Hardrijders overspoelen justitie EU en VS nemen gas terug in dreigende staaloorlog ir.de trance KSG krijgt order fietsveer en aast op transportschip zip in zon tv»et oltzTcfct zee? Fortuyn op weg naar laatste rustplaats Ad Melkert is in de race voor baan bij Wereldbank A êm f:15° €27.950,- Openbaar Ministerie wees bezwaarschriften ten onrechte af Vliegende kat fw Mufdettantfie zee €199)" Dus je wilt weieens voor jezelf beginnen...? Mike J. ontkent moord op Rowena Milieu stiefkindje gemeenten wmitiHÊmmmmmÊmmiÊÊÊÊUÊÊÊÊimÊÊaam Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- l22° ZW 3 Warm met zon Zonnige perioden, maar later in de mid dag toenemende kans op buien. Weinig wind, maxima rond 22 graden. 45e jaargang no. 170 aterdag 20 juli 2002 is nummer 1,50 CHEVROLET CAMARO 3.8i VS, zwart, -Ji 54.000 km, 1999 CHRYSLER JEEP HOP GOES 0113-250858 internet: www.pzc.nl an onze redactie binnenland HELMOND - Het Open- iaar Ministerie dreigt overspoeld te worden door iienduizenden bezwaar schriften van betrapte hardrijders. Dat is het ge- olgvan een aanvankelijk erkeerde interpretatie an de wet, zo moest het OM gisteren toegeven. Spee, hoofd verkeershandha ving van het landelijk OM, er kende gisteren dat bezwaren te- ten te hard rijden niet per se door de bekeurden zelf hoeven te worden ingediend. Ook hoeft officieel geen kopie van de be keuring meegestuurd te wor den, terwijl het OM dat aanvan kelijk ook als afwijzingsgrond hanteerde. De Helmondse actiegroep te- LONDEN - Kat Ozzy is gisteren in Londen herenigd met zijn e na een reis van 94.000 ki lometer. Het dier ontsnapte uit zijn kooi tijdens de vliegreis van de golf- Qatar naar Londen. Een uitgebreide zoekactie had geen succes. Pas tien dagen later werd de kat, uitgemergeld en vies, teruggevonden in de staart van het toestel. Hij was al die lijd heen en weer gereisd tussen 1 en Londen en bleef in le ven door maaltijdresten van schoonmakers. AP hardgereden.nl heeft de kat de bel aangebonden. Door het in dienen van een lawine aan be zwaarschriften wilde initiatief nemer Ralph Jacobs de overheid ervan doordringen dat zij op moet houden met het 'klieren te gen brave burgers die heel even tjes hun snelheidsmeter niet in het oog hielden'. Een oproep via internet leverde in de vijf maan den dat de actiegroep bestaat tienduizend reacties op. Maar de daarop ingediende be zwaarschriften, met een ver zoek om de ijkgegevens van de politie-apparatuur en foto's van de snelheidsovertreding, wer den allemaal afgewezen met als argument onder meer dat ze niet door de bekeurden zelf werden ingediend. Onterecht, naar het OM nu ook toegeeft. Ook hoeft officieel geen kopie van de be keuring meegestuurd te wor den, terwijl het OM dat wel als afwijzingsgrond hanteerde. „Dit levert ons inderdaad meer werk op, en de rechters ook. De doelstelling van dit soort actie groepen is enkel om zand in onze raderen te strooien. Het is een vertragingstactiek. De meeste bezwaarmakers hebben wel de gelijk te hard gereden. Als ze in hoger beroep gaan tegen onze afwijzing, dan wordt de zaak door de rechter uitgezocht. Dan zal blijken dat ze wel degelijk te hard reden en de boete terecht was", laat een woordvoerder van Justitie weten. De groep automobilisten van wie nu onterecht een beroep is afgewezen, kan in hoger beroep alsnog bezwaar maken. Hoeveel dat er precies zijn weet Jacobs niet. GPD doorEmile Calon en Jeffrey Kutte rink VLISSINGEN - De Koninklijke Schelde Groep (KSG) in Vlis- singen is in de race voor de bouw van een Belgisch/Luxemburgs transportschip. Of de KSG de opdracht krijgt is onzeker, om dat in België onenigheid is ont daan over het project. Welzeker is dat de scheepswerf de beide fiets-voetveren voor de Provin cie Zeeland gaat bouwen. Voorde bouw van het Belgisch Luxemburgs marineschip heb ben ook scheepswerven uit Duitsland, Frankrijk, Groot- Bnttannië, Italië, Singapore en ïje interesse getoond. Het om een marineschip van bijna 200 meter lang, onder meer in te zetten bij humanitai re operaties. De aanvankelijke kostprijs werd geschat op 182 miljoen eu ro De KSG zou volgens Belgi sche bronnen het goedkoopste zijn: tussen de 250 en 263 mil joeneuro. Omdat de offertes zijn uitgebracht volgens Europese aanbestedingsregels, moet de werf met het goedkoopste of meest rendabele bod de op dracht krijgen. Toulouse Doordat het project veel meer §aat kosten dan verwacht, stel de minister A. Flahaut (Lands verdediging) voor het schip bij «n Franse scheepswerf in Tou lon te laten bouwen. Die bouwt twee soortgelijke schepen voor de Franse marine. De Belgische ^gering stemt daarmee niet in. Ook krijgt hij geen cent extra voor de aankoop. Hij moet van de ministerraad zoeken naar een oplossing. Kamerlid L. Sevenhans (Vlaams Blok) zei deze week te gen de Gazet van Antwerpen dat de minister heeft gedreigd met de mogelijkheid van scha declaims. Bij het afblazen van de bouw zou de Belgische Staat een schadeclaim aan de broek krijgen van tussen de 40 en 170 miljoen euro. Onduidelijk is of Flahaut doelt op KSG. Alge meen directeur R. Berkvens van de KSG wil geen commentaar geven op de kwestie. „Het ligt erg gevoelig." V ervolgopdracht De scheepswerf gaat in elk geval wel de twee fiets-voetveren voor de provincie Zeeland bou wen. Directeur P. Noordenbos van Damen Shipyards durft te voorspellen dat er meer dan twee siuaths in Vlissingen wor den gebouwd. Voor de bouw van beide schepen hoeft De Schelde geen extra mensen aan te trek ken. Volgens Noordenbos levert de opdracht zo'n vijftig manja ren werk op. De kans op ver volgopdrachten is volgens hem groot, omdat tal van instanties belangstelling hebben getoond voor het scheepstype. De bouw van het eerste schip start in september. Het moet in december 2003 worden opgele verd. Twee maanden later moet het tweede schip af zijn. De boten kosten per stuk ruim twaalf mil joen euro. pagina 21als een strijkijzer de Westerschelde over Advertentie Reizen en Recreatie GA OP l/AKAMT/E \U E/GEN- ZATERDAGKRANT De stoet met het stoffelijk overschot van Pim F ortuyn passeert de A4 bij Roelof arendsveen. foto Vincent Jannink/ANP van onze redactie binnenland DRIEHUIS - Het stoffelijk overschot van Pim Fortuyn is gisteravond uit het tijde lijke graf in Driehuis gehaald. De kist is naar Rotterdam Airport gebracht, waar in een hangar een mortuarium is ingericht. De familie houdt er een nachtwake, voor dat Fortuyn vandaag zijn laatste reis maakt naar het Italiaanse dorpje Prove- sano, waar hij wordt herbegraven. De kist werd op de begraafplaats in Drie huis in een witte rouwauto met zonne bloemen geplaatst. Vervolgens werden in het lege graf dozen met een selectie van af scheidsbrieven, knuffels en andere spul len van belangstellenden gelegd. De grafkelder is daarna afgedekt met een granieten gedenkplaat met twee dichtre gels van Adriaan Roland Holst: 'Ik zal de halmen niet meer zien, noch binden ooit de volle schoven'. Toen de lijkwagen de begraafplaats ver liet, applaudisseerde het publiek dat zich langs de route had verzameld. De belang stelling in Driehuis voor het vertrek van Fortuyn was echter minder groot dan de gemeente Velsen had verwacht. De rouwstoet naar Rotterdam Airport kreeg begeleiding van de politie. Ook re den er enkele honderden motorrijders mee, die zich eerder op de avond hadden verzameld bij het stadion van Telstar, vlak bij begraafplaats Westerveld. Een Fortuyn-bewonderaar en motorliefheb ber uit 's-Gravenzande had opgeroepen tot dit escorte. Langs de route naar For- tuyns laatste woonplaats Rotterdam en op viaducten boven de snelweg hadden zich honderden mensen verzameld om de rouwstoet voorbij te zien komen. Veel mensen klapten toen de witte lijkwagen passeerde. Bij Rotterdam Airport waren duizend mensen samengekomen. ANP door Mare Peeperkorn BRUSSEL - De Europese Unie gaat een 'staaloorlog' met de Verenigde Staten voorlopig uit de weg. Het besluit over harde handelssancties tegen de VS vanwege de importheffingen op Europees staal wordt uitgesteld tot eind september. De lidstaten geven Washington het voordeel van de twijfel na een beperkte verzachting van de importbe lemmeringen. Europees Commissaris Lamy (Handel) waarschuwde zijn Amerikaanse gesprekspartners gisteren niet achterover te leu nen. „De VS hebben stappen in de juiste richting gezet. Maar er is meer nodig om sancties eind september te voorkomen." De EU heeft een lijst klaarliggen met strafheffingen op Ameri kaanse producten tot een waar de van 600 miljoen euro. Het staalconflict heeft de be trekkingen tussen de EU en de VS flink onder druk gezet. Sinds medio maart beschermt Was hington de eigen staalindustrie met extra importheffingen tot dertig procent op buitenlandse staalproducten. EU-exporten tot een waarde van 2,3 miljard worden daardoor getroffen. Een van de zwaarst gedupeerden is Corus in IJmuiden. De EU reageerde furieus en stel de onmiddellijk tegenmaatre gelen voor. Nog deze zomer zou een hele reeks Amerikaanse producten als vergelding ge troffen worden met importhef- fingen tot een bedrag van 379 miljoen. De goederen zijn zorg vuldig geselecteerd uit precies die staten waar president Bush weinig steun heeft. Vanaf najaar 2003 wil de EU de handelssanc ties uitbreiden tot 606 miljoen. Uitzondering Onder druk van de EU heeft Washington de afgelopen we ken een beperkt aantal Europe se staalproducten uitgezonderd van de strafheffingen. In totaal gaat het om 420.000 ton staal, met een waarde van een kleine 300 miljoen. De VS beloven voor eind augustus met verdergaan de concessies te komen. Voor de Europese Commissie waren deze eerste 'stappen' van de VS voldoende om uitstel van de tegenmaatregelen voor te stellen. Het uitstel van de EU- sancties komt enigszins als een verrassing. Woensdag betitelde de Commissie het uitzonde ringspakket van de VS (toen nog 230 miljoen) als onvoldoende. De extra verzachting van 60 miljoen op de valreep plus de Advertentie Dat is dan jouw zaak. Een eigen zaak; wie droomt er niet van? Met Olympia kan je die droom vervullen. Informeer naar onze franchisemogelijkheden en wellicht start jij binnenkort je eigen uitzendbureau. 12e etappe 1. Armstrong 6.00.29 2. Heras 1.04 3. Beloki z.t.H 39. Boogerd (foto) 8.20 f ij» ALG. KLASSEMENT -a 'JyL 1. Amstrong 46.47.47 I kllLkU ïfö 2. Beloki 2.28 3. De Galdeano 3.19 40. Boogerd 23.08 zie pagina 19 en 20 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.pzc.nl Mike J., de man die wordt verdacht van de moord op Rowena Rikkers, ontkent in alle toonaarden zijn pleegdochter te hebben gedood. Ln een gesprek met deze krant zegt hij dat Rowena 'door haar zwak ke gezondheid gestorven is aan de gevolgen van een klap'. Hij erkent wel ie mand te hebben geregeld om het lijkje te laten verdwij- /.i nen. De Zeeuwse Milieu Federatie heeft kritiek op het milieube leid van de nieuwe gemeentebesturen. In de meeste college programma's ontbreekt volgens de ZMF een groene para graaf. Net als in het regeerakkoord van het aanstaande kabinet-Balkenende speelt op gemeentelijke niveau milieu, natuur en landschap geen prominente rol. Vorig jaar nog riep de milieufederatie de Zeeuwse gemeenten op meer aandacht aan groene thema's te schenken en deed ze zelfs tien suggesties aan de hand. varia 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 19 en 20; reportage: 21,22,23,25 en 26; reizen: W1W3 en W5; mobiel: W7; trends: W9 en W11wonen: W13. door Hans van Soest DEN HAAG - Oud-PvdA-leider Ad Melkert is de belangrijkste kandidaat om dit najaar te wor den voorgedragen namens Ne derland plaats te nemen in de top van de Wereldbank. WD-leider Zalm heeft dit tij dens de formatie met CDA en LPF aangekaart. CDA-leider Balkenende en LPF-leider Her ben hebben volgens bronnen in Den Haag gezegd hiermee te zullen instemmen. Dit najaar komt er een plek vrij voor een Nederlandse bewinds voerder bij de Wereldbank, geldverstrekker van ontwikke lingslanden. De nieuwe minis ter van Financiën moet dan in het kabinet een voordracht doen die door de rest van de mi nisters moet worden goedge keurd. Zalm vindt Melkert de beste kandidaat. De PvdA'er is als oud-directiesecretaris van de Novib ervaren op het gebied van ontwikkelingshulp. Hij was als Kamerlid jaren woordvoer der op het terrein van buiten landse zaken. Daarnaast was hij financieel expert van zijn partij Melkert trad op de verkiezings avond van 15 mei af als partij leider na het enorme zetelver lies van de PvdA. Hij kondigde daarna aan in de Tweede Kamer te zullen blijven. Of hij nu inder daad het parlement verlaat, is nog onduidelijk. Melkert is op vakantie en is niet bereikbaar. Wel is algemeen bekend dat de politicus zwaar heeft geleden onder de bedreigingen aan zijn adres en dat van zijn gezin, na de moord op Fortuyn. GPD (Advertentie) belofte van meer was voor Com missaris Lamy genoeg om zijn mening bij te stellen. Hij bena drukt dat de EU de stok van sancties achter de hand heeft en houdt. Diplomaten stellen dat de Commissie wel pas op de plaats moest maken. Verschil lende lidstaten - waaronder Duitsland en Groot-Brittannië - zijn zeer beducht voor een groot handelsconflict met de VS. Zij vrezen de gevolgen voor de eigen economieën. GPD J www.jouwzaak.nl naam:D noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v weken voor 15,- nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen 2es maanden) telefoon:O. noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen- afschrijving van mijn (post)bankrekening- Q per maand met nummer: j j p j "j T automatische incasso v 19,25). handtekening: rt per kwartaal met automatische incasso 52,-). d per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- i In de colofon treft u nadel informatie aan. °"B lsche lncass0 198,-). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice "713214"000019" 123 4380 VB Vlissingen di wo do vr ia (postzegel niet nodig) HNHIBHHBanHaH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1