Strakke regels voor vergadering Giro 222111 Vier gewonden bij ongeval Kats 0900-8212411 Zelfhulpgroep voor mensen met anorexia lezers schrijven Gehandicapten Reimerswaal trekt teugels bij raad en commissies aan Bachconcert Kerkdienst Poppentheater Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: Nationaal Epilepsie Fonds (0 de Zonnebloem door Rolf Bosboom KATS - Bij een ernstig en gecompliceerd ongeval op de N256 (Deltaweg) ter hoogte van Kats zijn gisteren aan het eind van de middag vier mensen gewond geraakt. Door de botsing was de weg twee uur lang gestremd en moest het overige verkeer worden omgeleid. Het ongeluk gebeurde even voor vijf uur. Een 68-jarige automobilist reed richting Zierikzee. Bij een inhaalmanoeuvre op de plaats waar de weg tijdelijk vier- in plaats van tweebaans wordt, botste hij door on bekende oorzaak op de auto die voor hem reed, bestuurd door een 51-jarige man uit Maassluis. Die wagen schoot daardoor de andere rijbaan op en kwam daar in bot sing met een derde auto, met een 32-jarige man uit Mortsel achter het stuur. De wagen van de automobilist uit Maas sluis kwam onderaan het talud tot stil stand. De bestuurder en zijn 48-jarige passagiere bleken onder meer hoofdletsel te hebben en werden naar het ziekenhuis vervoerd. Datzelfde gold voor het slacht offer uit Mortsel en zijn 35-jarige mede- inzittende, die onder meer hoofdletsel, een gebroken enkel en rug- en schou derpijn hadden. De automobilist uit Zie rikzee en diens twee passagiers bleven on gedeerd. Twee van de drie betrokken wa gens werden volledig vernield. foto Willem Mieras Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over qe- weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Bedrijven negeren gehandicap ten, zo blijkt uit een onderzoek door het Sociaal en Cultureel Planbureau uitgevoerd (PZC, 17-7). Wie heeft, moet meer heb ben, één van de tien geboden verandert in Heb uw naaste lief enz.als er maar winst is. Goes is een prachtig voorbeeld van ei gen triomf en gewin met het vol dongen feit van de wethouders 't Hart en Ewijk van gehandicap tenbeleid. Gehandicapten moeten maar parkeren op het transferium, waar een zwaar gesubidieerde taxi is te bestel len, hopelijk zal die komen. Hebben plannenmakers wel eens nagedacht over afgesloten wurgcontracten met vervoers maatschappijen onder het mot to Krijgen wij het niet, dan staan er zoveel personen op straat. Een pracht van een sub sidie voor het door rijk gesubsi dieerd landelijk vervoersbedrijf wordt wél gegeven. Louw Traas uit 's-Gravenpolder heeft het gratis parkeren voor minderva- liden aangekaart bij de gemeen te Goes (PZC, 20-7) Er is van alles geregeld, zonder belang hebbenden te horen. De uitslag wordt gepubliceerd als vast staand feit, terwijl het heel ge makkelijk opgelost kan worden. Op de hoek Keizersdijk/Dam is één parkeerplaats, evenals op de hoek Oostwal/Gasthuis- straat, centraal liggend t.o.v. de binnenstad. Die zouden moeten worden ingericht enkel voor ge handicapten met voldoende ruimte voor in- en uitstappen, De subsidie die nu gaat naar taxivervoer vanaf het transferi um kan beter worden besteed aan de gehandicaptenplaatsbe- heerder. Van de Nederlandse be volking is meer dan 11 gehan dicapt. Omgerekend is dat bijna 1.500.000 mensen die samen werkend wel een vuist kunnen maken tegenover een lakse overheid. Bij het gehandicap- tenparkeerbeleid van de ge meente Goes zakt toch wel je broek af! W. Westveer H. Dunantstraat. 13 Kruiningen door Ali Pankow ZIERIKZEE - Marianne Ket ting en Carola de Vos willen na de zomer verdergaan met de zelfhulpgroepen voor mensen met een eetstoornis in Goes en Zierikzee. Ketting en De Vos deden in Goes al twee seizoenen, en in Zierik zee één seizoen ervaring op met zelfhulpgroepen. Zij willen in beide plaatsen begin september nieuwe groepen opstarten. Dat gebeurt in samenwerking met Emergis en mede dankzij subsi die van de provincie. Volgens Ketting zijn er tal van oorzaken te noemen voor eetstoornissen zoals onzeker heid en het overdreven slank- heidsideaal in de huidige maat schappij. Ze liggen altijd op het emotionele vlak. De zelfhulp groepen streven niet naar een therapeutische aanpak van die oorzaken, maar naar een con creet gerichte aanpak voor ver betering van het eetpatroon. Bij voldoende aanmeldingen beginnen de zelfhulpgroepen op 10 september, in Goes op de dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en in Zierikzee op de dinsdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur. Informatie: 0113- 251955 of 0111-481784. donderdag 25 juli 2002 door Rob Paardekam KRUININGEN - De raads- en commissievergaderingen in de gemeente Reimerswaal moeten in de toekomst minder chao tisch verlopen. Daarom heeft het raadspresidium een docu ment opgesteld waarin duidelij ke richtlijnen zijn vastgelegd. Een zaak waarover de laatste tijd nogal wat commotie ont stond is het in maart ingevoerde recht van interpellatie. Dat houdt in dat gemeenteraadsle den tij dens de raadsvergadering vragen kunnen stellen aan het college over zaken die niet op de agenda staan. Enkele raadsleden maakten meteen gretig gebruik van dat recht. Dat viel weer niet in goe de aarde bij enkele collega's, die GOES - Kees van Eersel ver zorgt zaterdag het jaarlijkse Bachconcert op het Marcussen- orgel van de Grote of Maria Magdalenakerkin Goes, waarin de componist J.S. Bach (sterf dag 28 juli) wordt herdacht. Het concert wordt geopend met het Preludium en fuga en besloten met Passacaglia en fuga. De avond begint om 20.00 uur. GOES - De oud-katholieke ge- njeenschap in Zeeland houdt zaterdag 27 juli ter gelegenheid van de tiende zondag na Pink steren een kerkdienst in de dag kapel naast de rooms-katholie- ke Maria Magdalenakerk in Goes. Tevens wordt de heilige Maria Magdalena tijdens deze viering herdacht. De dienst be gint om 10.30 uur. KWADENDAMME - Op mini- camping 't Kwedammertje in Kwadendamme treedt zondag 28 juli Luuks poppentheater op. Het poppentheater begint om 19.00 uur en na afloop is het po- nyrijclen. menen dat niet alle vragen voor interpellatie in aanmerking ko men. Zo kreeg A. Jumelet (ChristenUnie) in de vergade ring van april de wind van vo ren. Zijn vragen over onder meer het museum in Yerseke en dorpshuis De Zaete zouden geen spoedeisende zaken be- ti'effen en daarom ook schrifte lijk gesteld kunnen wordenEen boze Jumelet Waagde dat het dualisme al meteen om zeep werd geholpen. Spoedeisend Enkele regels, opgesteld door CDA-raadslid H. Eversdijk, moeten dit soort discussies in het vervolg voorkomen. Be paald is dat interpellatievragen een spoedeisend karakter moe ten hebben en zodanig van aard moeten zijn dat ze niet op een 'gewone' manier kunnen wor den gesteld. Ook moet het om vragen gaan die burgemeester en wethouders direct kunnen beantwoorden. Voor een uitvoe rige voorbereiding is immers geen tijd. Het document legt ook vast dat raads- en commissieleden per agendapunt niet meer dan twee termijnen krijgen om hun zegje te doen. In principe is dat de normale gang van zaken, maar in Reimerswaal zijn drie of zelfs meer termijnen niet vreemd. Nodeloze herhalingen en einde loze discussies zijn vaak het ge volg. Het document vormt voor de verschillende voorzitters wellicht een extra reden om de boel wat strakker te leiden. Verder bepaalt de notitie dat in sprekers direct na de opening van de vergadering aan bod ko men en dat ze in het vervolg ook een tweede termijn krijgen. Over de aanvaardbaarheid daarvan waren in het verleden wat vragen gerezen. Ook mogen niet-commissieleden tijdens vei'gadermgen aan de raadsta fel plaatsnemenmaar niet meer dan twee per partij Overigens moet de gemeente raad het document nog vaststel len. Dat gebeurt in één van de komende vergaderingen, zodat de richtlijnen snel kunnen wor den gebruikt. Laat haar niet vallen In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Via familie, school, werk, buren of kennissen hebben veel meer mensen er mee te maken. Steun daarom ons werk. Dat is letterlijk van levensbelang. Het Nationaal Epilepsie Fonds staat voor: - wetenschappelijk onderzoek -voorlichting via een infolijn, folders en brochures - begeleide vakantieactiviteiten - individuele hulp - epilepsieprojecten in ontwikkelings landen (€0,10 per minuut) Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsie.nl "Wat heb ik het naar m'n zin gehad vandaag. Eerst uitgebreid ontbeten en daarna de natuur in. Heerlijk buiten geluncht. Broodje tonijnsalade met een lekker glas witte wijn. Vanmiddag hebben we gezwommen, terrasje gepikt en zojuist dus die geweldige barbecue. En nu ben ik doodop. Welke reisorganisatie dat was? De Zonnebloem!" Bijna 6400 zieken en gehandicapten beleven dit jaar de vakantie van hun leven. Dankzij de Zonnebloemen dankzij de hulp van 6700 vrijwilligers Door de extra voorzieningen en aanpassingen die nodig zijn, kos ten deze vakanties veel geld. U kunt de Zonnebloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden Postbus 2100 4800 CC BredaTel. (076) 564 63 62 E-rnail. info@zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 26