Sterke groei van zorgaanvragen PZC PZC Ook voor niet-gelovigen staan deuren evangelisatietent open Eigenaar bunker wist niets van xtc-laboratorium Drie inzittenden auto gewond bij ongeval in Vlissingen 11 Wachttijden Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren blijven te lang Jongen rijdt met auto tuin in Navigatiesysteem gestolen Man aangehouden met xtc-pillen Drankrijder neemt souvenir mee Alcoholverbod op straat Dieven condoomautomaat gepakt Demonstraties ter land, ter zee en in de lucht op Rescue Vlissingen Kinderfeestweek Beachvoetbal agenda Moluks feest in Oost-Souburg 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 2 augustus 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het Regio naal Indicatie Orgaan (RIO) Walcheren blijft kampen met wachtlijsten. Het afgelopen jaar steeg het aantal aanvragen met ruim zestien procent tot 8703. Het effect van de uitbrei ding van het personeelsbestand wordt door die groei teniet ge daan. Het RIO beoordeelt of iemand voor zorg in aanmerking komt en welke vorm van zorg het bes te past. Verder bekijkt het RIO hoe dringend de vraag naar zorg is. Aan de hand van de indicatie die de instantie, wordt bepaald wie het eerst aan de beurt is. Het RIO geeft indicaties voor thuis zorg, voor opnames in een ver- zorgings- of verpleeghuis, maar ook voor voorzieningen die on der de Wet Voorziening Gehan dicapten vallen, zoals collectief vervoer of bouwkundige aan passingen aan de woning. Toen het orgaan vijf jaar gele den werd opgericht, ging men uit van 5900 aanvragen. Vorig jaar waren het 8703 en dit jaar zijn al meer aanvragen binnen dan in dezelfde periode vorig jaar. Directeur J. Kollaart ver klaart een deel van de groei uit de grotere bekendheid van men sen met de mogelijkheden. „Ze horen bijvoorbeeld van anderen over collectief vervoer en be sluiten dan zelf ook een aan vraag te doen." Daar komt een stijging bij door het aantal ver- volgindicaties, van mensen die al langer gebruik maken van thuiszorg. De indicatie voor thuiszorg is maar voor een be paalde tijd geldig, daarna moet een nieuwe aanvraag worden gedaan. Door de sterke groei kan het RIO, ondanks extra me dewerkers, het werk niet aan. V ervolgindicaties Kollaart kan geen cijfers geven over het aantal aanvragen dat niet binnen de termijn wordt be handeld. Op dit moment zijn nog 450 aanvragen niet in be handeling genomen. Honderd daarvan zijn vervolgindicaties. Het RIO kan per maand onge veer 750 aanvragen verwerken. Op dit moment is er dus een ach terstand van drie weken. In deze periode is de achterstand wat groter door de vakantie. „Het zou lekker zijn als eens twee maanden niets binnenkwam", zegt Kollaart. De achterstanden blijven namelijk steeds op het zelfde niveau. Mensen die echt snel hulp nodig hebben, worden met voorrang geholpen. „Bij een crisissituatie kan er direct iemand naar toe", zegt Kollaart. „Maar iemand die al heel lang zelf het huishou den doet en er wat meer moeite mee krijgt, moet soms wat lan ger wachten." Meer personeel is volgens Kollaart de oplossing voor de wachtlijsten De aan staande fusie van alle Zeeuwse RIO's zal op de wachttijden geen positief effect hebben, verwacht hij. „Het werk moet toch in de subregio's worden gedaan. Dat is wel het geval als er bijvoor beeld in Zeeuws-Vlaanderen overcapaciteit zou zijn, maar in alle regio's is krapte." Als de vraag zo blijft groeien, kan er ook met het extra personeel niet aan worden voldaan. Voorspel lingen daarover zijn moeilijk te maken. „Alleen in algemene zin", aldus Kollaart. Zo neemt de vergrijzing toe, blijven men sen langer thuis wonen en wor den de mogelijkheden voor hulp steeds bekender. foto Lex de Meester Op de President Rooseveltlaan moesten de inzittenden van een auto door de brandweer worden bevrijd. door Ron Magnée VLISSINGEN - Drie inzittenden van een personenauto zijn gistermiddag rond 13.15 uur gewond geraakt bij een onge val in de President Rooseveltlaan in Vlis singen. Ze moesten door de brandweer uit de wagen worden bevrijd. Op weg naar het ongeval schampte de brand weerwagen een auto. Op de hoek van de President Roosevelt laan met de Multatulilaan was een auto van de weg afgeraakt en tegen een boom gereden. De drie inzittenden, een 21-ja- rige 16-jarige en 19-jarige inwoner van de gemeente Lingewaal, zijn met letsel naar het ziekenhuis in Vlissingen overge bracht. Over de oorzaak van het ongeval tast de politie in het duister. Aangeno men wordt dat er geen andere wegge bruikers bij betrokken waren. De bestuurder van de auto die door de brandweer werd geschampt, een 36-jari- ge Barnevelder, maakte in de Paul Kru- gerstraat plaats voor de brandweerauto die met loeiende sirene aankwam. Niet genoeg, want van de wagen werd onder meer de spiegel aan flarden gereden. MIDDELBURG - Een 14-jarige jongen uit Middelburg is gis teravond met een auto een tuin van een woning ingereden. De jongen was op bezoek bij familie in de J.G. Schorerstraat en had de autosleutels gepakt om naar de radio te luisteren. Hij draaide de contactsleutel te ver om, waardoor de motor aan sloeg en de auto achteruit begon te rijden. In paniek trapte de jongen op het gaspedaal en reed achteruit het trottoir over. ZOUTELANDE - Een navigatiesysteem is woensdag gesto len uit een auto die geparkeerd stond aan de Westkapelseweg te Zoutelande. De diefstal uit de auto van een 45-jarige Duit ser, vond plaats tussen tien uur 's morgens en zes uur 's avonds. De toegang tot de auto werd geforceerd. Het navigatiesys teem is een paar duizend euro waard. WESTKAPELLE - Op een parkeerplaats aan de Grindweg in Westkapelle is in de nacht van woensdag op donderdag een man aangehouden met een grote hoeveelheid drugs. De man. een 43-jarige man uit de gemeente Cranendonck, had 97 xtc- pillen en drie zakjes weed bij zich. De drugs zijn in beslag ge nomen. De man heeft een proces-verbaal gekregen. VLISSINGEN - Wegens rijden onder invloed is woensdag nacht rond 03.00 uur in Vlissingen een 29-jarige Rotterdam mer aangehouden. De automobilist was op de rotonde Sloe- weg/Bossenburgweg in Vlissingen tegen een rotonde gereden Na de botsing was de beschonken man doorgereden en sleepte daarbij een betonblok van de rotonde een meter of twintig mee onder zijn auto. SINT-MAARTENSDIJK - In de hele gemeente Tholen is het voortaan verboden op straat alcoholhoudende drank te nutti gen of aangebroken flesjes en blikjes in bezit te hebben. Bur gemeester en wethouders hebben tot die maatregel besloten om overlast en baldadigheid te lijf te gaan. In Sint-Annaland bestond deze maatregel al sinds 2000. Het ging daarbij om één van de maatregelen van het project Veilig uitgaan Sint-Annaland. Dit project moest korte metten ma ken met de stappersoverlast in deze Thoolse kern. In Tholen- stad en Poortvliet wordt eveneens geklaagd over drinkende jeugd op straat. Met deze maatregel, waartoe door gemeente bestuur en politie gezamenlijk is besloten, heeft de politie een extra handvat om jongeren op straat aan te pakken. Eerder is ditzelfde alcoholverbod ook ingegaan in onder meer de ge meenten Goes en Borsele GROEDE - De diefstal van de condoomautomaat dinsdag avond uit het herentoilet van Boisserie De Drie Koningen aan de Markt in Groede heeft de daders hoogstwaarschijnlijk nauwelijks genoegen opgeleverd. Het apparaat was leeg en er zat ook geen geld meer in De dieven, twee jongens uit Utrecht van 15 en 16 jaar, zijn in middels opgepakt. Ze werden woensdagavond aangehouden nadat ze eerder op de avond in hetzelfde café een meisje had den lastiggevallen VLISSINGEN - De vereniging Vrienden van de Vlissingse Bou levards en strandbewaking Vlissingen hebben in samen werking met het Small Sail fes tival een grootscheepse red dingsdemonstratie opgezet. De demonstratie vindt plaats op vrijdag 16 augustus op de Bou levard Evertsen. De Rescue Vlissingen 2002 wordt spectaculair geopend met een helikopter. Daarna krijgt de strandwacht officieel het nieu we strandreddings voertuig. Aansluitend beginnen de hulp verleningsinstanties met hun demonstraties. Belangstellen den kunnen ook zelf meedoen aan enkele reddingswerken. Zo kan er worden meegevaren met een reddingsboot en is er een cursus brandblussen. Ook de hindernisbaan van de Konink lijke Landmacht mag uitgepro beerd worden. Enkele hoogtepunten van de dag zijn een simulatie van een scheepsbrand en de aanhouding REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van een vuurwapengevaarlijk persoon door de Koninklijke Marechaussee. Verder staat on der meer een historische blusde monstratie met de handspuit op het programma en komt de douane narcoticabrigade in ac tie met hun honden. De demon straties vinden plaats in het luchtruim, op het strand en in de zee. De demonstratie duurt van twaalf uur tot half negen en is gratis toegankelijk. NW- EN ST JOOSLAND - Van af maandag 12 augustus wordt in Nieuw- en Sint Joosland de feestweek gehouden met het thema 'Alles op z'n kop'. Op maandagmiddag, dinsdag morgen en woensdagmorgen worden allerlei activiteiten ge houden voor kinderen van vier tot twaalf jaar in basisschool De Lonneboot. Voor tieners is er 's avonds een speciaal program ma met muziek. WESTKAPELLE - Zaalvoet balvereniging Westkapelle houdt vandaag en morgen een beachvoetbaltoernooi. Er wordt gespeeld in poules in een opblaasbaar veld naast café Ttoaljewerk. Een team bestaat uit vijf spelers, waarvan er per wedstrijd drie meespelen. Het toernooi begint vandaag en morgen om 17.00 uur. 1 STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuls, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijven 8.45-9.00 uur; DOMBURG - Pleintje 'l Groentje, 19.00- 19.30 uur: Meeleeftheater; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10 00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Bossenburghweg, 9.00-16.00 uur: Speelstad; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00- 11.30 uur: Badminton voor 50-plussers, Westkapelle Herrijst, 16.00-21.00 uur: Expositie Wasschappelse Schilderclub, Markt, vanaf 14 uur' Seizoenmarkt en kindermarkt; Achterweg Lunchcafé Traoljewerk, 17.00-21.00 uur: Beachvoetbaltoernooi; ZOUTELANDE Muziektent. 19 00-19.30 uur: Kindertheater. Langstraat, 19.30-20.30 uur: Schminken De organisatie Evangelisatie en Recreatie organiseert drie weken lang recreatieve activiteiten voor alle leeftijdsgroepen in Vrou wenpolder. foto Ruben Oreel door Valeska Nastaly WOUWENPOLDER - Een grote blauwe tent staat opge steld op het veldje achter de supermarkt in Vrouwenpol der. Aan de nok hangt een bord met 'Evangelisatie en Recrea tie, Welkom'. Elke zomer organiseert de gelijknamige organisatie drie weken lang recreatieve activiteiten voor alle leeftijdsgroepen. „In eer ste instantie puur om vermaak te brengen. Daarnaast om mensen in contact te brengen met het geloof", zegt mede werker Lisette Lock. Het bordje 'Welkom' dat voor de tent staat opgesteld, her bergt op de achterkant een an dere spreuk. De tekst 'Wij eten' zal weldra te voorschijn ko men. Het is even voor twaal ven, het tijdstip waarop de or ganisatie even pauze neemt. „Van twaalf tot twee en 's avonds van half zes tot zeven eten we. Het is nu net rustig. We hebben zojuist een activi teit met kinderen gehad", zegt projectleider Martin Geerts- ma. In de tent bevinden zich nog enkele kinderen. Hun ou ders zitten aan het tafeltje dat buiten de tent staat opgesteld. Ze zijn hier op vakantie en vin den het wel makkelijk dat hun kinderen zo worden bezigge houden, zeggen ze. Dat is ook het doel van de lan delijke organisatie, die uitgaat van de gereformeerde kerk. ,We willen in de zomer wat ex tra's aan de mensen bieden. En vooroordelen wegnemen. We kunnen nu andere kanten van ons laten zien. Mensen kunnen heel vrijblijvend bij ons langs komen", zegt Geertsma. De locatie in Vrouwenpolder is geschikt, omdat de organisatie omringd worden door een groot aantal campings. Zo be reiken de medewerkers ook de toeristen. „Als mensen vragen hebben of wat meer informatie willen over het geloof, kunnen ze hier terecht. Zelfs gewoon voor een kopje koffie is ieder een welkom." Liedjes Elke dag gaat de tent open om tien uur 's morgens. „We be ginnen dan altijd met de Kin derclub", zegt begeleidster Lock. Die activiteit houdt bij belvertellingen in, liedjes zin gen en een werkje maken. De club is niet op zondag. Dan zijn belangstellenden van half tien tot twaalf uur uitgeno digd voor de koffie. En op zon dagavond worden liedjes ge zongen. „Vanmiddag wordt het weer druk. Dan gaan we onder anderen een auto be schilderen", vertelt Lock. Elke avond wordt van tien tot half elf afgesloten met een praatje over het geloof en het zingen van liederen. Volgens Geertsma komen elke dag ruim zestig bezoekers naar de tent. „Maar het is pas echt druk met de brandweer demonstratie. Die trok vorig jaar zo'n driehonderd belang stellenden." Die activiteit is dit jaar op woensdag 7 augus tus. Verder is er dinsdag een fiets- puzzeltocht en wordt op don derdag 8 augustus een volley baltoernooi gehouden. Voor sommige activiteiten wordt een klein bedrag gevraagd, Niet om winst te maken, vol gens de organisatie, want dat is niet de bedoeling. De tent staat nog tot en met 9 augustus in Vrouwenpolder. Het pro gramma is daar af te halen of te lezen op internet via www. vrouwenpolder.net onder het kopje agenda. door Ingrid Huibers KLOETINGE - Eigenaar E. Bakker van de bunker aan de Kloetingse Zomerweg had vol gens eigen zeggen geen idee dat een ruimte in zijn pand dienst deed als xtc-laboratorium. „Die ruimte werd kort geleden door een medewerker van mij verhuurd aan iemand die claim de een schildersbedrijf te heb ben", zegt Bakker „Afgelopen juni heeft deze meneer een huurcontract getekend en half juli heeft hij de ruimte betrok ken. Als ik enig idee had gehad wat hij daar uitspookte, had ik als eerste bij de politie gezeten." Het xtc-laboratorium kwam aan het licht kort na een grote brand die afgelopen zaterdag rond het middaguur in het pand uitbrak. Daarbij raakten drie mensen gewond die in de bun ker aan het werk waren. Kort na de vondst van het labo ratorium hield de politie vier verdachten aan. Het gaat om drie mannen en een vrouw, in leeftijd variërend tussen de 25 en 43 jaar. De verdachten, die overigens al lemaal afkomstig zijn van bui ten Zeeland, zitten op dit mo ment nog vast. Eén van hen is inmiddels aan de officier van justitie en de rechter-commis- saris voorgeleid en zal worden vervolgd, zo meldt een woord voerster van het Openbaar Mi nisterie. Het onderzoek tegen de andere drie verdachten is nog niet afgerond. On line Bakkers bedrijf, CyberBunker BV, dat onder meer fungeert als webhost, is vandaag als alles goed gaat weer on line. „De ser vers waren gelukkig niet be schadigd", zegt Bakker. „Het duurde alleen tot gisteren tot we weer stroom hadden. Verder is er veel rook- en roetschade." Ook de twee servers die het be drijfje Creative Minds Webhos- ting van de uit Tilburg afkom stige S. Godefroy zes maanden geleden in de bunker had ge stald, waren gisteravond weer on line. De bunker aan de Zomerweg. die vier verdiepingen de grond in steekt, werd in de jaren 50 ge bouwd om ten tijde van een nu cleaire oorlog als schuilplaats te kunnen dienen. Enkel jaren ge leden verkocht Defensie het ge bouw aan Bakker. OOST-SOUBURG - Het Moluks centrum Mae-Uku houdt op 8, 9 en 10 augustus zijn jaarlijkse midzomerfeest in Oost-Sou burg. samen met stichting Maluku. Een deel van de feest- opbrengst wordt geschonken aan de welzijnsorganisaties Ho rizon Holland en Baileo Malu ku. Die organisaties bieden noodhulp op de Molukken. Op de eerste dag kunnen klein tjes tot twaalf jaar overnachten bij het Moluks centrum aan dc Prins Hendrikstraat. De vol gende dag moeten de tenten vanaf zeven uur 's avonds wij ken voor de Molukse markt en optredens. Tijdens het midzo merfeest worden ook sportacti viteiten gehouden en is er een kleuterhoek. Op de laatste dag is het groot feest met de trek king voor de loterij. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11