uIk ben zie je mij achter de geraniums tftj PZC nu PZC Ook in uw vakantie dagelijks de PZC Wie helpt wie Giro 860 Kinderen? 12 zeehondencrèche p ieter b u ren Hersenstichting Nederland woensdag 31 juli 2002 aandacht gevraagd voor reuma en werk Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, dat zijn 1.6 miljoen mensen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een belangrijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbei dsongeschikt. En zij die aan het werk willen blijven, ondervin den vaak heel wat onbegrip. Ook Theo Hollestelle weet dat inmiddels. Dit is zijn verhaal. Theo Hollestelle heeft ondanks zijn reuma een eigen transport bedrijf. Hij was nog maar een half jaar bezig met dit een mansbedrijf toen de diagnose (inmiddels twee jaar geleden) werd gesteld: reuma! "Je staat dan voor de keuze: het bijltje erbij neergooien of doorvecht en. Nog altijd ben ik niet van plan op te geven wat ik heb opgebouwd. Ik ben 37. ik ga niet zomaar achter de gerani ums zitten." Theo maakt lange dagen: 's ochtends om zes uur stapt hij op zijn truck om 's avonds rond acht uur weer thuis te komen. "Als je eenmaal in het ritme zit, gaat het prima. Maar 's avonds ben ik echt op. En eerlijk gezegd, vrijdagavond kunnen ze me opvegen. Geluk kig heb ik veel steun aan mijn vrouw en kinderen. De zaterdag en zondag zijn voor hen." Pijn in handen en voeten Theo Hollestelle heeft allerlei aanpassingen laten aanbrengen om zijn werk te kunnen doen. Dat was nog een heel gedoe, want ook hij kreeg te maken met de bureaucratie van de uitvoe rende instanties. Theo moest bijvoorbeeld "hemel en aarde bewegen" om een automatische versnellingsbak in zijn truck vergoed te krijgen. Met een voortdurende pijn in zijn han den en voeten is aldoor koppe len en schakelen veel te zwaar. Bij het laden en lossen heeft hij uiteraard ook de nodige pijn. Echter, zijn aanvraag voor een elektrische pompkarvoor het la den en lossen is afgewezen. Hij laat het er niet bij zitten. "Ik heb hiertegen bezwaar aan getekend, want een pompkar bij laden en lossen betekent voor mij dat ik wellicht nog jaren vooruit kan in mijn werk... dat is namelijk mijn bedoeling. Die bureaucratie en dat onbegrip, onvoorstelbaar!" Onbegrip maakt veel kapot Met het onbegrip van de buiten wereld kan een reumapatiënt jarenlang worstelen. Dat komt door het grillige karakter van de ziekte. De ene dag kun je klus sen in de tuin, de volgende dag moet je dat bezuren en uitrus ten. Niemand die dat ziet, men sen kunnen dan al snel denken: wat een aansteller. Gelukkig be wijzen patiënten als Theo, en hij is beslist niet alleen, dat ze nog tot veel in staat zijn. Meer begrip voor de individuele mo gelijkheden bij het zoeken en vinden van geschikt werk is uiterst belangrijk. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds fi nanciert zo'n 70% van het we tenschappelijk onderzoek in Ne derland. Andere activiteiten zijn: voor lichting, aangepaste vakanties, individuele hulp en financieel steunen van de meer dan hon derd reumapatiëntenverenigin- gen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl op 2, 3, 4 en 5 augustus gaan de deuren van ZieZo Kids voor het eerst open Kinderkleding Tambo Tambo Kinderschoenen Speelgoed Grant Gasolio Bumper hout en stof Zizibo Terra-misu Hupsakee diverse merken Miniman Noppies Petit shoes It eta it une fee PL Land Brakkies Steenstraat 19 4561 AR Hulst T 0114 31 00 00 HOREN, ZIEN EN HELPEN Uitgeteld..? 7 Een uiterst besmettelijk virus heeft ons waddengebied bereikt. Het veroorzaakt onder zeehonden een levensbedreigende ziekte. De Zeehondencrèche Pieterburen verwacht de komende maanden dan ook vele zieke en (helaas) nog veel meer dode zeehonden. Uitgeteld? Nee, de Zeehondencrèche is als klinisch opvangcentrum op het meest dramatische scenario voorbereid. Er zijn - in betere tijden - medicijnen ontwikkeld waarmee nog niet besmette en besmette dieren kunnen worden behandeld, om ze straks weer gezond uit te zetten. Azeehondencreche.nl Geef geld, ieder zeehondenleven telt. Met vrijwilligers alleen redden we het niet. We hebben uw financiële bijdrage hard nodig. Geef alstublieft eenmalig iets extra's, ook als u al donateur bent. Naam-- Adres-- Postcode- Woonplaats- Stuur mij een acceptgiro voor een eenmalige (extra) bijdrage aan de Zeehonden crèche Pieterburen. U kunt ook direct een bijdrage leveren door een bedrag over te maken op het speciale actierekeningnummer Giro 8028. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959,9950 WL Pieterburen Vakantie in Nederland: GEGEVENS ABONNEE: Wanneer u uw vakantie in Nederland naam- doorbrengt, kunnen wij er voor zor gen dat de PZC op uw vakantieadres adres wordt bezorgd. De bezorging bij u postcode: thuis wordt dan tijdelijk stopgezet. woonplaats: Ook kunt u de PZC tijdelijk bij iemand anders laten bezorgen. Geef ons telefoonnummer. naam en adres op en wij bezorgen eerste verzenddag: daar gedurende uw vakantie de PZC. a eerste dag weer thuis bezorgen: Vakantie in het buitenland: Als u met vakantie naar het buiten- bezorg de krant op onderstaand va- land gaat, bieden wij u de volgende kantieadres: mogelijkheden: naam. U doet tijdens uw vakantie een an- acjres. der een plezier met de PZC. Geef ons naam en adres op en wij bezor- postcode: gen daar gedurende uw vakantie woonplaats: de PZC. U laat de PZC opsturen naar uw va- "\9eef abonnement gedurende r mnn vakantie aan: kantieadres in het buitenland. Geef ons uw vakantiebestemming en wij naam: sturen geheel voor uw risico de PZC adres: dagelijks aan u op. Kosten volqens PTT tarief. poSKode: P onderbreekt tijdelijk uw abonne- woonplaats: ment (minimaal voor een week). u onderbreek mijn abonnementen ver- Het teveel betaalde abonnements- reken he, abonnementsgeld. geld wordt dan verrekend. eerste dag geen krant: Vul de gegevens hiernaast in, knip de- tl 33 eerste dag weer thuis ze bon uit en stuur 'm minstens twee bezorgen- weken voor het begin van uw vakan tie naar ons op. Stuur deze bon naar: Provinciale Zeeuwse Courant Ter voorkoming van onjuiste Afdeling Lezersservice adressering kunnen opdrachten Antwoordnummer 123 per telefoon NIET in behandeling f80 VB 3 (postzegel niet nodig) worden genomen. abo@p2c.nl KRANT VOOR ZEELAND Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taai te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl Ben je moeder of wil je moeder worden? Stop dan mei roken. Het is slecht voor jetelf en voor je [ongeboren] kind. Mier inlormilie? Bel 0900-9390 |l 0.22/€ 0.10 p/m] EU DE FACTO KANKERBESTRIJDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40