Raad wijst nota jeugdbeleid terug PZC TE KOOP BOUWGRONDEN GroenLinks vraagt naar samenwerking Zeeuwse theaters Op een banaan door de branding oa IP 14 Oostburgse wethouder moet huiswerk opnieuw maken Rommelmarkt Retranchement Spoor Zandstraat krijgt automatische slagboom FAMILIEBERICHTEN gelegen te Sint Gillis-Waas (België) het is goed om hier... even bij stil te staan Vluchtelingen ZOAt zaterdag 20 juli 2002 door René van Stee OOSTBURG - Een meerderheid van de gemeenteraad in Oost burg stemde donderdag niet in met de Nota Integraal Jeugdbe leid in de nieuwe gemeente Sluis. Het bijna geheel ontbreken van beleidsvoornemens voor de groep nul- tot zesjarigen en zes tot twaalfjarigen, het geheel ontbreken van een tijdspad en het ontbreken van enigerlei aanduiding hoe een serieus jeugdbeleid financieel op poten gezet gaat worden, waren hier voor de belangrijkste redenen. Uiteindelijk werd een motie in gediend om het voorstel in zijn geheel terug te nemen. Vertraging Verantwoordelijk wethouder R.. Leentfaar (CDA) ontraadde de motie met klem omdat de nota wel in Sluis-Aardenburg zou worden aangenomen en er ook een aanzienlijke vertraging in het verdere traject zou optre den. „Straks hebben we niks en moeten we het stuk volledig aan de nieuwe raad overlaten", al dus Leentfaar. Deze uitspraak deed WD'er W. Verherbrugge opmerken:,,Maar we hebben ook niks. In het onderwijs zou den ze dan zeggen: doe het nog maar eens opnieuw." Leentfaar meldde verder open te staan voor alle opinies en ver dere suggesties over de nota. M. van 't Land (PvdA) reageerde hierop met grote verbazing. RETRANCHEMENT - In Re tranchement vindt dinsdag de jaarlijkse rommelmarkt plaats. De evenement, op het sportveld in de Noordstraat, vormt naar verwachting het hoogtepunt van de zomerevenementen. Ieder jaar loopt het storm op de rommelmarkt en is er een groot aanbod aan standhouders. Vooraf inschrijven is verplicht. „Waarom is het stuk zelf dan niet veranderd naar aanleiding van de opmerkingen die eerder in de commissie welzijn zijn ge maakt", riep ze uit. Volgens Leentfaar was hiervoor onvol doende tijd en had hij daarom besloten tot een mondelinge be handeling in de raad. Met deze uitleg nam Van 't Land aanvankelijk geen genoegen en wilde ze de motie alsnog uitge voerd zien. Voor L. Verpaalen (CDA) ging dit te ver. Mede op basis van eerder aangedragen argumenten vond hij dat de wethouder een kans verdiende om verder te gaan met de huidi ge nota. Ook Van 't Lands stand punt veranderde toen wethou der Leentfaar aan M. Carels (Dorpsbelangen en Toerisme) de toezegging deed een herziene versie van de nota in commissie welzijn van augustus aan de or de te stellen die dan in de ge meenteraad van september op de agenda te zetten. Met uitzon dering van de WD ging de raad akkoord met dit voorstel. - ggfsgi - n I De gele 'banaan'-drijvers worden met dertig tot veertig kilometer per uur door het water getrokken. foto Peter Nicolai door Wilma Valk BRESKENS - „Jammer, het was wel leuk, maar we zijn er niet afgevallen. Dat was pas een kick geweest." De veertienjarige Jaimie Carels mocht gisteren samen met zijn twee neefjes Lars en Colin Spanhaak als eerste de nieuwe strandattractie van Breskens testen. Een gezamenlijke hobby van vier extreme waterfanaten ligt ten grondslag aan het bedrijfje eXtreem waterfun. De vier, Danny Rombout en Mi- chella, Natas ja en Jaap de Bruijn, legden contact met de gemeente Oostburg om aan het strand van West-Zeeuws- Vlaanderen te waterskiën, wa- keboarden en banaanriden. Wethouder Bolijn van de ge meente Oostburg: „We hebben alles zorgvuldig bekeken en strandvakken gezocht die veilig zijn voor recreanten en zwem mers. Zonder te veel drukte en toch makkelijk te bereiken." „Het wordt een proefjaar, maar we zijn wel blij met een activi teit voor jongeren tussen de tien en zestien jaar. Het kan een dagje uit aan het strand een extra aanvulling geven", aldus Bolijn. De drie jonge Bressiaanders vonden het banaanriden echt te gek. Ze kregen een zwemvest aan en een helm op, en clan maar glij den achter een snelle speedboot met een vaart van dertig tot veertig kilometer per uur. Indien het weer het aan de kust toelaat zijn de bananen, ski's of wakeboarden op alle even dagen te vinden bij Cadzand tussen de paalhoofden 33 en 34 en op alle oneven dagen van uit Breskens tussen paalhoofd 10 en 11, rechts van de vuurto ren. door Ab van derSluis VLISSINGEN - GroenLinks Vlissingen wil opheldering van wethouder L. Poppe-de Looff (Cultuur) over de samenwer king van Zeeuwse theaters. De Vlissingse Raad voor Kunst en Cultuur, onder meer verant woordelijk voor het Arsenaal- en het Vestzaktheater, doet niet mee aan het samenwerkings verband. GroenLinks vraagt de wethouder naar de reden. De Zeeuwse theaters hebben besloten om met ingang van het theaterseizoen 2003-2004 nau wer te gaan samenwerken. Ruim voor het begin van het sei zoen zullen zij htm theaterpro gramma gezamenlijk presente ren in één brochure, die door de hele provincie wordt verspreid. De intensieve samenwerking is ingegeven door de opening van de Westerscheldetunnel. GroenLinks vraagt de wethou der of zij voorstander is van re gionale podiumsamenwerking, Het verband moet leiden tot een op elkaar afgestemde program mering. De partij vraagt of Pop pe-de Looff ook vindt dat sa menwerking noodzakelijk is in Walcheren. Als de wethouder daarop bevestigend antwoordt, wil GroenLinks weten wanneer zij voor het laatst contact heeft gehad met de Raad voor Kunst en Cultuur en waarom die in stelling niet deelneemt aan het het samenwerkingsverband. De fractie vraagt de Vlissingse wethouder om zo spoedig moge lij k met de Raad voor Kunst en Cultuur te overleggen over een mogelijke aansluiting bij de an- dere Zeeuwse theaters. Groen Links wijst de wethouder erop dat niet meedoen aan het regio nale podiumbeleid in strijd is met het beleidsprogramma van de gemeenteraad. De partij wil uiterlijk 19 augus tus antwoord hebben. derenlijn geen slagbomen. Maar de weg waar de spoorlijn over heen gaat, heeft een regionale functie en is behoorlijk druk. Vooral fietsers maken van de verbinding gebruik. Bovendien willen we de oveiweg bij de Westdam in Sas van Gent ook van een nieuwe installatie voor zien", zegt A. Korlaar, die bij Rail Infrabeheer verantwoor delijk is voor de Zeeuws- Vlaamse overwegen. De plaatsing zal voor veel be woners van de buurtschap een opluchting zijn. Het afremmen van de treinen zorgt al jaren voor geluidsoverlast. Het ver keer op de polderwegen moet ook regelmatig wachten als de machinist de trein verlaat voor het inschakelen van de knipper lichtinstallatie. De goederen treinen zijn namelijk zo lang dat een aantal wagons tot voor on beveiligde oversteekplaatsen in de polder blijft staan. door René Hoonhorst ZANDSTRAAT - De spoorweg overgang bij de Sasse buurt schap Zandstraat wordt dit najaar voorzien van automati sche halve slagbomen. De buurtschap krijgt in september of oktober zelfs de eerste com putergestuurde installatie die NS Rail Infrabeheer in gebruik neemt. Zandstraat moet het tot nu toe doen met een half-automati- sche knipperlichtinstallatie. De machinist moet de trein stilzet ten, uitstappen en vervolgens de waarschuwingslichten in wer king zetten. Rail Infrabeheer wilde eerst niet verder gaan dan plaatsing van een volautomati sche knipperlichtinstallatie, maar heeft intussen toch beslo ten dat slagbomen op zijn plaats zijn. „Normaal gesproken zet ten we aan een eenvoudige goe- Verdrietig geven wij kennis van hel overlijden van onze vader JAAP VAN TILBURG in de leeftijd van 57 jaar. 22 juni 1945' 15 juli 2002 Namens zijn kinderen, Sandra, Ronny en Sylvia, Pa is in besloten kring begraven. Correspondentieadres: Hoefkensdijk 1, 4584 RS Kuitaart Er zijn geen woorden voor een zieke, van wie je weel, hij redt het niet. Ie streelt zijn hand, je ziel zijn ogen. Ie bent bevangen door verdriet. Toch ben je dankbaar voor zijn einde, dat na zoveel moedig strijden kwam. Omdat het niet zijn leven, maar zijn lijden overnam. Bedroefd om hel gemis, maar dankbaar dal een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat na een kortstondig ziekbed, nog onver wacht van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader JAN MACHIELSEN echtgenoot van Lena Hitzert op de leeftijd van 79 jaar. Terneuzen: L. Machielsen-Hilzerl Terneuzen: Hanny Machielsen Wilma en Patrick, Ramon, Dominice Terneuzen: Rinus en Jenny Machielsen-de Meyer Ilona Jessica Samantha Terneuzen: Johnny en Riet Machielsen-de Putter Marianne Nicole en Martin 18 juli 2002. Amberboomstraat 82, 4537 XB Terneuzen Gelegenheid tot afscheid nemen maandag 22 juli van 19.00 tot 19.30 uur in rouwcentrum "Terneuzen", Rooseveltlaan 6, Terneuzen. De dienst waarin we afscheid nemen, wordt gehouden dinsdag 23 juli om 14.00 uur in de aula op de Zuiderbegraafplaats, Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. "Je kind zal het maar hebben!" j Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenslichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere I behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. We doen dat door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en /cBF; het geven van voorlichting. Geef daarom gul. 7^* Hersenstichting Nederland qjj-q 0qq Wat was je slerlc en arbeidzaam. Steeds heb je voor ons klaar gestaan. Flink was je, je hele leven. Moedig ben je lot het eind gebleven. Nog bedroefd over onze lieve moeder en oma, moeten wij nu kennisgeven dat na een moedig gedragen ziekte van ons is heengegaan, onze lieve zorgzame vader, schoonvader en opa JANNIS JACOBUS CORNELIS HEULE sinds 5 mei 2002 weduwnaar van Janneke Wolfert in de leeftijd van 83 jaar. Terneuzen: Ko en Imelda Heule-Doolaege Stefan en Monique Ellen en Mark Nieuwvliet: Jan Heule Oostburg: Anneke en Han van Halst-Heule Pascal en Ria Danique Ilona en Pieter Biervliet: Sarie en Willy Pladdet-Heule Micha en Samira Marco en Natascha Oostburg: Jaap en Jozien Heule-Beun Miranda en Sjors Mi'lco Breskens: Kees en Sjaan Heule-de Reu Johnny en Bianca Maikel Oostburg: Matty en Sjaak Verploeg-Heule Kevin Björn 4504 Af Nieuwvliet, 18 juli 2002. Dorpsstraat 46 Onze vader en opa is opgebaard in het mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Ooslburg, Gelegenheid tot afscheid nemen zondag van 19.00- 19.30 uur. De afscheidssamenkomst, waarvoor u wordt uitgenodigd en waarna de crematie, zal plaatsvin den op maandag 22 juli om 14.30 uur in crematori um "Terneuzen", Bellamystraat 28c te Terneuzen. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Bedroefd delen wij u mede, dat kort na het overlij den van onze schoonzuster, nu uit onze familiekring is weggenomen, onze geliefde broer, oom en oud oom JANNIS JACOBUS CORNELIS HEULE Nieuwvliet: C. Heule W. J. Heule-Lauret t Zuidzande: J. E. Almekinders-Heule C. J. Almekinders Neven en nichten achterneven en achternichten 18 juli 2002. Slechts 2 maanden na het overlijden van onze zus hebben wij nu afscheid moeten nemen van onze zwager en oom, de heer JAN HEULE Oostburg: Neeltje en Adrie de Koster-Wolfert Willy en Tannie de Wever-de Koster Wendy - Marco Dannie TE KOOP BEDRIJFSPAND Bedrijfspand (te Zierikzee), in zeer goede staat, wordt in week 33 gedemonteerd. Bouwjaar: Afmetingen: Draagconstr.: Gevelelementen: Dak: Kozijnen: 1997 - hoofdgebouw 23,75 x 57,00 x 6,00 m (Ixbxh) - aanbouw 20,00 x 12,00 x 4,50 m - zijaanbouw 24,00 x 18,70 x 4,00 m Staal, vrij overspannen, blauw RAMOX, geïsoleerd en brandwerend Stalen dakplaten (met interieurcoating) Aluminium puien en deuren 1354 m 240 449 (oppervl.) Inlichtingen: Aannemingsbedrijf Fraanje B. V. Lewedorp Contactpersonen: dhr. J. P. Bosman dhr. J. M. vam de Velde tel: 0113-615500, fax: 0113-6/2764, email: m.vansabben@fraanje.c zie ook onze website: www.fraanje.com (op 15 min van Hulst (Z.VI.) Goede verbinding gelegen tussen E17 en Expressweg Inlichtingen: Notaris Wim Verstraeten Kerkstraat 78, 9120 Vrasene (Beveren) Tel. 0032-37757581 - Fax 0032-37551553 Bij ieder overlijden staat de wereld een beetje stil. Tenminste, als er niet nog van alles geregeld moet worden. Monuta neemt uw zorgen uit handen met een totaalpakket van uitvaartzorg en -verzekeringen. Helemaal afgestemd op uw persoonlijke wensen, door een uitvaartspecialist die u kent. Al is het maar van gezicht. We kennen elkaar Monuta 9 Uitvaartzorg en -verzekeringen Oostburg, Begrafenisonderneming W llaerens, Oude Stad 23. Tel: (011 7) <1S 23 09 Terneuzen, Bouwcentrum Terneuzen, Rooseveltlaan 6. Tel: (011S) 61 28 81 Bij een overlijden belt u 0800-023 05 50 Meer informatie? www.monuta.nl vwittvoosvoGas Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl EXECUTIEVEILING KRACHTENS ARTIKEL 3:268 BURGERLIJK WETBOEK Mrs. Seijdlitz, Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2 (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen), telefoon: 0115-617977, fax: 0115- 630216 (E-mail: j.loof@temeuzen.knb.nl), zijn voor nemens om op donderdag 22 augustus 2002 om 14.00 uur in Hotel-Restaurant Dallinga, Nieuwe Kerkstraat 5 te Sluiskil, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkapen: het woonhuis met schuur en erf, staande en gelegen te 4541 AP Sluiskil, gemeente Terneuzen, Bosjes weg 28, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie G nummer 2809, groot één are vierennegentig centiare. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AVVE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling- voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht; dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen: Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 7 augustus 2002 onderhands worden geboden. Bieders: Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden Met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor. alsmede op de verkooopdag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor, alwaar verdere inlichtin gen terzake worden verstrekt door mr. J.P. Loof. reizen altijd last minute www.ZOAweb.org VLUCHTELINGEN»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 62