PZC Koffieshop noemt klachten onzin Vliegeren voor doorzetters Kindervakantieweek wordt dikke pret 7 Kindervakantieweek Hontenisse afgeblazen Gemeentesecretaris Van Waes eerder weg bij Sas van Gent Bedrijfsleider Checkpoint in Terneuzen beticht tegenstanders van hetze Antieke werktuigen en tractoren te kijk in Heikant De Vosplantsoen wil vijver niet kwijt Krabbendijkse overleden aan meningokokken zeeuwse almanak Yuppen in 't groen ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 5 augustus 2002 door Wout Bareman TERNEUZEN - De bedrijfslei ding van koffieshop Checkpoint in Terneuzen is de 'onzinverha len' die over de shop en de klan ten worden rondgestrooid meer dan zat. Woordvoerder Hans van As: „We hebben lang onze mond gehouden, maar langza merhand is de maat vol." Volgens Van As is er sprake van een hetze van hooguit een hand jevol personen, die zich ver schuilen achter een paar honderd handtekeningen van zogenaamd verontruste omwo nenden. „Maar je kunt grote vraagtekens plaatsen bij die handtekeningen. De bewoners in de Terneuzense binnenstad zijn helemaal niet verontrust. Ze zijn juist blij dat wij er zijn! Discussie In de discussie rond de verplaat sing van Checkpoint naar een locatie enkele honderden meters verderop in de Westkolk- straat worden door de tegen standers alle mogelijke waan beelden opgeroepen, vindt Van As. Hij wijst als hoofdschuldige overbuurman F. Verbiest aan, die al menigmaal verzekerde de verhuizing van de koffieshop desnoods tot voor het Europees Hof te zullen aanvechten. Van As wil in dit stadium niet ingaan op de achtergronden en de drijf veren van Verbiest, maar zegt wel: „Als hij zegt te spreken namens de verontruste omwo nenden, heb ik daar grote twij fels over. Van iedereen in de bin nenstad krijgen we positieve reacties. Dat blijkt ook uit een ondersteunende brief van bin nenstadsbewoners, die hun waardering uitspraken over de vasthoudendheid van B en W in deze kwestie. Die mensen heb ben ook helemaal geen bezwaar tegen de nieuwe locatie. Trou wens, Verbiest verklaarde vorig jaar nog in het bijzijn van de ar chitect en de aannemer dat hij er genoegen mee zou nemen als het doorEdy de Witte HEIKANT - Op het terrein voor manege Heikant stont het giste ren vol met oude tractoren, landbouwmachines en -werk tuigen. Tussen de ruim honderd authentieke, vaak weerzo origi neel mogelijk herstelde exem plaren bevonden zich enkele pronkstukken. De vele bezoekers konden een kijkje nemen bij tractoren van onder meer de merken Lanz Bulldog, Hanomag, Porsche, John Deere, Steyr en Massey Ferguson uit de periode van 1920 tot 1950. Het evenement was voor deze derde editie aangekleed met een springkussen voor de jeugd, een terras en muziek van een disjoc key. Ook kreeg het publiek de monstraties te zien. Richard de Beule uit Kapellebrug zette zijn vanaf een tractor met een aftap- as voortbewogen maïsdorser uit 1947 in werking. „Uit een kip penhok gehaald en samen met mijn broer in een jaartijd in ori ginele staat teruggebracht", zegt de Beule. Als echte liefheb ber beschikt hij inmiddels ook over een Nato Hanomag tractor uit 1958 in luxe uitvoering. George Campe uit het Belgische Sint Laureins is met zijn woon wagen, die de naam Uilenspie gel draagt, naar Heikant geko men. De meubelmaker bouwde een niet meer op te knappen ex emplaar uit 1860 eigenhandig na. Het portret van de schelm Tijl Uilenspiegel is in een hou ten schild op de voorkant ver werkt. Met de acht meter lange, uit cederhout gebouwde wagen, gaat hij geregeld op pad voor verjaardagspartijtjes, jubilea of trouwerijen. Pannenkoekje Ook hij is lid van een club die met oude tractoren naar shows trekt. „De mannen rijden er op de tractoren naar toe. Ik span mijn Renault tractor voor de woonwagen en voer de dames mee naar de plaats van bestem ming. Binnenin wordt er tijdens de rit koffie gezet en een pan nenkoekje gebakken. Reken maar dat dat een gezellige boel is. Het ritje vanuit St.Laureins nabij Knokke naar Heikant duurde vanmorgen wel zo'n drie uur Er moet dan toch een beetje ambiance gekweekt worden." In Heikant maakte Campe met de Uilenspiegel ook enkele rondritjes in de omgeving. pand een meter of tien zou op schuiven, zodat het niet meer voor z'n neus stond. Blijkbaar was de overlast daarmee van de baan." Verbiest en de zij nen stapten vo rig jaar naar de Raad van State om te protesteren tegen de wij ziging van het bestemmings plan Arsenaal, die de verhui zing van de koffieshop mogelijk moest maken. De Raad oordeel de dat de mogelijke (verkeers )overlast die Checkpoint op de nieuwe locatie zou kunnen ver oorzaken, eerst grondig in kaart moest worden gebracht. Half september hakt de Raad van State definitief de knoop door. Een verzoek van de afdeling Ka naalzone van Horeca Nederland om voor die tijd al overleg te ple gen over een mogelijke alterna tieve locatie werd ruim een week geleden door burgemees ter R. Barbé afgewezen. Ook overbuurman F. Lievens van het Scheldetheater en de ei genaar en bedrijfsleiding van Checkpoint voelen daar niets voor. Van As van Checkpoint: „Het zou de zaken alleen maar verder vertragen, terwijl we nu al meer dan een jaar verloren hebben. Wij hebben er het volste vertrouwen in dat de uitspraak straks positief voor ons uitvalt. De tegenpartij schermde tijdens één van de zittingen met die 250 handtekeningen, maar die wer den wel direct door de Staats raad van tafel geveegd en niet- ontvankelijk verklaard omdat er geen sprake was van directe overlast. Dat zegt al heel wat." Politie Checkpoint werkt nauw samen met de politie. Is er ook maar een kleine aanwijzing dat er in of om Checkpoint harddrugs wor den verhandeld, dan wordt di rect de politie gewaarschuwd. De koffieshop zet ook eigen be waking in op de belendende parkeerplaatsen. Ook als daar verdachte praktijken worden vastgesteld, wordt de politie in geschakeld. „Uit de contacten met de politie weten we dat er nooit meldingen van overlast binnenkomen." Tegenstander Verbiest en hore caondernemer K. van Veen blij ven desondanks hameren op de overlast, die vooral de drugstoe risten bijna dagelijks zouden veroorzaken. Ze ergeren zich vooral groen en geel aan de houding van de ge meente, die ontkent dat er spra ke zou zijn van overlast. Van As: „Wij zijn die onzinverhalen spuugzat. Ze zetten ons in een kwaad daglicht, terwijl ze blij zouden moeten zijn, dat wij er voor zorgen dat de verkoop van softdrugs nu eindelijk gecon centreerd - en dus goed contro leerbaar en beheersbaar - plaatsvindt. Dat was vroeger wel anders. De overlast in de binnenstad is juist verdwenen. Ik denk dat dat voor heel veel bewoners een zegen is." ■_sg_ ■t Wie ondanks de slechte vooruitzichten naar Cadzand-Bad ging voor het vliegerfeest, oogstte geen wind maar wel regen. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel CADZAND-BAD - De vijftig ste editie van het vliegerfeest op het strand van Cadzand-Bad is uitgelopen op een fiasco. Van echt vliegeren was geen sprake. De wind ontbrak bijna het gehe le weekend en ook op zondag gingen, net op het moment dat de zelfbeschilderde vliegers de lucht in zouden gaan, de hemel sluizen wijd open. Op zondagmiddag kwamen dan toch zo'n zeventig kinderen op dagen in de tent die was opge steld voor het beschilderen van de vliegers. De broertjes Twan (9) en Mark (5) uit Oploo lieten zich door de weersomstandig heden niet uit het veld slaan. Vol overgave schilderden ze de car- killer uit de pas bijgewoonde stuntshow op het doek. Als na afloop rond de klok van drie uur blijkt dat de vliegers de lucht niet in kunnen, gaan ze toch met een tevreden gevoel terug naar de camping. De vlieger krijgen ze mee om het op een later tijd stip nog eens te proberen. Maar een enkeling waagt zich op zaterdagdagmiddag aan het vrije vliegwerk en ook bij het avondvliegeren - waar onder betere omstandigheden veel be langstelling voor bestaat - ver schijnen maar een paar door douwers. Ook die moeten al gauw concluderen dat het niet lukt. Het vliegerballet, normali ter een van de trekpleisters, wordt eveneens afgeblazen. Volgens voorzitter Jan Verduin van de sportvliegerclub Cad- zand is het nog nooit voorgeko men dat er tijdens de zomer maanden activiteiten moesten worden afgeblazen. „Vliegeren valt of staat echter met het weer. Normaliter is onze zomeruitgave de drukste. Ge lukkig hebben we in oktober nog een herkansing en hopelijk is het dan beter." Vaste gast Ook Jan Backx uit Geldrop, al zeventien jaar vaste gast en steun en toeverlaat voor de or ganisatoren, kijkt wat sip bij zo veel tegenslag. „Het weer is na tuurlijk de grote boosdoener, maar er nog meer aan de hand. We hebben namelijk gemerkt dat dit evenement geboycot wordt. Ons evenement is bij voorbeeld niet gepubliceerd in het blad Vlieger, terwijl het al lang van te voren was aange meld. We moeten maar meer zelf de markt gaan bewerken, zodat de amateurs eropaf komen. "De vliegergroep krijgt binnenkort de officiële status van vereni ging en hoopt daardoor straks meer mensen aan te trek ken. door Jeanette Vergouwen HULST - De bewoners van het De Vos-plantsoen in Hulst be ginnen vandaag een actie om te voorkomen dat de vijver in hun straat verdwijnt. Met handte keningen pogen ze de gemeen te op andere gedachten te brengen. De vijver is een geliefde plek voor vissers en ook buurtver eniging Den Dullaert houdt hier regelmatig een viswed strijd. B en W van Hulst heb ben bekendgemaakt dat zij een bergbezinkbassin willen bou wen op het perceel aan het De Vosplantsoen. Volgens de wij kbewoners mag dat volgens het geldende bestemmings plan niet. B en W willen echter via een vrijstellingsprocedure onder dat bestemmingsplan uit zien te komen. Betrokkenen krijgen tot en met 8 augustus gelegenheid schriftelijk te pro testeren. Het plan ligt ter inzage op het stadskantoor aan de Grote Markt in Hulst bij het team van Ruimtelijke Ordening en Eco nomische Zaken. De bewoners vinden het verschrikkelijk dat ongeveer driekwart van de vij ver wordt opgeofferd. Daarom start men met huis-aan-huis een handtekeningenactie. Wie de actie een warm hart toe draagt, kan terecht op De Vos plantsoen 13 en 17. door Jeanette Vergouwen HULST - De kindervakantie week is gisteravond begonnen gegaan met de opvoering van de zelfgeschreven musical Aange spoeld op het eiland Petriboni- Vanwege de fikse regenbuien in de loop van zondag durfde de organisatie het niet aan om de musical op te voeren in de kiosk op buitencentrum 't Jagertje in Hulst. „De kiosk was spekglad en we hebben dus op safe ge speeld. De generale repetitie za terdag verliep vlot en we hebben zin om aan de week te begin nen." Wethouder P. Weemaes ver richtte de officiële opening en de kinderen werden opgehaald in de kernen en naar Hulst ver voerd. De Lawaaioptocht, van de Grote Markt naar Den Dul laert, ging ondanks de regen ge woon door. „De weersverwach tingen zijn goed, dus denken we dat er elke dag weer honderden kinderen zullen deelnemen in Hulst en in de kernen", denkt vrijwilliger M. de Moor. Ook voorzitter D. Thielens is opti mistisch over het verdere ver loop. „Alles is goed voorbereid. Zaterdag hebben zich al twintig vrijwilligers gemeld, maar we hebben er zo ongeveer dertig nodig om alles in goede banen te leiden." Wie nog wil meewerken, kan zich vandaag vanaf 8.30 uur melden op 't Jagertje. Locaties Tijdens de speelweek duren de spelen in Hulst op 't Jagertje van 9.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.15 uur (bij slecht weer in Den Dullaert). In de kemdorpen van 9.30 tot 11.45 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De locaties daar zijn: 't Heike in Heikant, de Gymzaal of de Warande in Sint Jansteen, in en bij Malpertuus in Clinge en het voetbalveld (of ge meenschapshuis) in Graauw en Nieuw Namen. Contactadres voor de speelweken is buiten centrum 't Jagertje aan de Zou- testraat in Hulst (0114-314310). door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Voor de kinderen uit de gemeente Hontenisse is er in deze zomer vakantie geen speelweek. De or ganiserende stichting Kinder vakantieweek Hontenisse heeft door een tekort aan vrijwilligers het jaarlijkse evenement in de laatste week van de vakantie moeten afblazen. „Dit is vooral voor de kinderen erg sneu", zegt Eric de Clippe- laar. Hij draagt al zeven jaar zijn steentje bij aan deze speelweek. „Alle voorbereidingen waren al getroffen. Het spelprogramma, met als thema Het spookt in Hontenisse, is helemaal klaar. Van de kant van de deelnemers neemt de belangstelling de laat ste jaren alleen maar toe. Bij de start, veertien jaar geleden, draaide de speelweek op gemid deld zo'n zeventig kinderen per dag. Vorig jaar bezochten dagelijks meer dan honderd kinderen de activiteiten. Traditiegetrouw doet onze speelweek iedere dag een andere kern in de gemeente aan." Vrijwilligers In principe, zegt hij, zijn er wel voldoende vrijwilligers. Door een samenloop van omstandig heden echter is er nu net een aantal jeugdige helpers of op vakantie of door vakantiewerk niet beschikbaar. „We blijven maar met zeven personen over. Daarmee kunnen we de speel week niet verantwoord laten draaien." De organisatie heeft niet zo maar de zaak afgeblazen. In eerste instantie was er een optie om samen met scouting Canisi- us uit Kloosterzande voor de ba sisschool jeugd een tweedaags kamp met overnachting op te zetten. De Clippelaar: „Maar daarbij kwam het zelfde pro bleem om de hoek kijken. De scouting had er wel oren naar. Alleen moesten beide organisa ties een evenredig aantal vrij willigers leveren. En dan kwa men wij weer tekort." Toch ziet De Clippelaar nog mo gelijkheden om dit jaar een speelweek te houden. „We rich ten nu al onze pijlen op de herfstvakantie. Er wordt dan ook aan een ovemachtings- kamp van twee of drie dagen ge dacht. De spelletjes zijn toch al uitgewerktAls in die periode de vrijwilligers beschikbaar zijn, zetten we de schouders er flink onder. We kijken namelijk al uit naar de het jubileum van het vijftienjarig bestaan, in 2003." Vrijwilligers in spe kunnen zich aanmelden bij Eric de Clippe laar 06-51546977). KRABBENDIJKE - Een negen tienjarige vrouw uit Krabben- dijke is vrijdag overleden als ge volg van een besmetting met de meningokokkenbacterie. De vrouw werd donderdag avond in het Oosterscheldezie- kenhuis opgenomen met verschijnselen van bloedvergif tiging. Daarop zorgde de GGD er uit voorzorg meteen voor dat aan alle mensen uit de directe omgeving van de vrouw anti biotica kregen. Het is op dit mo ment nog onduidelijk of de vrouw besmet was met de B- of C-variant van de meningokok kenbacterie. Vóór de vakantie is een grote groep jongeren tegen het C-type ingeënt. Het slachtoffer niet, omdat de algemene vaccinatie campagne alleen jongeren be trof tot en met achttien jaar. Er was dit jaar in de gemeente Rei- merswaal al twee keer eerder sprake van een meningokok- kenbesmetting. Eind maart meldde de GGD de besmetting van een onderwijzeres uit Ka- pelle die les gaf in Hansweert en Rilland. Half mei meldde de GGD de besmetting van een vierjarig meisje uit Krabbendij- ke. Zowel de lerares als het meisje herstelden van de be smetting. door Wout Bareman SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent raakt zijn interim gemeentesecretaris kwijt. Het contract met tijdelijk secretaris Th. van Waes wordt met ingang van 1 september beëindigd. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de gemeentesecretaris sen van de drie Kanaalzonege meenten zouden aanblijven tot 1 januari 2003, de datum waar op de herindeling ingaat. Dat geldt nu waarschijnlijk al leen voor de Axelse gemeentesecretaris M. Luijen- dijk-Bergwerf. Secretaris Th. Reijns van Terneuzen ver huisde afgelopen voorjaar al naar Oostburg. Volgens de stuurgroep Herinde ling wordt de overeenkomst met Van Waes vroegtijdig beëindigd omdat zijn inzet verder overbo dig is. „Dit is in feite een logisch gevolg van de voortgang van het fusieproces. Naarmate het pro ces vordert en de nieuwe organi satie vorm krijgt, neemt de noodzaak voor externe onder steuning op organisatorisch en managementgebied af", stelt de stuurgroep vast. Met name beoogd gemeentese cretaris F. Lauret van de nieuwe fusiegemeente Terneuzen zal zich voortaan nadrukkelijker moet Sas van Gent gaan be moeien. De fractievoorzitters zijn eind vorige week geïnfor meerd over de beëindiging van de overeenkomst. Van Waes gaat twee dagen in de week wer ken voor de gemeente Sint-Oe- denrode, waar hij de functie van griffier vorm en inhoud gaat ge ven. In het verleden was de ge boren Temeuzenaar al vaker betrokken bij herindelingspro cessen. Hij was onder meer ge meentesecretaris in Nuland, Beek en Donk, Katwijk en Nieu- wegein en trad, voor hij in Sas aan de slag ging, op als interim- secretaris in Pijnacker. In het voorjaar van 2001 verving hij de vertrekkende gemeentesecreta ris D. Sinke in Sas van Gent. Overigens werd het gemeente bestuur van Sas direct nadat het contract met Van Waes was ge sloten op de vingers getikt door gedeputeerde A. Poppelaars (bestuurlijke organisatie), die kritische kanttekeningen plaatste bij het besluit om met Van Waes in plaats van een goedkoper tijdelijk dienstver band een overeenkomst te slui ten op basis van een uurtarief. Van Waes vertegenwoordigde Sas zowel in de ambtelijke pro jectgroep als in de stuurgroep, die de herindeling voorberei den. Zijn plaats wordt nu inge nomen door E. Steijaert. Inboorlingen koken yuppen die zijn aangespoeld op een tropisch eiland, tijdens de jeugdvakantieweek in Hulst. foto Wim Kooyman Drank heeft, algemeen he kend, diverse effecten op de mens. Als hij te veel alcoholi ca heeft geconsumeerd, ver zandt deze Hulsterse yup in een behoorlijk melancholi sche bui. Niet dat zijn vrien den het niet waarderen om af en toe te filosoferen over 'the meaning of life', maar asje blieft niet om half zes 's och tends wanneer men danig teut op de fiets zit na een nacht doorhalen in het café. Hij wel. „Stil!! Hoor je die vo gels fluiten? Hij nam een boud besluit. „Kom, we gaan in het gras liggen, luisteren naar de vogels en kijken naar de wolken." Zijn vriendin stribbelde tegen. Die wilde naar bed, maar wist na een jarenlange relatie ook wel dat het sneller gaat als je hem zijn zin geeft in plaats van ru zie te maken. En zo zette het groepje slingerend koers naar het dichtstbijzijnde bos. Hij smeet zijn fiets in de duif en plofte in het hoge gras. Kont, benen en rug raakten meteen doorweekt van de dauw, maar dat kon hem niet schelen. „Luister naar de vo gels, kijk naar de wolken! We moeten meer oog hebben voor de schoonheid van de natuur, daar letten wij niet genoeg op." Eenmaal thuis, kwam hij weer snel met beide benen op de grond. „Ik heb in de poep getrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25