Transportbedrijf breidt uit PZC PZC Rood stipje in blauw bed Mosselmaaltje in museum Bewoners Ruiterplaat blijven tegen appartementen Nieuwe belasting waterschap heffen na beëindigen ozb Hansweertse onderneming legt nieuw parkeerterrein aan Aanleg rotonde Postweg start volgende week Natuurexcursie Concert Knevel Inbraken Optreden George Baker Site LPF-leden weer actief' Duo tankt zonder te betalen Werkstraf voor Thoolse wietteler Vechtpartij kost man taakstraf Week cel voor vernielingen SMAlkk SAlL Festival2Q,92 bil donderdag 8 augustus 2002 door Rob Paardekam HANS WEERT - De gemeente Reimerswaal gaat akkoord met de uitbreiding van transporton derneming Snoep aan de Weste lijke Kanaalweg in Hansweert. Op het stuk grond naast het be staande bedrijfspand komt een parkeerterrein voor het steeds verder groeiende wagenpark. De firma Snoep is sinds het be gin van de jaren negentig in Hansweert gevestigd. Voor die tijd zat het bedrijf in Yerseke, maar daar kwam het behoorlijk klem te zitten. Sinds de verhui zing naar het bedrijventerrein in Hansweert heeft de trans- THOLEN - De gemeente Tholen begint volgende week met de aanleg van de rotonde aan de Postweg in Tholen-stad, ter hoogte van café De Tol. Gelijk tijdig wordt ook het resterende deel van de Postweg, tot aan de bebouwde kom, gereconstru eerd. De aanleg van de rotonde was eigenlijk voor juni gepland, maar omwonenden gooiden roet in het eten. Ze vonden dat hij te dicht bij enkele woningen kwamen te liggen, waarop de gemeente besloot de rotonde veertien meter verder richting de bebouwde kom aan te leggen. Dat leverde vertraging op, om dat de voorbelasting opnieuw aangelegd moest worden om vei volgens een tijd lang in te klinken. Er was sprake van een vertra ging van vier maanden, maar het lijkt nu allemaal wat sneller te gebeuren. De werkzaamhe den starten volgende week en als het goed is kan de rotonde medio september in gebruik worden genomen. Vanaf 19 au gustus is de weg voor iedereen gesloten. Het verkeer wordt om geleid via de Nieuwe Postweg. NISSE - Vereniging Natuurmo numenten houdt zondag 11 au gustus een excursie door de natuurgebieden van Zuid-Be veland. De boswachter vertrekt vanaf het informatiecentrum naast de Kamerse Kooi aan de Nieuw Kamerseweg. De wande ling begint om 13.30 uur. THOLEN - De organist André Knevel geeft zaterdag 17 augus tus een concert in de hervormde kerk in Tholen. Op het program ma staan eigen bewerkingen van psalmen en geestelijke lie deren, improvisaties en popu lair klassieke muziek. Het con cert begint om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur is de kerk open. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl portonderneming een forse groei doorgemaakt. Aan de ge plande uitbreiding valt daarom niet te ontkomen. Het nieuwe terrein zal worden gebruikt voor het parkeren van de vrachtwagens, niet voor be bouwing. Volgens de gemeente komt vergroting van het be staande terrein de veiligheid en de efficiënte bedrijfsvoering ten goede. Het feit dat de uitbrei ding niet richting de dorpskern, maar juist van de kern af plaats vindt, is voor de gemeente een belangrijke reden om akkoord te gaan. Het college verwacht geen last voor de dorpsbewo ners. Het nieuwe deel moet wel landschappelijk worden inge past om de presentatie van het bedrijfsterrein te verbeteren. De gemeente wil dat het bedrijf een groenstrook met een mini male breedte van tien meter aanlegt. Het perceel waarop de uitbrei ding moet plaatsvinden is een halve hectare groot en heeft in het nieuwe bestemmingsplan buitengebied de bestemming agrarische doeleinden en ver- blij fsrecreatie gekregen. Uit- aard kunnen de plannen van Snoep niet onder die noemer worden geschaard; daarom moet een vrijstellingsprocedure gevolgd worden. Het bedrijf moet daarvoor zelf een verzoek indienen. Daarbij moeten ook rapportages over akoestiek en wateronderzoek worden afgeleverd, zodat even tuele milieuproblemen beoor deeld kunnen worden. Akoes tisch onderzoek is nodig in verband met het koelen van de vrachtwagens, wat enig lawaai met zich meebrengt. Het water- onderzoek moet plaatsvinden, omdat voor de uitbreiding een sloot gedempt moet worden en de grond wordt verhard. Dat be tekent dat er rekening moet worden gehouden met de afvoer van water. Archeologisch onderzoek is niet nodig, omdat het perceel te boek staat als gebied met een lage trefkans. Mosselman R. Klop bereidt mosselen bij het Oudheidsmuseum. door Andrea Bolle BRUINISSE - 'Ouwejaers', volgens die methode zijn de mosselen het lekkerst, vindt R. Klop uit Bruinisse. „Zonder bier of wijn, maar op de traditionele manier met uien en selderie." Bezoekers van het Oudheidsmuseum in Bruinisse konden zich gisteren tegoed doen aan een portie gekookte, gebak ken of gemarineerde mosselen. Klop stond de hele middag in de kruidentuin van het museum om 'het zwarte goudte promoten. Een portie (bodemcultuur) mosselen kost maar vijftig eurocent, dus voor het geld hoeven de bezoekers het niet te la ten. Voorraad is er ook genoeg, want er is vijfhonderd kilo ingeslagen. Klop en zijn schoonvader L. Ottens bereiden onder de naam De Mosselmannen al ja ren samen overal in Nederland mosse len. Sinds drie jaar staan ze iedere zomer in de tuin van het Oudheidsmu seum, waar ze gekookte, gebakken en gemarineerde mosselen bereiden. De ingrediënten van die marinade worden niet allemaal gegeven, want dat is het geheim van de kok. „Je legt de gekookte mosselen in een wokpan met hete mari nade. Nadat ze zijn opengebarsten laat je de marinade nog even intrekken", legt Klop uit. De bezoekers van het mu seum geven vooral de voorkeur aan wat ze kennen: gekookt of gebakken. Maar foto Pieter Honhoff je kunt volgens Klop veel meer met mosselen doen. „Bijvoorbeeld aan een stokje rijgen, even in de frituur leggen en daarna satésaus eroverheen", zegt hij. Iedere woensdagmiddag worden be zoekers van de Oudheidskamer en het Visserij museum op een Zeeuwse speci aliteit getrakteerd. Volgende week woensdag worden er in de kruidentuin bolussen gebakken. Het museum is open vanaf 14.00 uur. 's-GRAVENPOLDER - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in twee auto's in 's-Gravenpolder. De dieven namen een mobiele telefoon, een aktekoffer en geluidsappa ratuur mee. In Goes werd een bestelbus opengebroken. Ook hier werd geluidsapparatuur meegenomen. door Rosalie Buizer KAMPERLAND - De bewoners van recreatiepark Ruiterplaat in Kamperland hebben op nieuw bezwaar gemaakt tegen de komst van drie appartemen tencomplexen langs het Veerse Meer. Zij vrezen onder meer voor hun uitzicht en extra par keeroverlast. De kwestie leverde afgelopen winter al bezwaren van de be woners op, toen burgemeester en wethouders vooruitlopend op de benodigde bestemmings planwijziging een voorberei- dingsbesluit namen. In juni werden deze bezwaren, met in stemming van de gemeente raad, ongegrond verklaard, om dat de groep bewoners tien jaar geleden al bezwaar had moeten maken. Toen werd bij het be stemmingsplan van recreatie park De Schotsman al ruimte voor de appartementen ge claimd. De gemeente Noord-Beveland wil nu met een versnelde plano logische procedure de bouw van het complex mogelijk maken. Voor de groep bewoners was dit aanleiding opnieuw bezwaar aan te tekenen. Zij vindt het doodzonde dat er straks 'een zes meter hoge bouwwand' wordt opgetrokken, die hun uitzicht zal belemmeren. Camping De Schotsman wil aan de rand van het Veerse Meer in totaal 24 recreatieappartemen ten bouwen. Dit is mogelijk vanwege het bestemmingsplan uit 1991. Dat er nu toch een be stemmingsplanwijziging nodig is, komt omdat De Schotsman de afzonderlijke appartemen ten vijftien vierkante meter gro ter wil maken. Fout De groep bewoners maakt niet alleen bezwaar tegen deze ver groting van de appartementen, maar tegen de algehele komst van het complex op deze plek. De groep vindt dat de gemeente en provincie een fout 'die zij tien geleden al maakten' moeten herstellen. Als argumenten gebruikt E. Bruin, woordvoerder namens de bewonersgroep, dat het com plex uitzichtbeperkend zal zijn voor bezoekers en bewoners en er een parkeerprobleem zal ont staan. Ook zullen de bewoners een planschadeclaim indienen bij de gemeente voor waarde vermindering van hun wonin gen wegens minder uitzicht, meer lawaai en overlast waar door verminderd woon/ver- blijfsgenot ontstaat. Mocht het zo zijn dat het be zwaarschrift dit keer wel geho noreerd wordt, dan is het voor De Schotsman op basis van het geldende bestemmingsplan zonder meer mogelijk de beoog de appartementencomplexen toch te bouwen. Dan is alleen een vergroting van de apparte menten niet mogelijk. Valeska Nastaly VLISSINGEN - Het Vlissingse Horeca Evenementenfestival heeft George Baker geboekt om het driedaagse muziekfestival op zondagavond af te sluiten. Het festival vindt van vrijdag 9 augustus tot en met zondag 11 augustus plaats op het Bellamy- park in Vlissingen. De optre dens beginnen om half negen 's avonds en eindigen om half twaalf. Het festival biedt dit jaar een scala aan artiesten. The Hippies zorgen voor een sprong terug in de tijd. Zij zijn sinds kort weer bij elkaar en waren 25 jaar geleden succesvol in Ne derland en België. Verder treden The Blues Brothers Dedication Band, The Soca Boys en het blaasorkest The Blue Moon op. Het levenslied wordt gezongen door René Eshuijs. George Ba ker had vorig jaar nog succes met het nummer One Day Fly samen met de mensen van het televisieprogramma Kopspij kers. KAMPERLAND - De site van het Platform Zeeuwse LPF-le den is weer in de lucht. Internetprovider Zeelandnet in Kam perland heeft de 'community' gisteren opnieuw geactiveerd. Volgens woordvoerder M. de Jonge van Zeelandnet was de si te dinsdag niet definitief verwijderd, maar slechts tijdelijk geblokkeerd. „Als signaal naar de beheerder dat er sprake was van onbetamelijk gedrag, omdat mensen persoonlijk werden beschuldigd. De beheerder heeft de gewraakte tek sten er echter op eigen initiatief afgehaald, dus de reden voor alle commotie is weg." De Jonge benadrukt dat Zeelandnet geen censuur toepast. „Wij wijzen slechts op gedragsregels. De provider zal de inhoud van de community van de ontevre den LPF'ers de komende tijd wel scherp in de gaten houden. „Nogmaals, niet als politieagent, maar om te controleren of men zich aan de afspraken houdt.Mocht de beheerder van de site in herhaling vervallen, dan kan de community wederom worden geblokkeerd. Definitieve verwijdering gebeurt alleen als strafbare feiten worden geconstateerd, aldus De Jonge. GOES - Een 48-jarige Vlissinger en een 38-jarige Middelbur ger zijn woensdagmiddag aangehouden in Middelburg omdat ze even daarvoor hadden getankt zonder te betalen. De man nen vulden rond drie uur bij een pompstation aan de Van de Spiegelstraat in Goes hun tank voor ruim 36 euro. Een getuige zag hen daarna naar de A58 rijden, in de richting van Middel burg. De achtervolging werd ingezet en op de Kanaalweg in Middelburg werden de twee gepakt. MIDDELBURG - Een 25-jarige inwoner van Tholen is giste ren in Middelburg voor hennepteelt veroordeeld tot twintig uur werkstraf. Bij deTholenaarwerd 19 juni vorig jaar in zijn woning vijftig hennepplanten aangetroffen. De verdachte vertelde een extra zakcentje goed te kunnen gebruiken, om dat hij met een forse schuldenlast te kampen had. De man zei verslaafd te zijn geweest aan cocaïne en alcohol, maar inmid dels te zijn afgekickt. Officier van justitie eiste 25 uur werk straf. De raadsman van de Tholenaar stelde dat zijn cliënt de wietplanten teelde voor eigen gebruik. De politierechter vond het bereiden en het bewerken van de vijftig wietplanten be wezen en legde de man twintig uur werkstraf op MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 22-jarige inwoner van 's-Heerenhoek voor zijn aan deel in een vechtpartij veroordeeld tot dertig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De man had zich 7 oktober vorig jaar tijdens een avondje stappen bemoeid met een vechtpartij in een plaatselijke discotheek. De politie rechter vond het aandeel van verdachte minder groot dan dat van andere discogangers, die eerder al zijn veroordeeld. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 37-jarige inwoner van Rilland voor een aantal vernie lingen een week voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De drijfveer voor de vernielingen lag in de relatiesfeer. De man had 10 september vorig jaar in Wemeldinge de buiten verlichting van de woning van zijn ex-vriendin vernield. Ook had hij haar auto beschadigd. De verdachte moet ook de scha de van 482 euro vergoeden aan het slachtoffer. door Rolf Bosboom GOES - De voorgenomen af schaffing van de onroerende- zaakbelasting (ozb) zou moeten samenvallen met de invoering van de nieuwe waterschapsbe lastingen. Daarvoor pleit J. Hoekman, die binnen het da gelijks bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilanden de porte feuille financiën beheert. Het onlangs aangetreden kabi net-Balkenende streeft ernaar om in 2005 een einde te maken aan de ozb, die nu nog een voor name geldbron is voor gemeen ten. Zij krijgen de gederfde in komsten al dan niet volledig gecompenseerd door een verho ging van de rijksuitkering. De plannen hebben ook gevol gen voor de waterschappen. De hoogte van de ozb is afhankelijk van de getaxeerde waarde van de woning, die eens in de vier jaar wordt bepaald. Het water schap kent de omslag gebouwd, die eveneens is gebaseerd op de geschatte waarde van het on roerend goed. Stelsel Landelijk wordt in water schapswereld al geruime tijd gestudeerd op een andere stelsel van waterschapsheffingen. De bedoeling is de belastingstruc tuur eenvoudiger en inzichtelij ker te maken. Het idee is het aantal heffingen terug te brengen tot twee: de zuiverings- en de watersys teemheffing. In de nieuwe opzet wordt de economische waarde van het onroerend goed niet langer ge bruikt als grondslag voor de be lastingen. De invoering van het stelsel laat echter nog even op zich wachten. Dat wordt waar schijnlijk 2006, als er weer verkiezingen zijn en ook de bestuursstructuur van de waterschappen wordt gemo derniseerd. "Tijdens de kabinets formatie heeft de Unie van Waterschappen aandacht ge vraagd voor onder meer de noodzakelijke wetswijziging die het nieuwe financierings systeem mogelijk maakt. Handig Dagelijks bestuurder Hoekman van Zeeuwse Eilanden zou graag zien dat de twee sporen samenvallen. „Als de afschaffing van de ozb doorgaat, dan wil ik ervoor plei ten de nieuwe financieringsop- zet van de waterschappen te be spoedigen. Dat zou handig zijn, want dan sla je twee vliegen in één klap." Mocht dat niet mogelijk zijn, dan moet het waterschap maat regelen verzinnen voor de over gangsperiode. „Volgens mij kun je dan het bes te de fiscaliteit volgen", zegt Hoekman. Dat houdt in dat net als vroeger huiseigenaren zelf een schatting doen van de waar de van hun pand, die vervolgens steekproefsgewijs wordt gecon troleerd. Op basis van dat be drag kan het waterschap, in afwachting van een nieuwe financieringsopzet, de omslag gebouwd in rekening brengen. SINT-ANNALAND - Wie na het sombere weer van de afgelopen tijd eens opgefleurd wil worden, doet er goed aan langs de Zoetwaterweg in Tholen te rijden. Daar voorzien duizenden blauwe vergeet-mij- nietjes de berm van een prachtige kleurtje. Tussen al die blauwe bloemenpracht valt die ene knalrode klaproos wel erg op. Hij staat er enigszins eenzaam bij, maar het blijft een fraai gezicht. foto Willem Mieras Advertentie www smallsail.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23