Eindelijk is er de roem PZC Oppasplant 23 r /êeutetCeó' ÖE jon&r GÉER£OEKER De beste soul in jaren Techno-album van belang Weinig verrassend debuut Pleegt Britney plagiaat? woensdag 24 juli 2002 1. Elvis Vs Jxl - A Little Less Con versation (1 2. Shakira - Underneath Your Clothes (2) 3.Tiziano Ferro - Perdono (9) 4. Nelly - Hot In Herre (4) 5. K3 - Feest (3) 6. Liberty X - Just A Little (8) 7. P. Diddy Ft. Usher Loon - Need A Girl (5) 8. Eminem - Without Me (7) 9. Kate Ryan - Desenchantee (6) 10. Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright C\V 11. Brainpower - Dansplaat (10) 12. Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (12) 13. Vanessa Carlton - A Thousand Miles (13) 14. Red Hot Chili Peppers - By The Way (15) 15. Def Rhymz - Ik Ben Niet Te Stoppe (27) 16. Di-Rect - Free (41 17. Billy Crawford - When You Think About Me (26) 18.0-Town - All Or Nothing (21) 19. Marco Borsato - Zij (18) 20. Fat Joe Ft. Ashanti - What's Luv? (14) 21. Sensation - The Anthem 2002 (32) 22. Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dancefloor (16) 23. Ashanti - Foolish (17) 24. Move-It! -1 Save The Day (28) 25. Grad Damen - Selina (43) 26. Safri Duo Ft. Michael Med - Sweet Freedom (23) 27. K-Otic - Falling (19) 28. Blof - Mooie Dag (20) 29. Ms Dynamite - It Takes More (24) 30. Christina Milian - When You Look At Me (22) 31. Re-Play - Niemand (33) 32. Wyclef Jean Ft. C. Ortiz - Two Wrongs (48) 33. Missy Elliott - 4 My People (25) 34. Sir - Jump In The Line (38) 35. K3 - Toveren (30) 36. Within Temptation - Mother Earth (36) 37. Hampenberg - Ducktoy (34) 38. M-Kids - The Jungle Song (69) 39. Mary J. Blige Ft. Ja Rule - Rai ny Dayz (-) 40. Beyonce - Work It Out (-) 41. De Dijk - Ga In Mijn Schoenen Staan (31 42. Bruce Springsteen - The Rising (-) 43. Bryan Adams - Here I Am (68) 44. Leona - Summer O/YRadio/ Zomer O/J Radio (67) 45. Angie Stone - Wish Didn't Miss You (46) 46. Chad Kroeger Ft. J. Scott - Hero (47) 47. Pink - Don't Let Me Get Me (29) 48. Starkoo - Een Nacht Alleen (58) 49. Shakira - Whenever Wherever!59) 50. Jan Wayne - Because The Night (66) 51. Kylie Minogue - Love At First Sight (37) 52. Billy Crawford - Trackin' (40) 53. Marc Anthony - I've Got You (50) 54. Will Smith - Black Suits Co- mih' (53) 55. The Prodigy - Baby's Got A Temper (39) 56. Britney Spears - I Love R &R/Overprotected (Rmx) (35) 57. Willem Barth - In Mijn Dro men (71) 58. Joop - Elke Keer (-) 59. Dance Nation - Dance (49) 60. Atomic Kitten - It's Ok (44) 61. Moony - Dove (56) 62. In-Grid - Tu Es Foutu (84) 63. Altijd Lazarus! - Het Feest team (61) 64. Gigi D'agostino - Bla Bla Bla (45) 65. Lenny Kravitz - Believe In Me (52) 66. Holly Valance - Kiss Kiss (42) 67. David Guetta - Love, Don't Let Me Go (94) 68. Brandy - Full Moon (51 69. Enrique Iglesias - Love To See You Cry (55) 70. Kane - Rain Down On Me (54) 71. Sum 41 - What We're All About (-) 72. Mis-Teeq - Roll On (-) 73. Belle Perez Jody Bernal - Me You (62) 74. N.E.R.D. - Rock Star (-) 75. Dj Boozywoozy Ft. Pryme - Jumpin'Around (65) 76. Mad'house - Holiday (64) 77. Ali G Ft. Shaggy - Me Julie (60) 78. Sugababes - Freak Like Me (57) 79. David Charvet - Leap Of Faith (72) 80. Westlife - Bop Bop Baby (74) 81. One-T - Music Is The One-T Ode (79) 82. Raul Malo - I Said I Love You (82) 83. Beef - Late Night Sessions (83) 84. Fontane - Slapeloos (96) 85. Soulvation - Summer In The City (-) 86. Lichterlaaie - Het Is Zo (63) 87. Edsilia Rombley - Gotta Let Me Go (89) 88. Sheryl Crow - Steve Mc- queen (88) 89. Jade Anderson - Sugarhigh (85) 90. Counting Crows - American Girls 81) 91Koos Alberts - 7V Rondje Zo mer (90) 92. Zuco 103 - Treasure (86) 93. Henk Westbroek - Evenbeeld (91) 94. Cue - Hello (-) 95. Paul Carrack - Groovin' (92) 96. Jennifer Paige - Stranded (87) 97. John Mayer - No Such Thing (97) 98. Elton John A. Saffina - Your Song (-) 99. Shakedown - At Night (98) 100. Layo Bushwacka - Love Story (-) t Ashanti: Van valse start tot wereldsucces. foto Tony Duran Twee grote platenmaat schappijen lieten haar door de vingers glippen. Tot hun grote spijt, blijkt nu. As hanti is namelijk een van de meest succesvolle zangeres sen van dit moment. In thuis land Amerika verstootte ze met debuutalbum Ashanti Celine Dion van de eerste plaats. Ze verkocht een mil joen exemplaren binnen een maand. Haar single 'Foolish' staat in Nederland op de 23e plaats in de top 100. In Ame rika haalde het nummer zelfs de eerste plek en met nog twee andere singles in de top tien, evenaarde Ashanti The Beatles. En dat op haar een entwintigste. De jonge Ashanti S. Douglas kan het succes nauwelijks bevatten. ,,Ik ben zelfs een beet je geschokt", geeft ze toe. ,,Ik heb hier negen jaar naar toe ge werkt, maar in geen milj oen j aar had ik gedacht dat alles zo per fect en succesvol zou uitvallen." De zangeres had dan ook twee keer een valse start te verwer ken. „En of dat me sterker heeft gemaakt! Veel ups en downs. Veel teleurstellingen." Op haar veertiende kreeg ze eerst een contract bij Jive, de platen maatschappij van tienersterren Britney Spears, 'N Sync en de Backstreet Boys. „Ze lieten me dan van school halen met een speciale auto. Met een tas voor schoolboeken ging ik dan de studio in voor opnames, en daarna werd ik weer thuis afge zet. Na een j aar gaven ze het op De 'poppy' muziek en vaak kant-en-klaar nummers zonder eigen inbreng, werkten blijk baar niet voor Ashanti. Al snel volgde een contract bij Epic. „Ik verhuisde speciaal naar Atlanta en woonde dus al op mijn zeven tiende op mezelf. We namen het album op en de radio kondigde 'm zelfs al aan. En toen viel ook dat sprookje uit elkaar." Ze ruilde de algemene popmu ziekindustrie in voor iets heel anders: Murder Inc. Niet be paald het platenlabel waar je je dochter graag aan toever trouwt. „Waar houden jullie je mee bezig, mensen neerknallen, die je uitdagen of zo?", luidde de eerste reactie van Ashanti's moeder. De succesvolle produ cer van Ashanti, Irv Gotti, stel de haar gerust. „Voor onze muziek wil iedereen spreek woordelijk wel een moord doen." De moeder van Ashanti ontdek te het talent van haar dochter per ongeluk. Ashanti: „Ik moest een keer m'n kamer opruimen. Toen ik daarmee bezig was, riep mijn moeder: laat je niet aflei den door die radio, het houdt je van je werk! Kort daarna kwam ze boos aangestormd: zei ik niet dat je de radio uit moest zetten" Ashanti, helemaal verbaasd, antwoordde: „Dat heb ik ook gedaan. Ik was gewoon aan het zingen." Moeders greep haar dochter bij de hand en liet haar deelnemen aan alle talentenjachten in de buurt. Keer op keer kwamen ze met de eerste prijs thuis. Ook nu lijkt die traditie zich voort te zetten. De grote doorbraak in de hitlijsten kwam met 'Always On Time', de hitsingle van Ja Rule, waarop Ashanti meezong. Tege lijkertijd belandde ze met Fat Joe hoog in de top 40 met de sin gle 'What's Love', en met haar nieuwe single 'Foolish' heeft de zangeres haar eerste solohit in handen. Inmiddels heeft ze van Murder Ine de titel 'The Princess of Hip Hop and R'nB' gekregen. Volgens Ashanti vooral dankzij Mary J. Blige. „Mary J. is mijn grote voorbeeld geweest, en voor wie eigenlijk niet. Zij heeft het huwelijk tussen hip hop en R'nB gesloten. Ik wilde niet al leen langzame nummers zingen, maar ook niet alleen teksten op- ratelen. Mary J. Blige heeft die twee samengebracht en de weg vrijgemaakt voor anderen." Toch voelt de zangeres zich meer verbonden met de R'nB. „Maar dat heeft natuurlijk vooral te maken met mijn stem. Ik ben zangeres en zing mijn teksten, daar ligt mijn hart. Maar ik ben zelf dol op hip hop De samenwerking met artiesten uit die hip hop hoek, vrijwel al lemaal uit het nest van Murder Ine, valt dan ook helemaal in haar straatje. Alhoewel, het heeft ook z'n nadelen. „Vooral als we met z'n allen uitgaan. Zo dra ik even met een jongen sta te dansen, begint mijn achterban te steigeren! Ik heb momenteel geen vriendje, en al zou ik dat wel willen, dan steken die grote broers van me daar wel een stokje voor." Als echte broers, die hun kleine zusje willen be schermen tegen de grote boze wereld. Een blik op haar muzi kale carrière laat echter al snel zien dat deze meid die wereld wel alleen aankan. „Zorg ervoor dat je je zelfvertrouwen hoog houdt en laat het nooit toe dat iemand dat weer naar beneden haalt. Dan kom je er wel. Kyra Goede Voor meer info: www.ashanti- daily.com J'n deze vakantieperiode zijn er weer heel wat mensen die op de huizen, dieren en planten van hun buren, kennissen of vrien den moeten passen. Dikwijls gaan daar uitgebreide instruc ties aan vooraf, zoals: 'Deze plant moet elke dag veel water hebben, maar die daarnaast hoeft maar heel af en toe een beetje', of: 'Fikkie heeft sinds kort een speciaal seniorendieet' waarna er een uitgebreide uitleg volgt over wat Fikkie dan wel en niet mag hebben. Tot zover valt het meestal wel mee. Er wordt van beide kanten wat goede ivil getoond, Maar als de buur, kennis of vriend dan naar de vakantiebe stemming is vertrokken, wordt het lastig. Welke plant moest er ook al weer veel water hebben en welke weinig Of Fikkie gaat dood, want ja, hij was natuur lijk al senior, maar hoe leg je dat gil <jf Wa HA nou uit als z'n baasjes terugko men? Ik was dan ook blij dat deze el lende bij mij beperkt bleef. Ik had één oppasplant en daar kun je weinig aan verprutsen. Mijn plant ivas ook nog eens een een voudig exemplaar, want hij hoefde maar één keer per week water te hebben. Dit kon ik wel aan... dacht ik. Goed, er zijn geen rampen ge beurd, de plant leeft nog steeds en is uiteindelijk niets tekort ge komen, maar toch dreigde het even zo te zijn dat zelfs één plant verzorgen te hoog gegrepen was voor mij. Ik ging met goede moed naar het huis toe. Ik haalde de post uit de brievenbus, keek even of alles goed ivas binnen en ging toen weerweg. Buiten kwam ik de postbode tegen, dus ik liep nog eens terug om de nieuwe brieven bij de rest te leggen en vertrok toen echt. De oplettende lezer is nu al op gevallen wat ik me pas halver wege de terugweg bedacht: De Plant!!! Die was ik dus vergeten. Nou goed, een plant die maar eens per week water nodig heeft, kijkt vast niet op een dagje en als ik de volgende dag terug zou gaan zou hij er heus niet ineens heel treurig bijstaan, maar toch voel je je op zo'n moment be hoorlijk dom. De volgende dag ging ik terug en heb de plant, die gelukkig niet verlept, droog of dood ivas, wa ter gegeven. Waarschijnlijk vond hij het inderdaad niet erg dat ik 'm vergeten was, want hij stond nog steeds een heel gewo ne plant te zijn. De voordeur liet me zelfs makkelijker binnen dan de vorige dag, maar dat kan ook gekomen zijn doordat ik nu doorhad hoe hij precies werkte. Voordat ik deze column schreef, is er nog wat sms-verkeer ge weest tussen mij en de eigenaar van de plant. In mijn berichtje stond de vraag of ik de column over zijn plant mocht schrijven, want dat ding sprak nogal tot m'n verbeelding. Op het ant woord, dat zich tevens piepend aankondigde, ben ik maar niet ingegaan: 'Natuurlijk mag je de plant gébruiken, je hebt er toch goed voor gezorgd?;-)' Annelies de Rooij An. 'IttrJüL IrcLn. l-i. <-n. OjJcrJUuxTL SPELLETJES voor OP HET STRAND: iomersproetenieeslaeje De 62-jarige Solomon Burke is behalve zanger ook do minee en begrafenisonderne mer, opa en vader van 21 kinde ren. Al in de jaren vijftig nam hij zijn eerste gospelplaten op en stond aan de basis van wat soul zou gaan heten. Een halve eeuw later is er Don't Give Up On Me, waarop de beste soul klinkt in jaren gehoord. Opvallend ge noeg wordt 'ie uitgebracht door het kleine - aan het punklabel Epitaph gelieerde - Fat Possum, dat eerder oude bluesknakkers een tweede jeugd bezorgde. De cd bevat door Tom Waits, Brian Wilson, Van Morrison, Dan Perm, Barry Mann Cynthia Weil, Nick Lowe, Elvis Costello en Bob Dylan geschreven num mers die grotendeels niet eerder werden uitgebracht. Het mate riaal van zijn bewonderaars wordt zo warm en liefdevol ver tolkt dat het niet anders kan of deze prachtplaat gaat hetzelfde betekenen voor Burke als de American Recordings voor Johnny Cash. Peter van der Heide Solomon Burke: Don't Give Up On Me (Fat Possum Records/E pitaph), speelduur: 51.40 min. Technoliefhebbers van het eerste uur krijgen bij het ho ren van de naam Basic Channel een dromerige blik in de ogen. 'Werd er nog maar zulke muziek uitgebracht', zie je ze denken. Helaas, het invloedrijke Ber- lijnse label bestaat al een tijdje niet meer. En zijn nalatenschap is met negen 12-inches en een cd vrij mager. Maar er is een schra le troost: de klassiekers zijn nu samengebracht op een verza melaar. Daar zijn ze nog een keer, de eindeloze minimale loops, soulvolle Detroit grooves, klaterende Chicago house- strings, fluweelzacht ruisende bijgeluiden en weidse dub-ef- fecten van Cyrus, Phylyps, Qua drant en Octagon. Met de mo dernste software bewerkt en gemixt door Scion, alias de dj- Tresor. Scion producers Pete Kuschnereit en Rene Löwe, tot een technodocu- ment van belang. Want, inder daadzo worden ze niet meer ge maakt. Rob Broere Scion: Arrange And Process (Basic Channel Tracks Tresor/EFA), speelduur: 55.11 Bescheidenheid siert de mens. Maar Mo'Jones (of zo u wilt Jan van der Bui'gt uit Sit- tard) heeft geen enkele moeite om zichzelf in tien A4 'tjes de he mel in te (laten) prijzen. Wan neer je de prietpraat tot je hebt genomen en de debuut-cd Strong Man in de cd-speler drukt, kan het dus alleen nog maar tegenvallen. Want waar om horen we geen seconde terug dat 'Mo' zich 'samen met zijn broer Skinnie (Ron voor zijn ou ders en de burgerlijke stand) een jaar lang terugtrok in een leeg staand klooster om als een mon nik te werken aan de vervolma king van zijn muziek'. Van zijn make-up ontdaan is Strong Man een cd als vele andere: een dosis funk, een beetje hiphop, een flard salsa en nog wat disco. Mo'Jones schrijft degelijke en commerciële popliedjes, die door bekende studiomuzikan ten als Mare Stoop, Leendert Haaksma en Michel van Schie gelikt op de plaat zijn gezet. Geen verrassingen, nauwelijks diepgang en véél te weinig echte soul. Martin Groenevvold Mo'Jones Strong Man (Mo'Jo nes Records/BMG), speelduur: 51.07 min. Britney Spears ligt met haar nieuwste ballad 'My Love Was Always There', die nu nog vooral in Amerika te horen is, onder vuur. Enrique Iglesias be schuldigt haar van jatwerk. De zangeres zingt het nummer vooral tijdens haar tour door Amerika. Alvast een voorproef je van haar volgende album, vertelt ze de fans. De tekst zou emotionele verwijzingen maken naar haar gebroken relatie met Justin Timberlake. Maar Enri que Iglesias noemt het simpel weg jatwerk. Eén stukje tekst lijkt dan ook regelrecht uit zijn nummer 'Maybe' te zijn ge plukt. Ter vergelijking: Britney zingt: 'If I had just one wish, I'd go back to the moment we kis sed. But no matter how hard I tried, I can't get you outta my mind.' En Enrique zingt: 'If I had one single wish, I'd go back to the moment I kissed. No mat ter how I try, I can't live without you in my life. 8. Hans Teeuwen - Dat Dan Weer Wel (8) 9. The Cats - Greatest Hits (-) 10. Within Temptation - Mother Earth (9)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23