Nieuw Namen komt op Nederlandse kabel Veel volk op dorpsfeest Cadzand PZC PZC Consultatiebureau moet voorlopig over baby blijven waken hf I ff CT De mijne gaat naar de ruimte D&T presenteert kandidatenlijst voor nieuw Sluis Wandelen door natuurgebieden Dorp nu nog op Belgisch netwerk Vliegerfeest op strand Cadzand Eucharistie Lx L L L L J I podologie ^STEUNZOLEN 0800 - 0231 231 (GRATIS) 11 Jongen rijdt met auto tuin in Drankrijder neemt souvenir mee Rijbewijzen kwijt Diefstal vlees in Renesse Te kleine baarsjes opgevist Dieven condoomautomaat gepakt vrijdag 2 augustus 2002 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De zorg voor baby's en peuters in Zeeland moet voorlopig gewoon bij de thuiszorgorganisaties blijven. Dat zegt de Stuurgroep Integra le Jeugdgezondheidszorg. De zorg voor nul- tot vierjarigen kan op een later tijdstip gefa- seerd worden ondergebracht bij de GGD. Vanaf volgend jaar zijn de ge- I meenten verantwoordelijk voor de zorg voor nul- tot negentien- jarigen. De gemeenten in Zee land willen dan alle vormen van jeugdzorg, waaronder ook con sultatiebureaus van de thuis zorg vallen, onderbrengen bij de 1 GGD. De stuurgroep adviseert die fusie in fasen uit te voeren en de zorg eerst te laten waar die is. Vertegenwoordigers van de ge- meenten, de GGD Zeelandende drie Zeeuwse thuiszorgorgani saties zijn sinds november 2001 met elkaar in gesprek over de toekomst van de jeugdgezond heidszorg. De opgerichte Pro jectgroep Integrale Jeugdzorg heeft een advies voorbereid over de wijze waarop de jeugdzorg per 1 januari 2003 door gemeen ten bestuurd, geregisseerd en gefinancierd kan worden. Ook voor de praktische uitvoering wordt een plan gemaakt. De projectgroep spreekt de voorkeur uit, de zorg voor ba by's en peuters en die van de I grotere kinderen voorlopig ge scheiden te houden en de sa menwerking tussen de partijen I geleidelijk uit te bouwen via be staande en nieuwe initiatieven. Het argument daarvoor is dat een samenvoeging van de volle dige jeugdgezondheidszorg binnen één organisatie per 1 ja nuari praktisch niet haalbaar wordt geacht. Regie De regie komt vanaf het nieuwe jaar al wel bij de gemeenten te liggen en de bestuurlijke ver antwoordelijkheid voor de zorg van nul- tot negen tien jarigen bij het algemeen bestuur van de GGD. In de praktijk blijft het management van de thuiszorg CAD ZAND - Morgen en zondag vindt nabij standpaviljoen Ca- ricole op het strand van Cad zand voor de zestiende keer het vliegerfeest plaats. De festiviteiten beginnen beide dagen om 11.00 uur. Als vaste onderdelen staan muziek, vlie gerdemonstraties en stuntvlie gers op het programma. Zater dag kunnen de deelnemers zich ook bezighouden met stokbrood bakken, een lampionoptocht en een kampvuur, 's Avonds staat tot 23.00 uur vliegeren met licht op het programma. Zondag bestaat de mogelijk heid om vanaf 13.00 uur een vlieger te beschilderen. De be schilderde vliegers worden om 15.30 uur gezamenlijk opgela ten. Het vliegerfeest duurt zon dag tot 17.00 uur. KAPELLEBRUG - In de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken in Kapellebrug wordt maandagavond 5 augustus een speciale eucharistieviering ge houden. De viering, die begint om 19.00 uur, zal geheel in het teken staan van de vrede. verantwoordelijk voor de uit voering van de zorg voor nul- tot vierjarigen en de directeur van de GGD voor de zorg van vier- tot negentien jarigen. De stuurgroep wil dat er een commissie komt. Voorgesteld wordt in die commissie drie por tefeuillehouders volksgezond heid van de Zeeuwse gemeenten op te nemen, de drie directiele den van de Zeeuwse Thuiszorg organisaties, de directeur van de GGD en de projectleider in tegrale jeugdgezondheidszorg. Het Algemeen Bestuur van de GGD moet overeenkomsten af sluiten met de thuiszorgorgani saties en met de directeur van de GGD. Deze voorstellen worden binnenkort in de Zeeuwse ge meenteraden besproken. door Raymond de Frel CADZAND - Met een zorgelijke blik en in rappe pas struinde een moeder gistermiddag de Maria- straat in Cadzand af. Talloze mensen liepen haar op dat mo ment voor de voeten. Ze irriteer de zich daar zichtbaar aan. Logisch, want één van haar kin deren was spoorloos. Even later werd ze door een mededeling vanuit de geluidswagen gerust gesteld. Haar telg was gesigna leerd. De dertiende editie van de dorpsfeesten in Cadzand zorgde voor een niet aflatende stroom mensen, met name toeristen. De weersomstandigheden weer hielden hen immers van een uitje naar het strand en dus zochten veel campinggasten vertier in het kustdorp. Dat re sulteerde in langzaam geschui fel langs marktkramen, rom melmarktkleedjes en vooral veel eetgelegenheden. De aller kleinsten vermaakten zich op een springkussen of in een door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gezamenlij ke Zeeuws-Vlaamse natuurbe schermingsverenigingen orga niseren vanavond een wandeling door natuurgebied De Plasschaert. Geïnteresseerden kunnen zich om zeven uur melden bij de rooms-katholieke kerk in Koe wacht, vanwaar met auto's naar de startplaats wordt gereden. Morgenochtend om negen uur is bezoekerscentrum De Baecker- mat in Westdorpe het beginpunt door Sheila van Doorsselaer NIEUW NAMEN - Met een beetje geluk wordt Nieuw Na men nog voor december aange sloten op een Nederlands kabel netwerk van Zekatel van Delta. De Nieuw Namenaren roepen al jaren dat ze aangesloten willen worden op de Nederlandse ka bel. Ze hebben het al die tijd met een Belgische kabel moeten doen en dat betekende minder Nederlandse zenders, een min dere beeldkwaliteit en al hele maal geen internet via de kabel. draaimolen, terwijl veel oude ren de terrasjes continu bezet hielden. Een accordeonist, die meezingers als Tulpen uit Am sterdam ten gehore bracht, maakte het feest compleet. Ook in de Nieuwleusenerstraat waren volop activiteiten. Zo trokken brandweerlieden voor de kazerne veel bekijks met de monstraties en tips over bestrij ding van vuur in onder friteuses of personenauto's. De stichting Molenbehoud West-Zeeuws-Vlaanderen greep de dorpsfeesten aan om de molen Nooitgedacht open te stellen voor het publiek. Mole naar Sjaak Herman gaf geïnte resseerden tekst en uitleg over de werking van de molen. De bovenkruier, die in 1898 werd gebouwd, brandde op 12 febru ari 1974 nagenoeg in zijn geheel af. De stichting stond gisteren middels een raadspel stil bij de heropening van de molen in 1977. Bezoekers werd gevraagd het aantal omwentelingen van de molenwieken tussen 10.00 en 17.00 uur te schatten. voor een drie uur durende fiets tocht over Zeeuwse dijken, langs Spaanse forten en Vlaam se bijzonderheden. Zondagochtend negen uur wordt er vanaf De Baeckermat gewandeld door het natuurge bied Canisvliet. Na afloop staat er een brunch op het program ma. Aanmelden is hiervoor ver plicht. Maandagavond kunnen fiets- liefhebbers om zeven uur te recht op het kerkplein in Zuid- De Hulster wethouder W. Kay- ser maakt zich al jaren hard voor Nederlandse kabel in Nieuw Namen en de onderhan delingen zijn zo goed als rond. Terwijl de grootste delen van Zeeuws-Vlaanderen al meer dan tien jaar aangesloten zijn op het Nederlandse netwerk, werd Nieuw Namen toebedeeld aan het huidige Elektra bel. Nieuw Namen was voor Zekatel des tijds te ver weg. Een enquête, gehouden door de dorpsraad, wees enkele jaren geleden al uit dat de dorpelin- zande. Onder leiding van gidsen Eric Waals en Rein Coster wordt er twintig kilometer getoerd door oude polders en langs fraaie dijken. Dinsdag- en don derdagochtend worden er ex cursies door het duingebied 't Zwin gehouden. De wandelin gen beginnen om tien uur bij be zoekerscentrum 't Zwin in Re- tranchement. Dinsdagavond staan nachtdieren centraal in het bos van Erasmus in Nieuw- vliet. Vanaf half tien gaat de gen ook graag alle Nederlandse commerciële zenders willen ontvangen en op de Nederland se kabel willen. Afkoopsom Kayser onderhandelt nu met Elektrabel over een afkoopsom. Elektrabel heeft immers nog tot 2005 contracten lopen met de abonnees in Nieuw Namen en heeft daar ook winstcijfers op gebaseerd. Hulst zal daarom het contract afkopen. Delta zal glasvezelkabel aan leggen en zal de kabel doortrek- aandacht uit naar onder andere vleermuizen en uilen. Aanmel den kan op parkeerplaats Knokkert Braakmanbos Woensdagavond is er om half tien in het Braakmanbos een soortgelijke activiteit. De par keerplaats voor de receptie van recreatiecentrum De Braakman dient als verzamelplaats. Vanaf half acht wordt er gewandeld door de Verdronken Zwarte Pol ken van Clinge naar Nieuw Na men. Elektrabel-abonnees kunnen 'omgeschakeld' worden en mensen die nog geen kabel hebben, kunnen hier alsnog voor kiezen. Daarnaast kunnen de bewoners ervoor kiezen of ze ook internet via de kabel willen. Kayser ver wacht dat het abonnement van Zekatel wel iets duurder zal zijn dan dat van Elektrabel, maar de bewoners krijgen er heel wat meer voor terug. De streefda tum voor de aansluiting is 1 de cember. der. Startpunt is de parkeer plaats bij het rioolgemaal nabij camping De Pannenschuur in Nieuwvliet-Bad. Woensdag ochtend kunnen wandelaars hun hart ophalen in het Ver dronken Land van Saeftinghe. De drie uur durende tocht be gint om kwart over negen bij be zoekerscentrum Saeftinghe in Nieuw-Namen. Volgende week vrijdag wordt er gestapt door de Karnemelkpolder, waarbij ou de vlasrootputten te zien zijn De aanvang is zeven uur 's avonds bij café 't Zand in Koe wacht. door René van Stee OOSTBURG - Wethouder C. Bolijn-Hertzberger van Oostburg is de lijsttrekker van Dorpsbelangen Toerisme (D&T) voor de verkiezingen in de nieuwe gemeente Sluis. On der haar staan vijf raadsleden die nu zitting hebben in de ge meenteraden van Sluis-Aar- denburg en Oostburg. Verder staan op de dertig namen tellen de lijst zowel nieuwelingen als ervaren rotten. D&T kiest in navolging van an dere deelnemende partijen voor ervaring. Volgens Bolijn, die de lijst voor de derde keer en laat ste keer aanvoert, een logisch voortvloeisel uit de partijstatu- ten, die bepalen dat zittende raadsleden de voorkeur genie ten. De komende drie jaren zijn cruciaal voor de samenwerking in West Zeeuws-Vlaanderen. Daar moeten we veel energie in steken. Daarnaast is het uiter aard de bedoeling goede, nieu we mensen klaar te stomen die de kar straks moeten gaan trek ken", aldus de wethouder. Omdat de komende gemeente raadsverkiezingen volledig los staan van landelijke perikelen, hoopt Bolijn vurig dat de kie zers straks alleen op basis van verkiezingsprogramma's en concrete resultaten hun hokje roodkleuren. Ze stelt verder dat D&T baat heeft bij het ontbre ken van de ballast van een grote, landelijke partij. .Daarom zijn we echt een partij voor iedereen, die ook zijn uiterste best pro beert te doen voor iedereen", vindt de wethouder. Bolijn is tevreden over de resul taten die de huidige coalitie in Oostburg heeft bereikt, waar door met een gerust hart de samenvoeging met Sluis-Aar- denburg kan tegemoet worden gezien. De komende termijn wil zij zich met name sterk maken voor een voortvarende voortgang van de gebiedsgerichte aanpak West- Zeeuws-Vlaanderen. Dit to taalplan moet van de regio on der meer een toeristische trek pleister van eerste orde maken. ..Toerisme is en blijft immers de kurk waarop West-Zeeuws- Vlaanderen drijft, en daar moe ten we ons met z'n allen sterk voor maken", aldus Bolijn. De eerste tien van de kandida tenlijst van D&T. 1. Carien Bo lijn-Hertzberger, Nieuwvliet; 2. Liber Baarends, Groede; 3. Bram Basting, Retranchement; 4 Sander de Putter, Cadzand; 5 Bram Heijboer, Breskens; 6. Marianne Carels-Steenbergen, Breskens; 7. Fred Rabout, Oost burg; 8. Bram Vreeke, Aarden burg; 9. Rinus Kornelis, Schoondijke; 10. Walter Tho mas, Hoofdplaat REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Advertentie Erkend door ziekenfonds en particulier verzekeraars. Zuidzandsestraat 11, Oostburg, tel.: 0117 - 45 46 34 Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen De ballonnen voor War Child gaan de lucht in. door Frank Gijsel. CADZAND-BAD - „Mijn ballon gaat helemaal naar Duitsland en misschien wel naar Rusland of China", melden enkele kinderenVoor de zesjarige Jeffrey is het echter overduidelijk. „De mijne gaat zeker naar de ruimte", meldt hij kordaat. Er heerste donderdagavond een uitgelaten stemming op camping Hoogduin te Cadzand Bad. De aan de kust verblijvende jeugd kon zijn hartje ophalen tijdens een ballonnenfestijn. Voor een euro werden op verschillen de recreatiebedrijven in Nederland ballonnen ver kocht. Ze vonden in Cadzand Bad gretig aftrek. Met deze actie willen de bij brancheorganisatie Recron aan gesloten recreatiebedrijven zoveel mogelijk geld inza melen voor de stichting War Child onder het motto 'kinderen voor kinderen'. Hiermee wil de organisatie bereiken dat de vele kinderen die vakantie vieren in Ne derland iets doen voor leeftijdsgenoten die het minder goed hebben in door oorlog getroffen gebieden. Bij de hulpverlening wordt gebruik gemaakt van muzikale, creatieve en sportieve activiteiten om emoties te kun nen uiten. foto Charles Strijd Exploitant Joop Dees van Hoogduin was al vanaf half zeven druk doende om alle ballonnen tijdig op te blazen. Door de grote deelname konden pas tegen half acht de oranje ballonnen losgelaten worden. Dat mocht de pret niet drukken. Ondertussen zorgde het recreatieteam bestaande uit Jet Pret en Neel Fluweel er voor dat de kinderen zich niet verveelden. Toen het grote moment was aangebroken, werd afgeteld en onder spontaan applaus kozen de bal lonnen het luchtruim. Op 16 september wordt de einduitslag bekend gemaakt. De eigenaars en vinders maken kans op een prijs. MIDDELBURG - Een 14-jarige jongen uit Middelburg is gis teravond met een auto een tuin van een woning ingereden. De jongen was op bezoek bij familie in de J.G. Schorerstraat en had de autosleutels gepakt om naar de radio te luisteren. Hij draaide de contactsleutel te ver om waardoor de motor aan sloeg en de auto achteruit begon te rijden. In paniek trapte de jongen op het gaspedaal en reed achteruit het trottoir over een tuin in. VLISSINGEN - Wegens rijden onder invloed is woensdag nacht rond 03.00 uur in Vlissingen een 29-jarige Rotterdam mer aangehouden. De automobilist was op de rotonde Sloe- weg/Bossenburgweg in Vlissingen tegen een rotonde aan gereden. Na de botsing was de beschonken man doorgereden en sleepte daarbij een betonblok van de rotonde een meter of twintig mee onder zijn auto. AXEL - Tijdens een alcoholcontrole is in de nacht woensdag op donderdag op de Tractaatweg in Axel een 33-jarige man uit Lokeren (B) aangehouden wegens rijden onder invloed. Op het politiebureau in Temeuzen bleek dat hij ruim vier maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. De automobilist viel de patrouillerende agenten op doordat hij in de buurt van de afslag naar Axel slingerend over de weg reed De man kreeg een dagvaarding. Ook zijn rijbewijs werd inge nomen. Woensdagavond werd in de Baljuwlaan in Sluiskil nog een automobilist aangehouden vanwege zijn onorthodoxe rijdge- drag. Uit een ademanalyse bleek dat de veertigjarige man uit de gemeente Terneuzen ruim vijf maal te veel alcohol had ge nuttigd. Na invordering van zijn rijbewijs en met een dag vaarding op zak kon hij weer naar huis. RENESSE - Onbekende daders hebben in een horecagelegen heid aan de Hogezoom in de nacht van woensdag op donder dag een aantal dozen vlees wegggenomen. De daders ver schaften zich toegang tot het bedrijf door de deur te forceren. De waarde van het gestolen vlees is niet bekend. NIEUWDORP - Tegen twee mannen is gistermiddag in Nieuwdorp proces-verbaal opgemaakt omdat zij vissen on der de maat hadden gevangen. Een 45-jarige man uit Spijke- nisse had negen zeebaarsjes gevangen die volgens de visserij- wet niet groot genoeg zijn om uit het water te worden gehaald Een 47-jarige Rotterdammer viste zeventien te kleine visjes uit de Westerschelde. Volgens de wet moet een zeebaars min stens 20 centimeter meten. GROEDE - De diefstal van de condoomautomaat dinsdag avond uit een horecagelegenheid in Groede heeft de daders waarschijnlijk nauwelijks genoegen opgeleverd. Het appa raat was leeg en er zat ook geen geld in. De dieven, twee jon gens uit Utrecht van 15 en 16 jaar, zijninmiddels opgepakt. Ze werden woensdagavond aangehouden nadat ze eerder op de avond in hetzelfde café een meisje hadden lastiggevallen. De allerkleinsten vermaakten zich prima in de draaimolen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35