Audrey Atoon sneuvelt in finale Steven de Roeck leeft zich uit iï»MÏ' »**r !nf - °S!ÏÏ».1S Sir'.' Daisy de Ridder beste Zeeuwse in Wijk en Aalburg Evertse verkeert met Oemoemenoe in blakende vorm Terneuzen bekert pas in derde ronde Zonnemaire met twee teams terug Tennisster uit Brouwershaven verliest van Vlissingse Kim Dijkstra Derde criterium lia Clinge voor IJoVerstraeten .19 Ijshockeyers in landentoernooien uitslagen i«*r ^^r'Tvs>l® oÖpK maandag 22 juli 2002 :orWilly van Leeuwen 5DDELBURG - Kim Dijkstra sit na een zinderende finale ?enAudrey Atoon het Maene- jüscherstoernooi in Middel- eg op haar naam geschreven: 4 7-6. Dijkstra, die Claire iossens in de halve finale uit- Aakelde, had het bijzonder faar tegen Audrey Atoon. ;de eerste set waren beide selsters flink aan elkaar ge ragd, maar toch wist Dijkstra :de slotfase door te drukken :ar 6-4. In de tweede set maak- 3 beiden vrijwel geen fouten, aardoor het alle kanten op kon ;t in de tiebreak. Dijkstra 'eek over de beste zenuwen jfLINGE - Het actieve wieler- tomité Clinge, onder aanvoe ling van Douglas van den Ber- jen, is gereed voor het derde 'Jo ierstraet en-criterium', ge hemd naar de man die veel 'ieeft betekent voor de wieler sport in dit grensdorp. Het crite rium wordt morgen verreden. Van den Bergen: „We gaan er jorgen als herinnering aan Jo «eer een aantrekkelijke wieler- dagvan maken." De wielerdag wordt geopend door de jeugd met dikke ban- cen-wedstrijden in de diverse leeftijdscategorieën. De eerste dart daarvan is om 16.00 uur. Dm 19.00 uur is het de beurt aan de elite— en neo-amateurs. Hun opdracht is tachtig kilometer op iet snelle, maar lastige rondje van 1800 meter. De organisatie beeft voor deze koers 31 renners ingeschreven staan. Onder hen is de winnaar van vorig jaar, HfriedBastiaanse uit Hooger- heide. Hij won de afgelopen we ien. drie koersen op rij wist te Sfinnen, nadat hij terugkwam van een blessure. Ook de win- naar van 2000, John Akker- mans, is er. te beschikken en won: 7-6. Janine Davidse kwam in de fi nale van de enkel 6 totaal niet in de problemen tegen Chantal van As. Van As, favoriet voor de eindzege, kwam er niet aan te pas en kreeg geen vat op het spel van haar tegenstandster, die dan ook gemakkelijk de hoofd prijs binnenhaalde en met 6-2 6-1 zegevierde. Marije Delfsma en Annemarie Ketting hadden het in de finale van het vrouwen dubbel 3 erg zwaar. Ze verloren de eerste set van Audrey Atoon en Corine Davidse met 2-6 en leken kans loos. Toch persten ze er in de twee sets daarna nog een scher pe eindsprint uit. De tweede set wonnen ze met 7-5. Daarna konden ze het in de beslissende set eenvoduig afmaken. De weerstand van Atoon en David se was gebroken en daardoor konden Delfsma en Ketting het karwei freewheelend afmaken. Het werd 6-1. Lisette Wijkhuys was ook goed op dreef op de finaledag. Ze won samen met Marije van Belzen de finale van het vrouwen dubbel 5, al hadden ze daar wel drie sets voor nodig. De eerste set werd gemakkelijk gewonnen met 6-1, maar die voorsprong kon den ze in de tweede set niet vast houden. Nancy Baeke en Simo- ne Marijs kwamen terug in de wedstrijd door de tweede set met 3-6 te winnen. Toch sloten Van Belzen en Wijkhuys de fina le toch winnend af, want in de beslissende derde set bleven ze met 7-5 aan de goede kant van de score. Wijkhuys won ook sa men met Micha Bernard de ge mengd 5 categorie. In de finale versloeg het tweetal Angelique Kreuger en Arthur Si ere veld met 6-4 6-1. Bij de mannen enkel 3 was het opnieuw Thijs Slagboom die de hoofdprijs binnenhaalde. Hij was in de finale tegen Dimitri van Hoof matig gestart en dat leverde hem een 6-2-verlies op in de eerste set. Daarna herstel de Slagboom zich weer en stak hij met 7-6 en 6-3 alsnog de zege in zijn zak. Dezelfde Slagboom won ook nog eens de dubbel 3 samen met Dimitri van Hoof. Ze gaven in de finale Jeremy Baars en Robert van Hees geen schijn van kans en wonnen gemakke lijk met 6-3 6-1. Stanley Bish leverde een uitste kende prestatie door de enkel 4 te winnen. Hij versloeg Maarten Gideonse in een mooie finale met 7-5 6-3. Niek Meier en Pe ter de Goffau kwamen tegen over elkaar te staan in de enkel 5 finale. Meier was de betere spe ler en won met tweemaal 6-3. Toch ging Peter de Goffau niet met lege handen naar huis. Hij versloeg Elwin de Putter in de finale van de enkel 6 met 6-3 6-2 en dat was een mooie belo ning voor een sterke toernooi- week. Audrey Atoon (rechts) moest in de finale het hoofd buigen voor Kim Dijkstra. foto Lex de Meester J van onze sportredactie WIJK EN AALBURG - De zeventienjarige Daisy de Ridder van Koewacht is weer terug op de positie van vorig jaar. In dat jaar was ze de beste Zeeuwse Iange-af- standzwemster met de ze vende plaats op de landelijke ranglijst. Bij de openwater- wedstrijden in de afgedamde Maas bij Wijk en Aalburg tikte zij als elfde aan ruim voor de Vlissingse Selena van Hoek die als veertiende ein digde. Verder bleek opnieuw dat de Vlissingse Marinka Bil het winnen van wedstrijden wat is verleerd, want ook nu weer werd ze in een rechtstreeks duel met de Koewachtse Car men de Ridder in de eind sprint geklopt. Opvallend was dat de jury onverbidde lijk was voor zwemmers die zonder muts aan de finish kwamen. Zij werden zonder pardon gediskwalificeerd. Petra Vink van Koewacht was met de Europese topper Etta van de Weij den en nog een aantal zwemmers hier van de dupe. De vrouwen moesten in het niet al te wanne water de af stand van 3000 meter afleg gen. De in het voorseizoen zo verrassend goed zwemmen de Selena van Hoek van de Stormvogel was na een va kantie in Frankrijk weer te rug. Ze kon het hoge aan- vangstempo niet goed volgen en miste daai'door de aan sluiting bij de koplopers. Daisy de Ridder van Koe wacht was wel attent, zij zwom gelijk goed mee. Zij had een uitstekende dag en zwom de Vlissingse op ruim anderhalve minuut. Van Hoek moest daardoor veel van haar voorsprong op de landelijke ranglijst inleve ren. Op het onderdeel schoolslag bestond het deelnemersveld bij de vrouwen slechts uit acht personen. Astrid Koert uit Rhoon won weer met gro te voorsprong op Linda Vink van Koewacht, die haar ploeggenoten Eline Nijskens en Anne Mortier voorbleef. Koewacht deed goede zaken voor het ploegenklassement, Bij de junioren en jeugd de den de Zeeuwen het voortref felijk. Op de 1500 meter vrije slag bij de junioren was Niek de Ridder van Koewacht weer de nummer één. Vorige week moest hij voor het eerst genoegen nemen met de tweede plaats maar nu liet hij zich niet verrassen. Hij zwom rustig mee aan de kop en sloeg in de slotfase toe. Ook zijn tweelingzusje Car men zwom sterk. Ze had in tegenstelling tot de Vlissing se Marinka Bil een goede start. Bil wist haar rivale nog in te lopen, maar kreeg in de eindsprint geen kans van de fel sprintende Koewachtse. Het verschil tussen beide zwemsters bedroeg slechts een seconde. Carmen de Rid der won ook de 500 meter schoolslag bij de junioren. Tamarah Loppies van de Stormvogel kwam na een lange blessuretijd weer aan de start. Zij tikte als vijfde aan op de 1500 meter. Haar ploeggenoot Yaïr Klazen kreeg in Wijk en Aalburg te maken met wat oudere jon gens en moest daardoor ge noegen nemen met de vierde plaats. Marinka Hamelink blijft het ook goed doen bij de junioren 1. Zij werd opnieuw tweede achter de ongenaakbare Ber- naclette Bol. Jarbas in den Bosch zwom niet mee op het hoofdnum mer vanwege een kleine ope ratieve ingreep. Hij testte zijn vorm op de 1000 meter vrije slag all-in en was met zijn zesde plaats best tevre den. doorLucien Roelandt MIDDELBURG - Michelle Evertse lijkt klaar voor de Zeeuwse titelstrijd. Dat bleek tijdens iet concours hippique san de Gouwe Reyers in Middel burg, waar de zestienjarige amazone uit Nieuwland in de klasse M met groots machtsver toon Oemoemenoe naar de zege stuurde. Dennis Evertse slaagde er met lulzelma niet in om het machts vertoon van de Stal Evertse op de terreinen van de familie Goedhart extra glans te geven. Het veertienjarige talent moest in de barrage van de klasse Z in routinier Laurice Boonman set Jolien zijn meerdere erken nen. Michelle Evertse lijkt met Oe- nienoe op het goede moment de juiste vorm weer te pakken te hijgen. Na de verkoop van haar topper Zemo's Little Girl, waar- snee ze in Ermelo tijdens de Le- •ade het nationaal kampioen schap klasse L op haar naam schreef, zette ze met haar nieu we troef Oemoemenoe haar op- aars naar te top voort. Aan de ruccesreeks leek echter een ein- dete zijn gekomen. Herstel Enkele weken geleden zette het herstel in. In Middelburg be wees Michelle Evertse dat de wat mindere periode slechts als c® incident moet worden ge- hen. Nadat de eerste starter in debarrage, Ingrid Jakobsen met ceschimmel Nieburg, twee bal- ren naar het gras had gehaald Martien van Vliet uit Oud- Mossemeer met Mondos vier spnngfouten aan zijn broek I ®eeg, maakte Evertse het kar- |wei vakkundig af. In grootse stijl stuurde ze de Libero H- zoon over het parkoers. Door een pechfoutje haalde Oemoe menoe nog wel een balk naar be neden, maar dat maakte niet zo veel uit. Ook in de klasse L eiste de jeugd een hoofdrol voor zich op. Een nil die ze beslist niet in de schoot tegen geworpen. Bram Wattel stelde immers met zijn tech nisch fraaie parkoersen de rij kunst van de ruiters aardig op de proef. Bovendien diende de jonkies af te rekenen met een aantal gerenommeerde routi niers. Voor de pas van de pony's overgestapte Hilde Huige en Eva Jakobsen bleek dit echter geen probleem. Met een foutloze baragerit eiste de vijftienjarige Hilde Huige met Lighting de ze ge op. En Eva Jakosen onder streepte de overheersing van de jeugd door It's Lotto naar de tweede plaats te sturen. Zij ble ven de routiniers Piet Huige en Martin de Kroo voor. In de klasse B eiste de jeugd, met derde plaats voor Jeroen Scheele en vierde stek voor Ruth Jakobsen, eveneens de aan dacht op. Beide hielden in de barrage het strafblad blank, maar moesten qua rijstijl hun meerdere erkennen in de paar densport gepokt en gemazelde Jaap Moerland, die met Colora do overwinning opeiste, en de geroutineerde Trudie Krancke met Pompidou. In de dressuur op het hoogste ni veau bleek Stephanie de Frel niet te stuiten. De veertienjarige amazone schreef met Fernando op het hoogste niveau, de klasse Z2, beide proeven op haar naam. De 197 punten in de tweede proef waren ook nog goed voor twee winstpunten. De tot de nationale ponyselectie behorende Koewachtse amazo ne kreeg de hengst pas enkele maanden geleden onder het za del en overtreft met haar presta ties de stoutste verwachtingen. Iets hoger „We leggen de lat telkens hoger, maar er wordt niets geforceerd. Het lijkt de juiste aanpak voor Fernando, want hij laat zich fijn bewerken en toont veel werk lust", stelde moeder en vaste be geleidster Lieveke Goossens na afloop tevreden vast. In de klasse Z1 ging in de eerste proef het oranje erelint naar Tannie van Belzen. De Arne- muidense amazone stuurde Odeste naar het goede totaal van 192 punten. In de tweede proef ging de zege met een score van 185 punten naar Willemien Koerhuis met de veel front vor mende Napoleon. Elze Sophie Wiskerke toonde zich in Middelburg met West- veer's Esprit de absolute topper. De Kruiningse amazone reed de lichtvoetige viervoeter in de klasse Ml naar het schitterende totaal van 187 punten naar de zege. door Rudy Booqert VLISSINGEN - Zondag-hoofd klasser Terneuzen is voorlopig gevrijwaard van bekerverplich tingen. De ploeg van de nieuwe trainer Dimitri Mbuyu stroomt pas in de derde ronde van het Amstel districtstoernooi in. Die maatregel is genomen door de voetbalbond KNVB om ruimte te scheppen op de speel- kalender van de hoofdklassers, die jaarlijks 26 competitiewed strijden spelen. Omdat Terneu zen niet in de Amstel Cup voor profs meespeelt, hoeft het zich niet te meten in de pouleronde en de tweede (knockout)ronde. Ook Hoek en Kloetinge vallen onder deze regeling. De twee Zeeuwse zaterdag-hoofdklas sers spelen echter eerst in de profversie van de Amstel Cup. Wanneer ze daarin worden uit geschakeld, stromen ze door naar de districtsbeker. Als dat vóór de tweede ronde is, hoeven ze die ronde niet te spelen en openen ze het amateurbeker toernooi pas in de derde ronde. De loting voor de districtsbeker leverde een aantal interessante poules op. De Zeeuws-Vlaamse 'groep des doods' bestaat uit HW'24 (zondag tweede klasse). Steen (zondag derde klasse), Terneuzense Boys en AZW (beide zaterdag derde klasse). De zaterdag-eersteklasser SSV'65 speelt tegen WHS, Dui- veland en Tholense Boys. Oost- kapelle treft Domburg, Seroos- kerke en Veere. In totaal wordt in Zuid I in 120 poules gespeeld door ploegen uit Zeeland, Brabant, Zuid- Holland en Gelderland. Poule 1: Bruse Bovs, Noad'67, ZSC'62, Zierikzee Poule 2: WHS, SSV'65, Duiveland, Tholense Boys. Poule 3: GPC Vlissingen, Bevelan ders, Goes, Kapelle. Poule 4: Patrij zen, Nieuwdorp, Apollo'69, 's-Heer ZOETERMEER - De Neder landse ijshockeyploeg doet la ter dit jaar mee aan twee toer nooien uit de Euro Ice Hockey Challenge, een cyclus van twaalf vierlandentoernooien. Van 30 augustus tot en met 1 september verblijven de ijshoc keyers in Italië, van 13 tot en met 15 december spelen ze in Polen. ANP Arendskerke. Poule 5: Domburg, Oostkapelle, Serooskerke, Veere. Poule 6: Arnemuiden, Dauwendae- le, MZVC, RCS Poule 7: De Meeu wen, Zeelandia Middelburg, Bres- kens, VCK. Poule 8: Kruiningen. Yerseke, Hontenisse, Zaamslag. Poule 9: Steen, HW'24, Terneuzen se Boys, AZW Poule 10: WC'68, Kogelvangers, Grenswachters, Ril- landia. Poule 14: Brouwershaven, Wissenkerke, Robur, Volharding. Poule 15: Dreischor, Renesse, SKN- WK, DFS. Poule 16: Kwadendam- me, Colijnsplaatse Boys, Mevo, WIK'57 Poule 17: Borssele, Wemel- dinge, Luctor'88, Wolfaartsdijk. Poule 18: Hansweertse Boys, Krab- bendijke, Heinkenszand, Hoede- kenskerke. Poule 19: Nieuwland, Walcheren, De Noormannen, Lewe- dorpse Boys. Poule 20: Schoondijke, Aardenburg, Vlissingen, Oostburg. Poule 21: Jong Ambon, Zeeland Sport, Hoofdplaat. Cadzand. Poule 22: Philippine, Ria W, Sluis, IJzen- dijke. Poule 23: Biervliet, Com Boys, Graauw, Clinge. Poule 24: SDO'63, Hulsterloo. Sluiskil, Axel. Poule 25: Groede, Terhole, Spui, Koewacht. Poule 26: Ouwerkerk, SPS, NVS, SC Stavenisse Poule 27: Vosmeer, Smerdiek, FC Bergen, MOC'17. Poule 33: Zonnemaire, HZ'75, DHV, De Schutters Poule 34: Vogelwaarde, NSV, Vivoo, ODIO. Bridge Burgh-Haamstede. Derde zomeravond drive Bridgekring '68. Groep rood: 1. ep Hoogeveen 65.63, 2 Coppoolse-Schu- bert 54.93, 3. Blonk-Killan 55.90, 4. ep Duin 53.47, 5. De Ouden-Van de Werken (R) 53.43, 6. dames Slager-Van Winger den A) 51.04,7. ep Versteeg 50.69,8. Van Ast-Kegels 47.57, 9. dames Flohil-Kort 46.88, 10. dames Muilwijk-Van de Zaan 44.44, 11 heer Berggren-mevrouw Brinckman 42.63, 14. Hogerheijde-Eek- man 40.28. Groep blauw: 1. Eigner- Maaten 61.67,2. ep Heijboer 60.00,3. da mes Prins-Geschiere 56.67, 4. ep Van de Werf 52.92, 5. heer Boot-mevrouw Van Geesbergen 51.67, 6. Krowinkel-Verheul 51.25, 7. dames Kleyn-Moeskops 47.50, 8. ep Harbeck 46.67, 9. dames Van Wan- rooy-Hegge 46.25,10. ep Leeflang 45.00, 11. dames De Both-Hofstede 42.50, 12. dames Reydon-Viergever 37.92. Groep groen: 1. Van Tilburg-Vugts 62.08, 2. Lansdorp-Schutte en Hegge-Van Wan- rooy 60.42,5. ep Stouten 54.17,6. ep Van Schie 47.92, 7. dames Dijkstra-Quik 46.67, 8. dames Belt-Van de Brug 46.25, 9. Du-Buf-mevrouw Udo 44.47, 10. da mes Hogerheijde-Van de Wekken 43.33, 11. dames Boom-Glimmerveen 40.43, 12. ep Van de Wissel. Groep wit: 1. ep Stokla 65.00,2. mevrouw Lansdorp-heer Zuidmeer 59.58, 3. ep Van Drie 53.75, 4 dames Duiker-Staneke en ep Van Went 52.92,6. dames Van de Duijn-Henderson 51.67, 7. dames Van de Berg-Roskam 49.58, 8. ep Wiggers 48.33, 9. ep Heeres 47.08, 10. heer Exoo-mevrouw Meijer (W) 44.17, 11. ep Hart 37.92, 12. ep Van Dijk. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Zonnemaire is weer met twee ploegen verte genwoordigd in de districtsbe ker. Zowel het eerste als tweede team geeft acte de présence in de Amstel Cup. Het eerste team keert terug bij de standaard-elftallen in poule 33. Daarin kan de ploeg van trainer Ronald van Dongen zich meten met HZ'75, DHV en De Schutters. Voor het eerst sinds jaren heeft Schouwen-Duive- land daardoor weer alle dertien voetbalverenigingen vertegen woordigd in het bekertoernooi. Reservebeker. Poule 7: ZSC'62 2, Duiveland 2, Wissenkerke 2, DFS 2. Poule 8: Bevelanders 2, SKNWK 2, MZVC 2, SVR 2. Poule 14: Colijns plaatse Boys 2, Zierikzee 2, Brou wershaven 2, Zonnemaire 2. Poule 15: Bruse Boys 2, Renesse 2, Mevo 2, Goes 2. Vrouwenbeker. Poule 1: ZSC'62, Dauwendaele, MZVC, Nieuwdorp. Poule 2: Smerdiek, NVS, Zeeland Sport, WIK'57. A-junioren. Poule 1: DFS Al, Robur Al, Duiveland Al, Noad'67 Al. Poule 2: 's-Heer Arendskerke Al, Yerseke Al, Zierikzee Al, SSV'65 Al. B-junioren. Poule 4: Zierikzee BI, Bruse Boys BIMevo BI, SKNWK BI. Poule 7: Serooskerke BI, Dom burg BI, Bevelanders BI, ZSC'62 BI. Reserves. Poule 3: Heinkens zand B2, Mevo B2, Serooskerke B2. C-junioren. Poule 1: Dreischor Cl, Bruse Boys Cl, Duiveland Cl, Zon nemaire Cl. Poule 6: Zierikzee Cl, WIK'57 Cl, 's-Heer Arendskerke Cl, Apollo'69 Cl Poule 10: Seroos kerke Cl, DFS Cl, Bevelanders Cl, Colijnsplaatse Boys Cl. D-pupillen. Poule 1: Duiveland Dl, Zierikzee Dl, SKNWK Dl, Bruse Boys Dl. Poule 4: Brouwershaven Dl. ZSC'62 Dl, DFS Dl. Poule 16: Mevo Dl, WIK'57 Dl, Noad'67 Dl, Smerdiek Dl. Reserves. Poule 7: Zierikzee D2, Mevo D2, DFS D2. door Rinus Verberkmoes AXEL - Op het moment dat de eerste regendruppels zich in de aanloop naar een fikse onweers bui aandienden, lieten de laat ste motorcrossers hun gashand- le los. De zevende RES-cross bleef daardoor een modderbad bespaard. Dit tot opluchting van Steven de Roeck, winnaar bij de licentiehouders. Bij de toppers, die in een compe titie van een bond rijden, spitste de strijd zich toe op een gevecht tussen Steven de Roeck (Temse), Casper Ovaa en Peter Rottier (Zuiddorpe). De Roeck won de eerste manche door halveiwege leider Rottier te passeren. Ovaa vocht zich in het veld knap naar een derde plaats. In de tweede manche verging het Ovaa beter. Na een prima start liep hij weg van De Roeck, terwijl Rottier zich op fikse ach terstand op de derde plaats nes telde. In die volgorde leek de meet gehaald te worden. Tot De Roeck in de voorlaatste ronde Ovaa tot op enkele meters na derde. Een botsing tussen bei den in de slotronde betekende dat Ovaa terugviel naar de tweede plaats. De dagwinst ging dus naar De Roeck. Ovaa liep wel in op de leiders in het algemeen klasse ment. Dennis Schelleman (Magrette) leidt die dans nog al tijd voor Alexander Pochet (Beauraing). Peeters In de klasse 25 0/500 cc was win naar Erik Peeters uit Tielen af wezig. Voor Jos Kesters (Opg- labbeek) de kans om dit keer niet met de tweede plaats ge noegen te nemen. Hij duwde zijn Yamaha tweemaal als eerste over de meet. In de serie 125 cc, een groep waarin de renners in eerste in stantie voor een stek in de A-fi- Steven de Roeck zweeft door de lucht. foto Camile Schelstraete nale moesten rijden, maakte Piek Cruson (Breskens) zijn her optreden. Na het winnen van de RES-trofee bij de licentiehou ders vorig jaar, kwam hij niet meer in een wedstrijd uit. Nu de strandcross in Vlissingen na dert, begon het bij hem weer te kriebelen. Cruson pakte de draad dus weer op en deed dat prima. Hij moest slechts het hoofd buigen voor Maarten Govaert (Wetteren), een zuiderbuur die in deze klas se nog slechts rekening moet houden met Maikel van de Goor (Vlissingen), die slechts vijfde werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25