Alles klopt bij het HZ-toernooi PZC Minderhoud tweede in Oostkapelle Belangrijke zege Van de Vlist Doedee als gastrenster naar Tour Féminin Tennisjeugd vermaakt neutrale toeschouwers 15 Topschakers weten in Vlissingen waar ze aan toe zijn agenda De Meyer mag bij Hoek spelen De Pekelinge houdt twaalfde Supercross uitslagen Blessure paard nekt Van Lieren EK in Rome bij vrijdag 2 augustus 2002 doorEldridge Pentury DRIEWEGEN - Baukje Doedee doet als gastrenster mee aan de Tour de France voor vrouwen. De 25-jarige wiel- renster uit Driewegen, die on der contract staat bij het Nec- kermann Beneluxteam, rijdt in de Tour Féminin voor de Spaanse ploeg Sabeco Biskaja. Bij toeval kwam Doedee in contact met Sabeco Biskaja. „Via de Belgische wielrenster Cindy Bauwens, die ik ken, kwam ik in contact met de ploegleider van Sabeco, Denis Gonzales. Hij is een goede be kende van Cindy's vriend. Sa beco zocht nog een renster voor de Tour, en Cindy noemde toen mijn naam." Van het een kwam het ander. Doedee: „Het was al lang be kend dat wij niet aan de Tour mee zouden doen. Ik vond dat eigenlijk best erg. Vorig jaar heb ik eraan mogen proeven, daarom wilde graag nog 's mee doen." De Bevelandse wielrenster, die dinsdag tweede werd in Putte- Kapellen en woensdag als ne gentiende finishte in de Acht van Chaam, is klaar voor de Tour. „Ik heb een zware meer daagse in Duitsland achter de rug, daar heb ik ook heel hard voor moeten trainen. Vorig jaar moest ik mijn voorbereiding combineren met een baan van 32 uur in de week. Nu is mijn aanloop makkelijker verlo pen." Ze hoopt op een mooie koers. „De ervaring van vorig jaar heb ik, dat is wel prettig. Een jaartje ouder, een jaartje ver der, zo denk ik maar. Vorig jaar reed ik in de Tour steeds in groepjes weg, maar ik zat al leen nooit in de goeie groep. Ik hoop dat het nu beter zal gaan." De Tour Féminin start zondag met een ochtendetappe en een ploegentijdrit in Den Bosch en wordt op 18 augustus afgeslo ten met een individuele race te gen de klok in Parijs. Er doen dertien Nederlandse vrouwen mee. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Al negen maan- den voor aanvang van het zesde Hogeschool Zeeland Schaak toernooi regende het e-mails bij Hans Groffen van het organise rend comité. Allemaal van grootmeesters en meesters, die in Vlissingen mee wilden doen. Dat geeft eens te meer aan hoe het toernooi nationaal en inter nationaal bekend staat. „Alles klopt hier dan ook", legt Paul van Rooijen uit tijdens de laatste vergadering van het co mité voordat het toernooi be- gint. „Het zit hier zowel financi eel, speltechnisch als organi- J satorisch goed in elkaar. Ze i worden op tijd uitbetaald en de i huisvesting is prima in orde. 1 Schakers die hier een keer heb- ben meegedaan vertellen dat door aan anderen. Niet overal is het zo goed geregeld. Zelfs bij toernooien van de FIDE (de we reldschaakbond) krijgen ze maar de helft van het startgeld wat hen beloofd is of moeten ze er heel lang op wachten." „Vanaf november komen de aanmeldingen al binnen", vult Hans Groffen hem aan. „De top pers plannen dan al het volgen de jaar en willen weten of ze kunnen komen. Tegen een aan tal zeggen we 'ja', maar het me rendeel krijgt 'nee' te horen. We hebben maar een bescheiden budget. Vorig jaar, in de tijd van de gulden, zei iemand tegen ons: jullie toernooi heeft de uitstra ling van twee ton'. Maar in feite is het veel minder. Op een gege- vrijdag- Uil Motorsport Crosswedstrijd Aagtekerke. Klassen: 65cc, 85cc, 125cc en 250/500cc. Tevens brommercross en fietscross voor jeugd. 1 Aanvang trainingen 13.30 uur. Wedstrij- den 15.45 uur. Organisatie: MC De Peke- linge. Locatie: terrein op hoek van Aagte- I kerkeseweg en Pekelingseweg. UB Paardensport Jumping De Weel paarden LR en PC De Weelruiters. 9.00 uur: klasse B. 10.00 uur: klasse L. 12.30 uur: klasse M. 14.00 uur: klasse Z. 15.00uur: klasse ZZ. Locatie ter rein familie Huige van Dijke, Brilletjes- dijk, Nisse. MM Tennis Zeeland Open rolstoeltennistoernooi. Locatie: LTC De Stoof in Koudekerke. Aanvang: 12.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk: PSV Al - Borsels Elf tal (19.30 uur, Lewedorp). West-Zeeuws-Vlaamse selectie-Hoek. Terrein Biervliet. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag Paardensport Springen LR en PC Walcheren. 9.30 uur: klassiek pony klasse B. met aansluitend de klassen L, M en Z. 10.30 uur: progres sief pony's klasse B, mert aansluitend de klassen L, M en Z. 11.30 uur: klassiek paarden klasse B, met aansluiten pro- BIERVLIET - De Belg Gunther de Meyer voetbalt komend sei zoen bij Hoek. De overschrij ving van de verdediger is giste ren rondgekomen. De Meyerdie al een paar dagen bij Hoek traint, speelde jaren- lang in België op het hoogste ni veau en kwam uit voor RWDM, AA Gent en Beveren. Hoek on derhandelde met De Meyer toen bekend werd dat René Klomp naar Cyprus vertrok. ven moment is het geld op en moeten we aanvragen wel af wijzen." Daarnaast wil de organisatie elk jaar ook wel wat topscha kers aantrekken die zich niet zelf hebben aangemeld. Voor hen moet ook startgeld overblij ven. Dit jaar is de Bulgaarse An- toaneta Stefanova daarvan een voorbeeld. „Haar wilden we hebben omdat zij de regerend Europees kampioene is." Stefa nova verzorgt morgenavond, een dag voor het begin van het toernooi, ook het schaaksimul- taan. Ook lukte het de organisatie nog om op het laatste moment groot meester Michael Gurevich te contracteren. Vorige week had Groffen een e-mailtje naar de Belg gestuurd die deze week meedoet aan het Lost Boys- toernooi in Amsterdam. Tot gis teren had de oud-winnaar van het HZ schaaktoernooi niet ge reageerd. Maar het bleek dat hij nog niet in zijn mailbox had ge keken. „Toen hij ons bod zag, heeft hij meteen gereageerd. Hij komt niet al op zondagavond spelen, maar begint op maan dag. Hij heeft de eerste ronde dus een bye. Maar we zijn wel heel blij met hem. Nu hebben we ruim de sterkste bezetting ooit", aldus Groffen. Van Wely Groffen geeft toe dat hij ook graag de Nederlandse topper Loek van Wely naar Vlissingen had gehaald. Van Wely geeft echter de voorkeur aan datzelf de Lost Boys-toernooi.,Hij is in gressie paarden klasse B. 14.30 uurpaar- den klasse L, M, Z en ZZ, met aansluitend jachtparcours. Locatie: Manege Stal De Kroo, Boomdijk, Nieuw en St. Joosland. HU Schaken Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi. Simultaan schaken met Antoaneta Ste fanova. Locatie: Hotel Arion aan de bou levard in Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. Tennis Wielrennen door Willy van Leeuwen CLINGE - Mooi tennis spelen. Dat hebben de talentvolle spe- Iers en speelsters van het K4- jeugdtoernooi in Clinge in petto voor de neutrale toeschouwers. Vooral in de jongens dubbel 16 jaar worden er aantrekkelijke wedstrijden gespeeld. Het duo Joos/Maenhout won gisteren met 6-3 6-4 van Strijd- onk/Voorbrood en Audenaerd- /Van Broekhoven deed goede zaken door De Meijer/Schut j alsnog te passeren. De eerste set I verloor Audenaerd/Van Broek hoven met 4-6, maar daarna de positie om zijn toernooien uit te kiezen", legt Van Rooijen uit. „Dat toernooi in Amsterdam is pas zondagmiddag afgelopen en wij beginnen 's avonds. Het is heel zwaar om dan naar Vlissin gen te komen en nog een partij te spelen. Verliest hij daardoor een keer, dan raakt hij gelijk veel ra- tingpunten kwijt. Dat risico wil hij niet nemen." Voor Friso Nijboer, die ook op het Lost Boys-toernooi actief is, liggen de zaken anders. De Am sterdamse grootmeester is nog niet zover dat hij toernooien kan laten schieten. Hij komt dus zijn titel (in 2001 werd hij gedeeld eerste met Van Wely en Jeroen Piket) gewoon verdedigen. Van Rooijen: „Hij wordt direct na afloop van het toernooi in Amsterdam hierheen gereden. En dan speelt hij 's avonds nog mee." De andere namen die op het affi che prijken, zijn die van Sergey Tiviakov, Erik van den Doel, de Russen Pavel Tregubov en Vya- cheslav Ikonnikov (oud-win naar) en de Duitser Igor Kleg (oud-winnaar). En daarnaast doet er natuurlijk ook een groot aantal Zeeuwen mee. Van Rooijen: „Want een Zeeuwse schaker mag zich geen fanatiek schaker noemen als hij hier niet meedoet." Conservatief Wat volgens Van Rooijen ook de kracht van het toernooi is, is het conservatisme. „Maar dan wel in de goede zin van het woord. Wij gaan hier geen gekke dingen doen. Als bijvoorbeeld overal in negen ronden wordt geschaakt, gaan wij dat niet in acht of tien ronden doen. De spelers moeten weten waar ze aan toe zijn. En als zij zien dat wij hier normaal bezig zijn, komen ze graag spe len. Een ander voorbeeld is de speeltijd per partij. De FIDE wil de partijen korter maken. Er zijn al tijden genoemd van drie uur per partij, da's om de sport aantrekkelijk te maken voor de televisie. Dat lukt natuurlijk nooit en wij gaan daar niet in mee. Wij houden het op vijf uur. Dat is vertrouwd voor de scha kers. Dat zijn over het algemeen ook conservatieve mensen." Zeeland Open rolstoeltennistoernooi. Locatie: LTC De Stoof in Koudekerke. Aanvang: 9.00 uur. Triatlon Schotsmantriatlon. Vijfde wedstrijd voor het Ironman wetsuit triatloncircuit. Aanvang: 18.00 uur. Afstanden: kwart, achtste en mini. Inschrijven in de kantine van recreatiecentrum De Schotsman, Schotsmanweg te Kamperland. Voetbal Vierde Maximaal TV -toernooi. Organi satie: s.v. Heinkenszand. Met deelname van Arnemuiden, Goes, Kloetinge en Heinkenszand. Aanvang duels 18.00 uur. Locatie: sportveld van Heinkenszand. Vriendschappelijk. Bruse Boys-Strijen, Terneuzen-Kruiningen, VVC'68-Zeeland Sport, Oostkapelle-Zwart Wit'28, Veere- Walcheren. Aanvang: 14.30 uur. Het organisatiecomité van het HZ-schaaktoernooi. Van links naar rechts, bovenste rij: Frans Rikumahu, Paul van Rooijen en Peter Bikker. Onderste rij: Cees Rou, Johan de Wolf, Gerard de Winter en Hans Groffen. foto Lex de Meester van onze sportredactie OOSTKAPELLE - Andries Minderhoud uit Grijpskerke is er niet in geslaagd om de skeelerwedstrijd over 45 minuten en twee ronden in Oostkapelle op zijn naam te schrijven. In de eindsprint moest hij de eer laten aan de Belg Miquel Verleene. In de vierde wedstrijd voor de Luctor Bel- tingcup stond op het snelle parcours in Oostkapelle een sterk internationaal veld van zestig rijders aan de start. Het werd een harde wedstrijd waar Henk Lankhof (Aal ten), Herjan van den Heuvel (Schijndel), Andries Minderhoud, Niels Wisse en een aantal sterke Belgen het tempo waardoor het peloton al snel in stukken brak. Twintig minuten lang raasde er een kop groep van twintig maan voor het achtervol gende peloton uit. Henk Lankhof verhoog de zijn slagritme en de kopgroep bestond nog maar uit vijf man, onder wie de Zeeuw se favoriet Minderhoud, Lankhof, Van den Heuvel en de Belgen Verleene en de snelste vrouw Tine Jonckheere. In de eindsprint kwam Andries Minderhoud net tekort en de zege was voor de Belg uit Oostende Miquel Verleene. Jeugdrijder Herjan van de Heuvel completeerde het erepodium Ondanks de tweede plaats van Minderhoud versterkte hij zijn leidende positie in het klassement voor de Luctor Beltingcup naar 99,3 punten voor Kees de Goffau (Rilland) met 72 punten en Niels Wisse (Waarde) met 64 punten. 22e Ronde van Burgh-Haamstede voor Elite-en Neo-amateurs en Sportklasse A. Start. 19.00 uur. Afstand: 80 km. Start en finish in de Noordstraat. zondag Üt Beachvolleybal Masters Series. Mannen en vrouwen. Locatie: Badstrand, Vlissingen. Aanvang partijen: 9.30 uur. Finales: 16.00 uur. ■HSchaken Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi. Eerste ronde. Locatie: Hogeschool Zee land aan de Edisonweg in Vlissingen. Aanvang: 18.30 uur. 19! Tennis Zeeland Open rolstoeltennistoernooi. Locatie: LTC De Stoof in Koudekerke. Aanvang: 10.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk. RCS-Hontenisse, Koewacht-Clinge, Axel-RIA, Steen 2-Phi- lippine, Steen-Lokeren beloften (18.00 uur). Indien niet anders vermeld aan vang: 14.30 uur. kwamen ze in het goede ritme en waren ze niet meer te stuiten. Ze wonnen met 6-0 6-2. Van Broekhoven/De Maagt had weinig problemen met Strijd- onk/Voorbrood en zegevierde met 6-1 6-4. Ahsley Dieleman won tweemaal. Ze won bij de 10-jarigen van Joyce Maas met tweemaal 6-0 en ook tegen Eli- ne Wajon kende ze geen grote weerstand. Deze partij won ze ook met 6-1 6-2. Leome Agten werd winnares in de poule met Eline de Maagt en Ilse van Broekhoven. Agten won met 6-2 4-6 en 6-2 van De Maagt en Van Broekhoven werd met 6-0 6-1 verslagen AAGTEKERKE - Op het cross terrein aan de Aagtekerkseweg in Aagtekerke wordt vanavond de twaalfde editie van de Super cross gehouden. Het motor sportspektakel, dat georgani seerd wordt door MC De Pe kelinge, maakt voor het eerst deel uit van het Open Zeeuws kampioenschap. De organisatie heeft dit jaar te maken met een overvol deelne mersveld. Een kleine tweehon derd crossers zijn verdeeld in verschillende categorieën (bromfietsklasse, klasse tot en met 65 cc, 85cc, Off the Road en Local Hero's, veteranenklasse vanaf 37 jaar, 125cc en 250/500cc). Zeeuwse inbreng is er onder anderen van Casper Ovaa en Erik van der Wekken. Van buiten de provincie komt een groot aantal toppers, onder wie Jarno Verkorevoort, Rob van Vijfeijken, Ivo Vink, Owen Delaney, Ken Vermeer, Patrick Belon en Gert-Jan Vorsten- bosch. Hoogtepunt van de avond wordt de superfinale Daarin gaan de beste tien rijders uit de 125cc- klasse en de toptien van de 250/500cc-klasse de strijd met elkaar aan. Aanvang van de training is 13.30 uur De wedstrijden be ginnen om 14.30 uur De super finale begint om 21.00 uur. De Engelsman Owen Delaney komt speciaal voor de Super cross naar Nederland. foto Dirk-Jan Gjeltema door Willy van Leeuwen CADZAND - Annemarijn van de Vlist heeft een belangrijke zege geboekt in de enkel 6 van het Haaietandentoernooi in Cadzand. Van de Vlist won haar eerste poulewedstrijd tegen Astrid Steyaert en moest stevig aan zetten om de strijdvaardige Steyaert van zich af te houden. Van de Vlist sleepte er tweemaal een krappe 6-4 setwinst uit, maar dat was wel voldoende voor de overwinning. Edith Rompa won opnieuw in de enkel 7. Ze versloeg Joke van Muyen met 6-1 4-6 en 6-3. Ook Daphne Panman kwam weer tot winst. Ze versloeg met 6-4 6-1 Joke van Muyen. In de mannen enkel 6 zijn er twee hal ve finalisten bekend. Favoriet Helmund Rutt werd uitgescha keld door Jeroen van Teijlingen, die de als eerste geplaatste spe lermet 6-0 6-2 wist te verslaan. Bruce Corveleijn is nog steeds favoriet voor de eindzege, want hij won met 6-3 6-1 van Joost van Rossem. Michiel Standaard liet Albert Maas uit Breskens alle hoeken van het veld zien, waardoor Standaard met tweemaal 6-0 doorstroomde naar de halve fi nales. In de mannen dubbel 5 plaatsten het koppel De Geus/ De Geus zich voor de halve fina les na een 7-6 4-6 en 6-1 zege op Van Remortel/Schillemans. Haringtoernooi Harry de Jonge en Wilfied van Overloop hebben de halve fina les bereikt in de mannen dubbel 6 van het Open Haringtoernooi in Biervliet. Het Tiola-duo speelde in de kwartfinale tegen de altijd strijdvaardige Jack Geelen en de solide spelende Mark Praas. Harry de Jonge en Wilfried van Overloop hielden hun tegenstanders vanaf het be gin goed onder druk, waardoor ze vaak aan het net konden af maken. Zowel in de eerste als tweede set werd Geelen/Praas snel gebro ken, waardoor De Jonge/Over loop met 6-3 en 6-2 zegevier den. Paul Kuhlmann en Abi van Lare gaan door naar de halve fi- Skeeleren Oostkapelle. Wedstrijd Luctor Belting cup. 45 minuten en twee ronden. Man nen: 1. Miquel Verleene (Oostende (B)), 2. Andries Minderhoud (Grijpskerke) 3. Herjan van de Heuvel (Schijndel) 4. Henk Lankhof (Aalten), 5. Niels Wisse (Waarde 6. Nico van Bergeijk (Lelystad), 7. Ste ven Kyndt (Westkerke (B)), 8. Cor Varen kamp (Bunschoten), 9. Andre van den Burg (Delft) 10. Jaap van Tatenhove (Ax el), Vrouwen: 1 Tine Jonckheere (Beke- gem (B)), 2. Sonja Kolijn (Rotterdam). Tussenstand: 1 Andries Minderhoud 99.3,2. Kees de Goffau 72,3. Niels Wisse 64,4. Leo Janse 63,5. Jaap van Tatenho ve 60, 6. Rinus Wisse 60, 7. Paul Naes- sens 56,8. Henk Schouwenaar 53,9 Her jan van den Heuvel 47,10. Sven Mallezie 47. Sportprijsvragen Uitslag Lucky Day d.d. 01-08-2002. 02-24-25-27-28-29-30-31-32-33-37-40- 46-55-61-67-69-73-75-76 (onder voorbehoud) Tennis Terneuzen. De Vliegende Hollandertoer- nooi. VE 3: S. Maenhout-T van den Dik- kenberg 6-2 6-2, VE 5: N. de Schep- per-J de Wit 6-4 7-5, A van Loo-L. de Jong 6-1 3-6 6-3, VE 7: A Meeuse-A Lambert 6-3 4-6 6-1, VE 8: S van Stra- ten-M. van Strien 6-3 7-5, A. Neve-E. Meijer 6-0 6-1, J. Verschelling-S. de Waal 6-1 6-2, N. de Schoolmeester-J. Salalila 6-2 4-6 7-5, J. verschelling-M. Veraart wo, I. Schoonakker-M. Mattele wo, VD 3: Boogaard/de Witte-Van den Dikkenberg/De Wit 6-4 7-5, VD 5: Bod- daert/Hoogstad-Van Loo/Jansen 7-6 6-4. VD 7: Van Broekhoven/Van Boom- -Fieret/Meeuse 6-1 6-0, ME 3" A Bau- wens-P. Marteyn 1-6 7-5 6-1, M. Leeu wenburg-O. van Quekelberghe 6-7 7-3 6-4, ME 4: T. van Dijk-R van Kessel 6-3 6-3, M. van de Hout-M. Flikweert 6-3 6-1, ME5: M. van der Windt-M. Flikweert 6-0 6-7 6-3, C. de Jonge-B. Dutree 6-1 6-7 6-1,. G. Louweret-K. Kommers 6-4 ROME - Het gisteren begonnen Europees kampioenschap voor Young Riders is alweer afgelo pen voor Laurens van Lieren. De Zeeuwse dressuurruiter kan niet in actie komen door een blessure van zijn paard Hexa gon's Rubiquil. Het paard liep in Rome door de slechte staat van de bodem een infectie op aan het been. Het is voor de twintigjarige Van Lieren een fikse tegenslag. Als kanshebber voor de Europese titel liet hij het WK voor jonge paarden (nu in het Duitse Ver den) schieten. Door de blessure van Rubiquil staat hij in zijn laatste Young Ridersjaar zeker met lege handen. De negentienjarige Thamar Zweistra presteerde goed in Ro me. Met Hexagons Kyrain be haalde ze een score van 69,59 procent. Daarmee staat ze nu tweede. Het Nederlands team van Young Riders verdedigt in Italië de titel. nales in de dubbel 7. Ze wisten de favorieten Robert de Graeve en Gerry van der Zalm uit te schakelen in drie sets. Na 6-3 en 3-6 in de eerste twee sets sloe gen Paul Kuhlmann en Abi van Lare hun slag in de derde set, die ze dan ook met 7-5 wisten te winnen. Frank de Bock en Theo Haver- beke maakten geen misstap te gen David Luteyn en David Mullaert en plaatsten zich dankzij een 7-5 6-2 zege voor de halve finales in de dubbel 8. Pe tra van Strien en Anja van Dam me behaalden hun eerste poule zege in het vrouwen dubbel 7. Miriam de Gijsel en Vivan de Bock konden het niet redden en verloren met 6-2 7-5. Groede De jaartjes beginnen te tellen, maar de beweeglijkheid en vooral het spelinzicht is nog erg goed. De opslag is keihard en scherp. We spreken over Fred Elliott en Rinus Witte, twee rou tiniers die gisteren schitterden op de eerste wedstrijddag van het veteranentoernooi in Groe- de. Fred Elliott en Rinus Witte stonden tegenover elkaar in de enkel en maakten er een aan trekkelijke wedstrijd van. De eerste set was voor de geslepen Fred Eliott met 2-6, maar die zelfde score behaalde Rinus Witte in de tweede set: 6-2. Bei de ervaren spelers maakten er in de derde set een echte thriller van. Tot in de tiebreak werd er flink, maar sportief gestreden en deze maal was het Rinus Wit te die de winst pakte en door gaat naar de halve finales. Bert van Schouwen deed het ook prima. Hij had geen proble men met Hans Bouman en won met 6-16-2 en is eveneens halve finalist. Ben Sanders was met 7-5 6-3 de baas over Hans van Kruiningen, terwijl Simon Kruit verder gaat ten koste van Van Opdurp, die met 6-3 6-1 werd uitgeschakeld. In het vrouwendubbel 40+ bereikten de duo's Vervaet/de Vries en La gendijk/Visser de halve finales. Vervaet/de Vries won met twee maal 6-0 van Van 't Westeinde/ Janse en Lagendijk/Vissser schakelde Witte/Pieters uit met tweemaal 6-3. 6-2, ME 6:1. Vermeulen-J. Versprille 1-6 6-46-2, D. Vantricht-W. Letink 6-1 6-1, MD 3: Langeraert/Blackman-Marteyn- /Hendrikse 4-6 6-46-2, Blackman/Black- man-De Witte/Van Poecke 6-3 7-5, MD 5: De Schepper/d'Hooghe-Van Bremen- /de Waal 6-3 6-3, Hoek/Martens-Mat- thijssen/Zegers 6-2 6-1, De HeusA/an der Windt 6-3 6-4, Kommers/Houg 6-3 4-6 6-3, Hoek/Martens-Dutree/de Jon ge 6-3 6-3. Biervliet. Open Haringtoernooi. VD 7 Van Strien/Van Damme-De Gijsel/de Bock 6-2 7-5, VD 8: Arens/Mullaert-No- tebaart/Gernaert 6-4 7-6, MD 6: De Jon geman Overloop-Geelen/Praas 6-3 6-2, MD 7: Kuhlmann/Van Lare-De Graeve- /van der Zalm 6-3 3-6 7-5, GD 7: De Zeeuw/Willemsen-Willemsen/Bonde- wel 6-2 6-0, GD 8: Van Liere/de Haan-Vervaet/Raymakers 6-2 6-3, Van Minnen/Van Minnen-Scherbeijn/Delo- bel 7-5 6-1, Verplanke/Verplanke-Ver- hage/Benne 6-1 7-5, Cadzand. Haaietandentoernooi. VE 6: A van de Vlist-A. Steyaert 6-4 6-4, VE7: E Rompa-J. van Muyen 6-1 4-6 6-3, D. Panman-J. van Muyen 6-4 6-1, ME 6: H. Rutt-J. van Teijlingen 6-0 6-2, B. Corve- leijn-J. van Rossem 6-3 6-1, ME 7: M. Standaard-A. Maas 6-0 6-0, ME 8: P. van geel-U. Bresser 6-0 6-4, MD 5: De Geus- /De Geus-Van Remortel/Schillemans 7-6 4-6 6-1, GD 7: Mooibroek/Mooi- broek-Hofland/de Bruin 6-2 6-2, Clinge. K4-jeugdtoernooi ME 10 jaar: A Dieleman-J. Maas 6-0 6-0, L. Roe- land-J. Maas 6-0 6-0, ME 12 jaar: A. Di- eleman-E, Wajon 6-1 6-2, ME 14 jaar: l van broekhoven-E.de Maagt 7-5 6-1L. Agten-E. de Maagt 6-2 4-6 6-2, L. Agte- n-l van Broekhoven 6-0 6-1, MD 12 jaar: Boeding/Vercruyssen-Van laeken/Jesoirens 6-1 6-0, Aerts/Roe- land-Van Laeken/Jesoirens 6-1 6-0, BoedingA/ercruyssen-Maas/Kolle 6-1 6-1. JE 10 jaar: S van de Gucht-J. Aerts 6-0 6-0, S. van de Gucht-M. van Landeg- hem 6-1 6-4, JE 14jaar: H van Broekho ven-W. Sarneel 6-0 6-1, JD 12 jaar: De Maagt/van de Guct-Houg/Neve 6-4 6-1, Houg/Neve-Aerts/lvens 6-4 6-3, JD 16 jaar: Joos/Maenhout-Strijdonk/Voor- brood 6-3 6-4, Audenaerd/Van Broekho ven-De Meijer/Schut 4-6 6-0 6-2, Van Broekhoven/de Maagt-Strijdonk/Voor- brood 6-1 6-4, Wielrennen Wateringen. Profcriterium. 1Van Dijk (Ned) 100 km in 2.16.24,2. Van Bon (Ned), 3. Leipheimer (VSt), 4. McE- wen (Aus), 5. Boogerd (Ned), 6. Van Velzen (Ned) Nijvel Ronde van het Waalse Gewest. Vierde etappe, Beauvechain - Nijvel: 1 Thijs (Bel) 164 km in 3.38.22,2. Eeckhout (Bel) 0.07,3, Geslin (Fra), 4. Klier (Dui). Al gemeen klassement: 1. Bettini 16.00.26, 2, Nardello 0.05,3. Leukemans (Bel) 0.08. Zwemmen Berlijn. EK. Mannen. 200 m vlinder, fina le: 1Esposito (Fra) 1.55,18,2 Siltjev(Oek 1.55,42,3. Poljakov (Rus) 1.55,62. 200 m school, finale: 1. Rummolo (Ita) 2.11,37, 2. Bernard (Fra) 2.11,77,3. Sloednov (Rus 2.11,82. 50 m rug, finale: 1, Rupprath (Dui) 25,05, 2 Theloke (Dui) 25,12, 3. Ki- zierowski (Pol) 25,52. 200 m vrij, ge plaatst voor finale: 1. Van den Hoogen- band (Ned) 1.46,21, 2 Brembilla (Ita) 1.47,61, 3. Rosolino (Ita) 1.48,33. 50 m school, geplaatst voor finale 1. Kruppa (Dui) 27,86, 2. Warnecke (Dui), Lisogor (Oek) 27,87. Vrouwen. 800 m vrij, finale: 1. Henke (Dui 8.23.83, 2. Risztov (Hon) 8 28.06, 3. Stockbauer (Dui) 8.30,97. 200 m wissel slag, finale: 1Klotsjkova (Oek) 2.11,59,2. Tsjerba (WRu) 2.13.04, 3. Kejzar (Slv) 2 14 24 100 m vlinder, geplaatst voor fi nale: 1. Moracova (Slw) 57,90. 2. Jedre- jezak (Pol) 58,57, 3. Kammerling (Zwe) 59,11.100 m rug, geplaatst voor finale: 1. Buschschulte (Dui) 1 01,31, 2. Zhivanes- ka|a (Spa) 1.01,48, 3. Komarova (Rus) 1.01,48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37