De echte testcase komt nog Na zonde komt zege voor Chela PZC PZC Tennisvrouwen ten onder in Fedcup 15 Rivaido vertrekt bij Barcelona Westerhof is spoorloos Rossi heeft het geluk aan zijn kant Volleyballers boeken dubbele zege op Duitsland Ernie Els wint Brits Open Gelijkspel NAC, verlies Willem II Ferdinand toch naar United Leko mag Kramnik uitdagen Overtuigende winst Tsjizjov uitslagen maandag 22 juli 2002 J BARCELONA - Rivaido ver- irekt bij Barcelona. Beide par- lijen zijn het eens over ontbin dingvan het lopende contract. I Volgens een mededeling op de website van de club vindt zowel I speler als club dat dit de beste I oplossing is. Bekend is dat Ri- I valdo en trainer Louis van Gaal in het verleden gebotst hebben. Nu de Nederlander als coach is teruggekeerd, zullen ze niet meer samenwerken. Rivaido had nog een seizoen te gaan in Catalonië. Hij kwam in 1997 over van Deportivo la Co- runa. De dertigjarige aanvaller I maakte tijdens het WK in Japan en Zuid-Korea vijf doelpunten voor Brazilië, het land dat de wereldtitel veroverde. Eerder maakte Barcelona bekend dat het Gaizka Mendieta voor ko mend seizoen huurt van Lazio I Roma. Barga verwierf ook een I optie om de Spaanse internatio- I nal aan het einde van het sei- I zoen te kopen. Mendieta onder- I gaat vandaag een medische keuring. Als de Bask fit is, mag I hij zich een dag later in het Bar- ca-shirt aan de pers presente- ren.RTR ARNHEM - Familie en vrienden van voetbaltrainer Clemens Westerhof maken zich grote zorgen. De in Zimbabwe woon achtige voetbaltrainer is al bij na twee maanden spoorloos. Westerhof zou twee weken terug in Nederland zijn om een boek over zijn leven te promoten. Journalist Michel Bongers zette het verhaal van de kleurrijke voetbaltrainer op papier onder- de titel 'De Tarzan van de voet baljungle', maar speurt nu al weken vergeefs naar de hoofd persoon. Westerhof, voormalig trainer van ondermeer Vitesse, MW, Feyenoord en Nigeria is spoor loos. „Ik heb geen idee waar hij is. Ik heb zijn vrouw in Zimbab we gebeld, contact gehad met familie en vrienden in Neder land. Het is een raar verhaal", vindt Bongers, werkzaam voor het weekblad Aktueel. Ook Ne derlandse vrienden van de Arn hemse trainer zijn er niet in ge slaagd hem op te sporen. GPD HOHENSTEIN-ERNSTTHAL - Valentino Rossi heeft dit race seizoen alles mee. Op de Sach- senring, het Duitse circuit waar I pech hem doorgaans achter- volgt, had de Italiaan dit keer het geluk aan zijn kant. I De onstuitbare wereldkampi oen kreeg drie ronden voor het I eind de zege in de Grote Prijs van Duitsland in de schoot ge worpen toen twee concurrenten aan kop ten val kwamen. De Braziliaan Alex Barros maakte de cruciale fout. Hij remde te laat voor een bocht, waardoor het achterwiel van zijn Honda wegslipte. Barros nam in zijn val de machine van de Franse koploper Olivier Jacque mee. Rossi ontweek de botsing ter nauwernood en reed vervolgens op zijn Honda naar zijn achtste MotoGP-zege in negen Grote Prijzen. De Italiaan Marco Melandri won de Grand Prix van Duits land voor wegmotoren in de 250cc-klasse. De Nederlander Jarno Janssen reed met nieuwe cilinders in zijn Honda-motor. Hij maakte een flinke glijder en blesseerde zijn been. Niet ern stig, bleek na een tijdje „Die deuk in mijn ego doet meer pijn." RTR/DPA/ANP sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Frank Buschmann GRONINGEN - De schreeuw richting Björn Andrae, meteen na het binnensle pen van de derde set, was er een van machtsvertoon. „Even laten zien wie de beste is", aldus Richard Schuil. Zaterdag waren de Nederlandse volleyballers dat. Nou ja, beste... Ze bleken op debeslissen- de momenten minder slecht dan de Duit sers: 3-1 (19-25, 25-21, 25-23, 25-21). In de schreeuw van Schuil ging een hoop emotie schuil. „Andrae heeft een grote bek, hij is arrogant. Ik mag hem niet, en hij mij niet." Zover het persoonlijke vlak. Want de kreet had ook een functie. „Ik haal er energie uit. Bovendien, als Duits land onder druk staat krijgt die ploeg het moeilijk. Dan hoef je ze alleen nog maar even te duwen. Dat kan door af en toe zo te schreeuwen." Intimideren dus, een beetje koude oor log. In het tweede duel van de vierde World League-ronde bleef Nederland op dat gebied de oosterburen de baas. Vrij dag al hadden de spelers van bondscoach Bert Goedkoop zich langs Duitsland - een beperkt team dat dankzij een aantal servicekanonnen toch tot verrassingen (denk aan de zege in Rusland) in staat is - geknokt. Resultaat van het dubbele ge win: een vaste tweede plaats in groep C die aan het eind van de poulewedstrijden goed is voor de finaleronde in Brazilië. De mannen van Goedkoop gooiden za terdag alle schroom van zich af, zonder tot verfijnd volleybal te komen. ,,Ik hoop niet dat het deze kant op gaat met onze sport", zei Reinder Nummerdor. Ook Oranje's captain vond het bepaald geen amusante voorstelling van beide teams. „Het was bijna alleen maar serveren. Hard bonken, weinig rally's. Voor het pu bliek absoluut niet leuk." Voldoening Haaks op die kanttekening stond de vol doening. Over de winst maar vooral over zijn eigen ontwikkeling. Nummerdor - toch geen geboren leider - liet zaterdag zien waarom hij de aanvoerdersband draagt. Teamgenoten opjutten, met overgave scheidsrechterlijke beslissin gen aanvechten en risico nemen bij moei lijke ballen; bij de nieuwe Nummerdor is het poeslieve er van af. Zelf heeft de passer-loper het gevoel een overgang mee te maken. „Op het techni sche vlak weet ik dat ik niet meer veel be ter kan worden. Ik zal niet meer hoger gaan springen of harder slaan. Wel kan ik nog groeien als aanvoerder." In die fase zit Nummerdor momenteel. „Ik ben min der met mijn eigen spel bezig dan in het oude team, zeg maar het team van Syd ney 2000. Toen had ik alleen een taak. Ballen erin slaan, meer niet. Nu heb ik een taak en een rol; die van aanvoerder. Dat betekent dat ik best eens iemand op z'n flikker geef, al word ik daarin nooit als Peter Blangé. Maar ik cijfer me weg, laat mijn kop niet meer hangen. Dat hoort bij de rol die ik nu heb." Het zal Goedkoop behagen. Evenals de 'wederopstanding' van Nico Freriks. De spelbepaler kende een week eerder tegen Rusland een dip. Het kostte hem in het tweede duel een basisstek. Zaterdag kreeg de aanwinst van Maaseik, op de hielen gezeten door 'tweede man' Dirk- Jan van Gendt, weer alle krediet van zijn coach. „Je kunt een spelverdeler misse lijk wisselen maar je kunt hem ook ver trouwen geven", aldus Goedkoop. De trainer kiest voor het laatste. In feite geldt hetzelfde voor Joost Kooistra. Vooralsnog krijgt hij op de li bero-positie de voorkeur boven Joost van der Hoek. Toch had Kooistra het te gen Duitsland opnieuw moeilijk. De bondscoach beaamde dat maar voegde er gelijk aan toe dit jaar geen definitieve beslissing te nemen wat betreft de verde diger in het achterveld. Vervolg Mogelijk heeft dat te maken met Marko Klok. De voormalig libero van het natio nale team, de komende twee jaar actief bij Nesselande, heeft Goedkoop laten weten in te zijn voor een vervolg bij Oranje. Op zijn beurt liet de keuzeheer in Groningen weten dat hij een nieuw team aan het opbouwen is en dat het in princi pe niet de bedoeling is terug te vallen op ervaren oud-internationals. Juist routine zou de komende veertien dagen van pas kunnen komen. Aan de andere kant is het interessant om te zien hoe de huidige selectie omgaat met de lastige uitduels tegen Cuba (aanstaand weekeinde) en Rusland (een week later). „Cuba-uit is andere koek dan Duits land", wist. ook Schuil. „De echte testca se krijgen we nog." GPD De Nederlandse volleyballers vieren de winst op Duitsland. foto Koen Suyk/ANP door Martijn van Beeten AMERSFOORT - Voor het eerst sinds zijn schorsing voor do- pinggebruik heeft de Argentijn Juan-Ignacio Chela een ATP- toernooi gewonnen. Juist op de Dutch Open, waar hij vorig jaar na drie maanden absentie zijn rentree maakte tussen de elite. De 22-jarige tennisser uit Bue nos Aires versloeg in de door he vige regenval ingekorte finale Albert Costa met 6-1 en 7-6. Chela wordt door veel collega's, met name de Nederlanders, met de nek aangekeken. Zelf bena drukte hij dat tennissers als Alex Corretja hem moed pro beerden in te spreken na zijn schorsing voor drie maanden wegens het gebruik van mythel- testosteron. „Ik tennis ook niet om vrienden te maken, het is mijnwerk." Chela won tot zijn Amersfoortse succes één toernooi, twee jaar terug in Mexico City. Kort daar na werd hij in Cincinnati be trapt en kreeg een schorsing aan z'n broek. De Argentijn moest van maarliefst elf maanden ten nis de ATP-punten inleveren en zakte naar de 820e positie op de wereldranglijst. Challengers De Zuid-Amerikaan, die John van Lottum zaterdag terugwees in de halve finale, moest, terug naar de challengers, de kleinere proftoernooien en won er vorig jaar liefst zes. Zijn eerste ATP- toernooi na zijn terugkeer was vorig jaar in Amsterdam. In ja nuari van dit jaar stond Chela al in de finale van het toernooi in Sydney, voor hem de bevesti ging dat het contact met de top pers was hersteld. Vandaag ziet hij zichzelf op de wereldrang lijst terug rond de 24e positie, zijn hoogste ooit. De eerste editie van de Dutch Open in Amersfoort heeft een winnaar, al is het er één met een besmet verleden. Dat is op zich al iets, want lang dreigde de fi nale een dag te worden uitge steld. Iets wat eerder gebeurde in 1985 en 1989. De start van de partij werd door de regen met twee uur uitgesteld en na 55 mi nuten tennis, met Roland Gar- ros-kampioen Costa als ongeïn spireerde figurant, konden de twee opnieuw de baan af. Weer moesten zij, alsmede de volhouders op de tribunes, twee uur wachten. Gelukkig voor ie dereen, in het bijzonder Costa die om acht uur moest vliegen richting het Oostenrijkse Kitz- btihel, was de partij ingekort van drie naar twee gewonnen sets. Op de Dutch Open wordt de finale normaal gesproken in best-of-five-sets afgewerkt, omdat het toernooi sinds 1962 het predikaat 'internationale tenniskampioenschappen van Nederland' draagt. Ingekort Net als de finales tussen Heinz Gunthardt en Balasz Taroczy in 1981 en de eindstrijd tussen To- mas Smid en Taroczy twee jaar later, werd de wedstrijd inge kort. „Gelukkig maar", zuchtte Costa, „anders was de wedstrijd misschien nooit uitgespeeld." Deze finale gaat wat het aantal games betreft de boeken in als de gedeeld kortste uit de histo rie. Smid en Taroczy hadden in 1983 ook twintig games nodig. Alles bijelkaar duurde het treffen echter langer dan de vijfsetter tussen Alex Corretja en Younes El Aynaoui vorig jaar. Om twaalf uur hadden Costa en Chela moeten beginnen, om half zes waren ze klaar. Chela had moeite om de wed strijd na de hervatting te beslis sen. Hij kwam terug op de baan met een set en een break voor sprong, verspeelde op 5-4 een matchpoint en moest een tie break toestaan. Daarin maakte Costa enkele cruciale fouten. Het betekent dat Costa dit jaar precies het juiste graveltoernooi heeft uitgekozen om te winnen. Naast zijn victorie op Roland Garros haalde hij wel de finales in zijn woonplaats Barcelona en Amersfoort, maar won die eve nementen niet. GPD van onze sportredactie WOLLONGONG - Het Neder landse vrouwentennisteam heeft de promotie/degradatie wedstrijd tegen Australië in het toernooi om de Fedcup met 3-2 verloren. De équipe van captain Tjerk Bogtstra daalt door het resultaat af naar de Europees/ Afrikaanse zone. Een mindere vorm van de dag bij Miriam Oremans en logistie ke overbelasting bij Kristie Boogert waren bepalend bij het verlies in het indoor sportcen trum in Wollongong. In de derde partij van het weekeinde was Oremans kansloos tegen Alicia Molik, die op de eerste dag ook Boogert had verslagen. Met 6-2 en 6-3 zette Molik Australië op 2-1. Kristie Boogert moest winnen van Evie Dominikovic. Ze nam de eerste set in 7-5 en had in de tweede set twee matchpoints. Toch ging de set verloren. „Daarna walste ze wel over Do minikovic heen", loofde captain Bogtstra na afloop. Het werd 6- 1 voor Boogert, die zich binnen een half uur moest opmaken voor het beslissende dubbel spel. Dat ging met 7-6 7-6 nipt verloren tegen Molik en routi nier Rennae Stubbs. Bogtstra zei niemand van het team wat te kunnen verwijten. „Iedereen heeft vreselijk zijn best gedaan. Miriam Oremans ook, zeker naar wat ze onlangs allemaal heeft doorgemaakt met haarva der." Het Fedcupteam degradeerde Down Under weer naar de Eu ropees-Afrikaanse zone. In de toekomst zal Bogtstra het team verjongen. „Het hangt er vanaf wat Oremans, Boogert en ook Amanda Hopmans (nu gebles seerd) zullen besluiten over hun toekomst. Het was goed dat nu al twee jongeren (Mariëlle Hoogland en Silvana Bauer) mee waren om ervaring op te doen." Slowakije en Italië hebben zich gisteren bij Spanje en Oosten rijk gevoegd in de halve finale van de Fedcup. Slowakije won verrassend van Frankrijk en Italië versloeg België. In de hal ve eindstrijd spelen Slowakije en Italië tegen elkaar. De andere wedstrijd gaat tussen Spanje en Oostenrijk. ANP Kristie Boogert (voorgrond) en Miriam Oremans lopen elkaar in de weg. foto Rob Griffith/AP GULLANE - De 32-jarige Zuid-Afrikaanse golfer Ernie Els heeft gisteren het 131e Britse Open gewonnen. Hij zegevierde op de vijfde hole van de verlenging over de Fransman Thomas Levet. Na 72 holes eindigden vier spelers samen op de eerste plaats. De Australiërs Steve Elkington en Stuart Appleby vielen af na de reguliere verlenging van vier holes. De Amerikaan David Duval, die op deMuirfield links in Gul- lane de titelverdediger was, eindigde op de 22e plaats. Zijn landgenoot Tiger Woods, de grote favoriet die op jacht was naar zijn derde majorzege van het seizoen, finishte als gedeeld 28e. Hij had zaterdag een desatreuze ronde van 81 slagen. In de vierde ronde kwam hij terug met een ronde in 65 slagen maar zijn achterstand was intussen veel te groot. Ernie Els won twee keer eerder een major: het US Open van 1994 en van 1997. ANP BREDA - In de eerste wedstrijd van de derde ronde in de In- tertoto heeft NAC zaterdag in Breda gelijk gespeeld tegen de Franse club Troyes, 1-1Beide doelpunten vielen na rust. In de 51e minuut maakte Danjou 0-1. Aanwinst Slot tekende voor de gelijkmaker in de 72e minuut. De return is volgende week in Frankrijk. Willem II verloor in de Russische plaats Samara de eerste wedstrijd in de derde ronde van de Intertoto tegen Krylia So- vetov met 3-1. Bij rust was het 2-1 voor de thuisclub. Denny Landzaat maakte de Tilburgse treffer uit een stra fschop, in de 36e minuut. De return is komende zaterdag in Tilburg. ANP LEEDS - Leeds United en Manchester United zijn het giste ren alsnog eens geworden over de transfer van Rio Ferdinand. Als hij persoonlijk ook tot overeenstemming komt, speelt de verdediger voortaan bij United. Vrijdag nog wees Leeds een bod van Man United van 45 miljoen euro af. Het uiteindelijk overeengekomen transferbedrag, 47 miljoen, is een record in het Engelse voetbal. De 23-jarige international maakte tij dens het WK voetbal in Zuid-Korea en Japan en goede in- druk .RTR/ANP DORTMUND - Peter Leko mag volgend j aar de Russische we reldkampioen Vladimir Kramnik uitdagen. De 22-jarige Hongaar-se schaakgrootmeester bracht gisteren het kandida tentoernooi in Dortmund op zijn naam door het vierde duel met de Bulgaar Veselin Topalov op remise te houden. Daartoe werd na 61 zetten besloten. De eindstand kwam daarmee op 2 1/2 - 1. 1/2. Topalov had zaterdag de spanning nog even teru- gebracht door met zwart te winnen. Leko verdiende met zijn zege 100.000 euro. ANP SCHEVENINGEN - Negenvoudig wereldkampioen dammen Aleksei Tsjizj ov heeft het internationale toernooi OR AP Open in Scheveningen op zijn naam geschreven. De Rus verloor za terdag pas in de negende en laatste partij een punt tegen de Senegalese grootmeester N'Diaga Samb. Daarvoor had hij al le partijen gewonnen. Tsjizjov won onder anderen van de Ne derlandse grootmeesters Hans Jansen, Kees Thijssen en John van den Borst. De Rus eindigde op 17 punten, twee meer dan Jansen. De Amsterdamse dammer nestelde zich op de tweede plaats na een zege op Joost Hendriksen uit Huissen. ANP Atletiek Heusden-Zolder. IMacht van de Atletiek. Vrouwen, 100m: 1. Pintoesevitsj (Oek) 10,83 (bwp), 2. Gevaert (Bel) 11,15, 3. Ojokola (Nig) 11,23,6. Poelman 11,43. B- serie: 1. Van Assendelft 11,67. 200m: 1. Gevaert (Bel) 22,72, 2. Mayr (Oos) 22,86, 3. Poelman (Ned) 23,00. 3000ms: 1. Toeroeva (WRu) 9.23,91, 2. Olivares (Fra) 9.33,12,3. Cassandra (Roe) 9.33,69, 6. Boonstra (Ned) 10.16,23. Kogel: 1. Koeman (Ned) 17,90 Mannen, 100m: I.Gardener(GBr) 10,25,2. Macrozonaris (Can) 10,32, 3. Emedolu (Nig) 10,33, 6. Troy Douglas 10,40. B-serie: 1. Caimin Douglas (Ned) 10,37. 800m: 1. Leley (Ken) 1.45,82, 2. Jansen (Bel) 1.45,90, 3. Hantunganima (Bur) 1.46,29, 4. Beumer (Ned) 1.46,57, 5. Okken (Ned) 1.46,59. 1500m: 1. Rotich (Ken) 3.37,65, 2. Bou- kensa (Alg) 3.37,82, 3. Myock (Gbr) 3.37,94, 9. Koers (Ned) 3.40,09. 5000 m: 1. Compernolle (Bel) 13.17,04,2. Kilel (Ken) 13.17,75, 3. Mosima (Ken) 13.19,85, 4. Maase (Ned) 13.20,27. 10000m: 1. Biwott (Ken) 27.35,01, 2. Mai- na Munyi (Ken) 27.35,58, 3. Ivuti (Ken) 27.39,32, Polsstok: 1Blom (Ned) 5,65,2. Looije 5,50. Autosport Magny-Cours. WK Formule 1, GP Frank rijk: 1Michael Schumacher (Dui) Ferrari 72 ronden/305,886 km in 1.32.09,837 (gem. snelheid: 199,137 km/uur), 2. Raik- konen (Fin) McLaren 1,105, 3. Coulthard (GBr) McLaren 31,976, 4. Montoya (Col) Williams 40,676, 5. Ralf Schumacher (Dui) Williams41,773,6. Button (GBr) Re nault 1 ronde, Stand: 1. M. Schumacher 96 (wereldkampioen), 2. Montoya 34, 3. Barricheilo (Bra) Ferrari 32,4. R. Schu macher 32. 5. Coulthard 30,6. Raikkonen 17. Constructeurs: 1. Ferrari 128, 2. Wil liams 66,3. McLaren 47. Cricket Belfast. EK. Tweede ronde: Nederland- Denemarken 2-0, Nederland 247, Dene marken 174. lerland-Schotland 0-2, Ier land 103 all out, Schotland 104/2. Engeland-ltalié 2-0, Engeland 245/8, Ita lië 183/8. Stand: 1. Engeland 2-4, 2. Ier land 2-2,3. Italië 2-2, 4. Nederland 2-2, 5. Schotland 2-2,6. Denemarken 2-0. 13.29u/ 1351m, 19. W. en E. Voet, Kloos- terzande, 12.34u 1351m, 20. Jac. van Maldegem, Heinkenszand, 13.40u/ 1350m, 21. Gebr. Scheele, Terneuzen, 13.27u/ 1350m, 22. Lex Thijs, 13.27u 1349m, 23. Jac, van Maldegem, Hein kenszand, 13.40u/ 1348m, 24. Mevr. Ca- lon-Haverbeke, Hoofdplaat, 13.30u/ 1348m. 25. Gebr. Scheele, Terneuzen, 13.28u/1348m, 26. J. A Meeuwsen, Krab- bendijke 13.42u/1346m, 27. J. J. Steen bakker, Kwadendamme, 13.40u/ 1345m, 28. E. van Damme, Hulst, 13.31u/ 1345m, 29. P.van Dongen, Nieuw en St. Joos- land, 13.40u/ 1344m. 30. P. Oele, Oude- lande, 13.37u/1344m. Marseille/Hulst: Luc. vd Gucht, Hulst, 20.19u, J. Dubbeldam Hoek, 21.44u, Jac. en J. P. Nolet, Axel, 6.49u en 8.53u, J. Boerman, Waterlandkerkje, 7.25 u, H. Calon, Hoofdplaat, 7.51 u, Fr. van Geel, Heikant, 8.02u, W. Kooreman, Ossenis- se, 8.11u, 8.52u, 9.38u en 10.58u, Ko Huigh, Cadzand 8.28u, P. de Koster, Clinge, 8.33u, J. van de Velde/zn, Bres- kens, 8.33u, Twan Thijs, St. Jansteen, 8.32u, Smedt-Geelhoed, Terneuzen, 8.56uur A. de Bruine, Slsuiskil. 9.03 uur. Fr. van Geel, Heikant, 9,21u., Sj. van de Velde, Zn, Breskens 9,32u, 11.09 uur. Middelburg: 1 en 2 Cas van de Graaff/Zn, Arnemuiden, 21.21u, 22.19u, 6.39u, C. Dominicus, Goes, 7.42 u. H. Vermeulen, Schore, 7.55u, Comb. Bakker, Middel burg, 8.08u, Comb. Reynoudt- Roelofs, Middelburg 8.12, Hans van de Gruyter, Arnemuiden, 8.16u. J. van Belzen, Co- lijnsplaat, 8.10u, E. Dek, Kruiningen, 9.27u, P. van Belzen, Colijnsplaat, 8.30u, Hans Corre, Domburg, 8.34u, W. Ver sluis, Kortgene, 8.34u, L. van Schouwen, Nw. en St Joosland, 8.36u, Comb. Ra- dings, Souburg, 8.42u, G. van de Voorde, Nieuw en St. Joosland, 8.46 en 8.54u. Golf Gullane Muirfield. 131e Britse Open: 1Els (ZAf) 278 (-6) wint in play-off van Le vet (Fra), Elkington (Aus), Appleby (Aus) 278, 5. Evans (Eng), Harrington (Ier), Maruyama (Jap) 279, 8. O'Malley (Aus), Hoch (VSt), Goosen (ZAf), Björn (Den), Garcia (Spa), Sören Hansen (Den) 280. Honkbal Haarlem. Honkbalweek: Nederland-Ja pan 3-2. Dammen Scheveningen. ORAP open. Negende ronde: Samb (Sen)-Tsjizjov (Rus) 1-1, Jansen-Hendriksen 2-0, Doerdjev (Tkm) -Thijssen 1-1, Ivens-Heslïnga 2-0, Voskamp-Romijn 1-1, Van den Borst- Van Drunen 1-1, Fennema-Van Eijk 1-1, Dinerchtein (Mex)-Van de Weerdhof 1-1 Kreder-Konate (Mal) 1-1, Van den Berg- Diakite (Mal) 2-0. Eindstand: 1. Tsjizjov 17,2. Jansen 15,3. Samb 14,4. Thijssen, Ivens. M. Doerdjev 13. Motorsport Duivensport Chateauroux: 1. G.de Nooyer, Arnemui den,13.30u/1386m, 2. H. Baas en Zn.Ar nemuiden, 13.29u 1385m, 3. G. de Nooyer, Arnemuiden, 13.33u/1376m, de Mui-Kop, Zuiddorpe, 13.15u 1376m, 5. C. de Regt/zn, Biervliet, 13.21u 1370m, H. Biemans, Souburg, 13.31u 1369m, 7 P. Hengst, Westkapelle, 13.35u./1365m, 8. C. Hermes Lewedorp, 13.36u/1364m, 9. E. van Goethem, 13.24u/1360m, 10. J. van Goethem, Clinge, 13.28u/1355m, 11. C. Zegers, Kapelle, 13.41u/1354m, 12. Comb. Wielemaker, Souburg, 13.36u/1354m, 13. E. van Goethem, Sini- Jansteen, 13.16u/1353m, 14. J.A. Capel- le, Oud Vossemeer, 13.53u/1353m, 15. A. J. Merison, Wilhelminadorop, 13.44u/1353m, 16. J.K.Dommisse, Zou- telande, 13.36u/1352m, 17. Comb, van Belzen, Kamperland, 13.46u/1351m, 18. Mevr. Calon-Haverbeke, Hoofdplaat, Sachsenring. WK wegrace, GP Duits land. 125 cc: 1. Vincent (Fra) Aprilia 100,008 km in 40.40,023 (gem. snelheid 147,551 km/uur), 2. De Angelis (SMa) Aprilia op 0,108, 3. Jenkner (Dui) Aprilia 9,995, 4. Poggiali (SMa) Gilera 9,996, 5. Nieto (Spa) Aprilia 10,160, 6. Sanna (Ita) Aprilia 16,018. Stand: 1. Poggiali 160,2. Vincent 153,3. Pedrosa (Spa) 140. 250 cc: 1. Melandri (Ita) Aprilia 81,488 km in 32.12,725,2. Rolfo (Ita) Honda 0,181,3. Porto (Arg) Yamaha 2,150,4. Nieto (Spa) Aprilia 8,471, 5. Locatelli (Ita) Aprilia 15,565, 6. Elias (Spa) Aprilia 29,543. Uit gevallen: o.a. Janssen (Ned) Honda. Stand: 1 Melandri 170, 2. Nieto 145, 3. Rolfo 127. MotoGP: 1. Rossi (Ita) Honda 111,12 km in 43.32,783,2. Biaggi (Ita) Ya maha 0,730,3. Ukawa (Jap) Honda 1,100, 4. Checa (Spa) Yamaha 2,330, 5. Nakano (Jap) Yamaha 2,743, 6. Abe (Jap) Yama ha 2,780,12. Van den Goorbergh/Honda 45,404. Stand: 1. Rossi 220, 2. Ukawa 124, 3. Biaggi 109, 17. Van den Goor- bergh 23. Lacapelie Marival (Fra). GP motorcross. Zijspannen, eerste manche: 1. Sergis- /Rasmanis (Lit) BSU/MTH, 2. Van Wer- ven/Piccart (Ned/Bel) BSU/Zabel, 3. Kau- rit/Verbrugge (Est/Bel) AYR/KTM. Tweede manche: 1. Beaumont/Van de Wiel, 2. Kaurit/Verbrugge, 3. Sergis/Ras- manis. Stand WK: 1. Sergis/Rasmanis 392, 2. Willemsen/Notten 295, 3. Beau mont/Van de Wiel 244.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15