p Bomenkap Nadorst voor rechter Ze kon echt heel lekker zoenen Straattheater en mosselen eten Wijkbeheer wacht jaar op antwoord 7 Voor verkrachten stiefdochter twee jaar cel en tbs geëist mm j(Omwonenden willen kaalslag op voormalig sportpark voorkomen Woninginbraken Taakstraf voor dief mobieltjes VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE zeeuwse almanak Luxe WALCHEREN vrijdag 19 juli 2002 l-oorMiriam van den Broek niIDDELBURG - Omwonen den van het sportpark Nadorst in Middelburg zijn gisteren naar Je rechtbank in Middelburg ge klapt. Ze willen voorkomen dat 210 bomen bij het sportpark ge worden. Ze legden de be- uit dat de ge- aieente onzorgvuldig en onjuist os omgegaan met de vergun- jaingsprocedure. Op het voormalige sportpark komt een nieuw deel van de wij k Veersepoort. De aanwezige be planting moet daarvoorgerooid worden, oordeelde de gemeente. deel moet verdwijnen om dat de bomen in de weg staan voor de nieuwbouw. De andere bomen kunnen volgens de ge meente onmogelijk in leven blij - ven omdat het grondwaterpeil verandert. Bovendien vindt de gemeente de bomen van een dusdanige kwaliteit dat ze het behouden niet waard zijn. „De bomen zij n destij ds geplant als windsingels i'ond de sport velden", zei J. Meijer van de ge meente Middelburg. „Er is nooit beoogd een duurzame beplan ting aan te brengen die in de loop der tijd in waarde zou uit stijgen boven die van windsin- gel." Volgens de omwonenden heeft Middelburg de bomen onvol doende op hun waarde getoetst. „In de loop van de jaren is een gezonde, gelaagde zoomvegeta- tie ontwikkeld", zei C. Louws namens buurtbewoners. „De aanwezigheid van de groene specht die op de Rode Lijst staat, is daarvan het bewijs. DOMBURG - Inbrekers heb ben in de nacht van woensdag op donderdag een flinke slag ge slagen in Domburg. Bij twee woninginbraken werd voor duizenden euro's aan beeldap- paratuur, computerapparatuur en contant geld meegenomen. Voor zover wij kunnen nagaan, is er geen serieus en objectief onderzoek gedaan naar de be staande natuurwaarden." Dat moet de gemeente alsnog doen, vinden de buurtbewoners. Ook moet dan onderzocht worden of de beplanting kan worden be houden. De tegenstanders van het rooi- plan namen de stichting Tuin van Zeeland in de arm. De voor zitter en tevens boomdeskundi- ge P. Fraanje heeft de bomen ge ïnspecteerd. „Ik moet u zeggen, ik was verrast", zei Fraanje tij dens de zitting. „Eerder had ik de verwaarloosde .populieren direct langs de Nadorstweg ge zien. Maar als je het terrein ver der op loopt richting Sportlaan of Prooijenseweg, kom je prach tige beplantingen tegen. Het he le gebied is werkelijk een groene oase vlakbij het stadscentrum." De conditie van het bosplant soen en de 210 bomen is over het algemeen goed, stelde Fraanje. „De beplanting is verwaar loosd, maar vitaal en kan zich na onderhoud aan de bomen verder ontwikkelen tot waarde vol stadsgroen." Het argument van de gemeente dat de bomen door een verande rende grondwaterstand en ter reinophoging niet behouden kunnen wonen, wijzen de om wonenden van de hand. „In de nieuwe wijk blijft het grondwa terpeil gehandhaafd op het hui dige niveau. En het is onjuist dat het hele gebied opgehoogd wordt", zei Louws die de ont werptekeningen heeft gezien. Meijer legde uit dat ophoging toch echt de bedoeling is. „Er wordt een forse waterpartij ge graven en de uitkomende grond wordt elders in het plangebied opgebracht. En het gevolg van de waterpartij is dat het water peil sterk wijzigt. De bomen zullen wegkwijnen." Meijer zei dat de gemeente wel bereid is de beplanting naast de sloot achter de woningen aan de Laan van Nieuwenhove te behouden. De rechter doet binnen zes we ken uitspraak. Tijdens het driedaags mosselfestival is de Vlasmarkt in Middelburg omgedoopt tot een 'Straatje van Verlangen', waar de restaurants aller lei mosselproducten verkopen. foto Lex de Meester doorValeska Nastaly MIDDELBURG - „Het Straatje van Verlangen is geopend." Zo startte loco-burgemeester Piet Bruinooge het Mossel Zeeban ket Festival aan de Vlasmarkt in Middelburg. Gedurende drie dagen hebben de restaurants hun keuken naar buiten ver plaatst. Ze bieden gerechten aan met Zeeuwse mosselen en Zuidame- rikaanse zeeproducten. Onder tussen passeren allerlei arties ten de kraampjes en terrassen. „Hou jij van giraffes?", vraagt de komische karikatuurteke naar Frank Los aan een klein jongetje voor restaurant De Mug. „Nee", zegt het knaapje. „Scheer je weg dan!", schreeuwt de clowneske kun stenaar, waarop het jongetje zich uit cle voeten maakt. Ver volgens begint Los op een ui terst kinderlijke manier zijn verhaal over een giraffe die last van zijn nek kreeg en eindigde als een rollende circusgiraffe. Ondertussen eten mensen on verstoorbaar hun pannetje mosselen leeg. In een kraampje verderop, kunnen de maaltijden even niet verwarmd worden. Een brandweerman moet eraan te pas komen om een defect gas stel te controleren. Iets meer richting de Markt staat een standbeeld. Het moet een soort visverkoper voorstellen. Plotse ling kijkt het standbeeld een jonge bewonderaar aan, die zich van schrik achter zijn moeder verschuilt. Het beeld blijkt een artiest van The essence in artgroup te zijn. Evenals een passerende witgeschminkte man die een pauw lijkt te berij den. Restaurant In clen Gesple ten Arent serveert gehalveerde kreeftjes met ingewanden en al. „We serveren ze koud met een beetje mayonaise", zegt André Sohier, die achter het kraampje staat. „De ingewanden zijn voor sommige mensen een echte deli catesse! Ikzelf eet alleen het vlees." door Ab van der Sluis ARNEMUIDEN - De Wijkbe- heergroep Arnemuiden is boos op de gemeente Middelburg. De bewonersorganisatie heeft ruim een jaar moeten wachten op een antwoordbrief over de ver keerssituatie in de Weegbree laan. Wethouder L. Luitwieler (Verkeer) noemde de late beant woording in een reactie gisteren minstens een half jaar te laat. Als één van de oorzaken noemde hij de werkdruk bij de afdeling Nieuwe Werken en Verkeer van de gemeente. De Wijkbeheergroep stuurde het college van B en W vorig j aar juni, en niet vorige maand zoals donderdag abusievelijk in de PZC stond vermeld, een brief waarin aandacht gevraagd werd voor de parkeeroverlast door busjes in de Weegbreelaan. Deze week nam het college het besluit om geen parkeerverbod in te stellen. De Wijkbeheer groep en de bewoners van de be wuste laan lazen het besluit in de PZC. „Wij hebben nog nooit ant woord gekregen", zegt J. den Engelsman van de Wijkbeheer groep. „Wij vinden het niet leuk om in de krant te moeten lezen wat het college heeft besloten." Wethouder Luitwieler zegt niets aan die klacht te kunnen doen. Het Middelburgse college streeft naar een grote mate van openbaarheid. Dat betekent dat collegebesluiten direct na de B en W-vergadering openbaar worden gemaakt en Zeeuwse media de besluiten direct kun nen opvragen. „Zo werkt dat nu eenmaal", zegt hij. Tempo Bozer is de Wijkbeheergroep over het feit dat het één jaar en bijna één maand heeft moeten wachten op antwoord. „Het gaat ons niet eens over de in houd van de brief, maar vooral om de manier waarop dit is af gehandeld. Als dit het tempo is, waarin de gemeente brieven be antwoordt, dan is het slecht ge steld. We zijn hier heel erg ver drietig over." Luitwieler erkent dat de beantwoording te lang op zich heeft laten wachten. „Als je een vraag stelt, moet je binnen een half jaar antwoord hebben ontvangen. Dit had niet mogen gebeuren." Volgens de wethou der geeft de vertraging ook de enorme werkdruk bij de afde ling Nieuwe Werken en Verkeer aan. De gemeente Middelburg gaat binnenkort met een geau tomatiseerd brievenvolgsys- teem werken. Elke brief wordt dan gescand. Als antwoord te lang uitblijft, volgt een compu tersignaal bij de verantwoorde lijke ambtenaar. Vertraagde be antwoording is dan uitgesloten. MIDDELBURG - De diefstal van twee gsm-telefoons onder bedreiging van geweld heeft volgens de Middelburgse offi cier van justitie, J. Eland, in Re- nesse een grotere impact dan in andere plaatsen. Een 23-jarige man uit Sint Willbrord moest zich gisteren voor dit misdrijf verantwoorden voor de recht bank in Middelburg. Juist Renesse is in de zomer een geliefd uitgaanscentrum voor jongeren. Er valt veel plezier te beleven. Eentiende procent van deze jongeren verpest echter de lol van anderen. Daar bent u er één van", zei de officier. Eland eiste 240 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De man had op 19 juli vorig jaar in de badplaats tot twee keer toe leeftijdsgenoten een gsm afhan dig gemaakt door te dreigen met een knuppel. In eerste instantie vroeg hij om het mobieltje te mogen lenen om zijn moeder te bellen. Vervolgens gaf hij de te lefoons niet terug. Toen de jon gens de mobieltjes terug wilden hebben, dreigde de verdachte met de knuppel. De Brabander zei dat hem eer der hetzelfde was overkomen. Uitspraak 31 juli. door Rosalie Buizer De campings in Zeeland wemelen er weer van. Jongeren die op zoek zijn naar een vakantieliefde. Als je er op camping De Roompot bij Kamper land naar vraagt, komen de wildste verhalen naar boven. „Ach, het is toch maar voor een paar dagen? Kan je het crnet zo goed van nemen. Ik zie die jon gen toch nooit meer!" Vakantieliefde is vaak niet meer dan een flirt, een weekje loltrappen en dan weer naar huis. Voor de 15-jarige Daphne Jurriëns uit Arnhem liep het ook op deze manier. „Vorige week dins dag gingen we zwemmen in de Room pot toen een jongen naar mij toe kwam om te vragen of ik verkering wilde met een vriendje van hem. En ach, toen zei ik maar 'ja', 's Avonds zijn we samen naar de bar gegaan hier op het cam pingterrein en daar kregen we de eerste ruzie al. Hij had namelijk een kwade dronk en ging een beetje raar doen. Om indruk op me te maken ging hij naar de microfoon en zei dat hij van me hield", vertelt Daphne lachend. „Dat is toch niet normaal, als je elkaar een halve dag kent? We hadden dan ook knallen de ruzie." Daphne maakte het na een paar dagen weer uit. Het ging vooral om de lol en niet om de serieuze verliefdheid. Ook voor Sander (15) is vakantie in Zeeland een kwestie van zoveel mogelijk meis jes scoren. „Hij komt elke dag wel met een ander vriendinnetje naar de tent toe", vertelt zijn moeder. Sander haalt zijn schouders op. „Ach, dat valt best mee. Ik zoen alleen een beetje met een paar, maar echt verkering heb ik niet, hoor." Voor Rianne en Tom Verschuren uit Haarlem werd De Roompot juist wel dé plek voor him liefde. „Het is dit jaar vijftien jaar geleden dat wij elkaar hier ontmoetten. Toen was De Roompot nog een kleine camping. Het is wel even wennen met wat we nu aantreffen, zeg", vertelt Rianne lachend. „Ik was zestien toen ik met mijn ouders op va kantie ging. Op verkering zat ik niet echt te wachten." Tom (34) onderbreekt zijn vrouw. „Ik was juist wel op zoek naar een meisje. Met een stel vrienden waren we naar Zeeland afgereisd om een week vol drank en vrouwen te hebben. Althans dat dachten we. Bier volop, maar ver der was er niet echt veel te beleven. Ik kan me nog herinneren dat we naar het strand gingen vlakbij Kamperland en dat we daar echt tussen de bejaarden lagen. Echt balen was dat, maar even verderop lag een meisje met haar ou ders. Die vrienden van mij probeerden stoer te doen tegenover haar en ik deed natuurlijk gewoon mee. Stiekem vond ik haar eigenlijk toch wel erg leuk." Stiekem Dat was in augustus 1987. Een week van heimelijke afspraakjes, romanti sche wandelingen en urenlange ge sprekken brak aan. „We moesten alles een beetje stiekem doen, want mijn ou ders waren er niet zo happig op dat ik een vriendje had. Maar spannend was het wel", vertelt Rianne met een grote glimlach op haar gezicht. Een beetje verlegen bekent Tom: „Ik weet nog goed dat we voor het eerst zoenden. Ze kon echt heel lekker zoe nen. En ik maar opscheppen tegenover mijn vrienden. Geweldig toch, als je zo jong bent." Toen brak het moment aan dat de twee verliefde pubers naar huis moesten. „Ik kan me nog herinneren dat ik niet eens zo verdrietig was. Ik woonde toen in een dorpje bij Venlo en hij in Haarlem. Ik wist dat het toch niets zou worden en daar had ik me al op ingesteld", vertelt Rianne. „Toen ik thuis kwam in Haarlem zat ik er vreselijk mee dat ik Rianne niet meer zou zien. Doordat mijn vrienden zeiden dat ik er gewoon voor moest gaan, heb ik de stoute schoenen aangetrokken en ben naar Limburg af gereisd",, doet Tom zijn kant van het verhaal uit de doeken. Dat was het begin van een lange relatie. Over een periode van twee jaar reisden de twee van Limburg naar Haarlem. Soms zagen ze elkaar een maand niet en zakte hen de moed in de schoenen. Toch won de liefde het van de afstand. Na twee jaar besloot Rianne te verhui zen naar Utrecht om te gaan studeren. Maart 1994 trouwden Tom en Rianne in Haarlem. Het gezin, inmiddels uitge breid met Nicky (6), is nu op doorreis naar Frankrijk. „Het leek ons leuk om weer terug te gaan naar de plaats waar we elkaar hebben ontmoet. Al is er wel veel veranderd. We kennen niets meer terug", vertelt Rianne. Tom: „We moes ten nog wel lachen toen we gisteren in de bar van de Roompot waren. We za gen daar een jong verliefd stelletje zit ten en toen moesten we allebei even te rugdenken aan vijftien jaar geleden." door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie R. Jeuken heeft bij de rechtbank in Middelburg tegen een 45-jarige inwoner van Vlis- singen voor brute verkrachting van zijn stiefdochter twee jaar cel en tbs met voorwaarden ge- eist. De verkrachtingen vonden plaats tussen 1992 en 1996 en begonnen toen het slachtoffer elf jaar was. „Hij heeft het jonge meisje stel selmatig verkracht, gepaard gaande met fors agressief ge weld en bedreiging op een haast sadistische wijze, die het slacht offer onmachtig maakte. Hij heeft een forse inbreuk gepleegd op de fysiek en integriteit van het kind", wees de officier op de ernst van het zedendelict. In een tussenvonnis had de rechtbank eerder de meermalen gepleegde verkrachting en be dreiging bewezen verklaard. De man had het meisje toegeroe pen: „Als je dit ooit vertelt aan je moeder, dan vermoord ik je en jouw moeder erbij." De recht bank wilde gedragsdeskundi gen naar de mogelijkheden voor therapie en detentiegeschikt heid laten kijken alvorens tot een definitief vonnis te komen. De verdachte gaf te kennen aan de voorwaarden voor een tbs- behandeling te willen voldoen. Een detentie zag hij niet zitten: „Dan ben ik gescheiden van mijn gezin." Strafpleitster C. Kouijzer was overtuigd van een ernstig feit, maar vond dat het risico op recidive minder aan wezig. Ze bepleitte een voor waardelijke gevangenisstraf en een werkstraf. Het slachtoffer wordt opgevangen door de ou ders van haar vriend. Uitspraak op 31 juli. Vakantie is voor die Vlissin- ger Uitrusten met een kapita le U. Om werkelijk ontspan nen de arbeid te kunnen hervatten, zoekt hij bestem mingen op waar hij omringd wordt door luxe. Hij kijkt niet op een ster meer. Ook de heen- en terugreis dienen vrij te zijn van ongemak. Nimmer zal hij besparen op de prijs van een vliegticket. Alom groot was dan ook de verba zing bij collega's toen hij on langs zonder blikken of blo zen meedeelde dit jaar drie weken met de rugzak door Vietnam te trekken. Zulk een inspannende reislust hadden zij nog nooit in hem ont waard. Doch hij bleek niet onbezonnen aan deze onder neming te beginnen. Want handenwrijvend verheugde hij zich al op het bezoekje aan de schoonheidsspecialiste, de dag voor vertrek. Kijk, zo kenden ze hem iveer. Advertentie Gratis naar Waterland Neeltje Jans bij een kwartaalabonnement* *Geldt voor een nieuw abonnement en bij automatische incasso; u ontvangt de krant de eerste twee weken gratis en twee vrijkaartjes voor Waterland Neeltje Jans zolang de voorraad strekt. Bel 0800 - 0231 231 of vul de voorpaginabon in. m Daphne Jurriëns uit Arnhem had na een halve dag al ruzie met haar 'verkering voor de grap' foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9