Recreatie in Bruinisse kan beter Meneer de postbode, haast u! Zomeravondwandeling door Prunje Knokke huurt nachtwacht voor strand in Inwoners Duivelands vissersdorp wijzen op slechte voorzieningen VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE Getuige wordt aangehouden voor meineed Man beboet voor aanrijden fietser zeeuwse almanak Camera Zomer in Zeeland J waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND donderdag 18 juli 2002 doorFamke van Loon BRUINISSE - Bruinisse heeft bij wethouder L. Geluk-Poort- vliet aandacht gevraagd voor de recreatieve voorzieningen in het Duivelandse vissersdorp. On dermeer de aanleg van een pas sant ensteiger in de oude vissers- haven en betere voorzieningen op het strand zijn door een aan tal bewoners geopperd om de vrijetijdsbesteding voor de Bru- enaren zelf en toeristen te ver beteren. Wethouder Geluk heeft vorige week een dagje stage gelopen op het sluiswachtershuis van de Grevelingensluis. Vooral om de verkeersbewegingen zowel op de weg als op het water beter in (Advertentie Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Amersfoort-Baarn Baarn-Soest 20 en 21 juli Zwolle-Groningen 19 juli Hengelo-Oldenzaal 20 en 21 juli Schiphol/Amsterdam C—Berlijn 20 en 21 juli (*lnternationaal) Nachtnet Den Haag C- Rotterdam C 20 op 21 juli Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijkopwww.ns.nl, - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). ■'Bel 0900 - 9296 0,25 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord, beeld te krijgen. Want hoewel het reilen en zeilen rond de sluis onder verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat valt, vindt de gemeentebestuurster het van belang dat ook zij op de hoogte is van de gang van zaken daar. Zeker met het oog op de plannen voor de bypass voor het auto verkeer. „Er gebeurt daar veel omheen, op het grondgebied van Bruinisse. En het is de poort tot Schouwen-Duiveland", al dus Geluk. Door een aantal inwoners van Bruinisse was de wethouder uit genodigd deze dag ook met hen over de gang van zaken in het dorp zelf te komen praten, maar het strakke stageprogramma liet hiervoor geen ruimte. Deze week is Geluk daarom opnieuw naar het vissersdorp getogen om de kennismaking voort te zet ten. Drie bewoners hebben in vogelvlucht de ontwikkelingen in de kern aangekaart en 'aan dachtspunten' voor het kersver se gemeentebestuur aangestipt. Zo zouden zij graag zien, dat de vrachtwagens, die in het week end op het havenplateau wor den achtergelaten, een nieuwe plek op het industrieterrein krijgen en dat de gemeente ver keersmaatregelen neemt, wan neer de nieuwbouw van Zorg centrum In 't Opper van start gaat. Prullenbakken Door Bruinisse is in dit gesprek verder nadrukkelijk aandacht gevraagd voor verbetering van de recreatieve voorzieningen. Ondermeer het strandje 'aan de overkant van de sluis'waar veel Bruënaren gebruik van maken, ligt er verwaarloosd bij. Bewo ners willen daar meer prullen bakken, zodat de (dag)recrean- ten er hun rommel kwijt kunnen en dit niet achteloos op het strand laten rondslingeren. Daarnaast zouden de Bruëna ren graag ruimte krijgen om hun strandspullen op te bergen. Tevens is geopperd voor passe rende pleziervaart in de oude vissershaven een passantenstei ger aan te leggen. Deze zou in eerste instantie moeten dienen als opvangplaats voor water sporters, die de laatste schut ting van de sluis missen. Voor de Grevelingssluis ligt immers wel een wachtsteiger, maar over nachtingen zijn daar niet toege staan. „Volgens hen zouden de drie vissersboten, die nu nog in de oude haven liggen, dan aan de lange steiger kunnen liggen." De wethouder heeft de ideeën en vragen van Bruinisse vooral aangehoord. Van direct antwoord vanuit de gemeente is geen sprake ge weest. Niettemin is Geluk posi tief over het gesprek: Het is goed dat deze zaken onder de aandacht zijn gebracht. Ik zal deze voorstellen na de vakantie neerleggen bij de verschillende wethouders." Met de paardentram langs de inlagen en door het Prunjegebied. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon KERKWERVE - De wind blaast ferm vanaf de Oosterschelde de dijk op terwijl het zomers zon netje gestaag afdaalt naar de horizon. De dertig gasten genie ten van het uitzicht: aan de ene kant schittert de Zeelandbrug in het felle licht, achter de dijk poedelen de vogels. Traag zet de karavan zich in beweging. De twee trekpaarden voeren de vol le tram naar de Prunje. Op de eerste avond is de publie ke belangstelling groot. Het Tu reluur Arrangement, dat door samenwerking van de dorps raad van Kerkwerve, de Stich ting VW Info Schouwen-Dui veland en Staatsbosbeheer is opgezet, trekt dertig gegadig den, die op deze manier het ge bied aan de zuidrand van Schouwen-Duiveland en met name de Prunje willen bewon deren. Liefhebbers van natuur en vo gels kijken hun ogen uit en at tenderen elkaar onderweg op bezienswaardigheden. Hoogtepunt van de excursie vormt de wandeling van een half uur door een deel van de Prunje. Een gids van Staatsbos beheer vertelt over de ontwikkeling van het nieuwe Schouwen-Duivelandse na tuurgebied, welke planten er groeien en welke vogels er foe- rageren. Staatsbosbeheer geeft regelmatig rondleidingen door doorWilem van Dam Zij was veertien, hij zestien. Zij kwam uit Middelburg, hij uit Parijs. Ze troffen elkaar op een camping in de Dordogne; zij mooi en blond, hij ge spierd en donker. De hele vakantie trokken ze met elkaar op; liepen ze - beetje bedeesd - hand in hand over het kampeerterrein, dansten ze in de kantine en kusten ze elkaar vóór de tent. Na veertien dagen moest zij met haar ouders terug naar Middelburg, hij keerde terug naar Parijs. Nog lange tijd nadien schreven ze el kaar teder getoonzette brieven; zij in haar schoolfrans, hij met het Frans- Nederlands woordenboek op schoot: Je te quitte par ma plume mais pas par mon coeur, werd aldus Ik verlaat je door mijn veer en niet door mijn hart. Hij maande de brievenbesteller immer tot spoed. Met rood viltstift voorzag hij de enveloppen die zijn brieven naar Middelburg omvouwden van een niet te negeren smeekschrift: Facteur, dé pêche toil I' Amour n'attends pas, het geen wil zeggen Postbode, haast u! De liefde wacht niet. Monsieur le facteur hoeft zich niet meer te reppen. Want zij is inmiddels (met een ander) getrouwd en moeder van twee kinderen en hij - sja hoe zou het met hem zijn? Zij is hem geheel uit het oog verloren en denkt, héél af en toe, met een glimlachje terug aan die mooie romance in de Dordogne. Cybertherapeut Tik vakantieliefde in op een zoekma chine van internet en lees: „Het zal je maar overkomen dat Cupido zijn pijlen schiet terwijl je op vakantie bent. Toch is er geen reden om over zo'n vakantie liefde geringschattend te doen. Waar om zou die bekoorlijke brunette op de rand van het zwembad of die guitige krullenbol in de bar niet de ware kun nen zijn?" De terzakekundige, een heuse cyber therapeut, weet ook hóe het komt dat onder een parasol of boven een glaasje bacardi aan een zonnig strand vakan tieliefdes iets gemakkelijker tot bloei komen dan in - om maar eens iets te noemen - een kantoortuin. „Vakantie is nu eenmaal synoniem voor ontspan ning. En in een relaxed sfeertje zie je de dingen iets sneller door een roze bril." Echter: vakantieliefdes - hoe heftig ook - beklij ven niet zo heel vaak.,Het leven het natuurgebied, dat met name bij vogelaars al grote populari teit verworven heeft. Het Ture luur Arrangement aan het begin van de zomeravond komt daar drie keer extra bij De paardentram van het Ture luur Arrangement rijdt deze zo mer nog twee keer. Op 31 juli en 14 augustus (beide woensdag) vertrekt de excursie om zeven uur 's avonds bij café-restau rant De Heerenkeet in Kerk- door René van Stee KNOKKE - De gemeente Knok- ke-Heist trekt ruim 33.000 euro uit om tot eind augustus haar strand 's nachts te laten bewa ken door een privé-firma. Vol gens de plaatselijke politie is de uitbesteding van deze taak in het drukke zomerseizoen nood zakelijk, omdat zij niet in staat is permanent op het strand te patrouilleren en het nieuwe per soneelsstatuut de inzet van po- litie-ambtenaren 's nachts en in het weekend sterk beknot. „De laatste jaren wordt uiter mate veel schade toegebracht aan strandtenten. Ook vinden er talloze inbraken plaats en val len gemeenschapsvoorzienin gen ten prooi aan vandalen. Dergelijke feiten doen zich vooral voor in het zomerseizoen en worden meestal gepleegd door jongeren na een nachtje stappen. Omdat ze mede door de beperkte inzet van de politie niet of nauwelijks op heterdaad worden betrapt, vormt aanvul lende veiligheidszorg door een particuliere partner (Cobel- guard) een prima alternatief", lichtte burgemeester graaf Lip pens van Knokke-Heist gister ochtend het plan toe. Tot 31 augustus patrouilleren iedere avond twee bewakings agenten met een hond tussen half tien en half zes op het C Advertentie nieuw verschenen: Jan Kuipers Maritieme Geschiedenis van Zeeland e i5,oo vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu wortel-selderijsoep en vegetarische quiche met salade of steak met Mexicaanse salade en sinaasappelbavarois voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) kijk ook op www.drukkeriimiddelburp.nl van elke dag eist nu eenmaal zijn tol en als je elkaar niet regelmatig ziet, dan wordt het toch wel heel erg moeilijk om een vaste relatie op te bouwen." Is er dan geen enkele hoop? De cyber therapeut toont zich ook wat dat be treft van een neerslachtige kant: „Een relatie met iemand uit een andere cul tuur ligt niet voor de hand, vooral niet als de lieveling het Nederlands niet machtig is, een ander geloof heeft of er voor ons vreemde gewoontes op na houdt." Wraakzucht Groot kan de wraak van een afgeweze ne zijn. De bekoorlijke brunette of de guitige krullenbol schrikt - als hij/zij na een paar dagen pret achteloos terzij de is geschoven - niet zelden terug voor het gebruik van een machtig wapen: het niets verhullende fotootje dat hij- /zij van haar/hem in een lacherige bui maakte in bad- of slaapkamer van het vakantieappartement. Van zo een foto- tje gaat plots een heel venijnige wer king uit, wanneer het - voor de ganse wereld - in de etalage van het internet wordt gezet. Groot kan ook het verdriet zijn. Vakan tielief de.com is één nat behuilde zak doek: wanhopige zoektochten van exen naar exen spelen zich op internet af. Laura droomt nog immer van Miguel ('hij had zwart lang haar, prachtige groene ogen, echt een knapperd') die ze drie jaar geleden in Portugal ontmoet te. Vincent zoekt Saskia, met wie hij in Turkije kennelijk mooie momenten be leefde. Britt verlangt hevig naar Fabio, die in Spanje haar hart stal. Er zijn er vele honderden als Laura, Vincent en Britt. Aan poëzie doen zij ook. Jou zal ik nooit vergeten die lieve ogen die lieve lach ik zie je zo nog staan wat was dat een mooie dag onze ogen die elkaar kruisten waarom stapte je niet op me af ik had daar ook het lef niet voor nu heb ik heel veel spijt je bent vanmorgen vertrokken nu ben ik je echt kwijt ik zal je vast wel nooit meer zien dat doet echt veel pijn zoals die dag van gisteren zal het nooit meer zijn. En dan is er ook nog Remco - ach gut, die arme Remco. Hij wacht al sindsl978 op antwoord van zijn Hannelore die hij op een camping te Hindeloopen trof. Zijn postbode heeft blijkbaar nóóit haast gemaakt. strand. Zij zijn ongewapend en vragen de politie om assistentie via hun gsm als zij iets verdachts opmerken. MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Schuddebeurs is giste ren tijdens een zitting van de kantonrechter aangehouden op verdenking van meineed. De man was als getuige meege komen met een 29-jarige man uit Zierikzee die zonder rijbe wijs in een auto heeft gereden. Volgens beide mannen had de oudste van de twee gereden en zijn ze helemaal niet aangehou den. De getuige had net beloofd de waarheid te vertellen toen hij uitlegde dat hij degene was die reed. Officier van Justitie F. van Es herinnerde hem er aan dat hij onder ede stond. Desondanks heidiaalde de man uit Schudde beurs zijn verklaring en voegde daaraan toe dat hij die dag geen agent gezien heeft. De agent die in februari 2001 in Kamperland de bon uitschreef, verscheen op de zitting en zei voor honderdvijftig procent ze ker te weten dat de 29-jarige man reed. „Ik herkende hem meteen omdat ik hem al vaker gezien heb. Ik weet zeker dat de andere man niet achter het stuur zat.Daarop vroeg Van Es aan de rechter proces-verbaal op te maken voor meineed. De rechter zette de verklaring van de man op schrift en liet hem die ondertekenen. Daarop werd de man door twee agenten meege nomen voor verhoor. De andere verdachte werd als nog veroordeeld voor rijden zonder rijbewijs. Hij kondigde aan in hoger beroep te gaan. MIDDELBURG - Een 69-jarige man uit Kamperland heeft gis teren van de kantonrechter in Middelburg een boete van 250 euro gekregen omdat hij vorig jaar in Goes een fietser aanreed. De vrouw liep daarbij een ge broken knie en pols op. De man naderde in augustus vorig jaar de voorrangsweg met een twee- baans-fietspad bij het Gelde- loozepad. Hij liet een auto en een fietser passeren en trok daarna zijn auto een beetje op om te zien of er niks meer aan kwam. Maar toen hij het fiets pad op reed, botste hij tegen de fietser. De fotograafvan wiens werk elders op deze pagina een proeve valt te bewonderen, is een verlegen man. Dat geldt voor veel van zijn vakgeno ten. Ze lijken wel eens bru taal, maar in wezen zijn het bedeesde mannen die voor de camera hebben gekozen om dat ze zich erachter kunnen verschuilen. Toen hij deze week op pad moest om een beeld te ver vaardigen dat past bij het on derwerp vakantieliefde, koos hij voor een vroeg uur. Hij zou immers zelfde te fotogra feren tekst 'I love you' in het zand moeten schrijven en tij dens die bezigheid kon hij zich niet verstoppen. Op het strand keek hij goed om zich heen voor hij geconcentreerd aan het werk ging. Met een stok vormde hij de meest ge zongen zin aller tijden en op dat moment dook een man achter hem op die een onoog lijk hondje uitliet. De wande laar keek geamuseerd en zei: „Zo zo." „Het is niet voor mezelf; dit is voor mijn werk,probeerde de fotograafHij hoorde zelf wel dat zijn uitleg heel vreemd bleef hangen in de wind. Haastig nam hij zijn camera ter hand en in een reflex pro beerde zich onzichtbaar te maken. Tevergeefs ditmaal. Ook met zijn apparatuur zag hij er zeer kwetsbaar uit. Advertentie) Kom morgen, 19 juli, ook naar Vlissingen om een zandkasteel te bouwen! Aanmelden om 14.00 uur bij de PZC-stand op het Badstrand, ter hoogte van restaurant De Groene Dolfijn. Zelf schep, emmer e.a. meenemen! Deelnemers krijgen een PZC-prijzenpakket. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27