Vroemen vreest Tahri het meest Niet belangrijkste, wel eerste prijs PZC Anjolie Wisse wil genieten op EK 16 Douglas laat unieke kans liggen Ronaldo blijft bij Inter WK korfbal 2007 in Tsjechië Krajicek naar tweede ronde Michael neemt als Michelle deel Frans Thijssen naar Emiraten Advocaten vragen vrijlating vrouw Rumsas Lindberg wint vierde etappe Willem II uitgeschakeld Verlies Schalken Handblessure Rutger Smith valt mee Angstig avontuur voor Ajax-fans donderdag 8 augustus 2002 van onze sportredactie MÜNCHEN - Anjolie Wisse is er klaar voor. De 25-jarige hard loopster uit 's-Heer Hendriks kinderen maakt morgen in het Olympisch stadion van Mün- chen haar debuut op de Europe se kampioenschappen. Vandaag doet ze haar laatste traininkje, morgenochtend moet ze probe ren zich te kwalificeren voor de finale van de 1500 meter. De concurrentie is groot, is Wis se in München inmiddels te we ten gekomen. Voor de twaalf fi naleplaatsen komen liefst 38 deelneemsters in aanmerking. Er worden morgenochtend van af tien voor half elf drie series gelopen, waarin de eerste drie loopsters zich plaatsen voor de eindstrijd, en de drie snelsten die zich niet bij de eerste drie wisten te voegen. Gisteren was nog niet bekend in welke serie Anjolie Wisse loopt en wie ze daarin treft. Op papier hoort Wisse niet bij de kanshebbers voor een plaats in de finale. Op de seizoenranglijst staat ze met haar tijd van 4.09,03 iets onder de midden moot. ,,Maar dat zegt heel wei nig", weet Wisse. „De kans is groot dat het tactische wedstrij den worden waarbij veel op de eindsprint aankomt. Normaal gesproken heb ik een goede ver snelling in mijn benen. Ik hoop dat die er ook uitkomt." Onzekerheid Over haar vorm verkeert Wisse enigszins in onzekerheid, omdat ze in de aanloop naar het EK een enkelblessure opliep. Tijdens de Nacht van Hechtel in het Belgi sche Heusden, op 22 augustus, klapte haar enkel dubbel en moest ze de strijd staken. Sinds dien kon ze maar vijf trainingen afwerken. „Pas dinsdag had ik weer een lekker gevoel tijdens het lopen en vandaag ging het ook lekker. Misschien is het daarom wel goed dat ik pas morgen in actie kom. Ik heb wat extra tijd om me voor te bereiden." Het EK begon afgelopen dinsdag. Van zenuwen zal ze geen last hebben, voorspelt Anjolie Wis se. Ze heeft door haar deelname aan de WK cross voor de jeugd, het EK-jeugd op de baan en de Universiade (vorig jaar in Pe king) ervaring met grotere eve nementen. Bovendien heeft ze zelden last van wedstrijdspan ning. „Ik geniet van deze wed strijden. Het stadion is mooi en de sfeer is goed. En als ik kan ge nieten, dan loop ik meestal goed." door Pim van Esschoten MÜNCHEN - Bouabdallah is zijn naam. Maar kortweg Bob is ook goed. Deze Bob Tahri wordt door Simon Vroemen het meest van allen gevreesd in de finale van de 3000 meter steeple chase, komende zaterdag. Vroemen, die zich gisteravond via een overwinning in de twee de serie overtuigend kwalifi ceerde, mag dan beschikken over een snelle laatste kilome ter, het eindschot van Bob Tahri schat de 33-jarige atleet uit Delft hoger in. Zoals hij ook in hem de man ziet die zijn nog ver se Europees record (8.06,91) snel weer zal breken. ,Is het niet dit jaar, dan toch ze ker het volgende," reageert de 23-jarige Fransman zelf zonder een spoortje van twijfel. Het is alsof hij het allemaal al heeft ge pland. Zoals hij nu ook al weet, dat hij na de Olympische Spelen van Athene in 2004 stopt met de steeple chase om zich te richten op de 1500 meter. Logischer zou zijn als hij dan zijn kansen waagt op de 5000 meter, maar Bob Tahri heeft een opmerkelijk antwoord: „Nee, op de 5000 meter zijn er te veel goede Afrikanen." Dat geldt toch ook voor de steeple chase. Maar wat Tahri betreft is dat al lemaal anders geworden, sinds de Marokkaan Brahim Boulami vorig jaar met zijn wereldrecord (7.55,28) de jarenlange Keni- aanse hegemonie doorbrak. Er is wat Tahri betreft een barrière weggevallen. „Als Boulami het kan, kan ik het ook." „Ik ben toch wel onder de in druk van hem," zei Vroemen na afloop van de serie die hij met overmacht won. Hij had voor zijn optreden oog gehad voor die andere race, waarin Tahri en de Spanjaarden Jiminez en Luis Martin liepen. Ook die maakten indruk op hem. Het klonk wat al te onzeker voor een atleet die juist zelf zoveel in druk had gemaakt. Vroemen er kende dan ook onzekerheid te voelen. „Vergeet niet dat ik die jongens nooit heb verslagen. En een echt sterk toernooi heb ik ook nooit gelopen." Het vinger tje, dat hij gisteren bij de finish in de lucht stak was dan ook een teken van opluchting dat de klus in de serie zo soepel werd geklaard. „Ik voelde me vooraf toch gespannen." De doelen blijven reëel bij Si mon Vroemen: „Een medaille is het doel, goud een droom." Douglas De ogen van Troy Douglas ston den droevig. De clownact was verdwenen. De sprinter liet gis teravond een levensgrote kans liggen om de finale te halen van de 100 meter op de EK atletiek. Slechts eenhonderdste van een seconde kwam hij tekort. De 39- jarige Douglas startte slecht en was gezien. De showman had na afloop eens geen praatjes. „I'm pissed", was het enige commentaar na zijn 10,36 seconden. Douglas kan veel beter. Vorig jaar haalde hij op wereldniveau de laatste zes tien en vestigde een persoonlijk record van 10,09. Hij snapte het zelf ook niet. „Ik heb geen ant woord, moet met mijn trainer Henk Kraaijenhof gaan pra ten." Na de teleurstelling - Dou glas had hoop op een medaille - moet hij zich meteen opladen voor de 200 meter van vandaag. Monique de Wilt plaatste zich overtuigend voor de eindstrijd van het polsstokhoogspringen. Ze legde een foutloze weg af naar een hoogte van 4,30 meter. Van de groep debutanten onder de 23 jaar, door de atletiekunie meegenomen om ervaring op te doen, viel alleen Thomas Kort beek op. Hij haalde knap de hal ve finale op de 400 meter hor den. „Genieten en knallen", nam Kortbeek zich voor en dat lukte. GPD/ANP Simon Vroemen plaatste zich zonder problemen voor de fina le van de 3000 meter steeple chase. foto Olaf Kraak/ANP MAD RID /MILAAN - Na dagen van speculaties blijft Ronal- do gewoon bij Inter. Real Madrid heeft gisteren laten weten dat het plan om de Braziliaanse aanvaller naar Spanje te ha- j len, van tafel is. „De kans is voorbij", zei technisch directeur Jorge Valdano van Real. „Het verhaal begon met het bezoek van de manager van Ronaldo en is geëindigd met de aankomst van Ronaldo in Milaan. Zijn manager is verantwoordelijk voor alle onrust. Wij hebben nooit een bod gedaan en hebben nooit onderhandeld met Inter." Ronaldo arriveerde dinsdag in Milaan. Hij zou toen hebben aangegeven dat hij weg wil bij Inter. Na een twee uur durend gesprek met Rinaldo Ghelfi van Inter zou de aanvaller echter1 van gedachten zijn veranderd. Hij verscheen gisteren op het trainingsveld in Milaan. Na een uur stapte hij van het veld. Hij deelde voor vertrek nog wel een paar handtekeningen uit, maar weigerde commentaar te geven. Zijn manager Alexandre Martins bevestigde dat Ronaldo bij Inter blijft. „Hij heeft in Milaan getraind. Hij is voor de ko mende vier jaar alle 365 dagen per jaar speler van Inter." DPA BUNNIK - De Internationale Korfbalbond (IKF) heeft het WK van 2007 toegewezen aan Tsjechië. Het land had alleen j concurrentie van Portugal. De wedstrijden zullen worden ge speeld in Praag. Tsjechië is het vijfde land dat het WK organi- seert. Nederland, België, India en Australië deden dat eerder, Volgend jaar is Nederland (Rotterdam) voor de derde maal i gastland van het hoofdtoernooi van het WK, waarvan de voorronden in Zeeland worden afgewerkt. ANP CINCINNATI - Richard Krajicek heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Cincinnati bereikt. De Muiderberger klopte op het Amerikaanse hardcourt zijn Tsjechische tegen stander Novak in twee sets: 6-4 6-4. Krajicek revancheerde zich voor zijn eerste optreden op de harde baansoort. De Nederlander verloor vorige week op het toernooi van Toronto al in de eerste ronde van de Fin Niemi- nen. ANP TORONTO - Michelle Dumaresq, voorheen Michael, is door de Canadese wielerbond geselecteerd voor de wereldkampi oenschappen mountainbike van 25 augustus tot 1 september in Oostenrijk. Zes jaar geleden onderging de wielrenster een I geslachtsverandering. De uitnodiging kwam voor de 32-jari- ge Dumaresq als een grote verrassing. „Ik ben helemaal opge wonden, omdat ik Canada mag vertegenwoordigen." De rest van het team reageerde minder enthousiast. „Dat kan eigen lijk niet", zei landgenote Sylvie Allen. Allen schreef samen met teamcollega Cassandra Boon een protestbrief naar de internationale wielrenunie (UCI). Daar in eisen ze dat Michelle Dumaresq alleen mag deelnemen in de categorie 'transseksuelen'. De UCI heeft nog niet gereageerd op dat verzoek. SID ABU DHABI - Ex-voetbalinternational Frans Thijssen heeft een contract voor een jaar getekend als hoofd van de jeugdop leidingbij Al Wahda uit de Verenigde Arabische Emiraten. Bij die club uit Abu Dhabi werkt Tiny Ruys als hoofdtrainer. Die oud-speler van Fortuna Sittard wordt geassisteerd door Dan- 1 ny Hoekman. ANP Ajax in ogen van trainers favoriet voor Johan Cruijff Schaal MüüSC KsflsloOS 113 VB! BONNEVILLE - De advocaten van Edita Rumsas hebben giste ren de Franse justitie verzocht om de vrouw van wielrenner Raimondas Rumsas vrij te laten. „Want het bezitten van medicij nen is geen misdaad", zei Jean- Marc Varaut, een van de advo caten van Rumsas. Edita Rumsas zit sinds 30 juli in een Franse cel nadat in haar au to verboden middelen waren ge vonden. Volgens de echtgenote van de Lampre-coureur waren de spullen (onder andere epo, testosteron en corticoïden) be stemd voor de schoonmoeder van Raimondas Rumsas. „Het verkopen of kopen van deze me dicijnen is strafbaar, maar dat is met het geval", zei haar advo caat. „Ik denk dat de rechter snel op ons verzoek zal ant woorden." Binnen vijf dagen moet de rechter uitsluitsel ge ven. AFP NOGENT-SUR-SEINE - De Farm Frites Hartol-ploeg van Michael Zijlaard heeft in de Ronde van Frankrijk voor vrou wen de tweede ritzege behaald. De Zweedse Madeleine Lind berg bracht gisteren de vierde etappe op haar naam. Lindberg, die in het begin van het seizoen openlijk twijfelde aan het voortzetten van haar carrière door een aantal stevige valpartijen, versloeg na een rit over 156,2 kilometer van Bar le Due naar Nogent-sur-Seine haar medevluchters Ghita Belt man en de Oekraïnse Irina Tsjoezhinova in de sprint. Farm Frites pakte zondag al de winst in de ploegentijdrit in Den Bosch. De Duitse Judith Arndt behield de leiderstrui. Baukje Doedee had een goede dag. De Zeeuwse kende voor het eerst een dag zonder tegenslag en eindigde in het voorste gelid. Op enkele minuten van het ont snapte drietal mengde de Beve- landse zich met de beste groep uit het peloton in de sprint om de vierde plaats. Doedee uitte dinsdagavond laat overigens nog haar ongenoegen bij de jury over het feit dat ze veel te lang had moeten wach ten op hulp van een materiaal wagen, nadat ze lek had gere den. De jury sprak van een communicatiefout in de hectiek van de koers en zei de gang vaïf zaken te betreuren. door Arjen Vos ZEIST - Zou Ajax zondagavond dan eindelijk eens een keer - ten koste van PSV - de Johan Cruijff Schaal winnen? Getuige de vooruitblik van de trainers van de twee opponenten, Guus Hid- dink en Ronald Koeman, is landskampioen Ajax favoriet voor de schaal. Koeman zag PSV dinsdagavond aan het werk tegen Hertha BSC „Het viel me tegen", oordeelde Koeman. „Natuurlijk, je moet voorzichtig zijn. Het was im mers een oefenwedstrijd. Maar het spel van PSV viel me niet mee." Koemans oude leermeester Hid- dink erkende dat Ajax licht in het voordeel is. „PSV is te wei nig echt getest in de voorberei ding, we hebben eigenlijk te weinig zware wedstrijden ge speeld. Ajax is tegen Barcelona vanuit een verloren positie te ruggekomen. Het team kan dus vechten. Zeker op Europees ni veau is dat belangrijk. Zo ver zijn wij nog niet." Protest Mocht PSV voor de zesde keer in zeven jaar tóch de Johan Cruijff Schaal veroveren, dan zal aan voerder Mark van Bommel 'm gewoon in ontvangst gaan ne men. Eerder werd door voorzit ter Harry van Raaij gezinspeeld op een mogelijke weigering om dat te doen, als protest tegen de 'discriminerende' gang van za ken rond het supportersvervoer. De supporters van PSV moeten namelijk verplicht per trein naar de Arena, alle andere be zoekers zijn vrij in hun keuze van vervoer. Om die reden heb ben bestuur en supportersver eniging van PSV besloten het duel te boycotten. Hiddink heeft begrip voor de gevoelens van onvrede binnen zijn club. Maar neemt bovenal de wedstrijd serieus. „We heb ben het duel nodig om nog eens een keer goed getest te worden", meende hij. „Want PSV is nog niet klaar voor de competitie. En in mijn optiek moet je, als je wint, ook die schaal op gaan ha len. Anders krijg je van die over belichte toestanden en dat lijkt me wat overdreven." Serieuze test Zoals elk jaar ontstond er enige discussie over hoe serieus de clubs de wedstrijd om de voor malige Super Cup nemen. De coaches doen hun uiterste best om uit te leggen dat het toch écht wel om een heuse prijs gaat en dat elke sportman elke prijs wil winnen. Toch wordt het duel vooral gebruikt als laatste seri euze test. Koeman: „Hoe staan we er voor in duel met een belangrijke kan didaat voor de landstitel? Dat is de vraag. En natuurlijk zullen we er alles aan doen om te winnen. Het is niet de belang rijkste prijs, maar wel de eer ste." Hiddink: „Nee, ik wil het geen generale repetitie noemen, daarmee doe je het duel tekort. We gaan voor die prijs, dat is duidelijk. Als beide teams en coaches er zo over denken, be looft het een spannende wed strijd te worden. De Amsterdam Arena is zondag goed gevuld. Gisteren waren al veertigduizend kaarten weg. De vraag is of de naamgever van de schaal aanwezig zal zijn. In ver band met privé-omstandighe- den zal pas op de wedstrijddag duidelijk zijn of Johan Cruijff zal komen. GPD van onze sportredactie MÜNCHEN - Kamiel Maase is tijdens de EK atletiek in de fina le van de 10.000 meter als ne gende geëindigd. De 30-jarige Wageninger was kanshebber voor een medaille, maar zijn hoop vervloog door een val. Iets over de helft van de race struikelde hij over de eer der gevallen Fransman Behar. Winnaar was de Spanjaard Martinez in 27.47,65. Maase kwam binnen in 28.21,85. Dwain Chambers is de nieuwe TILBURG - Het Intertoto- avontuur van Willem II krijgt geen vervolg. De Til burgers gin gen gisteravond in de halve fi nale op eigen veld ten onder te gen Malaga. De Spaanse ploeg verdedigde een uur lang beheerst de thuis behaalde 2-1-voorsprong en werd definitief naar de finale (tegenstander Troyes) geholpen door een invalbeurt van Dario Silva. De Uruguyaanse interna tional velde kort na binnen komst Willem Il-verdediger Janssens met een op de adams appel gemikte elleboogstoot. Terwijl de Belg nog stond bij te komen, liet diezelfde Dario Sil va de eenzame spits Dely Valdes de enige treffer maken: 0-1. CINCINNATI - Sjeng Schalken is uitgeschakeld in de tweede ronde van de Masters-Series in Cincinnati. De Limburgse ten nisser verloor met 2-6 4-6 van de Spanjaard Carlos Moya. Schalken, die maandag voor het eerst in zijn loopbaan toetrad tot de toptwintig, won in de eer ste schifting in Cincinnati van Moya's landgenoot Mantilla. Ook tegen Moya kreeg Schalken kansen, maar hij wist deze niet te benutten. Schalken forceerde in totaal tien breekpunten, maar verzilverde er maar één. Na het verlies in de eerste set le verde Schalken in het begin van het tweede bedrijf meteen zijn service in. Bij een stand van 1-2 voor Moya brak hij nog wel te rug, maar moest op 3-4 opnieuw zijn servicepunt aan zijn tegen stander afstaan. Moya serveer de de partij daarna uit. ANP Europees kampioen op de 100 meter. De Brit liep in het volge pakte Olympiastadion in Mün chen een tijd van 9,96 seconden, een kampioenschapsrecord. Francis Obikwelu uit Portugal paktezilverin 10,06. Chambers' landgenoot Darren Campbell, de kampioen van 1998, won brons in 10,15. De overwinning van Chambers kwam niet als een verrassing. Dit seizoen wist hij al twee keer Maurice Greene, de wereldrecordhouder en olympisch kampioen uit Amen- ka te verslaan. De afgelopen vier EK's domineerden de Brit ten het koningsnummer ook al. Linford Christie won drie keer. Darren Campbell één keer. Ekaterini Thanou werd de nieu we sprintkoningin van Europa. De gespierde Griekse won in München de finale van de 100 meter bij de vrouwen in 11,10. De Belgische Kim Gevaert, inl maart indoor nog Europees kampioene, veroverde nu zilver met een tijd van 11,22. Brons ging naar de Italiaanse Levora- to in 11,23 .ANP MÜCNHEN - De kans is groot dat Rutger Smith morgen kan meedoen aan het discuswerpen. De handblessure, die hij dins dagavond opliep, lijkt mee te vallen. Op de mri-jscan werden gister morgen geen afwijkingen ge vonden en ook op röntgenfoto's was niks bijzonders te zien. „Gelukkig", reageerde Smith opgelucht. „Waarschijnlijk heeft de hand een flinke opia- waai gehad, maar er is niks ka pot." De kogelstoter moest dinsdag avond in de finale van het EK atletiek in München opgeven J Met een van pijn vertrokken ge zicht verliet hij het stadion. Te leurgesteld, want een Smith in goeden doen had voor een ver rassing kunnen zorgen in Euro pa. „Ik voelde drie keer iets kraken en wist dat ik moest stoppen. We zijn gelijk naar het ziekenhuis gegaan." Een dag na de finale is de hand gezwollen en blauw. „Maar met veel koelen en rust hoop ik dat het beter gaat en toch kan discuswerpen." Smith wordt al langer geplaagd door een beginnende stressfrac tuur in zijn hand, maar besloot j toch naar het EK te gaan. GPD De supporters kijken naar de training van Ajax, gegeven door Kees Zwamborn. fotoToussaint Kluiters/ANP van onze sportredactie AMSTERDAM - Wat een leuk dagje uit had moeten worden voor fans van Ajax, draaide gistermiddag uit op een angstig avontuur voor acht mensen. Tijdens de open dag van de club kwamen zij vast te zitten in een bakje dat door een hijskraan hoog boven het stadion werd gehesen en een prachtig uitzicht bood. Als gevolg van een storing kon het bakje niet meer naar beneden en tot overmaat van ramp brak er noodweer los. De orga nisatie van de open dag vreesde voor on weer en riep de brandweer te hulp. Die bracht eerst twee kinderen in veiligheid in een eigen bak aan een kraan. De overige zes bezoekers moesten via een ladder naar beneden. De open dag van Ajax werd van wege het slechte weer afgebroken. De spe lers en trainer Ronald Koeman konden nog wel aan het publiek worden gepresen teerd. Maar wegens de regen moest de se lectie de handtekeningensessie beëindi gen. Er kwamen tienduizenden fans af op de open dag. Omdat de entree gratis was, kon een precieze schatting niet gemaakt worden. De aanhangers van Ajax konden onder andere met de kampioensschaal en de beker op de foto. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30