Twijfel over diabetes? Laat u onderzoeken! Zo beschermt u uw kind goed tegen de zon Hoe groot is jouw wereld? PZC 10 FAMILIE BERICHTEN Laat ze niet vallen Giro 222111 donderdag 25 juli 2002 Op 20 juli 2002 is geboren onze prachtige dochter ELIN MARIJN Huib van Nieuwenhuijze en Karin Ooiman Akersingel 93 1060 NK Amsterdam Tel.: 020-6699691. Zalig de doden, die in de Here sterven, van nu aan. Ja, zegt de Geest, dat zij rusten van hun moeiten, want hun werken volgen hen na. Openb. 14:13 Zij heeft geleefd in hel geloof, met lichaam en ziel, in leven en sterven, het eigendom te Zijn van haar trouwe Heiland Jezus Christus, die met Zijn kostbaar bloed voor al haar zonden volkomen betaald en haar uit alle macht van de duivel verlost heeft. Zonder de wil van haar Hemelse Vader is geen haar van haar hoofd gevallen, ja alles moest zelfs dienen tot haar heil. Nu is zij in Christus ontslapen, onze geliefde en zorgzame vrouw en moeder HENDRIKA P1ETERNELLA KLAPWIJK-WEEDA Nel Rozenburg, 5 maart 1946 t Temeuzen, 23 juli 2002 en heeft zij, temidden van de gemeente der uitverkorenen, volkomen rein, een plaats ontvangen in het Eeuwige Leven. Deze belofte van God is ons tot rijke troost in ons groot verdriet. Gerard Klapwijk Kabita Nitin Johannastraat 5, 4571 AL Axel. Maandag 29 juli is er van 13.00 - 13.45 uur gelegenheid tot condoleren in het verenigingsge bouw van de Gereformeerde Kerk Vrijg., Kerkdreef Axel, ingang parkeerterrein Julianastraat, waarna om 14.00 uur een samenkomst van Woord en Gebed wordt gehouden in voornoemde kerk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Westsingel. Geen bloemen. Liever geen bezoek aan huis. Op Zijn tijd nam de Here tot Zich NEL KLAPWIJK-WEEDA in de leeftijd van 56 jaar. Echtgenote van Gerard Klapwijk, centraal directeur van de Vereniging GPOZ. Wij wensen Gerard, Kabita en Nitin veel sterkte en Gods nabijheid toe. Namens het centraal bestuur van de Vereniging voor Gereformeerd Primair Onderwijs in Zeeland De teams De afdelingsbesturen De medezeggenschapsraden De ouders De leerlingen J. Nederveen, voorzitter F. Dieleman, secretaris Want Gij hebt mijn leven gered van de dood; immers ook mijn voet van aanstoot, zodat ik voor Gods aangezicht mag wandelen in het licht des levens Psalm 5614 Met ontroering vernamen wij dat onze Hemelse Vader tot Zich riep in Zijn Eeuwige Heerlijkheid NEL KLAPWIJK-WEEDA Nel heeft zich gedurende vele jaren op markante wijze met al de liefde van haar hart ingezet voor onze school. Wij danken God voor hetgene Hij ons in Nel gaf. Mogen Gerard, Kabita en Nitin van Hem de kracht ontvangen aan Zijn hand verder te gaan. Het team en medewerkers van de gereformeerde basisschool 'Gaspar van der Heyden' in Zeeuws-Vlaanderen. Axel, 23 juli 2002. Diep geschokt zijn wij door het plotseling overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante JANNY BOUT-MANNI in de leeftijd van 57 jaar. Wij wensen Wim en de kinderen heel veel sterkte met dit zo zware verlies. Bruinisse: C. Jonker-Bout t L. A. Jonker Lijdie de Ronde-Bout Dies de Rondet Ina de Waal-Bout Steven de Waal Piet Bout Willy Bout-Schouls Achthuizen: Jan Bout Dian Bout-Stoop Sommelsdijk: Coby Mackloet-Boutt Izak Mackloet Bruinisse: Bart Jonker Nel Jonker-Schrier Jaap Jonker Dianne Jonker-Abrahamse Neven en nichten Bruinisse, 21 juli 2002. Diep geschokt zijn wij door het plotselinge overlijden van JANNY BOUT-MANNI We kenden haar als een betrokken vrijwilligster bij de musea van Bruinisse en wensen Wim, kinderen en familie veel sterkte toe met dit verlies. Vrijwilligers en het bestuur van de Oudheidkamer en het Visserijmuseum te Bruinisse Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze buurman JAN KOSTEN Namens de families: Van der Maas, Burger, Spruit, Masclé, Polderdijk, Van de Dol-Adels, Van de Guchte, Baars, Steller, Karreman, De Schipper en mevrouw Blok Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte met dit verlies, Dankbaar voor alles wat zij in haar leven voor ons heeft betekend, deel ik u met droefheid mede dat plotseling van ons is heengegaan, mijn lieve zorgzame vrouw, zuster en schoonzuster LENA DE NIJS (Lenie) echtgenote van Izaak Verherbrugge Dinteloord 6-2-1928 t Schoondijke 23-7-2002 Schoondijke: I. J. Verherbrugge Familie De Nijs Familie Verherbrugge 4507 AT Schoondijke, 23 juli 2002. Willemsweg 28 Gelegenheid tot afscheid nemen vrijdag 26 juli van 19.00-19.30 uur in het mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Oostburg. De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op zaterdag 27 juli om 10.30 uur in de S.O.W. Kerk te Schoondijke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelgenheid tot condoleren in voornoemde Kerk. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Lieve BURE Bedankt voor alles. We zullen je nooit vergeten. Fons - Ingrid Wietse Lieke Lotte Schoondijke, 23 juli 2002. Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat nog onverwachts is heengegaan, voorzien van de Heilige Sacramenten, mijn zwager en onze oom JOHANNES LEONARDUS VAN DER HORST weduwnaar van Pieternella Elizabeth Ooms in de leeftijd van 82 jaar. Veere: Rina van der Horst-de Buck Zoetermeer: Marja Elderhorst-van der Horst Frans Elderhorst Marjolein en Tom Walter Schiedam: Jos van der Horst Marjolein Padmos Tom, Rob Serooskerke (W): Anita Wattel- van der Horst Jan Wattel Sandy, Carola Koudekerke: André van der Horst Annette van der Horst-Poelman Marith, Pieter Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van zorgcentrum "St. Willibrord", voor hun liefdevolle verzorging. Middelburg, 22 juli 2002. Correspondentieadres: 4371 TD Koudekerke Binnenhof 43 Gelegenheid tot afscheid nemen op zaterdag 27 juli a.s. van 10.15 tot 10.40 uur in de H.H. Petrus en Pauluskerk aan de Lombardstraat 1 te Middelburg, waarna om 10.45 uur de uitvaartdienst zal plaatsvinden. Aansluitend zal om 12.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de condoleanceruimte van de begraafplaats. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie\>en deze aankondiging als zodanig te beschouwen. "In het huis mijns Vader zijn vele woningen" Joh. 14:2 Met droefheid geven wij u kennis dat, na een liefde volle verzorging in verpleeghuis "Ter Schorre", op de leeftijd van 84 jaar, zacht en kalm is overleden onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder EBRINA PAULINA DE REGT sinds 16 december 1982 weduwe van Jan Kruysse Tegelen: M. P. de Vast-Kruysse J. de Vast Temeuzen: J. Kruysse (in herinnering) M. E. C. Kruysse-Fierinck Veenendaal: A. W. E. A. Kruysse A. Kruysse-Visser Temeuzen: M. J. Wolfert-Kruysse F. Wolfert Anna Paulowna: J. S. Y. Mazairac-Kruysse (in herinnering) C. L. M. Mazairac W. Mazairac-de Visser Temeuzen: E. A. Kruysse D. I. Kruysse-Klouwers Klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat in het bijzonder uit naar de verzorgenden van afd. "de Kogge". Temeuzen, 24 juli 2002. Correspondentieadres: Familie Wolfert-Kruysse, Jan van Galenstraat 29, 4535 BZ Temeuzen De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 29 juli om 14.00 uur in de aula op de Zuiderbe graafplaats, Bellamystraat 28c te Temeuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats Na de begrafenis is gelegenheid in voornoemde aula de familie te condoleren. Maandag 29 juli is er van 12.30-13.00 uur gelegen heid om afscheid te nemen in het mortuarium van streekziekenhuis "De Honte", Wielingenlaan 2 te Temeuzen. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen hebben, verzoeken wij deze advertentie als zodanig te willen beschouwen. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsie- projecten in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 (€0,10 per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl Waar denk je aan als je zo staart en ons onbewust niet ziet denk je dan aan vroeger aan een tijd zonder verdriet? Waar denk je aan als je opstandig bent of juist heel ongerust denk je dan wie zijn die mensen en verlang je naar je rust? Waar denk je aan als je niets zegt en niet weet wie je bent denk je dan dat wij niets weten omdat jij ons niet meer herkent! Gelukkig hebben wij de herinnering aan hoe jij was in jouw nog goede dagen en hebben we die nu voor eeuwig in onze harten opgeslagen. Bedroefd, maar dankbaar dat hem verder lijden is bespaard, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze lieve vader, schoonvader, opa en overgrootvader HENDRIK DE VEIJ 19-10-1914 123-07-2002 Oostburg: S. S. de Veij-Risseeuw Den Burg: S. C. de Groote-de Veij J. J. de Groote Peter en Anneke Isabelle en Lucas Sabine en Peter Goes: C. J. de Veij R. J. de Veij-de Ridder Miranda en Tjeerd Chantal en Michel 4501 KM Oostburg, 23 juli 2002. Q. van Uffordweg 17 De afscheidsdienst, voorafgaande aan de crematie, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op vrijdag 26 juli om 14.00 uur in crematorium "Temeuzen", Bellamystraat 28c te Temeuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangruimte van het crematorium. Wij zijn dankbaar voor de goede zorgen die hij mocht ontvangen in verpleeghuis "De Stelle". Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Dankbaar voor al haar liefde en zorgen gedurende een lang leven, zijn wij nu verdrietig dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, oma en overoma BASTIANA VAN DE KREKE sinds 16 juni 1983 weduwe van Willem Lodewijk Harthoorn 's-Gravenpolder, 7 juni 1906 's-Heer Arendskerke, 23 juli 2002 Brielle: R Harthoorn t J. Harthoorn-Janse Kloetinge: F. Harthoorn t M. J. Harthoom-van der Weele Zwartewaal: D. H. Pannekoek-Harthoorn G. Pannekoek f 's-Gravenpolder: W. L. Harthoorn A. van den Driest Groningen: H. C. Knigge-Harthoorn H. G. Knigge Heemskerk: B. Harthoorn M. C. Th. Harthoorn-Geensen Rotterdam: A. Harthoorn H. E. Slim Kleinkinderen en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Goesestraatweg 19, 4431 CC 's-Gravenpolder Een dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden maandag 29 juli om 13.15 uur in de Ned. Hervormde Kerk te 's-Gravenpolder, waarna aansluitend omstreeks 14.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er in het rouw- centrum Van der Hooft, Bosseweide 2 te 's-Gravenpolder gelegenheid tot condoleren. Voor aanvang van de dienst is er van 12.30 - 12.50 uur in voornoemd rouwcentrum, gelegenheid tot afscheid nemen. Onze dank en waardering gaat uit naar het personeel van Zorgcentrum 'Poelwijck' voor de liefdevolle verzorging. Plaats uty familieberichten in de PZC Van maandag 29 juli t/m vrijdag 16 augustus heeft Dr. den Ouden spreekuur in huisartsenpraktijk "Het Bolwerk", Gróte Bagijnestraat 16 Hulst. Tel. 0114-313373. Herh. recepten kunt u doorgeven op tel. 0114-313373. 9 Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum, Van Dishoeckstraat 620 Word Novib donateur. Bel 070-3421.777 of ga naar www.novib.nl HOE GROOT IS JOUW WERELD n(o)vib Met een heel eenvoudige test Diabetes is een stofwisse lingsziekte die draait om het hormoon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de ener gievoorziening van het li chaam. Dit hormoon helpt glucose (suikers) in het bloed om te zetten in energie voor de spieren en organen. De alvleesklier maakt insuline. Zonder insuline of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stofwisseling) ontregeld. DIABETES EN COMPLICATIES Dankzij medicijnen en levens stijladviezen (voeding en be weging) kan een diabeet een vrijwel normaal leven leiden. Echter, diabetes kan ook (ern stige) complicaties tot gevolg hebben. Op termijn kunnen bloedvaten, zenuwen en orga nen beschadigen. Dit leidt tot aandoeningen aan met name ogen, nieren, ledematen, hart en bloedvaten. Tijdig ontdek ken van diabetes kan de kans óp complicaties aanzienlijk verminderen. HOE HERKENT U DIABETES? Bent o vaak moe, hebt u vaak veel dorst en/of Sast van aamihoudende pysn aan de ogen? Laat u door de huisarts testen op diabetes. Heeft u ongeacht uw leeftijd overgewicht of een van eerdergenoemde symptomen en zit er dia betes in de familie? Praat ook dan met uw huisarts en laat u testen op diabetes. EENVOUDIGE TEST Als u diabetes heeft is de glu- cosewaarde (bloedsuikerspie- gel) in uw bloed te hoog. Met een simpele bloedtest (met l druppeltje bloed) kan uw huis arts vaststellen of u diabetes heeft. En we kunnen 't niet vaak genoeg zeggen: een tijdi ge behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzien lijk verkleinen. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mogelijk een uit gebreide gratisbrochure met meer informatie over dia betes, de behandeling en de gevolgen. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via weten schappelijk onderzoek. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl Zon is fijn. Ook voor kinderen. Laat ze genie ten van de zon. Maar, maak het niet te gek. Zorg dat ze niet teveel van het goede krij gen, Ook voor kinderen is zonnebrand immers geen pretje. En het vraagt nauwe lijks extra moeite om dat te voorkomen. Hier volgen enkele tips. Kleding biedt de beste bescherming tegen de zon. Dus laat kinderen niet lang in hun blootje lopen. Trek ze een T-shirt aan, zet ze een zonnepet of -hoedje op. Hou kinderen op zonnige dagen zo moge lijk in de schaduw. Kinderen beneden de zes maanden zeker. Ook de huid van kinderen moet wennen aan de zon. Dus, begin met enkele minuten buitenzon en bouw dat van dag tot dag op. Zo verdikt de huid en hebben zij enige natuurlijke bescherming. Zonneapparatuur is voor kinderen uit den boze. Kies een anti-zonnebrandmiddel met be schermingsfactor 20-30. Zo'n middel werkt pas na een Ijalf uur. Dus smeer uw kind op tijd in. Herhaal dat om de twee uur en als uw kind in het water is geweest. Ook bij zoge heten waterproof-producten. ...en geef zelf het goede voorbeeld' Geniet van de zon, maar maak het niet te gek. Meer tips vindt u in de gratis folder 'Fit voor kids, verstandig zonnen voor peuters' (be- stelnr. G94) en in de gratis brochure 'Ver standig zonnen, minder kans op huidkanker' (bestelnr. F06). Deze zijn verkrijgbaar via de gratis Hulp- Speelgoedzonnebrillen. Voor kinderen zijn veel speelgoedzonnebrillen in de handel die de UV-stra- ling niet tegenhouden. Deze brillen zijn gevaarlijk door de vaak donkere gla zen gaan pupillen wijder openstaan, waardoor UV- straling gemakkelijker in de ogen kan doordringen en schade aan kan richten. Een goede zonnebril heeft een CE-markering en moet UV-straling tegenhouden, ook van opzij. Als kinderen graag een zonnebril willen, koop er dan een die voldoet aan genoemde eisen. En koop voor uzelf ook een goede zonnebril. v Informatielijn 0800 - 0226622 of via trijding.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIIDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10