Verzet tegen zendmast loont PZC PZC Middelburg zoekt verder naar munitie Caribisch carnaval trekt door Goes Ballonnen voor War Child Te weinig vrijwilligers voor onderhoud strandjes Gevangenisstraffen geëist voor reeks woninginbraken Noord-Beveland komt met alternatieve locaties voor Geersdijk Kippenboer begrijpt verbod op volière niet Brand disco snel geblust agenda 0800 - 0231 231 (GRATIS) 11 mmm Wr. 1 wk/m - j Wi m Jongen rijdt met auto tuin in Alcoholverbod op straat Te kleine baarsjes opgevist Vissterfte in Goese watergang Man aangehouden met xtc-pillen Dieven condoomautomaat gepakt vrijdag 2 augustus 2002 door Ingrid Huibers WISSENKERKE - De plaatsing van een 55 meter hoge zendmast aan de Oud Kortgene Dijk in Geersdijk is wellicht van de baan. Om een aantal proteste rende burgers zoveel mogelijk tegemoet te komen hebben bur gemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland drie alternatieve locaties bedacht. Het gaat om de Frederiksdijk en de hoek Sluisdijk/ Scherpenis- GRIJPSKERKE - „Burgers wil len dat boeren diervriendelijker zijn, maar ze willen er geen last van hebben", aldus de Grijps- kerkse kippenhouder G. van de Zandschulp. Hij heeft een uit loop gebouwd aan zijn kippen- stal, maar mag daar van de ge meente Veere en de Raad van State geen gebruik van maken. „Nou bied ik mijn kippen betere leefomstandigheden en dan word ik dwarsgezeten." De angst van burgemeester en wethouders voor vliegenover- last als de kippen buiten lopen, vindt Van de Zandschulp niet helemaal gegrond. „De kippen produceren 's nachts meer mest als ze binnen op stok zitten." De boer geeft toe dat hij niets kan doen tegen de mest die buiten terechtkomt. „Binnen hebben we een mestbandsysteem, zodat de stallen twee keer per week worden gereinigd. Het ammoni- akgehalte in de schuur wordt hierdoor laag gehouden." Van de Zandschulp vindt het onbegrijpelijk dat de gemeente Veere tegen de volière is. „Over al in Nederland wordt het zoge naamde Freilandsysteem gedoogd. Nergens krijgen de boeren er een vergunning voor, maar dat is nu eenmaal zo. De Raad van State verbood Van de Zandschulp deze week zijn kippen in de volière te laten lo pen zonder vergunning. SLUIS - Door kordaat ingrijpen van een toevallig aanwezige brandweerman is in bar-dan- cing Jopie aan de Kaai in Sluis in de nacht van woensdag op donderdag een grote brand voorkomen. Omstreeks twaalf uur zagen be zoekers op de bovenverdieping rook uit de vloer komen, boven de meterkast op de begane grond. Er bleek brand te zijn ontstaan in twee oververhitte transformatoren die onder meer de regelapparatuur van de sfeerverlichting voeden. De brandweerman doofde het vuur met brandblussers. De ruim dertig bezoekers konden het pand tijdig verlaten. Het brandweerkorps van Sluis doofde de smeulende resten. Uit voorzorg werd ook een flink stuk plafond gesloopt. „Om te kijken hoe ver de elektrische be drading inmiddels was gesmol ten en de juiste preventieve maatregelen te nemen", ver klaart postcommandant J. de Meijer van de brandweer in Sluis. Volgens hem had de brand zonder ingrijpen van zijn colle ga uit de hand kunnen lopen. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail web@pzc.nl seweg even buiten Geersdijk en natuurgebied Het Bokkegat na bij Colijnsplaat. Deze alterna tieven willen de bestuurders op korte termijn aan het ITO (Agentschap voor Informatie- en Communicatietechnologie) voorleggen. Het ITO, onderdeel van het Mi nisterie van Binnenlandse Za ken, zorgt landelijk voor vol doende locaties om zendmasten voor het zogeheten C2000-net- werk te kunnen plaatsen Dat door Jacques Cats MIDDELBURG - Er worden geen extra voorzorgsmaatrege len getroffen voor het graaf werk naar mogelijke explo sieven in het Middelburgse sta tionsgebied. „Daar is op dit mo ment geen aanleiding toe", zegt loco-burgemeester P. Bruinoo- ge. „En we moeten geen overbo dige dingen gaan doen." Volgens Bruinooge zal snel ge noeg duidelijk worden of veilig heidsvoorzieningen nodig zijn als aanstaande maandag het na der onderzoek naar de honderd door Rosalie Buizer GOES - De Stichting Caribbean Carnaval houdt vandaag en morgen een Caribisch weekend in Goes. Hoogtepunt is de op tocht zaterdagavond, waaraan diverse professionele carna valsgroepen meedoen. Het is voor het eerst dat de stich ting, die twee maanden geleden werd opgericht, dit evenement organiseert. Mede-organisator Margreet Moison vond als on dernemer in Goes dat er te wei nig evenementen werden geor ganiseerd. „Ik kwam op dit idee toen ik op een salsa-avond was. Het idee is uitgegroeid tot dit grote spektakel." Het programma is gevarieerd In een grote tent op de Westwal treedt vanavond vanaf 20.00 uur Toque de Mujer op, een der- tienkoppige vrouwenband. Er is gelegenheid te dansen op een tropisch strandje en er zijn Cari bische hapjes en drankjes. netwerk is bedoeld om politie, brandweer en ambulancedien sten beter met elkaar te laten communiceren. Veel hulpverleningsregio's be schikken nog over hun eigen analoge netwerk, dat veelal niet is afgestemd op dat van een ver der weg gelegen hulpverle ningsregio. Die problemen moe ten straks met de plaatsing van 450 zendmasten de wereld uit zijn. De afgelopen jaren passeerden verdachte locaties begint. Voor het speurwerk wordt alleen een gepantserde graafmachine in gezet. Het in het localiseren van niet ontplofte explosieven ge specialiseerde Limburgse be drijf nam vorig jaar uitgebreide maatregelen bij een soortgelijk onderzoek in Doesburg. Om mogelijke explosies op te van gen en te voorkomen dat scher ven van granaten zich een weg door de stad zouden banen, wer den zeecontainers vol stro langs het te onderzoeken terrein ge plaatst. Buurtbewoners konden gedurende een week niet in hun woningen terecht. Er werden Zaterdagavond is er een optocht door de stad met tropisch uitge doste groepen, waarvan enkele ook meededen aan het zomer carnaval in Rotterdam. Ook het Braziliaanse Unidos De Am sterdam is aanwezig, dit zijn de kampioenen van Europa. De optocht duurt een uur en be gint om 19.00 uur op sportpark Het Schenge. Via de Oostsingel, de Voorstad en de Dam komt de stoet aan op de Westwal waar vervolgens in de grote tent ge danst kan worden op Caribische muziek, salsa en merengue. Om 20.30 uur is er de Miss Caribbe an Carnaval-verkiezing. Voor kinderen zijn er zaterdag vanaf 15.00 uur activiteiten in de tent op de Westwal zoals een playbackshow, clowns en een verkiezing van Little Miss Ca ribbean Carnaval. De opbreng sten van het evenement gaan naar de stichting Villa Pardoes. Dit is een vakantieverblijf in Kaatsheuvel voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. meerdere locaties, waaronder het geplande nieuwe bedrijven terrein Cruijkelcreke bij Wis- senkerke en de Oud Kortgene Dijk bij Geersdijk de revue. In beide gevallen leverde dat een stortvloed van protesten op van bewoners, de Dorpsgemeen schap Wissenkerke en het Be- langencomité Geersdijk. De be zwaarmakers vrezen onder meer voor gezondheidsklachten en signaalstoring op televisies en computers wanneer de mast 142 explosieven gevonden, mortiergranaten, brisant- en handgranaten. Voordat een aanvang werd ge maakt met de herinrichting van het stationsgebied in Middel burg, heeft wel degelijk een his torisch onderzoek plaatsgehad, zegt wethouder Bruinooge. Het betrof een in 2000 uitgevoerd te dicht op hun woningen zou worden geplaatst. Het vinden van goede alterna tieven was nog niet zo eenvou dig, omdat de mast midden op eiland moet komen te staan. Daarom komen alleen locaties in de driehoek tussen Wissen kerke, Geersdijk en natuurge bied het Bokkengat voor de plaatsing van de zendmast in aanmerking. Bovendien moet de mast om het landschap niet te veel te ontsieren van de provin- globaal onderzoek. Bij die gele genheid werd duidelijk dat zon der groot risico begonnen kon worden met de voorbereidingen voor de bouw van een stadskan toor. Wel werd vastgesteld dat op de nabije plekken, waar het vei linggebouw en de meelfabriek hebben gestaan, de kans op de cie bij al bestaande bedrijfsbe- bouwing aansluiten. Voordat de brief aan het ITO de deur uit kan, moet overigens nog precies worden bekeken of de nu aangedragen alternatie ven aan de door het ITO gestelde randvoorwaarden voldoet. Ver volgens zal de reactie van het ITO moeten worden afgewacht Is die instantie niet positief, dan komt hoogstwaarschijnlijk toch weer de locatie langs de Oud Kortgeense Dijk in beeld. aanwezigheid van projectielen een stuk groter is. Reagerend op de kritiek vanuit de raadsfrac ties stelt Bruinooge dat het in Middelburg standaard is niet eerder de eerste spade voor nieuwe projecten te steken dan is onderzocht wat er op milieu technisch of ander gebied in de grond kan zitten. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie F. van Es eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg veertig maanden gevangenis straf tegen een 24-jarige man, zonder vaste woon- of verblijf plaats, voor het plegen van wo ninginbraken in Zeeland en Brabant. Zijn 20-jarige broer en een 27-jarige man, eveneens zonder vaste verblijfplaats, hoorden voor hun aandeel in de woninginbraken in Kloetinge en Tholen tweeënhalf jaar ge vangenisstraf eisen. De mannen hadden in eerste in stantie hun betrokkenheid toe gegeven, maar gisteren legden ze tegenstnjdige verklaringen af. Ze zouden enkel op de uitkijk hebben gestaan. Een zekere To ny was volgens hen verant woordelijk voor de inbraken Die uitspraak leidde tot een fel le reactie van de officier: „Het is niet te geloven wat voor lawine aan leugens hier wordt uitge stort." Van Es was ervan over tuigd over voldoende bewijs middelen te beschikken. Door vingerafdrukken op een pistool, een tas met inbrekerswerktuig, het geld en de gestolen goederen die bij de verdachten werden aangetroffen stond het voor de officier vast dat zij de daders zijn geweest. Zelfs een gebits controle droeg bij aan het be wijs: twee verdachten hadden bij een van de inbraken hun tan den in een homp kaas gezet. Grootste impact De vier woninginbraken in Zee land vonden op 4 mei plaats. „Zij hebben het plan beraamd en samen de buit verdeeld", ver zekerde de officier. De grootste impact had volgens hem de inbraak in Kloetinge. De bewo ner zag bij zijn thuiskomst een van de daders door het raam naar buiten glippen. Hij keek vervolgens in de loop van een wapen. Onder bedreiging van het pistool moest het slachtoffer knielen. De daders gingen er met de buit vandoor. Bij de inbraken werd steeds de zelfde methode toegepast. De verdachten boorden in het ko zijn, zodat ze daarna via het raam naar binnen konden klim men. Opvallend was verder dat de slachtoffers van de inbraken in Kloetinge en Tholen dezelfde achternaam hebben De buit be droeg een paar duizend euro, bankpasjes, creditcards en kris tallen beeldjes. Na de aanhouding van de 24-ja- rige man bleken zijn vingeraf drukken overeen te stemmen met die van woninginbraken in Stampersgat, Bosschenhoofd en Castricum, gepleegd in okto ber 2000. De verdachte beweer de dat hij destijds bij zijn moe der in Serajevo was. Uitspraak 14 augustus. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk. 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming en bezichtiging monumenten, BORSSELE Mini Camping de Krukel 14.00-17.00 uur: Start wandel of fiels/puzzeltocht, GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9 00-12.00 uur: Verkoop meubelen en kleding; HeartBreak Café, Grote Markt, 21 00 uur Optreden Pink Carpet; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8 00 13.00 uur: Weekmarkt; Achter het havenmeesterkantoor Prin ses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde; VVV, Kerkplein2, 13.30 uur: Excursie naar de Oesterputten, 15.30 uur. Rond vaart op de Oosterschelde. WEMELDINGE - Op twintig campings in Zee land kleurde de lucht gisteravond even oranje. Ook op camping Linda aan de Oostelijke Ka- naalweg in Wemeldinge begonnen om precies zeven uur tientallen ballonnen aan een reis naar het zuiden. Het ging om een actie van Footzy, een organisatie van samenwerkende recreatiebedrijven in Nederland, bedoeld om zoveel mogelijk geld op te halen voor War Child. Campinggasten en andere belangstel lenden konden voor één euro een ballon kopen om hem vervolgens weer op te laten voor een zo lang mogelijke vlucht. Voor de eigenaar van de ballon die het verst vliegt, is er een prijs. De uit slag wordt op 16 september bekendgemaakt. foto Marijke Folkertsma Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen 'J .«life ii v.-'-W. Om de werkgroepen van het Damse strand in Yerseke en strandje Roelshoek in Krabbendijke nieuw leven in te blazen, zijn meer vrijwilligers nodig. foto Willem Mieras door Rosalie Buizer A. Bos, oud-werkgroeplid Damse strand, heeft aange- bendijke slechts een. Bos heeft voorgesteld om via geven dat hij bereid is de werkgroepen nieuw leven in scholen de ouders van de kinderen te benaderen. Hij KRABBENDIJKE - Als er niet snel meer vrijwilligers te blazen, als erin ieder geval acht vrijwilligers mee- verwacht dat er langs deze weg nog vrijwilligers ge worden gevonden voor de werkgroepen van het Dam- doen. De werkgroep zette zich in voor het inrichten vonden worden. Zodra de scholen weer begonnen se strand Yerseke en strandje Roelshoek in Krabben- van het strand, het onderhoud van de speeltoestellen zijn, doet de gemeente Reimerswaal nog een laastste dijke, gaat het plan om deze nieuw leven in te blazen en dacht na over nieuwe initiatieven. Vooralsnog zijn poging om voldoende vrijwilligers voor beide werk- niet door. er in Yerseke vier vrijwilligers gewonden en in Krab- groepen te vinden. MIDDELBURG - Een 14-jarige jongen uit Middelburg is gis teravond met een auto een tuin van een woning ingereden. De jongen was op bezoek bij familie in de J.G. Schorerstraat en had de autosleutels gepakt om naar de radio te luisteren. Hij draaide de contactsleutel te ver om waardoor de motor aan sloeg en de auto achteruit begon te rijden. In paniek trapte de jongen op het gaspedaal en reed achteruit het trottoir over. SINT-MAARTENSDIJK - In de hele gemeente Tholen is het voortaan verboden op straat alcoholhoudende drank te nutti gen of aangebroken flesjes en blikjes bij je te dragen. Burge meester en wethouders hebben tot die maatregel besloten om overlast en baldadigheid te lijf te gaan. In Sint-Annaland bestond deze maatregel al sinds 2000. Het ging daarbij om één van de maatregelen van het project Veilig uitgaan Sint-Anna land. Dit project moest korte metten maken met de stappers- overlast in deze Thoolse kern. In Tholen-stad en Poortvliet wordt eveneens geklaagd over drinkende jeugd op straat. Met deze maatregel, waartoe door gemeentebestuur en politie ge zamenlijk is besloten, heeft de politie een extra handvat om jongeren op straat aan te pakken. Eerder is ditzelfde verbod ook ingegaan in de gemeenten Goes en Borselc. NIEUWDORP - Tegen twee mannen is gistermiddag op de Europaweg Zuid in Nieuwdorp proces-verbaal opgemaakt omdat zij vissen onder de maat hadden gevangen. Een 45-ja- rige man uit Spijkenisse had negen zeebaarsjes gevangen die volgens de visserij wet niet groot genoeg zijn om uit het water te worden gehaald Een 4 7 -j arige Rotterdammer viste zeven tien te kleine visjes uit de Westerschelde. Het langste exem plaar van het tweetal was 16 centimeter lang. Volgens de wet moet een zeebaars minstens 20 centimeter meten. GOES - In de watergang die Goes-Zuid omringt, dreven gis teren tientallen dode karpers rond. Vooral ter hoogte van de Populierenstraat lagen veel vissen levenloos aan het opper vlak. De watergang is eigendom van de gemeente, maar die heeft het onderzoek naar de vissterfte uit handen gegeven aan het waterschap. Volgens een woordvoerster van de gemeente worden de dieren vandaag opgeruimd. WESTKAPELLE - Op een parkeerplaats aan de Grindweg in Westkapelle is in de nacht van woensdag op donderdag een man aangehouden met een grote hoeveelheid drugs. De man. een 43-jarige man uit de gemeente Cranendonck, had 97 xtc- pillen en drie zakjes weed bij zich. De drugs zijn in beslag ge nomen. De man heeft een proces-verbaal gekregen GROEDE - De diefstal van de condoomautomaat dinsdag avond uit het herentoilet van Boisserie De Drie Koningen in Groede heeft de daders nauwelijks genoegen opgeleverd Het apparaat was leeg en er zat geen geld meer in. De dieven, een 15-jarige en een 16-jarige jongen uit Utrecht, zijn opgepakt. Ze werden woensdagavond aangehouden nadat ze eerder op de avond in hetzelfde café een meisje hadden lastiggevallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25