"Ik ben 37: zie je mij achter de geraniums?" Laat haar niet vallen Giro 222111 Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd PZC 0900-8212411 0 FAMILIEBERICHTEN <H> maandag 12 augustus 2002 Psalm 797 Zo zullen wij. de schapen uwer weiden, in eeuwigheid uw lof, uw eer verbreiden en zingen van geslachten tot geslachten uw trouw, uw roem, uw onverwin'bre krachten. In deze zekerheid is in de leeftijd van 89 jaar over leden. onze zeer geliefde zorgzame vader, groot- en overgrootvader JACOB CORNELIS DE JAGER weduwnaar van Catharina Elizabeth De Putter Radium (R.S.A.): C. C. v. d. Sluis-de Jager in herinnering: M. v. d. Sluis Biervliet: C. C. Luijk-de Jager J. C. Luijk Hoek: C. J. M. de Jonge-de Jager P. de Jonge Sehoondijke: G. L. de Jager J. S. J. de Jager-Bliek Axel: L. G. de Jager C. J. de Jager-van Doorn Dalfsen: C. J. de jager J. de Jager-v. d. Vinne Zalk: J. A. Boxhoorn-de Jager A. Boxhoorn Klein- en achterkleinkinderen Wij zijn dankbaar voor de goede zorgen die hij mocht ontvangen in verpleeghuis De Stelle" afd. Klaverblad. Oostburg. 8 augustus 2002. Correspondentieadres: Van Ruysdaelstraat 16. 4507 CC Sehoondijke De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 13 augustus om 15.15 uur op de algemene begraaf plaats te Biervliet, na voorafgaande samenkomst in de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, Tramstraat 1 te Hoek, aanvangende om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in "Annelot Ter Walle". Ter YVallestraat 7. Biervliet. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. - enige en algemene kennisgeving - Diepbedroefd, maar dankbaar voor de vele herinne ringen. geven wij u kennis dat van ons is heenge gaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder PIETERNELI.A JANNEKE BLF.UZÉ-MEULF.NDIJK weduwe van A. J. Bleuzé in de leeftijd van 91 jaar. C. M. Ferwerda-Bleuzé C. Th. Ferwerda Ronald en Ailsa Alexander. Adalyn Ronald Antonio Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van zorgcentrum St. Willibrord en Dr. Ancotta voor hun liefdevolle verzorging. 1 augustus 2002 Correspondentieadres: Fam. Ferwerda-Bleuzé Apartado 5307 Santo Domingo Dominicaanse republiek De begrafenis heeft vrijdag 9 augustus in familiekring plaatsgevonden. Mijn tijden zijn in Uw hand. Psalm 31 vers 16 Zondagmorgen is in alle rust van ons heengegaan onze lieve zus. schoonzus en tante ANTHONIA N. HOOGESTEGER Geboren. 26-12-1909 Overleden. 11-8-2002 Middelburg: M. Hoogesteger J. Hoogesteger-Jasperse Utrecht: N. A. Smith-Hoogesteger Vlissingen: J. Hoogesteger-Adriaanse Australië: C. Hoogesteger C. Hoogesteger-Kuiper Goes: M. Geene T. J. Geene-Hoogesteger Neven en nichten Correspondentieadres: Dillenburglaan 19, 4461 T| Goes De afscheidsdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden woensdag 14 augustus om 15.15 uur in de kerkzaal van zorgcentrum "Rand- hoF', 's-Heer Elsdorpweg 18 te Goes. Voorafgaand is er gelegenheid tot afscheid nemen vanaf 12.45 uur. Aansluitend zal om plm. 14.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Goes. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in voornoemd zorgcentrum. We zullen haar erg missen, geen bezoekjes meer. geen dagelijkse telefoontjes meer. Maar zelf zou ze zeggen; zo is het leven. Ze was een hele verstandige vrouw, die nog midden in het leven stond. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het overlijden van onze moeder, groot- en overgroot moeder MAATJE ELIZABETH DE NOOIJER sinds 6 maart 1978 weduwe van Jacobus Izaak de Smit op de mooie leeftijd van 94 jaar. Willemsoord: Bep Jonker-de Smit Bert Jonker 's-Heer Arendskerke: Nico de Smit Rie de Smit-Vermeule Bergen op Zoom: Corrie Blanckaert-de Smit Ivo-Jan Blanckaert Klein- en achterkleinkinderen We bedanken de verpleging van Zorgcentrum "Buitenrusten wel diegenen die met toewijding en liefde haar hebben verzorgd. Middelburg. 11 augustus 2002 Buitenruststraat 221 kamer 76 Correspondentieadres: Meteorenlaan 9. 4624 CG Bergen op Zoom Onze moeder en oma is opgebaard op haar eigen kamer in "Buitenrust", alwaar gelegenheid is om af scheid van haar te nemen op dinsdag 13 augustus van 18.30 uur - 19.00 uur. De herdenkingsdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden op donderdag 15 augustus om 13.30 uur in het uitvaartcentrum "De Voorzorg- Sinke". Industrieweg 20 te Vlissingen. Aansluitend zal om 14.30 uur de begrafenis plaats hebben op de begraafplaats te Vlissingen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Op 10 augustus 2002 overleed tot ons verdriet, onze moeder, onze oma. onze "oude-oma". HUBERTHA STEKETEE-OVERHOFF geboren op 5 april 1906. Gapinge: Ad Steketee Ineke Steketee-Hardon Londen: Hans Steketee en Marjon Koenekoop Willem, Doortje Amsterdam: Menno Steketee en Frederiek Weeda Vlissingen: Anton Steketee Sigvarda Steketee-Pihl Almere: Eric Steketee en Karin de Kanter Daan, Luuk, Noortje Middelburg: Ingrid de Pagter-Steketee en Kees de Pagter Jacob Roggeveenhuis, Middelburg Correspondentieadres: Schotsehoek 25. 4352 AH Gapinge De crematie zal plaatsvinden woensdag 14 augustus om 10.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg Na een korte liefdevolle verzorging in verpleeghuis "De Vliedberg", afd. Keersluis is overleden, onze tante NEL GOEDBLOED in de leeftijd van 99 jaar. Neven en nichten Koudekerke. 11 augustus 2002. Correspondentieadres: C. P. Goedbloed. Oud Arnemuidsvoetpad 56, 4332 AR Middelburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 15 augustus van 10.00 tot 10.30 uur in het rouw- centrum "Middelburg", Buitenhovelaan I te Middel- burg. Aansluitend zal om 11.00 uur de begrafenis plaats vinden op de algemene begraafplaats aan de Weste lijke Oude Havendijk 5 te Middelburg. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Heden is van ons heengegaan onze gewaardeerde huisgenote, mevrouw A. WIERINGA-NIJDAM De bewoners van "De Vrijburg". Zierikzee. 11 augustus 2002. Met verdriet namen wij kennis van het overlijden van onze lieve buurman DHR. R. VERBRUGGE Hij was als een opa voor ons gezin. Wij wensen de familie sterkte toe in dit verlies. Bert en Leny Fieret en kinderen aandacht gevraagd voor reuma en werk 1 Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, dat zijn 1.6 miljoen mensen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een belangrijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbei dsongeschikt. En zij die aan het werk willen blijven, ondervin den vaak heel wat onbegrip. Ook Theo Hollestelle weet dat inmiddels. Dit is zijn verhaal. Theo Hollestelle heeft ondanks zijn reuma een eigen transport bedrijf. Hij was nog maar een half jaar bezig met dit een mansbedrijf toen de diagnose (inmiddels twee jaar geleden) werd gesteld: reuma! "Je staat dan voor de keuze: het bijltje erbij neergooien of doorvecht en. Nog altijd ben ik niet van plan op te geven wat ik heb opgebouwd. Ik ben 37. Ik ga niet zomaar achter de gerani ums zitten." Theo maakt lange dagen: 's ochtends om zes uur stapt hij op zijn truck om 's avonds rond acht uur weer thuis te komen. "Als je eenmaal in het ritme zit, gaat het prima. Maar 's avonds ben ik echt op. En eerlijk gezegd, vrijdagavond kunnen ze me opvegen. Geluk kig heb ik veel steun aan mijn vrouw en kinderen. De zaterdag en zondag zijn voor hen." Pijn in handen en voeten Theo Hollestelle heeft allerlei aanpassingen laten aanbrengen om zijn werk te kunnen doen. Dat was nog een heel gedoe, want ook hij kreeg te maken met de bureaucratie van de uitvoe rende instanties. Theo moest bijvoorbeeld "hemel en aarde bewegen" om een automatische versnellingsbak in zijn truck vergoed te krijgen. Met een voortdurende pijn in zijn han den en voeten is aldoor koppe len en schakelen veel te zwaar. Bij het laden en lossen heeft hij uiteraard ook de nodige pijn. Echter, zijn aanvraag voor een elektrische pompkar voor het la den en lossen is afgewezen. Hij laat het er niet bij zitten. "Ik heb hiertegen bezwaar aan getekend, want een pompkar bij laden en lossen betekent voor mij dat ik wellicht nog jaren vooruit kan in mijn werk... dat is namelijk mijn bedoeling. Die bureaucratie en dat onbegrip, onvoorstelbaar!" Onbegrip maakt veel kapot Met het onbegrip van de buiten wereld kan een reumapatiënt jarenlang worstelen. Dat komt door het grillige karakter vance ziekte. De ene dag kun je klus sen in de tuin, de volgende dag moet je dat bezuren en uitrus ten. Niemand die dat ziet, men sen kunnen dan al snel denken: wat een aansteller. Gelukkig be wijzen patiënten als Theo, er hij is beslist niet alleen, datze nog tot veel in staat zijn. Mee begrip voor de individuele mo gelijkheden bij het zoeken vinden van geschikt werk is uiterst belangrijk. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds fi nanciert zo'n 70% van het we tenschappelijk onderzoek in Ne! derland. Andere activiteiten zijn: voo- lichting, aangepaste vakanties individuele hulp en financier steunen van de meer dan hon derd reumapatiëntenverenigin- gen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. «jl. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Word donateur. Er is nog zoveel te doen. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Via familie, school, werk, buren of kennissen hebben veel meer mensen er mee te maken. Steun daarom ons werk. Dat is letterlijk van levensbelang. Het Nationaal Epilepsie Fonds staat voor: - wetenschappelijk onderzoek - voorlichting via een infolijn, folders en brochures - begeleide vakantieactiviteiten -individuele hulp - epilepsieprojecten in ontwikkelings landen Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0,10 per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsie.nl Nergens is de stilte zo indringend als op het wad. Je hoort hooguit een groepje vogels, ergens in de verte. Deze stilte. Die rust. Dat gevoel. Daar doen wij het voor. Doe met ons mee. Steun de Waddenvereniging. Word lid. Bel (0517) 493 600. www.waddenvereniging.nl Waddeme reniging Wat is reuma? Wat doet het Nationaal Reumafonds? Als reuma in je leven komt, is dat vaak voor altijd. Veelal zal het leven dramatisch veranderen. Je wordt sterk afhankelijk van medische zorg, van paramedische zorg en ook intensief medicijngebruik wordt dagelijkse routine. Sporten kan niet meer, een hobby blijkt onmogelijk, het is vaak de vraag of je op je werk kan blijven functioneren. In sociale contacten doet dat echt zeer. Een soort "onzichtbare pijn" die voor veel patiënten net zo zwaar telt als de fysieke pijn. Gedurende dit jaar, onder andere via de nationale collecte, vraagt het Na tionaal Reumafonds hiervoor extra aandacht. Wat is reuma? Reuma is niet één ziekte. Het is de verzamelnaam voor zo'n tweehonderd verschillende ziektes die alle met gewrich ten en spieren, en dus met be wegen, hebben te maken en die niet door ongeval of bles sure worden veroorzaakt. Men sen met reuma hebben proble men met bewegen en kunnen daardoor veel dingen niet meer. Vaak hebben ze ook pijn en verlies van energie. Onge veer een op de tien Nederlan ders lijdt aan een vorm van reuma. Daaruit blijkt dat reu ma nog steeds volksziekte nummer één blijft met 1,6 miljoen Nederlanders die aan reuma lijden. Een op de vijf huisartsenconsulten heeft te maken met gewrichts- of spier- klachten. Het meest voorkomend is ar trose oftewel gewrichtsslijta- ge, vooral aan knieën en heu pen (ca. 650.000 mensen). Chronische gewrichtsontste kingen zijn kenmerkend voor ontstekingsreuma, zoals bij reumatoïde artritis en de ziek te van Bechterew (ca. 400.000 mensen). Ook aandoeningen van de weke delen, zoals spie ren, pezen en bindweefsel, komen veel voor (ca. 500.000 mensen). Wij geven veel steun aan het wetenschappelijk onderzoek Ruim 70% van het weten schappelijk onderzoek in Ne derland wordt gefinancierd door het Nationaal Reuma fonds, wat alleen mogelijk is door uw giften, want de over heid geeft ons geen subsidie. Helaas is het nog steeds niet mogelijk om reuma echt te genezen. Toch is de afgelopen decennia veel verbeterd. Zo komen tegenwoordig steeds minder reumapatiënten in een rolstoel terecht, dankzij bete re medicatie en nieuwe be handelingen op het gebied van fysiotherapie, ergothera pie en orthopedie. Ook zijn er medicijnen ontwikkeld die pa tiënten mobiel houden. Die pijn en beschadiging aan ge wrichten voorkomen. Er wor den hoge verwachtingen ge koesterd van de nieuwste golf medicijnen, de zogenaamde biologicals, antistoffen werk zaam tegen eiwitten die ge wrichtsontsteking veroorza ken. Ook in de reumachirurgie is grote vooruitgang geboekt. Toch blijft reuma nog altijd volksziekte nummer 1. Wij zijn er voor de reumapatiënten Naast het mogelijk maken van wetenschappelijk onderzoek richt het Nationaal Reuma fonds zich vooral op het hel pen van de reumapatiënten. Dat houdt o.a. in: voorlichting aan patiënten en hun omgeving financiële steun aan reuma patiënten die door hun ziek te in moeilijkheden komen het organiseren van aange paste vakantiereizen het bevorderen van lotgeno tencontact financiële steun aan de meer dan honderd reumapatiën tenverenigingen Meer informatie vindt u o.a. op www.reumafonds.nl. Steun de reumabestrij ding! Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30