Andries Minderhoud oogst lof PZC Nijpjes eist zege voor zich op Kloetinge en Hoek kunnen elkaar vijf keer ontmoeten Paul Freyser maakt zijn status waar in toernooi IJzendijke 19 Achttienjarig skeelertalent wordt zesde in Omloop van de Westkaap Postma laat het afweten uitslagen Jeugdtoernooi in Hulst zit propvol Tweede plaats Rutger Veerman zaterdag 10 augustus 2002 door Björn Goorden WESTKAPELLE - Arjan Smit was gisteravond verreweg de beste in de Omloop van de West kaap. De Nederlands skeeler kampioen zette het complete deelnemersveld op tenminste een halve ronde achterstand en naderde door zijn zege in de der tiende race voor de Univé World on Wheels Cup klassementslei der Luc Bartholomeeüssen tot op tweeëneenhalf punt. Het mooiste verhaal van de wedstrijd voor A-rijders op en af de Zeedi j k ging echter over de uiteindelijke nummer zes van de omloop; de pas achttien ge worden Andries Minderhoud uit Grijpskerke. Als B-rijder mocht hij voor het eerst aan het grote werk snuiven. Hij bewees in de als uiterst zwaar bekends taande wedstrijd in Westkapel- le over een heleboel talent te be schikken. WESTKAPELLE - Grote afwe zige gisteren tijdens de Omloop van de Westkaap was Ids Post ma. De voormalig olympisch kampioen zou een van de pu bliekstrekkers zijn, zo kondigde de organisatie van het skeeler evenement vooraf aan, maar de Friese landbouwer liet het af weten. Over de manier waarop dat ging, was organisatielid Kees Minderhoud niet bijster opgeto gen. „Hij heeft niet eens een te lefoontje naar ons gewaagd om te laten weten dat hij niet kon. Ik heb hem vlak voor de wed strijd daarom zelf nog maar even gebeld. Toen vertelde Post ma me dat hij mijn nummer kwijt was geraakt. Jaja. Vind ik wel een beetje goedkoop moet ik zeggen. Naast Postma verscheen ook Cédric Michaud, de winnaar van de vorige editie, niet aan de start in Westkapelle. Een halfuurtje voor de start stond Minderhoud nog ont spannen naar de race voor C-ri j- ders te kijken. Een wedstrijd die meetelt voor de Luctor Belting Cup en waarin de Grijpskerke- naar tot gisteren nog ruim de leiding had. „Ik heb hier de mo gelijkheid om met de A-rijders mee te rijden", zei Andries Min derhoud. „Aangezien ik al een flinke voorsprong heb opge bouwd in de strijd om de Luctor Belting Cupheb ik besloten van die mogelijkheid gebruik te ma ken. Ik rij met de grote jongens mee. ik heb er ongelooflijk veel zin in." Afzien Hij had echter niet al te hoge verwachtingen over de afloop van zijn sprong in het diepe. „Ik zal het zeer moeilijk krijgen, dit parkoers is zo ontzettend zwaar. De eerste tien minuten zijn het breekpunt. Als ik er dan al af moet, zal ik onwaarschijnlijk moeten afzien. Maar ach, daar ben ik niet bang van. Het is een mooi voorproefje. Volgend jaar mag ik promoveren naar de A- rijders, maar dat doe ik niet. Ik heb nog te weinig kracht, ik wacht nog een jaar en investeer bij de B-rijders." Daar dacht hij na afloop van de wedstrijd ineens een tikkeltje anders over. „Tja, het is nu een stuk moeilijker om niet te kie zen voor de stap hogerop. Ik heb nu ervaren dat ik aardig mee kan." De euforie die dat besef in hem omhoog bracht, was onge kend. Uitbundig juichend pas seerde Andries Minderhoud de eindstreep onderaan de Zee dijk. „Dit had ik niet eens dur ven dromen", herhaalde hij keer op keer. „Dit is zo mooi. Zó mooi." Erik Huizebosch, met een twee de plaats het ploegensucces van Nefit completerend, compli menteerde Andries Minderhoud op het podium met zijn presta tie. „Ja, die kunnen we er best bij hebben bij de A-rij dersMet een brede grijns en een gelukza lig gevoel liet Minderhoud zich vervolgens op het podium roe pen om zich als grote Zeeuwse belofte voor de toekomst te la Jj vV' De Belg Jimmy Pierloot leidt de dans. Erik Huizebosch volgt hem op de voet. ten bejubelen. „Ook dat vond ik prachtig", vertelde Minder houd. „Daar sta je dan ineens. Tussen al die toppers." Naast Erik Huizebosch en Arjan Smit bezette Willem Hut de laagste tree van het ereschavot. Rappe tong Dat Huizebosch het podium zou halen, kwam voor de Loozenaar met rappe tong zelf nog als de grootste verrassing. Vooraf ver telde hij dat het in groten getale opgekomen publiek geen won deren van hem moest verwach ten. „Ik heb veertien dagen niet op skeelers gestaan, het lijkt me sterk dat ik de beste van van daag bij zal kunnen houden. Maar ik zal er alles aan doen, ik ga me naar de kloten rij den." En dat deed-ie uiteindelijk ook. „Zie je hier die hartslagmeter? Daar las ik af dat ik voortdu rend rond de 180, 185 zat. Diep in het rood dus. Eén moment zat ik op 160, toen ben ik direct maar gedemarreerd om ervoor te zorgen dat ik voor Bartholo meeüssen eindigde, waardoor Arjan Smit nog verder kon inlo pen in het algemeen klasse ment." Een andere ploegmakker, Hans van de Wetering, koos om de zelfde redenen anderhalve ron de voor het einde het hazenpad. Hij sprong achter de demarre rende Andries Minderhoud aan. „Ik heb het even moeilijk gehad nadat ik in het begin een gaatje dichtreed, maar vervolgens ging het met de ronde beter", aldus Minderhoud. „In de laatste ron den dacht ik; dan moet ik aan vallen ook. En dat heb ik ge- foto Ruben Oreel daan. Alleen jammer dat ik in de laatste meters niet wist dat het de laatste meters waren. Van de Wetering ging ineens aan en die kreeg ik niet meer te pak ken." In de wedstrijd voor de C-rij- ders diende zich in Rinus Wisse eveneens een Zeeuws talent aan. De pas vijftienjarige skee leraar uit Krabbendijke werd vierde en daarmee beste Zeeuw. „Net geen podiumplaatsje, hè. Jammer, maar niet meer dan dat. Ik ben nog maar vijftien, toch?" door Jan Dagevos VLISSINGEN - De derby tus sen Kloetinge en Hoek heeft nog altijd zijn charme, maar zo langzamerhand verliest het ti tanenduel tussen de hoofdklas sers wel iets van zijn glans. Dat heeft alles te maken met de fre quentie van de derby. Dit voet balseizoen bestaat zelfs de kans dat Kloetinge en Hoek elkaar vijf keer ontmoeten. Vandaag (14.30 uur) staan beide rivalen voor de eerste keer te genover elkaar in Kloetinge. Het gaat hierbij om een duel in het kader van het nationale be kertoernooi, waar beide clubs op grond van hun goede klasse ring vorig seizoen aan mee mo gen doen. Daarna volgen in elk geval nog twee duels in compe titieverband. Verder bestaat de mogelijkheid dat beide groot machten elkaar volgende week zaterdag andermaal treffen in het vriendschappelijke Delta Zeeland Cup-toernooi. Tot een vijfde keer zou het kunnen ko men als beide ploegen eenmaal zijn uitgeschakeld in het natio nale bekertoernooi en vervol gens weer mee mogen doen aan het districtsbekertoernooi. „We moeten oppassen dat de derby niet gaat verwateren", stelt Hoek-trainer Angelo Nijs- kens. „Het is jammer dat de KNVB ons steeds in dezelfde be kerpoule indeelt." Oefenmees- ter Diederik Hiensch van Kloe tinge is er laconiek onder. „Elke wedstrijd heeft zijn eigen ver haal. De wedstrijd van vandaag staat in het teken van de voorbe reiding, het leeft ook minder bij de spelers en zeker bij de trainer. De wedstrijden in de competitie tegen Hoek, dat zijn de echte derby's, daar gaat het om, al wil ik niet zeggen dat het vandaag nergens om gaat." Pijntje Voor Kloetinge wordt het de eerste serieuze test in de voorbe reiding, die twee weken geleden begon. „We hebben een zware week voor de boeg", stelt Hiensch. Vandaag speelt Kloe tinge tegen Hoek, dinsdag volgt het bekerduel met eredivisie club RBC, donderdag en zater dag staan zware wedstrijden in het kader van de Delta Zeeland Cup op het programma. Hiensch „Er ligt een zware ver antwoording bij speler en trai ner. Als trainer zal ik de spelers niet over de kop moeten jagen. De speler zal heel goed naar zijn lichaam moeten luisteren. Zo dra hij een pijntje voelt, zal hij dat moeten aangeven." „Aan de andere kant ben ik ook wel blij met deze zware week Het mooie is dat het allemaal wedstrijden op niveau zijn. Je krijgt een wat beter beeld. Ver der is het voor nieuwe spelers een mooie test. Een speler, die bijvoorbeeld uit het profvoetbal komt, heeft altijd met een over gangsperiode te maken. Zo ie mand wil nog wel eens wat non chalant zijn. Nou, dan zijn dit soort wedstrijden een mooie ge legenheid om de juiste motiva tie te ervaren." „Dit soort duels is goed voor het leerproces", vindt ook Nijskens. „Hier heb je meer aan dan dat je tegen vierdeklassers speelt en met een nulletje of vijf, zes wint." Hoek moet het vandaag doen zonder Arco Herrebout, die een spierscheuring heeft opgelopen. Verder ontbreken Rieno van Oost, Bart Poppe en Gunther de Meyer, wiens overschrijving nog niet helemaal rond is. Zij spelen met het tweede mee in een wedstrijd tegen Oostburg. „Ik kan maar vijftien, zestien man meenemen", legt Nijskens uit. „En omdat ik wil dat ieder een wedstrijdritme opdoet, doen die jongens met het tweede mee." Bij Kloetinge komen Wouter Labrujère (kuitblessure Niels Lode wijk (trainingsach terstand) en Jeffrey Frijters (knieblessure) niet in actie. Vorig seizoen stonden Hoek en Kloetinge in de Amstel Cup ook tegenover elkaar. Het werd toen 5-4 voor Hoek. „IK verwacht ook nu weer een open wed strijd", zegt Hiensch. „Het pu bliek zal in elk geval aan zijn trekken komen." door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Hij is beweeg lijk, speelt bekeken en is fana tiek. Paul Freyser is moeilijk te stuiten in het Tiola Open tenis- toernooi in IJzendijke. Nadat eerder Hans Gussenho- ven werd geklopt, werd gisteren Nico Aerssens verslagen. Ook hij kreeg het niet voor elkaar om de routinier een set af te snoepen in het enkelspel 7 35+ categorie. Het werd 6-3 6-4. In de halve fi nales speelt hij tegen de als eer ste geplaatste Naessens. In het enkel 3-4 won plaatselijk favoriet Paul Hendrikse met tweemaal 6-4 van Tony Seen. Seen bood prima tegenstand, maar ging vaker in de fout dan zijn tegenstander en dat kostte hem de zege. Kevin de Rooy be reikte de halve finales in het en kel 7 door Nick Strijdonk uit te schakelen in een driesetter: 3-6, 6-2 en 6-2. Kwaliteiten In het mannen dubbel 5-6 wer den Hessel Hamelink en Ingmar Vermeulen uitgeschakeld door Dwight van Hulle en Joel van Overloop. In de eerste set bleef HULST - De vijfde editie van het Luctor Belting jeugdtennis- toernooi, dat vandaag op de ba nen van tennisclub Hulster Ambacht in Hulst begint, zit propvol. Wedstrijdleidster Ebrien Mulder kreeg 310 in schrijvingen te verwerken. Er wordt in twintig categorieën gespeeld, hetgeen neerkomt op 334 wedstrijden. De wedstrij den, die worden gespeeld tot en met zondag 18 augustus begin nen dagelijks om 10.00 uur. Op zaterdag en zondag is de aan vang 9.00 uur. Het toernooi wordt gespeeld in poules en gaat vervolgens ver der op afvalschema's. Het lukt echter niet om alle nummers twee uit de poules te laten door gaan. „Dit gaat niet omdat er geen ruimte is in het banensche- ma. Door elke deelnemer wordt minimaal tweemaal per catego rie gespeeld", verklaart mede organisator Mulder. Hamelink/Vermeulen bij tot de tiebreak, maar die ging met 7-3 verloren. In de tweede set lieten Van Hulle en Van Overloop hun kwaliteiten zien: 7-5. Eric de Rijcke en Bert Dutree staan zoals verwacht zondag in de finale van het dubbel 5-6 35 Ze gaven Gerard Hirdes en Rudi Smet geen schijn van kans en wonnen met 6-2 6-4. De Tiol- a-combinatie Maud Kuypers en Kevin de Jonge bereikte de hal ve finales in het gemengd dub bel 5-6 door Petra van Strien en Carlo de Gijsel in een drieset ter te verslaan met 6-1 5-7 en 6-1. Steen Jeanine Hollestelle en Robin de Witte hebben karakter getoond in het gemengd dubbel 3-4 van het Smash Open tennistoernooi in Sint-Jansteen. In de eerste set moesten ze tegen de favorieten Ingrid Visser en Tom Huis het onderspit delven met 2-6, maar vanaf de tweede set ging het be ter en slaagden ze erin toch nog te winnen met 6-4 en 6-3. Deze zege is goed voor een plaats in de halve finale, waarin Hollestel- le/de Witte speelt tegen Verhae- gen/Wouters. In het gemengd dubbel 7 zorgde de combinatie Kerremans/ Hoefnagels voor een verrassing door de als eerste geplaatste combinatie Bun/Verstraeten uit te schakelen: 6-4. 6-3. De vol gende tegenstanders in de halve finale zijn Kesel/Marima, die met 2-6 6-1 6-2 Bral/Nanna uitschakelde. De als tweede geplaatste combinatie Wentz- ler/Kegels zit nog op koers. Het duo won gisteravond met 6-2 6-0 van Franse/De Saegher. KNOKKE - Atleet Rutger Veer man is gisteravond tweede ge worden bij een strandloop over vijf kilometer. Hij finishte ruim een halve mi nuut achter de Belgische win naar Carlo Habex in 18 minuten en 27 seconden. De tweede plek was een goede opsteker voor de 21-jarige Aardenburger. De he le winter heeft Veerman op non- actief gestaan door een mysteri euze kuitblessure. Kiir op Muziek van hoog niveau tijdens concours in Vlissingen door Lucien Roelandt VLISSINGEN - De eerste dag van het Palmconcours in Vlis singen kende met een Kiir op muziek van hoog niveau een uitstekende afsluiting. In de klasse Z2 was de spanning te snijden. De Middelburgse Jes sica Nijpjes eiste met Justice met slechts eentiende verschil de eerste plaats voor zich op. In de klasse Z1 ging de zege naar de Zuid-Hollandse Lies- beth Russel met My Funny Face. Jurylid Adrie Ruisaard: „De Kür is op dit moment enorm populair. Dat merk je duidelijk aan het niveau. Vooral in de klasse Z2, was het verschil mi niem De ruiters in die klasse zijn een stapje verder dan in de klasse Zl. De muziek is beter afgestemd op de paarden." Juistice danste met zijn berijd ster Jessica op het \hissingse park Westduin voorbeeldig op het ritme van de muziek. Maar ook Loelap liet zich onder het zadel van de Gapingse Sandra van der Hoofd niet onbetuigd. Vooral in de appuyementen liet de Floryan-nakomeling zich uitstekend zien. Dat bleek wel uit het geringe verschil, waarmee Sandra van der Hoofd uiteindelijk genoegen moest nemen met de tweede stek. In de klasse Zl was het ver schil wel duidelijk. Chantal de Rooy toonde met Nairobi in Vlissingen met een score van 13.00 punten een enorme pro gressie. Landelijk gezien is dat geen slechte score, maar het was voor de amazone uit Yers- eke lang niet voldoende om Liesbeth Russel te bedreigen. De Wassenaarse stuurde de voortreffelijk bewegende My Funny Face met het uitsteken de totaal van 13.6naardezege. Tentamen Nadat de pony's gisteren bij het springen het spits hadden afgebeten, zorgden de B-paar- den op de eerste dag voor de af sluiting van deze discipline. Met over enkele weken het provinciaal kampioenschap in zicht zorgde parkoersbouwer Bram Wattel alvast voor een pittig tentamen. Wat bleek uit het feit dat slechts vier combi naties het basisparkoers fout loos wisten af te sluiten. In de Ruth Jakobsen gaat stijlvol over een hindernis. Ze werd uiteindelijk vijfde. foto Ruben Oreel barrage bleven ook Simon den Exter met Bruce en Deborah Benschop foutloos. Simon den Exter bewees ook dat hij als stijlruiter niet mag worden onderschat De oude meester uit Kortgene stuurde Bruce met een totaal van 53 stijlpunten naar de eerste stek. De veteraan uit Kortgene bleef daarmee de jeugdige Deborah Benschop met de Rebel Il-na- zaat Okumara maar liefst zes punten voor. De revanche van Deborah Benschop liet overigens niet lang op zich wachten. In het progressief parcours liet zij met Okumara in het basispar koers, evenals Trudie Francke met Pompidou, de bouwsels onbeschadigd. Ook in de be slissende ronde hielden de bei de kemphanen de balans in evenwicht. Qua tijd toonde Deborah zich echter bijna drie tellen sneller dan haar rivaal. Atletiek München. EK. Mannen. 200 m. Finale: 1 Kederis 20,85, 2. Obikwelu 20,21, 3 De- vonish 20,24, 4 Malcolm 20,30, 5. Jed- rusinski 20,31, 6. Torrieri 20,68, 7. Doug las 20,73. Uitgevallen: Urbas. 800 m, series. Eerste serie: 1Reina (Spa) 1.47.52, 2. Beumer (Ned) 1.47,66, 3. Ais- sat (Fra) 1.48,07. Tweede serie: 1. Som (Ned) 1.47,52, 2. Czapiewski (Pol) 1.47.53, 3. Jansen (Bel) 1.47,71. Vierde serie: 1. Schumann (Dui) 1.46,90, 2. Ok ken (Ned) 1.47,22, 3. Dirshe (Zwe) 1 47,36. Som, Beumer en Okken ge plaatst voor halve finale. 400 m horden, finale" 1 Diagana (Fra) 47,58, 2. Muzik (Tsj) 48,43, 3. Januszew- ski (Pol) 48,46, 4. Mori (Ita) 49,05, 5 lako- vakis (Gri) 49,07,6 Tesarik (Tsj) 49,41,7 Masjenko (Rus) 50,02, 8. Rawlinson (GBr) uitgevallen. 110m horden, series, derde serie: 1. Gia coni (Ita) 13,55,2. Lavanne (Fra) 13,58,3. Bitzi (Zwi) 13,72, 4. Sedoc (Ned) 13,87. Sedoc gekwalificeerd voor halve finale. Speerwerpen, finale: 1. Backley (GBr) 88,54, 2. Marakov (Rus) 88,05, 3. Henry (Dui) 85,33, 4. Rags (Let) 84,07, 5. Hecht (Dui) 83,95, 6. Ivanov (Rus) 82,66, 7. Tra- fas (Pol) 80,37, 8 Parviainen (Fin) 78,92 Vrouwen. 200 m. Finale: 1 Hurtis 22,43, 2 Gevaert 22,53, 3. Levorato 22,75, 4 Felix 22,89, 5. Rockmeier 23,00, 6 Mayr 23,06, 7. Poelman 23,31,8 Bikar 23.37 1500 m, series, eerste serie: 1 Varga (Hon) 4.07,712. Jordanova (Bul) 4.07,76, 3. Fuentes-Pila (Spa) 4.07,89, 10 Wisse 4.17,89. Wisse uitgeschakeld. 100 m horden Finale: 1 Alozie 12,73, 2. Krasovska 12,88, 3. Kasova 12,91, 4 Girard 13,03,5. Aron 13,07,5-Allahgreen 13,07,7 Kallur 13,09,8 Dimitrova 13,75. Kogelslingeren, finale 1 Koezenkova (Rus) 72.94, 2. Skolimowska (Pol) 72 46, 3. Montebrun (Fra) 72 04, 4 Ezeh (Fra) 68.03, 5. Poyry (Fin) 67 47, 6. Balassini (Ita) 67 27,7 Papageorgiou (Gri) 66.49,8. Claretti (Ita) 66.25. Polshoog, finale: 1 Feofanova (Rus) 4,60 m. 2. Isinbajeva (Rus) 4,55, 3. Busch baum (Dui) 4,50,4, Beljakova (Rus) 4,50, 5 Becker (Dui) 4,50,6. De Wilt (Ned) 4,40 (NR), 7. Molnar (Hon), Rogowska (Pol) 4,30,9. Belin (Zwe)4,30,10 Aygirre(Spa) 4,30. Hoogspringen, kwalificatie. Geplaatst voor finale Serjogina (Rus), Berqvist (Zwe), Mikhaltsjenko (Oek), Ksok (Pol), Holinski (Dui), Gyorfy (Hon), Vlasic (Kro). Kaliturina (Rus). Beitia (Spa), Jones (GBr), Pantelimon (Roe), Koeptsova (Rus) allen 1,90 meter. Zevenkamp. Stand na 4 onderdelen: 1. Kluft (Zwe) 3915 punten, 2. Sazanovitsj (WRu) 3868,3. Skujte (Lit) 1807,17. Ruck- stuhl 3422 (100 mh 14,09-hoog 1,74-ko- gel 12,34-200 m 25,21) Dammen Yakutsk. WK-kandidaten. Derde ronde: Nosevitsj (WRu) - Heusdens (Ned) 1-1, Clerc (Ned) - Ndjofang (Kam) 1-1 Milshin (Rus) - Schwarzman (Rus) 1-1, Get- manski (Rus) - Georgiev (Rus) 1 -1 Stand: 1 Georgiev 4,2 Clerc. Heusdens, Getmanski, Milshin, Ndjofang en Nose- vich 3,8. Schwarzman 2. Sportprijsvragen Lucky Day. 01 17 18-20-21-23-24-25-31 34-37-41-43-46-55-61-62-75-77-80 (onder voorbehoud). Tennis Tiola Open in IJzendijke: VE 7: M. Kuy- pers-H. Tazelaar 6-0 6-3. VE 7 35+: De Bock/Neve-Rijckaert/de Braai 7-6 6-2, Welvaert/Naessens-Van Broekhoven- /Van Broekhoven 6-3 6-3 VE 8: A. Moens-J. Naaktgeboren 6-0 6-1. VE 9: Beeke/Risseeuw-Geelhoed/Van der Vlies 6-1 6-4, Beeke/Risseeuw-De Smit/Jesoirens 6-1 6-1, Jansen/Pari- daen-Geelhoed/Van der Vlies 6-4 4-3 opgöve, Jansen/Paridaen-De Smit/Jes oirens 6-0 6-1 ME 3-4: P, Hendrikse-T. Seen 6-46-4 ME 7: K. deRooy-N. Strijd onk 3-6 6-2 6-2 ME 7 35+: H. Borghouts-S. Tellier 6-7 6-2 6-3, P. Freyser-N. Aerssens 6-3 6-4 ME 8: L. Hamers-G. Dhont 7-5 6-3. MD 5-6: Van Hulle/Van Overloop-Hamelink/Vermeu len 7-6 7-5. MD 5-6 35+: Hirdes/Smet -Van Schouwen/van Leeuwe 6-2 3-6 6-4, De Rijcke/Dutree-Hirdes/Smet 6-2 6-4 MD 7: De Rooy/de Rooy-De Sutter- /Fenijn6-37-5 MD735+: Boogaard/Van Sprundel-Caen/Naessens 7-5 6-0, Boogaard/van Sprundel-Borghouts/ Rijckaert wo MD 8: Verbeke/Willems -Agten/de Vries 6-0 6-0, Herrebout/Zee- gers -Baillie/Scherbeijn 6-3 6-3 GD 5-6 Kuijpers/De Jonge-Van Slrien/De Gijsel 6-1 5-7 6-1. GD 5-6 35+" Van Overloop /Naessens-Baas/Maenhout6-2 6-2 GD 8: Moens/Moens-Raaymakers/Vervaet 6-3 6-4, De Rijk/de Rijk-Speleman/De Rijke 6-7 6-4 6-0, Verstraete/Caen-Pop- pe/Poppe 6-0 6-2, De Jaeger/Smits-Van Leeuwen/de Bock 6-2 6-1 Smash Open in St. Jansteen: VE 8-9: P. de Bot-J. Ross 6-1 5-7 6-3, M Be- gijn-M. de Krijger 6-3 7-6 ME 6: B. Ver- scheure-W. Letink 3-6 6-4 6-4 ME 7 H van Dorsselaer-E Nachtegael 4-6 6-4 6-4. MD 6: Franse/Van Goethem-Van Dorsselaer/de la Ruelle 6-2 3-6 6-2 GD 3-4: Hollestelle/De Witte-Visser/Huis 2-6 6-4 6-3. GD 7: Kerremans/Hoefna gels-Bun/Verstraeten 6-4 6-3, Kesel/ Mariman-Bral/Nanna 2-6 6-1 6-2, Wentzler/Kegels-Franse/de Saegher 6-2 6-0. GD 8-9: Ross/Bodaert-Bral/Hiel 6-36-2. Voetbal Amstel Cup. Poule 1 Ajax2 - AZ2-2 (1-1) Seedorf 1-0, Nelisse 1-1, Nelisse 1-2, Seedorf 2-2 Poule 18 Hoogeveen - Go Ahead Eagles 0-10 (0-5) Doelpunten Yildirim 3, Kooij- man, Marbus 2, Leferink, De Weerdt, Van den Herik. Poule 19. SC Genemuiden - Cambuur Leeuwarden 0-7 (0-2). Doelpunten: Bruin, Van Dijk, Katipana 2. Durmusoglu (strafschop) 1. Bijzonderheid. Cambuur verdediger Ferrier krijgt in de 60e minuut wegens het uitdelen van een elleboog stoot de rode kaart van scheidsrechter Van Dijk. Vriendschappelijk: AGOW - Feyenoord 0-8(0-3) Doelpunten Buffel3,VanHooij- donk 2, Lurling 2, Kalou Turkije, competitie: Trabzonspor-Fener- bache 0-0. Volleybal Osaka. World Tour beachvolleybal. vrouwen. Groep F: Leenstra/Kadijk (Ned) -Tokuno/Kusuhara(Jap)2-1 (21-1818-21 15-9), Leenstra/Kadijk - Galindo/Serrano Ochoa (Mex) 2-0 (21-18 21-12) Cadiz. World Tour beachvolleybal, man nen. Groep B: Holden/Leinemann (Can) Backer/Ronnes (Ned) 2-0 (21-13 21-19), Berg/Dahl (Zwe) - Backer/Ronnes 2-1 (21 14 20-22 15-10). Bijzonderheid Backer /Ronnes uitgeschakeld Groep H: Kogel /Mulder (Ned) - Fabio Diez/Garcia Thom son (Spa) 2-1 (15-21 21-19 15-8). Kogel/Mulder - Ahmann/Hager (Dui) 2-1 (11-21 27-25 15-11), Kogel/Mulder - P. La- ciga/M Lagica (Zwi)0-2 (18-2114-21). Bij zonderheid: Kogel/Mulder geplaatst bij laatste zestien. Wielrennen Ronde van Frankrijk Vrouwen Zesde etappe, Lyon - Villard-de-Lans: 1 Zabiro- va (Rus) 128 km in 3.31.35, 2. Matusiak (Pol) 0.12,3. Bruckner (VSt), 4. Stahoers- kaia (Rus) 1.31, 5. Cappeliotto (Ita), 6. Boebnenkova (Rus). Algemeen klassement: 1 Arndt (Dui) 18 39.28, 2 Van Moorsel (Ned) 0.46. 3. Bruckner 0.53, 4. Zabirova 1.26, 5. Polk- hanova (Rus) 1 46, 6 Stahoerskaia 2.10. Opgave: Melchers (Ned).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 61