(fZC teven de Roeck leeft zich uit Pieters na één zege gelijk toernooi winnaar Daisy de Ridder beste Zeeuwse Terneuzen bekert pas in derde ronde 19 ïS-cross blijft modderbad bespaard Vlichiel Ketting superieur n jeugdtoernooi Vlissingen )erde criterium in Clinge oor Jo Verstraeten II Knie-operatie voor Wilmots Ijshockeyers in landentoernooien uitslagen maandag 22 juli 2002 virRinus Verberkmoes $L - Op het moment dat de iste regendruppels zich in aanloop naar een fikse on- <rsbui aandienden, lieten de itite motorcrossers hun gas- adle los. De zevende RES- (5 bleef daardoor een mod- tbad bespaard. Dit tot op- ihting van Steven de Roeck, janaar bij de licentiehouders, aburger Casper Ovaa werd feede. cross op het fraaie RES-ter- jin Smitsschorre ging onder eale omstandigheden van jt. De 131 crossers, onder wie licentiehouders die inschre- n, konden zich daardoor pri- a uitleven. Dit betekende eens dat de strijd om de dag- rijzen hard was en dat de klas- inentsrijders niets cadeau igen. de toppers, die in een compe- tievan een bond rijden, spitste ;strijd zich toe op een gevecht issen Steven de Roeck (Temse), iper Ovaa en Peter Rottier iuiddorpe). De Roeck won de :rste manche door halvei-wege ider Rottier te passeren. Ovaa iichtzich in het veld knap naar aderde plaats. de tweede manche verging ;t Ovaa beter. Na een prima start liep hij weg van De Roeck, terwijl Rottier zich op fikse ach terstand op de derde plaats nes telde. In die volgorde leek de meet gehaald te worden. Tot De Roeck in de voorlaatste ronde Ovaa tot op enkele meters na derde. Een botsing tussen bei den in de slotronde betekende dat Ovaa terugviel naar de tweede plaats. De dagwinst ging dus naar De Roeck. Ovaa liep wel in op de leiders in het algemeen klasse ment. Dennis Schelleman (Magrette) leidt die dans nog al tijd voor Alexander Pochet (Beauraing). Maar aangezien deze crossers respectievelijk als 13e en 14e werden afgevlagd. verspeelden zij heel wat terrein. Schelleman had een defecte mo tor waardoor hij op een 'leen- fiets' de strijd aan moest gaan. Tegenslag was er eveneens voor Pascal de Zeeuw. Na tien weken blessureleed kreeg hij nu met een defecte carburateur te ma ken. In de klasse 250/500 cc was win naar Erik Peeters uit Tielen af wezig. Voor Jos Kesters (Opg- labbeek) de kans om dit keer niet met de tweede plaats ge noegen te nemen. Hij duwde zijn Yamaha tweemaal als eerste over de meet. Achter hem finisht normaal gesproken 'eeuwige derde' Hex-man van de Bos. De Koewachtenaar wist dat maar al te goed, gooide heel zijn heb ben en houden in de strijd, maar mocht desondanks opnieuw ge noegen nemen met een derde plaats. In de eerste manche reed Ronald Doens (Biervliet) hem in de wie len, in de tweede reeks was het Robin Ploegaert (Sluiskil) die de tweede plaats voor zijn neus wegkaapte. Door deze zege neemt Kesters de leiding in het klassement over. Van de Bos was en bleef derde. In de serie 125 cc, een groep waarin de renners in eerste in stantie voor een stek in de A-fi- nale moesten rijden, maakte Piek Cruson (Breskens) zijn her optreden. Na het winnen van de RES-tro- fee bij de licentiehouders vorig jaar. kwam hij niet meer in een wedstrijd uit. Nu de strandcross in Vlissingen nadert, begon het bij hem weer te kriebelen. Maar om wederom als smaak maker op het Vlissingense strand op te kunnen ti-eden, weet hij als geen ander dat daar voor wedsti'ijdritme nodig is. Cruson pakte de draad dus weer op en deed dat prima. Hij moest slechts het hoofd buigen voor Maarten Govaert (Wetteren), een zuiderbuur die in deze klas se nog slechts rekening moet houden met Maikel van de Goor (Vlissingen), die slechts vijfde werd. Bij de oudjes leek Jos Machiels (Diepenbeek) het helemaal te gaan maken. Na zijn zege in de eerste manche, kwam hij echter niet meer op het parkoers. Ray mond Peeters (Stevoort) maak- loorWilly van Leeuwen USSINGEN - Michiel Ket- was tot en met de finales in iel jeugdtoernooi van DOS in flissingen superieur. De talent- iolle speler uit Koudekerke zowel in de enkel tot en met ieertien als tot en met zestien aar en pakte dus tweemaal de lofdprijs. Sij de veertien jarigen stond hij de finale tegenover Ruben oos, maar voor Joos viel weinig er te behalen tegen de in top- orm verkerende Ketting. Ketting moest in de twee sets slechts zes games prijsgeven, zodat hij simpel het toernooi op zijn naam schreef. Stef Hei-mus was het volgende 'slachtoffer' van Ketting bij de zestienjari gen. In de eerste set won Ketting met 6-3, maar daarna was de weer stand van Stef Hermus hele maal gebroken. Ketting won overtuigend met 6-1 en werd poulewinnaar. De hoofdprijs bij de tienjarigen kwam terecht bij Rick Kole. Hij won zijn finale tegen Job Joris Erentreich met 6-1 en 6-4. 'LINGE - Het actieve wieler- lomité Clinge, onder aanvoe ring van Douglas van den Ber den, is gereed voor het derde 'Jo l'erstraeten-criterium'. Het cri- lerium wordt morgen verreden. den Bergen: „We gaan er ïorgen als hei-innering aan Jo «er een aantrekkelijke wieler- iagvan maken." De wielerdag wordt geopend door de jeugd met dikke banden-wedstrijden in de di verse leeftijdscategorieën. Start 16.00 uur. Om 19.00 uur is het de beurt aan de elite- en neo-ama- teui-s. Hun opdracht is tachtig kilometer op het snelle, maar lastige rondje van 1800 meter. De organisatie heeft voor deze koers 31 i-enners ingeschreven staan. Ook de winnaar van 2000, John Akkex-mans, is er. Steven de Roeck zweeft door de lucht. foto Camile Schelstraete door Willy van Leeuwen BRESKENS - Dethlef Pieters heeftin de enkel 3 het Vechtha- nentoernooi in Breskens op zijn naam geschreven. Pieters verraste in de spannende finale met veel leuke rally's de als eer ste geplaatste Tom Huis met 4-6 6-2 en 6-3 en werd toer- nooiwinnaar. „Tom probeerde een hoog tem po aan te houden en hard te slaan en daar had ik in de eerste set nog veel moeite mee. Ik maakte zelf teveel dubbele fouten in de eerste set, maar daarna ging het veel beter", al dus toemooiwinnaar Pieters na de gewonnen finale, die bij na twee uur duurde. De enkel 3-finale was een aan trekkelijk pai-tij, waar het tal rijke publiek van kon smullen. De dubbelhandige backhand van Pieters is een belangrijk wapen en ook in deze finale kwam dat goed tot uiting. In de eerste set behielden beide spe lers lange tijd hun opslag, maar uiteindelijk schreef Huis met 4-6 de eerste set op zijn naam. Pieters maakte teveel dubbele fouten en dat kwam hem dus duurte staan. In de tweede set spreidde Pie ters de ballen meer en zette hij Huis al snel op een 4-1-achtei'- stand. Pieters hield het hoofd koel en won deze set met 6-2In de derde set werd er opnieuw fel strijd gelevei-d. Aan de ene kant van het net fei-me klappen van Tom Huis, aan de andere kant goed verdedigend werk van Pietei-s. Het was de laatste die de set naar zich toe trok (6-3) en de partij won. »Ik heb niet lekker gespeeld vandaag," zei Huis. Pieters keek er anders tegenaan. Hij hoefde, na een walkover van Robin Morel, slechts een wed- stxrijd spelen omdat er slechts dx-ie 3-spelers in het schema overbleven. Pieters: „Doordat ik in ploegendienst zit, kan ik weinig spelen. Maar wellicht dat het in de komende winter weer beter zal gaan. Ik vind het wel jammer dat ik slechts één wedstrijd hoef te spelen en dan toch toemooiwinnaar word. Jongens die het tennis moeten promoten spelen blijkbaar buiten de provincie en dat vind ik erg jammer." Kansloos Richard Hamelink was een van de 4-spelers die wel deelnam aan dit toei-nooi en winnaar werd na een spannende finale tegen Kii-sten Dey. Dey pro beerde steeds aan te klampen, maar daar wist Hamelink toch telkens een stokje voor te ste ken en met tweemaal 6-3 de ze ge naar zich toe te trekken. Dey, die een goed toernooi speelde, bleef ook in de enkel 5 met lege handen. Hij was kans loos tegen een ontketende Bait van de Sande, die hem met 6-1 6-2 versloeg. Van de Sande stond ook in de finale gemengd dubbel 4 samen met Jose de Wit. Maar die titel ging aan hun neus voorbij. Broer en zus Joel en Irnre van Overloop wormen van het duo in een aantrekke lijke driesetter: 6-2 3-6 7-6. „Het ging wel lekker," was het bescheiden antwoord van Van de Sande na zijn gewonnen en kelfinale. De overwinning in het mannen dubbel 3 kwam te recht bij Paul Hendrikse en Pa trick Maiteyn, die met 6-3 6-4 Tom Huis en Niek de Koster versloegen en ook Dominique Asselman en Richard Hame link het nakijken gaven met 7-6 6-0. Anneke en Harry Riemens le verden eveneens een prima prestatie door in de gemengd dubbel 5 met de overwinning aan de haal te gaan. Ze waren in de finale veel te sterk voor Rijnen/Jansen met 6-3 6-1. Opvallend was toch ook de ovei-winning van Frank IJzer man en Lennart Verheul in de dubbel 6 14+. Ze wonnen de fi nale van vader Nico en broer Vincent Verheul met tweemaal 6-4. Piet Baas en Mario Nelisse wa ren in de dubbel 6 35+ te sterk voor De Jonge/Van Overloop. Bij de vrouwen was er succes voor het Bressiaanse duo Ma ria Meijaard en Bxigith de Wae- le. Die speelden tegen Nata- scha Adam en Hendrika van der Linden, waaxvan de laatst genoemde na een 4-6 6-3 6-3- nederlaag tegen de jongere te genstanders naar eigen zeggen helemaal leeg was. Dethlef Pieters was in de enkel 3-finale te sterk voor Tom Huis. foto Peter Nicolai te daar dankbaar gebruik van en pakte de dagzege via twee tweede plaatsen. De tweede maal achter André Sunder! (Et- ten-Leur). Rudy Walhout (Zandstraat) werd ondanks knappe starts toch maar derde, twee plaatsen voor oud-gediende Johan Schelleman (Axel). In de klasse tot 85cc was de jonge Martin Stroo (Oost-Souburg) opnieuw de beste. De RES-titel kan hem nauwelijks nog ontgaan. Nog één keer schitteren en dan is de buit voor hem binnen. van onze sportredactie WIJK EN AALBURG - De ze ventienjarige Daisy de Ridder van Koewacht is weer terug op de positie van vorig jaar. In dat jaar was ze de beste Zeeuwse lange-afstandzwemster met de zevende plaats op de landelijke ranglijst. Bij de openwaterwed- strijden in de afgedamde Maas bij Wijk en Aalburg tikte zij als elfde aan ruim voor de Vlissing- se Selena van Hoek die als veer tiende eindigde. Verder bleek opnieuw dat de Vlissingse Marinka Bil het win nen van wedstrijden wat is ver leerd, want ook nu weer werd ze in een rechtstreeks duel met de Koewachtse Carmen de Ridder in de eindsprint geklopt. Opval lend was dat de jury onverbid delijk was voor zwemmers die zonder muts aan de finish kwa men. Zij werden zonder pardon gediskwalificeerd. Petra Vink van Koewacht was met de Euro pese topper Etta van de Weijden en nog een aantal zwemmers hiervan de dupe. De vrouwen moesten in het niet al te warme water de afstand van 3000 meter afleggen. De in het voorseizoen zo verrassend goed zwemmende Selena van Hoek van de Stormvogel was na een vakantie in Frankrijk weer terug. Ze kon het hoge aan- vangstempo niet goed volgen en miste daardoor de aansluiting bij de koplopers. Daisy de Rid der van Koewacht was wel at tent, zij zwom gelijk goed mee. Zij had een uitstekende dag en zwom de Vlissingse op ruim an- dex-halve minuut. Van Hoek moest daardoor veel van haar voorsprong op de landelijke ranglijst inleveren. Op het onderdeel schoolslag be stond het deelnemersveld bij de vrouwen slechts uit acht perso nen. Astrid Koex! uit Rhoon won weer met grote voorsprong op Linda Vink van Koewacht, die haar ploeggenoten Eline Nijskens en Anne Moxüer voor bleef. Koewacht deed goede za ken voor het ploegenklasse- ment. Bij de junioren en jeugd deden de Zeeuwen het voortreffelijk. Op de 1500 meter vrije slag bij de junioren was Niek de Ridder van Koewacht weer de nummer één. Vorige week moest hij voor het eerst genoegen nemen met de tweede plaats maar nu liet hij zich niet verrassen. Hij zwom rustig mee aan de kop en sloeg in de slotfase toe. Ook zijn tweelingzusje Carmen zwom sterk. Ze had in tegenstel ling tot de Vlissingse Marinka Bil een goede start. Bil wist haar rivale nog in te lopen, maar kreeg in de eindsprint geen kans van de fel sprintende Koe wachtse. Het verschil tussen beide zwemsters bedroeg slechts een seconde. Cai'men de Ridder won ook de 500 meter schoolslag bij de junioren. Ta- marah Loppies van de Stormvo gel kwam na een lange blessure tijd weer aan de start. Zij tikte als vijfde aan op de 1500 meter. Haar ploeggenoot Yaïr Klazen kreeg in Wijk en Aalburg te ma ken met wat oudere jongens en moest daardoor genoegen ne men met de vierde plaats. Mai'inka Hamelink blijft het ook goed doen bij de junioren 1. Zij werd opnieuw tweede achter de ongenaakbare Bernadette Bol. Jarbas in den Bosch zwom niet mee op het hoofdnummer van wege een kleine operatieve in greep. Hij testte zijn vorm op de 1000 meter vrije slag all-in en was met zijn zesde plaats best tevreden. HERZOGENAURACH - De Belgische internatio nal Mare Wilmots onder gaat dinsdag een operatie aan de meniscus in de lin kerknie. De middenvelder van Schalke 04 liep tijdens de training een blessure op. De 33-jarige Belg, goed op dreef tijdens het WK, mist waarschijnlijk de start van het nieuwe seizoen. Naar verwachting staat hij een maand langs de kant. Belga door Rudy Boogert VLISSINGEN - Zondag-hoofd klasser Terneuzen is voorlopig gevrijwaard van bekerverplich tingen. De ploeg van de nieuwe trainer Dimitri Mbuyu stroomt pas in de derde ronde van het Amstel districtstoernooi in. Die maatregel is genomen door de voetbalbond KNVB om iuimte te scheppen op de speel- kalender van de hoofdklassers, die jaarlijks 26 competitiewed strijden spelen. Omdat Terrieu- zen niet in de Amstel Cup voor profs meespeelt, hoeft het zich niet te meten in de pouleron de en de tweede (knock- out)ronde. Ook Hoek en Kloetinge vallen onder deze regeling. De twee Zeeuwse zaterdag-hoofdklas sers spelen echter eerst in de profversie van de Amstel Cup. Wanneer ze daarin worden uit geschakeld, stromen ze door naar de districtsbeker. Als dat vóór de tweede ronde is, hoeven ze die ronde niet te spelen en openen ze het amateurbeker- toerciooi pas in de derde ronde. De loting voor de districtsbeker leverde een aantal interessante poules op. De Zeeuws-Vlaamse 'groep des doods' bestaat uit HW'24 (zondag tweede klasse), Steen (zondag derde klasse), Terneuzense Boys en AZVV (beide zaterdag derde klasse). De zaterdag-eersteklasser SSV'65 speelt tegen WHS, Dui- veland en Tholense Boys. Oost- kapelle treft Dombux'g, Seioos- kerke en Veex-e. In totaal wordt in het distinct Zuid I in 120 poules gespeeld door 471 ploegen uit Zeeland, Brabant, Zuid-Holland en Gel derland. Poule 1: Bruse Boys, Noad'67, ZSC'62, Zierikzee. Poule 2: WHS, SSV'65, Duiveland, Tholense Boys. Poule 3: GPC Vlissingen. Bevelan- ZOETERMEER - De Neder landse ijshockeyploeg doet la ter dit jaar mee aan twee toer nooien uit de Euro Ice Hockey Challenge, een cyclus van twaalf vierlandentoernooien. Van 30 augustus tot en met 1 september verblijven de ijshoc keyers in Italië, van 13 tot en met 15 december spelen ze in Polen. ANP ders, Goes, Kapelle. Poule 4: Patrij zen, Nieuwdorp, Apollo'69, 's-Heer Arendskerke. Poule 5: Domburg, Oostkapelle, Serooskerke, Veere. Poule 6: Arnemuiden, Dauwendae- le. MZVC, RCS. Poule 7: De Meeu wen, Zeelandia Middelburg, Bres kens, VCK. Poule 8: Kruiningen, Yerseke, Hontenisse, Zaamslag. Poule 9: Steen. HW'24, Terneuzen se Boys, AZW. Poule 10: WC'68, Kogelvangers, Grenswachters, Ril- landia. Poule 14: Brouwershaven, Wissenkerke, Robur, Volharding. Poule 15: Dreischor, Renesse, SKN- WK, DFS. Poule 16: Kwadendam- me. Colijnsplaatse Boys, Mevo, WIK'57. Poule 17: Borssele, Wemel- dinge, Luctor'88, Wolfaaxlsdijk. Poule 18: Hansweertse Boys, Krab- bendijke, Heinkenszand, Hoede- kenskerke. Poule 19: Nieuwland, Walcheren, De Noormannen, Lewe- dorpseBoys. Poule 20: Schoondijke, Aardenburg, Vlissingen. Oostburg. Poule 21: Jong Ambon, Zeeland Sport, Hoofdplaat, Cadzand. Poule 22: Philippine, Ria W, Sluis, IJzen- dijke. Poule 23: Biervliet, Corn Boys, Graauw, Clinge. Poule 24: SDO'63, Hulsterloo, Sluiskil, Axel. Poule 25: Groede. Terhole, Spui, Koewacht. Poule 26: Ouwerkerk, SPS. NVS. SC Stavenisse. Poule 27: Vosmeer, Smerdiek, FC Bergen, MOC'17. Poule 33: Zonnemaire, HZ'75, DHV. De Schutters. Poule 34: Vogelwaarde, NSV, Vivoo, ODIO. Tennis Breskens. Vechthanentoernooi. Finales. VE 6: Poule: B. deWaele VE714+: A. Kas- chner-J. Rijnen 6-0 6-1VE 7 35+: poule: 1E. de Waele. VE 814+: S. de Rechter-F. Verschelling 6-1 7-6. VD 5: poule: 1. Meijaard/De Waele. VD 6 14+: Meijaard/ De Waele-Adam/Van der Linden 4-6 6-3 6-3. VD 6 35+: Boeckhout/van der Lin den-De Buck/Maas 6-1 6-1. VD 7 14+: Van Dommelen/Van Houtum-Donze/ Flikweert 6-1 6-0. VD 8 14: Notebaart/ Steyaert-Cornelis/Van Noord 6-3 6-2. ME 3: poule: 1D Pieters. ME 4: R. Hame link-K. Dey 6-3 6-3. ME 5: B. van de San- de-K. Dey6-1 6-2 ME 614+: R. Dhont-J. van de Vrie 6-4 6-4. ME 6 35+: H. Jim- mink-R. Snouwaert 6-4 6-0. ME 7 14+: P. Goethals-J. Flikweert 6-47-5. ME7 35+: H. Borghouts-M. Nelisse 6-1 3-6 6-2. ME 814+: P. Cprijn-A. Maas 6-4 3-6 6-4. MD3: poule: 1. Hendrikse/Marteyn. GD4: Van Overloop/Van Overloop-De Wit/ Van de Sande 6-2 3-6 7-6. MD 6 14+: IJzerman/Verheul-Verheul/Verheul 6-4 6-4. MD 6 35+: Baas/Nelisse-De Jonge/ Van Overloop 6-4 6-2. MD 714+: Vasten- hout/Willemsen-Oosthoek/Raaymakers 6-2 6-1MD 814+: Maas/De Waele-Stey- aert/Tazelaar 7-5 2-6 7-6. GD 5: Rie- mens/Riemens-Rijnen/Jansen 6-3 6-1. GD 6 14+: Jimmink/Jimmink-Flikweert/ De Rechter 6-2 6-2. GD 6 35+: Van der Linden/Van de Voorde-Den Hollander/ Van Leeuwe 6-4 6-3. GD 7 14+: Van der Lijke/Scherbeijn-De Waele/Porrey 6-1 7-6. GD 8 14+: Flikweert/Maas-Steyaert- /Tazelaar6-4 6-4,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31