Grootse deel grond niet onderzocht Depressie PZC Meer dan een dip NFGV Als je maag in je keel zit, is het goed Statenlid Heijboer (64) overleden Verhalenschip in Zeeland 14 Gemeente geeft groen licht voor hervatting werkzaamheden stationsgebied Rondvaart met pannenkoeken Dieven aan de haal met kilo's paling Toertocht Lichtj es-fietstoer weekenddiensten kerkdiensten FAMILIE BERICHTEN zaterdag 10 augustus 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nog niet de helft van de grond in de bouw put van het nieuwe stads- en waterschapskantoor in het sta tionsgebied in Middelburg is onderzocht op explosieven. Toch geeft de gemeente groen licht voor hervatting van de werkzaamheden. Aanleiding voor de zoektocht was de vondst van een granaat op de stort plaats van afgegraven grond aan de Laan der Verenigde Na ties. In het gedeelte dat wel is onderzocht, zijn geen explosie ven aangetroffen. Het bedrijf dat het onderzoek uitvoerde, kon maar veertig procent van de grond onderzoe ken. Dat gedeelte blijkt nu schoon te zijn. Met de gebruikte apparatuur was onderzoek naar de overige zestig procent niet mogelijk. Het bedrijf zocht de explosieven met een zogenaam de magnetometer, een apparaat dat magnetische velden in de bodem kan opsporen De meta len damwanden rond de bouw put verstoorden de apparatuur zodanig dat zoeken naar explo sieven in een gebied van vijf me ter uit de damwand niet moge lijk was. Gezeefd Het is wel mogelijk om de rest van de grond ook te onderzoe ken, aldus projectleider P. Folk- ersma. Dan moet alle grond in de bouwput worden gezeefd of voorzichtig worden afgegraven Hij durft geen uitspraken te NEELTJE JANS - In de maand augustus kan weer meegevaren worden met de pannenkoeken- rondvaart over het Nationaal Park Oosterschelde. Het schip, waarop onbeperkt pannenkoe ken gegeten mag worden, ver trekt dagelijks om 12.00, 13.30, 15.00 en 16.30 uur vanaf Neel- tje Jans bij de Stormvloedke ring. doen over de kans dat er nog ex plosieven in de grond zitten. ,,Ik ben geen statisticus, er is een ex plosief gevonden, dus er kunnen er meer liggen, maar ik zou daar wel durven te graven." Dat vindt de gemeente ook. Het af graven van de honderd verdach te plekken in het gedeelte dat is onderzocht, is een betrouwbare steekproef, vindt loco-burge meester P. Bruinooge. De grond in de bouwput wordt nu op de normale manier verder afgegra ven. De zoektocht naar explosieven leverde veel oud ijzer op: stuk ken prikkeldraad, oude stukken pijp en een grondboor. Ook wer den granaatscherven aange troffen, maar geen munitie of explosieven die niet afgegaan zijn. Na de graafwerkzaamhe den is elke plek opnieuw onder zocht. Wanneer de apparatuur aangaf dat er toch nog metaal in de grond zat, is verder gegraven om uit te sluiten dat er op die plaats geen explosieven in de bodem lagen. Bouwplannen Het historisch onderzoek naar de bouwplaats en de rest van het stationsgebied worden woens dag gepresenteerd. De gemeen te heeft bouwplannen voor het gedeelte langs de Kanaalweg tussen de Schroeweg en de sta- tionsbrug en voor een terrein langs het kanaal, op het indu strieterrein Arnestein. Van die twee locaties staat vast dat ze tijdens de Tweede Wereldoorlog hevig zijn gebombardeerd. door Rob Paardekam GOES - Het is vrijdagmiddag; de wethouder heeft zojuist het startschot voor de Goese ker mis gegeven. Honderden men sen bevolken inmiddels de Grote Markt en omgeving. Aangetrokken als ze zijn door de verhalen over 'vette' attrac ties. Eén daarvan is de Extreme, die is opgesteld op de Grote Markt. Deze attractie won op de Til- burgse kermis de publieksprijs. Zes bankjes van vier stoeltjes zijn in een zeshoek aan elkaar geplaatst. De waaghalzen die erin durven, zwieren al draai ende tientallen meters de lucht in. De jongeman die twijfelend voor de Extreme staat, blijkt niet zo'n waaghals te zijn als hij zelf dacht. Zojuist heeft hij nog op lopen scheppen te gen collega's, maar nu slaan de twijfels toe. Maar goed, hij wil niet voor watje uitgemaakt worden, en dus gaat hij om een kaartje. Extreem Een paar minuten later zit hij klaar om de Extreme te onder gaan. De attractie doet zijn naam eer aan, want extreem is het. Als het gevaarte al zwie rend zijn hoogste punt bereikt, doemt dat heerlijke gevoel op, waarbij je maag haast in je keel belandt. Dat is bij de jongeman die net nog stond te twijfelen niet anders. Voldaan stapt hij na het spannende ritje weer uit. Op naar de volgende at tractie. Dat wordt de Mega-Booster. Nog zo'n attractie die in Tilburg hoge ogen gooide. Het is een soort windmolen van vijftig me ter hoog, met gondels aan de uit einden van de ronddraaiende wieken. Opnieuw slaan de twijfels toe, maar deze keer valt het kwartje de andere kant op en besluit de jongeman zich niet aan het spektakel te wagen. Hij moet nog een stukje voor de krant schrijven en wil op vrijdag niet al te laat naar huis. Uiteraard is dat een flauwe smoes, want ei genlijk durft hij gewoon niet. Een vijftig meter hoge vlucht in een klein bakje is zelfs voor uw verslaggever iets te veel van het goede. Langer De Goese kermis duurt nog tot en met donderdag. De attracties draaien dagelijks van 11.00 tot 24.00 uur. Vanavond gaan ze enige uren langer door, maar om middernacht gaat wel het geluid uit. De kermis bestaat dit jaar uit ruim dertig attrac ties, die zijn verspreid over de Grote Markt, de Singelstraat en een gedeelte van de Zuster straat. De Extreme is een van de grote publiekstrekkers op de Goese kermis. foto Willem Mieras doorConny van Gremberghe BRESKENS - Zeeland is een kleurrijk persoon armer. In de nacht van donderdag op vrijdag overleed in het streekzieken huis De Honte in Terneuzen het Staten- en gemeenteraadslid Bram Heijboer uit Breskens. Heijboer was al geruime tijd ziek. Hij werd 64 jaar. De Breskense garagehouder be landde in 1994 min of meer bij toeval in de politiek. In de jaren daarvoor had hij actie gevoerd tegen de afslanking van het An- tonius-ziekenhuis in Oostburg en de concentratie van alle me dische voorzieningen in Terneu zen. Een actie die brede steun kreeg vanuit de bevolking en die zich later vertaalde in veel voor keurstemmen bij gemeente raadsverkiezingen in Oostburg. In de Oostburgse raad maakte Heijboer deel uit van de fractie Dorpsbelangen en Toerisme. In die hoedanigheid bleef hij zich - vaak op humoristische wijze - sterk maken voor het behoud van voorzieningen in West- Zeeuws-Vlaanderen en ageerde hij op gezette tijden tegen maat regelen in het kader van het pro ject Duurzaam Veilig. Volkspartij Heijboer stond ook aan de wieg van de Zeeuws-Vlaamse Volks partij, de later Partij van Zee land (PvZ), die in 1995 met twee zetels in de Provinciale Staten van Zeeland terechtkwam. De Bressiaander moest echter een jaar wachten voor hij zijn op wachting kon maken in de Sta tenzaal, omdat binnen de partij onenigheid was ontstaan over wie de zetel zou bezetten. Bij de laatste Statenverkiezingen nam Heijboer een Statenzetel in na mens de Partij voor Zeeland, waarin de ZVP was opgegaan. Ook in het provinciebestuur be keek de Breskense bestuurder de politiek vooral door een Zeeuws-Vlaamse bril. Buiten de politiek was Heijboer ook actief. Eindjaren '80 ijverde hij geruime tijd voor bloemdij- ken. Heijboer vond de grauwe zeeweringen maar niets, vond dat de dijken opgefleurd kon den worden met bloemen en planten. Zijn actie kreeg even wel geen navolging. Regionale bekendheid verwierf Heijboer al in de vroege jaren zeventig, maar dan wel als amateurto- neelspeler en -schrijver met zijn (en dat van Rinus Quaars) Café Centraal. Heel Zeeuws-Vlaan- deren liep uit voor dat stuk, dat 1 later ook nog verfilmd werd 1 Bijna vijf jaarlang werd het to- I neelspel - dat handelde over het dagelijkse leven in een Bressi- aanse kroeg anno 1930 - opge voerd. Heijboer speelde in het stuk kastelein Ko die met zijn droge humor de harten van het publiek wist te winnen. SINT ANNALAND - Uit een bedrijf in Sint Annaland zijn j gisteren zeventig gestripte pa- lingen gestolen. Het bedrijf is daarmee voor ongeveer 1800 euro gedupeerd. De palingen die samen zo'n tweehonderd kilo wegen, werden ontvreemd tus sen één uur 's nachts en zeven uur 's ochtends. Ook verdwenen vier aalkuipen. Deze zijn samen honderd euro waard. GOES - TC De Sloerijders, voorheen Hoechst Toerclub, houdt op 17 augustus een toer- tocht over 75 en 120 kilometer. De korte route voert over Zuid en Noord-Beveland; de langere doet ook Walcheren aan. Start (tussen 10 en 10.30 uur) en finish zijn bij eethuis De Vierlinden in de Hollandsche Hoeve in Goes. OUDDORP - Wegens het succes van vorig jaar herhaalt VW Ouddorp aan Zee de lichtjes- fietstoer op vrijdag 26 augustus Het dorp wordt verlicht met lampionnen en fakkels en deel nemers krijgen een lichtje en een routebeschrijving mee. Deelnemers voor de fietstocht kunnen zich van 21.30 tot 22.00 uur opgeven bij het VW kan toor in Ouddorp. doorValeska Nastaly ARNEMUIDEN - De Engelse zeilboot Nancy Blackett heeft voor de tweede keer in haar 71- jarig bestaan de reis van Har wich naar Vlissingen gemaakt. Het kleine schip is beter bekend als de Goblin in de boeken van de Britse schrijver Arthur Ransome. In het boek We didn't mean to go to sea maakt dat schip dezelfde reis. Voordat Ransome het kinder boek schreef, kocht hij het nog geen negen meter lange schip en noemde het naar de hoofdper soon uit zijn vorige boek 'Swal lows and Amazons'. Dat was dus Nancy Blackett. Hij kon het scheepje kopen, doordat 'Swal lows and Amazons' zo succesvol was. Ook maakte hij eerst zelf de tocht naar Vlissingen om te zien of het met zo'n klein zeil bootje mogelijk was. De mensen die nu de reis met het bootje ge maakt hebben, zijn leden van The Nancy Blackett Trust. Dat is een vereniging die is opge richt ter behoud van het bootje. Ze hebben allemaal Ransome's boeken gelezen en zijn daardoor verliefd geworden op het bootje, dat exact lijkt op dat uit de ver halen. TVeede-prijswinnaar van de 'Alone around the world'-zeiltoer, Ellen MacAr- thur, heeft naar eigen zeggen le ren zeilen uit Ransomes boeken. Schipper Bryan Bonsor ver klaart dat de trip die zij nu ma ken, in eerste instantie bedoeld is om de reis nog eens over te doen. „Ten tweede is het voor de fans, zodat zij de Nancy in het echt kunnen zien." De beman ningsleden wisselen elkaar af tijdens de drie weken durende De Nancy Blackett ligt afgemeerd in de jachthaven Oranjeplaat bij Arnemuiden. foto Lex de Meester reis. „Er is slechts plaats voor vier personen op het schip. We willen zoveel mogelijk leden de kans bieden om ook mee te va ren", zegt Bonsor. Piratenvlag De bemanning probeert zoveel mogelijk als in het verhaal te handelen Zo varen de leden van de vereniging met een piraten- vlag en heeft 'first mate' Jenny Wedick dezelfde rode muts op als hoofdpersoon in het boek Nancy Blackett. Deze laatste noemde zichzelf 'the amazon pi rate', vandaar de vlag. Verder is alles in het bootje nog origineel. Er is geen elektriciteit, waar door het bootje verlicht wordt met gaslampen, ,,'s Avonds is er dus te weinig licht om bijvoor beeld nog te lezen. We moeten meteen gaan slapen", zegt be manningslid Susan Mil ward. Ondanks dat Ransome zeer ge charmeerd was van Vlissingen en dat ook beschreef in zijn boek, zijn de boeken nooit in het Nederlands vertaald. Vandaar dat de volgens de bemannings leden wereldberoemde boeken hier niet zo bekend zijn. De boot is 29 juli in Vlissingen gearri veerd, maar heeft daar nog niet aangemeerd gelegen. „De haven was vol, dus we zijn direct door gevaren naar Middelburg. Daarna hebben we Veere en Zie- rikzee aangedaan en van daar uit weer terug naar Middelburg In Middelburg zijn we van be manning gewisseld. We hebben dezelfde reis nog een keer ge daan en op het Veerse Meer ge varen. En nu liggen we in Oran jeplaat", aldus Bonsor. 10 en 11 augustus 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee. tel. (0111) 413965. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, zat. 08.00-zon. 08.00 uur J. L. FlachenS W H M Simons, J van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111) 461280. zon 08 00-ma. 08.00 uur: M Leenhouts en J. J. Roth, Dijkstraat 32, Scharendijke, tel. (0111)691280 Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810 Tandartsen: S. De Smedt. Nieuwe Boogerdstraat 25, Zierikzee. tel. (0111) 416066. Spreekuur 16 30-17.30 uur Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18. tel (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12 30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.0C-18.30 uur Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee Zondag 11 augustus 2002 SCHOUWEN- DUIVELAND Brouwershaven Neder landse Hervormde Kerk 10.30 uur dhr Schipper.Gereformeerde Kerk 10 00 uur mevr. Koppenaal; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt (Grote Kerk) 8.45 uur ds Van Dijk, 17.00 uur ds Van Hoek; Bruinisse Nederlandse Hervormde Kerk 10.00 uur ds Cohem-Stuart, 17.00 uur ds den Otter; Gereformeerde Kerk 10.00 uur dhr Van Lambalgen; Gereformeerde Gemeente in Nederland 10.00 en 17.00 uur lees- dienst; Burgh Nederlandse Hervormde Kerk 10.00 uur prof.dr. Cossee, Haamste de Nederlandse Hervormde Kerk 10.00 uur ds Wals, 19.00 uur ds Baas (gez- dienst); Gereformeerde Kerk 10.00 uur mevr.ds v.d. Beukei; Christelijke Gere formeerde Kerk 10.00 en 18.30 uur ds Hardeman; Gereformeerde Gemeente 10.00 uur leesdienst, 18.30 uur ds Katten- berg; Rooms-Katholieke Kerk zo 11.00 uur pastor Verdaasdonk, Kerkwerve Nederlandse Hervormde Kerk 10.00 uur ds Trouwborst; Christelij ke Gereformeerde Kerk 10.00 en 18.00 uur ds v.d Sluijs, Nieuwerkerk SOW-Gemeente 10.00 uur ds Boogert; Gereformeerde Gemeente 9.30 en 15.30 uur ds Gunst; Gereformeerde Gemeente in Nederland 9 45 en 15.30 uur lees dienst; Noordgouwe Nederlandse Her vormde Kerk 10.00 uur dhr v. Beveren; Noordwelle Nederlandse Hervormde Kerk 11 00 uur dhr Mulder, Oosterland Nederlandse Hervormde Kerk 10.00 uur ds v.d. Maas, 18.00 uur ds v.d. Schee; Ge reformeerde Gemeente 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst; Oud-Gereformeer de Gemeente 9.30 en 18.30 uur ds. Mo lendijk; Ouwerkerk Nederlandse Her vormde Kerk 10.00 uur pastor Breugem; Renesse Nederlandse Hervormde Kerk 9 30 uur dhr Mulder, 11 00 uur Duitse dienst, Serooskerke Nederlandse Her vormde Kerk 10 00 en 19 00 uur ds Bos; Scharendijke SOW-Gemeente 10.00 uur ds Petter; Sirjansland Nederlandse Her vormde Kerk 10.00 en 18.30 uur ds Jop- pe, Zierikzee Nederlandse Hervormde Kerk, Gasthuiskerk 11.00 uur ds v.d. Schee, 18.30 uur ds Schipper, Vrijzinnige gemeente (Gasthuiskerk) 9 30 uur prof.dr. Sperna Weiland, Corne liastichting 10 15 uur dhr Boot.Gerefor- meerde Kerk 10 00 uur dhr v.d Woel, 18.30 uur ds Kip Christelijke Gerefor meerde Kerk 10 00 en 18.00 uur ds Velema; Oud-Gereformeerde Gemeen te in Nederland 10.00 en 18.00 uur leesdienst Leger des Heils 10.00 uur samenkomst; Pinkstergemeente 10.00 uur samenkomst; wo 20.00 uur sa- menkomst;Evangehsch Lutherse Ge meente 10.00 uur ds Roskam, Chris tengemeente 10.00 uur dhr Pieper; Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30 uur pastor Verdaasdonk, do 15-8 (Maria Hemelvaart) 19.30 uur pastor Ver daasdonk; Zonnemaire Nederlandse Hervormde Kerk 10.00 uur dhr v.d Tempel. Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten1. Bel 070 333 93 00 Irijden, kantooruren) of surf naar: www.unicef.nl Sombere buien heeft iedereen wel eens. Maar bij sommige mensen blijft het niet bij een tijdelijke dip. De somberheid duurt weken, maanden. Ze hebben nergens zin in en komen nergens toe, ze zijn voortdurend moe en voelen zich van binnen leeg. Ze kunnen niet meer genieten. Herkent u dit? Vraag dan de brochure aan, voor uzelf of iemand die u kent. Bel 030-297 U 97, fax 030-2971198, of schrijf naar het NFCV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht, info@nfgv.nl www.nfgv.nl Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid Bedroefd, maar vol fijne herinneringen en dankbaar dal hij zo lang bij ons was, geven wij u kennis dal na een moeizame levensavond is overleden onze lie ve vader, schoonvader, grootvader en overgrootva der JOHAN ROERADE Weduwnaar van Dirkje Sophia Adriana van Wijngaarden in de leeftijd van 89 jaar en 10 maanden. Wij willen alle medewerkenden van zorgcentrum "De Wiekenen verpleeghuis "Cornelia afdeling "Zandplaat" bedanken voor hun toomloze inzet en liefdevolle verzorging. Nieuwerkerk: Lia janson-Roerade Frans Janson Ronny en Miranda Jeffrey, Ramon Carla en Rob Daphne Renate en |ohan Ilse, Nicole Wassenaar: Cor Roerade Anja Visser Wilma Erik en Ilse Zierikzee. 9 augustus 2002. Arcus zorgcentra, locatie "Cornelia". Correspondentieadres: F. Janson Brouwerstraat 28 4306 BE Nieuwerkerk Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag 13 augus tus om 11.50 uur in de aula op de algemene be graafplaats te Ridderkerk. Lagendijk 114. Na een korte samenkomst zal de begrafenis plaats hebben op de begraafplaats aldaar, omstreeks 12.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula. Uitvaartverzorging Schouwen-Duiveland H Voor algehele begrafenissen en crematie Begrafenis- en cremalieverzekering Vervoer binnen- en buitenland 0111 - 462600 J. W. de Keyzer Hogezoum 144 4325 CM Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 54