld. Hij vouwde de rand van een 500-lirestuk om een één-euromunt. Maar de kun stenaar houdt het niet bij Eu ropa: hij plaatste ook de rand van muntstukken van de Thai se bath om Nederlandse euro munten. „De munten zijn per fect uitwisselbaar." Naast zijn muntenproject schildert Paets en maakt hij objecten/instal laties, litho's en grafieken. Een woordvoerder van het mi nisterie van Financiën zei vo rige week donderdag het niet waarschijnlijk te achten dat het om een verwisseling ging. Hij dacht eerder aan een misdruk. Gisteren zei de woordvoerder dat het stuk moet worden onderzocht bij de Koninklijke Nederlandse Munt in Utrecht om te bepalen wat ermee is gebeurd. De 'eigenaar' van het Neder lands-Duitse muntstuk, P. van Es uit Vrouwenpolder, hoopt vandaag duidelijkheid te heb ben over de twee-euromunt. Een expert van De Munt in Utrecht heeft Van Es uitgeno digd om de munt te onderzoe ken. De expert gaat er volgens Van Es op basis van een kran tenfoto van uit dat het om een gemanipuleerd geldstuk gaat. Definitief uitsluitsel kan hij pas geven na het zien van de munt. Van Es heeft overigens zijn twijfels of Paets wel echt de maker van de munt is. „Hij zei dat hij de munt met een hamer heeft bewerkt en verder liet hij zich er niet over uit", aldus een sceptische Van Es. „De munt zelf toont overduidelijk spo ren van een tang. Daarnaast zegt de kunstenaar dat hij ook met Belgische munten heeft geknutseld. Vrienden van ons hebben dat geprobeerd, het bleek helemaal niet te klop pen." Koud kunstje Tot slot heeft Van Es de indruk dat er inmiddels op grote schaal met de twee-euromun ten geknutseld wordt. Hij zegt door heel wat mensen gebeld te zijn die meedelen dat het een koud kunstje is. „Met een hy draulisch persje druk je hem er zo uit, zegt men." Zijn enthou siasme over de munt is daar door een stuk minder gewor den. „Maar ik wil het wel zeker weten. En het is leuk om op de ze manier contact te maken met De Munt, om te zien wat daar allemaal gebeurt. Dat is een leuke bijkomstigheid." Gemengde munten zijn een wettig betaalmiddel. Het Openbaar Ministerie kan nog geen uitsluitsel geven over de vraag hoe het staat met de strafbaarheid van het project. Paets zei eerder zich er van be wust te zijn dat zijn werk waarschijnlijk strafbaar is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11