APHn? Ik ben 37: zie je mij achter de geraniums Twijfel over diabetes? Laat ff onderzoeken! Laat haar niet vallen Poppe Giro 860 0 0 Giro 222111 0900-8212411 (€0,10 per minuut) PZC 10 FAMILIE BERICHTEN Als je iets voor een ander wilt doen, kun je nu voor jezelf beginnen! Acï» i i' Begrafenisverzorging woensdag 24 juli 2002 Blij zijn wij met de geboor te van onze zoon en broer tje VINCENT Geboren op 21 juli 2002. Harry de Werk en Gaby de Werk-Emor Luciënne Schipperslaan 9 4311 CC Bruinisse Tel.: 011 1-482525 Heel trots en blij zijn wij met onze dochter en zusje er bij DEMI 21 juli 2002. Ad, Marleen, Pim en Nick Hannewijk, Westerstraat 39, 4451 BP Heinkenszand Onverwacht is uit ons midden weggenomen onze penningmeesteres IANNY BOUT-MANNI Ze heeft onze kas altijd naar eer en geweten beheerd. Bestuur, helpsters en leden bejaardensoos "Ons Genoegen" Bruinisse Onze Leeskring zal nooit meer hetzelfde zijn nu JANNY BOUT-MANNI is overleden. Onze gedachten gaan uit naar Wim en de naaste familie. Bruinisse, 21 juli 2002. Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer JAN KOSTEN Bijna veertig jaar is hij werkzaam geweest bij de gemeente Goes. Hij zal in onze herinnering blijven als iemand die zich met bijzonder veel enthousiasme en toewijding heeft ingezet voor de afdeling Stadsbeheer. Wij wensen zijn echtgenote, kinderen en verdere familieleden sterkte toe om dit verlies te dragen. Burgemeester en Wethouders van Goes de secretaris de burgemeester drs. C. G. M. Maas Drs. D. J. van der Zaag JAN KOSTEN Onze oud-collega is overleden. De betrokkenheid van Jan met "groen" is nu definitief gestopt. We zullen hem missen, maar ons altijd blijven herinneren als een enthousiaste, behulpzame en opgewekte collega. We wensen zijn vrouw, kinderen en overige familie leden sterkte toe om dit verlies te dragen. Medewerkers afdeling Stadsbeheer Den Paradijze geleiden U de Engelen. Erg verdrietig, maar dankbaar voor al het goede dat hij ons gegeven heeft, hebben wij afscheid genomen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa LOUIS ABELMANN op de leeftijd van 71 jaar. Goes: Nel Abelmann-Harder Dordrecht: Annelies en Michiel Noortje Caecilia Goes: Jos 18-juli 2002. Mecklenburglaan 36, 4461 TH Goes De begrafenis heeft in besloten familiekring plaatsgevonden. Gestorven in de vaste overtuiging van een aardse opstandingshoop, - Öpenb. 21 5-4. Verdrietig, maar dankbaar voor de vele goede dingen die wij samen mochten beleven, delen wij u mede dat na een kortstondig ziekbed is overleden onze lieve, zorgzame vader en opa FRANS THEUNE weduwnaar van Sientje Bakker 22 augustus 1921 22 juli 2002 Uit aller naam: Casper Theune Vlissingen, zorgcentrum "Ter Reede" Correspondentieadres: Kromwegesingel 12, 4388 HM Oost-Souburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen vrijdag 26 juli van 9.45-10.15 uur in het rouwcentrum Overtoom- Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsheb ben om 11.00 uur in het crematorium, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in het rouwcentrum te Vlissingen. HOREN, ZIEN EN HELPEN Psalm 251 De Here is mijn herder, mij ontbreekt niets De Here heeft tot Zich genomen onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder PIETERNELLA MARIA DE GROOTE sinds 9 juni 2001 weduwe van Krijn Riemens in de leeftijd van 82 jaar. Axel: Ineke van den Broeke-Rieinens Kees van den Broeke Axel: Nellie Riemens Ermelo: Ria Boonman-Riemens Leo Boonman Axel: Bas Riemens Letty Riemens-Scheele Anna Paulowna: Frans Riemens Wessellina Riemens-de Vries Kleinkinderen en achterkleinkinderen Axel, 23 juli 2002. De Vurssche Correspondentieadres: C. A. van den Broeke-Riemens, Calandstraat 22, 4571 BB Axel De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 27 juli om 11.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in de Gereformeerde Kerk, Kerkdreef te Axel, ingang parkeerterrein Julianastraat. Aanvang 10.30 uur. Zij die de samenkomst en de begrafenis wensen bij te wonen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de kerk na de begrafenis. Geen bloemen. Psalm 25 De Fiere is mijn herder, mij ontbreekt niets Namens de klein- en achterkleinkinderen OMA RIEMENS Sjakkie en Miriam - Erik, Marieke Ko en Petra - Carina, Frangois, Nienke Rene en Jantine - Tim, facco Frans en Danielle Mark en Marlies - Julian, Niels Krijn en Annemieke - Lennard Rineke Petra Manneke Stefan en Mireilla - Celina Sander en Lizette Bert Frans Axel, 23 juli 2002. Intens verdrietig geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde zuster, schoonzuster, tante en nicht ADRIANA VERHAGE-HENGST M. Hengst L. Hengst-Heyt P. Simonse-Hengst N. Hengst-Verhulst A. Louwerse-Hengst Neven en nichten Westkapelle, 22 juli 2002. Vandaag overleed na een kortstondig ziekbed, op de leeftijd van bijna negentig jaar, onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder MAATJE REMEEUS sinds 28 november 1979 weduwe van Jannes Jacob Hubregtse Noordgouwe, 5 september 1912 Vlissingen, 22 juli 2002 Middelburg: Ad Hubregtse Elly Hubregtse-Polderman Amsterdam: Sjaak Hubregtse Tannie Kosten Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres Poelendaeleweg 8, 4335 HR Middelburg Moeder is opgebaard in rouwcentrum "Middelburg", Buitenhovelaan 1 Gelegenheid tot afscheid nemen vrijdag 26 juli a.s. van 13.00 tot 13.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden om 14.00 uur op de algemene begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de condoleanceruimte van de begraafplaats. Geschokt hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden van ons personeelslid en collega HENDRIK WECKSELER Wij wensen zijn kinderen en familie heel veel sterkte met dit grote verlies. Directie en personeel Kerckhaert Hoefijzerfabriek B.V. Vogelwaarde Voor een zorgzame begeleiding HOOFDKANTOOR: Getdeloozepad 20,4463 A| Goes - tol. 0113 227525 fa* 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Gob Kilskindersrhewcg 1 Kapelle BEGRAFENISVERZORGING: J.C. HOEKMAN Voor een volledige en waardige verzorging van uitvaarten in geheel Midden-Zeeland Centraal telefoonnummer: 0113 311 444 De aan ons toevertrouwde begrafenis wordt met persoonlijke zorg uitgevoerd Wij verzorgen geen crematies. Tel: 0118 616012 Hugo de Grootlaan 53 - 4334 AT Middelburg De mensen van voorbij zij blijven bij ons leven. De mensen van voorbij, ze zijn met ons verweven in liefde, in verhalen, die wij zo graag herhalen, in bloemen geuren, in een lied, dat opklinkt uit verdriet. Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons allen is geweest, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder MARIA CATHARÏNA HERREWEGH weduwe van Josephus Asselman op de leeftijd van 97 jaar. Nuenen: Theo Asselman Geri Asselman-Smulders Ronald en Claudia Saskia en Stefan Nienke Maarten Eindhoven: Riet de Mooij-Asselman Dick de Mooij Arnout Suzanne Kloosterzande: Frieda Deij-Asselman Bram Deij Annemiek en Wim Caroline en Tom Martin Kloosterzande, 23 juli 2002. Correspondentieadres: Eisenhowersingel 6a, 4587 EW Kloosterzande. Er is gelegenheid om afscheid te nemen vrijdag 26 juli om 19.30 uur in het mortuarium van woonzorg centrum "Antonius", Pastoor Versterplein 1Kloos terzande. De uitvaartdienst zal worden gehouden zaterdag 27 juli om 10.30 uur in de Martinuskerk van de parochie "Ter Duinen" te Kloosterzande. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R.-K. begraafplaats aldaar. Gaarne schriftelijke condoleance. Na een liefdevolle verzorging in zorgcentrum "Ter Reede" overleed tot onze droefheid mijn lieve moeder, onze lieve groot- en overgrootmoeder en tante ANNA PIETERNELLA CHRISTIAANSEN-SIMPELAAR in de leeftijd van bijna 1Ó1 jaar. Apeldoorn: M. A. Rottier-Christiaansen C. F. J. Rottier Bosch en Duin: A. F. Rottier J. W. Rottier-Wallet Utrecht: Marianne Rottier Caspar Vlissingen: W. Christiaansen F. E. Fagg Vlissingen, 23 juli 2002. Correspondentieadres: Het Kasteel 339, 7325 PE Apeldoorn Gelegenheid tot afscheid nemen zaterdag 27 juli van 10.45 tot 11.15 uur in het uitvaartcentrum "De Voorzorg", Industrieweg 20 te Vlissingen. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben om 11.30 uur op de begraafplaats te Vlissingen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemd uitvaartcentrum. Plaats uw fsumiiebe richten m de PZC Drs. P. F. de Doelder Drs. J. de Doelder- de Ruiter Huisartsen Afwezig van 29 juli tot 19 augustus Waarneming voor dringende gevallen: Drs. de Vries/Prins Herenstraat 18 Tel. nr. 628234 Iedereen bedankt, voor de steun en bemoediging die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze moeder, dochter, zus, schoonzus en tante JOZIEN CHRISTIAANSE Dick en Henry Bijl Fam. Christiaanse Yerseke, juli 2002 'Kan ie nou nooit eens stilzitten? Waarom kan hij zich niet concentre ren?' Dat zeiden vertwijfelde onder wijzers van Bas, tien jaar oud. Een leuke knul, maar wel één met ADHD. Dankzij medicijnen gaat het nu een stuk beter, ook thuis. Maar voordat zijn ouders wisten wat er aan de hand was De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaandoenin- gen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschappelijk ondezoek en geven we voorlichting, leder kind verdient toch het beste? Geef daarom gul. 1 Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl aandacht gevraagd voor reuma en werk Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, dat zijn 1.6 miljoen mensen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een belangrijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbei dsongeschikt. En zij die aan het werk willen blijven, ondervin den vaak heel wat onbegrip. Ook Theo Hollestelle weet dat inmiddels. Dit is zijn verhaal. Theo Hollestelle heeft ondanks zijn reuma een eigen transport bedrijf. Hij was nog maar een half jaar bezig met dit een mansbedrijf toen de diagnose (inmiddels twee jaar geleden) werd gesteld: reuma! "Je staat dan voor de keuze: het bijltje erbij neergooien of doorvecht en. Nog altijd ben ik niet van plan op te geven wat ik heb opgebouwd. Ik ben 37. Ik ga niet zomaar achter de gerani ums zitten." Theo maakt lange dagen: 's ochtends om zes uur stapt hij op zijn truck om 's avonds rond acht uur weer thuis te komen. "Als je eenmaal in het ritme zit, gaat het prima. Maar 's avonds ben ik echt op. En eerLijk gezegd, vrijdagavond kunnen ze me opvegen. Geluk kig heb ik veel steun aan mijn vrouw en kinderen. De zaterdag en zondag zijn voor hen." Pijn in handen en voeten Theo Hollestelle heeft allerlei aanpassingen laten aanbrengen om zijn werk te kunnen doen. Dat was nog een heel gedoe, want ook hij kreeg te maken met de bureaucratie van de uitvoe rende instanties. Theo moest bijvoorbeeld "hemel en aarde bewegen" om een automatische versnellingsbak in zijn truck vergoed te krijgen. Met een voortdurende pijn in zijn han den en voeten is aldoor koppe len en schakelen veel te zwaar. Bij het laden en lossen heeft hij uiteraard ook de nodige pijn. Echter, zijn aanvraag voor een elektrische pompkarvoor het la den en lossen is afgewezen. Hij laat het er niet bij zitten. "Ik heb hiertegen bezwaar aan getekend, want een pompkar bij laden en lossen betekent voor mij dat ik wellicht nog jaren vooruit kan in mijn werk... dat is namelijk mijn bedoeling. Die bureaucratie en dat onbegrip, onvoorstelbaar!" Onbegrip maakt veel kapot Met het onbegrip van de buiten wereld kan een reumapatiënt jarenlang worstelen. Dat komt door het grillige karakter van de ziekte. De ene dag kun je klus sen in de tuin, de volgende dag moet je dat bezuren en uitrus ten. Niemand die dat ziet, men sen kunnen dan al snel denken: wat een aansteller. Gelukkig be wijzen patiënten als Theo, en hij is beslist niet alleen, dat ze nog tot veel in staat zijn. Meer begrip voor de individuele mo gelijkheden bij het zoeken en vinden van geschikt werk is uiterst belangrijk. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds fi nanciert zo'n 70% van het we tenschappelijk onderzoekin Ne derland. Andere activiteiten zijn: voor lichting, aangepaste vakanties, individuele hulp en financieel steunen van de meer dan hon derd reumapatiëntenverenigin gen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (Leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Met een heel eenvoudige test Diabetes is een stofwisse lingsziekte die draait om het hormoon insuline. Insuline is van vitaal belang bij de ener gievoorziening van het li chaam. Dit hormoon helpt glucose (suikers) in het bloed om te zetten in energie voor de spieren en organen. De alvleesklier maakt insuline. Zonder insuline of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stofwisseling) ontregeld. DIABETES EN COMPLICATIES Dankzij medicijnen en levens stijladviezen (voeding en be weging) kan een diabeet een vrijwel normaal leven leiden. Echter, diabetes kan ook (ern stige) complicaties tot gevolg hebben. Op termijn kunnen bloedvaten, zenuwen en orga nen beschadigen. Dit leidt tot aandoeningen aan met name ogen, nieren, ledematen, hart en bloedvaten. Tijdig ontdek ken van diabetes kan de kans op complicaties aanzienlijk verminderen. HOE HERKENT U DIABETES? Bent u vaak moe, hebt u vaak veel dorst en/of last van aanhoudende pijn aan de ogen? Laat u door de huisarts testen op diabetes. Heeft u ongeacht uw leeftijd overgewicht of een van eerdergenoemde symptomen en zit er dia betes in de familie? Praat ook dan met uw huisarts en laat u testen op diabetes. EENVOUDIGE TEST Als u diabetes heeft is de glu- cosewaarde (bloedsuikerspie- gel) in uw bloed te hoog. Met een simpele bloedtest (met 1 druppeltje bloed) kan uw huis arts vaststellen of u diabetes heeft. En we kunnen 't niet vaak genoeg zeggen: een tijdi ge behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzien lijk verkleinen. WILT U MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mogelijk een uit gebreide gratisbrochure met meer informatie over dia betes, de behandeling en de gevolgen. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via weten schappelijk onderzoek. Giro 5766, Diabetes Fonds in Amersfoort. Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl Word donateur. Er Is nog zoveel te doen. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Via familie, school, werk, buren of kennissen hebben veel meer mensen er mee te maken. Steun daarom ons werk. Dat is letterlijk van levensbelang. Hel Nationaal Epilepsie Fonds staat voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantie activiteiten, individuele hulp en epilepsieprojecten in ontwikkelingslanden. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10