Adrie Oosterling overkomt 't Dance Parade wil gezien worden jong 7t/m 13 augustus WOENSDAG Staatscircus van Moskou-Holiday Het Staatscircus van Moskou-Holiday doet Zeeland aan. Met ingang van dit seizoen zijn aan het programma van het Staatscircus een aantal facetten van het klassieke circuspro gramma waarmee Circus Holiday furore maakte, toegevoegd. Prinsenkade, Sas van Gent, 16.30 en 20.00 uur Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Het nieuwe thema-programma is getiteld Circus Juwelen. Camping De Duinhoeve, Burgh-Haamstede, 19.00 uur Concertserie In de Nieuwe Kerk in Zierikzee loopt een concertserie. Deze keer wordt het Kam van der Meulen-orgel bespeeld dooi Margreeth Chr. de Jong, organist te Middelburg. Nieuwe Kerk, Zierikzee, 20.00 uur Zomeravondconcerten Het trio II Vento in Poppa vervolgt de reeks Zomeravondconcer ten aan Zee. Luitiste Elly van Munster, tenor Hans van Dijk en blokfluitiste Dana Massad brengen een programma rond de VOC. Hervormde Kerk, Retranchement, 20.00 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Deze keer treedt de Jazz Sessie Band voor het voetlicht. Jazz en Blues Eetcafé Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Staatscircus van Moskou-Holiday Het Staatscircus van Moskou-Holiday doet Zeeland aan. Zie woensdag. Prinsenkade, Sas van Gent, 16.30 uur Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Zie woensdag. Camping Cassandria, Cadzand-Bad, 19.00 uur De Springende Os Openluchtspektakel in Kamperland. De naam is ontleend aan een schip uit Colijnsplaat dat in 1726 is vergaan tussen Veere en de Banjaardplaat. Er werken 62 inwo ners van Noord-Beleveland aan het spel mee. Banjaardstrand, Kamperland, 19.30 uur Big Chief Sugar De band Big Chief Sugar geeft een concert. Swingende pop- en rocknummers. HeartBreak Café, Goes, 21.00 uur VRIJDAG Staatscircus van Moskou-Holiday Het Staatscircus van Moskou-Holiday doet Zeeland aan. Zie donderdag. Evenemententerrein (Edah), Hulst, 16.30 en 20.00 uur Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Zie woensdag. Camping Napoleonhoeve, Breskens, 19.00 uur Boschhoek Jazzmuziek in de Boschhoek. Vrijdag is de formatie Louisiana Rhythm Boys te beluisteren. Café Bar Boschhoek, Oostkapelle, 19.30 uur Helden aan de Schelde Helden aan de Schelde beleeft het laatste concert. De groep Champeta AllStars zorgt voor muziek uit Colombia met Afrikaanse roots. Het straattheater komt deze avond voor rekening van de sprekende en zingende olifant Ganesha, bege leid door Zarco Polo, de laatste der grote Mongoolse sultans. Markt, Terneuzen, 20.00 uur Muziekfestival Muziekfestival op het Bellamypark. De eerste avond treden op The Hippies, gevolgd door The Blues Brothers Dedication Band. Bellamypark, Vlissingen, 20.30 en 22.30 uur Adrie Oosterling Adrie Oosterling brengt zijn zomervoorstellingen. Optreden in eigen huistheater. De Twee Duiven, Groede, 21.00 uur ZATERDAG Trekzak Het kerkorgel gaat een dialoog aan met de trekzak. Aan de wekelijkse'orgelbespeling wordt deze keer meegewerkt door Roelof Hartholt uit Ti el, die de trekzak (een soort harmoni ca) bespeelt. Samen met de organist van de kerk, Prosper Seves- tre, wordt een muzikaal avontuur gezocht. Grote of Sint Nicolaaskerk, Brouwershaven, 14.00 en 15.30 uur Inloopconcert In de St. Jacobskerk wordt een inloopconcert gegeven. Ankie Kaljouw, panfluit, en Anko Vleugel, orgel/piano. St. Jacobskerk, Vlissingen, 16.00 uur Staatscircus van Moskou-Holiday Het Staatscircus van Moskou-Holiday doet Zeeland aan. Zie donderdag. Evenemententerrein (Edah), Hulst, 16.30 en 20.00 uur Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Zie woensdag. Camping De Panneschuur, Nieuwvliet-Bad, 19.00 uur Tatiana Koleva Tatiana Koleva geeft een concert op slagwerk. Zij speelt Workers Union van Louis Andriessen in het kader van de opening van de installatie De Helden van Mecano Art. Grote Kerk, Veere, 20.00 uur Muziekfestival Muziekfestival op het Bellamypark. De tweede avond treden op The Blue Moon Specials, gevolgd door de Soca Boys. Bellamypark, Vlissingen, 20.30 en 23.00 uur ZONDAG Staatscircus van Moskou-Holiday Het Staatscircus van Moskou-Holiday doet Zeeland aan. Zie donderdag Evenemententerrein (Edah), Hulst, 16.30 uur Unplugged De Zeeuwse Unplugged Competitie wordt voortgezet. Deze zondag treden No Underpants en Style voor het voetlicht. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen, 17.00 uur Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Zie woensdag. Camping Zonneweelde, Nieuwvliet-Bad, 19.00 uur Muziekfestival Derde dag van het muziekfestival op het Bellamypark. Al voor de zestiende keer brengt kleinkunstenaar Adrie Oosterling een zomer- programma in zijn voor Zee land unieke huistheater De Twee Duiven in Groede, het dorp waar hij meer dan vijf tig jaar geleden werd gebo ren. De voorstellingen twee maal per week in juli en au gustus vormen een try-out voor zijn optredens in het daarop volgende theatersei zoen, niet alleen in Zeeland, maar ook elders in den lande. Tot 1991 was hij docent En gels in Terneuzen, sindsdien is zingen en liedjes schrijven zijn vak. Dat is niet zo vreemd, want hij studeerde ook aan het conservatorium, hoofdvak zang, en draaide een jaar mee in het koor van de Nederlandse Opera. Maar de kleinkunst sprak hem nog het meeste aan. „Ik ben begonnen de streek te promoten, teksten over de om geving, landschappen, ervarin gen uit mijn kindertijd. Toen heb ik ook een lp gemaakt met Marie-Cécile Moerdijk, die mij vroeg liedjes te schrijven die op Zeeuws-Vlaanderen betrek king hebben. Wat ik nu breng is niet meer zo streekgeoriënteerd, al zit er nog wel Zeeuws in, maar het is breder geworden. Ik krijg in mijn theatertje ook Duitsers en Fransen over de vloer. Die snappen er toch niks van? Maar, zeggen ze, wij begrijpen de sfeer en de typetjes - in dialect - die je neerzet, zijn universeel. Ook als ik in Amsterdam of elders speel, doe ik iets Vlaams. Als je met dat dialect bent opgegroeid, zit dat heel nauw op je lijf. Je merkt dat het toch echt je moerstaal is." Terwijl hij nog les gaf, maakte Oosterling een glijdende start in het huis dat nu zijn broedplaats is, waar hij dingen begon te ont wikkelen en voor het eerst toe schouwers kreeg. „Ik ben nu ze ventien jaar bezig en er is een afgetekend publiek dat weet dat ik er ben. Ik zeg altijd: van een voorstelling komt een voorstel- Adrie Oosterling gebruikt voor het eerst een masker: een schaap dat even blaat om de toon te zetten. foto Peter Nicolai ling. Ik heb dat van mond tot mond laten groeien." Je kan je afvragen wat er zou zijn gebeurd wanneer Adrie Oosterling wèl over de capaci teit zou beschikken om, zoals hij het zelf uitdrukt, 'zich uitge breid in de marketing te gooien'. „Ik zou mij moeten presenteren met een fatsoenlijke folder en een demo-cd-tje, maar het is mijn zwakte dat ik dat niet doe. Toch is het najaar al weer rede lijk goed bezet.Hij treedt voor namelijk op voor bedrijven, verenigingen, instellingen en dergelijke. „Mijn decadentie is altijd een beetje van, nou ja, wordt het niet waargenomen, dan wordt het niet waargeno men." Ook aan de roep van het publiek om een cd heeft hij nog geen gehoor gegeven. „Ik schuif het voor mij uit. Het leven over komt mij vaak. Ik word te wei nig aangestuurd. Ik heb geleerd om daar genoegen mee te na men, want anders ben ik niet ge lukkig. In dat opzicht verkoop ik mijzelf totaal niet." Kleine frutsels Hoewel een grote stad als Am sterdam hem beslist aan spreekt, geniet hij ook van de ruimte en de rust in Groede. „Mijn huistheater moet nog veel aparter worden en dan kan ik heel riant vanuit mijn achterka mer daarover regeren." De verhouding tussen de voorstel lingen daar en elders is nu onge veer fiftyfifty. Momenteel schaaft hij zijn nieuwe voorstel ling Blèren is zilver, blaten is goud wat bij in De Twee Duiven. „Het programma gaat er over dat we ontzettend veel zeggen, maar weinig communiceren. Dat is een soort onderlegger voor kleine frutsels uit het le ven, maar ook een paar belang rijke zwaartepunten. Luister liedjes, anekdotes. Ik begeleid mijzelf aan de vleugel, maar heb ook een klein harmonium uit In dia, een accordeon en een elek trische piano. Ik gebruik voor het eerst een masker: een schaap dat even nadrukkelijk blaat aan het begin van de voorstelling om de toon te zetten." „Mijn teksten zijn hier en daar zeker filosofisch en op de zwaartepunten van het pro gramma bedachtzaam, zo niet bezonken van aard. Uit verha len over mensen haal ik de be langrijkste inspiratie. Grote problematieken houden mij wel bezig en het wordt ook duidelijk hoe ik daar over denk, maar daar ga ik niet nadrukkelijk een half uur tegenaan schoppen. Zonde van mijn tijd. Het leven is te vrolijk en humoristisch om verzuurd te worden." Frans Doeleman Adrie Oosterling speelt in De Twee Duiven in Groede op 9,13, 16, 20, 22, 27 en 30 augustus, aanvang 21.00 uur. woensdag 7 augustus 2002 Directer en relaxter. Dat is de in steek voor de zesde editie van de FFWD Heineken Dance Parade. Onder de noemer 'Pull up to the bumper' zal de veertig trucks tellende stoet zater dag door het centrum van dansminnend Rotterdam trekken. Het tempo zal een stuk langzamer zijn dan voorgaande ja ren, en ook de dj's zullen beter te zien zijn. Dat alles voor een betere wissel werking tussen publiek en deelnemers. Dansen en gezien worden. In Luik we ten ze van wanten en in Berlijn lusten ze er helemaal pap van. Maar wie het laatst lacht, lacht het best. De Love Pa rade, de City Parade Luik, Mysteryland en Dance Valley. De meeste grote dance-evenementen van deze zomer zijn alweer achter de rug. Rotterdam heeft met de FFWD Heineken Dance Parade op 10 augustus de laatste troef in handen. Vorig jaar werd het grootste openlucht dance-evenement van de Be nelux door ruim 300.000 mensen be zocht. Dit jaar wordt ernaar gestreefd minstens zoveel publiek te trekken. Snelheid De organisatie van de Dance Parade grijpt de zesde editie aan om de puntjes op de i te zetten. Vorig jaar klaagden be zoekers bijvoorbeeld over de hoge snel heid waarmee de stoet door de stad trok. En ook de aankleding liet volgens velen te wensen over; die kon wel wat fantasie voller. Over het algemeen was de bezoe ker wel tevreden. Met wat kleine aanpas singen moet alles gewoonweg nog wat De FFWD Heineken Dance Parade swingt door Rotterdam. foto ANP sfeervoller worden. De belangrijkste verandering is het drastisch verlagen van het tempo tijdens de Dance Parade. Zesde editie van de FFWD Heineken Dance Parade: zaterdag in het centrum van Rotterdam. Magic Show sRenz gin Ouddorp Italian for beginners draait vrijdagen zaterdag in Middelburg Openluchtspektakel De Springende Os donderdag bij Kamperland Alanis Morissette geeft een concert dinsdag in Ahoy'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39