Uitbreiding Oostdijk moet sneller Gamen en bestandjes scoren Tholenaren voor invoeren parkeerschijf Onrust binnen LPF Zeeland houdt nog aan PZC Zeker tien auto's beschadigd Nachtelijke zwemmers betrapt Tas met medicijnen verloren Resten toch van mannenklooster Drie aanhoudingen bij woninginval Jongen gepakt voor mishandeling Gewonde op vissersboot Gemeente wil voorkomen dat starters het dorp verlaten Actie voor behoud strand De Kaloot Openluchtdienst in Kamperland Oud-directeur Jeugd en Gezin W. Veenhoven (76) overleden GOES - In de Scheldestraat in Goes zijn in de nacht van don derdag op vrijdag verschillende auto's beschadigd. Tien men sen hebben inmiddels aangifte gedaan. Het gaat om onder meer bekrassing, lek gestoken banden en afgetrapte buiten spiegels. De politie is nog op zoek naar getuigen. KRUININGEN - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag vier mensen uit de gemeente Reimerswaal aange houden die aan het zwemmen waren in het buitenbad van zwembad Den Inkel in Kruiningen. Het gaat om twee mannen van 16 en 20 jaar oud en twee vrouwen van 21 en 23 jaar oud. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - In de Konmar in Middelburg heeft een 39- jarige Vlissinger donderdag een rugzak met medicijnen verlo ren. In de tas zaten anti-depressiva, methadon, toiletartike len, een verrekijker en wat persoonlijke spulletjes. De anti depressiva zijn pillen, methadon is een vloeistof, verpakt in ampullen. De spullen zaten in een groen grijze rugzak van het merk Intersport. De politie vraagt de degene die de rugzak vindt, hem bij het dichstbijzijnde politiebureau af te geven of te bellen met 0900-8844. MIDDELBURG - De vijftiende-eeuwse muren die deze week zijn gevonden achter de Spanjaardstraat in Middelburg wa ren toch van een mannenklooster. Aanvankelijk ging men er van uit dat het klooster bewoond werd door vrouwen. Dat het toch om een mannenklooster gaat, maakt het ook minder waarschijnlijk dat het skelet dat is gevonden van Adriaan van Borssele is. VLISSINGEN - De politie heeft gisteren drie Vlissingers van 16, 29 en 31 jaar opgepakt voor bezit van vuurwapens en drugs. Naar aanleiding van klachten van omwonenden deed de politie om 07.45 uur een inval in een woning in de Bonedij- kestraat. De aanhoudingen staan volgens de politie los van het onderzoek naar de bende die vorige week werd opgerold SCHARENDIJKE - Een 17-jarige inwoner van Schijndel is gistermiddag door de politie in Scharendijke aangehouden op verdenking van mishandeling van een 21-jarige inwoner van Hoensbroek. Die kreeg in de nacht van woensdag op don derdag op een recreatieterrein aan de Kuijerdamseweg bij Scharendijke een bierglas in het gezicht gegooid. Het gevolg was vijftien hechtingen. BRESKENS - Een man uit de gemeente Oostburg is gister ochtend gewond geraakt op een vissersboot, die lag afge meerd aan de Kaai in Breskens. De man viel van een pallet, die op ongeveer twee meter hoogte op de lepels van een heftruck was bevestigd. Hij raakte gewond aan hoofd en armen en werd naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. zaterdag 3 augustus 2002 door Rob Paardekam OOSTDIJK - De gemeente Rei merswaal wil dat het nieuwe woonwijkje aan de Nieuwland- se Binnendijk in Oostdijk ver sneld wordt aangelegd. In eerste instantie was het de bedoeling de komst van de woningen over de komende acht jaar te sprei den. Het gaat in totaal om negen tot twaalf woningen, afhankelijk van de belangstelling. De ver wachting is dat die zeer groot zal zijn, want Oostdijk klaagt al jaren over de beperkte bouw mogelijkheden. Jonge starters zouden op die manier, zeer te gen hun zin, verplicht worden het dorp te verlaten. Mede om die reden wil de ge meente dat de beschikbare kavels aan de Nieuwlandse Binnendijk snel worden uitge geven. Daar moet wel het be stemmingsplan voor worden veranderd. Kavels Daarin staat nu nog dat de ka vels gefaseerd moeten worden uitgegeven. Tot en met 2003 zouden dat er drie zijn, van 2004 tot 2006 maximaal vier en van BORSSELE - Er is een nieuwe actie gestart voor het behoud van het strandje De Kaloot bij Borssele. Ivan de Bree uit Goes is een mas sale e-mail actie begonnen. In middels zijn er 7500 mailings de deur uit. De bedoeling is dat de ze doorgestuurd worden, zodat de mailing zo veel mogelijk mensen bereikt. In de mailing wordt gevraagd een e-mail te sturen naar de provincie Zee land, metdevraag om decontai- nerkade die de provincie van plan is aan te leggen tegen te houden. 2006 tot en met 2010 de rest. Als die regeling wordt gehandhaafd zouden er tot 2004 maar twee woningen gebouwd kunnen worden, omdat één huis er al staat. Het college vindt die regeling niet langer aanvaardbaar, om dat Oostdijk al zo lang op bouw mogelijkheden wacht. In het dorp zijn de afgelopen twaalf jaar 22 nieuwe woningen ge bouwd, maar tijdens de laatste zeven jaar zijn er geen reële mo gelijkheden voor starters ge weest. De woningen gingen ook lang niet altijd naar mensen uit Oostdijk. Van de laatste elf wo ningen werden er vier betrok ken door Oostdijkers, drie door Krabbendijkers, twee door Yersekenaren en twee door mensen van buiten de gemeente Reimerswaal. Bij de kavels die nu beschikbaar zijn, gaat dat in principe anders. De gemeente raad heeft vorig jaar bepaald dat mensen die binding hebben met de kern voorrang krijgen op anderen. In de bestanden van de gemeen te staan momenteel 48 belang stellenden ingeschreven voor een kavel in Oostdijk. Dertien van hen komen ook uit dat dorp. De gemeente wil de twaalf be schikbare stukjes grond aan de Nieuwlandse Binnendijk nog dit jaar toewijzen. Schuiven Om de versnelde aanleg moge lijk te maken, moet de gemeente schuiven met het contingent. Oostdijk heeft tot en met 2006 zeven woningen toebedeeld ge kregen. Daar moeten er dus vijf bij. Dat gaat ten koste van een andere kern. Welke dat is, weet de gemeente nog niet. De ver wachting is dat niet alle geplan de bouwprojecten daadwerke lijk voltooid zullen worden. Het gevolg is wel dat Oostdijk - als het wijkje aan de Nieuwlandse Binnendijk is voltooid - tot en met 2010 niets meer mag bou wen. De plannen voor de aanpassing van het bestemmingsplan lig gen tot en met 28 augustus ter inzage in het gemeentehuis in Kruiningen. Spelletjes spelen en software downloaden, daar draait het om op de LAN-party in Kruiningen. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KRUININGEN - Chips, cola en natuurlijk een computer. Veel meer heeft de gemiddelde 'lan- ner' niet nodig, zo bleek gisteren in Ons Dorpshuis in Kruinin gen. Daar zijn bijna dertig com puterfreaks bezig aan een drie dagen durende LAN-party. Tijdens zo'n party sluiten com puterliefhebbers hun appara ten aan op een centraal netwerk om vervolgens spelletjes tegen elkaar te spelen en bestanden uit te wisselen. Dat laatste ge beurde gisteren aan het eind van de ochtend dan ook volop. On danks dat het computerfeestje al ruim 24 uur bezig was, zaten de meeste deelnemers er nog op vallend fris bij. Gerard (16) uit Wolphaartsdijk heeft maar drie uur slaap achter de rug. Hij zit al weer druk te downloaden. „Ik kwam hier ei genlijk voor de spelletjes, maar het draait ondertussen meer op downloaden uit", zegt hij. „Er is zoveel te downloaden!" Ook zijn buurman Jan (16) alias Kill- a-lot uit Kloetinge is druk bezig met het uitwisselen van bestan den. „Het gaat hier wel 25 keer sneller dan thuis. Binnen twee minuten haal je een hele film binnen." De 15-jarige Gino uit Goes zegt vooral voor de spelletjes naar Kruiningen te zijn gekomen. Counter-Strike is zijn favoriet. Dat geld ook voor Dave en Pa trick, beiden 13 jaar oud, uit Middelburg. Zij zijn nog iets te jong voor een slopende drie daagse marathon en hebben zich pas 's ochtends bij de club aangesloten. De kans is groot dat ze nog eens terug komen. Chris op 't Hof van de organise rende stichting Flash-Lan is dik tevreden over het verloop van de eerste LAN-party. Van de nega tieve verhalen die deze week verschenen over het illegaal downloaden tijdens LAN-par- ty's wil hij niets weten. „Als het voor eigen gebruik is, mag dat gewoon." De stichting Flash-Lan wil van af nu vier keer per jaar een LAN-party organiseren.De eer ste party duurt nog tot van avond 18.00 uur. De verrichtin gen zijn via twee webcams te volgen op de website www.flash-lan.nl Vrachtverkeer zorgt voor veel overlast in de Thoolse binnenstad. foto Willem Mieras KAMPERLAND - Op het par keerterrein aan de Campense- weg 2 in Kamperland vindt morgen een openlucht-recrea- tiedienst plaats. Voorganger is D. de Koning, ziekenhuispastor uit Vlissingen. De dienst begint om 10.30 uur. Advertentie OUDEN BOEKEN EN In september organiseren wij naast een kunst- antiekveiling ook een boeken- en prentenvciling Op deze veiling komen onder andere 3 belang rijke bibliotheken uit particulier bezit onder de hamer. Indien u oude boe ken of prenten heelt en deze wilt laten veilen, dan is er nu een uitgelezen kans om dit met succes te doen. Wij komen graag vrijblijvend bij u langs om één en ander te taxeren. Ons adres Herengracht 74, Middelburg. Voor verdere informatie: tel. 0118- 650680 of www.zeeuwsveilinghuis.nl REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Jeanne de Nijs THOLEN - De man met zijn bestelauto heeft mazzel. Hij kan parkeren op een plaatsje, tegenover de C1000 in Tholen, dat zojuist is vrijgekomen. „Je vindt hier niet zo snel een plek je", weet zijn echtgenote die met een gevuld boodschappen- wagentje de winkel komt uit rijden. „Dat is hier altijd een probleem. In Halsleren is meer parkeergelegenheid bij de winkels". In die paar zinnen vat ze de vrees van de ondernemers in de stad samen. Die zijn als de dood dat de Thoolse consu ment de brug over gaat om boodschappen. Het is er hun daarom alles aan gelegen een einde te maken aan de par keerproblemen en verkeers chaos in de binnenstad. Ze hebben maatregelen bedacht om de doorstroming van het verkeer te verbeteren, opstop pingen bij de winkels op de Eendrachtsweg en Botermarkt te voorkomen en meer par keergelegenheid te creëren. Zo moet een aantal straten weer tweerichtingsverkeer worden. Het verzinkbare paaltje dat de gemeente aan het begin van de Botermarkt wil plaatsen moet, zo vinden de ondernemers, vijfentwintig meter verder worden gezet. In het 'gewon nen' stuk ontstaat dan een ex tra laad- en losmogelijkheid, waardoor opstoppingen in de Eendrachtsweg worden voor komen. De ondernemers vinden het ook belangrijk om een zoge naamde blauwe zone op de Eendrachtsweg, Markt en een stukje Molenvlietsestraat in te voeren. Automobilisten kun nen in een blauwe zone maxi maal een uur parkeren met een parkeerschijf. Daarmee willen de winkeliers voorkomen dat mensen die in de omgeving wonen of werken de parkeervakken een hele dag bezet houden. Ze hebben de bewoners van de binnenstad van de suggesties op de hoogte gebracht, en gevraagd om een reactie. Positief Wethouder L. van Doorn is po sitief over de aanpak van de ondernemers, over het feit dat ze willen meedenken over een oplossing én daarbij ook de mening van andere belangheb benden laten meewegen. Over de voorgestelde oplossingen is hij minder enthousiast. Verplaatsing van het paaltje in de Kerkstraat lokt volgens hem weer parkeren op die plaats uit. „Dan staat het daar binnen de kortste keren weer vol". Van Doorn mist verder onder meer een financiële onderbou wing bij het verhaal van de blauwe zone. „De politie heeft geen tijd om parkeerschijven te gaan controleren, en voor de gemeente is het financieel niet haalbaar daarvoor speciaal een controleur in dienst te ne men. Zonder handhaving heeft een blauwe zone totaal geen zin". Zijn reactie brengt de herhaalde parkeercontroles van de politie bij de winkels in Tholen-stad in herinnering. Menigeen vond al een 'prent' onder de ruitenwisser voor het parkeren buiten de vakken. Van Doorn verklaart dat daar een puur juridische aanleiding voor is. „Voertuigen moeten een bepaalde ruimte hebben om te kunnen keren. Wanneer die ruimte er niet is, en er ont staat daardoor schade, is de gemeente aansprakelijk". Parkeerschijf De meeste mensen die de win kels op Botermarkt en Een drachtsweg in- en uit lopen zien gebruik van de parkeer schijf wél als een oplossing, la ten ze weten. Van Doom's ver haal over het probleem met de handhaving wordt door me nigeen weg geschamperd; de politiecontroles blijken hier en daar behoorlijk kwaad bloed te hebben gezet. De bekeurin gen hebben overigens maar deels effect gehad. Langs de zelfde stoeprand staan nu weer auto's geparkeerd De ene be stuurder kijkt verbaasd op - „waar staat dat dan?" - bij de vraag of hem bekend is dat daar niet geparkeerd mag wor den, de ander heeft wel ge hoord van de bekeuringen. „Mijn vrouw gaat om bood schappen, ik blijf in de auto", meldt een van de bestuurders een oplossing. Vóór mevrouw naar de bakker loopt wil ze nog wel kwijt: „Moet je hier 's och tends rond half tien eens ko men. Dan staan er hier nog vrachtwagens ook, kun je niet voor-of achteruit". Eigenaar J. Stroot van de C1000 consta teert dat de politie wel degelijk tijd heeft voor controles. „Nu schrijven ze ook iedere week bonnen, liefst twee keer per week". De winkelier is er van overtuigd dat de blauwe zone werkt. De omgeving telt 43 parkeerplaatsen. Stroot: „Met een beetje geluk zijn er hier vlakbij zes die wisselend vrij komen, De rest is langere tijd bezet". Erg veel reacties zijn er in zijn winkel nog niet binnengeko men op de voorstellen van de ondernemers. Van de zes for mulieren is er een van een om wonende die de blauwe zone niet zo ziet zitten. De overige zijn volgens Stroot positief, met hier en daar een nuance ring. Dat er niet meer reacties zijn binnengekomen kan vol gens hem twee redenen heb ben. Of iedereen is het met de voorstellen eens, of een deel van de vijfhonderd aange schreven omwonenden is nog met vakantie. Leefbaarheid Stroot benadrukt bij zijn ver haal dat de ondernemers ge woon willen dat het prettig boodschappen doen is in Tho len. „Zoals het nu gaat jaag je de mensen uit Tholen weg. Dat gaat op den duur ten koste van de leefbaarheid. En behoud van de leefbaarheid is ook een zaak van de gemeente. We moeten er met zijn allen aan werken" door Maurits Sep GOES - De onrust binnen LPF Zeeland is nog allerminst be zworen. Een bespreking van het Zeeuwse en het landelijke be stuur van LPF met drie ontevre den Zeeuwse leden heeft beide kampen niet tot elkaar kunnen brengen. Integendeel, het ge sprek heeft slechts opnieuw tot verwarring en onenigheid ge leid. Op initiatief van het hoofdbe stuur van de Lijst Pim Fortuyn vond donderdagavond in Ber gen op Zoom een ontmoeting plaats om over de onvrede te praten. Iedereen leek tevreden uit elkaar te gaan, maar gisteren bleken weer afwijkende versies van de gemaakte afspraken te bestaan. Volgens bestuurslid R. Muste van LPF Zeeland was afgespro ken dat de ontevreden leden het zittende bestuur zouden erken nen en dat pas na de Provinciale Statenverkiezingen van vol gend jaar maart een nieuw be stuur zal worden gekozen. T van Dillen, lid van het hoofd bestuur van LPF, bevestigde die versie. „Helemaal niet", stelde D. Quist, één van de ontevrede nen. „We hebben juist afgespro ken dat we de algemene ledenvergadering in september in Rotterdam afwachten en zo snel mogelijk daarna een Zeeuwse ledenvergadering houden. Daar zullen we begin nen met de voorbereidingen voor het kiezen van een nieuw bestuur." Eenheid Volgens Quist erkennen de ver ontruste leden het zittende be stuur van LPF Zeeland nog steeds niet als bestuur, maar slechts als interim-bestuur. Hij benadrukt daarbij dat hij en zijn medestanders geen dissi denten zijn. „We zijn willen geen afsplitsing, we willen niet twee partijen, maar juist een heid, één LPF Zeeland." Volgens Van Dillen beraadt het hoofdbestuur zich nu op de situ atie. „Ik weet nog niet hoe we hiermee moeten omgaan. Eigenlijk lagen er hele duidelij ke afspraken Ik heb iedereen nog maar eens gebeld en alleen de ontevreden leden denken er anders over. Het komt erop neer dat we dus drie uur voor niks hebben zitten praten." Van een royement van de Zeeuwse groep ontevredenen kan geen sprake zijn, stelde Van Dillen. „Dat beslist het bestuur niet, dat beslissen de leden. Maar zover zijn we ook nog he lemaal niet. Ik vind dat we ons nu eerst maar eens moeten rich ten op de komende gemeente raadsverkiezingen. Die zijn veel belangrijker." MIDDELBURG - In zijn woon plaats Middelburg is woensdag W. Veenhoven overleden. Veenhoven, die 76 jaar oud werd, was jarenlang werkzaam in de jeugdzorg en meer dan twee decennia voorzitter van het Middelburgs Muziek korps. In 1958 trad Veenhoven bij de Vereniging Kinderzorg in dienst als maatschappelijk werker. Hij zou opklimmen tot directeur van de Vereniging Pro Juventu- te en - nadat deze organisatie fuseerde met de Stichting Ka tholieke Jeugdbescherming - tot directeur van Jeugd en Ge zin, later Jeugdzorg. Op 59-jarige leeftijd ging hij met de vut. Als vrij williger bleef hij zich inzetten voor de SOS Telefonische Hulpdienst en de Kindertelefoon. Vanaf 1993 maakte Veenhoven deel uit van het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen. Hij was daarnaast ruim 22 jaar voorzitter van het Middelburgs Muziek Korps, waarvoor hij in 1992 de zilveren KNF-speld ontving. Maandag om 12 uur is de crema tieplechtigheid in het cremato rium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 in Middelburg. Na afloop is er gelegenheid tot con doleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 49