PZC Grote zorg over plek achtbaan De lucht is te grauw om te graven V Onrust binnen LPF Zeeland houdt aan BEL NU VOOR HET GRATIS MINIZINE 11 IK'- Geen rectificatie, wel excuses voor fout op postzegel Zilt 2002 zeeland nazomer festival Gemeente en omwonenden vrezen schade aan bomen Havenpark VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE Medicijnen weg Reimerswaalse besmet met meningokokken "Doordraaien" De Vey\Aestdagh 27 aug t/m 8 sept (ons) 659 659 www.nazomerfestival.nl zeeuwse almanak Postzegel waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 3 augustus 2002 door Piet Kleemans en Famke van Loon ZIERIKZEE - De opstelling van de achtbaan, één van de attrac ties van de Zierikzeese kermis, op het Havenpark heeft veront waardigde reacties opgeleverd. Zowel bewoners als de afdeling openbare werken van de ge meente Schouwen-Duiveland vrezen dat de bomen en het park schade oplopen. Volgens marktmeester G. de Masier zijn echter voldoende voorzorgsmaatregelen geno men tegen vernieling van het groen. De attractie staat op blokken om beschadiging van het gras te voorkomen. Om vol doende ruimte te creëren voor de karretjes van de achtbaan zijn de takken van bomen aan het Havenpark opgebonden. Om het reuzenrad en de poffer tjeskraam op het Kraanplein te verbinden met de attracties op het Havenplein is dit jaar voor het eerst een kermisexploitant op het tussenliggende Haven- park neergestreken. De plaat sing van de achtbaan ging bepaald niet onopgemerkt voorbij. Om het gevaarte op zijn plaats te krijgen was een forse kraan nodig en toen de baan eenmaal op het grasveld tussen de muziektent en het grind- paadje dwars door het plant soen was neergezet, bleek dat de gemeente iets te optimistisch was geweest over de beschikba re ruimte. De stalen rails van de achtbaan liep dwars door de zijtakken van de bomen. Gronddruk C. Koenraadt, districtshoofd plantsoenendienst van openba re werken, heeft de opbouw van de achtbaan met lede ogen aan gezien. De angst bestaat dat de attractie op korte en lange ter mijn fikse schade aan het park zal aanrichten. Beschadiging van het gras en de planten is wat hem betreft te overkomen, maar het zware gevaarte kan ook schade aanrichten aan de wor tels van de lindebomen. Wan neer de gronddruk te hoog wordt, kunnen de wortels ver stikken en gaan rotten. Temeer omdat die schade zich pas na enkele jaren manifesteert, is de ze volgens Koenraadt 'niet zo maar te herstellen'. De afdeling openbare werken heeft daarom een specialistisch bedrijf in de arm genomen: deze heeft vorige week onderzoek gedaan onder en op het Havenpark en zal deze testen na vertrek van de kermis nog een keer uitvoeren. Gesnoeid Ook omwonenden hebben bij de gemeente aan de bel getrokken. Duidelijk is dat een ritje met de achtbaan een hachelijke onder neming wordt wanneer de tak ken en het overhangende groen op hun plaats blijven. De vrees bestaat dat de takken moeten wijken voor de attractie en weg gesnoeid zullen worden. „Uit den boze", neemt markt meester G. de Masier deze vrees resoluut weg. Weliswaar hangt het groen in de weg, maar de ge meente heeft besloten tot het opbinden van takken. Snoei- werk is volgens De Masier in dit geval absoluut niet aan de orde, omdat op het Havenpark 'kost bare lindebomen' staan. Het op binden van de takken levert vol gens hem geen blijvende schade aan de bomen op. De takken van de linden worden opgebonden om schade te voorkomen. fotoPieterHonhoff door Maurits Sep GOES - De onrust binnen LPF Zeeland is nog allerminst bezworen. Een bespre king van het Zeeuwse en het landelijke bestuur van LPF met drie ontevreden Zeeuwse leden heeft beide kampen niet tot elkaar kunnen brengen. Integendeel, het gesprek heeft slechts opnieuw tot verwarring en onenigheid geleid. Op initiatief van het hoofdbestuur van de Lijst Pim Fortuyn vond donderdagavond in Bergen op Zoom een ontmoeting plaats om over de onvrede te praten. Ie dereen leek tevreden uit elkaar te gaan, maar gisteren bleken weer afwijkende versies van de gemaakte afspraken te be staan. Volgens bestuurslid R. Muste van LPF Zeeland was afgesproken dat de on tevreden leden het zittende bestuur zou den erkennen en dat pas na de Provincia le Statenverkiezingen van volgend jaar maart een nieuw bestuur zal worden ge kozen. T. van Dillen, lid van het hoofdbe stuur van LPF, bevestigde die versie. „Helemaal niet", stelde D. Quist, één van de ontevredenen. „We hebben juist afge sproken dat we de algemene ledenverga dering in september in Rotterdam af wachten en zo snel mogelijk daarna een Zeeuwse ledenvergadering houden. Daar zullen we beginnen met de voorbe reidingen voor het kiezen van een nieuw bestuur.Volgens Quist erkennen de ver ontruste leden het zittende bestuur van LPF Zeeland nog steeds niet als bestuur, maar slechts als interimbestuur. Hij be nadrukt daarbij dat hij en zijn medestan ders geen dissidenten zijn. „We zijn wil len geen afsplitsing, we willen niet twee partijen, maar juist eenheid, één LPF Zeeland." Volgens Van Dillen beraadt het hoofdbestuur zich nu op de situatie. Het komt erop neer dat we dus drie uur voor niks hebben zitten praten." Van een royement van de Zeeuwse groep ontevredenen kan geen sprake zijn, stel de Van Dillen. „Dat beslist het bestuur niet, dat beslissen de leden. We moeten ons nu eerst maar eens richten op de ko mende gemeenteraadsverkiezingen. door Andrea Bolle Na regen komt zonneschijn volgens het bekende gezegde, maar na zon neschijn komt ook weer regen. Zat het hele land begin deze week te puffen bij tropische temperaturen, drie dagen la ter is daar nog weinig van te merken. Het kwik geeft 18 graden aan en het water stort met regelmaat uit de don kere hemel. Op een enkele wandelaar met hond na, is het strand in Westen- schouwen verlaten. Er komt geen kip opdagen voor de zandkastelen wedstrijd die de PZC heeft georganiseerd. Met dit 'najaars weer' zitten kinderen blijkbaar liever binnen dan aan het water. Voor strand paviljoen De Schaar in Westenschou- wen staart de pr-mede werkster moede loos voor zich uit. De PZC T-shirts blijven deze keer in het plastic zitten. De paraplu met het PZC-logo komt be ter van pas. Toch is er een aantal fanatiekelingen die het weer niet als stoorzender ziet. Een Duitse vader heeft een voetbal veldje op het zand uitgezet. De laarzen van zijn twee zoontjes dienen als doel palen. Voor Monica van der Wekken van strandpaviljoen De Schaar is het ver geleken met de rest van de week een 'flutdag'. „De laatste dagen waren erg vermoeiend, maar daar kijken we wel altijd naar uit. We hebben er twintig dozen friet en drie vriezers frisdrank doorheen gewerkt", zegt ze. Naast de bar staan tientallen traytjes met drank opgestapeld, wachtend op de volgende hitte-uitbarsting. Volgens Van der Wekken, die samen met haar man en schoonouders het paviljoen runt, is het tot nu toe een rustig seizoen. „Eigenlijk is het nog nooit zo stil geweest." Gelukkig moet de familie het niet heb ben van de verkoop van ijs en fris drank. Ze richt zich vooral op maaltij den en heeft allerlei soorten vis op de kaart staan, ,,'s Avonds zit de tent half vol met vaste klanten. Toeristen, maar ook mensen uit de omgeving komen bij ons eten. Heel gezellig", zegt Van der Wekken. Het rustige seizoen levert het gezin Van der Wekken, dat in het paviljoen woont, een gezonde nachtrust op. 's Zo mers komt het vaak voor dat jongeren na een avondje stappen op het strand terecht komen om daar hun feestje voort te zetten. Hoewel dat verboden is, moet het echtpaar regelmatig jeugd naast het strandpaviljoen wegsturen. „Een tijdje terug zaten hierom drie uur 's nachts een paar jongens op de trap met de radio aan en een aantal gieche lende meiden. Toen heb ik wel even over de schutting gehangen. Ze gingen meteen weg. Ze doen overigens geen kwaad", zegt Monica. Voorgaande jaren zijn er bij haar wel stoelen gesloopt en dingen gestolen. Nadat er een hekwerk rond het pavil joen is geplaatst, gebeurt dat niet meer. „Ze staan 's nachts soms nog wel aan het hek en vragen om cola, want dan hebben ze zo'n dorst. Dan zeg ik dat ik gesloten ben en vertrekken ze weer", lacht ze. De buren van De Schaar zijn de leden van de reddingsbrigade, die een minder warme dag gebruiken voor trainingen. De vrijwilligers geven elkaar les in I. -ï lEMMiiiliouimuirimii'a iriw j l..Vyrt^|Tmn,„arnT:m..c,CT,,, --tajm De deelnemers zijn druk bezig aan hun droomkasteel. foto Marijke Folkertsma Waar: Strand bij de Punt in Wes- tenschouwen Aantal deelnemers: 0 Winnaars: geen Volgende wedstrijd: Vrijdag 9 augustus op Walcheren Kosten deelname: gratis door Maurits Sep VLISSINGEN - Zeeland krijgt geen nieuwe provinciepostze gel. TPG Post heeft besloten de fout in het volkslied op de zegel niet te rectificeren op een nieuw exemplaar. Wel biedt het bedrijf de Zeeuwse bevolking via een brief aan commissaris van de koningin W. van Gelder haar ex cuses aan. TPG Post legt de schuld van de blunder - Ik word, in plaats van Ik worstel moedig en ontzwem - volledig bij de ontwerpbureaus Vandejong en Van GOG Ont werpers. „Wij hebben de post zegels wel gecontroleerd, maar dat deden we met informatie die we van de ontwerpers hadden gekregen. Daarom is het ons ook niet opgevallen. Wij stellen de ontwerper aansprakelijk en zullen een schadeclaim indie nen", kondigde woordvoerster D. Andriesse van het postbe drijf gisteren aan. De vraag welke schade TPG Post wil verhalen op de ontwer pers, bleef echter onbeant woord. Het zal vooral gaan om imagoschade, doordat de 'goede naam' van TPG Post door de af faire is aangetast. „Daar kunt u inderdaad aan denken", beves tigde Andriesse. Van directe financiële schade lijkt althans geen sprake. De meeste provinciepostzegels van Zeeland, ongeveer driekwart van de oplage van 100000 velle- tjes, zijn al verkocht. Het res tant wordt niet uit de handel ge nomen, maar blijft te koop. TPG Post zal ook geen verbeterde versie uitbrengen. „We willen de mensen niet op extra kosten jagen", verklaarde Andriesse. Eind augustus verschijnt tij dens de postzegelbeurs Amphi- lex 2002 in Amsterdam een ver- zamelvelletje met alle twaalf provinciepostzegels. Ook op de Zeeuwse zegel die daarin zit, staat de verkeerde tekst. Het verzamelvel is reeds gedrukt. TPG Post is daarom niet van zins deze uitgave terug te nemen en te vervangen door een correc te Zeeuwse zegel, stelde An driesse. „De zegel van Zeeland wordt in de huidige vorm daarin opgenomen." De misser met de zegel van Zee land is de tweede in de totale uitgave van de provinciepostze gels. Een d/t-fout op eensluitze- gel in de Overijsselse uitgave {Sallantse, in plaats van Sal- landse Heuvelrug) werd echter tijdig ontdekt. Zodoende kon die oplage wel worden terugge nomen, vernietigd en vervan gen. Andriesse: „We zullen de andere zegels nog eens goed controleren." De ontwerpers van de provin ciepostzegels waren gisteren niet in staat te reageren op de schadeclaim. Bij Vandejong - eerstverantwoordelijke voor de opdracht - was de uitvoerend ontwerper niet aanwezig. Bij Van GOG wilde niemand op de claim ingaan. MIDDELBURG - In de Konmar in Middelburg heeft een 39-jari- ge Vlissinger donderdag een rugzak met medicijnen verlo ren. In de tas zaten anti-depres- siva, methadon, toiletartikelen, een verrekijker en wat persoon lijke spulletjes. De spullen zaten in een groen grijze rugzak van het merk Intersport. De politie vraagt de degene die de rugzak vindt, hem bij het dichstbijzijn- de politiebureau af te geven of te bellen met 0900-8844. Advertentie Natuurlijk GEOPEND tijdens de BOUWVAK!! Glashandel Moerstee Kapelle - Biezelinge 0113-341688 jeeprijden door het mulle zand of leren varen met de reddingsboten, want dat moet ook gebeuren. „Op een warme dag heb je de boot nodig om op de zwemmers te letten. Met de jeep kun je nu ook beter rijden, anders moet je tus sen de handdoekjes door manoeuvre ren", zegt Yvonne, één van de vrijwil ligsters. Yvonne en haar collega Ingrid zitten op de trap een tijdschrift te lezen. „En de rest speelt monopolie", lacht Yvonne. Terwijl de twee uitleggen wat ze op een drukke dag doen, komt er een rode jeep aanrijden. Het is de eigenaar van strandpaviljoen De Punt, de andere buurman van Van der Wekken. „Heb ben jullie een ligbed gevonden?", vraagt hij aan de meiden. Naast hun ge bouwtje ligt inderdaad een groene stoel en de eigenaar sleept hem naar zijn au to. Hij kan er wel om lachen, want nu heeft hij ze weer compleet. Hoewel het een eindje lopen is, heeft iemand de stoel toch het hele eind meegenomen naar de brigade. „Ik was er drie kwijt en twee daarvan lagen bij De Schaar. Wat zijn het toch een achterlijke gla diolen hè", lacht hij. Schepjes De lucht wordt langzaam wat helder der en de wind gaat liggen. Steeds meer mensen verschijnen op de trap en dalen af naar het strand. Drie jongens wagen het erop en besluiten een zandkasteel te bouwen. Weliswaar te laat voor de wedstrijd, maar dat deert hen niet. Broertjes Eloy (5) en Milan (4) en hun vriendje Evan (4) halen de schepjes te voorschijn en gaan op zoek naar grote stenen die op het kasteel moeten. Druk gaan ze aan het graven. In plaats van een gracht rond het kasteel graven de jongens er één naast. „En hij moet zó hoog worden", wijst Evan met zijn hand op zijn middel. Hij begrijpt ook niks van het Nederlandse weer. „Ze ge ven alleen maar regen en onweer af, maar toch is het droog", constateert hij laconiek. Dan schept hij weer verder, want het water komt eraan. GOES - Een negentienjarige vrouw uit de gemeente Reimers- waal is donderdagavond opge nomen in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes vanwege besmetting met de me ningokokken bacterie. De vrouw heeft last van ver schijnselen van bloedvergifti ging. De GGD heeft uit voorzorg de directe omgeving van de vrouw antibiotica gegeven. De GGD weigert verdere medede lingen te doen over haar ge zondheidstoestand te doen. Het is nog niet duidelijk of het om de B- of C-variant van de bacterie gaat. Beide types kun nen hersenvliesontsteking ver oorzaken, maar het C-type slaat agressiever toe. Voor de vakan tie zijn vele jongeren tot en met achttien jaar hiertegen ingeënt. Eerder dit jaar meldde de GGD ook al twee gevallen van me- ningokokken-besmetting in de gemeente Reimerswaal. Toen ging het om een vierjarig meisje uit Krabbendijke en een onder wijzeres uit Kapelle. Advertentie Onze persen draaien door, ook als anderen vakantie houden.... Ook voor u interessant? Pres. Rooseveltlaan 737 Vlissingen Telefoon 440555 Advertentie ook verkrijgbaar bij VVV, bibliotheek en gemeente theater op locatie in Zeeland festivalhart Abdij Middelburg Een dierbaar plek op d' ansichtkaart wordt bijna met de dag meer waard de TPG roept gvd dat spul kan in de open haard een schande, zegt nu Zeeland gans wat zonde voor D. Poldermans ik word mismoedig, wat een bok De Zeeuwse Leeuw in interlock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 53