Filmfestival ontbreekt in promotie PZC 479,- Parkeren in Oostkappelle Freaks gamen en scoren bestandjes De WesterscheWe vitaal vooRVoeas Nog één keer griezelen Voor een zorgzame begeleiding Gazelle Rocca 14 Vlissingen prijst stad aan Laat ze niet vallen 0 het is goed om hier. even bij stil te staan zaterdag 3 augustus 2002 door Ron Magnée VLISSINGEN - Alle clichés ko men in de nieuwe promotiefilm van de gemeente Vlissingen aan bod: het straatfestival, het Ma ritiem Muzeeum en de boule vard. Althans, bijna alle clichés. Beelden van het festival Film by the Sea schitteren door afwe zigheid. En dat terwijl de feeste lijke première van de pr-film juist tijdens Film by the Sea staat gepland. Sinds eind vorig jaar is filmma ker T. Dirne ermee bezig: een promotiefilm voor de gemeente Vlissingen. Dit weekend wor den de laatste beelden gescho ten. Een paar oude panden in de binnenstad worden vereeuwigd evenals het windorgel en de ge vangenpoort. Doordat er vanaf oktober vorig jaar tot en met dit weekend wordt gewerkt, valt Film by the Sea net buiten de draaidagen. De film moet het dan ook zonder beelden stellen van het prestigieuze filmfesti val. Een woordvoerder van de gemeente Vlissingen geeft toe dat het festival ontbreekt in de rolprent. „Dan hadden we de draaitijd nog langer moeten maken en we de film niet op het festival kunnen presenteren." Ook filmmaker Dirne uit We- meldinge bevestigt dat er geen beelden van het filmfestival in de promotierolprent komen. Maar hij heeft er wel een oplos sing voor: „We stoppen er beel den van een affiche van Film by the Sea tussen. Bovendien heb ben we mooie luchtopnamen van Cinecity. Maar geen beelden van Film by the Sea, nee, want dan is hij al af." Wat er dan wél in de film te zien is: beelden van vier seizoenen Vlissingen. Zo zijn er herfst- beelden uit het Nollenbos te zien en legde de filmmaker te gen het einde van het jaar de kerstboom op het Stadhuisplein vast. Bovendien worden ook ou de zwart-wit filmbeelden uit 1920 gebruikt en in de film ver werkt. Al met al duurt de film 25 minu ten. Naast deze standaardfilm zijn ook nog aparte blokken ge maakt. Hierin worden bepaalde thema's verder uitgediept zoals recreatie en toerisme, onderwijs of economie. Doordat de film op dvd wordt uitgebracht zijn deze componenten direct op te roe pen en af te spelen. Filmmaker Dirne heeft niet alleen het ca merawerk en de casting gedaan, hij componeerde ook speciaal voor de film de muziekfragmen ten. Het hele project kost de ge meente Vlissingen ruim vijftig duizend euro. De première van de film is tijdens Film by the Sea op donderdag 12 september. Zo'n driehonderd relaties van de gemeente worden uitgeno digd om de film dan te komen bekijken. Waarom het college van B en W juist gekozen heeft voor het filmfestival? Omdat het evenement steeds meer naam en faam krijgt. Parkeerbonnetje uit een automaat in Oostkapelle. doorValeska Nastaly OOSTKAPELLE - „Het is buitengewoon gênant," zegt de Veerse wethouder Mari- am ter Roller (Verkeer). Ze reageert op de verkeerde spelling van Oostkapelle, zoals die op de parkeerkaartjes van de auto maat in de Waterstraat staat. Op de bon netjes staat de plaatsnaam namelijk met twee 'p's gedrukt, terwijl één vol doende is. „Ik zou eigenlijk niet eens weten wie daarover gaat. Die verkeerde spelling zou de parkeerwachters toch moeten opval len? Ik ben daar zelf altijd uiterst secuur op", zegt de wethouder. Hoe lang de kaartjes al met de verkeerde spelling worden afgedrukt, is niet bekend. Wel gaat de wethouder ervoor zorgen dat het euvel zo snel mogelijk verholpen wordt. „Ik stuur vanavond onmiddellijk een e-mailtje naar de gemeente", zegt de nog vakantievierende wethouder. foto Lex de Meester door Rosalie Buizer BERGEN OP ZOOM - Voor de derde en laatste keer speelt Stichting De Vier schaar deze zomer de openluchtvoorstel ling Huiveren in het Hof in stadspaleis Het Markiezenhof in Bergen op Zoom. Het enorme succes van vorig jaar deed de stichting besluiten ook dit jaar weer het muzikale griezelspektakel op te voeren. De voorstelling bestaat dit jaar uit een griezelstoet die leidt naar het Markie zenhof, met dit j aar nog meer griezelpop- pen. Daarnaast zijn de drie taferelen waaruit het stuk bestaat spectaculairder qua special effects en belichting. Het toneelstuk is opgedeeld in drie tafe relen die zich op verschillende plaatsen in het Markiezenhof afspelen. Het stuk speelt zich af in de Middeleeuwen en gaat over de markies van Bergen op Zoom, Jan van Glymes, bijgenaamd Jan Metten Lippen. De markies leefde van 1417 tot en met 1494 en stond niet bekend om zijn be stuurlijke kwaliteiten, maar om zijn meer dan vijftig nakomelingen. Er werd gefluisterd dat zijn voortplantingsdrift wel eens wat te maken kon hebben met een vreemde bobbel in zijn nek. Tot zover houdt het toneelgezelschap zich aan de geschiedenis van Bergen. Want vanaf hier wordt de werkelijkheid door Rob Paardekam KRUININGEN - Chips, cola en natuurlijk een computer. Veel meer heeft de gemiddelde 'lan- ner' niet nodig, zo bleek gisteren in Ons Dorpshuis in Kruinin- gen. Daar zijn bijna dertig com puterfreaks bezig aan een drie dagen durende LAN-party. Tijdens zo'n party sluiten com puterliefhebbers hun appara ten aan op een centraal netwerk om vervolgens spelletjes tegen elkaar te spelen en bestanden uit te wisselen. Dat laatste ge beurde gisteren aan het eind van de ochtend dan ook volop. On danks dat het computerfeestje al ruim 24 uur bezig was, zaten de meeste deelnemers er nog op vallend fris bij. Gerard (16) uit Wolphaartsdijk heeft maar drie uur slaap achter de rug. Hij zit al weer druk te downloaden. „Ik kwam hier ei genlijk voor de spelletjes, maar het draait ondertussen meer op downloaden uit", zegt hij. „Er is zoveel te downloaden!" Ook zijn buurman Jan (16) alias Kill- a-lot uit Kloetinge is druk bezig met het uitwisselen van bestan den. „Het gaat hier wel 25 keer sneller dan thuis. Binnen twee minuten haal je een hele film binnen." De 15-jarige Gino uit Goes zegt omgetoverd tot in een griezelige en bloe derige geschiedenis. Jans enorme poten tie komt Dracula ter oren, die bij zijn bruiden tevergeefs voor nageslacht pro beert te zorgen. Hij lokt de markies naai zij n spookkasteel om af en toe een teugje uit zijn bobbel te nemen. De voorverkoop van de voorstelling be gint op woensdag 7 augustus bij het Hof of het VW. Volgend jaar start stichting de Vierschaar met een nieuwe voorstel ling: Schande van Sanne. Deze productie speelt zich wederom af in het Markiezen hof. vooral voor de spelletjes naar Kruiningen te zijn gekomen. Counter-Strike is zijn favoriet. Dat geld ook voor Dave en Pa trick, beiden 13 jaar oud, uit Middelburg. Zij zijn nog iets te jong voor een slopende drie- daagse marathon en hebben i zich pas 's ochtends bij de club I aangesloten. De kans is groot zal ze nog eens terug komen. I „Het is hier hartstikke leuk", al- dus Dave. Illegaal Chris op 't Hof van de organise- rende stichting Flash-Lan is dik tevreden over het verloop van de eerste LAN-party. „Het opbou wen heeft erg lang geduurd. Dat viel niet mee", vertelt hij. „Maar nu verloopt alles zonder proble men." Van de negatieve verhalen die deze week verschenen over het illegaal downloaden tijdens LAN-party's wil hij niets weten. „Als het voor eigen gebruik is, mag dat gewoon." De stichting Flash-Lan wil van af nu vier keer per jaar een LAN-party organiseren. De hoop is dat in de toekomst nog meer computerfreaks zullen ko men. De eerste party duurt nog tot vanavond 18.00 uur. De ver richtingen zijn via twee web- cams te volgen op de website www.flash-lan.nl. Spelletjes spelen en software downloaden, daar draait het om op de lAN-party in Kruiningen. foto Willem Mieras Per 1 september a.s. nieuw te openen kinderdagverblijf (op dit moment nog geen wachtlijst) KOWSSIM©^©!!^ WOUtA WMtKOTOJMl Wij leggen de nadruk op kwaliteit zowel naar de kinderen als naar de ouder(s)/verzorger(s) En staan voor: kwaliteit en professionaliteit wij bieden hele dagopvang aan Villa Valentijntjes van 0-4 jaar er zijn zowel particuliere- als bedrijfsplaatsen beschikbaar ruimte voor 46 kinderen, in vier verschillende groepen, wij werken met horizon tale groepen S een all-in pakket (luiers en reguliere babyvoeding zijn aanwezig) professionele leidsters, die dagelijks observatieformulieren bijhouden men kan gebruik maken van een spreekuur een pedagogisch werkplan om te kunnen garanderen, dat er meer plaatsvindt in de groepsruimte, dan de gebruikelijke verzorging kindbesprekingen om de ontwikkeling van het kind te bewaken wij stellen hoge eisen aan het te gebruiken speelgoed en leuke kinderboekjes en muziekinstrumentjes in een spannende kindvriendelijke omgeving openingstijden van 7.30 uur - 18.00 uur, zodat de ouders zonder organisatiepro blemen hun kind kunnen halen en brengen hele dagopvang geeft meer rust in het kinderdagverblijf wij zijn het gehele jaar geopend, zodat er in de vakantieperiodes niet naar alter natieve opvang gezocht hoeft te worden, m.u.v. de reguliere feestdagen Villa Valentijn voldoet aan de meest recente verordeningen, met de daarbij be horende vergunningen er is een directe lijn met de brandweer uw kind is bij ons verzekerd en lest best een enorme beschutte tuin in een pittoreske omgeving Kinderdagverblijf Villa Valentijn is gevestigd aan de Rouaansekaai 61, 4331 HC Middelburg Voor informatie kunt u bellen naar mw. A. M. Blansjaar, telefoonnummer 06-290 33 900 CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 A| Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kilskinderschevveg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder i - Voor een volledige en waardige verzorging van uitvaarten op Zuid- en Noord-Beveland - Overal te ontbieden - Dag en nacht bereikbaar - Alle voorzieningen om I thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen 1MEI! lit III E C R A F F. N I S V E R Z O R G I N G "uvu DE BEVELANDEN mtmaamttatmammmammammummmm J.C. Hoekman en getroffen door cpilcfoic dcrjoek. voorlichting vu een infolijn, foldcit en brochures, begeleide I epilepMcprojecten in ontwikkelingslanden Er is nog zoveel te doen. Giro 222111 r Nationaal Fpilcpsii 'ostbus 270,3990 GB ie Fonds l Houten J Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of ktjk op www hartstichting.nl Nederlandsex!/ Hartstichting Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschclde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde GIRO 65 65 00. Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 vogelbescherming, n sjaak van de walle gedenksteenstilist |u-jsi|nsuaajs>iuapa6@0)u! peut-a Met 3 versnellingen, trommelreminen en veiligheidsslot met anti-diefstalchip De Gazelle Rocca is een extra voordelige stadsfieis voor naar school, werk en winkel Onderhoudsarm, comfortabel en mooi om te zien. Ideaal voor het vervoeren van schooltassen en/of boodschappen Met 3 slijtvaste versnellingen, trommelremmen, onderhoudsarme roest vasts talen velgen en het nieuwe veiligheidsslot met anti-diefstalchip! Leverbaar in vele maten en met 10 jaar garantie op frame en vork. Kom kijken bij je Gazelle specialist: Fietsplus van de Velde Dorpsplein 20-21 Koudekerke ©0118-551264 Rijvvielcentrale Fietsplus Koudekerkseweg 51 Vlissingen ©0118-4125444 Fietswereld Dauwendaele Vrijlandstraat 55 Middelburg 0118-614994 Bij ieder overlijden staat de wereld een beetje stil. Tenminste, als er niet nog van alles geregeld moet worden. Monuta neemt uw zorgen uit handen met een totaalpakket van uitvaartzorg en -verzekeringen. Helemaal afgestemd op uw persoonlijke wensen, door een uitvaartspecialist die u kent. Al is het maar van gezicht. We kennen elkaar Monuta Uitvaartzorg en -verzekeringen Vlissingen, De Voorzorg-Sinke, Industrieweg 20, Tul (0118) 41 27 60 Bij een overlijden belt u 0800-023 05 50 Meer informatie? www.monuta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14