Kunstwerk Petri gratis af te halen PZC FAMILIEBERICH Kippenboer ergert zich aan weerstand tegen gebruik volière 12 Vlissingen heeft in stadhuis geen plaats meer voor wandplastiek weekenddiensten Nieuw Namen komt straks op Nederlands kabelnet WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? schoonmaakster GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE vrijdag 2 augustus 2002 door Ron Magnée VLISSINGEN - Geïnteresseer den kunnen in het Vlissingse stadhuis een groot kunstwerk ophalen van de overleden kun stenaar Hans Petri. Gratis. Maar om de creatie tot zijn recht te laten komen, is wel een muur van minimaal negen meter hoog nodig. Het gaat om een wandplastiek van hout dat nu nog in de raad zaal van het gemeentehuis hangt. Het kunstwerk stamt uit 1965, toen het Vlissingse stad huis werd geopend. Speciaal voor de grote zaal had de in Dor drecht woonachtige kunstenaar de plastiek vervaardigd. Het kunstwerk bestaat uit aantal panelen van abachihout die aan stalen kabels aan het plafond hangen Het werk kan na de grote reno vatie van het stadhuis niet meer op zijn huidige plek terugko men, zo besloot de stuurgroep die de verbouwing coördineert. De reden is dat de donkere muur waar de creatie nu nog hangt, 3 en 4 augustus 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. (0118) 412233. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: P. Scheeren, Badhuisstraat 46, tel. (0118) 471017. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: M A. de Vriesen K. Prins, Herenstraat 18, tel. (0118) 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: G.J. Verbrugge, Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0 00-24.00 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ftitthem, tel. (0118) 461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Se- rooskerke, tel. (0118) 591212. Domburg. Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24 00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: J. W. A. v. d. Heijden, Turfkaai 1, Middel burg, tel. (0118) 612738. Spreekuur 11.00-12.00 uur, Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zat. 20.00 uur:H. de Pundert, tel. (0118) 471140. zat. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: T. Adriaansen, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803 Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-23268462 Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken: Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Welsinge, Jw. Thibautstraat 45, Middelburg, tel. (0118) 623298. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tel.(0118)466345. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. wordt vervangen door een grote glazen wand. Bovendien wordt de vloer van de raadzaal vier meter opgehoogd zodat het aan ruimte ontbreekt om het werk terug te hangen. Ook elders in het stadhuis is geen plek voor het metershoge kunstwerk, betoogt verant woordelijk wethouder C. de Keijzer. Daarom mogen geïnte resseerden het kunstwerk ko men ophalen, bij voorkeur bin nen drie maanden. Dan zijn de asbest verwij deraars in het stadhuis klaar en wordt het kunstwerk ontmanteld. „We hebben dus nog tijd genoeg om een passende bestemming voor het kunstwerk te vinden", aldus De Keijzer. Te laat Maar volgens de Dordrechtse jurist A. Delemarre die jaren lang als cultuurambtenaar in Dordrecht werkte en Petri van dichtbij heeft meegemaakt, is het juist veel te laat om nog een passende bestemming voor het kunstwerk te vinden. Delemar re behartigt de belangen van mevrouw G. Petri, de tachtigja rige weduwe van de overleden kunstenaar. Zij waakt over de erfenis van haar in 1996 overle den echtgenoot. Het steekt Delemarre dat Vlissingen nog geen contact heeft opgenomen met mevrouw Petri. „Naast het feit dat het j uridisch niet juist is, is het ook onfatsoenlijk", aldus Delemarre. Volgens wethouder De Keijzer is er inmiddels een brief gestuurd naar mevrouw Petri over het lot van het kunst werk. Delemarre en mevrouw Petri hebben niet op de brief gewacht en bezwaar gemaakt tegen de sloop- en bouwvergunning die de gemeente Vlissingen aan zichzelf afgeeft voor de renova tie. Delemarre: „Of het juridisch veel hout snijdt, weet ik niet, maar het heeft de gemeente in ieder geval wakker geschud. Weggooien Wat er nu met het kunstwerk moet gebeuren, is onduidelijk. Weggooien is uit den boze, daar over is iedereen het wel eens. Na de renovatie van het stadhuis in Vlissingen is er geen plaats meer voor het metershoge wandplastiek van kunstenaar Hans Petri. foto Ruben Oreel Hans Petri was een bekend en veelzijdig kunstenaar. Zo ont wierp hij verschillende oorlogs monumenten in Dordrecht en Enschede. Hoogtepunt vormde zijn ontwerp voor een monu ment ter nagedachtenis van ko ningin Wilhelmina in Den Haag. Samen met architect Frans van Dillen ontwierp hij een bijna ze venhonderd meter lange rij van keien. Het ontwerp haalde het - mede door een storm van pro testen - uiteindelijk niet. Vorig jaar organiseerde het Dor- drechts Museum een grote over zichtstentoonstelling van het werk van Petri. Toch gaat het werk uit het Vlis- sings stadhuis waarschijnlijk niet naar het Dordrechts Muse um. Het kunsthuis heeft inmid dels Delemarre laten weten geen plek te hebben voor het werk. Volgens de jurist uit Dor drecht zijn er echter best moge lijkheden om een passende lo- katie voor de plastiek te vinden. „Of het nu een congrescentrum of een bankgebouw is, ergens in Nederland moet er toch een lo- katie zijn om een kunstwerk van negen meter op te hangen? Zeker als Vlissingen de trans portkosten betaald, is er zeker interesse", meent de Dordte- naar. Overigens is er nog een kunst werk waar Vlissingen mee in de maag zit: het grote wandtapijt dat in de trouwzaal hangt. Wat deze creatie betreft, zijn volgens De Keijzer nog alle opties open. „Of we het gaan hergebruiken en gaan schoonmaken of niet, daar zijn we nog niet uit. Eerst moeten we maar eens gaan kij ken in welke staat het tapijt is." doorValeska Nastaly GRIJPSKERKE - „Burgers wil len dat boeren diervriendelijker zijn, maar ze willen er geen last van hebben", aldus de Grijps- kerkse kippenhouder G. van de Zandschulp. Hij heeft een uit loop gebouwd aan zijn kippen- stal, maar mag daar van de ge meente Veere en de Raad van State geen gebruik van maken. „Nou bied ik mijn kippen betere leefomstandigheden en dan word ik dwarsgezeten." De angst van burgemeester en wethouders voor vliegenover- last als de kippen buiten lopen, vindt Van de Zandschulp niet helemaal gegrond. „De kippen produceren 's nachts meer mest als ze binnen op stok zitten." De boer geeft toe dat hij niets kan doen tegen de mest die buiten terechtkomt. „Binnen hebben we een mestbandsysteem, zodat de stallen twee keer per week worden gereinigd. Het ammoni- akgehalte in de schuur wordt hierdoor laag gehouden." Gedoogd Van de Zandschulp vindt het onbegrijpelijk dat de gemeente Veere tegen de volière is. „Over al in Nederland wordt het zoge naamde Freilandsysteem gedoogd. Nergens krijgen de boeren er een vergunning voor, maar dat is nu eenmaal zo.Ook de buren van de boer maken be zwaar tegen het buitenlopen van de kippen. Toch heeft de boer een aanvraag voor een ver gunning ingediend. De kippenhouder wil graag ge bruik maken van zijn volière, omdat zijn eieren dan meer waard worden. Van de Zand schulp meent ongeveer 700 euro per week mis te lopen, zolang hij zijn uitloop niet kan gebruiken. „In Duitsland zitten veel afne mers van in het Freilandsysteem geproduceerde eieren. Zij vin den het niet erg om wat meer te betalen voor de diervriendelij kere verkregen eieren. De Ne derlandse consument wil niet zo gauw meer betalen voor het pro duct. Wel pleiten voor dier- vriendelijkheid, maar niet de consequenties ervan willen dra gen." Omdat de kippen, naast hun re guliere voer, ook gras kunnen eten, smaken de eieren volgens de boer beter. En, zegt de boer, „het is gewoon beter voor de kippen. Ze kunnen lekker vlie gen en houden hun veren langer mooi, omdat ze apart op een eta ge kunnen gaan zitten." De Raad van State verbood Van de Zandschulp deze week zijn kippen in de volière te laten lo pen zonder vergunning. NIEUW NAMEN - Met een beetje geluk wordt Nieuw Na men nog voor december aange sloten op een Nederlands kabel netwerk van Zekatel van Delta. De Nieuw Namenaren willen al jaren aangesloten worden op de Nederlandse kabel. Ze hebben het al die tijd met een Belgische kabel moeten doen en dat bete kende minder Nederlandse zen ders, een mindex-e beeldkwali teit en al helemaal geen internet via de kabel. De Hulster wethouder W. Kay- ser maakt zich al jaren hard voor Nederlandse kabel in Nieuw Namen en de onderhan delingen zijn zo goed als rond. Terwijl de grootste delen van Zeeuws-Vlaanderen al meer dan tien j aar aangesloten zijn op het Nederlandse netwerk, werd Nieuw Namen toebedeeld aan het huidige Elektrabel. Nieuw Namen was voor Zekatel destijds te ver weg. Een enquête, gehouden door de dorpsraad, wees enkele jai-en geleden al uit dat de dorpelingen ook graag alle Nederlandse commerciële zenders willen ontvangen en op de Nederlandse kabel willen. Delta zal glasvezelkabel aan leggen.Dorpsbewoners kunnen voortaan ook internetten via de kabel. 'Geloven is wachten in heilig vertrouwen. Wie biddende wacht zal dankend aanschouwen Bedroefd, maar dankbaar voor de vele goede herin neringen, geven wij u kennis dat. na een moeizame levensavond, toch nog onverwacht van ons is heen gegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader, opa en overopa JACOBUS DIELEMAN echtgenoot van Louise Marie de Louw op de leeftijd van 87 jaar. Terneuzen: L. M. Dieleman-de Louw Axel: Adrie en Chris Ollebek-Dieleman Marloes en André Daniël Ronald en Mirelle Terneuzen: Irma en Ko Huijssen-Dieleman leroen en Soekie I augustus 2002. Diepenbrockstraat 89, 453C GK Terneuzen De afscheidsdienst, waarvoor wij u uitnodigen, wordt gehouden op dinsdcg 6 augustus om 10.50 uur in de aula op de Zuiderbegraafplaats, Bellamy- straat 28c, te Terneuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Trijntje Een onvoorstelbaar lief moedertje Een onvoorstelbaar gemis. Heden overleed mijn lieve, zeer zorgzame moeder TRIJNTJE VAN DER LUGT-WEIJER sinds 7-11-1996 weduwe van Leendert J. van der Lugt 14-9-1911 31-7-2002 Leeuwarden Hansweert Amsterdam: Marianne Middelburg: Yvon Ik wil het personeel van verzorgingshuis Maria-Oord" te Hansweert graag heel hartelijk bedanken voor de professionele, liefdevolle verzorging van mijn moeder. Correspondentieadres: Meestoof 71. 4431 VD Middelburg De crematieplechtigheid zal plaatshebben maandag 5 augustus om 10.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 5 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid bestaat gelegenheid tol condoleren in de ontvangkamer van het crema torium. Trijntje hield van bloemen. De strijd is gestreden het leed is voorbij de pijn is verdwenen rust zacht, je bent vrij. Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat uit ons midden is weggenomen onze lieve vader, grootvader en overgrootvader CORNELIS KLAP weduwnaar van Johanna Tange en Catharina Wattel 30 november 1912 +51 juli 2002 Middelburg: Toos Huijbregtse-Klap |an Huijbregtse Middelburg: Mieke Klap Marius Nelisse Oost-Souburg: Bart Klap Ria Klap-Clarisse Middelburg: Laura de Nooijer-Klap Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: P. Boddaertstraat 7, 4336 BG Middelburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen op maandag 5 augustus a.s. om 14.00 uur in de aula van het cre matorium aan de Westelijke Oude Havendijk te Middelburg, waarna aansluitend de dienst van Woord en Gebed en de crematieplechtigheid zullen worden gehouden. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van het crematori um. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. "Strijd den goeden strijd des geloofs Met intens verdriet geven wij u kennis dat na een leven van toewijding en zorg voor allen die haar lief waren, toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve moeder en onze oma LENA MARINA HEIJBOER-STRAAIJER - Leentje - gehuwd geweest met M. Heijboer eerder gehuwd geweest met J. L. van Oeveren in de leeftijd van 90 jaar. We willen alle medewerkenden van zorgcentrum "Cornelia" afdeling "Hoge Duinen" bedanken voor de goede zorg. Zierikzee: L. M. van Oeveren Zierikzee: Etienne en Marielie Nieuwerkerk: Michel en Irene Zierikzee. 31 juli 2002. Arcus zorgcentra, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Graspieperstraat 7, 4502 WX Zierikzee De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden maandag 5 augustus in het kerk centrum van de "Gasthuiskerk". Havenplein te Zierikzee. aanvang 13.30 uur (parkeermogelijkheid achter het kerkcentrum, ingang via Hoge Molenstraat) Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee. omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het kerkcentrum. Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve vader, opa en overgrootvader WILLEM DIRK JOHAN KORSTANJE sinds 25 oktober 1979 weduwnaar van Elisabeth de Rijke in de leeftijd van 94 jaar. Middelburg: Huib en Koos Korslanje- Van Lu ijk Middelburg: Els en Aart Rianne Annemiek Bergen op Zoom: Conny Saskia Casper Marlijn Middelburg: Leunis Korstanje Middelburg: Betsieen Jaap Huige-Korstanje Middelburg: Willy Middelburg: Bert en Angelina Frank Quintin Wilbert Vlissingen: Mark Middelburg. 51 juli 2002. Zorgcentrum "Jacob Roggeveen", Noordsingel 106 Correspondentieadres: Lodo van Hamelstraat 18. 4333 CP Middelburg Gelegenheid tot afscheid nemen op maandag 5 au gustus om 11.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 5 te Middelburg. De crematieplechtigheid zal aansluitend plaatsvin den om 11.15 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het crematorium. Lieve Opa, Nooit meer handje schudden. Nooit meer doei opa. Voorgoed ben je nu gelukkig, Al zullen wij je erg missen. Bedankt voor alles Opa. Frank Ouinten Wilbert je Hiermede willen wij u hartelijk danken voor uw belang stelling en medeleven in de voor ons zo moeilijke dagen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en mijn oma COBY SPEIJKERS-KUZEE Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te be danken. hopen wij dat u langs deze weg onze erkentelijkheid wilt aanvaarden. G. Zimny Familie Speijkers Oost-Souburg, augustus 2002. Enige en algemene kennisgeving in plaats van kaarten Haar hart heeft voor ons geklopt, haar handen voor ons gewerkt. Je hebt je strijd gestreden, rust nu zacht. Met veel dank voor alles wat zij voor ons heeft gedaan, geven wij met droefheid kennis, dat na 'n kortstondige ziekte van ons is heengegaan, onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder MARIA HELENA WAGENAAR weduwe van Marinus Traas in de leeftijd van 94 jaar. 's-Heerenhoek: Sien en Piet Kwadendamme: Jo en Henk Rijswijk: Ma en Rinus 's-Heerenhoek: Jan en Nelly 's-Heerenhoek: Lau en Jo 's-Heerenhoek: Kees 's-Heerenhoek: Piet en Tonny 's-Heerenhoek: Rinus en Bep 's-Heerenhoek: Leu en Bertus Heinkenszand: Ko en Jo Waalwijk: Corry en Bas 's-Heerenhoek: Catrien en Piet 's-Heerenhoek: Frans en Jo Zierikzee: Adri Waalwijk: Ria en Johnny 's-Heerenhoek: Wim Klein- en achterkleinkinderen 4453 AK 's-Heerenhoek, 1 augustus 2002. Deken Tomaslaan 13, tevens correspondentieadres. Zaterdag 3 augustus om 19.00 uur tijdens de dienst in de H. Willibrordeskerk herdenken wij haar, waarna gelegenheid is afscheid van haar te nemen in het mortuarium bij de kerk. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 5 augustus om 14.00 uur in vernoemde Parochie kerk. waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op het R.-K. kerkhof aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de Jeugdhoeve. Borgers' j Notariskantoor Stationsstraat 5 4571 LA Axel Borgers'notariskantoor, zoekt voor schoonmaakwerkzaamheden van het kantoorpand een zelfstandig werkende voor 7 uur per week werktijden in overleg telefonische sollicitatie tijdens de kantooruren op nummer (0115) 561414 Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkruisv voor meer informatie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030 - 2844543, reanimatie@hartstichting.nl NederlandseV!/Hartstichting vrienden van de hartstichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12