Jeugdig Goes vroeg op dreef Angela Maas weer even terug PZC Marius Hoek heerst in Wemeldingse cross 17 Kloetinge experimenteert er lustig op los in Heinkenszand uitslagen Zweistra grijpt naast medailles agenda wb maandag 5 augustus 2002 Oostkapeiie toont veerkracht tegen Zwart Wit'28 VLISSINGEN - Zaterdag-eer steklasser Oostkapeiie begon zaterdag de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen met een thuiswedstrijd tegen hoofd klasser Zwart Wit'28. Ondanks vijf afwezigen viel het resultaat niet tegen: 3-4. RCS vermorzel de Hontenisse met 11-1. Oostkapeiie - Zwart Wit'28 3-4: Met de jongelingen Giacomo Wattel en Arjen Pattenier in de ploeg had Oostkapeiie één helft nodig om aan het niveau van Zwart Wit'28 te wennen. De Rotterdammers domineerden de eerste helft en namen ver diend een 2-0-voorsprong via Rick Bergen. Gijs Zwaan maak te na rust 3-0, maar daarna kwam Oostkapeiie terug. Gia como Wattel, Arjen Pattenier en Harro Hazelaar trokken de stand weer in evenwicht: 3-3. In de slotminuut ging Zwart Wit'28 alsnog met de winst aan de haal via Louis Olofsen. Veere - Walcheren 3-0: Veere was tegen Walcheren van meet af aan sterker. Het overwicht re sulteerde in de eerste helft in een treffer van René-Michel Gerrit sen. Na de rust scoorden Randy de Dreu en Guide Lord. VVC'68 - Zeeland Sport 5-1: Zeeland Sport was slechts 45 minuten gelijk aan de zaterdag derdeklasser. Na een 1-1-stand werd het 5-1. De openingsgoal van Zeeland Sport werd ge maakt door Remon van Geers- daele. Bruse Boys - Strijen 0-8: Bruse Boys had tegen tweedeklasser Strijen veel minder in te bren gen dan vooraf verwacht werd. De Brusenaren kregen vooral voor de rust alle hoeken van het veld te zien en moesten halver wege het duel al genoegen ne men met een 0-6-achterstand. Daarna beperkte Strijen de marteling tot 0-8. Voor de be zoekers was Ivo Rodrigez met drie doelpunten topscorer. RCS-Hontenisse 11-1: RCS had geen kind aan Hontenisse. Voor de rust al trof de thuisclub ze venmaal doel. Voor RCS scoor den Wessel Vermeulen (4x), Martin Janse (3x), Harold Ver meulen (2x), Machiel Marckel- bach en Chris van Heuven van Staereling. Vijf minuten voor tijd werd het duel gestaakt van wege het slechte weer. Klaasse beste in uitgedund veld NIEUWLAND - Twee spring concoursen in een weekend is voor Zeeland te veel van het goede. Dat bleek zaterdag overduidelijk. Na Jumping De Weel in Nisse bleek er bij de ruiters weinig animo om een dag later op het concours van de ruiterclub Walcheren in Nieuwland alweer van start te gaan. De organisatoren van het evene ment in Nieuwland toonden zich dan ook bepaald niet ge lukkig dat het bestuur van de Kring Zeeland van de KNHS (Koninklijke Nederlandse Hip pische Sportfederatie) had toe gestaan om Jumping De Weel op de door hun geplande datum te houden. Zeker niet omdat Jum ping De Weel eerder op een an dere datum was gepland. Bram Klaasse: ..Als bestuur hadden ze hun verantwoording moeten nemen en dit nooit mogen toe staan. Maar ze maakte zich er wel erg gemakkelijk vanaf door te stellen dat de besturen van De Weelruiters en Walcheren dat maar onderling moesten rege len." Sportief gezien had Bram Klaasse niet te klagen. In de re delijk goed bezette klasse M stuurde de ruiter uit Arnemui- den Keston in het klassiek par cours naar de zege. Klaasse opende met Pion-zoon de barra ge met een foutloze rit. Maar zijn tijd van 43.9 was niet be paald indrukwekkend. Antho ny van der Ven bewees dat het heel wat sneller kon. De Belg stuurde Johan als een raket in 38.8 over het parcours, maar de ruin trok twee balken naar het gras. Ook Dennis Evertse kreeg met Oblige twee palen aan zijn been en eindigde met zijn tijd van 46.3 op de derde stek. Snel, sneller, snelst. Dat laatste was Chris Boone in de strijd om de Zemo-Prijs, met de daar aan verbonden 250 euro. De rui ter uit Aagtekerke toode zich met Michael met een tijd van 72,5 de snelste in het jachtpar- cours voor de klassen L, M en Z. Na een lange afwezigheid maakte Ayinelore Willeboer in Nieuwland een uitstekende en tree. In de barrage van het pro gressief parcours van de klasse B stuurde Willeboer Zemo's Twister met het maximum aan tal punten en een tijd van 39.8 naar de zege. Het klassiek parcours van de klasse B werd beheerst door de thuisclub Eric Stoof hield met Osby in de barrage de nul op het bord en zijn 48 stijlpunten waren goed voor het oranje m*elint. door Rudy Boogert HEINKENSZAND - Hoe word je kampioen in de hoofdklasse A? Met een goed gemixte groep voetballers, die voor elkaar door het vuur gaat. Dat zegt 'er varingsdeskundige' Leo van der Weijden, nu trainer van Goes maar eind jaren tachtig de lon gen van Heerjansdam, kampi oen in de bollenstreek-hoofd klasse. Van der Weijden beleefde zater dag bij hetMaximaaltoernooiin Heinkenszand een hernieuwde kennismaking met de hoofd klasse. Met zijn nieuwe club Goes trof de oefenmeester uit Roosendaal hoofdklasser Kloe tinge. Zijn ultra-jonge ploeg stuntte met een 1-0-overwin- ning (sublieme stiftbal van rou tinier Johan Tuin) en legde zo de basis voor de uiteindelijke toer nooizege in het nog prille voet balseizoen. Van der Weijden keek met ple zier naar de hoofdklasseploeg. Hij kreeg geen heimwee, maar dacht toch even terug aan zijn eigen carrière op het hoogste za terdagniveau. In het bijzonder het seizoen 1988/1989 met Heerjansdam. Een fantastisch jaar, vindt hij zelf. Heerjans dam werd met vijf punten voor sprong op Rijnsburgse Boys kampioen (een overwinning le verde toen nog twee punten op) en Van der Weijden werd top scorer met 26 voltreffers. Het le verde hem een transfer naar profclub DS'79 op. ,,Met Heerjansdam speelden we de thuiswedstrijden voor 600, 700 man publiek, maar als je in de duinen tegen Quick Boys speelde, zat daar 1800 man. Dan kun je gewoonweg niet slecht spelen. Fantastische com plexen, mooie velden; in de bol lenstreek worden de ideale om standigheden geschapen voor goed voetbal." En in die klasse gaan Hoek en Kloetinge dit sei zoen de degens kruisen. Ideale mix Maar wat is er voor nodig om hoge ogen te gooien in 'A'? Van der Weijden: ,,We hoeven niet onder stoelen of banken te ste ken, dat elke club de beste voet ballers haalt. Hetzij met geld, hetzij met goederen. Maar dat moet wel gericht gebeuren. En de ideale mix vinden, dat vergt wel een paar jaar. Bij Heerjans dam hadden we individuele klasse die een wedstrijd kon be slissen en achterin hadden we spelers die stabiliteit garan deerden." Kloetinge lijkt op het eerste oog aan die voorwaarden te vol doen. Individuele klasse toonde de ploeg vorig seizoen al met zijn drie aanvallers Erik de Groene. Wilco de Valk en Ro nald Zuijdwegt. Dit seizoen is Pieter de Graaff. overgekomen van NTW uit Nieuwe-Tonge, daar bijgekomen. Zaterdag speelde hij in Heinkenszand al ledrie duels in de spits en daarin toonde hij zich een aanwinst. Snel en behendig, maar hij mist het killer instinct van De Groe ne nog. Maar de individuele klasse van afzonderlijke spelers vormen, volgens Van der Weijden, slechts de snippers van succes. Die moeten nog aan elkaar ge lijmd worden door een diepge worteld saamhorigheidsgevoel. Heerjansdam weer als voor beeld. Volgens zijn legendari sche voorzitter Janus van Pee- nen was de ploeg niet sterker dan andere ploegen, maar ze had een nimmer aflaatbare mentaliteit en die maakte het verschil in het kampioensjaar. ..Het klikte onderling tussen de spelers. Je had natuurlijk de druk van het presteren. Logisch, want je neemt wat centjes aan. Maar daarnaast moet er ook ruimte zijn voor het sociale ge beuren. Na het kampioenschap ging ik naar DS'79 en daar merkte ik dat het profvoetbal dat niet heeft. In mijn ervaring heerst daar een ik-mentaliteit. Nooit 's een lekker biertje drin ken na afloop en lekker over voetbal lullen." Nee, dan het Maximaaltoernooi in Heinkenszand. De kantine was te klein om de voetballers en liefhebbers te herbergen voor de nababbel. De stunt van Goes tegen Kloetinge was het gesprek van de dag. Na slechts twee trai ningen behaalde de jeugdige derdeklasser direct het eerste succes binnen. Het 0-0-gelijk- spel tegen Arnemuiden en de 3- 2-winst op Heinkenszand wa ren voldoende voor de toernooi winst. Maar Van der Weijden was niet zo gelukkig met het toernooi. „Veel te vroeg", vond hij. „Op de trainerscursus van Diederik Hiensch (trainer Kloetinge) heb ik geleerd in zes weken naar de Kloetinge-speler John Bentschap Knook probeert zich te ontdoen van Goes-verdediger Lars Wolkenhauer. Op de achtergrond kijkt Johan Tuin, die het enige doelpunt van de wedstrijd maakte, toe. foto Willem Mieras Koudekerkse pakt winst in rolstoeltennistoernooi door Ron de Waal KOUDEKERKE - Er viel het af gelopen weekeinde genoeg te vieren op de banen van tennis vereniging De Stoof in Koude- kerke. Het Zeeland Open Rol stoeltennistoernooi was toe aan de vijfde editie en kreeg diverse Zeeuwse toernooiwinnaars. De opvallendste zege werd behaald in het vrouwenenkelspel door de Koudekerkse Angela Maas. Ze was een jaar uit de competi tie, en zeven maanden had ze helemaal niets gedaan op ten nisgebied. Maar afgelopen week besloot ze weer in haar ei gen woonplaats in wedstrijd verband uit te komen. De21-ja- rige Angela Maas had na haar zege op Monique de Beer in de eindstrijd in Koudekerke een tevreden gevoel. „Nu ik er een maal weer bij ben, is het toch wel weer leuk", zei Maas na af loop. Of de rentree van Angela Maas van tijdelijke duur is, wilde de Zeeuwse nog in het midden la ten. „Ik wilde een jaar gaan doen waar ik echt zin in had, en heb nooit gezegd dat ik gestopt was. Ik heb ook totaal geen idee hoe het nu verder gaat Ik wil echt helemaal tot mezelf komen, en als dat gelukt is, zie ik vanzelf wel of ik weer op niveau terug wil keren. Belangrijkste is nu om weer goed in mijn vel te zit ten." Geen ritme Dat de Koudekerkse het tennis sen nog niet verleerd is, liet ze in de finale tegen Monique de Beer wel zien. Met de alleszeggende cijfers 6-3 en 6-1 werd de als vijfde op de nationale ranglijst geklasseerde speelster uit Riel door Angela Maas van de baan geveegd. „Ik heb natuurlijk to taal geen ritme, maar het viel zeker niet tegen", aldus Maas. Wanneer Maas in de komende maanden alsnog besluit om het tennissen weer serieuzer aan te gaan pakken, dan kan ook weel een beroep worden gedaan op sponsoren die de speelster ook voorheen terzijde stonden. „Die staan gelukkig nog achter me, maar echte plannen zijn er zeker nog niet. Het enige wat zeker is, is dat ik in december rond de ta fel ga zitten met de Bond om te praten hoe het verder gaat." Dan zal ook blijken of er sprake zal zijn van een hernieuwde sa menwerking met trainer Fred competitie toe te werken. Mijn spelers hebben zich nu volledig in het zuur gelopen, zichzelf af gebrand, maar dat hoort pas in week 5 te gebeuren." Het probleem voor Van der Weijden was zijn magere selec tie (slechts dertien spelers), waardoor de spelers elk duel aan de bak moesten. Kloetinge- trainer Hiensch experimenteer de er met zijn brede selectie- groep daarentegen flink op los. Alleen de verdedigers Leka- wael, Melaard en spits De Graaff hielden hun plek; als een schaakgrootmeester schoof Hiensch de rest door het elftal. Kloetinge-Goes0-1. JohanTuin 0-1. Heinkenszand-Arnemuiden 2-3. Richard Wiskerke 1-0, Marijn van Liere 2-0, Jacky de Smit 2-1Jacky de Smit 2-2, Jacky de Smit 2-3. Heinkenszand-Kloetingc 0-4. Pie ter de Graaff 0-1, Ronald Zuijdwegt 0-2, Wilco de Valk 0-3, John Bent schap Knook 0-4. Goes-Arnemui- den 0-0. Kloetinge-Arnemuiden 1- 0. Pieter de Graaff 1-0. Heinkens- zand-Goes 2-3. Anne Willeboordse 0-1, QwenTran 0-2, Nigel Holmes 1- 2, Remco van der Does 2-2, Niels Paardekooper 2-3. Eindstand: 1. Goes 3-7(4-2), 2. Kloetinge 3-6 (5-1), 3. Arnemuiden 3-4 (3-3), 4. Hein kenszand 3-0 (4-10). door lep Triou WEMELDINGE - Marius Hoek werd zaterdag de grote winnaar in de gelegenheidsklasse 125cc en zwaarder tijdens de wedstrij den van MC De Sproeier in We- meldinge. Hij schreef alle drie de manches op zijn naam. Bij de 65cc stond er geen maat op Jef frey van Kempen die opper machtig was in zijn klasse en ook nog even twee manches met de 85cc meestartte om daar ook in de top te finishen. De winst in de 85cc was voor Mark Boot die met voorsprong zijn manches won. Er was zaterdag weer heel wat vindingrijkheid voor nodig om de motorcross van de MC de Sproeier ondanks de wisselende weersomstandigheden en een mindere opkomst toch tot een succes te maken. Maar het be stuur van De Sproeier draait daar de hand niet voor om. Bij de 125cc en hoger was Mari us Hoek de absolute topper. Hij won met zijn 250cc machine alle drie de manches met overmacht. Achter hem werd er fel gestre den door Johnny Gijssel en Joeri van Liere, beiden 125cc rijders en ook beiden nog maar net te rug van een langdurige blessure. Maar ook Van Liere is weer te rug en beiden zorgden voor drie spannende manches. In de eer ste manche was Gijssel de beste achter Hoek vooral ook omdat Van Liere na een slechte start eerste in duel moest met Ger Huisman die Van Liere tot half weg de wedstrijd achter zich wist te houden. Daarna kon Van Liere opstomen naar het wiel van Gijssel maar was niet bij machte hem van de tweede plaats te verdringenIn de twee de manche kwam Gijssel slecht uit de startblokken en wist Van Liere na een kort duel met Huis man de tweede plaats te pakken achter de oppermachtige Hoek. Gijssel had nu de pech dat de wedstrijd werd afgevlagd dooi de plotselinge regen en pakte nog wel de derde plaats maar- kon Van Liere niet meer bedrei gen. In de derde manche voch ten ze van start tot finish voor de tweede plek en was het Gijssel die de beste werd achter Marius Hoek. Bij de 85cc was niemand be stand tegen de kleine Mark Boot die met grote voorsprong alle drie de manches op zijn naam schreef. Achter hem nestelde Rinie van Linden zich op de tweede plaats maar moest con stant op zijn hoede zijn voor een fel jagende Gilbert de Visser die steeds in het spoor bleef van Van Linden. Opvallend in deze klas se was het optreden van Jeffrey van Kempen. Hij won alle drie de manches van de 65cc met overmacht en startte ook twee maal mee met de 85cc Motorsport Wemeldinge. Cross MC De Sproeier. 125cc+, 1e manche: 1 Marius Hoek (250cc), 2 Johnny Gijssel, 3 Joeri van Lie re (beiden 125cc),4Gert Huisman (250cc 5 Pieter Moelker (250cc); 2e manche: 1 Marius Hoek, 2 Joeri van Liere. 3 Johnny Gijssel, 4 Ger Huisman, 5 Stefan Bruin- ooge. 250cc, manche: 1 Marius Hoek, 2 Johnny Gijssel, 3 Joeri van Liere, 4 Ger Huisman, 5 Stefan Bruinooge. 85cc 1e manche: 1 Mark Boot, 2 Rinie van Linden, 3 Gilbert de Visser, 4 Emiel van Gils, 5 Justin van Aert, 2e manche: 1 Mark Boot, 2 Rinie van Linden, 3 Gilbert de Visser. 4 Emiel van Gils, 5 Jeffrey van Kempen. 65cc, 3e manche: 1 Mark Boot, 2 Rinie van Linden, 3 Jeffrey van Kempen, 4 Gil bert de Visser, 5 Emiel van Gilst 65cc+, Ie manche: 1 Jeffrey van Kempen, 2 Johnny van Eekelen, 3 Maikel Bazen, 4 Ricky Joosse, 5 Arthur van Stel (mini). 6 Ralph Kerkhoven. Mini, 2e manche: 1 Jeffrey van Kempen, 2 Johnny van Eeke len, 3 Maikel Bazen, 4 Ricky Joosse, 5 Ar thur van Stel, 6 Ralph Kerkhoven; 3e manche: 1 Jeffrey van Kempen, 2 John ny van Eeklen, 3 Ricky Joosse, 4 Maikel Bazen. 5 Arthur van Stel. Aagtekerke Supercross. 65 cc 1e man che: 1 Stefan Hage, 2. Jeffrey van Kem pen, 3. Johnny van Eekelen 2e manche: 1Stefan Hage, 2. Jeffrey van Kempen, 3. Johnny van Eekelen. Eindstand: 1. Ste fan Hage 1 1,2. Jeffrey van Kempen 2 2, 3. Johnny van Eekelen 3 3, 4. Mike van Ham 5 4,5. Maikel Bazen 9 5. 85 cc 1e manche: 1. Rinus van de Ven, 2. Ramon Koole, 3. Martin Stroo. 2e man che: 1, Rinus van de Ven, 2. Ramon Koole, 3. Jeffrey Meurs. Eindstand. 1 Ri nus van de Ven 1 1.2. Ramon Koole 2 2, 3. Jeffrey Meurs 5 3, 4. Laurent Che- valier4 5,5. Martin Stroo 3 8. Vetera nen 1e manche 1. Erik Peeters, 2. Roger Loos, 3. Leo Stroo. 2e manche: 1. Erik Peeters, 2. Roger Loos, Jos Machiels 3. Eindstand: 1 Erik Peeters 1 1,2 Roger Loos 2 2, 3. Leo Stroo 3 4, 4. Jos Ma chiels 6 3, 5. Ad Geldof 4 5. Local Heroes Ie manche: 1. Jacky Dekker, 2 Robert-Jan Provoost, 3. Andre Coo- mans. 2e manche: 1. Jacky Dekker, 2. R.J. Provoost, 3. Andre Coomans. Eindstand: 1. Jacky Dekker 1 1,2. Ro bert Jan Provoost 2 2, 3. Andre Coo mans 3 3,4. Niels van Ham 4 4,5. Dan- ny Minnaard5 5 Finale 125 cc: 1 Patrick Delmotte, 2. Owen Delaney, 3 Gertjan Vorstenbosch, 4. Dave de Jonge, 5. Alain Bonnet Finale 250 cc: 1Casper Ovaa, 2. Erik van der Wekken, 3. Richard Leeuwe- steijn, 4. René Weterings. Paardensport Angela Maas retourneert de bal in de finale. foto Lex de Meester Hendrikse. „Laat Angela eerst het plezier maar weer terugkrij gen, dan zien we wel verder", hield Hendrikse zich op de vlak te. „Maar uitsluiten doe ik niks", voegde hij er snel aan toe. Naast het succes van Angela Maas in de main-klasse, vestig de ook de Vlissinger Walter de Leeuw de aandacht op zich in het enkelspel in de B-ldasse. De Leeuw, die nog maar een jaar geleden de overstap van het ta feltennis naar het rolstoeltennis maakte, lijkt in een moordend tempo op weg naar een A-licen- tie. Met 6-2 en 6-0 werd Koen Meerwijk uit Zoeterwoude, die vijf plaatsen hoger op de natio nale ranglijst staat dan De Leeuw, verslagen. „Waar schijnlijk kom ik nu in de top vijfentwintig", zei een tevreden De Leeuw. „Ik ga de komende periode kijken wat erin zit, en misschien ga ik dan volgend sei zoen wel internationaal spelen. Bijkomend probleem wordt dan wel het vinden van een sponsor die me bij kan staan. Helaas is dat zowel voor mijn privé als voor de toernooisituatie nog steeds een moeilijk verhaal", legt De Leeuw uit. In tegenstelling tot Angela Maas, heeft Walter de Leeuw zijn toekomstige tennisperiode al wel uitgestippeld. „Over drie weken speel ik in Meppel een ranglijsttoernooi, waarna half september het NK in Roosen daal volgt." Een categorie lager dan Walter de Leeuw deed de 49-jarige Jo han Kooman uit 's Heer Arends- kerke van zich spreken. In de ge combineerde C/D-klasse wist de Bevelander met 6-4 en 6-1 Richard Engels uit Katwijk aan Zee te verslaan. Nisse Jumping De Weel. Paarden klasse Z/ZZ klassiek: 1 llyo de Loos, Nadir (Hulst) 0/0/46.08; 2. Margreet Walraven, Never Mind (Vere) 0/4/44.51; 3 Johan van den Hoven, Noblesse (Ossendrecht) 0/4/0/4/47.67. Klasse M: I.Albert Testers, DDL Naline (Kruisland) 0/0/37.78; 2. llyo de Loos, Oraniki, 0/0/39.51, 3. Michael Geeve, Popcorn (Bergschenhoek) 0/0/47.95, Klasse L: 1Pieter Rutten, Bier mans Olivia (Oud Gastel) 0/0/36.45; 2. Dominique Greeve, Oillily (Bergschen hoek) 0/0/38 45. 3. Mark Jespers, NN (Prinsenhage) 0/0/41.14. Klasse B 1. Jac queline van Wezel, Ninja (Bergen op Zoom) 0/0/49; 2. Jan Segers Piolaa (Woensdrecht) 0/0/48; 3. Jack Zagers, Polka K (Hoogerheide) 0/0/44, Progres sief direct op tijd klasse Z/ZZ; 1. Andor Leeuw, Flando (Roosendaal) 36/34.67; 2. Tim Franssen, NN (Roosendaal) 36/45.73; 3. Patricia Greeve, Mariska, 36/46.23. Klasse M: 1. Albert Testers, DDL Naline, 36/42 74; 2. Tim Franssen, Princess, 36/43.81; 3. Albert Testers, DDL Kohinoor, 36/44.00. Klasse L twee fasen: 1 Martine Stouten. High Society (Se- rooskerke) 0/28.97; 2. Albert Testers, Or lando, 0/30.02; 3 Dennis Evertse, Oblige (Nieuwland) 0/30.17. Klasse B progres sief: 1. Deborah Beenschop, Okumara (Vlissingen) 21/38.21; 2. Jack Zagers, Po- la K, 0/39.72; 3. Jack Zagers, Riverside K, 21/43.88. Pony's klasse Z cat. DE klas siek: 1. Inge Heinen, Boanita (Breda) 0/0/29.49. Klasse M cat DE. 1Anoek van der Pluym, Freio (Made) 0/0/31.29 Klas se M/Z cat C: Evelien Stouten, Marly (Wemeldinge) 0/0/42,42 Klasse L cat DE: 1 Inge Heijnen, Adidas, 0/0/31.69. Klasse Beat DE 1. Wilma Stouten, Stou tens Jumper (Serooskerke) 0/0/51. Klas se B cat. ABC: 1. Marieke de Bart, Jolly Jumper ('s Heer Abtskerke) 0/47 Twee fasen Klasse Z/ZZ cat. DE: 1. Jody van Gerwen, Waikiki Delizde (Baatlo) 0/0/28.87. Klasse M/Z cat. C: 1Jody van Gerwen, Nckery, 0/0/27.49. Klasse M cat. DE: 1 Monique van Sabben, Avanti Heer Arendskerke) 0/3/37.30 Klasse L cat. DE: 1 Anoek van der Pluym, Bugs Bunny, 0/0/29 57 Klasse L cat ABC: 1 Bram van der Pluym, Nikita (Made) 0/0/30.79. Progressie klasse B cat. DE: 1 Dennis Bek, Monkey (Hoedekenskerke >33/27.50. Finale. Klasse Z/ZZ cat. DE. 1. Inge Heijnen, Boanita, 0/73.68. Klasse M/Z cat. C 1 Marije Perdaen, Fury (Sas van Gent) 0/66 00 Klasse M cat. DE 1. Anoek van der Pluym, Freio, 0/0/38.93. Klasse L cat. DE: 1 Kimberley de Jong, Lionhaert, 0/0/37.05. Klasse L cat. ABC: 1 Bram van der Pluym, Nikita, 0/67.06. Klasse B cat. DE: 1. Dennis Bek, Monkey (Hoedekenskerke) 0/52 Klasse B cat ABC: 1 Margot Vermue. Gabber (Hein kenszand) 0/49. Schaken Vlissingen. HZ-toernooi, 1e ronde: F Snijders-S. Tiviakov 0-1, E. van den Doel- G. van Rij 1-0, P. J. Kuijpers-P. Tregubov 0-1, I. Glek-R van den Broek 1-0, M. de Putter-Z. Gyimesi 0-1, V. lordachescu-R Hillebrandt 1-0, J Hekhuis-A. Stefanova 0-1M. Roeder-F. Bax 1 -0, B. van der Grin- ten-S Kasparov 0-1, K Volke-W. Sparre- boom 1-0, E. van Loon-B. KohlweyerO-1, K. van der Weide-F. Lucas 1-0, G. Leen- tjens-T. Hommeles 0-1. A, Marktis-G. Lorscheid 0-1, F. Erwich-H. Daniels 1-0, A. Voelchow-Y. Afek 0-1, M. de Waal-G Knol 1/2-1/2, W. Sinke-J. Mellegers 0-1. S. B|arnarson-P. Koster1-0, M. Wester weele-A. Posazhennikov 0-1, A. van Beek-A. van Hoeve 1-0, R. van derVeen- D. Jongsma 0-1, F. Naes-P. Pancras 1-0, H. Welten-M. Düsterwald 0-1, J. Techen- G. de Wit 1-0, W. Meulblok-A. van den Berg 0-1, K. Leenhouts-J. van der Linden 1-0, H. Groffen-H. Westerweele 1-0, W. Obbink-F. Steenbekkers. E. Haak-Van Duijvenbode sr 1-0, F. Ooms-H. Remm- Ier0-1, J. van Ruitenburg-M. Avontuur 1 0, B. Karstens-F. Peeters1-0, A. Terhorst- M. Overneem 0-1. H Telke-J. de Meester 1-0, R. Goverde-R. Bodicker 0-1, H. van Gool-A Jonkheer 1-0, A Quakkelaar-W. Stange 1/2-1/2, J deWolf-S.Sanders 1-0, W Woudstra-B Westerkamp 0-1, A. Schmitz-F. Rikumahu 1-0, F Dieperink-A. Rosmuller 0-1, P. Berens-R. Kosters 1-0, S. Provoost-J. Gather 0-1, C. Kluger-R. Geukes 1-0, W. van Dam-O. van Veen 0-1, M. Naalden-F. Verf 1-0, K. van Münster-J. de Jager 1-0, D. Wolters-E. Van de Wijnc kele 1-0. P. van Lommel-B. de Veth 1-0, J. Grochal-M. Lukas 0-1. G. Kodentsov M. van Eekhout 1-0, M. Teeuwen-A. Kemp inski0-0, N.Tagnon-G. van der Heide 1-0. M. Verdult-W Spoelman 0-1, A. van Weersel-R Verwer 1-0, P Janse-B van den Berg 0-1. S Velema-C. Boersma 1-0, S Stange-J P vanGemert 1-0, E. van der Nat-B Beeke 0-1, B. Bijvank-H. van Weer sel 1-0, M. Colsen-M. Dogge 0-1, L. Zweedijk-C. Boelhouwer 0-1, J. van de Vreede-P. Klein Bronsvoort 1-0, J. Da- men-R. Sanders 0-1, E. van Hecke-W. Huijbregtse 1-0, B. Peeters-P. C. Kuijpers 1/2-1/2, S. Ammerlaan-H. De Jonge- Schot 1-0, A de Morrée-P. Kalisvaart0-1, W. Punt-P. Klootwijk 1-0, A. de Jonge-A Sewambar 0-1, C de Wolf-T. Voelchow 1-0, W Bloemsma-J. Zomer 1/2-1/2, G Baete-E Bolleman 1-0, H Broersma-R van Gemert 0-1P. van de Borgt-L. de Co- hen 1-0, D. de Klerk-P. Vreeken 1/2-1/2, R Ammerlaan-J. Jansen 1-0, P. Pouw-P Kreuger 1-0. ROME - Thamar Zweistra heeft tijdens het EK voor Young Ri ders in Rome naast de medailles gegrepen. Nadat de amazone uit Geersdi j k zaterdag de klassieke proef met een score van 69.70 procent met een vijfde plaats had afgesloten stuurde zij gisteren in de afslui tende Kür op Muziek Hexagons Kyrain met het uitstekende to taal van 74.14 procent naar de derde plaats. Zweistra kwam daarmee een fractie tekort voor een podiumpaats. Die plaats was er wel voor Joyce Heuitink. De Nederlandse kampioene ein digde met Berkel i Dancer in de Kür weliswaar achter Thamar Zweistra (73.00%), maar het zilver in de klassieke proef was voor Heuitink voldoende voor het brons in het ei ndklassement Twee Duitsers (Nicole Giesen en Jan Givibrock) eindigden op de hoogste treetjes. maandag- Schaken Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi Tweede ronde, aanvang: 11.30 uur Der de ronde, aanvang: 18.30 uur. Locatie: Hogeschool Zeeland, Edisonweg, Vlis singen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17