Pasfotoautomaat in gemeentehuis PZC Vlissingen wel in theaterb r ochure Duitse toerist volgt Blauwe Vlag PZC Suy schiet net zo makkelijk koe als kleiduif Uitbreiding bakkerij voor Raad van State College Veere wil eind maken aan discussies bij balie 11 Dader steekincident meldt zich Zakkenroller actief in Vlissingen Ravage na stuurfout Drankrijders gesnapt Koikarpers uit vijver gestolen agenda lezers schrijven Explosief IV Plein 1940 bij nader inzien dinsdag 23 juli 2002 service waarmee klanten in de winkel gehaald worden. De ex tra service die wij onze klanten kunnen bieden met een pasfoto- omzetverlies van de onderne- kans een alternatief voor te stel- automaat in het gemeentehuis is mers", aldus het college. len. Voor 1 augustus kunnen zij van meer waarde dan het stukje Ondernemers krijgen wel de een reactie indienen. Als er niet gereageerd wordt, sluit Veere een contract van drie j aar af met Prontophot. Jubilaris Alos Suy (rechts) neemt de felicitaties in ontvangst van de huidige voorzitter van de de vereniging, Willy Verschraegen. door Marco Hamelink KOEWACHT - „Slecht geschoten", zegt Alos Suy (88) 11a de eerste ronde van de 'beschrijfschieting' van Schuttersmaat- schappij Sint Sebastiaan in Koewacht. De schutter, die dit jaar zeventig jaar lid is van de vereniging, werd gistermiddag in het zonnetje gezet. „Ik ben er helemaal niet op gekleed om te schieten. Bij mijn eerste schot had ik zelfs mijn jas nog aan", zegt de jubilaris, die dit jaar tachtig jaar als schutter vol maakt. Zoals vele schutters begon Suy als pij- lenraper. Enthousiast gemaakt door een buurman begon de toen achtjarige Koe wachtenaar zelf met schieten. Op zestienjarige leeftijd dwong hij al een aspirant-lidmaatschap af. Dit kostte wel een koe het leven. De jonge Suy zag het beest zijn kop over de heg in de ouderlij ke tuin steken en velde het rund met een gericht schot. „Gewoon met een stompe pijl", verduidelijkt hij. „Ik schoot precies tussen zijn ogen, waarop het beest door zijn poten zakte. Bij de schietvereniging waren ze toen overtuigd van mijn kun nen." Later zou Suy nog 38 jaar voorzitter van Sint Sebastiaan zijn. In die hoedanig heid was hij één van de drijvende krach ten achter de verhuizing van de vereni ging naar de huidige locatie aan de Lan ge Akkersin 1981. Tijdens zijn imposante carrière als schutter heeft Suy zich elf keer 'Koning' (clubkampioen) mogen noemen van de vereniging. Twee keer won hij de titel twee maal op rij. Telkens één keer te wei nig om zich 'Keizer' te mogen noemen. „Het is jammer dat het nooit gelukt is want ik had het graag willen zijn." VLISSINGEN - De dader van een steekincident in de Vlis- singse Verkuijl Quakkelaarstraat zondagavond, heeft zich gisteren telefonisch bij de politie gemeld. De 48-jarige man is kort daarop in zijn woning in Vlissingen aangehouden. Hij raakte zondagavond rond kwart voor elf verwikkeld in een woordenwisseling nadat hij met zijn bromfiets tegen een ge parkeerd staande auto van een 36-jarige man uit Vlissingen was gereden. Toen de eigenaar van de auto na de klap naar buiten kwam om de schade te regelen, ontstond er ruzie en stak de bromfietser de autobezitter in zijn arm. Daarna stapte hij op zijn brommer en reed weg. Het slachtoffer werd met een slagaderlijke bloeding per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. VLISSINGEN - Drie winkelende mensen zijn gistermiddag in het centrum van Vlissingen van hun portemonnee beroofd. Een 47-jarige vrouw uit Oost-Souburg werd tussen drie uur en half vier in de Lange Zelke bestolen van haar portemonnee. Datzelfde overkwam tussen tien voor vier en vier uur een 36- jarige man uit Oostende. In de Walstraat raakte een 60-jarige vrouw uit Heinkenszand haar portemonnee kwijt. Dat ge beurde tussen drie uur en kwart over drie. In de portemonnees zaten waardepapieren en enkele honderden euro's. fotoWimKooyman OOSTKAPELLE - Een flinke ravage was gistermiddag het gevolg van een stuurfout van een 24-jarige chauffeur van een kiepauto met aanhanger in Oostkapelle. Drie geparkeerde auto's raakten daarbij beschadigd. De chauffeur reed om half één vanuit een uitrit rechtsaf de Oranjezonweg op. Daarbij raakte hij met de achterkant van de kiepauto de auto van een 40-jarige man uit het Duitse Bocholt. Deze stond geparkeerd in de berm. Door de aanrij ding werd de auto van de Duitser te gen de auto van een vrouw uit Hilversum geduwd, die daar voor geparkeerd stond. De auto van de vrouw schoof door en raakte een bord wat in de berm stond. Dit bord schampte ver volgens de auto van een man uit de gemeente Borsele. Alle drie de geparkeerde auto's raakten beschadigd. WESTKAPELLE - Een 23-jarige automobilist uit Den Bosch is zondagnacht aangehouden omdat hij dronken achter het stuur zat. Politieagenten zagen dat de man op de Schelpweg in Westkapelle steeds over de middenstreep reed. Hij kreeg een stopteken en de agenten namen hem een blaastest af. Daaruit bleek dat hij te veel had gedronken. De man kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. Een 21-jarige automobilist werd in dezelfde nacht op de Rondweg in Bigge- kerke aangehouden voor rijden onder invloed. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur. SAS VAN GENT - Uit een vijver achter een woning aan de Ivoystraat in Sas van Gent zijn meer dan twintig koikarpers gestolen. De vissen vertegenwoordigen een waarde van enke le duizenden euro's. De diefstal is zondagavond gepleegd tus sen half acht en half tien. De vijver is vernield. De pomp werd uit het water gehaald en op het grasveld gelegd, als gevolg waarvan de tuin onder water is gelopen. Ook een tuintafel en het gaas over de vijver zijn vernield. Het totale schadebedrag is volgens de politie nog niet bekend. door Rolf Bosboom De Blauwe Vlaggen worden vaak symbolisch overhandigd; zo nam burgemeester De Bruijn van Veere het doek enkele jaren geleden offici eel in ontvangst. archieffoto Ruben Oreel door Miriam van den Broek DOMBURG - B en W van Veere willen een pasfotoautomaat plaatsen in de hal van het ge nieentehuis. Aan een pasfoto worden behoorlijk strenge eisen gesteld. Het komt regelmatig voor dat er aan de centrale publieksbalie gediscussieerd wordt over het accepteren van pasfoto's. Een pasfotoautomaat kan daaraan een einde maken, zegt het colle- ge" 1 De aanvrager van een reisdocu ment of een rijbewijs overlegt nogal eens een foto die niet re cent is, niet het juiste formaat heeft of waarop de stand van het hoofd niet aan de eis voldoet. De boodschap dat de foto niet kan worden gebruikt, wordt vaak niet begrepen. „Daardoor ont staan er soms ellenlange discus sies met uiteindelijk een boze klant die terug naar huis of naar een fotozaak moet voor nieuwe foto's", zegt het gemeentebe stuur. Foto In zo'n geval kan de klant straks een foto in het gemeentehuis la ten maken. Daarmee is het grootste pro bleem opgelost. De automaat wordt gratis ge plaatst door Prontophot Hol land. De kosten en opbrengsten zijn voor dit bedrijf. De gemeen te krijgt wel een vergoeding van vijftien procent van de netto omzet. De Veerse ondernemers die pas foto's maken, zullen hun klandi zie zien teruglopen als eenmaal bekend is dat er een automaat op het gemeentehuis staat, den ken B en W. Op dit moment wor den er pasfoto's gemaakt in Westkapelle, Koudekerke, in een fotostudio in Oostkapelle en via een automaat in de super markt in Oostkapelle. Omzet Het gemeentebestuur denkt dat de pasfoto's maar een klein on derdeel vormen van de totale omzet van deze ondernemers. „Het werkt meer als een extra I door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Vlissingse I Raad voor Kunst en Cultuur doet wel degelijk mee aan het I samenwerkingsverband met I andere Zeeuwse theaters. Dat zegt voorzitter T. Veraart in re- actie op schriftelijke vragen van GroenLinks. Volgens Veraart is I de Raad voor Kunst en Cultuur in Vlissingse mede-initiatiefne mer voor het gezamenlijk pre senteren van de theaterpro gramma's in één brochure. Veraart zegt dat de Vlissingse Raad voor Kunst en Cultuur het initiatief heeft genomen voor een paar verkennende gesprek ken met de Zeeuwse Theater Stichting over samenwerking. Besloten is om een klein onder zoekje in te stellen, dat moet lei den tot meer praktische samen werking. Op uitnodiging van F. Lievens van het Scheldetheater in Ter- neuzen volgde een kennisma kingsbezoek. Tijdens dat ge- REDACTIE WALCHEREN Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl sprek is ook gesproken over samenwerking en in een later stadium is besloten om één bro chure uit te geven. „Daar waren we het snel over eens", aldus Veraart. De Vlissingse voorzitter van de Raad van Kunst en Cultuur zegt zich gestoord te hebben aan de schriftelijke vragen, die Groen Links vorige week stelde aan wethouder L. C. Poppe-de Looff (Cultuur) „Eén telefoontje naar mij had volstaan. De nieuwe raadscommissie vergadert in het openbaar. Daar worden ook verslagen van gemaakt. Begin mei heb ik een toelichting gege ven over de samenwerking. Ook GroenLinks is vertegenwoor digd in die commissie. Als GroenLinks wat te vragen heeftkunnen ze contact met mij opnemen. Als ze de verslagen hadden gelezen, hadden ze ook kunnen lezen dat er sprake was van samenwerking." STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; DOMBURG - Strandpaviljoen De Oase, 10.30-11.30 uur: Beachfitness; Pleintje 't Groentje, 19.00 - 19.30 uur: Meeleeftheater; Strandpaviljoen de Stenen Toko, 14.00 - 15.30 uur: Kinderactiviteiten op strand; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22, 20.00- 21.00 uur en 21.00-22.00 uur:Tai Chi voor beginners; Turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor senioren; OOST-SOUBURG - Buurthuis de Schuur, 13.00-15.00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffiecontactochtend en 14.00 uur. Sjoelclub; Fort Rammekens, 19.30 - 21.00 uur: Rondleiding door natuurgebied Ramme- kenshoek en Fort Rammekens onder lei ding van IVN-gids; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal; Duinovergang Joossesweg, 18.30-21.30 uur: Kaart- en kompastocht; Strandpaviljoen Calimeros, 19.00 - 21.30 uur: Zomeravond-viswedstrijd; ZOUTELANDE - Catharinakerk, 19.00 uur en 20.00 uur: Miniconcert Janny Lous, orgel en Hanneke Lous, hobo; Strand zuid, 13.00-16,00 uur: Strandspe- len; Langstraat, 13.00-21.00 uur: Markt; Neptunes Strandpaviljoen, 14.00-15.00 uur: Strandpaviljoen. door Jacques Cats OUDDORP - Duitse vakantie gangers zijn sterk geneigd om stranden te negeren waar geen Blauwe Vlag wappert. Een re cent uitgevoerd onderzoek toont volgens de ANWB aan dat schone en veilige stranden voor de Oosterburen bepalende ele menten zijn in de keuze van de vakantiebestemming. Dit jaar kwamen zes stranden en twaalf jachthavens in Zee land in aanmerking voor zo'n dundoek, dat wordt beschouwd als een soort Michelinster. „Zee land is populair gezegd de hof leverancier voor de Blauwe Vlag in Nederland"meldt coör dinator A.R Ouwehand. De Foundation for Environ mental Education in Europe (FEEN), een onafhankelijk net werk van Europese natuur- en milieuorganisaties, bouwt za terdag in Marina Port Zélande in Ouddorp een feestje ter gele genheid van het vij f tienj arig be staan van de Blauwe Vlag. FEEN kent dat predicaat toe aan stranden en jachthavens die voldoen aan de strenge kwali teitseisen. In Nederland is de ANWB de uitvoerende instel ling. Dit jaar zijn in 23 Europese lan den rond 2800 Blauwe Vlaggen toegekend. Daarvan zijn er in Nederland zeventien op stran den en dertig in jachthavens te rechtgekomen. Vergeleken met internationale ontwikkelingen doet Nederland het best, stelt Ouwehand vast. Frankrijk heeft een kleine tweehonderd Blauwe Vlaggen. „Afgezet te gen de zeventien stranden van Nederland en het beperkte kustgebied dat wij hebben slaan we een goed figuur. Maar kij kend naar de honderden jacht havens en stranden die er in Ne derland zijn, is er in eigen land nog veel werk te verrichten." Meetlat De Blauwe Vlag is te beschou wen als een meetlat waarbij de deelnemers aan alle criteria moeten voldoen. Bij de stranden speelt de waterkwaliteit een be langrijke rol. Van jachthavens wordt de aanwezigheid van een milieudepot en een veiligheids- en brandpreventieplan ver wacht. Deelname aan de Blau we Vlagregeling geschiedt op vrijwillige basis. Gemeenten en exploitanten van jachthavens moeten de eerste stap zetten. „Deelname is niet vrijblijvend", merkt Ouwehand op. „Er moet geïnvesteerd worden." De investeringen kunnen flink oplopen. Ouwehand: „Wij ac cepteren geen open riool op het strand. Alle strandpaviljoens moeten aangesloten zijn op de riolering." Een eigen inspectieapparaat bezoekt met enige regelmaat de deelnemers. De meetresultaten zijn bepa lend voor de nominaties voor het volgend jaar. Is een aantal zaken niet in orde, dan houdt de nominatie op. Ouwehand: „Wij zijn rechtvaardig maar ook heel streng." Nederlanders letten niet zo scherp op de Blauwe Vlag als de Duitsers. „Maar 6 procent laat de keuze van een jachthaven van de aanwezig heid van een Blauwe Vlag af hangen. We hebben op dat punt nog een slag te winnen." Vaantje Tot nu toe richtte de campagne van de Blauwe Vlag zich uitslui tend op gemeenten en uitbaters van jachthavens. Daar komt nu een Blauw Vaantje bij, toe te kennen aan booteigenaren die zich aan tien gouden regels hou den. Individuele booteigenaren vormen volgens Ouwehand een belangrijke schakel in de onder delen waar de Blauwe Vlag voor staat. Door geen troep overboord te gooien, afvalstoffen op een goe de manier te verzamelen en niet op een onverantwoorde manier ten anker te gaan bij bescherm de natuurgebieden kunnen bootbezitters een eigen bijdrage leveren aan het streven van FEEN. Het eerste Blauwe Vaan tje wordt zaterdag uitgereikt aan de Zeeuwse gedeputeerde J.G. van Zwieten. KLOETINGE - Omwonenden van Bakkerij Boer in Kloetinge stappen naar de Raad van State in een poging de uitbreiding van de bakkerij te blokkeren. Ze vinden dat de broodfabriek niet thuishoort in een woonwijk. De bakkerij zegt meer ruimte nodig te hebben, onder meer om aan de verscherpte arbo-eisen te voldoen. Het gaat volgens het bedrijf niet om een uitbreiding van de onderneming. De ver bouwing gaat gepaard met ex tra investeringen om de overlast voor de omgeving binnen de perken te houden. Omwonenden vrezen dat de hinder, vooral ook door het be voorradende verkeer, zal toene men. Zij hebben er onder meer op gewezen dat de gemeente Goes in 1989 al aan het bedrijf heeft verklaard dat zij geen me dewerking meer zal verlenen aan verdere uitbreiding. Deson danks heeft het gemeentebe stuur, na lang wikken en wegen, vorig jaar besloten dat toch te doen. Het argument daarbij was dat als de bakkerij, die ook voor vestigingen uit de wijde omge ving produceert, niet mag uit breiden, ook de bijbehorende winkel verdwijnt. Daarmee zou Kloetinge opnieuw een belang rijke voorziening kwijtraken. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het zou mij niet verbazen als er nog meer blindgangers liggen in het Middelburgse stationsge bied. Ik was op 11 oktober 1944 zowel getuige als slachtoffer van het bombardement op het stationsgebied. Mijn broer en ik stonden die middag te wachten bij het brugwachtershuisje te genover het station. Wij zagen vanuit de richting Veere een aantal bommenwerpers recht op ons afkomen, de bommenlui- ken open gaan en de eerste bom men vallen. We wisten nog net op tijd de schuilkelder in te vluchten maar ik raakte nog wel gewond. Later bleek dat op de piekwaar wij bij het brugwach tershuisje hadden gestaan een grote diepe bomkrater was ont staan. Toen wij na het bombar dement de bunker verlieten, za gen we wat het had aangericht. Het spoor was als het ware om geploegd, grote bomkraters, spoorstaven staken de lucht in en gewonden langs het spoor. Doel van het bombardement was het spoor en de veilingge bouwen die vol lagen met goe deren en ammunitie van de Duitsers. Bij het bombardement en de beschietingen daarna, vlak voor de bevrijding, zullen zonder meer blindgangers heb ben gezeten. Vanwege het feit dat reeds direct na de bevrijding in grote haast puin geruimd en de zaak geëgaliseerd werd, kan ik mij niet voorstellen dat er vanaf de overweg bij de Schroe- weg tot aan de oude overweg aan de Nieuwlandseweg geen blindgangers of andere explo sieven meer zouden liggen A. Maas Zaanenlaan 14, Haarlem In het verhaal (PZC, 17-7) wordt gesproken over fietsparkeer plaatsen. Mijn ervaring is, dat je in een rek voor bijvoorbeeld dertig fietsen er maar vijftien kunt plaatsen. De afstand is te klein. Genoeg ruimte voor een wiel. Maar een fiets heeft ook nog een stuur. Dan is het een heel gewurm om de sturen uit el kaar te krijgen. Hopelijk wordt hier bij de herindeling waar of dat ook zijn mag aan gedacht. Er wordt ook gesproken over beugels op de Pottenmarkt. Beugels zijn ondingen. Je krijgt gauw een slag in je wiel. J. S. Slingerland Valeriusstraat 1, Veere De reünie van oud-bezoekers van het jeugdhonk Dauwendaele in Middelburg vindt niet zaterdag plaats, maar van avond vanaf half acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11