Steeds een stap verder in het geloof PZC OPHEFFINGSUITVERKOOP DE LAATSTE WEEK ALLES MOET NU WEG Mosselsector moet vasthouden aan eensgezindheid ADVERTEREN DOET VERKOPEN Hoor AXEL TERNEUZEN *T PCCflELtrE "Je kind zal het maar hebben!" jOj Giro 860 Arwen Meulenbrok naar Wereldjongerendagen in Toronto WIJZI/N OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN maandag 22 juli 2002 Het bezorgen van ons dagblad Is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Seda rokken Restanten Pantalons tot mt. 50 NU 5,- 10,- €10,- NU 39,- €15,- €20,- NIEUWE BURG 33 - MIDDELBURG door Famke van Loon BRUINISSE - De coöpera tieve producentenorganisa tie van de Nederlandse Mos selcultuur moet haar grenzen bepalen: wat wil de sector zelf doen, maar vooral welke taken aan de overheid over gelaten moeten worden. Volgens W. van den Berg, voorzitter van de Vereniging Algemeen Vissersbelang loopt de sector bij te veel ta ken het risico door interne conflicten uiteen gedreven te- worden. Ook P. Loonen, de nieuwe voorzitter van het Product schap Vis, en burgemeester J. Asselbergs benadrukken het belang van eensgezindheid in de mosselbranche. Gezien de laatste en komende ont wikkelingen in de visserij - wereld doen zij tevens een beroep op het nieuwe kabi net het visserijbeleid bij de minister onder te brengen in plaats van bij de staatssecre taris. De coöperatieve producen tenorganisatie van de Neder landse Mosselcultuur (PO) vormt het dagelijks bestuur van de mosselsector. Het PO- bestuur heeft stukje bij beet je steeds meer taken op zijn bordje gekregen, die in eerste instantie door de overheid werden gedaan. Zo zorgt de organisatie ondermeer voor de verdeling van het mossel zaad en voor de handhaving van de visserijwet via het mosselreglement. Aangezien deze organisatie steeds meer taken krijgt toe geschoven vindt Van den Berg, voorzitter van deBruse Vereniging Algemeen Vis sersbelang, dat de sector goed moet nadenken over de toekomst. „De PO is sterk ge groeid, maar een blauwdruk voor de gewenste ontwikke ling ontbreekt", stelt hij tij dens dè jaarlijkse reünie van de vereniging, afgelopen za terdag. Temeer omdat het pleidooi van het rapport 'Uit de Schulp' - meer initiatief vanuit de sector zelf - een jaar na dato gestalte gegeven I moet worden. Centraal in deze toekomstvi- sie voor de PO moet volgens 1 Van den Berg staan welke i grenzen de mosselsector aan I zijn takenpakket wil stellen. „Handhaving van de visse rijwet en de daaraan gekop pelde publieke vergunnin gen is een wettelijke taak van de overheid. Moeten wij dat blij ven doen?" Want naarma te de PO meer taken van de overheid overneemt wordt de 1 organisatie gedwongen 'po- I litieagentje' te spelen over de I eigen mensen. De vrees be staat dat hierdoor de eenheid binnen de mosselsector in het geding komt. Met twee lo pende rechtzaken tegen de quotering van het mossel zaad constateert de voorzit ter al dat 'sleet gekomen is op dit adagium' van eenheid. Waddenzee De voorzitter van het Pro ductschap Vis, Loonen, is het met Van den Berg eens dat eensgezindheid geboden is in de mosselsector. „Ik doe een beroep op u: zorg dat u het met elkaar eens bent." Zeker met het oog op komende Ne derlandse en Europese dis cussies over het toekomstige visserijbeleid voor de Noord zee en de Waddenzee. In het kader van die ontwik- kelingen wordt op de reünie ook gepleit voor ministeriële bemoeienis met het visserij beleid in het nieuwe kabinet. „Ik ben van mening dat het een verrekt goede zaak is wanneer de minister zelf de ze zaken voor zijn kiezen zou n nemen en niet zou overlaten aan de staatssecretaris", al dus Asselbergs. Ook de voor zitter van het Productschap 3 vindt dat de beoogd minister C. Veerman zich over de vis- 'i serij moet ontfermen. Ik zal de halmen niet meer zien, Noch binden ooit de volle schoven, Maar doe mij in de oogst geloven, Waan/oor ik dien. Roland Holst Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat na een liefde volle verzorging in "De Burght" is overleden, onze lieve zorgzame vader, schoonvader, groot- en over grootvader CHRISTIAAN BRAKMAN weduwenaar van Maria Sara Le Clercq proede 10 augustus 1903 t Oostburg 20 juli 2002 Amstelveen: S. J. Brakman Terneuzen: J. S. van Gijs-Brakman J. H. van Gijs Joop en Philly Tim Marjo en René Gabriëlla Kciylee Chris-Jan en Hanny Liliane Natasha Groede: C. J. Brakman M. C. Brakman-Dreve Marian Kees en Margreet Madeion Lynnwood: (U.S.A.): J. C. Brakman Robin Correspondentieadres: Schuitvlotstraat 24, 4503 AL Groede De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op woensdag 24 juli om 14.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Groede, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene be graafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Kerk. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Op alle hengelsportartikelen 50% KORTING tot 1 augustus DOE-HET-ZELF ZAAK Nieuwstraat 15, 4576 AH Koewacht, tel. 0114-361777 Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behan- j deling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kin- Agpt I deren. We doen dat door het financieren van weten- schappelijk onderzoek en het geven van voorlichting. l Geef daarom qui. lLt1 Hersenstichting Nederland I Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichling.nl WATERBEHEERSPLAN 2002-2007 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt bekend dat vanaf 23 juli 2002 tot en met l september 2002 ter inzage ligt het ontwerp-waterbeheersplan Wa terschap Zeeuws-Vlaanderen 2002-2007. In dit plan is aangegeven op welke wijze gedurende genoemde periode uitvoering zal worden gegeven aan het integraal waterbe heer binnen het beheersgebied. Gedurende deze periode kan het ontwerp-waterbeheersplan tijdens kantooruren (9.00- 12.00 uur en 13.30-16.00 uur) worden ingezien in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen, alsmede in de gemeentehuizen van de gemeenten binnen Zeeuws-Vlaan deren tijdens de daar geldende kantooruren en, tijdens openingsuren, bij de openbare bi bliotheken binnen Zeeuws-Vlaanderen. Op het waterschapskantoor is tegen betaling van 22,- een exemplaar van het ontwerp-waterbeheersplan verkrijgbaar. Indien toezending van een exemplaar wordt verlangd, wordt dit bedrag verhoogd met 2,-. Een ieder kan, gedurende deze periode zijn zienswijze over het ontwerp schriftelijk naar voren brengen bij het dagelijks bestuur van het waterschap, postbus 88, 4530 AB Ter neuzen. Degene die dit mondeling wenst te doen, wordt verzocht vóór 1 0 september 2002 contact op te nemen met het bedrijfsbureau van de sector waterbeheer van het waterschap, telefoon (01 15) 64125ó (01 15) Ó41258. Het dagelijks bestuur is voornemens het ontwerp-waterbeheersplan op 1 2 december 2002 ter vaststelling aan de algemene vergadering voor te leggen, vergezeld van de ingekomen zienswijzen en de beschouwingen van het dagelijks bestuur daaromtrent. Aan degenen die bij de voorbereiding van het plan hun zienswijze naar voren hebben gebracht zal het dagelijks bestuur schriftelijk het standpunt van de algemene vergadering hieromtrent en de motivering daarvan mededelen. Een samenvatting van het ontwerp-waterbeheersplan is te vinden op de internetsite van het waterschap, www.wszv.nl. Terneuzen, 22 juli 2002 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, WJ. de Graaf, dijkgraaf mr. J.Y. Dekker, secretaris Waterschapf^jp^ Zeeuws-Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres: Kennedylaan 1Terneuzen Telefoon 01 15-641000, Fax 0115-641200 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Ze was in 1997, tijdens haar eerste We reldjongerendagen (WJD) in Parijs, nog zoekende. Maar in middels wéét Arwen Meulen- broek (22) uit Middelburg dat het katholicisme voor haar het ware geloof is. Ze is ervan over tuigd dat het allemaal wel goed komt met de wereld en ze hoopt daaraan haar steentje te kunnen bijdragen. Vorige week vertrok Arwen naar Toronto voor haar derde WJD. Ruim zeshonderd jonge paro chianen vertrekken naar of zijn inmiddels in Canada. De orga nisatie verwacht in totaal bijna 200.000j ongeren tussen de 16 en 35 jaar oud voor bezinning en gebed, voor ontmoeting en soci ale projecten, voor catachese, verzoening en het vieren van de eucharistie. Daarnaast is er ruimte voor concerten, theater, dans, discussie en voor interna tionale vriendschappen. Arwen groeide op in een katho liek gezin. Tot haar twaalfde moest ze, zoals veel jongeren, verplicht mee naar de kerk. Ze bleef lid van het jongerenkoor, ook al zei het katholicisme haar niet meer zoveel. Op een dag be zocht de jonge Middelburgse een theater in een Bredase kerk, waar folders lagen van de WJD in Parijs. „Ik was zoekende", vertelt ze. „naar allerlei ant woorden. Ik dacht aan een leuke vakantie in Parijs en aan ont moetingen met jongeren uit de hele wereld. Een leuk feessie bouwen. En dat was 't ook wel. We sliepen in een grote gymzaal en als we buiten zaten met een wijntje erbij en een gitaar, was 't ook feest." Nachtwake In de loop van de WJD veran derde de instelling van Arwen. Ze hoorde en begreep steeds meer van het katholicisme. Za terdagnacht, tijdens het laatste weekend, werd een nachtwake gehouden. Meer dan een miljoen jongeren zaten bij elkaar op een groot veld. In stilte. Met overal kaarsjes. Ingebed. „Datmaakte zoveel indruk op me, dat ik me meer ben gaan verdiepen." Zo werd het thema van Parijs - Kom en zie - ongewild van toe passing op de destijds zeven tienjarige Arwen. Ze voelde in de Franse lichtstad een lotsver bondenheid. Bij de vorige WJD, in het Jubel- baar 2000 in Rome, was Arwen weer van de partij. „Ik vond het belangrijk om nog een keer zo'n mooie ervaring mee te maken en een stapje verder te gaan in het geloof. Parijs heeft mij het ge loof teruggegeven en in Rome wilde ik me verder verdiepen. In Rome ben ik me meer een eigen mening beginnen te vormen." Ploogtepunt van de WJD in Ro me was de pelgrimstocht naar het graf van de apostelen Petrus en Paulus en het passeren van de Heilige Deur samen met twee miljoen andere jongeren. Zowel uit Parijs als Rome kwam ze te rug vol hoop. Haar normale le ven leek makkelijker te zijn ge worden. De aanslag op het World Trade Center in New York, september vorig jaar, ver ontrustte haar. De economie stortte in, iedereen leek eikaars vijand, terwijl ze uit ontmoetin gen met Afrikaanse jongeren weet dat mensen ondanks oor logen in vrede met elkaar kun nen leven, feesten en bidden. „Het verontrust mij dat mensen geloven in iets dat van oor sprong goed is, en vervolgens datzelfde geloof misbruiken om zoiets slechts te doen. Terwijl ze dat doen in naam van het ge loof." In Toronto hoopt ze haar geloof in de mensheid, in vrede en barmhartigheid terug te vin den. Hoewel ze de paus - en ve len met haar - als 'ere-jongere' beschouwt, staat ze wel kritisch tegenover bepaalde zaken die het Vaticaan zegt. Ze weet dat er in Toronto - meer dan tijdens andere WJD's - ruimte is voor vragen. „Ik wil weten hoe 't zit in het Vaticaan nu de gezond heid van paus zo slecht is, ik vind het een slechte zaak dat er een verbod is op het gebruik van condooms, terwijl mensen in Afrika aan aids sterven. Je hoeft niet alles klakkeloos over te ne men. De kerk kan niet alleen al les bepalen. Je bepaalt zelf hoe je tegenover verboden staat." Arwen Meulenbrok: „Je hoeft niet alles klakkeloos over te nemen. De kerk kan niet alleen alles bepalen." foto Lex de Meester Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is. 15 jaar. Constant aan een woord of cijfer moeten denken. Herhaling na 'herhaling tot je er gek van wordt. Sander, een puber van 12, heeft het syndroom van Gilles de la j Tourette, Dat betekent onder andere dat hij Ias1 heeft van dwangmatige tics. Een tourelter j wordt nogal eens gepest, omdat i men niet snapt wat er aan de De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diag nostiek en bétere behandeling i voor deze en andere aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. Daarom financieren we weten- schappelijk onderzoek en geven we voorliching. leder kind verdient toch het v^- beste? Geef daarom gul. Giro 860 Hersenstichting Nederland Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30