PZC Invallers geven een signaal af Rookgordijnen op Sloepoort Cup PZC Hexagon-rijders voeren boventoon 15 Thomas Ragut en Barry van der Hooft bezorgen Hoek de winst tegen Kloetinge Silvana Bauer grijpt naast titel Georgiev slaat aanval Clerc af Pupillentoernooi bij Kloetinge Kadijk/Leenstra vierde in Osaka Staal ontbreekt in volleybalploeg Russisch talent wint in Helsinki Tholense Boys wordt laatste !r SWbcr maandag 12 augustus 2002 Hoor Jan Dagevos KLOETINGE - Met nog vijf mi nuten op de klok leek zaterdag middag de derby tussen Kloe tinge en Hoek stevig op slot te zitten. Het stond op dat moment 1-1 en dat deed recht aan de krachtsverhoudingen. Iedereen kon dus wel vrede hebben met die uitslag. In de jacht op een basisplaats beslisten twee in vallers bij Hoek echter anders. Thomas Ragut en Barry van der Hooft gaven het bekerduel vijf minuten voor het einde een on verwachte wending: 1-2. Trainer Angelo Nijskens van Hoek heeft na vorig seizoen zijn lesje geleerd en heeft elke posi tie in het elftal nu dubbel bezet. I Voor sommige plaatsen zijn I zelfs meer dan twee kandidaten. Aanvaller Barry van der Hooft en vleugelverdediger Thomas Ragut, vorig seizoen veelvuldig basisspeler, ondervonden het zaterdag aan den lijve. Bij de eerste serieuze test, het Amstel Cupduel met Kloetinge, moes ten zij in eerste instantie van de bank toekijken. Nijskens gaf de voorkeur aan Johan Mücher en Leon van den Ouden. „Dat was een flinke tegenval ler", wilde Ragut naderhand wel toegeven. „Als je bij een club als Hoek speelt, weet je dat de concurrentie groot is, maar ik had er toch op gehoopt dat ik in de basis zou mogen beginnen. Niet dus. Ik zal me opnieuw moeten bewijzen." Dat is overigens wel aan Ragut besteed. De Middelburger is een gedreven voetballer, die maar wat graag het ongelijk van de trainer wil bewijzen. Vorig jaar lukte dat hem. De eerste twee competitiewedstrijden begon hi] op de bank, maar daarna ontwikkelde hij zich tot een vas te waarde. Zwaarlijvig Barry van der Hooft is een ver haal apart. Ondanks dat hij vo rig seizoen overtuigde met ne gen doelpunten in de competitie blijft hij voor de trainer een twijfelgeval. Het grootste punt van discussie hierbij is zijn li Djamel Buyse had soms handen en voeten nodig om Kloetinge-spits Pieter de Graaff in bedwang te houden. foto Willem Mieras chaamsgewicht. De aanvaller oogt inderdaad ietwat zwaarlij vig, maar is gezegend met een prachtige techniek en heeft een neusje voor de goal. „Zodra ik stop met het ritme van trainen, kom ik vijf kilo aan", legt Van der Hooft uit. „Dat is mijn probleem, maar ik vind dat dat van die kilo's wel eens iets te gemakkelijk door de trainer wordt gebruikt. Ik heb er geen moeite mee als ik voor een speler als Arjan Human op de bank moet zitten. Die is van een klasse apart, maar voor die andere plek wil ik graag de strijd aangaan." Van der Hooft mocht twintig minuten voor het einde Leon van den Ouden in de spits aflos sen. Ragut volgde vijf minuten later, als vervanger van half spe ler Wesley de Smet. Ragut stond nauwelijks acht minuten in het veld, toen hij op rechts profi teerde van een fout in de Kloe- tinge-defensie. Hij rukte op, haalde de achterlijn en wist met een prachtige voorzet Barry van der Hooft te bereiken. De aan valler kopte beheerst bij de tweede paal in: 1-2. Trainer An gelo Nijskens: „Iedereen moet zich bij ons bewijzen. Het is niet voor niets dat Bart Poppe en Rieno van Oost vandaag met het tweede mee moesten." Hoek mocht dan zaterdag een aantal nieuwelingen op laten draven, aan de speelwijze is niets veranderd. Hoek zoekt het nog altijd in 4-4-2Leon van den Ouden en Arjan Human fun geerden hierbij als spitsenkop- pel. Die combinatie beviel Nijs kens wel, al werd Van den Ouden toch aardig aan banden gelegd. Human is een enorme versterking voor Hoek. Van de Middelburger gaat altijd drei ging uit. Achterin fungeerden Djamel Buyse en Gunther de Meyer (hij was toch speelge rechtigd) als het centrale verde- digingsblok, terwijl Johan Mü cher en Franky Standaert de vleugels bezetten. Buyse had het in eerste instantie moeilijk tegen de behendige Pieter de Graaff en Gunther de Meyer was een enkele keer iet wat slordig. De middenlinie van Hoek werd gevormd door Musa Kanu, Björn Langeveld, Frank de Wispelaere en Wesley de Smet. Wat met name in de eerste helft ontbrak, was de diepgang aan de zijkanten. Personele zin Ook bij Kloetinge is in personele zin het een en ander veranderd, maar de speelwijze is als van ouds: vier verdedigers, drie middenvelders en drie aanval lers. Pieter de Graaff mocht het zaterdag als diepste spits probe ren, omringd door Wilco de Valk en Ronald Zuijdwegt. De Graaff kreeg de voorkeur boven Erik de Groene, die in de voorbereiding met een liesblessure kampte. De Graaff is behendig en technisch. Op het middenveld zorgde Jo han de Goederen voor het even wicht, was Emiel Dorst met na me in de eerste helft met al zijn routine een belangrijke kracht, terwijl John Bentschap Knook voortdurend goed positie zocht. In de defensie waren Pieter de Murmik en Arno Melaard de vertrouwde gezichten. Erwin van der Woerdt en Micha Leka- wael vormden het nieuwe cen trale verdedigingsduo. „We speelden vandaag bijna met een compleet nieuwe as", stelde Hiensch. „Zoiets heeft tijd no dig. In de eerste helft was ons positiespel goed, maar in de tweede helft was het veel min der." De eerste helft was ook het leuk ste. Kloetinge opende met een treffer van Emiel Dorst. Hij kopte in de vijftiende minuut fraai raak uit een voorzet van Ronald Zuijdwegt. In de 28e mi nuut kwam Hoek op gelijke hoogte, na een slim genomen hoekschop. Frank de Wispelae re zette voor, waarna Arjan Hu- man de bal bij de tweede paal ongehinderd kon binnenwer ken. In de tweede helft bleef de 1-1 lar.g op het scorebord, totdat Thomas Ragut en Barry van der Hooft het op hun heupen kre gen. Saillant detail: Van der Hooft was vorig seizoen in de wedstrijd voor de Amstel Cup ook al de matchwinnaar. Toen zorgde hij kort voor tijd voor de 5-4. Kloetinge-Hoek 1-2 (1-1). 15. Emiel Dorst 1-0, 28. Arjan Human 1-1, 83. Barry van der Hooft 1-2. Scheids rechter: D. Goossens (Neerkant). Gele kaartArjan Human (Hoek). Aantal toeschouwers: 1300. Kloetinge: Pijnenburg; De Munnik (60. De BruineLekawael, Van de Woerdt, Melaard; De Goederen (77. Baaijens), Bentschap Knook (67. De GroeneDorst; De Valk, De Graaff, Zuijdwegt. Hoek: Belpaire; Mücher, De Meyer, Buyse, Standaert; De Smet (75. Ra gut), Kanu, Langeveld, De Wispe laere (55. Minnaeit); Van den Ouden (70. Van der Hooft) en Human. VELP - Silvana Bauer is er niet in geslaagd de nationale ten- nistitel bij de meisjes tot en met 18 jaar te veroveren. DeKrui- ningse verloor in de finale van het toernooi, dat in Velp werd afgewerkt, van Elise Tamaëla. Het werd 6-3, 6-4. Bauer was als eerste geplaatst. In de halve finale won Bauer in drie sets (6-1, 3-6 en 6-2) van Pauline Wong. YAKUTSK - Oud-Europees damkampioen Alexander Geor giev heeft zijn leidende positie in het kandidatentoernooi ver stevigd. De Rus won zaterdag van de Afrikaanse kampioen Ndjofang en sloeg gisteren een aanval van zijn grootste con current Rob Clerc af. Oud-wereldkampioen Schwarzman herstelde zich in de vijfde ronde en kwam door een zege op Ron Heusdens weer op zijn gemiddelde. Georgiev is de voor naamste kandidaat voor de tweekamp om de wereldtitel te gen Tsjizjov. Met nog twee ronden op het programma heeft hij een voorsprong van twee punten op een groep van vijf achter volgers. ANP KLOETINGE - De voetbalvereniging Kloetinge houdt zater dag 17 augustus een toernooi voor Dl-pupillen op het Wes- selopark in Kloetinge. Behalve de pupillen van Kloetinge doen teams van Ajax, Feyenoord, Willem II, FC Den Bosch, Terneuzen, Barendrecht en RCS mee. De ploegen spelen in twee poules van vier, waaruit met kruisfinales de uiteindelij ke winnaar bekend zal worden. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en de finale wordt rond 15.15 uur verwacht. OSAKA - Rebekka Kadijk en Marrit Leenstra zijn als vierde geëindigd bij de World Tour beachvolleybal in Osaka. In de halve eindstrijd verloor het Nederlandse koppel met 2-1 (21-16 15-2115-10) van het Braziliaanse tweetal AdrianaBe- har/Shelda, dat uiteindelijk ook het toernooi won. In de strijd om het brons waren Kadijk en Leenstra niet opgewassen te gen het Amerikaanse duo Walsh/May (21-18 12-21 8-15). Vo rige maand in Rhodos wisten Kadijk en Leenstra hun oppo nenten nog verrassend te verslaan. ANP CAPELLE A/D IJSSEL De Nederlandse volleybalsters rei zen maandag zonder Maureen Staal naar Duitsland voor een oefenreeks van drie wedstrijden. De aanvalster heeft nog te veel last een rugblessure die ze bij de trainingsstage in Italië heeft opgelopen. Janneke van Tienen neemt in de selectie haar plaats in. Met het oog op het WK eind deze maand in Duitsland is de blessure van Staal een tegenvaller voor bondscoach Angelo Frigoni. Aanvalster Chaïne Staelens is al afgehaakt. Ze heeft een knieoperatie ondergaan. ANP HELSINKI - De net zeventienjarige Russische Svetlana Koeznetsova heeft verrassend het tennistoernooi in Helsinki op haar naam gebracht. De nummer 123 van de wereld ver sloeg in haar eerste finale op de WTA-tour de Tsjechische De- nisa Chladkova met 0-6 6-3 7-6. Koeznetsova moest de eerste set met 6-0 inleveren. Ze herstelde zich daarna echter knap door de winst toch nog naar zich toe te trekken. ANP NIEUWDORP - Het debuut van Romeo van Aerde als trainer van Tholense Boys was tijdens de Borsele Sloepoort Cup geen succes. Zijn ploeg verloor alle wedstrijden en werd laatste. Om de vijfde plaats: Zierikzee - Zee- landia Middelburg 1-2 (Jeannot Wolf 0-1, Hans Stols 1-1, Marcel Lourens 1-2); Patrijzen - Zierikzee 1-0 (Wilfred van den Dries 1-0); Pa trijzen - Zeelandia Middelburg 2-2 (Mark van Hanegem 1-0, Jeannot Wolf 1-1, Mark van Hanegem 2-1, Pascal van den Berg 2-2). Om de achtste plaats: Vlissingen - Borsels elftal 2-2 (Jordi Hout 0-1, Khalid Boufrahi 1-1, Roel de Jonge 1-2, Nasser Gassi 2-2); Goes - Bor sels elftal 2-0 (Maarten Griep 1-0, Janus Otte 2-0); Goes - Vlissingen 0- 1 (Sambi 0-1). Om de elfde plaats: Kapelle - Nieuw- dorp 1-0 (Sander Rijswijk 1-0); Tho lense Boys - Nieuiodorp 0-1 (Herbert van Waarde 0-1); Tholense Boys - Kapelle 1-2 (Sander Rijswijk 0-1, Sander Rijswijk 0-2, Arie Draaijer 1-2). Eindstand: 1 RCS; 2. Terneuzense Boys; 3. SSV'65; 4. Oostkapelle; 5. Zeelandia Middelburg; 6. Patrijzen; 7. Zierikzee; 8. Vlissingen; 9. Goes; 10. Borsels elftal; 11. Kapelle; 12. Nieuwdorp; 13. Tholense Boys. Topscorers: Sander Rijswijk (Kapel le), Mark van Hanegem (Patrijzen), Maarten Griep (Goes) allen 3. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118) 470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl RCS onttroont titelverdediger Terneuzense Boys in finale: 1-0 door Rudy Boogert NIEUWDORP - Het was zater dag mistig bij de Borsele Sloepoort Cup. Niet door me teorologische omstandighe den, maar door de probeersels van de trainers. De keuzeheren husselden hun opstellingen continu door elkaar om de ide ale elf voor de competitie te vinden. De rookgordijnen wa ren na de toernooiwinst van RCS nog altij d niet verdwenen Het toernooi in Nieuwdorp is voor veel trainers de eerste se rieuze graadmeter voor de sterkte van de spelersgroep. Met de jaren is het evenement echter getransformeerd (zwartkijkers zeggen gedegra deerd) van een prestigieus toernooi tot een nuttig toer nooi. Prestigieus is vooral leuk voor het publiek; nuttig is vooral leuk voor de trainers. Tot begin jaren negentig waren gerenommeerde profploegen (Heerenveen, Vitesse, RKC en Swindon Town prijken op het palmares) de publiekstrek kers. Vanaf 1993 werd Nieuw dorp het domein voor de Zeeuwse topploegen (Kloetin ge, Hoek, Terneuzen en Veere), maar dit jaar moest de Sloepoort Cup het voor de eer ste keer stellen zonder de re gionale topploegen uit zowel het zaterdag- (Kloetinge en Hoek) als het zondagvoetbal (Terneuzen en HW'24). Het kwam de kwaliteit van de vier dagen wellicht niet ten goede, maar de spanning cre- eerde toch een echt voetbal sfeertje. Elke voetballer wil immers winnen. En bovendien is elke voetballer dezer dagen druk in de weer zijn basis plaats in het eerste team veilig te stellen. Om alle opties gron dig af te wegen, goochelden de trainers er dus lustig op los met hun opstellingen. De hoed van Hans de Nooijer bevatte uit eindelijk de effectiefste trucs. Driemaal Na drie 1-O-overwinningen in de poule (op Patrijzen, Goes en Tholense Boys) trof RCS zater dag in de halve finale eerste klasser Oostkapelle. De tegen stander maakte het spel, maar RCS scoorde. Driemaal zelfs via Martin Janse, Sjoerd van Kortenhof en Alwin van Ham. In de andere halve finale werd RCS-speler Chris van Heuven van Staereling (rechts) wordt op de huid gezeten door Mario de Fouw van Terneuzense Boys. Diens ploeggenoot Robert Rijnberg (links) lijkt het volgende obstakel. foto Willem Mieras hetzelfde scenario gevolgd. De eei'steklasser (SSV'65) maakte het spel, maar de tegenstander (Terneuzense Boys) de doel punten: 2-0 via Timmy Lou- wiesse en Marco Faassen. Toen zetten de trainers de car rousel in werking. De eerste spelers konden gaan douchen, anderen moesten de trainings- jas aantrekken om plaats te ne men in de dug-out en weer an deren konden aan hun eerste warming-up van de dag begin nen. Allevier halvefinalisten brachten een handvol verse krachten in en j oj ooden spelers door de opstelling. Middenvel der werd laatste man, spits werd rechtshalf, et cetera. RCS-trainer Hans de Nooijer wijzigde zijn ploeg in de finale op vijf plaatsen. „Op het oog was de opstelling tegen Oost kapelle misschien de sterkste, maar de ploeg in de finale stond ook heel goed." Voor de vijfde keer op rij zegevierde RCS. Na een niet gegeven strafschop (Chris van Heuven van Staereling werd gehaakt) besliste Wessel Vermeulen de finale twee minuten voor tijd. Hij kopte de rebound van een sublieme vrije trap op de lat van Sander Schutte achter Terneuzense Boys-doelman Ronald Gort. Te vroeg Een lekker begin van het sei zoen voor RCS, dat geen enkel tegendoelpunt incasseerde in 180 minuten Sloepoort-voet bal. „Maar het is nog te vroeg om te stellen dat de verdedi ging onze kracht gaat wor den", vond De Nooijer. „In een elftal moet het eerst defensief goed zitten en dan kun je aan vallend gaan denken. We zijn op de goede weg, want we heb ben weinig kansen weggege ven." Voor de eersteklassers SSV'65 en Oostkapelle is er nog werk aan de winkel. Bij de Goese ploeg loopt het aardig, maar het schortte zaterdag aan één ding: scoren. De ploeg kreeg te gen zowel Terneuzense Boys als Oostkapelle legio kansen, maar ze wilden er niet in. Oost kapelle zal komende week in de Delta Zeeland Cup een zwa re dobber krijgen als het speelt zoals tegen RCS: defensief in stabiel en offensief onmachtig. De troostfinale tussen beide zaterdag-eersteklassers werd zaterdag beslist na strafschop pen. SSV's penalty-killer Rudi Blommaert hield zijn reputatie hoog - hij verloor in zijn carri ère één serie, nota bene tégen SSV met Goes - en bezorgde zijn ploeg de derde plaats. Rick Pattenier miste namens Oost kapelle. Halve finales: RCS - Oostkapelle 3-0 (Martin Janse 1-0, Sjoerd van Kortenhof 2-0, Alwin van Ham 3- 0); Terneuzense Boys - SSV'65 2-0 (Timmy Louwisse 1-0, Marco Faassen 2-0). Om de derde plaats: SSV'65 - Oostkapelle 1-1 (Arman do Langebeke 1-0, Ricardo Schip per 1-1). Finale: RCS - Terneuzense Boys 1-0 (Wessel Vermeulen door Lucien Roelandt VLISSINGEN - De Hexagon- stal stal zaterdag de show in de klasse Z1 van de Rabo Top Dres- suurcompetitie in Vlissingen. Met Laurens van Lieren als win naar, in zijn kielzog gevolgd door Thamar Zweistra en de Is raëlische leerlinge Raz Nitzani. Francis Kloet eiste op het zon overgoten Park Westduin de ze ge in de klasse Z2 voor zich op. De amazone uit Burgh-Haam- stede kwam daarmee alleen aan de leiding in het algemeen klas sement. Kloet wordt met slechts één punt achterstand gevolgd door Thamar Zweistra. Dit be looft een zinderende afsluiting van de competitie komende za terdag tijdens de finale op het concours hippxque van De Paar debloem in 's-Heer Abtskerke. Laurens van Lieren maakte tij dens de tweede dag van het Palm Concours van de Vlissing- se ruiterclub De Scheldestad zijn faam waai". Als geen ander stuurde het 21-jarige talent uit Schore de sterk bewegende Veersedam's Maybe door de ring. Van Lieren voldeed aan al les wat van een international verwacht mag worden. Daarbij werd hij uitstekend geholpen door de Hugo-nakomeling, die perfect reageerde op de hulpen van zijn nxiter en met veel schwung door de ring ging. De teller van de jury liep daardoor op tot 68.16 procent. Grote concuxrentie werd door Laurens van Lieren gevreesd van stalgenote en de eveneens voor het nationale Young Rider- steam uitkomende Thamar Zweistra met Hexagon's Oak ley. En naar bleek terecht, maar ze kon niet tippen aan Van Lie ren. Met 66.83 procent werd Zweistra niettemin een uitste kende tweede, waarmee ze in de race bleef voor de eindzege. In tegenstelling tot de klasse Z1 werd er in de klasse Z2 laag ge scoord. Slechts twee combina ties scoorden een voldoende voor een winstpunt. Van dit duo toonde Francis Kloet zich met Goruto de beste. Met haar score van 61.83 procent bleef de ama zone uit Burgh-Haamstede As- trid van de Veer met Joli een half procentje voor. Met een over winning aanstaande zaterdag in 's-Heer Abtskerke is Kloet zeker van de eindzege. Maar zover is het nog niet. Vooral Stephanie de Frel moet met Fernando in staat worden geacht om de Schouwse combinatie volgende week beentje te lichten. Die kans werd de Koewachtse ama zone in Vlissingen ontnomen. De Frel werd op enkele onder delen terecht laag gepunt. Maar waar bleven de hoge scores bij de onderdelen die perfect wer den uitgevoerd? Daar faalde de jury jammerlijk. Daardoor moest de Koewachtse genoegen nemen met de vierde stek en is daarmee zo goed als zeker uitge schakeld voor de eindzege. De hoogste scores vielen in de klasse L. In een nek-aan-nekra- ce eindigden Carola Paauwe met Reality en Florine Boog aard in de klasse L2 met de ijzer- sterke score van 176 punten op gelijke hoogte. Ook qua rijkunst deden beide combinaties niets voor elkaar onder. Maar dankzij een betere verzorging van het exterieur mocht Paauwe zich uiteindelijk winnares noemen. Het was voor haar echter niet voldoende voor de hoogste dag score. Die werd opgeëist door Inge de Kok, die Jalvo in de klasse LI met 178 punten naar de overwinning stuurde. Springen In de klasse M springen bewees Carolein van de Plasse dat ze klaar is voor de Zeeuwse titel strijd. In een zinderende barra ge verwees de zestienjarige amazone uit Yerseke met Delta Mossel Oase onder het zadel de Brabantse profs Theun van de Broek met Summer en Joost Martens met Zemo's Golden Girl naar het tweede plan. Op de eerste dag van het Palm- concours toonde Simon den Ex- ter zich de beste stijlruiter. Op de tweede dag toonde de oude meester zich in het jachtpar- cours van de klasse M en Z met zijn gedurfde rijstijl weer maar eens de smaakmaker. Als laatste starter in de klasse M toonde hij zich met Nuline een fractie snel ler dan Theun van den Broek met Summer. Met een adembe nemende rit kreeg de veteraan uit Kortgene met Westhoek's No No het publiek in de klasse Z weer op de banken. Den Exter toonde zich maar liefst drie tel len sneller dan de tot dan toe aan de leiding gaande Martin de Kroo met Miana. Dat was voor Simon den Exter overigens niet snel genoeg voor de Palm Bier prijs, voor de snel ste combinatie in het jachtpar- koers. Die prijs ging naar Sandy Breel die met Jolly Couer de klasse L op haar naam schreef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15