Snel besluit over nieuwe zeesluis tijdelijke parkeerplaatsen PZC Zonnetips gaan rimpels tegen Ook in uw vakantie dagelijks de PZC Gratis parkeren in centrum van Goes de oplossing Alcoholverbod in straten van Borsele het is goed om hier. even bij stil te staan w 14 Gentse havenschepen verwacht dat knoop dit jaar wordt doorgehakt Koorkerkstraat en plein O 11 1 i Onder den Toren krijgen Openluchtdienst in Kamperland Jan de Nooijer www.pzc.nl/autos Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! J zaterdag 20 juli 2002 door Wout Bareman GENT - De Vlaamse en Neder landse regering nemen nog dit jaar een besluit over de bouw van een nieuwe zeesluis bij Ter- neuzen. De Gentse havensche pen D. Termont is daar vast van overtuigd. Alle voorbereidende studies voor de bouw van een 140.000 tonssluis, die de huidige zeesluis met een capaciteit van 80.000 ton moet vervangen, zijn afge rond. Ze worden komend najaar officieel gepresenteerd, maar circuleren wel al onder water staatkundigen. De onderzoeksresultaten zijn ook direct doorgestuurd naar de Vlaamse regering in Brussel met het dringende verzoek zo snel mogelijk de onderhandelingen met Nederland te openen. Wa terstaatkundigen denken dat de voorbereidingen ruim vijf jaar in beslag zullen nemen en dat de sluis op z'n vroegst in 2015 ge reed kan zijn. De locatie voor de nieuwe zeesluis is sinds jaar en dag gereserveerd in de Nieuw Neuzenpolder, westelijk van Terneuzen, tussen de huidige zeesluis en de Westerschelde- tunnel. Met de bouw is een be drag' van naar (ruwe) schatting ruim één miljard euro gemoeid. Kostenverdeling De Gentse schepen Termont verwacht dat de kostenverde ling tussen België en Nederland een andere zal zijn dan de ver deelsleutel die werd gehanteerd bij de bouw van de vorige sluis. Toen draaiden de zuiderburen nog op voor 80 procent van de kosten, terwijl Nederland zou opdraaien voor de kosten van het onderhoud. Termont denkt nu aan een kostenverdeling van 70-30. ,,Want vooral de Neder landers gaan van de nieuwe sluis profiteren. Vergeet niet dat de industrie- en bedrijventer reinen in de Gentse haven zo goed als vol zijn, terwijl er in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone nog zeker 750 ha braak ligt." Termont noemt de nieuwe sluis de bypass die de haven van Gent nodig heeft om te overleven. Over de sluisbouw is hij kort: „De vraag is niet óf die sluis er komt, maar wat de capaciteit wordt. Wij vinden dat de nieuwe zeeluis toegankelijk moet zijn voor schepen met een diepgang van minstens 16,80 meter. Kies je voor een kleinere en ondiepe re sluis, dan maak je een strate gische fout. Als schepen met een diepgang tot pakweg 16 meter onze haven straks niet kunnen bereiken, zullen we heel veel trafieken verliezen." Het uitblijven van een nieuwe zeesluis met voldoende diep gang zou op langere termijn een verlies van minstens zevendui zend banen betekenen. Volgens voorzitter M. Devogele van de Gentse Havengemeenschap be zorgt de huidige situatie de ha ven al fikse extra kostenposten, Bulkcarriers bijvoorbeeld die, voor ze de sluis kunnen passe ren, op de Rede van Terneuzen 10.000 tot 15.000 ton lading moeten overhevelen in kleinere schepen, verliezen 1 tot 1,5 dol lar per overgeslagen ton lading. De haven van Gent verwacht dit najaar ook een tussentijdse be slissing van 'Brussel' over de vervanging van de windgevoeli ge klapbruggen over de zeesluis door efficiëntere rolbruggen. Daarmee is ruim 40 miljoen eu ro gemoeid. De deelrapporten die nu gereed zijn behandelen zaken als de verzilting van het achterland door de bouw van een nieuwe, grotere zeesluis en de berging van ruim 45 miljoen kubieke meter slib, dat vrijkomt bij het baggeren van een nieuwe sluis, inclusief de toegang. Pas in een later stadium wordt ver der onderzoek ingesteld naar de verbreiding en verdieping van het Kanaal Gent-Terneuzen. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Na de herin richting van het Middelburgse centrum komen alleen tijdelijke parkeerplaatsen terug voor de Koorkerkstraat en het plein On der den Toren. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op schriftelijke vragen van de CD A-fractie. De christen-democraten vroe gen vorige maand uitleg over het verdwijnen van parkeer plaatsen in het winkelgebied als gevolg van de herinrichtings werkzaamheden. De CDA stel de zich op het standpunt dat de parkeerplaatsen pas mogen verdwijnen als vervangende ruimte is gerealiseerd. Het college stelt dat al ruim voor het huidige collegeprogramma werd vastgesteld, het aantal door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Er komt een algeheel alcoholverbod in de dorpskernen van de gemeen te Borsele. Per 1 augustus is het verboden op de openbare weg alcohol te nuttigen of aangebro ken flessen of blikjes te vervoe ren. Volgens W. Krijger van de ge meente was er geen speciale aanleiding voor de invoering van het alcoholverbod. Het moet gezien worden als een standaardmaatregel, zoals die inmiddels in meer gemeenten is genomen. ,Het college heeft dit besluit ge nomen op advies van de politie", aldus Krijger. De maatregel moet de politie handvatten ge ven bij de bestrijding van open lij ke geweldpleging of vandalis me. Hij is zeker niet bedoeld voor iemand die met een pilsje in zijn hand met de buurman staat te ldetsen. Bij eventuele op stootjes heeft de politie, voor het parkeerplaatsen onderwerp van discussie is geweest tijdens de inspraakprocedure. Afge sproken is toen dat mensen die in de Vlasmarkt of Kromme Weele wilden parkeren, na de herinrichting een plekje moes ten zoeken in de aangrenzende straten. Later is daar de gisteren ge opende parkeergarage aan Ach ter de Houttuinen bijgekomen als alternatief. Voor de Koorkerkstraat en On der den Toren zijn andere af spraken gemaakt. Parkeer plaatsen daar komen zoveel als mogelijk is terug, totdat een nieuwe parkeergarage aan de Bachtensteene wordt geopend. Mensen die vroeger parkeerden in de Segeersstraat/Zuster- straat moeten na de herinrich ting hun auto kwijt in de omge ving. menens wordt, al grond om in te grijpen. In Goes deed de invoe ring van een alcoholverbod en kele maanden geleden het nodi ge stof opwaaien. Mede omdat het slechts in bepaalde wijken gold. De raad vreesde een stigmatise rende werking, waarop het col lege de maatregel in de hele ge meente invoerde. Ook in Borsele geldt het alcoholverbod voor al le kernen. KAMPERLAND - Op het par keerterrein aan de Campensweg 2 in Kamperland vindt morgen, zondag, vanaf 10.30 uur een openlucht-recreatiedienst plaats. De voorganger tijdens de dienst is recreatiepastor I. Lemson uit Renesse. Op zondag 4 augustus volgt een tweede openlucht- dienst. door Rosalie Buizer GOES - De oplossing van de gemeente Goes om gehandi capten gratis te laten vervoe ren met een taxi vanaf het Transferium is niet goed. Dit vindt Louw Traas (52) uit 's- Gravenpolder. De werkwijze van de Teletaxi belemmert hem in zijn vrijheid. Traas schreef eerder een boze brief naar de gemeente over de on gelijkheid die volgens hem heerst in het parkeerbeleid van de gemeente. Vanaf het Transferium kunnen mensen zich per bus gratis naar de binnenstad van Goes laten vervoeren. Voor minder valide mensen is dit niet moge lijk, omdat zij de bus niet in kunnen. Dat betekent dat mensen met een lichamelijke handicap in de binnenstad be taald moeten parkeren. Overi gens geldt het probleem niet alleen voor het Transferium, maar ook voor het net aange legde parkeerterrein bij het Stationspark. Daar kunnen bezoekers ook gratis parkeren, maar om in de binnenstad te komen moet men door een tun neltje, een obstakel waar een gehandicapte volgens Traas niet doorheen kan. Als oplossing werd gekozen voor een Teletaxi. Gehandi capten kunnen gebruik maken van de taxi en de kosten bij de gemeente declareren. Echter, de taxi moet wel een uur vante- voren worden besteld. En dat is een van de dingen die Traas te gen het hoofd stoot. „Ik kan niet meer zomaar spontaan boodschappen doen. Voor mij wordt het nu een strafexpeditie om te gaan win kelen in Goes. Daar komt nog bij dat je ook van te voren moet weten hoe laat je Maar bent met boodschappen doen, an ders moet je een uur wachten op zo'n busje." Traas vindt de oplossing met de taxi dan ook niet ideaal. „En mijn gezin dan? Kan die meelijden in de Teletaxi op kosten van de ge meente of moeten die apart gaan reizen?" Louw Traas uit 's-Gravenpolder is niet blij met de oplossing van de gemeente Goes om gehandicap ten gratis met de Teletaxi vanaf het Transferium naar de binnenstad te laten brengen. foto Willem Mieras Traas moest via de krant ver nemen dat de gemeente zijn brief ontvangen had. Hij nam het afgelopen jaar meerdere keren contact op met de ge meente, maar telkens zonder reactie. Nu komt cle gemeente toch met een oplossing. Traas: Als zij nu eerst contact met de belanghebbenden hebben, want ik spreek uiteraard niet alleen voor mijzelf, dan kun nen we samen tot een oplossing komen" Geen uitzonderingen Voor Traas zou een oplossing kunnen zijn om gehandicapten gratis te laten parkeren in de binnenstad. Maar wethouder 't Hart wil daar niet aan. De re gels gelden voor iedereen en er kunnen geen uitzonderingen worden gemaakt. Onzin vindt Traas. „In Middelburg en Zie- rikzee is het wel gratis parke ren voor gehandicapten, waar om zou dat niet in Goes kun nen? In Middelburg is die poli tieke wil er wel. Maar volgens mij is de gemeente Goes bang dat het te veel geld gaat kos ten." Voorlopig wordt de oplossing van de gemeente gehandhaafd, maar Traas is wel van plan be zwaar te maken tegen de Tele taxi. „Ik hoop dat er meer men sen zijn met een lichamelijke handicap die problemen heb ben met dit parkeerbeleid, zo dat we samen er wat tegen kunnen doen. Of anders maar naar Middelburg gaan om boodschappen te doen." Bij ieder overlijden staat de wereld een beetje stil. Tenminste, als er niet nog van alles geregeld moet worden. Monuta neemt uw zorgen uit handen met een totaalpakket van uitvaartzorg en -verzekeringen. Helemaal afgestemd op uw persoonlijke wensen, door een uitvaartspecialist die u kent. Al is het maar van gezicht. We kennen elkaar Monuta Uitvaartzorg en -verzekeringen Je bent jong en wilt een bruin kleurtje. Misschien leuk voor nu. Maar veel zonnen is een goede manier om al op betrekkelijk jonge leeftijd rimpels te krijgen. Verstandig genieten van de zon kan dat - en erger - tegengaan. Praktische tips vind je in de folder 'Geniet van de zon, maar maak het niet te gek' van de Neder landse Kankerbestrijding/KWF. Je kunt deze folder kosteloos be stellen (bestelnr. G75) via de gra tis Hulp- en Informatielijn 0800 - 0226622 of via www.kankerbe- strijding.nl. Het KWF heeft ook een brochure uitgebracht met achtergrondin formatie. Die heet 'Verstandig zonnen, minder kans op huid kanker' en is eveneens gratis ver krijgbaar (bestelnr. F06), NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING KONINGIN WILHELMINA FONDS Wie onder zijn schuine dak licht, lucht en ruimte brengt met een VELUX dakvenster, wil in die ruim te ook zijn eigen sfeer brengen. VELUX ontwikkelde daarvoor een breed gamma producten zoals ja loezieën, horren, verduisterings gordijnen, zonwering, rolgordij nen en rolluiken, een programma in vele dessins en kleuren waar mee u alle persoonlijke accenten aan uw ruimte kunt geven. Dat uitgebreide programma vindt u natuurlijk bij: Woning- en meubelstoffeerder langstraat 79 Tel. 0118 602937 Arnemuideit fa» 0118 804007 Aan alle bewoners van ZOUTELANDE, BIGGEKERKE, MEUSKERKE, AAGTEKERKE, WESTKAPELLE Opdat u niet struikelt over ons werk. DELTA N.V. gaat werkzaamheden verrichten in ZOUTELANDE, BIGGEKERKE, MEUSKERKE, AAGTEKERKE, WESTKAPELLE aan het waterleidingnet op dinsdag 23 juli 2002. Tijdens de werkzaamheden kan mogelijk bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van DELTA N.V. te Vlissingen, telefoon (0118) 483676 of op Internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aan sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. DELTA TE KOOP BEDRIJFSPAND Vlissingen, De Voorzorg-Sinke, Industrieweg 20. Tel: (0118) -41 60 Bij een overlijden belt u 0800-023 05 50 Meer informatie? www.monuta.nl Vakantie in Nederland: Wanneer u uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunnen wij er voor zor gen dat de PZC op uw vakantieadres wordt bezorgd. De bezorging bij u thuis wordt dan tijdelijk stopgezet. Ook kunt u de PZC tijd e I ijk bij ie man d anders laten bezorgenGeef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. Vakantie in het buitenland: Als u met vakantie naar het buiten land gaat, bieden wij u de volgende mogelijkheden: U doet tijdens uw vakantie een an der een plezier met de PZC. Geef ons naam en adres op en wij bezor gen daar gedurende uw vakantie de PZC. U laat de PZC opsturen naar uw va kantieadres in het buitenland. Geef ons uw vakantiebestemming en wij sturen geheel voor uw risico de PZC dagelijks aan u op. Kosten volgens PTT tarief. U onderbreekt tijdelijk uw abonne ment (minimaal voor een week). Het teveel betaalde abonnements geld wordt dan verrekend. Vul de gegevens hiernaast in, knip de ze bon uit en stuur 'm minstens twee weken voor het begin van uw vakan tie naar ons op. Ter voorkoming van onjuiste adressering kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. GEGEVENS ABONNEE: naam: adres: - •postcode: ,v woonplaats: telefoonnummer: eerste verzenddag: eerste dag weer thuis bezorgen: bezorg de krant op onderstaand va kantieadres: naam: adres: postcode: woonplaats geef mijn abonnement gedurende mijn vakantie aan: naam: adres: postcode: woonplaats: i onderbreek mijn obonijement en ver reken het abonnementsgeld, eerste dag geen krant eerste dag weer thuis bezorgen: Stuur deze bon naar; Provinciale Zeeuwse Courant Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) e -m a i I abo@pze. nl Bedrijfspand (te Zierikzee), in zeer goede staat, wordt in week 33 gedemonteerd. Bouwjaar: Afmetingen: Draagconstr.: Gevelelementen: Dak: Kozijnen: 1997 - hoofdgebouw 23,75 x 57,00 x 6,00 m (Ixbxh.) - aanbouw 20,00 x 12,00 x 4,50 m - zijaanbouw 24,00 x 18,70 x 4,00 m Staal, vrij overspannen, blauw RAMOX, geïsoleerd en brandwerend Stalen dakplaten (met interieurcoating) Aluminium puien en deuren 1354 m2 (oppervl.) 240 m2 449 m2 Inlichtingen; Aannemingsbedrijf Fraanje B.V. Lewedorp Contactpersonen: dhr. J. P. Bosman dhr. J. M. vam de Velde tel: 0113-615500,.fax: 0113-612764, email: m.\'ansabben@ fraanje.com zie ook onze website: www.fraanje.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14