Groot talent zet een kleine stap PZC Zwemmers Stormvogel maken dienst uit Kat-en-muisspel Babijn en Vasseur 1( Marokkaan Baligha wint Vijftien van Zeeland en wil voor Nederland hardlopen Tweede plaats JP van Acker Van Lare wint halve triatlon in Leiderdorp uitslagen maandag 12 augustus 2002 door Koen de Vries GOES - Als we Michel Lukkien moeten geloven, dan kreeg de Vijftien van Zeeland zaterdag een winnaar van wie we nog veel zullen horen. Volgens de at- letiektrainer was de zege in Goes van de Marokkaan Jamal Baligha slechts een kleine stap op een traject dat naar een plaats in de buurt van de we reldtop moet leiden. Net als vo rig jaar zette Baligha de concur rentie op grote achterstand en verpulverde hij het parkoersre cord. Aan de woorden van Lukkien moet toch wel enige waarde worden gehecht. De trainer en manager uit Huizen heeft in de loop der jaren naam gemaakt in de Nederlandse atletiekwereld, onder meer als trainer van Bert van Vlaanderen en Anne van Schuppen. Zijn beste kunstje was het begeleiden van de Zuid- Afrikaan Plaatjes, die hij in 1993 in Stuttgart naar de we reldtitel op de marathon loods te. Lukkien werd pas kort geleden op het spoor van Baligha gezet. De Marokkaan arriveerde vorig jaar in Nederland en verbleef enige tijd bij zijn broer in Maas tricht. Zijn eerste wedstrijd was de tweede editie van de Vijftien van Zeeland, die hij als volsla gen onbekende in een snelle tijd van 45 minuten en 44 seconden won. Daarna reeg hij de zeges aaneen en was de naam van de 28-jarige atleet, die in Neder land een land van melk en ho ning herkende, enigszins geves- tigd. Gezond eten De hardloper bleef bij zijn broer, totdat Lukkien hem 'ont dekte'. Nog maar een week of zes woont hij bij enkele andere Marokkaanse hardlooptalenten in Rijswijk en traint hij op sche ma's van de bekende marathon trainer. Er wordt twee keer per dag getraind en verder al leen gerust en gezond gege ten. De progressie is nu al enorm. Twee weken geleden liet Balig- OSLO - Jean-Paul van Acker is met zijn Noorse partner Robert Wagner tweede geworden bij de Open Noorse dartkampioen schappen. In de finale bij de koppels waren Raymond van Barneveld en Vincent van der Voord met 4-2 te sterk. De IJzendijkse darter maakte met zijn Noorse partner met na me in de halve finale indruk. Daarin klopte het gelegenheids duo het hoger ingeschatte duo Co Stompé/Bob Taylor met 3-1. In de achtste finale waren JP van Acker en co ook al de supe rieuren gebleken van Martin Adams en Shaun Greatbatch, winnaar van de Open Neder landse. In het enkelspel verging het Van Acker minder voortvarend. Daarin strandde hij bij de laat ste 32, doordat hij Greatbatch voorrang moest geven. De Zeeuws-Vlaming had de punten goed kunnen gebruiken voor de ranking, want door een omissie van de Nederlandse Dart Fede ratie (NDF) verloor hij de pun ten die hij had verdiend in een Belgische interland. De NDF had de wedstrijd te laat aange meld. Door het verlies van de punten loopt Van Acker het risico bui ten de topdertig te vallen. Een plaats bij de eerste 27 geeft recht op directe deelname aan het prestigieuze Embassy-toer- nooi in Frimley Green. Drie wedstrijden resten nog voor Van Acker om punten te sco ren: Open Deense, Open Brit se en het World Darts Tourna ment. LEIDERDORP - Terèse van La- re uit Sluis heeft met een mooie overwinning in de halve triatlon van Leiderdorp een nare perio de van blessureleed afgesloten. Vorig jaar oktober brak zij haar knieschijf. Tien maanden later pakte de in middels 53-jarige veterane de overallwinst op de 2500 meter zwemmen, 80 kilometer fietsen en 20 kilometer lopen in een tijd van 4 uur 45 minuten en 24 se conden. Zij bleef de nummer twee, Dagmar Krijnen uit Spanbroek, ruim negen minu ten voor. Van Lare boekte haar winst vooral bij het lopen. ha op de halve marathon van Ulrum een tijd van 1 uur 2 minu ten en 43 seconden noteren, een prestatie waaraan bijna alle Ne derlandse toppers een puntje kunnen zuigen. In de Friese wedstrijd liet hij enkele sterke Kenianen achter zich. In de wedstrijd georganiseerd door het Goese AV'56 maakte Baligha zaterdag van begin tot eind indruk. De eerste kilometer legde hijmet alleen de van een blessure teruggekeerde Martin Lauret nog in zijn kielzog, af in 3 minuten en 2 seconden Het was een start die door kenners als een kamikaze-actie werd geïn terpreteerd. Het aanvangstem- po bleek voor Lauret inderdaad te hoog, maar niet voor Baligha. De eindtijd bedroeg nog minder dan het totaal van vijftien keer die 3.02:45.20 Hoewel een forse verbetering van het parkoersre cord en goed voor een premie van 125 euro, was Baligha er niet tevreden mee: ,,Ik wilde een tijd van 44.30 lopen, maar de te genstand was jammer genoeg niet groot genoeg." Achter Baligha finishte de Keniaan John Wagura in 45.56 als twee de, net voor Martin Lauret (46.00) en een hele serie Belgen, van wie Didier Knockaert, Wim de Keijser en Christophe Clync- ke bekendheid genieten in Zeeuws-Vlaanderen. Ruwe diamant Michel Lukkien is in de paar weken dat hij de Marokkaanse hardloper onder zijn hoede heeft al aardig onder de indruk geraakt. Hij noemt zijn pupil een ruwe diamant, die vooral een enorm hoog 'loop-IQ' heeft. De trainer bedoelt daarmee dat Baligha binnen de kortste keren in de gaten heeft hoe hij een race moet aanpakken. „Baligha voldoet aan alle voor waarden om een topper op de marathon te worden", weet Lukkien, die in zijn pupil een groter talent ziet dan Bert van Vlaanderen, de atleet die op het WK dat Plaatjes won, brons ver overde en een persoonlijk re cord van 2.10.27 heeft staan. „Zo heeft hij bijvoorbeeld een heel hoge basissnelheid. Eén van de weinige minpunten is dat zijn techniek nergens op lijkt. Hij zwaait veel te veel met zijn armen. Na deze race heeft hij twee dagen last van zijn schou ders. Dat kan niet, zeker als je later een marathon wil lopen. En het is heel slecht voor de ademhaling. Maar hij is heel leergierig en klaagt nooit." Het grootste doel van Baligha is om ooit een Nederlands pas poort te krijgen. Zijn broer heeft hem aanbevolen om met een Ne derlandse vrouw te trouwen, dan is het varkentje zo gewas sen, maar daar wil de atleet niet aan. Hij wil zó goed worden, dat hij in het Nederlands team wordt opgenomen. Volgens Lukkien is de kans daarop groot. Hij is er enkele jaren gele den al eens in geslaagd om met behulp van een advocaat vijf sterke Ethiopische hardlopers de Nederlandse nationaliteit te bezorgen. Lukkien: ,,Ik heb een meerja renplan opgesteld dat naar de Olympische Spelen van 2008 leidt. Daar moet Baligha voor Nederland op de marathon uit komen." Tussensprint Ver achter de Marokkaan ein digde Alwin Vermeulen uit Elle- woutsdijk als beste Zeeuw. Hij werd dertiende in 49 minuten en 56 seconden. Tot tien kilometer liep hij zij aan zij met Arjan Beije uit Zierikzee, maar via een tussensprint sloeg de Bevelan der toen een gaatje dat steeds groter werd. Beije kwam de man met de hamer tegen en had op de streep nog maar zes seconden voorsprong op derde Zeeuw Theo Rabout: 50.58 om 51.04. Roel Dellaert verslaat Charles Potin op 3000 meter vrije slag van onze sportredactie BRESKENS - Tijdens de 63e Havenwedstrijd van Breskens werden zaterdag vooral opval lende prestaties neergezet door de zwemmers van Stormvogel. Yair Klazen (1000 nieter vrije slag), Marinka Bil (1500 meter vrije slag) en Maartje van Keu len (3000 meter vrije slag) won nen met overmacht. Ook Niek de Ridder van ZCK toonde zijn grote vorm op de 1500 meter vrije slag. Hij was een klasse apart en won met ruim ander halve minuut voorsprong op concurrent Robert Stroo uit Vlissingen. De hoofdnummers van de Ha venwedstrijd, de 3000 meter vrije slag vrouwen en mannen, vormden de finale van het eve nement. Bij de mannen was de winnaar van vorig jaar. Charles Potin van Luctor et Emergo, licht favoriet. Hij ondervond echter veel tegenstand van Bruinvis-zwemmer Roel Del laert en Michiel Soolsma van Stormvogel. Dit trio lag meteen na de start aan kop. Dellaert bleek op deze afstand uiteinde lijk over de beste kwaliteiten te beschikken en tikte een halve seconde voor Potin aan. Sools ma werd derde. Maartje van Keulen en Selena van Hoek van Stormvogel, Dai sy de Ridder van ZCK en Schel- destroom-zwemster Ryan Ver- planke leverden bij de vrouwen een felle strijd. Al snel bleek dat Maartje van Keulen niet bij te houden was voor De Ridder, Verplanke en Van Hoek. Daisy de Ridder wist uit dit achtervol gende trio te ontsnappen en pakte de tweede plaats. De strijd om de derde plaats ging daardoor tussen Verplanke en Van Hoek. Aangemoedigd door de plaatselijke bevolking zette Verplanke een eindsprint in en tikte als derde aan, vijf secon den voor Van Hoek. Aantrekkelijk Op de 3000 meter schoolslag verschenen in Breskens slechts vijf mannen en drie vrouwen aan de start. Ondanks het kleine deelnemersveld maakten Ruud Pieterse van ZCK en René van Oudenaerde van Zeelandia er een aantrekkelijke strijd van. Pieterse tikte als eerste aan. Bij de vrouwen won Linda Vink van ZCK afgetekend. Ze tikte meer dan negen minuten voor clubgenote Eline Nijskens aan. De 1500 meter vrije slag jongens junioren 2 en 3 had in Niek de Ridder een landelijke topper. In het landelijk klassement staat De Ridder in de topdrie en ook zaterdag bewees hij in de haven van Bresksens weer zijn grote klasse. Marinka Bil toonde in de categorie meisjes junioren 2 en 3 van uitzonderlijke klasse te zijn. Ook Bil behoort tot de top van Nederland op de 1500 meter vrije slag. Zij won overtuigend haar race voor de ZCK-zwem- sters Carmen de Ridder en Stephanie Rombout. De sterke Yaïr Klazen was bij de jongens junioren 1 met ruim één minuut voorsprong de beste. In tegenstelling tot de jongens was het bij de meisjes junioren enorm spannend. Shanyra van Bambost van De Schelde en Ma- riska Hamelink van ZCK stre den om de hoogste eer, waarbij Shanyra van Bambost uiteinde lijk na een eindsprint nog met ruim vier seconden verschil als eerste wist aan te tikken na 1000 meter vrije slag. Bij de jongens minioren ging de strijd tussen Vincent Keijmel en Peter Cornelis, beiden van de organiserende vereniging Scheldestroom uit Breskens. Met een minimaal verschil van 0.44 seconde tikte Vincent Keij mel als eerste aan. Danique van Peenen van Stormvogel won bij de meisjes minioren met bijna een halve minuut voorsprong op nummer twee Joy Tramper van Zeelandia. Charles Potin gaat aan de leiding tijdens de 3000 meter vrije slag. Potin zou uiteindelijk verslagen worden door Roel Dellaert. »- -Of" V.w BR? foto Charles Strijd Veel atleten klaagden over de broeierige hitte op het parkoers, maar daar had Vermeulen wei nig last van. Terwijl diverse at leten in wankel evenwicht de eindstreep overschreden en ver volgens een groot beroep deden op het drankenapparaat, stond Vermeulen er na afloop zo fris als een hoentje bij. Bij de vrouwen stond ervoor het derde achtereenvolgende jaar geen maat op de voormalige Middelburgse Irma Heeren. Ze keek de eerste kilometers even de kat uit de boom, maar gaf gas toen ze zag dat haar enige echte concurrente, de Belgische An Parmentier, niet veel in huis had. Aan het parkoersrecord van 50.33 dat ze vorig jaar zelf ves tigde, kwam de nu in Harder wijk woonachtige Heeren bij lange na niet. De vorm was er niet. mede omdat ze sinds kort fulltime bij een sportfirma in Leusden werkt. door Sjaak Sinke WESTKAPELLE - Het leek er zaterdagavond in de triatlon van Westkapelle een beetje op dat Ronnie Babijn een spelletje kat en muis speelde met Remv Vasseur. De laatste toonde zijn goede wil, maar hi j kwam er niet aan te pas. Bij het lopen sloeg Babijn genadeloos toe. Hij won zonder problemen zijn zesde Zeeuwse wedstrijd op rij. Meteen na de oorverdovende knal van het reddingskanon stormden een kleine honderd triatleten de Westerschelde in om gejaagd door de stroom na 750 meter weer het strand op te rennen. Vervolgens gingen ze over de dijk naar het arsenaal om de fiets te pakken voor dertig kilometer wielrennen. Remv Vasseur kwam als eerste bij zijn rijwiel en hij werd op enkele me ters gevolgd door Babijn en Gijs Klerkx uit Breda. Die laatste versloeg Babijn vorig jaar in Westkapelle toen de triatlon vanwege het slechte weer moest worden omgezet naar een run- bike-run. Vlissinger Leon Ja- cobse hield aansluiting met de kopgroep en hij werd gevolgd door Carlo Pullens uit Waalwijk en Remco van der Meys uit Til- burg. Na de eerste ronde van tien kilo meter fietsen was het nog steeds Vasseur die zijn uiterste best deed om op kop te blijven. Ba bijn volgde op een meter of vijf en liet de jeugd begaan. Klerkx volgde op eerbiedige afstand op de derde plaats voor Pullens en Jacobse. Gaspedaal Na dertig kilometer waren de posities nauwelijks veranderd en begon Vasseur als eerste aan de zes kilometer lopen. Hij werd echter nog steeds op enkele me ters gevolgd door Babijn. Bij de doorkomst na de eerste volle ronde bleek Babijn het gasp?.; daal flink te hebben ingetrap, en Vasseur was gezien. Met bi na een minuut voorsprong kwam Babijn als eerste dooh- finish in de Zuidstraat va; Westkapelle, met bijna eernr.- nuut voorsprong op Carlo Pp lens die de opgebrande Vassev op driekwart minuut achter stand had gezet. Op de meet verspeelde Vassei» bijna zijn podiumplaats toe! Klerkx nog een flink eindschc" in huis bleek te hebben. Meter uiterste krachtinspannir^ drukte Vasseur zijn borst ad derde over de finish. LeonJ;.' cobse finishte als eerste bij c- H18 en op de vierde plaats ove I all voor Frank Weibes uit Er, schede en Erik Peeman uit Som-j melsdijk. Helemaal terug Frans Daalman uit Breskeij hield Kobus Botman uit M;c; delburg ruimschoots van c-j overwinning af bij de mannek H50. Lein Lievense (Zoutelarj de), die aanstaande donderda;' de zwemtocht Westkapelle-j Zoutelande organiseert, pakt het brons. Margriet Uil uit Schiedam lid zien weer helemaal terug te zi- na de geboorte van haar zoc: vorig jaar Uil was niet alleeno sterkste in de categorie D4 maar ook de snelste overall fcj de vrouwen. In september staa: Uil aan de start in het FranseNi ce om deel te nemen aan het WK long distance triatlon waardoc ze de triatlon van Almere op 3 augustus moet laten schieten Dorothe Vrieze was uiteindeli- ke de sterktste bij de vrouwe D21. Met bijna honderd deelnemen was de triatlon van Westkapeil; goed bezet. Vooral bij de finis: in de Zuidstraat stonden er hou derden toeschouwers naar dï verrichtingen van de atleten t kijken. Triatlon Westkapelle. 14e Rabotriatlon. 750 m zwemmen, 30 km fietsen, 6 km lopen. Mannen H21. 1. Ronnie Babijn (Terneu- zen) 1.12.56, 2. Carlo Pullens (Waalwijk) 1.13.43, 3. Remy Vasseur (Vlissingen) 1.14.26, 4. Gijs Klerkx (Breda) 1.14.27, 5. Frank Wiebes (Enschede) 1.17.01, 6. Erik Peeman (Sommelsdijk) 1.17.06, 7. Mi chael Oefier (Hagen (O)) 1.17.54,8. Pieter Heggen (Zuidland) 1.18.26, 9. Marcel Verburg (Schiedam) 1.18.41, 10. Jeroen Korpershoek (Spijkenisse) 1.19.41. H18: 1. Leon Jacobse (Vlissingen) 1.16.49, 2, Remco van der Meys (Tilburg) 1.21.01,3. Jurgen Danen (Oud Gastel) 1.22.22, H14: 1Gerbert van den Biggelaar (Oud Gastel 1.18.03. H40:1. Bruno Busschots (Wille broek (B)) 1.18.30, 2. Richard den Haan (Wuustwezel (B)), 3. Wim van Haperen (Etten Leur) 1.20.38. H50: 1. Frans Daal man (Breskens) 1.21.52, 2. Kobus Bot man (Middelburg) 1.25.58, 3. Lein Lie- vens (Zoutelande) 1.27.08. H60: 1. Wim de Jonge (Bergen op Zoom) 1.35.53, 2. Peter Rotte (Middelburg) 1.49.26. Vrou wen D40: 1. Margiet Uil (Schiedam) 1.24.47, 2. Ingrid Verheye (Breskens 1.43.04, 3. Lenie van Kleven (Vlissingen) 1.48.14. D21: 1. Dorothe Vrieze (Zelhem) 1.27.22, 2 Anja van Mechelen (Schijf) 1.31.47,3. Hanne Hofmans (Amersfoort) 1.32.30. D16: 1. Chantal Kuipers (Lage Zwaluwe) 1.33.36. D14: Tamara Winne muller (Etten Leur) 1.47.17 D18: 1. Clau dia Winnemuller (Etten Leur) 1.30.56. Glasgow Rangers 2-4, Kilmarnock2-4 Duitsland, competitie. Arminia Biels feld-Werder Bremen 3-0, Hamburger SV] Hannover'96 2-1, Energie Cottbus-Bav;,[ Leverkusen 1-1, 1. FC Nümberg-VfLB/ chum 1-3, Borussia MönchengladbK" Bayern München 0-0, Schalke 04-Y1 Wolfsburg, VfB Stuttgart-1. FC Kaisers lautern 1-1. Frankrijk, competitie. RC Lens-Socha. 1 -1AS Monaco-Olympique 0-1OGC'i ce-RC Strasbourg 4-0, AC Ajaccio-Gum; amp 0-2, Stade Rennes-Troyes 0-0, F Nantes-SC Bastia 1-0, Olympique-CSSs dan 6-1, Le Havre-Lille 0-0. Stand aan kop: FC Nantes 2-6, Olymf que 2-4, Bordeaux 2-4, Guingamp 2-4,L- Havre 2-4, Paris Saint Germain 2-4. Volleybal Osaka. World Tour beachvolleybs vrouwen. Halve finales: Adna' Behar/Shelda (Bra) - Leenstra/Kad (Ned) 2-1 (21-16 15-21 15-10). Om dedf de plaats: Walsh/May (VSt) Leenstra/Kadijk 2-1 (18-21 21-1215-8) Dordrecht. NK Beachvolleybal. Manner Halve finales: Broersma/Ronnes - Du verman/Van der Wel 21-12 21-19, Var Hal/Vos - Baxcker/Wiggers 18-21 21-': 15-11. Finale: Broersma/Ronnes - Vï Hal/Vos 21-1421-11. Vrouwen. Halve finales: Keiizer/Stevers - Fokkens/Lafeber 21-18 21-18, Moore /De Vries Maurice/Van Veen 21-112' 18. Finale: Mooren/De Vries - Keiizer/S'.r vens 19-21 21-11 15-9. Voetbal Amstel Cup. Voorronde. Poule 1: Hollan- dia -Ter Leede 1-1. Poule 2: AFC - Huizen 0-3. Poule 3: Storm vogels/Telstar - Argon 3-1 (2-0). Doel punten Stormvogels/Telstar: Schulz, Averdijk, De Lange. Noordwijk - Rijns- burgse Boys 3-3 (3-1). Poule 4. Delta Sport - ADO Den Haag 0-4(0-1). Doelpun ten: Van der Laan 2, Hofstede, Calabro. Poule 5: Haarlem - Sparta 1-2 (0-1). Bou chiba 0-1, Supusepa 1-1, Bouchiba 1-2. Poule 6. Capelle - Excelsior 1-3 (0-2). Doelpunten Excelsior: Hamdaoui 3. Pou le 7. Barendrecht - FC Dordrecht 0-2 (0-2). Doelpunten: Boogers, Van Dalen. TOP Oss- UDI'19 1-1 (1-0). Doelpunt Top Oss: Onyeike. Poule 8. Baronie RBC 1-3 (0-1). Doelpunten RBC: Den Ouden 2, Vos (strafschop). Poule 9. ASWH - Eindhoven 0-0. Poule 10: UNA - Helmond Sport 0-1 (0-1). Doelpunt. Dassen. Geldrop - FC Den Bosch 0-5 (0-1Doelpunten: Jansen 2, Van de Laak2, Schut Poule 11: Gemert -VVV 2-2 (1-1). Doelpunten VVV: Ammi 2. FortunaSittard-Schijndel 1-0(0-0) Doel punt Fortuna Sittard: Emeran. Poule 12: EVV - MVV 2-2 (1-2). Doelpunten MVV: Heymans2, JVC-NEC 1-2(0-1). Doelpun ten NEC: De Nooijeren Demouge. Poule 14. De Bataven De Graafschap 0-2 (0-0). Doelpunten: Bakens, Turpijn. DeTreffers - Bennekom 2-2. Bijzonderheid: drie rode kaarten, waarvan 2 voor Bennekom. Poule 15. SDC Putten - FC Twente 0-2 (0-2 Doelpunten: Booth 2 Rode kaart: Boschker (FC Twente) HSC'21 - Babbe- rich 4-4. Poule 16. Be Quick '28 - Heracles 0-4 (0-1). Doelpunten: Platvoet 4 Poule 17. Spakenburg - FC Zwolle 0-3 (0-1), Doelpunten: Promes, Lim-Duan, Karl- sen. Vitesse 2 - Elinkwijk 3-2 (2-0). Doel punten Vitesse 2: Claessens, Rojer, Dingsdag. Poule 18: Emmen - VVOG 4-0 (3-0). Bergen (2), Sibun, Berend Oosting. Bijzonderheid: Drie rode kaarten, waar van één voor Emmen. Poule 20. ACV - FC Groningen 0-2 (0-0). Doelpunten: Drent, Curovic. Veendam - Appingedam afge last wegens wolkbreuk. Vriendschappelijk. Southampton (Eng) FC Utrecht (Ned) 0-2 (0-2). Doelpunten FC Utrecht: Van Mol en Gluscevic. Roda JC (Ned) - Chelsea (Eng) 3-3 (2-2). Cristiano 1-0, Hasselbaink 1-1, Hassel- baink 1-2, Anastasiou 2-2, Soetaers 3-2, De Lucas 3-3. Toeschouwers: 7500. NAC - Quatar 9-0 (3-0). Doelpunten: Van den Eede 2, Fehér (strafschop). Koning, Petö, Slot, Bobson, Haemhouts, Guldelj. Heerenveen - Real Zaragoza (Spa) 2-2(1- 1). Doelpunten Heerenveen: Selakovic. Nurmela. Schotland, competitie. Aberdeen Celtic 0-4, Dundee United - Kilmarnock 1-2, Dunfermline Athletic - Livingston 2-1, Motherwell - PartickThistle 1-1, Glasgow Rangers - Dundee 3-0, Hearts - Hibernian 5-1, Stand aan kop: Celtic 2-6, Heart of M 2-4, Wielrennen Courchevel. Ronde van Frankrijk, vroii wen. Zevende etappe, Aix-les-Bains Courchevel: 1. Pucinskaite (Lit) 133,5k- in 4.21.38, 2. Stahoerskaia (Rus) 0.09. Somarriba Arrola (Spa), 4. Brandli (Z* 1.00.5. Ljunkskog (Zwe) 1.02,6. Polka' va (Rus) 5.38, 7. Arndt (Dui) 6.24,8. Pc kevitsjioete (Lit) 12.51, 9. Neben IVS: 13.32, 10 Cappellotto (Ita) 13.55* Rombouts 35.19,38. Grimberg 39.10,2 Chantal Beltman, 52. Brunen, E' Linthorst 46.52,72. Ghita Beltman 51.25 75. Van der Zee 51.50, 80. Mansvei: 57.03,91Van Alebeek 1.00.05. Uitgeva len: Zijlaard-Van Moorsel (Ned), Vin NedAchtste etappe. Courchevel - Vat jany: 1. Polkhanova (Rus) 99.5 km 4.06,59. 2 Poecinskaite (Lit) 0.24,3. Ss hurskaia (Rus), 4. Somarriba ArroleISc- 5. Ljungskog (Zwe) 0.30. Algeme? klassement: 1. Stahurskaia 27.10.41 2 Somarriba Arrole 1.01, 3. Poecinska? 1,15, 4. Ljungskog 2.35, 5. Polkhanot- 4.42. Ronde van Pijnacker. 1. Botero (Col).- Boonen (Bel), 3. Van Dijk (Ned), 4. Hofi man (Ned), 5. Kroon (Ned). Freiburg. Regio-Tour, Vierde etappf Badenweiler - Freiburg: 1BrochardlF;. 156,1 km in 3.56.25,2. Markus Zberg (Z* 3. Klóden (Dui). Vijfde etappe. Neuer burg - Vogtsburg: 1 Bennati (Ita) 1/3- km in 3 42.27, 2. Markus Zberg (Zwi) 3 Kupfernagel (Dui). Eindklassement Brochard (Fra) 18.13.05, 2. KlodenlD- 0 05, 3. Markus Zberg 0.06, 4. Ratti Ik; 0.07,5. Gonzales Capill (Spa) 0.15,6. P? schel (Dui) 0.22, 19. Lotz 1.35, 36. Bovf 7.28, 60, Veneberg 31.31, 63 Mutsar 33.52. Dortmund. Vrouwen, Versatel classic Hennes (Dui), 2. Dieser (Oos), 3. VanEs sen (Ned), 22. Van den Brand, 26. Mi ders. Zwemmen Langebaanwedstrijd Breskens. Ma' nen. 500 m minioren: l .V. Keijmel 2 Cornelis 3. M. van Gremberghe (ZCK 1000 m vrije slag junioren 11V. Klare] 2. N. T ramper (ZEEL) 3. F. BoekhorstlSS 1500 m vrije slag junioren 2 en 3:1 K de Ridder 2. R. Stroo 3. S. Nieuwehu® (ZEEL) 3000 m schoolslag: 1. R. Pietersa 2. R. van Oudenaerde 3. E. de Grocji (SST). 3000 m vrije slag: 1. R Dellaen- C Potin 3. M. Soolsma Vrouwen500 m minoren: 1 .D. van P nen 2. J. Tramper 3. M van Dort (LUC 1000 m vrije slag junioren 1: 1. S.v3 Bambost 2. M. Hamelink 3. A Meese (ZCK). 1500 m vrije slag junioren 2en3: M. Bil 2. C. de Ridder 3. S. Rombout.300! m schoolslag: 1 L. Vink 2. E. Nijskens-' M. Verdonck (SST). 3000 m vrije slag; M. van Keulen 2. D. de Ridder 3. R- Ver planke. Jamal Baligha gaat door de finish koersrecord. in de Vijftien van Zeeland in Goes. De Marokkaan zette de concurrentie net als vorig jaar op grote achterstand en verpulverde het par- foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16