Schouwse straten op de schop Kantoorunits nog steeds niet weg FAMILIEBERICH Kippenboer ergert zich aan weerstand tegen gebruik volière weekenddiensten Asfalt wordt vernieuwd Vrouw loopt nekletsel op bij aanrijding agenda WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? schoonmaakster GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE door Famke van Loon ZIERIKZEE - Over anderhal ve week zijn de portakabins, die vijf jaar dienst hebben ge daan als tijdelijk gemeente huis van Schouwen-Duive- land, definitief weg. Dat is ruim een week later dan de maand respijt die Jan Snel BV uit Montfoort al kreeg van de gemeente om de units weg te halen. Aan het Hatfieldpark in Zie- rikzee wordt druk geschroefd, gesleept en gehesen Vracht wagens met diepladers rijden af en aan. Om zes uur 's och tends is begonnen met zestien vrachtwagens, die ieder twee units kunnen meenemen. La den, lossen en heen en weer naar Montfoort, waar de ba rakken tijdelijk worden opge slagen, kost de chauffeur on geveer vierenhalf uur. Op de dag dat het terrein van het tij delijk gemeentehuis leeg had moeten zijn, staan nog altijd 144 units te wachten op trans port. Het opruimen van het tijdelijk onderkomen van de gemeente loopt opnieuw vertraging op. Planologisch gezien hadden de portakabins op 1 januari van dit jaar al verdwenen moe ten zijn. De inspectie van het ministerie van VROM tikte de gemeente hiervoor begin maart al op de vingers. Met de belofte dat het bouwwerk per 1 juli weg zou zijn van het Hat fieldpark, zoals met de nieuwe eigenaar was afgesproken, ging de inspecteur akkoord. Ongeveer de helft van de een heden werd verhuisd naar Kamperland als extra onder komen voor Zeelandnet, maar de overige units bleven staan. De gemeente verleende aan het Montfoortse bedrijf uitstel tot 1 augustus als ultieme da tum dat de klus geklaard moet zijn. Verkoop Oorzaak van de nieuwe ver traging is dat de eenheden te elfder ure toch niet verkocht zijn aan de gemeente Sluis- Aardenburg, zodat Snel BV de units alsnog naar Montfoort moet verhuizen. Volgens di recteur J. Snel zullen eind vol gende week de 'restanten' weg zijn. Dat het werk nog een weekje langer in beslag neemt, baart de gemeente weinig zorgen. Volgens J. Beek van de ge meente is het belangrijkste dat het pand binnen afzienbare tijd weg is. „Ik denk niet dat we over een dag of wat moeten vallen." Zodra de units weg zijn zal de gemeente de funde ring laten slopen en het terrein opvullen met zand, dat is over gebleven na het graafwerk bij het nieuwe gemeentehuis. Dat werk kan niet eerder dan na de bouwvak van start gaan. Zo lang er geen nieuwe plannen met het terrein zijn, wordt het voorlopig gebruikt als tijdelijk parkeerterrein. Of de gemeente nu wél gebruik zal maken van de boeteclausu le van vijftigduizend euro bij overschrijding van de dead line durft de ambtenaar niet te zeggen. Beek: „Daar moet nog over beslist worden." door Valeska Nastaly GRIJPSKERKE - „Burgers wil len dat boeren diervriendelijker zijn, maar ze willen er geen last van hebben", aldus de Grijps- kerkse kippenhouder G. van de Zandschulp. Hij heeft een uit loop gebouwd aan zijn kippen- stal, maar mag daar van de ge meente Veere en de Raad van State geen gebruik van maken. „Nou bied ik mijn kippen betere leefomstandigheden en dan word ik dwarsgezeten." De angst van burgemeester en wethouders voor vliegenover- last als de kippen buiten lopen, vindt Van de Zandschulp niet helemaal gegrond. „De kippen produceren 's nachts meer mest als ze binnen op stok zitten." De boer geeft toe dat hij niets kan doen tegen de mest die buiten terechtkomt. „Binnen hebben we een mestbandsysteem, zodat de stallen twee keer per week worden gereinigd." Van de Zandschulp vindt het onbegrijpelijk dat de gemeente Veere tegen de volière is. „Over al in Nederland wordt het zoge naamde Freilandsysteem gedoogd. Nergens krijgen de boeren er een vergunning voor, maar dat is nu eenmaal zo.Ook de buren van de boer maken be zwaar tegen het buitenlopen van de kippen. Toch heeft de boer een aanvraag voor een ver gunning ingediend. De kippenhouder wil graag ge bruik maken van zijn volière, omdat zijn eieren dan meer waard worden. Van de Zand schulp meent ongeveer 700 euro per week mis te lopen, zolang hij zijn uitloop niet kan gebruiken. „In Duitsland zitten veel afne mers van in het Freilandsysteem geproduceerde eieren. Zij vin den het niet erg om wat meer te betalen. De Nederlandse consu ment wil niet zo gauw meer be talen voor het product. Wel plei ten voor diervriendelijkheid, maar niet de consequenties er van willen dragen." Omdat de kippen, naast hun re guliere voer, ook gras kunnen eten, smaken de eieren volgens de boer beter. En, zegt de boer, „het is gewoon beter voor de kippen. Ze kunnen lekker vlie gen en houden hun veren langer mooi, omdat ze apart op een eta ge kunnen gaan zitten." De Raad van State verbood Van de Zandschulp deze week zijn kippen in de volière te laten lo pen zonder vergunning. 3 en 4 augustus 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Speelman. Zierikzee, tel. (0111) 412080. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: A. Baas, G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haamstede, tel. (0111)651861. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons. J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111 461280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel (0111)482120. Tandartsen: H. B. Geleijnse-Szitajtis. Noordstraat 12, Burgh-Haamstede, tel (0111652698. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duivelar 249111. Dierenartsen: Weekenddïenstartsen Schouwen-Dui- veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. De afbraak van het tijdelijk gemeentehuis gaat gestaag door, maar de datum van 1 augustus wordt opnieuw niet gehaald. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland voert de komende weken op veel plaat sen in de regio onderhoudswerk uit aan het wegdek. Asfalt wordt gerepareerd, de asfalt- laag vernieuwd en trottoirs worden herbestraat. Voor het BURGH-HAAMSTEDE - Een 53-jarige vrouw uit Vaassen is gisteravond rond half acht ge wond geraakt bij een aanrijding in Haamstede. Het ongeval gebeurde rond half acht op de Kraaijensteinweg. Een 35-jarige Duitser kwam vanuit de richting van de Stormvloedkering en had te laat in de gaten dat de automobilist voor hem, een 57-jarige man uit Vaassen, afremde. Een aanrij ding was het gevolg. Daarbij liep de inwoonster van Vaassen, die bij de 57-jarige man in de auto zat, nekletsel op. STREEKACTIVITEITEN BRUINISSE - Centrum, 16.00 - 21.00 uur: avondmarkt met live muziek en demon straties; HAAMSTEDE - Centrum, gehele dag: Kermis; WESTENSCHOUWEN - Steenweg 13a, Vanaf 10 00 uur de hele dag door: Start fietstocht 'oude en nieuwe landschap'. werk is 360.000 euro uitgetrok ken. De werkzaamheden worden uitgevoerd door BAM NBM In fra. Ze beginnen in de week van 12 tot en met 16 augustus aan de Serooskerkseweg, vanaf de be bouwde kom tot aan de ver keerslichten op de kruising met de Noordstraat in Haamstede. Daarna komen wegen in onder meer Dreischor, Renesse, Loo- perskapelle, Sirjansland, Brui nisse en Zierikzee aan de beurt. Het is de bedoeling dat het kar wei in de week van 9 tot 13 sep tember wordt afgerond. Indien de werkzaamheden dat vergen, wordt een wegvak voor enkele dagen afgesloten. Door middel van borden wordt dan een omleidingsroute aangege ven. De aannemer zal bewoners van alle betrokken wegen tijdig inlichten. In Kerkwerve staat ook herbe stratings werk op de planning. In de week van 19 augustus be gint de gemeente met het herbe- straten van de Rengerskerkes- traat, Simonskerkestraat en 't Laantje in Kerkwerve. Naar verwachting zullen de werk zaamheden circa twee maanden duren. Tijdens de uitvoering van het karwei zullen steeds gedeelten van deze straten worden afge sloten. Volgens de gemeente is enige overlast voor de bewoners niet te voorkomen. Het herbestratingswerk wordt uitgevoerd door de firma Moer land uit St. Annaland. Een ge deelte van de opdracht wordt uitgevoerd als werk-leerproject in het kader van het opleidings- en leerlingstelsel van de aanne mers in de wegenbouw. vrijdag 2 augustus 2002 'Geloven is wachten in heilig vertrouwen. Wie biddende wacht zal dankend aanschouwen Bedroefd, maar dankbaar voor de vele goede herin neringen, geven wij u kennis dat. na een moeizame levensavond, toch nog onverwacht van ons is heen gegaan. mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader, opa en overopa JACOBUS DIELEMAN echtgenoot van Louise Marie de Louw op de leeftijd van 87 jaar. Temeuzen: L. M. Dieleman-de Louw Axel: Adrie en Chris Ollebek-Dieleman Marloes en André Daniël Ronald en Mirelle Terneuzen: Irma en Ko Huijssen-Dieleman jeroen en Soekie I augustus 2002. Diepenbrockstraat 89. 453C GK Terneuzen De afscheidsdienst, waarvoor wij u uitnodigen, wordt gehouden op dinsdag 6 augustus om 10.30 uur in de aula op de Zuiderbegraafplaats, Bellamy- straat 28c. te Terneuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Trijntje Een onvoorstelbaar lief moedertje Een onvoorstelbaar gemis. Heden overleed mijn lieve, zeer zorgzame moeder TRIJNTIE VAN DER LUGT-WEIJER sinds 7-11-1996 weduwe van Leendert J. van der Lugt 14-9-1911 31-7-2002 Leeuwarden Hansweert Amsterdam: Marianne t Middelburg: Yvon Ik wil het personeel van verzorgingshuis "Maria-Oord" te Hansweert graag heel hartelijk bedanken voor de professionele, liefdevolle verzorging van mijn moeder. Correspondentieadres: Meestoof 714431 VD Middelburg De crematieplechtigheid zal plaatshebben maandag 5 augustus om 10.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid bestaat gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crema torium. Trijntje hield van bloemen. De strijd is gestreden het leed is voorbij de pijn is verdwenen rust zacht, je bent vrij. Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat uit ons midden is weggenomen onze lieve vader, grootvader en overgrootvader CORNELIS KLAP weduwnaar van Johanna Tange en Catharina Wattcl 30 november 1912 t 31 juli 2002 Middelburg: Toos Huijbregtse-Klap |an Huijbregtse Middelburg: Mieke Klap Marius Nelisse Oost-Souburg: Bart Klap Ria Klap-CIarisse Middelburg: Laura de Nooijer-Klap Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: P. Boddaertstraat 7. 4336 BG Middelburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen op maandag 5 augustus a.s. om 14.00 uur in de aula van het cre matorium aan de Westelijke Oude Havendijk te Middelburg, waarna aansluitend de dienst van Woord en Gebed en de crematieplechtigheid zullen worden gehouden. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van het crematori um. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. "Strijd den goeden strijd des geloofs Met intens verdriet geven wij u kennis dat na een leven van toewijding en zorg voor allen die haar lief waren, toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve moeder en onze oma LENA MARINA HEIJBOER-STRAAIJER - Leentje gehuwd geweest met M. Heijboer eerder gehuwd geweest met J. L. van Oeveren in de leeftijd van 90 jaar. We willen alle medewerkenden van zorgcentrum "Cornelia afdeling "Hoge Duinenbedanken voor de goede zorg. Zierikzee: L. M. van Oeveren Zierikzee: Etienne en Marielle Nieuwerkerk: Michel en Irene Zierikzee. 31 juli 2002. Arcus zorgcentra, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Graspieperstraat 7. 4302 WX Zierikzee De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden maandag 5 augustus in het kerk centrum van de "Gasthuiskerk". Havenplein te Zierikzee. aanvang 13.50 uur (parkcermogelijkheid achter het kerkcentrum, ingang via Hoge Molenstraat) Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee. omstreeks 14.50 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het kerkcentrum. Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve vader, opa en overgrootvader WILLEM DIRK JOHAN KORSTANJE sinds 25 oktober 1979 weduwnaar van Elisabeth de Rijke in de leeftijd van 94 jaar. Middelburg: Huib en Koos Korstanje- Van Lu ijk Middelburg: Els en Aart Rianne Annemiek Bergen op Zoom: Conny Saskia Casper Martijn Middelburg: Leunis Korstanje Middelburg: Betsie en Jaap Huige-Korstanje Middelburg: Willy Middelburg: Ben en Angelina Frank Quintin Wilbert Vlissingen: Mark Middelburg. 51 juli 2002. Zorgcentrum "Jacob Roggeveen". Noordsingel 106 Correspondentieadres: Lodo van Hamelstraat 18, 4333 CP Middelburg Gelegenheid tot afscheid nemen op maandag 5 au gustus om 11.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. De crematieplechtigheid zal aansluitend plaatsvin den om 11.15 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het crematorium. Lieve Opa. Nooit meer handje schudden. Nooit meer doei opa. Voorgoed ben je nu gelukkig. Al zullen wij je erg missen. Bedankt voor alles Opa. Frank Ouinten Wilbert je Hiermede willen wij u hartelijk danken voor uw belang stelling en medeleven in de voor ons zo moeilijke dagen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en mijn oma COBY SPEIJKERS-KUZEE Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te be danken. hopen wij dat u langs deze weg onze erkentelijkheid wilt aanvaarden. G. Zimny Familie Spcijkers Oost-Souburg, augustus 2002. Enige en algemene kennisgeving in plaats van kaarten Haar hart heeft voor ons geklopt, haar handen voor ons gewerkt. Ie hebt je strijd gestreden, rust nu zacht. Met veel dank voor alles wat zij voor ons heeft gedaan, geven wij met droefheid kennis, dat na 'n kortstondige ziekte van ons is heengegaan, onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder MARIA HELENA WAGENAAR weduwe van Marinus Traas in de leeftijd van 94 jaar. 's-Heerenhoek: Sien en Piet Kwadendamme: |o en Henk Rijswijk: Ma en Rinus 's-Heerenhoek: Jan en Nelly 's-Heerenhoek: Lau en Jo 's-Heerenhoek: Kees t 's-Eleerenhoek: Piet en Tonny 's-Heerenhoek: Rinus en Bep 's-Heerenhoek: Leu en Bertus Heinkenszand: Ko en Jo Waalwijk: Corry en Bas 's-Heerenhoek: Catrien en Piet s-Heerenhoek: Frans en Jo Zierikzee: Adri Waalwijk: Ria en Johnny 's-Heerenhoek: Wim t Klein- en achterkleinkinderen 4453 AK 's-Heerennoek, 1 augustus 2002. Deken Tomaslaan 13. tevens correspondentieadres. Zaterdag 3 augustus om 19.00 uur tijdens de dienst in de H. Willibrordeskerk herdenken wij haar. waarna gelegenheid is afscheid van haar te nemen in het mortuarium bij de kerk. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 5 augustus om 14.00 uur in vernoemde Parochie kerk, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op het R.-K. kerkhof aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de Jeugdhoeve. Borgers' Notariskantoor Stationsstraat 5 4571 LA Axel Borgers'notariskantoor, zoekt voor schoonmaakwerkzaamheden van het kantoorpand een zelfstandig werkende voor 7 uur per week werktijden in overleg telefonische sollicitatie tijdens de kantooruren op nummer (0115) 561414 Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers. winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen. tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkruisv voor meer informatie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030 - 2844543, reanimatie@hartstichting.nl NederlandseM/ Hartstichting vrienden van de hartstichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30