l Arnestein is toe aan vernieuwing Centrum Ritthem wordt verfraaid Vlissings horecafestival biedt elk wat wils Vlissingen houdt ruim 4,5 miljoen euro over Plan voor overdekte jeu de bouleshal wordt iets aangepast Mosselmaaltje in museum Site LPF-leden weer actief Rijverboden voor drankrijders Duo tankt zonder te betalen Boete voor bedreiging met dood Jongen beledigt agent Doorgereden na aanrijding Middelburg bekijkt knelpunten en wensen bedrijven Skeelertoertocht in Domburg t Zomerverkoping voor Roemenië SMAhb SAlL Festivat2Q,02 De Dorpsstraat wordt opnieuw ingericht met lantaarns, bomenroosters en bankjes. foto Ruben Oreel door Ron Maqnée RITTHEM - Nostalgische lan taarns, gietijzeren bomen- roosters en nieuwe zitbankjes. Het dorp Ritthem krijgt de ko mende weken een flinke op knapbeurt. De gehele Dorpsstraat en We versstraat in Ritthem worden opnieuw ingericht. Oorspron kelijk was het plan om alleen de bestrating te verbeteren. Het dorpscomité ijverde met succes voor extra voorzienin gen. Eén daarvan is de moge lijkheid om eenvoudiger ringrijwedstrijden te houden in de Dorpsstraat. Nu moet daar de straat nog voor wor den opengehaald. Opvallend is de nieuwe straatverlichting. Waar nu nog rechttoe-recht- aan-lantaarns langs de wegen staan, komen binnenkort nos talgische gaslantaarns uit grootmoederstijd. Zowel de Dorpsstraat als de Wevers- straat krijgen dertien exem plaren. In de straten wordt ook de riolering nagekeken. Som mige huizen hebben nog een regenpijp die gewoon op straat uitloopt. De bezitters van deze huizen kunnen ervoor kiezen om de afwatering meteen op het riool aan te laten sluiten. De bomen in de Dorpstraat blijven behouden, behalve die tegenover nummer 25 Daar plant de gemeente een nieuwe. Ze worden omringd door giet ijzeren roosters die passen bij de straatlantaarns. De glas bak die nu nog op de hoek Dorpsweg/Rammekensweg staat, wordt verplaatst naar de hoek Dorpsstraat/Zandstraat. Op de plek van de glasbak ko men zitbanken en een afval- bakje. Daarnaast wordt de plek bestraat zodat kerkgan gers hun auto kunnen parke ren. Sowieso wordt de hele kerktuin opgeknapt. De renovatie is in samenwer king met het dorpscomité tot stand gekomen. Dat toont zich bij monde van voorzitter H. van Hoepen dan ook zeer te vreden over de komende reno vatie: ,,Het is een schoolvoor beeld van hoe het ook kan." KAMPERLAND - De site van het Platform Zeeuwse LPF-le den is weer in de lucht. Intemetprovider Zeelandnet in Kam perland heeft de 'community' gisteren opnieuw geactiveerd Volgens woordvoerder M. de Jonge van Zeelandnet was de si te dinsdag niet definitief verwijderd, maar slechts tijdelijk geblokkeerd. „Als signaal naar de beheerder dat er sprake was van onbetamelijk gedrag, omdat mensen persoonlijk werden beschuldigd. De beheerder heeft de gewraakte tek sten er echter op eigen initiatief afgehaald, dus de reden voor alle commotie is weg." De Jonge benadrukt dat Zeelandnet geen censuur toepast. „Wij wijzen slechts op gedragsregels.' De provider zal de inhoud van de community van de ontevre den LPF'ers de komende tijd wel scherp in de gaten houden Mocht de beheerder van de site in herhaling vervallen, dan kan de community wederom worden geblokkeerd. Definitie ve verwijdering gebeurt alleen als strafbare feiten worden ge constateerd, aldus De Jonge. MIDDELBURG - Twee inwoners van Middelburger zijn in de nacht dinsdag op woensdag aangehouden voor rijden onder invloed. Een 25-jarige automobilist moest op de Langevie- lesingel blazen. Uit de ademanalyse bleek dat de man twee maal de toegestane hoeveelheid had gedronkenHij kreeg een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal. In de Ds Van Wouwestraat in Serooskerke had een 21-jarige Middelburger te diep in het glaasje gekeken. Hij viel op door zijn slingerende rijgedrag. Na het blazen kreeg hij een rijverbod van twee urn en een proces-verbaal. GOES - Een 48-jarige Vlissinger en een 38-jarige Middelbur ger zijn woensdagmiddag aangehouden in Middelburg omdat ze even daarvoor hadden getankt zonder te betalen. De man nen vulden rond drie uur bij een pompstation aan de Van de Spiegelstraat in Goes hun tank voor ruim 36 euro. Een getuige zag hen daarna naar de A58 rijden, in de richting van Middel burg. De achtervolging werd ingezet en op de Kanaalweg in Middelburg werden de twee gepakt. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg voor het bedreigen en beledigen van een vrouw veroordeeld tot 250 euro boete. De Vlissinger was 26 november vorig jaar over de schreef gegaan door het slachtoffer uit te schelden en te bedreigen met de dood. Ook had hij zijn middelvinger naar haar opgestoken. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 17-jarige Middelburger aangehouden. Hij had in het centrum van Middelburg een politieagent beledigd. De jongen is meegenomen naar het politiebureau waar hij een proces-verbaal kreeg. MIDDELBURG - Een personenauto, die geparkeerd stond op een parkeerplaats aan het Groene Woud in Middelburg, is gis terochtend aangereden. De wagen liep schade op aan de voor bumper. De dader is doorgereden. donderdag 8 augustus 2002 'a- iaj doorValeska Nastaly MIDDELBURG - Bedrijventer- ,n rein Arnestein voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Dat zegt A. Herbers namens de Mid- delburgse Bedrijven Club. Sa men met de gemeente Middel- 1 burg wordt nu onderzocht hoe een deel van het terrein kan worden aangepast. Ingenieurs- al bureau Oranjewoud is bezig met ■e het onderzoek, dat nog enkele maanden duurt. De bedoeling is J dat er halverwege oktober een oplossing op tafel ligt. enF. Faber van de gemeente Mid- delburg vindt dat vooral de ln komst van de nieuwe weg N57 ir voor noodzakelijke herstructu- rering zorgt. I „Er is in ieder geval een tweede j ontsluiting van het bedrijven- terrein nodig daardoor. Die j"' komt dan ten zuiden van de hui- AAGTEKERKE - De stichting iej Hulp aan Roemenië in Aagte- e kerke houdt op 14 augustus j haar jaarlijkse zomerverko- ping. - Het doel is geld inzamelen voor I arme gezinnen in Roemenië. Dit I jaar steunt de stichting de reno vatie van een verenigingsge bouw in Siniob. De verkoopdag 1 wordt gehouden op het terrein van aannemersbedrijf Minder- 'i houd aan de Burgemeester Bos- selaarstraat en duurt van 9.00 I tot 18.00 uur. DOMBURG - De schaats- en skeelervereniging SKA uit Domburg houdt vrijdag 16 au gustus de skeelertoertocht I 'Skating by the sea'. Deelne- mers kunnen kiezen uit 10,30 en 60 kilometer. Inschrijven kan vanaf 16.30 uur bij café Tram- 8zicht. De start is om 18.00 uur. Valhelm is verplicht. dige en zal in het verlengde ko men van de Ampereweg. Ook loopt de nieuwe weg door een aantal bedrijven, die waar schijnlijk zullen verhuizen of verdwijnen", aldus Faber. Het gedeelte van Arnestein dat on der de loep wordt genomen, ligt ten zuiden van de spoorlijn. „Het noordelijke gedeelte is op genomen in het verbouwings plan van het stationsgebied", zegt Faber. In het onderzoek wordt ook ge keken naar eventuele samen werking tussen de bedrijven. ,,Ik denk hierbij bijvoorbeeld aan gezamenlijke inkoop van energie. Ook de mogelijkheid of bedrijven producten bij elkaar kunnen kopen in plaats van el ders, wordt onderzocht. En als er twee halfgeladen vrachtau to's achter elkaar aanrijden, gaan we na of die ladingen niet in één wagen kunnen worden vervoerd", zegt Faber. Een grote parkeerplaats voor vrachtwa gens is volgens hem noodzake lijk. „Veel bedrijven kunnen de vrachtwagens niet kwijt op hun terrein. Ook vrachtwagens van buitenaf hebben vaak geen plek om te parkeren." Herbers benadrukt dat alles nog indeideeënfasezit. „We kunnen wel veel willen, maar het moet ook haalbaar zijn. En vooral be taalbaar. We zijn nu eerst aan het inventariseren." Welke maatregelen genomen worden, is nog maar de vraag. De huidige situatie op het bedrijventerrein wordt op dit moment in beeld gebracht. Acht bedrijven zijn geselecteerd, waarmee de knel punten en wensen besproken worden. Met behulp van scena rio's wordt halverwege septem ber een workshop gehouden. Daarin wordt bepaald welke richting de ontwikkelingen in slaan. Het rapport, dat half oktober afgerond moet zijn, kan ge bruikt worden bij een subsidie aanvraag. Hierbij kan een beroep worden gedaan op de zo geheten TIPP-regeling van het ministerie van Economische Zaken. Die regeling is bedoeld om de regionale economie te sti muleren. [el rt door Ab van der Sluis n VLISSINGEN - De gemeente I Vlissingen heeft een goed finan cieel jaar achter de rug. De reke ning over 2001 is afgesloten met n een positief resultaat van bijna 4,6 miljoen euro. De onver wachte meevaller is het gevolg van een hogere rijksuitkeringen meer opbrengsten uit de onroe- rende zaakbelasting. Dat blijkt uit de jaarrekening 2001. Hoewel het overschot een mooi bedrag is, zegt het weinig over de financiële positie van de ge meente. Die wordt niet bepaald door het resultaat van één jaar. Daarvoor moet over meer op eenvolgende jaren gekeken worden naar een aantal facto ren. De belangrijkste indicaties of een gemeente een goede fi nanciële huishouding heeft, zijn de stand van de algemene reser ve, de ontwikkeling van de alge mene uitkering uit Den Haag en de vraag of de gemeente vol doende reserves heeft. Op 31 december van het vorige jaar had de gemeente Vlissingen REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Valeska Nastaly VLISSINGEN - Het Vlissingse Horeca Evenementenfestival heeft George Ba ker geboekt om het driedaagse muziek festival op zondagavond af te sluiten. Het festival vindt van vrijdag 9 augustus tot en met zondag 11 augustus plaats op hetBellamypark in Vlissingen. De optre dens beginnen om half negen 's avonds en eindigen om half twaalf. Het festival biedt dit jaar een scala aan artiesten, vol gens organisator Robert Brunkc „Elk jaar proberen we voor ieder wat wils neer te zetten. Echt grote namen krijgen we niet, omdat we alles met eigen middelen moeten doen. We worden niet gesubsidi eerd." The Hippies zorgen voor een sprong terug in de tijd op vrijdag. Zij zijn sinds kort weer bij elkaar en waren 25 jaar geleden succesvol in Nederland en Belgie. The Blues Brothers Dedication Band verzorgt daarna een show waarin de beroemde artiesten worden nage daan. Voor de jeugd zijn The Soca Boys aangetrokken op zaterdag. Daarvoor treedt het blaasorkest The Blue Moon op met muziek uit de jaren veertig en vijftig. „Zij spelen onder meer rock 'n roll en ji ve", volgens Brunke. Het levenslied wordt op zondag gepresenteerd door Re- né Eshuijs. Hij heeft met André Hazes ge zongen. George Baker had vorig jaar nog succes met het nummer One Day Fly sa men met de mensen van het televisiepro gramma Kopspijkers. Zijn oude hit Litt le Green Bag is onder meer door de film Reservoir Dogs opnieuw populair ge- word ep. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het plan voor overdekte jeu de boulesbanen aan de Koudekerkseweg in Middelburg wordt iets. aange past. Op advies van het aan grenzende dienstencentrum van de SVRZ komt het gebouw oostelijker te liggen, parallel langs de sloot. De jeu de boules- club zal ook gevraagd worden om een snel groeiende conife- renhaag te planten rondom de hal. Het nieuwe gebouw komt direct achter de plek waar de Middel burgse jeu de boulesclub nu 33 buitenbanen heeft Met de hal wordt het aantal banen uitge breid tot bijna vijftig stuks. Om de bouw mogelijk te maken, moet de gemeente Middelburg het bestemmingsplan wijzigen. Het plan heeft twee weken ter inzage gelegen. De buren zijn bang voor meer geluidsoverlast. De uitgang van het verenigingsgebouw zit vlak naast hun huis. De meeste leden nemen op de fiets afscheid bij de uitgang. Door de overdekte baan kunnen leden nu ook in de winter spelen, waardoor er meer geluidsoverlast komt. De buren stellen in hun inspraakreactie ook dat het uitzicht nu lekker vrij is. Zij kijken vanaf de eerste verdieping over de jeu de bou lesbanen naar de bossen van het park Toorenvliedt. Uitzicht Door de bouw van de hal, ver dwijnt het uitzicht. De buren hebben de gemeente gevraagd om bomen te plaatsen voor de overdekte banen en ervoor te zorgen dat het nieuwe complex niet dezelfde opvallende ldeur krijgt als het clubgebouw. Het dienstencentrum SVRZ is bang voor een tekort aan par keerplaatsen. Op dit moment zijn er al te weinig parkeerplek ken. Als tijdens kantooruren het bezoek aan de jeu de boules club toeneemt, verwacht de SVRZ nog meer parkeerproble men. Door het nieuwe overdekte complex iets te draaien in ver gelijking met het oude plan, kan de bestaande, grote meidoom blijven staan Daarnaast be staat de mogelijkheid om nog wat extra groen te planten voor het gebouw. De jeu de boules club heeft tijdens het overleg met de gemeente Middelburg verklaard daaraan te willen meewerken, zodat het gebouw zo veel mogelijk aan het zicht van de buren wordt onttrokken B en W ontkennen niet dat de geluidsoverlast in de winter maanden kan toenemen door afscheid nemende leden De vereniging zal er bij haar leden op aandringen stilletjes weg te gaan. Het parkeerprobleem kan worden opgelost door ongeveer tien parkeerplaatsen aan te leg gen langs de toegangsweg tot het dienstencentrum van de SVRZ. Over de kleur van de hal bestaat nog geen duidelijkheid. De gemeente is afhankelijk van het advies van de Welstands commissie. B en W hebben de jeu de boules-club wel geadvi seerd de kleur van het gebouw groen of bruin te houden. De vereniging heeft daarover de zelfde gedachten. Advertentie een algemene reserve van ruim 6,1 miljoen euro. Dat is ruim 1,6 miljoen meer dan de gemeente raad bij de vaststelling van de begroting 2001 had afgespro ken. De laatste jaren heeft de ge meente ook elk jaar meer geld gekregen uit Den Haag. Vorig jaar bedroeg de stijging maar liefst 8,6 procent. Hoe hoog de uitkering de komende jaren wordt is onduidelijk. De Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten voert daarover overleg met het ministerie van Financiën. Ook als het gaat om de totale re serves, gaat het de gemeente Vlissingen financieel voor de wind. Bestemming De huidige algemene reserve van 6,1 miljoen euro kan niet in haar geheel gebruikt worden voor tegenvallers. Een deel van het geld heeft al een bestem ming gekregen. Ruim 2,2 mil joen euro is uitgetrokken voor onderhoud aan het stadhuis en voor de tijdelijke huisvesting en inrichtingskosten. Daardoor blijft nog een bedrag over van ongeveer 3,9 miljoen euro. Uit een inventarisatie blijkt dat het gemeentebestuur nog eens 3 miljoen euro opzij moet zetten voor personeelslasten, zoals va kantiegelden, wachtgelden en pensioenvoorzieningen voor wethouders. B en W van Vlissingen komen tot de conclusie dat de algemene reserve te beperkt is om alle ver wachte financiële tegenvallers op te vangen. Het college stelt de gemeenteraad voor om het reke ningoverschot over 2001 te stor ten in de algemene reserve. Dat potje is dan gevuld met bijna 8,5 miljoen euro. De financiële huishouding van Vlissingen komt aan de orde in de commis sievergadering Openbaar Be stuur, die maandag vanaf 19.30 uur wordt gehouden in het ge bouw Stadhuisplein 20. Mosselman R. Klop bereidt mosselen bij het Oudheidsmuseum. foto Pieter Honhoff door Andrea Bolle BRUINISSE - 'Ouwejaers', vol gens die methode zijn de mosse len het lekkerst, vindt R. Klop uit Bruinisse. „Zonder bier of wijn, maar op de traditionele manier met uien en selderie." Bezoekers van het Oudheids museum in Bruinisse konden zich gisteren tegoed doen aan een portie gekookte, gebakken of gemarineerde mosselen. Klop stond de hele middag in de krui dentuin van het museum om 'het zwarte goud' te promoten. Een portie (bodemcultuur) mosselen kost maar vijftig eurocent, dus voor het geld hoeven de bezoe kers het niet te laten. Voorraad is er ook genoeg, want er is vijf honderd kilo ingeslagen. Klop en zijn schoonvader L. Ottens bereiden onder de naam De Mosselmannen al jaren samen overal in Nederland mosselen. Sinds drie jaar staan ze iedere zomer in de tuin van het Oud heidsmuseum, waar ze gekook te, gebakken en gemarineerde mosselen bereiden De ingredi ënten van die marinade worden niet allemaal gegeven, want dat is het geheim van de kok. „Je legt de gekookte mosselen in een wokpan met hete marinade. Na dat ze zijn opengebarsten laat je de marinade nog even intrek ken", legt Klop uit. De bezoe kers geven vooral de voorkeur aan wat ze kennen: gekookt of gebakken Maar je kunt volgens Klop veel meer met mosselen doen. „Bijvoorbeeld aan een stokje rijgen, even in de frituur leggen en daarna satésaus er overheen", zegt hij. Iedere woensdagmiddag worden be zoekers van de Oudheidskamer en het Visserijmuseum op een Zeeuwse specialiteit getrak teerd. Volgende week woensdag worden er in de kruidentuin bo lussen gebakken Het museum is open vanaf 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11