Morres opent winkel in Zaanstad Van Oeveren - Vervaet BV PZCzeeland Achttien maanden geëist in incestzaak Terneuzenaar "Loop ik een verhoogd risico op diabetes? 2 Jaar GAÜANTIE ZONDER AUTORIJBEWIJS z 12 weekenddiensten Tweede vestiging Hulster meubelzaak buiten Zeeland agenda Leerling Monteur BBL m/v Partsmanager m/v Autowasser m/v Autowasser m/v 0 Verkoper (m/v) Assistent-accountant ihitn 9.000,- vrijdag 19 juli 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - Morres Wonen opent in januari een nieuw filiaal in Zaanstad. De vestiging zal zo'n Vijftig arbeidsplaatsen opleve ren. De verwachting is dat dit niet ten koste zal gaan van de werkgelegenheid bij het moe derbedrijf in Hulst. De meubelgigant gaat zich ves tigen in het Runshopping Cen tre op bedrijventerrein Noor- derveld in Wormerveer, deel uitmakend van de gemeente Zaanstad. Morres gaat bijna 13.000 vierkante meter bezetten op het 40.000 vierkante meter tellende koopcentrum. Zaanstad heeft de komst van Morres jaren lang tegengehou den, omdat ze geen meubelwin kels op het bedrijventerrein wil hebben. Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland heb- benhetbestemmingsplanNoor- derveld nu afgekeurd voor wat betreft de beperking dat er geen meubelzaken mogen komen. De provincie zegt dat niet is in te zien waarom uitsluitend meu belzaken van vestiging zijn uit gesloten. Of de gemeente Zaanstad in be roep gaat tegen de beslissing is nog niet bekend. Dan zou de opening van het filiaal een ver traging kunnen oplopen. Direc teur logistiek T. Koopmans van Morres Wonen wil daar niet op vooruitlopen. „Dat zullen we even moeten afwachten. Wij hebben in ieder geval de beslis sing genomen om naar Zaan stad te gaan. Het draaiboek om onze winkel daar in te richten ligt klaar. We denken nog vijf maanden nodig te hebben tot de opening." De keuze om in Zaanstad een fi liaal te openen is volgens Koop- mans bewust genomen. „Het is een gebied waarvan wij hoge verwachtingen hebben. Onze ervaring via de winkel in Hulst en het postorderbedrijf heeft ons de afgelopen jaren geleerd dat we heel veel omzet halen in Noord-Holland. Daarnaast was de beschikbaarheid van een grote locatie in Zaanstad van doorslaggevend belang. In Ne derland zijn er voor ons niet zo heel veel locaties van een derge lijke omvang te vinden." AI eerder opende Morres Wonen een filiaal in Deventer. Morres besloot filialen elders in het door Aector Dooms MIDDELBURG - Een dertigja rige inwoner van Terneuzen bleef gisteren bij de rechtbank in Middelburg hardnekkig ont kennen zijn dochtertjes met een vinger te hebben aangeraakt. Officier van justitie J. Eland was een andere mening toege daan. Hij achtte de incest met de dochtertjes van drie en vijf jaar bewezen en eiste achttien maanden cel tegen de Terneuze- naar. „Wat er is gebeurd is weerzin wekkend", aldus Eland. Hij vond ook dat er als voorschot 20.000 euro smartengeld aan de slachtoffers kan worden toege kend. Het bewijs putte de offi cier uit de uitgebreide aangifte van de ex-vrouw over seksueel land te openen omdat het dagje Morressen in Hulst fors terug liep. Koopmans: „De klanten kwa men altijd naar ons toe, maar dat is voorbij. We moeten nu de klanten opzoeken." In totaal wil Morres uitkomen misbruik, de medische rappor ten en de fragmentarische ver klaringen van de kinderen na een studioverhoor. De man zou de ontucht met zijn dochtertjes hebben gepleegd tussen oktober 1999 en 4 januari 2001. Hij had in die periode een omgangsregeling afgesproken met zijn ex-vrouw, waarvan hij sinds 1994 gescheiden leefde. „Het is als een rode draad dat papa 'iets' deed in het kader van de bezoekregeling. Als ik alles op een rijtje zet dan wijzen ze al lemaal in één richting', bena drukte de officier. Verdachte werd door de recht bank over de feiten uitvoerig aan de tand gevoeld. De man gaf echter geen krimp. „Er is niks gebeurd. Ik heb alleen maar leu ke dingen met de kinderen ge daan." De incestueuze hande- op vijf of zes vestigingen in Ne derland. Een en ander wil vol gens Koopmans niet zeggen dat er gevreesd moet worden voor het aantal arbeidsplaaten in Hulst. „Integendeel zelfs. De af deling logistiek in Hulst kan er alleen maar door groeien." lingen zouden vooral in bad en in bed hebbenplaats gehad. Een van de meisjes had over de vagi na geklaagd. De kinderarts kwam onder meer tot de conclu sie dat het oudste dochtertje niet zichzelf was en angstig ge drag vertoonde. „Het is een trauma voor de slachtoffertjes. Er zijn littekens op een ziel ach tergelaten", aldus Eland. Raadsman A. Sol bepleitte vrij spraak. Hij vond dat er geen en kel bewijs was. „Zo is de medi sche verklaring pas maanden later na het verbreken van de omgangsregeling afgelegd', meende hijZijn cliënt was er van overtuigd dat zijn ex een be langrijke rol had gespeeld in de zedenzaak. „Zij heeft de kinde ren gemanipuleerd." De rechtbank doet 31 juli uit spraak. 20 en 21 juli 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande. Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000. West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken). Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aardenburg, tel. (0117)491380. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen:J. H. M. Bras- seur, Beethovenhof 3a, Terneuzen, tel. (0115) 618042. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Kanaalzone (Sas van Gent, Philippine, Hoek, Sluiskil, Terneuzen, Axel en Zaamslag): Dienstapotheek Kanaalzone, Oostelijk Bolwerk 12a, Terneuzen, tel 0115 615690. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Oost burg en Zuidzande: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10- 12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, die renkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemen- straat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7 Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zaten' zon. uitsluitend behandeling van spoed- patïënten na telefonische afspraak tel 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dïerenartsencentrum West', G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, tel. (0115) 674555. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: Bereikbaar via mobielnummer06 22398801, West-Zeeuws-Vlaanderen 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereikbaar via mobiel nummer 06 53997850. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur I Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: .Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bingo; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 9.30 uur: koersbal; 13.00 uur: Kaarten en bil jarten; CLIIMGE - De Landbouw, 20.00 uur: Ker mis kaarting; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; De klanten komen niet meer vanzelfsprekend naar Hulst voor een dagje Morressen. foto Charles Strijd Voorkom complicaties met uw ogen, nieren, ledematen, hart- en bloedvaten II Diabetes Mellitus is een nieuwe volksziekte. Meer dan een half miljoen Ne- delanders heeft diabetes (suikerziekte). De helft van hen weet niet dat zij dia betes hebben. De klachten zijn vaak vaag, men zal dus niet zo snel het advies van een arts inwinnen. Ook ontstaat diabetes heel geleidelijk, soms gaat er 7 tot 1 0 jaar overheen. Hieronder geven wij u wat meer informatie, ga eens na of u een verhoogd risi co op diabetes hebt. Een tijdige behandeling ver kleint de kans op ernstige complicaties. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisse lingsziekte die draait om het hormoon insuline. In suline is van vitaal belang bij de energievoorziening van het lichaam. Dit hor moon helpt glucose (sui kers) in het bloed om te zetten in energie voor de spieren en organen. De al vleesklier maakt insuline. Zonder insuline of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stof wisseling) ontregeld. Type 2 diabetes wordt ge kenmerkt door insuline- ongevoeligheid, wat in houdt dat het lichaam, door bijvoorbeeld overge wicht, insuline minder goed kan opnemen. Op termijn maakt het lichaam te weinig insuline aan. Type 2 diabetes wordt be handeld met levensstijlad viezen (voeding en bewe ging) en tabletten die de stofwisseling reguleren. Ongeveer 30% van deze diabeten heeft op termijn aanvullende insuline-injec- ties nodig. Type 2 diabetes komt het meeste voor. Naast type 2 diabetes be staat ook type 1 diabetes, waarbij helemaal geen in suline meer wordt aange maakt in het lichaam. DIABETES EN COMPLICATIES Diabetes kan (ernstige) complicaties tot gevolg hebben. Op termijn kun nen bloedvaten, zenuwen en organen beschadigen. Dit leidt tot aandoeningen aan met name ogen, nie ren, ledematen, hart- en bloedvaten. Tijdig ont dekken van diabetes is belangrijk. Hoe beter en sneller de behandeling, hoe minder kans op com plicaties. HEEFT U EEN VERHOOGDE KANS OM DIABETES TE KRIJGEN? Er zijn bepaalde risico groepen, waarin een aan tal factoren de kans op diabetes vergroot: Mensen, met name na hun 40e, met overge wicht, vooral rond de buikstreek. Mensen met een gestoor de vetstofwisseling Mensen met familiele den die diabetes hebben (de aanleg voor type 2 diabetes is erfelijk) Mensen met een (lang durig) hoge bloeddruk Vrouwen die zwanger schapsdiabetes hebben gehad. Behoort u tot een risico groep (en bent u ouder dan 40)? Laat u zich dan eens, als u toch bij de huisarts moet zijn, testen op diabetes. Met een sim pele bloedtest (met 1 druppeltje bloed) kan uw huisarts vaststellen of u diabetes heeft. Een tijdige behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzienlijk verkleinen. MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.ni of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mo gelijk een uitgebreide gra tis brochure met meer in formatie over diabetes, de behandeling en de gevol gen. De brochure is be stemd voor iedereen die iemand kent met diabe tes, het zelf (misschien) heeft en voor iedereen die meer wil weten over deze "nieuwe" volksziekte. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via wetenschap pelijk onderzoek. Giro 5766. Diabetes Fonds in Amers- foort. 17 Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 H.H Amersfoort info@diabetesfonds.nl vandevoordeautomof/ve is op zoek naar: -Autotechnicus diploma 2e monteur - Ruime individuele ontwikkelingsmogelijkheden - Technisch inzicht Wij bieden: - Eventuele uitbreiding van de opleidng tot Renault-Cotech - Goede werksfeer HETCMJ1T - 2 leermeesters - Ervaring meteen dealerbedrijf-magazijn - Bereid huipte bieden aan collega's, b.v. receptie - Het onderhouden van ons Peugeot-magazijn - Rechtstreeks contact met klanten bedrijven Wij bieden: - Goede werksfeer - Enige ervaring met het schoonmaken van auto's - In het bezit zijn van rijbewijs B Wij bieden: - Goede werksfeer - Leuke bijverdienste voor op zaterdag - Enige ervaring met het schoonmaken van auto's - In het bezit zijn van rijbewijs B Wij bieden: - Goede werksfeer - Leuke bijverdienste voor op zaterdag Van de Voorde is sinds 1949 actief als autobedrijf in Hulst. Binnen de vandevoordeaufomof/ve-groep vallen onder andere. Autobedrijf Van de Voorde - Peugeot, Auto Van de Voorde - Renault, vandevoordebedrijfswagens en vandevoorderenf. U kunt uw schriftelijke solicitatie inclusief c.v. sturen aan: vandevoord eautomotive t.a.v. Dhr. J.Y.J den Doelder, postbus 140 4560 AC Hulst Mercedes-Benz Van Oeveren - Vervaet B.V. is officieel Mercedes-Benz dealer voor Zeeland. Naast de verkoop van nieuwe en gebruikte personenauto's en bedrijfswagens bieden wij onze klanten leasing, financiering, verzekeringen, onderhoud, reparatie en schadeherstel. Door middel van een klantvriendelijke instelling streven wij al 70 jaar naar 100% klanten-tevredenheid. Onze 100 medewerkers in de vestigingen te Goes, Vlissingen, Terneuzen en Axel worden met een uitstekend trainings-programma opgeleid en begeleid bij hun werk. In september starten wij met de nieuwbouw van een modern garagebedrijf op een toplokatie in Terneuzen om al onze Mercedes-Benz activiteiten te concentreren onder één dak. Bent u geïnteresseerd in een functie in de automobielbranche bij het meest gerenommeerde merk van dit moment, dan is dit uw kans. Wegens doorstroming van een van onze medewerkers zoeken wij voor onze verkoopafdeling bedrijfswagens met als standplaats Axel (vanaf 2003 Terneuzen) Functie-inhoud: In deze commerciële functie bent u verantwoordelijk voor de verkoop van de topproducten zoals de Vito, Sprinter en Atego. Door middel van een intensieve marktbewerking weet u optimaal de kansen te benutten in de markt. Tevens bent u adviseur voor de (zakelijke) klant op het gebied van leasing, financiering en wagenparkbeheer. Gevraagd wordt: - MEAO of HEAO werk- en denkniveau, een opleiding bij de IVA is een pluspunt. - Een enthousiaste, gemotiveerde en uitermate klantvriendelijke persoonlijkheid. - Een flexibele werkinstelling. - Affiniteit met de transportbranche Spreekt deze uitdaging u aan en voldoet u aan de bovenstaande beschrijving, grijp dan nu deze kans en richt uw schriftelijke sollicitatie, vergezeld van uw curriculum vitae, binnen 14 dagen aan: Van Oeveren -Vervaet BV t.a.v. de heer R.P. Vervaet Postbus 325, 4530 AH Terneuzen Wegens de vakantieperiode kan het 4 weken duren voor wij antwoorden. I DE SMET ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS! De Smet Accountants en Belastingadviseurs te Hulst is een accountantskantoor met een cliëntenkring voornamelijk in de regio Zeeuws-Vlaanderen. Sinds augustus 2001 is een nieuw kantoorpand betrokken aan de Absdaalseweg 39 te Hulst. Onze werkzaamheden bedragen onder andere dienstverlening en advisering op het gebied van accountancy, belastingzaken, loonadministraties, financiële administraties, bedrijfs- en vermogensadvisering. Dit doen wij voor een cliëntenbestand welke een brede afspiegeling van het MKB vormt. Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar een: Fulltime De belangrijkste taken zijn: - Zelfstandig verwerken van boekhoudingen - Controle en samenstellen van jaarrekeningen - Onderhouden van contacten met cliënten Wij zoeken een enthousiaste persoon: - met minimaal MEAO- bedrijfsadministratie/middenkaderopleiding administrateur - met kennis van Word en Excel - met liefst enige jaren ervaring - die accuraat en flexibel kan functioneren en in staat is zowel zelfstandig als in teamverband te werken Wij bieden: - een boeiende en afwisselende functie - een prettige werksfeer in een jong team - ideale werkomstandigheden in ons nieuwe pand - een salariëring in overeenstemming met uw niveau en de functie Uw sollicitatie zien wij graag vóór 15 augustus tegemoet op onderstaand adres. De Smet Accountants en Belastingadviseurs t.a.v.: Dhr. B.A.B.M. de Smet AA Absdaalseweg 39 4561 GD Hulst tel 0114-312881 fax: 0114-319616 Berthil@Zeelandnet.nl Naam:Telefoon:. Adres: ('U dient wel In het bezit te zijn van een bromfietscertificaat. Indien u geboren bent voor 01/06/'80 hoeft u geen theorie-examen af te leggen, u kan dit dan verkrijgen op het postkantoor tegen betalinc Bel voor een kennismaking of proefrit! De koffie staat klaar. Voor meer info kan u deze bon naar ons terugsturen. De NIEUWE ZENITH Er is reeds een 2-cilinder vanaf (Economie) - zeer luxe uitvoering - zeer grote instap - inclusief rijopleiding - geen wegenbelasting 45 AUTOBEDRIJF C. ROELSE GARAGE ADRIAANSEN Nieuwendijk 1 Baljuw Veltersweg 1 4571 LG Axel 4501 AV Oostburg Tel. 0115-530112 Tel. 0117-452679

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38