Zappen tussen de tenten 0 PZC Zomerweer 22 dE jon&E QndERZ.OE.KER Ook flamenco komt voorbij Soms ronduit zeikerig Fascinerende klank en ritme Carlton terug naar schooi woensdag 31 juli 2002 1. Tiziano Ferro - Perdono (3) 2. Elvis Vs Jxl - A Little Less Conversation (1 3. Shakira - Underneath Your Clothes (2) 4. Nelly - Hot In Herre (4) 5. K3 - Feest (5) 6. Liberty X - Just A Little (6) 7. P. Diddy Ft. Usher Loon -1 Need A Girl (7) 8. Kate Ryan - Desenchantee {9) 9. Eminem - Without Me (8) 10. Def Rhymz - Ik Ben Niet Te Stoppe (15) 11Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright (10) 12. Red Hot Chili Peppers - By The Way (14) 13. Vanessa Carlton - A Thousand Miles (13) 14. Di-Rect - Free (16) 15. Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (12) 16. Billy Crawford - When You Think About Me (17) 17. Brainpower - Dansplaat (11 18. Grad Damen - Selina (25) 19. Move-It! -1 Save The Day (24) 20. Sensation - The Anthem 2002 (21) 21. Marco Borsato - Zij (19) 22. O-Town - All Or Nothing (18) 23. Mary J. Blige Ft. Ja Rule - Rai ny Dayz (39) 24. Jan Wayne - Because The Night (50) 25. Ashanti - Foolish (23) 26. Safri Duo Ft. M. Mcdonald - Sweet Freedom (26) 27. Fat Joe Ft. Ashanti - What's Luv?(20) 28. Blof - Mooie Dag (28) 29. Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dancefloor (22) 30. Re-Play - Niemand (31 31Ms Dynamite - It Takes More (29) 32. Beyonce- Work It Out (40) 33. K-Otic - Falling (27) 34. Wyclef Jean Ft. C. Ortiz - Two Wrongs (32) 3b. Sir - Jump In The Line (34) 36. Leona- Summer O/YRadio- /Zomer O/J Radio (44) 37. Bryan Adams - Here I Am (43) 38. M-Kids - The Jungle Song (38) 39. Bruce Springsteen - The Rising (42) 40. In-Grid - Tu Es Foutu (62) 41. Christina Milian - When You Look At Me (30) 42. Soulvation - Summer In The City (85) 43. Starkoo - Een Nacht Alleen (48) 44. Marc Anthony - I've Got You (53) 45. Willem Barth - In Mijn Dro men (57) 46. K3 - Toveren (35) 47. Joop-Elke Keer (58) 48. Hampenberg - Ducktoy (37) 49. Within Temptation - Mother Earth (36) 50. Missy Elliott - 4 My People (33) 51. David Guetta - Love, Don't Let Me Go (67) 52. Chad Kroeger Ft. J. Scott- Hero (46) 53. Angie Stone - Wish Didn't Miss You (45) 54. Will Smith - Black Suits Co rn in '(54) 55. Novaspace- Time After Time (-) 56. De Dijk - Ga In Mijn Schoenen Staan (41 57. Dj Meivin - Set U Free (-) 58. Wolter Kroes - Je Maakt Me Gek (-) 59. Pink - Don't Let Me Get Me (47) 60. Kylie Minogue- Love At First Sight (51) 61. Mis-Teeq - Roll On (72) 62. Britney Spears -1 Love R &R/Overprotected (Rmx) (56) 63. The Prodigy - Baby's Got A Temper (55) 64. Dj Sammy Dp - Sunlight (-) 65. Gigi D'agostino - Bla Bla Bla (64) 66. Dance Nation - Dance (59) 67. Lenny Kravitz - Believe In Me (65) 68. Shakira - Whenever Wherever (49) 69. Billy Crawford - Trackin' 52) 70. Moony - Dove (61) 71. Jovink E/D Voederbietels- Werken Is Mien Hobby (-) 72. Atomic Kitten - It's Ok (60) 73. Alicia Keys - How Come You Don't Call Me (-) 74. Kane - Rain Down On Me (70) 75. Altijd Lazarus! - Het Feest team (63) 76. Die Srv-Manner Presentier- Und Jetzt; Kommen Die Ka- nonen (-) 77. Fontane - Slapeloos (84) 78. Enrique Iglesias - Love To See You Cry (69) 79. Sum 41 - What We're All About (71) 80. One-T - Music Is The One-T Ode (81) 81Pet Shop Boys - Get Along (-) 82. Raul Malo -1 Said I Love You (82) 83. Edsilia Rombley - Gotta Let Me Go (87) 84. Beef - Late Night Sessions (83 85. Counting Crows - American Girls (90) 86. Sheryl Crow - Steve Mc- queen (88) 87. Jade Anderson - Sugarhigh (89) 88. Elton John A. Saffina - Your Song (98) 89. Zuco 103 - Treasure (92) 90. Solomon Burke - Don't Give Up On Me (-) 91. Cue - Hello (94) 92. Paul Carrack - Groovin' (95) 93. Koos Alberts - 7V Rondje Zo mer (91) 94. N.E.R.D. - Rock Star (74) 95. Henk Westbroek - Evenbeeld (93) 96. Nek Cielo E Terra (-) 97. The Beginerz - Reckless Girl (-) 98. John Mayer - No Such Thing (97) 99. Bowling For Soup - Girl All The Bad Guys Want (-) 100. Supersub - Easy Tu Run (-) Michel de Hey: een steeds terugkerende topper op Dance Valley. Dance Valley kreeg na het redelijk dramatische einde van de vorige editie zeer veel aandacht in de me dia. Je zou daardoor bijna vergeten dat het ook gewoon een muziekfestijn is dat een goede weerspiegeling geeft van de hedendaagse dance- scene. Nog voordat ook maar één naam bekend was, waren de 40.000 kaarten al uitver kocht. Als een muziekstroming niet relevant is voor een brede groep liefhebbers komt deze niet aan bod op één van de twaalf podia van de achtste edi tie van Dance Valley. Het ruim schoots halveren van de capaci teit is ten koste gegaan van drie van de vier techno-tenten en hardhouse, dat van het tweede openlucht hoofdpodium terug- verhuisde naar een tent. Dus nog steeds zijn alle relevante stijlen vertegenwoordigd. Er zijn zelfs twee nieuwe loten aan de boom. Elektro kreeg tij dens het Awakenings-festival begin juli al een podium toebe deeld. Dance Valley kon niet achterblijven en zorgde voor een line-up waarbij naast drie obscure live-acts gevestigde na men als Billy Nasty en Steve Rachmad (beiden ook actief in de techno-tent) en Andrew Weatherall als trekpleister die nen. De opkomst van latin wordt bezegeld in een door een drankmerk gesponsorde tent. Marysol, Joost van Bellen en de Amerikaanse dj Sneak staan niet echt te boek als specifieke latin-dj 's maar zullen voor deze gelegenheid een speciale set voorbereiden. De line-ups in de overige tenten bevatten niet bijzonder veel verrassingen. In de eerste uren staan wel enkele nieuwe namen gepland (JelFord: techno, Ka- buki: drum bass, Prinz: club), maar vrijwel alle dj's die prime- time in de avonduren spelen hebben al meerdere malen op Dance Valley gestaan. Toppers als 100% Isis, Tom Harding, Jean, JP, Michel de Hey en Billy Nasty ontbraken sinds 1995 vrijwel nooit, hetgeen veel zegt over hun vermogen bij te blijven in de woelige wereld van de dance. Op het hoofdpodium maakt de Engelse progressive grootheid Sasha zijn Dance Val- ley-debuut en viert.Sander Kleinenberg zijn terugkeer na vijf jaar afwezigheid. Het enige live-optreden wordt daar gege ven door Junkie XL, die mo menteel als JXL wereldwijd fu rore maakt met zijn remix van Elvis' 'A little less conversa tion'. Afsluiter is één van de meest bejubelde techno-dj's ter wereld, de Engelsman Dave Clarke. Voor wie geen kaartje voor dit spektakel heeft kunnen be machtigen, is er nog altijd Mys tery Land, op 17 augustus bij Ruigoord. De opzet is in grote lijnen hetzelfde. Meer dan ze ventig dj's en enkele live-acts presenteren dertien uur lang een interessante staalkaart van de hedendaagse dance. Mystery Land is één jaar ouder'dan Dance Valley, maar verhuist nogal eens van locatie. Het wordt nu pas voor het eerst in de Randstad gehouden. De overlap in de programmering blijft be perkt tot zo'n tien namen, mede doordat de nadruk meer ligt op trance en hardstyle. Grote trek kers zijn Westbam, Marco V, Sven Va'th, Junior Sanchez en Dave Seaman. Mystery Land biedt tevens ruimte aan meer experimentele acts als La Ne- buleuse en Electric Fans en een industrieel platform met harde re techno van Peaky Pounder, Innerdrive en N-Vitral. Sacco Koster Dance Valley, zaterdag 3 augus tus, Spaarnwoude, Velsen, 10.00-23.00 uur (uitverkocht) Mystery Land, zaterdag 17 au gustus, Ruigoord, 11.00 - 24.00 uur (entree 45 euro) Chagrijnig kijken we naar buiten. We zitten met zijn vieren om de tafel in de voortent bij de caravan en worden verge zeld door getik op het dak. Ge zellig, zou je zeggen, maar dat gaat wel over, na drie dagen re gen. De paden op de camping staan bijna blank en sommige plekken zijn modderpoeltjes geworden. Na achthonderd kilometer gere den te hebben en na een week mooi weer, zitten we nu met on ze verbrande hoofden (van de laatste zonnige dag) in de stro mende regen. Buiten zijn weinig mensen te zien en als we al de tent uit gaan, is het om het toilet te bezoeken. Maar ook dat levert extra pro blemen op. Want als ik besluit het er dan maar op te wagen, moet ik het gelijk bekopen met een vieze broek. Aan de onderkant dan wel te verstaan. Ook de grond van het toiletgebouw is namelijk één grote modderzooi. Zodra je je broek laat zakken, hangt deze in de modder! Op weg terug naar de caravan is het weer zigzag gen tussen de plassen om te voorkomen datje tot je enkels in het water staat. Op zich is dit allemaal niet zo erg, maar het feit dat het op dit moment in ons eigen kikker landje mooi weer is, is wel heel frustrerend. Want als we nu thuis waren: dan zaten we in de achtertuin, dan hadden we ons achthonderd kilometer rijden kunnen besparen, evenals elke keer dat harde stokbrood. Dan hadden we een wc, douche en af- ivasbak voor onszelf, zonder die te hoeven delen met 'vreemden'. Dan zaten ive elke dag lekker met een boterham met hagelslag voor onze neus en hoefden we het niet te doen met een steeds leeglopend luchtbed of lekkend tentje. Geen rook van barbe cuende Fransen of langslopende mensen die het eten bijna van je bord kijken. Geen opdringerige mensen die je elke keer datje langs hun plek komt moet groe ten, of de afwas doen tussen een ander zijn slablaadjes. Niet struikelen over loslopende poe dels of elke ochtend een eind lo pen voor brood en een krant. Nee, het leven is geen pretje op de camping. En toch verheug ik me er elk jaar weer op! Maaike Wijnstra JvTiVuL Uon. -Cn, luxcJuAlMlpl-i. ojxanJuxuTL Met Manu Chao wordt hij liever niet vergeleken, geeft Daniel Carbonell te ken nen in het muziekblad Oor. Chao woont weliswaar, net als hijin Barcelona, maar is opge groeid in Frankrijk. Zijn mu ziek heeft dan ook geen Spaanse roots. Hebben we hier te maken met racisme binnen de rock mestivo? Vreemde zaak. Dit genre streeft toch juist naar het slechten van culturele grenzen? En zoveel wijkt Carbonells mu zikale smeltkroes niet eens af van die van Manu Chao. Rumbo Submarino, het tweede album van zijn latinproject Macaco, is een aaneenschakeling van rum- bas, (dub)reggae, rap en elek tronica. Goed, ook de flamenco komt voorbijer zijn Afrikaanse ritmes en de plaat heeft een the ma (de zee). Maar de intentie is dezelfde: een cross-over op la- tin- enreggaebasis. En daar slaagt Macaco heel aardig in. Rumbo Submarino is zelfs in ventiever en levendiger dan Chao's doorbraakplaat Próxi- ma Estación Esperanza. Peter van der Heide Macaco: Rumbo Submarino (Edel), speelduur: 67.19. De nieuwste hype in gitaar- popiand heet The Vines. Het debuut Highly Evolved van deze vijf Australische jongelin gen wordt al doodgeknuffeld in Engeland. De band werd al ver geleken met The Strokes, maar die vergelijking gaat alleen door het gebrek aan een eenzelfde cool imago al volledig mank. The Vines begonnen op high school met het coveren van Nir vana en die voorliefde is hier en daar nog wel terug te horen ('Get Free', 'In The Jungle'). De postgrunge klinkt, echter te ge polijst en wie zit er eigenlijk te wachten op nóg een groep die 'Nirvanaatje speelt'? Het zijn de steviger up-tempo uitschieters op een cd die verder duidelijke Engelse invloeden verraadt. Die klinken door in de vele softere - zoete, soms zelfs ronduit zeike rige - nummers. Highly Evolved is niet meer dan een aardig de buut dat alle opgeklopte opwin ding niet waard is. Peter van der Heide The Vines: Highly Evolved (Ca pitol/EMI), speelduur: 43:42. Het blijft een bijzonder bandje, The Flaming Lips. Opgericht in 1983 door zanger gitarist Wayne Coyne, legden ze zich aanvankelijk toe op liedjes over Jezus. Later ging het, net als bij hun soulmates van Mer cury Rev, de psychedelische kant op, wat leidde tot een zwaar gearrangeerde, ver vreemdende gitaarplaat als Cl ouds Taste Metallic ('95). Het elfde album Yoshimi Battles The Pink Robots is op het eerste gehoor vrij saai. Alleen het breakbeat inferno van de ti telsong (deel 2) maakt echt in druk. Bij betere beluistering openbaren zich echter fascine rende klank- en ritmeland schapjes. Dreutelliedjes als de titelsong (deel 1) en 'Ego Trip ping At The Gates Of Heil' zijn doorspekt met spacegeluiden en productionele grapjes. 'Do You Realize?' is pure, psychedeli sche sixtiespop. En aan 'Are You A Hypnotist?' kan Moby een puntje zuigen. Het blijft een bij zonder bandje, The Flaming Lips. Rob Broere The Flaming Lips: Yoshimi Battles The Pink Robots (War ner), speelduur: 47.32. Vanessa Carlton wil terug naar school. De 21-jarige zangeres van 'A Thousand Mi- les' mist de schoolbanken. Ze zou zich graag weer vol op de studie storten waar ze voor haar grote doorbraak mee was be gonnen. Blijkbaar gaat het ster renleven haar iets te snel. Va nessa is van plan volgend jaar weer te gaan studeren. Voorlo pig zullen we het dus nog even moeten doen met haar eerste al bum Be Not Nobody. BH IN DE ZOMER HEEFT MIJN MATRAS ALTjjp DORST 1. Red Hot Chili Peppers By The Way (1 2. Shakira - Laundry Service (2) 3. The Cats - Greatest Hits (9) 4. Marco Borsato - Onderweg (3) 5. Nelly - Nellyville (4) 6. Blof - Blauwe Ruis (6) 7. Celine Dion - A New Day Has Come (5) 8. Hans Teeu wen - Dat Dan Weer Wel (8) 9. Within Temptation - Mother Earth (10) 10. Eminem - The Eminem Show 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 46