PZC Topschakers starten bijna foutloos Koppositie komt in gevaar Terneuzense Boys verdedigt titel in Sloepoort Cup Wielrenner Dekker wacht weer operatie V olley balcompetitie zonder streekduels op Schouwen-Duiveland Ad van den Berg verrast Rus Tregubev in HZ-toernooi met subtiel pionoffer s 17 Zweistra grijpt naast medailles Boogerd wint natte Draai Schalken viert nieuwe status met een zege uitslagen Dubbeldam wordt zesde agenda dinsdag 6 augustus 2002 door Koen de Vries VLISSINGEN - Paul van Rooijen, toernooileider van het Hogeschool Zeeland schaak toernooi te Vlissingen, moest gistermiddag aan het eind van de tweede ronde heel diep na denken op de vraag of er al ver rassingen waren gevallen. „Nou", sprak hij na lang mijme ren, „de grootste verrassing is eigenlijk dat er nog geen verras singen zijn." 's Avonds, tijdens de derde ronde, dacht Van Rooijen er anders over nadat ve teraan Ad van den Berg uit Lei derdorp de Rus Tregubov had omgelegd. Van Rooijen kwam tot een afge wogen oordeel, vooral omdat hij tijdens de vijf eerdere edities van het internationale evene ment ook al met zijn neus bo venop de borden zat. Elk jaar gebeuren er tijdens de beginfase van het toernooi in de Vlissingse Hogeschool wel verrassende dingen. Van Rooijen memoreer de bijvoorbeeld aan de neder laag die de Nederlandse topper John van de Wiel twee jaar gele den in de eerste ronde leed. De grootste verrassing gister middag was niet van sportieve aard. Uit het bijna niets ver scheen Mascha Klinova, een voor Israël uitkomende Russin met een rating van maarliefst 2407. Ze had niet ingeschreven, maar werd aan het begin van de dag geïntroduceerd door Mi- chaël Gurevich, een Rus die in België woont en één van de fa vorieten voor de eindzege is. De toemooileiding bekeek of er nog een gaatje was in het schema met bijna tweehonderd deelne mers en dat was er. Klinova moest echter wel twee remisis voor lief nemen omdat ze in de eerste en tweede ronde niet ach ter het bord kon plaatsnemen. Mannen Meester Met Klinova kwam het aantal grootmeesters in het Hoge school Zeeland schaaktoernooi op dertien: elf GM's naar man nelijke maatstaven en twee vrouwelijke. Onder die elf be vindt zich overigens ook de Bul gaarse Europees kampioene Antoaneta Stefanova, die zo'n hoge rating heeft dat ze ook aan de eisen voldoet om zich 'Man nen Meester' te mogen noemen. Het toernooi mist in vergelij king met vorig jaar weliswaar echte toppers als Loek van Wely en Rustam Kasimdhzanov, maar is in met dertien groot meesters in de breedte sterker dan ooit. De topschakers die gistermid dag in problemen kwamen, wis ten zich alle te redden. De Rus Giek moest even zweten tegen Utrechter Rossmuller voordat hij zich kon laten feliciteren en datzelfde gold voor de Molda- viër Iordachescu tegen de Duit ser Garther, en de Wit-Rus Sergei Kasparov (niet te ver warren met wereldkampioen Gary Kasparov) tegen de Duitse Van Münster. Voor de organisa tie was het nog even spannend of Michaël Gurevich zou ko men, want de Rus was een half uur nadat de klokken waren in gedrukt nog niet in de zaal. Uiteindelijk kwam Gurevich en liet binnen de kortste keren wei nig heel van tegenstander Wol- ters. Geen sportieve verrassingen dus gistermiddag, maar gister avond, tijdens de derde ronde, viel er wel een grote schaker van zijn voetstuk. Leiderdorper Ad van den Berg mag dan drievou dig nationaal kampioen bij de vijftigplussers zijn, zijn zege op de Rus Pavel Tregubov, op pa pier de nummer vier in Vlissin gen, was niets minder dan een sensatie. Geen antwoord Van den Berg offerde in het mid denspel een pion en daar had Tregubov geen antwoord op. ,,Een ideetje dat ik opdeed tij dens het Hoogovenstoemooi te gen een Chinese Grootmeester", gaf Van den Berg aan. Hij zag daarna mat in twee zetten over het hoofd, maar dat was niet meer dan een schoonheidsfout je. Hij had de Rus in de tang en liet hem niet meer los. En dat terwijl Van den Berg, voor het derde jaar schaakva- kantie houdend in Zeeland, maandagmorgen eigenlijk hele maal niet had willen schaken. „Ik wilde gaan windsurfen, maar er stond geen wind. Daar om ben ik hier maar naartoe ge komen." van onze sportredactie MEERLE - Erik Dekker wordt na het seizoen opnieuw geope reerd aan zijn linkerheup. De renner van Rabobank brak in maart in Milaan-Sanreino zijn heup. De pin die daarna in zijn lichaam werd geplaatst, heeft geleid tot extra botvorming op de buitenkant van zijn heup. Verrassend sterk was ook de start van Middelburg Johan de Wolf. Na zijn remise van gister avond tegen de Duitse Fide- meester Lorscheid zit hij nog in het kielzog van de echte toppers „Met fietsen heb ik er niet zo veel last van, wel met lopen", vertelde Dekker gisteren. „De pijn wordt veroorzaakt door de pezen en spieren die over het bot met 2,5 uit 3. De Wolf heeft ge zelschap van nog drie Zeeuwen. De naam van Souburgere Koos Zomer is daarbij verrassend, 's Morgens was hij te sterk voor Sipke Ernst, 's avonds versloeg heen lopen. Operatief zal er bot worden afgeslepen. Mogelijk wordt ook een deel van de pin afgeknipt." Dekker bepaalt zelf het moment hij tegenstander Naes Ook Koen Leenhouts uit Oostburg en mede-organisator Hans Groffen uit Vlissingen hebben 2,5 uit 3. Vandaag begint om 18.30 uur de vierde ronde. foto Lex de Meester van opereren. „Dat kan zijn na het WK, misschien laat ik de Ronde van Lombardije schie ten. Het kan ook eerder zijn als ik niet het niveau haal waarop ik wil fietsen." Dekker besloot zondag na de HEW Cyclassics dat hij de Clas- ica San Sebastian, de wereldbe kerwedstrijd die zaterdag wordt verreden, laat schieten. ANP door Björn Goorden NIEUWDORP - In de veertien de editie van de Borsele Sloepoort Cup staat al één ding vast; Terneuzense Boys verde digt zaterdag in de eindronden de titel. Wie de drie uitdagers van de Zeeuws-Vlaamse zater dag-tweedeklasser die dag zul len zijn, wordt gedurende deze week bekend. Vandaag, vanaf 18.45, komen de vier ploegen uit poule A in actie. SSV'65, Zierikzee, Kapelle en Vlissingen strijden om de eerste plaats die recht geeft op een plek in de halve finales. Oostkapelle, Nieuwdorp. Zeelandia Middel burg en het Borsels elftal doen dat morgen in poule B en Patrij zen (vorig jaar in de finale ver slagen na penalty's), RCS, Goes en Tholense Boys donderdag in poule C. Alle ploegen in de verschillende poules komen één keer tegen el kaar uit. De wedstrijden vinden om 18.45, 19.30 en 20.15 uur plaats. De wedstrijdduur in de voorronden bedraagt een half uur in tegenstelling tot de wed strijdduur in de troost- en fina leronden. Zaterdag blazen de arbiters 45 minuten na het be- ginsignaal af. Grote afwezige Hoofdklasser Kloetinge is de grote afwezige in Nieuwdorp. Die ploeg heeft zaterdag ver plichtingen in de strijd om de Amstel Cup. Het team van trai ner Diederik Hiensch treedt op eigen veld vanaf 14.30 uur aan tegen provinciegenoot Hoek. Het wedstrijdschema is als volgt. Dinsdag 6 augustus. Poule A. 18.45: SSV'65 - Zierikzee, Kapelle - Vlis singen. 19.30: Zierikzee - Kapelle, Vlissingen - SSV'65 20.15: SSV'65 - Kapelle, Zierikzee - Vlissingen. Woensdag 7 augustus. Poule B. 18.45: Oostkapelle - Nieuwdorp, Borsels elftal - Zeelandia Middel burg. 19.30: Nieuwdorp - Borsels elftal, Zeelandia Middelburg - Oostkapelle 20.15: Zeelandia Mid delburg - Nieuwdorp, Borsels elftal - Oostkapelle- Donderdag 8 augus tus. Poule C. 18.45: Patrijzen - RCS Tholense Boys - Goes 19.30: RCS - Tholense Boys, Goes - Patrijzen 20.15: Patrijzen - Tholense Boys RCS - Goes. Zaterdag 10 augustus. Om plaats 11 tot en met 13. 12.30: 4e plaats poule A-4eplaatspouleB. 13.30:4eplaats poule C - verliezer wedstrijd 1 14.30: 4e plaats poule C - winnaar wedstrijd 1 Om plaats 8 tot en met 10. 12.30: 3e plaats poule A - 3e plaats poule B. 13.30 uur: 3e plaats poule C - verliezer wedstrijd 1 14.30: 3e plaats poule C - winnaar wedstrijd 1Om plaats 5 tot en met 7. 15.30: 2e plaats poule A - 2e plaats poule B 16.30: 2e plaats poule C - verliezer wedstrijd 1. 17.30: 2e plaats poule C - winnaar wedstrijd 1 Om plaats 1 tot en met 4. 19.00: winnaar poule A - Terneuzense Boys, winnaar poule B - winnaar poule C. 20.00: verliezers om plaats 3 en 4, winnaars om plaats 1 en 2 ROME - Thamar Zweistra heeft tijdens het EK voor Young Ri ders in Rome naast de medailles gegrepen. Nadat de amazone uit Geersdijk zaterdag de klassieke proef met een score van 69.70 procent met een vij fde plaats had afgesloten stuurde zij gisteren in de afslui tende Kür op Muziek Hexagons Kyrain met het uitstekende to taal van 74.14 procent naar de derde plaats. Zweistra kwam daarmee een fractie tekort voor een podiumpaats Die plaats was er wel voor Joyce Heuitink. De Nederlandse kampioene ein digde met Berkel i Dancer in de Kür weliswaar achter Thamar Zweistra (73.00%), maar het zilver in de klassieke proef was voor Heuitink voldoende voor het brons in het eindklassement. Twee Duitsers (Nicole Giesen en Jan Givibrock) eindigden op de hoogste treetjes. Vlissinger René Tiggelman met wit tegen Sergei Kasparov in de derde ronde van HZ-schaaktoernooi. Arno Slabbekoorn kwam tijdens de race in Assen niet verder dan de zevende plaats. foto Henk de Winter Motorracer Arno Slabbekoorn ziet concurrentie naderbij komen door Henk de Winter ASSEN - Leider in de tussen stand van het Nederlands kampioenschap, Arno Slabbe koorn, heeft weer iels van zijn voorsprong in de Superstock- klasse moeten inleveren. De motorcoureur uit 's-Heer Abtskerke eindigde op het cir cuit van Assen op een zevende plaats. Winnaar in Assen werd Robert van der Molen, die met nog twee wedstrijden te gaan tweede in de tussenstand staat op nog maar dertien punten van Slabbekoorn. Richard Fluttert, in het begin van het seizoen één van Slab- bekoorns grootste tegenstan ders, lijkt af te haken in de race om de nationale titel. Fluttert finishte als negende in Assen en staat derde in het algemeen klassement. Zijn achterstand op Slabbekoorn bedraagt ze ventien punten. Slabbekoorn trainde zich in Assen naar een matige twaalf de startpositie. Een geweldige start bezorgde hem een vierde plaats. In het verdere verloop van de wedstrijd zakte de lijst aanvoerder echter langzaam naar achteren in het deelne mersveld. Slabbekoorn: „Ik was beregoed weg, maar ik kon de kopgroep daarna ge woonweg niet bijhouden. Echt niet leuk meer. Ze kwamen me op het rechte stuk gewoon voorbij fluiten." Slabbekoorn is de enige rijder in de toptien van het klasse ment die met een 750cc stan daard Suzuki racemotor rijdt. De rest van de deelnemers rijdt met een lOOOcc-machine. Die hebben duidelijk meer vermo gen dan de 7 5 Occ-machine van Slabbekoorn. De motorcoureur uit 's-Heer Abtskerke was hoe dan ook te leurgesteld over zijn resultaat in Assen. „Vooral op de rechte stukken kan ik de anderen niet bijhouden. Ik haal echt alles uit die machine van mij. Har der gaat niet. Als het op stuur- techniek aankomt, dan kan ik me goed handhaven. Als het op vermogen aankomt, verlies ik het op dit moment." Vooral bij het uitkomen van de bochten komt het vermogen van de lOOOcc-machines tot uiting en pakt de concurrentie meters winst op motorracer uit 's-Heer Abtskerke In de laatste bocht remde Slabbe koorn Koen Vleugels eruit. In de sprint naar de finish werd de Zeeuw verslagen door de lOOOcc-machine van Vleugels Slabbekoorn: „Verdorie, hij drukte zijn voorwiel net iets eerder over de streep dan ik." Ideaal Met nog twee races te gaan, in Tolbert en in Assen, heeft Slabbekoorn zijn bedenkin gen of hij de leiding in het kampioenschap kan vasthou den. „Een eerste plaats is tel kens goed voor 25 punten, een tweede voor 20 en een derde voor 16 punten. Als het even niet mee zit, hebben ze me zo achterhaald. Met zijn twee lange rechte stukken is Tolbert niet echt een ideaal circuit voor mijAssen is eind septem ber een vraagteken. Acht, ik moet maar hopen op een beetje regen Eigenlijk ben ik niet zo'n regenrijder, maar voor twee races moet het maar. Ho pelijk is het verschil qua ver mogen dan iets minder en pakt het voor mij gunstig uit John Bakker kon op zijn Duca- ti in het begin van de race in de Superstock-klasse zeer goed meekomen. De motorracer uit Temeuzen lag lange tijd op een derde plaats, maar zette zijn Ducati-racemotor na een paar ronden met pech aan de kant In de 125cc-klasse eindigde de uit 's-Heerenhoek afkomstige Johan Fredriks op een achtste plaats De jonge motorcoureur rukt steeds verder op richting de top van het algemeen klas sement. Hij staat zestiende. Fredriks liet tijdens de race de derde snelste tijd klokken Problemen aan de vering van zijn Honda zorgde voor een ietwat teleurstellende start positie. Na de start duurde het even voordat Fredriks een goed ritme te pakken had Bo vendien zorgde een achterblij ver op het eind van de wed strijd voor nog wat tijdverlies. van onze sportredactie ZIERIKZEE - In het senioren volleybal is komend seizoen geen enkele Schouwen-Duive- landse derby geprogrammeerd. In de definitieve indeling van de NeVoBo ontlopen de eilandelij- ke clubs Kwiek en Wea/Mevo'80 elkaar op elk niveau. Het vlaggenschap bij de man nen is het Zierikzeese Wea/Me vo'80, dat in de tweede divisie uitkomt. De ploeg treft daarin gerenommeerde tegenstanders als Alcom/Capelle 2 en Vrevok 2. Het hoogst spelende team bij de vrouwen is Kwiek uit Brui- nisse, dat vorig seizoen kampi oen werd in de promotieklasse en nu in de derde divisie uit komt Beide ploegen treffen geen enkele Zeeuwse club in de competitie, die in het laatste weekeinde van september be gint. Indeling Schouvven-Duivelandse volleybalverenigingen. Mannen. Tweede divisie C: Wea/Me vo'80, Tonegido/Voorburg 2, Steda- /Sovicos, Sliedrecht Sport 2, Al com/Capelle 2, Krimpen, Shot, Ekspalvo 2, Rijnmond 2, Spivo, Tau rus, Vrevok 2. Tweede klasse A: Kwiek, Fusion 4, Vovero, Volley/Ass vd Berg Timmers/Volley Zuid 2, Rijnmond 6Holy, Intermezzo, Yum, Rowido/DDL 2, Volley Voome 2000 2, Futora Tweede klasse E: Kwiek 2, ROOSENDAAL - Michael Boo gerd heeft gisteravond het Roo- sendaalse criterium Draai van de Kaai gewonnen. De profrenners hoefden door het noodweer in West-Brabant slechts tachtig van de geplande honderd kilometer te rijden. De vrouwenkoers die kort daar voor plaatsvond, werd na een uurtje afgebroken wegens het helse weer. Boogerd maakte deel uit van een kopgroep van elf renners. Met de Belg Axel Merckx sprong hij in de slotfase weg. In de sprint was de Nederlander uit de Raboploeg te sterk voor de Belg. Van de achterliggende groep won de Spaanse wereld kampioen Oscar Freire de sprint, voor de Australiër Rob bie McEwen. ANP Sic Pugno 2, AVC'87, Volley/Ass vd Berg 2, Volley Quick, Spivo 2, Mikro Electro Roosendaal 3, Apollo'72, SDC, Olympus'69, De Burgst 2, De Zebra's Derde klasse A: Wea/Me vo'80 2, MVC, Fusion 5, Vollido 3, Rijnmond 7, DVO 3, Spivo 3, Gavok 3, Bemisse, Yum 2, Schovocomca 3, Rivo. Vrouwen. Derde divisie: Kwiek, Fu sion, Micro Electro Roosendaal 2, Vollido, Sarto, Odulphus, Voy, Slie drecht Sport 2, Smash'75, Rowi do/DDL, De Burgst, WIK/Univé Tweede klasse A: Kwiek 2, Fusion 4, Rowido/DDL 2, Volley/Ass vd Berg. Timmers/Volley Zuid 3, DVO 2, Spi vo 2, Intermezzo, Bemisse, Blij- dorp'95, MVC, Futora Vierde klasse A: Kwiek 3, Spint 3, Vovero 2, Volli do 3, Volley Quick 2, Hollemare, Shell, Fusion 9, Blijdrop'95 2, Yum, Volley Voome 2000 4. Jongens C. Topklasse: Kwiek, Slie drecht Sport, Sarto, Alcom/Capelle, Spint, MWVC, Rowido/DDLW1K- /Unwé. Poule A: Kwiek 2, Rijn mond, Vovero, IBIS, Volley Quick, Spivo, Intermezzo, Rivo, Berkel, Volley Voome 2000, Valeas. Meisjes C. Topklasse: Kwiek, Slie drecht Sport, Alcom Capelle. MWVC, Volley Voome 2000 Poule A: Kwiek 2, Vovero, Wea/Mevo'80, Ibis, Rowido/DDL, Volley Quick. Spivo, Intermezzo, Rivo, Volley Voome 2000, Apollo (N). CINCINNATI - Sjeng Schalken kreeg gisteren te horen dat hij voor het eerst in zijn loopbaan de toptwintig van de wereld ranglijst heeft bereikt. Uren la ter moest hij in Cincinnati aan de slag in de eerste ronde van het tennistoernooi. Hij vierde zijn nieuwe status met een zege op Felix Mantilla: 7-6 4-6 6-3. In de vier eerdere ontmoetingen met Mantilla was de Spanjaard drie keer de betere. Schalken won alleen de eerste partij, in 1995 in Valencia. De laatste confrontatie was eerder dit jaar in Auckland, toen Mantilla met twee keer 6-4 won. In de volgende ronde treft Schalken de winnaar van de partij tussen de als zestiende ge plaatste Spanjaard Moya en de ongeplaatste Fransman Saulnier. ANP Darts Zomercompetitie Zeeuwse Dart Federa tie. Poule 1: De Bospimpel - Darts on Fire 4-9, Leefbaar Arrows - Waarom Wij 6-7, Patatje Met The Red Lions 8-5. Stand- Waarom Wij 89-15, Patatje Met 67-37, Leefbaar Arrows 58-33, The Red Lions 51-40, Darts on Fire 38-66, De Bospimpel 19-85, Friends 16-62 Poule 2: MZetters Topo Giggio 0-13, Van Alles Wat - Just 4 Fun 6-7, LB - The Duke 9- 4. Stand: Topo Giggio 84-20, Zwitserse Kaas 59-32, Van Alles Wat 55-36, Just 4 Fun 53-51, LB 47- 57, MZetters 28-76, The Duke 25-79. Pou le 3: De Pimpelaar - Midcity 2 9-4, Balletje Mayo Midcity 1 1-12 Stand: Midcity 1 73-18, De Pimpelaar 42-49, Midcity 2 41- 50, Balletje Mayo 38-40, Summerhart35- 43, De Combinatie 18-47. Schaken Vlissingen HZ-toernooi, belangrijkste uitslagen, tweede ronde: Tiviakov Schmitz, 1-0, Westerkamp-Van den Doel 0-1, Tregubov-Eerens 1-0, Rosmuller- Glek 0-1, Gyimesi-Kluger 1-0, Gather- lordachescu 0-1Stefanova-Naalden 1 -0, Van Veen-Roeder 0-1, Kasparov-Van Munster 1-0, Schmitz-Volke 0-1, Kohlweyer-Vreeken 1-0, Duijker-Van der Weide 0-1, Hommeles-Van Lommei rem, Kodentsov-Nilssen 1-0, Lorscheid-Tag non 1-0, Spoelman Erwich rem. Afek- Van Weersel 1-0, Mellegers-Velema 1-0, Van den Berg-Bjarnason 1-0, Posazhen- mkov-S Stange rem, Pannekoek-Van Beek 0-1Boelhouwer-Leenhouts rem, R Sanders-Groffen remise, Steenbekkers- Van Hecke rem, Ammerlaan- Haak 0-1, Remmler-Punt rem, Kalisvaart-Van Rui tenburg 0-1Lappage-C de Wolf 1 -0, Van Gemert-Tiggelman 0-1, Van der Borgt- Telke 0-1, Pouw-J.de Wolf 0-1, Gurevich- Wolters 1-0, W. Stange-Nijboer0-1, Ikon nikov Boris Friesen 1-0, Kuijpers-Jonk- man 0-1, Zomer-Ernst 1-0, Vreeken-Wer- le 0 1Van der Stricht-Dekker 1 -0 Derde ronde. Van Beek Tiviakov 0-1, Van den Doel - Jongsma 1-0, A van den Berg - Tregubov 1-0, Giek - Lappage 1-0, Haak Gyimesi 0-1, Iordachescu - Over- eem 1 -0, Karstens Stefanova 0-1Volke - Kodentsov remise, Telke - Kohlweyer 0- 1, Van der Weide - B. van den Berg 1-0, J de Wolf - Lorscheid remise, Lukas Afek 0-1, Steenbekkers Gurevich 0-1, Bodic- ker Ikonnikov 0-1, Roeder Spoelman 1- 0. Werle - Van Veen rem, Van Gooi - Van der Stricht 0-1, S. Stange - Hommeles 1- 0. Erwich - Boelhouwer 1 -0, Naes - Zomer 0-1, Van Hecke - Duesterwald. Leenhouts - Gernaert 1-0 Stand aan kop onder meer Tiviakov, Van den Doel, A van den Berg, Giek, Gyi mesi, Iordachescu, Stefanova, Kohlweij- er. Van der Weide, allen 3 uit 3. Sportuitslagen Lucky Day: 1-4-9-18-20-23-24-26-32-41 42-46 50-52-53-58-62-64-65-74 (onder voorbehoud). VLISSINGEN - Wielrenner Da vy Dubbeldam uit Sluiskil is zesde geworden in een criterium voor amateurs in Zelzate. Danny Schaut uit Sas van Gent finishte daar als negende. Bij de nieuwelingen reed Rik Lugten- burg uit Goedereede naar een vierde plaats in Deftinge. Clubgenoot Niek Rentmeester uit Goes werd tweede in Zelza te. Tennis Cincinnati. Mannen, 3 miljoen euro. Eer ste ronde: Agassi (VSt/6) - El Aynaoui (Mar) 6-4 4-6 6-4, Schüttler (Dui) - Kafelni kov (Rus/5) 6-3 6-2, Kiefer (Dui) - Mirnyi (WRu) 6-3 7-6, Ferreira (ZAf) - Zabaleta (Arg) 7-6 7-6, Ljubicic (Kro) - Federer (Zwi/10)2-6 6-4 6-3. Helsinki. Vrouwen Eerste ronde: Sch- nyder (Zwi/3) - Talaja (Kro) 5-7 6-2 7-5, Gr- zybowska (Pol) - Muller (Dui/7) 6-3 2-6 6- 2, Chladkova (Tsj) - Benesova (Tsj) 6-7 6-2 6-4, Kapros (Hon) - Bes (Spa) 6-4 6-3, Ka- nepi (Est) - Dyrberg (Den) 6-3 6-1. Manhattan Beach. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde; Grande (Ita) Molik (Aus) 6-4 6-2, Gagliardi (Zwi) - Zuluaga (Col) 6-0 6-2, Tu (VSt) - Poetsjek (WRu) 6-2 7-6, Mikaelian (Zwi) - Morariu (VSt) 3-6 6- 37-5, Irvin (VSt)-Am (Dui) 6-0 6-3, Bovina (Rus) - Schiavone (Ita) 6-3 6-1, Krasnoroetskaja (Rus) - Widjaja (Ino) 6-1 7-6, Frazier (VSt) - Schett (Oos) 6-4 6-4 San Diego. Vrouwen, 750.000 euro Fina le: Venus Williams (VSt/1) - Dokic (Joe/51 6-2 6-2. Voetbal Vriendschappelijk Joure. Heerenveen (Ned) Waldhof Mannheim (Dui) 4-1 (3-1) Doelpunten Heerenveen; Denneboom 2, Samardzic 1, Ebbinge 1. Jubileumtoernooi Real Madrid. Finale: Real Madrid (Spa) - Bayern München (Dui) 1-2 (0-1). Wielrennen Roosendaal. Draai van de Kaai: 1. Boo gerd (Ned) 80 km in 2.12.00, 2. Merckx (Bel), 3. Freire (Spa), 4. McEwen (Aus), 5. De Jongh (Ned), 6. Botero (Col). Valenciennes. Ronde van Frankrijk voor vrouwen Tweede etappe, Brussel - Va lenciennes 1 Arndt (Dui) 144,3 km in 3.45.22,2. Polkhanova (Rus) 0.02,3. Ros- j sner (Dui) 1 42, 4. Schleicher (Dui). 5 Mansveld (Ned), 6. Zijlaard-Van Moorsel I (Ned), 7 Felloni (Ita), 8 Jolanta Polikevi- sjioete (Lit), 9. Dalmais (Fra), 10. Capel- lotto (Ita) Algemeen klassement: 1 Arndt 6.18.57,2. Polkhanova 0.23,3. Van L Moorsel 1.18, 4. Melchers (Ned) 1.30, 5. Grimberg (Ned), 6. Bruckner (VSt) 1.42,7. I Martissova (Rus) 2.00, 8. Sommariba (Spa) 2 19, 9 Jolanta Polikevisjioete 2.26,10 Rasa Polikevisjioete (Lit). Favaios Ronde van Portugal Vierde etappe: 1. Aitor Osa (Spa) 166 km in l 4 12 42, 2. Amorim (Por), 3. Edo (Spa) 0.08, 4. Barbosa (Por), 5 Galvan (Spa). Algemeen klassement: 1 Barbosa 13.05.04, 2. Jufre (Spa) 0.08, 3. Lopes (Por) 0.12, 4. Javier Vila (Spa) 0.15. 5 Garcia (Spa). dinsdagj' Schaken Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi Vierde ronde Locatie: Hogeschool Zee land aan de Edisonweg in Vlissingen I Aanvang: 18 30 uur. Voetbal Borsele Sloepoort Cup. Poule A. 18.45 uur: SSV'65-Zierikzee, Kapelle-Vlissin- i gen. 19 30 uur: Zierikzee-Kapelle, Vlis singen-SSV'65. 20.15 uur: SSV'65-Ka- f pelle, Zierikzee-Kapelle. Wedstrijden duren 30 minuten zonder pauze. Locatie, voetbalveld Nieuwdorp. Vriendschappelijk. NTVV-Bruse Boys (19.30 uur), Duiveland-Noad'67 (19.15 I uur), Kruiningen-FC Dauwendaele (19.00 uur), GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 1 (19.30 uur), Hoek-Red Star Waasland ij (19.30 uur), Oostburg-Sluiskil (19.30 uur), Biervliet-Aardenburg (19.00 uur). I Zaamslag-Terneuzen (19.30 uur), MOC'17-Veere (19.30 uur). R Tiggelman 2ics S. Kasparov IM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31