Grootse deel grond niet onderzocht Twee gewonden bij Colijnsplaat PZC PZC Statenlid Heijboer (64) overleden Verzet tegen kaalslag Hogelandseweg Visverbod is nekslag voor de kokkelsector Gemeente geeft groen licht voor hervatting werkzaamheden stationsgebied Fietsendieven mishandelen Goesenaar Zeskamp in Middelburg voor de jeugd Rondvaart met pannenkoeken op Oosterschelde 13 Automobilist gewond bij ongeval Almelose beroofd van tasje Rijverbod voor rijden met slok op Motor valt na uitwijkmanoeuvre Hof buigt zich over seponeren zaak Fietser gewond door voorrangsfout zaterdag 10 augustus 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nog niet de helft van de grond in de bouw put van het nieuwe stads- en waterschapskantoor in het sta tionsgebied in Middelburg is onderzocht op explosieven. Toch geeft de gemeente groen licht voor hervatting van de werkzaamheden. Aanleiding voor de zoektocht was de vondst van een granaat op de stortplaats van afgegra ven grond aan de Laan der Ver enigde Naties. In het gedeelte dat wel is onder zocht. zijn geen explosieven aangetroffen. Het bedrijf dat het onderzoek uitvoerde, kon maar veertig procent van de grond onderzoe ken. Dat gedeelte blijkt nu schoon te zijn. Met de gebruikte apparatuur was onderzoek naar GOES - Een 34-jarige Goesenaar is in de nacht van donderdag op vrijdag rond kwart voor vijf mis handeld door een groep onbekend gebleven jon gens. Dat gebeurde op de Grote Markt in Goes, tijdens het opbouwen van de kermis. De groep had de fiets van het slachtoffer gestolen. Toen de man dat merkte, vroeg hij zijn eigendom ierug. Daarop ontstond een woordenwisseling, waarna de Goesenaar meerdere malen werd ge slagen en geschopt. Hij liep een gebroken neus op, had diverse verwondin gen in het gezicht en klaagde over pijnlijke be nen en onderrug. De poli tie is op zoek naar getui gen van de mishandeling. MIDDELBURG - Kinderboer derij De Klepperhoeve in Middelburg houdt zaterdag 17 augustus een zeskamp voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. Kinderen kunnen deelnemen aan een strobaalrun, een eile- pelrace en een klompenloop, Ook kunnen ze koemeiken, de voer-hindernisbaan nemen en de kruiwagensalon. De zes kamp begint om half twee en duurt tot half vier. NEELTJE JANS - In de maand augustus kan weer meegevaren worden met de pannenkoeken- rondvaart over het Nationaal Park Oosterschelde. Het schip, waarop onbeperkt pannenkoeken gegeten mag worden, vertrekt dagelijks om 12.00, 13.30, 15.00 en 16.30 uur vanaf Neeltje Jans bij de Storm vloedkering. REDACTIE WALCHEREN Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de overige zestig procent niet mogelijk. Het bedrijf zocht de explosieven met een zogenaam de magnetometer, een apparaat dat magnetische velden in de bodem kan opsporen. De meta len damwanden rond de bouw put verstoorden de apparatuur zodanig dat zoeken naar explo sieven in een gebied van vijf me ter uit de damwand niet moge lijk was. Het is wel mogelijk om de rest COLIJNSPLAAT - Bij een on geval op de kruising van de Kla- verweg en de Noordlangeweg bij Colijnsplaat zijn gisteroch tend twee mensen gewond ge raakt. De botsing gebeurde rond half twaalf. Een 71-jarige man uit Middelburg reed met zijn wagen over de Noordlangeweg rich ting de Zeedijk. Op de kruising gaf hij geen voorrang aan een 39-jarige automobilist uit Vlis- singen, die op de Klaverweg richting Kortgene reed. De vrouw van de Middelburger raakte door de botsing bekneld. De brandweer moest de auto openknippen om haar te kun nen bevrijden. Zij bleek diverse botbreuken te hebben en is met een ambulance naar het zieken huis in Goes vervoerd. Een 30-jarige vrouw uit Middel burg, die bij de Vlissinger in de auto zat, had nekklachten en werd uit voorzorg naar het zie kenhuis gebracht. De andere vier personen die in dezelfde wagen zaten, inclusief de be stuurder, waren niet gewond. De traumahelikopter is ter plaatse geweest, maar hoefde niet te worden ingezet. foto Willem Woznitza van de grond ook te onderzoe ken, aldus projectleider P. Folk- ersma. Dan moet alle grond in de bouwput worden gezeefd of voorzichtig worden afgegraven. Hij durft geen uitspraken te doen over de kans dat er nog ex plosieven in de grond zitten. „Ik ben geen statisticus, er is een ex plosief gevonden, dus er kunnen er meer liggen, maar ik zou daar wel durven te graven." Dat vindt de gemeente ook. Het af graven van de honderd verdach te plekken in het gedeelte dat is onderzocht, is een betrouwbare steekproef, vindt loco-burge meester P. Bruinooge. De grond in de bouwput wordt nu op de normale manier verder afgegra ven. Oud ijzer De zoektocht naar explosieven leverde veel oud ijzer op: stuk ken prikkeldraad, oude stukken pijp en een grondboor. Ook wer den granaatscherven aange troffen. maar geen munitie of explosieven die niet afgegaan zijn. Na de graafwerkzaamhe den is elke plek opnieuw onder zocht. Wanneer de apparatuur aangaf dat er toch nog metaal in de grond zat, is verder gegraven om uit te sluiten dat er op die plaats explosieven in de bodem lagen. Het historisch onderzoek naar de bouwplaats en de rest van het stationsgebied worden woens dag gepresenteerd. De gemeente heeft bouwplan nen voor het gedeelte langs de Kanaalweg tussen de Schroe- weg en de stationsbrug en voor een terrein langs het kanaal, op het industrieterrein Arnestein. Van die twee locaties staat vast dat ze tijdens de Tweede We reldoorlog hevig zijn gebom bardeerd. doorTheo Calkoen DEN HAAG - Volgende week blijkt of de Nederlandse kok kelvissers hun jaarlijkse han delsvoorraad uit de Waddenzee kunnen halen. Dan doet de Raad van State namelijk uitspraak in een door de Coöperatieve Pro ducentenorganisatie van de Nederlandse Kokkelvisserij (CPNK) uit het Kapelle aange spannen spoedprocedure. De kokkelvissers kregen van de staatssecretaris van LNV een vergunning om ook dit jaar weer vanaf 19 augustus twaalf weken de Waddenzee op te gaan. Het gaat hier om een vergunning die LNV verleende in het kader van de natuurbeschermingswet. De kokkelvissers hebben die nodig omdat de Waddenzee een na tuurmonument is. Net als voorgaande jaren verzet de Waddenvereniging zich te gen afgifte van de vergunning. Deze vereniging wijst op massa le sterfte onder eidereenden en scholeksters. Zolang de oorzaak van deze sterfte niet helder is, zou het vissen op het voedsel (kokkels en andere schelpen) van deze vogels verboden moe ten worden. Doordat de Waddenvereniging een juridische procedure heeft aangespannen tegen de aan de door Conny van Gremberghe BRESKENS - Zeeland is een kleurrijk persoon armer gewor den. In de nacht van donderdag op vrijdag overleed in het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen het Staten- en ge meenteraadslid Bram Heijboer uit Breskens. Heijboer was al geruime tijd ziek. Hij werd 64 jaar. De Breskense garagehouder be landde in 1994 min of meer bij toeval in de politiek. In de jaren daarvoor had hij actie gevoerd tegen de afslanking van het An- tonius-ziekenhuis in Oostburg en de concentratie van alle me dische voorzieningen in Terneu zen. Een actie die brede steun kreeg vanuit de bevolking en die zich later vertaalde in veel voor- kokkelvissers verleende ver gunning, kunnen die er geen ge bruik van maken. Dat is wette lijk zo geregeld. De brancheorganisatie, de CPNK, heeft nu een eigen spoedprocedure aangespannen bij de Raad van State, waarin wordt verzocht de kokkelvis sers, ondanks de door de Wad denvereniging aangespannen procedure, toch toestemming te geven de Waddenzee op te gaan. Die zaak werd gisteren behan deld. Volgens de advocaat van de vissers, mr P Haans, legt zo wat de hele Nederlandse kok kelbranche het loodje als het niet mag. Ook de woordvoerster van LNV, mr J. Bootsma, bena drukte dat ervoor de vissers veel op het spel staat. Volgens de Waddenvereniging kan de Raad van State de vissers helemaal geen groen licht ge ven. Er sleept namelijk nog een zaak van een voorgaand jaar, toen de Vereniging ook een pro cedure aanspande tegen de ver gunning, die de kokkelvissers voor dat jaar kregen. Die zaak is nog niet afgerond, omdat het Haags rechtscollege zogenoem de prejudiciële vragen stelde aan het Europees Hof. Zolang de antwoorden op die vragen niet binnen zijn, zou de Raad van State geen nieuwe beslis singen kunnen nemen. keurstemmen bij gemeente raadsverkiezingen in Oostburg In de Oostburgse raad maakte Heijboer deel uit van de fractie Dorpsbelangen en Toerisme. Heijboer stond ook aan de wieg van de Zeeuws-Vlaamse Volks partij, de later Partij van Zee land (PvZ), die in 1995 met twee zetels in de Provinciale Staten van Zeeland terechtkwam. De Bressiaander moest echter een jaar wachten voor hij zijn op wachting kon maken in de Sta tenzaal, omdat binnen de partij onenigheid was ontstaan over wie de zetel zou bezetten. Bij de laatste Statenverkiezingen nam Heijboer een Statenzetel in na mens de Partij voor Zeeland, waarin de ZVP was opgegaan. Ook in het provinciebestuur be keek de Breskense bestuurder de politiek vooral door een Zeeuws-Vlaamse bril. Meer dan 250 bomen bij Biggekerke moeten wijken voor de aanleg van een fietspad. door Ab van der Sluis DOMBURG - De Stichting Tuin van Zeeland heeft bezwaar aangetekend tegen het rooien van een groot aantal bomen en struiken langs de Hogeland seweg, tussen Biggekerke en Krom- menhoeke. De kap is nodig in verband met de aanleg van een fietspad langs de weg. Het gaat om 252 bomen. De stich ting vindt dat de beplanting zoveel mo gelijk gespaard moet worden. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een kapvergunning gekregen van de gemeente Veere om iepen, essen, wil gen, abelen en veldesdoorns te rooien. Langs de weg begint in oktober de veel besproken aanleg van een vrijliggend fietspad. Om daarvoor ruimte te maken moet de beplanting langs de noordkant van de weg en bij het kruispunt Krabbenei- land/Mariekerkseweg ook aan de zuid kant tegen de vlakte. Volgens het waterschap is het niet erg dat de bomen gerooid worden, omdat het slecht is gesteld met de vitaliteit van het groen. Na de aanleg van het fietspad worden nieuwe struiken geplant. Inspectie door medewerkers van de Stichting Tuin van Zeeland leert dat het helemaal niet zo slecht is gesteld met de vitaliteit van de bomen. De bo men zijn zelfs in prima conditie. De stichting noemt het opmerkelijk dat er gezonde iepen staan. „Verder staan er een aantal prachtige voor Walcheren zo karakteristieke zware abelen, schilder achtige wilgen en goede essen en velde- sdoorn." De Stichting Tuin van Zeeland dringt er bij de gemeente Veere op aan zo zui nig mogelijk om te gaan met grote, ou dere bomen. Onderzoek van de stich ting heeft uitgewezen dat meer dan der tig bomen een diameter hebben van dertig tot vijftig centimeter, terwijl er negentien bomen op de rooilijst staan met een diameter van een halve tot één meter. De diameter zegt iets over de grootte van de bomen. Afhankelijk van de soort kan het zeker veertig tot zestig jaar duren voordat bomen zo'n grote omvang hebben dat de diameter op borsthoogte groter is dan vijftig centi meter. De stichting zegt in haar be zwaarschrift dat het meer dan een ge neratie duurt voordat de bomen langs de Hogelandseweg weer een flinke om vang hebben. De inundatie van Walcheren in 1944 maakte van Walcheren destijds een vrijwel boomloos eiland, aldus de stichting. „Elke grotere boom op Walcheren draagt in belangrijke mate bij aan de schoonheid van het landschap." Waarde Het gebied bij het gehucht Krommen- hoeke heeft volgens de Stichting Tuin van Zeeland een belangrijke natuur- en milieu waarde en een zo mogelijk nog grotere cultuurhistorische en land- t >ay": foto Ruben Oreel schappelijke waarde. „Het gaat om een van de laatste stukjes schilderachtig Walcheren. De beplanting, de vliedberg en de omliggende oudere bebouwing vormen samen een eenheid en een be sloten gebied. Het rooien van de be planting aan weerszijden van deze prachtige 'kromme hoek' heeft tot ge volg dat natuurwaarden, cultuurhisto rische en landschappelijke waarden ernstig worden geschaad. Het dorps- schoon zou ernstig worden aangetast en de aantrekkelijkheid van het gebied voor bewoners en recreanten neemt sterk af." De stichting somt in haar bezwaar schrift een aantal alternatieven op voor het fietspad: aan de andere kant van de beplanting of ten zuiden van Hoge landseweg Die varianten lijken veel goedkoper en aantrekkelijker dan het verleggen van de weg en het rooien van alle beplanting. De stichting vindt dat het Waterschap Zeeuwse Eilanden an dere opties serieus moet bekijken. VEERE - Een 19-jarige automobilist uit de gemeente Veere is in de nacht van donderdag op vrij dag gewond geraakt toen hij met zijn auto van de Polredijk reed. De man is met schouder letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Zijn auto is zwaar beschadigd. De man kwam uit de richting Vrouwenpolder. In een bocht raakte hij de macht over het stuur kwijt, waarna hij het talud aan de rechterkant van de weg afreedBalancerend op de rand van de berm en de sloot naast de Kraaienestweg kwam de Vee- renaar tot stilstand. VLISSINGEN - Een 21-jarige inwoonster van Almelo is in de nacht van donderdag op vrijdag beroofd van haar tas. De vrouw liep samen met haar vriend in de Lange Zelke in Vlis singen. Plotseling rukten twee fietsende jongens haar tas van haar schouder. Daarin zaten kleine, persoonlijke eigendom men en een fototoestel. VLISSINGEN - Op de President Rooseveltlaan in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag een 45-jarige Vlissin ger aangehouden voor rijden onder invloed. Surveillerende agenten zagen de man slingerend over de weg gaan. Uit een ademanalyse bleek dat de Vlissinger drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en een dagvaarding. VLISSINGEN - Een 43-jarige motorrijder uit Vlissingen is gistermiddag licht gewond geraakt toen hij probeerde uit te wijken voor een automobiliste. De man reed door de Schelde- straat in de richting van de Paul KrugerstraatHij moest plot seling uitwijken voor een vrouw uit Goes die vanuit de Ver- kuijl Quakkelaarstraat de straat overstak. De motorrijder kon op tijd remmen, maar ging wel onderuit. Hij is met schaafwonden overgebracht naar het ziekenhuis. KRUININGEN - Het gerechtshof in Den Haag gaat onderzoe ken of de officier van justitie in Middelburg de zaak van het Reimerswaalse raadslid M. Weststrate tegen wethouder M. van Overloop terecht heeft geseponeerd. Weststrate (Leef baar Reimerswaal) beschuldigt zijn oude partijgenoot Van Overloop van valsheid in geschrifte. De BBR-wethouder ont kent zich daaraan schuldig te hebben gemaakt en ook de offi cier in Middelburg zag geen reden tot vervolging. De zaak werd geseponeerd. Tegen dat besluit ging Weststrate in beroep bij het gerechts hof in Den Haag. Die zal de zaak woensdag 2 oktober behan delen. GOES - Een 80-jarige fietser uit Goes is gisterochtend ten val gekomen na een aanrijding op de Westhavendijk in Goes. De man stak plotseling de weg over en gaf daarbij geen voorrang aan een 41-jarige automobiliste uit Goes. De man hield aan de valpartij wat schaafwonden over en is voor behandeling naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. Zijn fiets is geheel ver nield. De auto liep lichte schade op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13