Blokker bruuskeert allochtonen Zeelandnet verwijdert site van ontevreden LPF-leden RUIM WEKEN P Duits randje rond koningin vrintratuin nu1 99 Carboomer wil imponeren A Vluchtelingenwerk en LBR witheet na uitspraken over overvallen Mkz-verdenking blijkt vals alarm Mistige opening Expo.02 - Wie kan Mat Herben opvolgen? Israël komt met veiligheidsplan Koers naar finale 1500 meter Cidi wil grondig justitieel onderzoek naar Al Aksa Neem nu een proefabonnement Zes weken voor C15,- m 4. 0 01 0 NW 4 Perioden met zon Wolkenvelden met een enkele bui, in de middag geleidelijk opklarend en droog. Maximumtemperaturen rond 20 graden. 245e jaargang no. 185 woensdag 7 augustus 2002 los nummer 1,00 weaaamm door Marcel Proos LAREN - Jaap Blokker, mede-eigenaar van Blok ker Holding, heeft in het jaarverslag van de onder neming de noodklok ge luid over het grote aantal roofovervallen door al lochtonen. De organisatie voor middelgrote en klei ne bedrijven, MKB Neder land, deelt zijn zorg. Het aantal roofovervallen op de winkels van Blokker Holding is verontrustend groot, stelde de topman. Mensen die in een win kel werken, lopen een gerede kans 'op een kwade dag in de loop van een pistool te kijken'. De daders hebben vooral een Antilliaanse, Marokkaanse of Oost-Europese achtergrond, al dus Blokker. Schuld De topman geeft de 'complete asiel- en illegalenindustrie', on der wie politici, de schuld van het probleem. „Beroepsmoralisten die een complete asiel- en illegalenin dustrie op gang hielden, samen met de gezagsdragers die Ne derland als gidsland presen teerden en met hun tolerantie de drugsmaffia vrij spel gaven, zijn medeverantwoordelijk voor een sociale verloedering die onder meer in onze winkelstraten tot uiting komt." MKB Nederland is blij dat Blokker het onderwerp heeft aangekaart. MKB denkt dat ge- NIEUW-SCHOONEBEEK - De verdenking van mond- en klauwzeer (mkz) bij een vee houder in Nieuw-Schoonebeek blijkt vals alarm te zijn geweest. Dat heeft de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RW) laten weten. De RW deed het veebedrijf in Nieuw-Schoonebeek vorige week op slot nadat een van de runderen positief reageerde op een mkz-test. GPD zagsdragers niet wisten wat ze met criminele allochtonen aan moesten, omdat er op dit onder werp een taboe rustte. „Daarom heeft de overheid lankmoedig opgetreden tegen roofoverval len." De Raad Nederlandse Detail handel en Vendex KBB luiden ook de noodklok. Of vooral al lochtonen de oorzaak van het probleem zijn, kunnen beide or ganisaties niet zeggen. Wel con stateren ze een toenemende winkelcriminaliteit. De organi saties willen dat de overheid de daders harder aanpakt. „Nu staan binnen een paar da gen die criminelen weer in de winkel", aldus Vendex. Blokker heeft flink wat kritiek gekregen op zijn standpunten. Zo laat Vluchtelingenwerk Ne derland weten ontzet te zijn over de inhoud en toonzetting van het jaarverslag. Het ver band tussen sociale verloede ring en de asielindustrie is stui tend, volgens de organisatie. Ook vindt zij het onbegrijpelijk dat zo gemakkelijk een verband wordt gelegd tussen roofover vallen en de asiel- en illegalen problematiek. Blokker moet zich volgens Vluchtelingen- Werk op feiten baseren. Het Landelijk Bureau Bestrij ding Rassendiscriminatie (LBR) had ook liever gehad dat de ondernemer zijn argument YVERDON LES BAINS - De kop van een nep-koe steekt boven het water uit tijdens de openingsceremonie van de Zwitserse nationale tentoonstelling Expo.02. Op de achtergrond, in de mist, zijn de gebouwen van het Zwitserse Yverdon les Bains zichtbaar. De Expo.02 duurt tot oktober van dit jaar. foto Gaetan Bally/AP De linker euromunt heeft een rand met streepjes, zoals alle Duitse euro's. De rechter munt is de normale Nederlandse versie. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - Een Ne derlandse euromunt met een Duits randje. Peter van Es uit Vrouwenpolder wist niet wat hij zag toen hij het muntstuk van twee euro ontdekte. Een crea tieve knutselaar heeft waar schijnlijk de binnenkant van de munten omgewisseld. „Die andere munt, met een Ne derlandse rand en een Duitse binnenkant wil ik ook graag hebben", lacht Van Es. Zijn ex emplaar heeft het hoofd van ko ningin Beatrix met een ring van Duitse sterren en de spreuk Ei- nigkeit und Recht und Freiheit op de zijkant. Hij kreeg de munt waarschijnlijk ineen winkel. Er is duidelijk geknutseld aan de munt. De rand is beschadigd en de binnenkant past niet hele maal. Net na de invoering van de euro werd regelmatig melding ge maakt van euromunten waar van het binnenste stuk ontbrak. Volgens een woordvoerster van de Koninklijke Nederlandse Munt is het inderdaad mogelijk de binnenkanten te verwisselen. „Maar daar is wel behoorlijk wat geweld voor nodig." Het is haar niet bekend of er veel sa mengestelde munten in omloop zijn. „Er is geen sprake van val semunterij, dus het hoeft niet aan ons gemeld te worden." Het Ministerie van Financiën vindt dat er wel valsemunterij in het spel is. „Het is geen origi nele munt, dus als zodanig een valse munt", zegt woordvoerder J. Springer. „Het is verstandig om het aan te geven bij de poli tie. Misschien is nog te achter halen uit welke hoek de munt afkomstig is, maar dan ben je hem wel kwijt." Van Es heeft zijn ontdekking al gemeld op het politiebureau. „Maar die wisten niet wat ze ermee aan moesten." Hij wil de munt ei genlijk graag bewaren. Sprin ger betwij feit of de munt specia le waarde heeft. „Misdrukken zijn vaak wel extra geld waard, maar bij geknutsel is het maar wat de gek ervoor geeft." door Maurits Sep KAMPERLAND - Internetpro- vider Zeelandnet heeft de zoge heten 'community' van de onte vreden leden van LPF Zeeland verwijderd. Op de site werden ernstige beschuldigingen geuit over zowel het bestuur van LPF Zeeland als over de ontevreden Zeeuwse leden. Omdat een het ze werd gevoerd tegen personen, besloot Zeelandnet gisteren de community te schrappen. Zeelandnet biedt abonnees gra tis de mogelijkheid tot het op richten van een community. Dat is een website waar gelijkge stemden elkaar kunnen ont moeten en informatie kunnen uitwisselen. De ontevreden le den van LPF Zeeland hadden zo'n platform opgericht. Volgens Zeelandnet moeten communities aan strikte voor waarden voldoen. Zo mag geen hetze worden gevoerd tegen personen. Omdat de provider momenteel 592 communities heeft, is het niet mogelijk die al lemaal permanent te controle ren. Het bedrijf treedt meestal op na klachten van abonnees. Uitgescholden Het verwijderen van de site van het Platform Zeeuwse LPF-le- den is het gevolg van zo'n klacht van G. Schimmelpenninck, be stuurslid van LPF Zeeland. Op de community werd hij scherp aangevallen en uitgescholden. Volgens Schimmelpenninck ge beurde dat door de beheerder van de community. Die presen teert zich onder de naam Midrasj (Hebreeuws voor: in terpretatie van commentaar op een gedeelte van de Thora - Van Dale). Het Zeeuwse LPF-bestuur be weert dat achter Midrasj R. de Nooijer schuilgaat. Dat is de mede-oprichtster van Fortuyn- lijk Zeeland, die door het be stuur werd geroyeerd omdat zij als regiocoördinator van de lan delijke partij informatie had achtergehouden. De Nooijer ontkent echter de beheerder van de gewraakte community te zijn. „Ik ken die wel, maar daar heb ik een geheimhoudings plicht mee afgesproken." De aanval op Schimmelpen ninck leidde mede tot een ongemeen fel persbericht van voorzitter L. Sturm van LPF- Zeeland. Die noemde de onte vreden leden op zijn beurt onder meer 'rechts-extremisten, poli tieke zwervers en gelukzoe kers', die hij 'liever kwijt dan rijk' is. Gisteren volgden daarop via de community beschuldi gingen richting de bestuursle den van LPF Zeeland over eveneens extreem-rechtse sym pathieën (Le Pen) en cocaïnege bruik. Het Platform Zeeuwse LPF-le- den is inmiddels via een andere provider een nieuwe communi ty begonnen. Bij Zeelandnet krijgt een beheerder die verwij derd is geen nieuwe mogelijk heid een community te begin nen. De nieuwe community van het platform is te vinden op msnuserscom/LPFZeeland/ berichten.msnw. Advertentie (Advertentie Dahlia Grootbloemige Dahlia in diverse vrolijke kleuren. Bloeit langdurig. MOOI WEER^T-^ EUROPA1UIN GOES, 0113-215395, OOSTBURG, 0117-452279, RENESSE, 0111-461031 Jra HET GROENE WARENHUIS Bodembedekkende roos, diverse kleuren, doorsnede 30 cm. Van 3,29 Een groep invloedrijke fractieleden van de LPF roept om het aftreden van leider Mat Herben. Maar een ca pabele opvolger lijkt niet eenvoudig te vinden. beter had onderbouwd. „Blok ker wekt de suggestie dat het asielbeleid iets te maken heeft met criminaliteit", aldus een woordvoerder. „Dat is niet zo. Hij spreekt van overvallers met Antilliaanse en Marokkaanse achtergrond. Dat is nooit bewe zen. Blokker gaat een stap te ver met zijn conclusie." ANP In een geheime ontmoeting hebben de Israëlische minister van Defensie Ben Eliëzer en de Palestijnse bewindsman van Binnenlandse Zaken Al Yahya gesproken over eventuele te rugtrekking van het leger in delen van de bezette gebieden. Voorwaarde daarvoor is dat de Palestijnse Autoriteit kan bewijzen dat ze in staat is het terrorisme te be strijden. Marko Koers heeft tijdens de EK atletiek in Mun- chen de finale bereikt op de 1500 meter. De 29-jari- ge Nijmegenaar eindigde in de eerste halve finale als derde in 3.47,16. Koers lag bij het ingaan van de laatste ronde laatste, maar plaatste een heel sterke 4 eindsprint. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; gezondheid: 8; zeeland: 9, 11 13 en 15; sport: 16 en 17; uit: 19 en 20; jong: 22 van onze redactie binnenland ROTTERDAM - Het Centrum voor Informatie en Documenta tie Israël (CIDI) dringt in een brief aan minister Donner (Jus titie) aan 'grondig justitieel on derzoek' te doen naar de activi teiten van stichting Al Aksa en deze te verbieden wanneer blijkt dat de organisatie bij draagt aan terreur in Israël. Volgens directeur R. Naftaniël van het CIDI zijn er genoeg aan wijzingen dat de in Rotterdam gevestigde beweging ontoelaatbare activiteiten fi nanciert. Dat zou onder meer blijken uit jaarverslagen van de Algemene Inlichtingen- en Vei ligheidsdienst (de nieuwe naam van de BVD). Deze dienst con cludeerde eerder dat geld van Al Aksa naar de Palestijnse bevrij dingsbeweging Harnas vloeit. Maar de BVD kon toen niet ach terhalen of het in geld ook werd gebruikt voor de uitvoering van terreurdaden. Al Aksa werd in 1993 opgericht in Rotterdam De organisatie zamelt vanuit twee adressen in Delfshaven geld in om, naar eigen zeggen, humanitaire en financiële hulp te kunnen bieden aan Palestij- nen in getroffen gebieden. Het CIDI denkt echter dat het geld ook voor andere doelen wordt gebruikt.Volgens Naftaniël zijn er ook overduidelijk banden tussen de deze week in Duits land verboden Al Aksa en de Rotterdamse stichting. De Duitse minister Schilly (Bin nenlandse Zaken) ontbond deze week Al Aksa, omdat bewezen zou zijn dat voor humanitaire doelen ingezameld geld ge bruikt werd om het geweld in het Midden-Oosten aan te moe digen en financiële hulp te bie den aan families van zelfmoord commando's. Volgens de Duitse Binnenlandse Veiligheidsdienst staat ook vast dat de Duitse stichting afdelingen heeft in Nederland en België. GPD Advertentie naam c noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 15,- stfaat nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats nen zes maanden) telefoon: C' noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_majl twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik voor automatische incasso stem ik toe in betalen afschrijving van mijn (postbankrekening- f per maand met nummer: I I I I I I I I I I I automatische incasso 19,25). handtekening: r per kwartaal met automatische incasso 52,-). PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens In de colofon treft u nadere informatie aan. ^Utomat.sche incasso Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice 8 "713214"000002" 123 4380 VB Vlissingen ai «O do vr za (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1