an voer mosselen nog minimaal Meneer de postbode, haast u iH Walcheren krijgt huisartsenpost bij Ylissings ziekenhuis twaliteit stemt Yersekse restauranthouders wel tevreden VAKANTIE VAKANTIE \i VAKANTIE "W- Vuurwerk vanaf ponton waamaimtmammm Man beboet voor aanrijden fietser zeeuwse almanak Camera Zomer in Zeeland BEVELANDEN/THOLEN donderdag 18 juli 2002 ïERSEKE - Restauranthou ders uit Yerseke kijken met jemengde gevoelens naar de 'tart van het mosselseizoen. Over de kwaliteit van de mosse len zijn ze zeer tevreden, maar ie maken zich wel zorgen over je minimale aanvoer van het zwarte goud' de komende we- j)ok directeur A. Leerling van iet Mosselkantoor in Yerseke ;prakgisteren tijdens de officië le opening van het mosselsei zoen zijn bezorgdheid uit over de beperkte aanvoer van mosse len. Slechts een kwart van de ge- wenste hoeveelheid is beschik baar. De consequentie is dat veel door Rob Paardekam Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Amersfoort-Baarn Baarn-Soest 20 en 21 juli Zwolle-Groningen 19 juli Hengelo-Oldenzaal 20 en 21 juli Schiphol/Amsterciam C—Berlijn 20 en 21 juli ('Internationaal) Nachtnet Den Haag C- Rotterdam C 20 op 21 juli Meer weten? Kijk op Teletekstpagina 754. Kijkopwww.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). 'Bel 0900 - 9296 0,25 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. bedrijven 'nee' moeten verko pen aan hun afnemers. Voor eigenaar H. de Voogd van restaurant de Branding in Yers eke is dat nu al de realiteit. Eén leverancier leverde slechts de helft van de hoeveelheid die hij vroeg en de andere driekwart. ,,Ik heb dit nog nooit meege maakt", vertelt De Voogd. Vandaag red ik het er net mee, maar later kan het een probleem worden. Dat gaat nog zeker een maand duren." Nieuwe oogst Die inschatting maakt ook Leerling. Volgens hem is het wachten op de nieuwe oogst mosselen uit de Waddenzee die eind augustus rijp is. De kwaliteit zou veelbelovend zijn en ook de hoeveelheid valt niet tegen. Verwacht wordt dat er dit seizoen zo'n 545.000 ton wordt aangevoerd, tegenover 421.000 ton vorig jaar. Overi gens is deze hoeveelheid nog ver verwijderd van de gewenste hoeveelheid: een miljoen ton mosselen. Leerling waarschuwde dat er dit jaar weinig grote mosselen zullen zijn. Volgens hem zal dat vooral in België 'pijn' doen, om dat onze zuiderburen dol zijn op de jumbo's. „We zullen ze moe ten overtuigen van de kwaliteit van de middelmaat mosselen", aldus Leerling. „Mosselen uit de Waddenzee met een uitstekende kwaliteit." Zuiverste water Over de kwaliteit van de eerste mosselen zijn verschillende res tauranthouders zeer te spreken. Eigenaar J. Nolet van Nolet's Vistro in Yerseke heeft naar ei gen zeggen 'hele mooie mosse len'. „De kwaliteit van de Zeeuwse mosselen is gewoon super", zegt hij. „Ze zijn vol, mooi wit en de smaak is prima. Hoe kan het ook anders; de Oos- terschelde heeft het mooiste en zuiverste water ter wereld." Eigenaar M. de Blieck van res taurant De Schelde in Yerseke laat zich in ongeveer dezelfde Belgische handelaren laden de zakken mosselen in hun vrachtwagen. bewoordingen uit. „De schelpen zitten bomvol vis", zegt hij. Vol gens de restauranthouder ligt het vleesgewicht op zo'n 28 pro cent, terwijl 25 al heel goed is. Ook Blieck constateert dat de mosselen mooi wit zijn en bo vendien weinig pokken bevat ten. Hij is niet bang voor de overgang op mosselen uit de Waddenzee over enkele weken- .„Ze zullen wat kleiner zijn dan de mosselen uit de Oosterschel- de, maar ik verwacht een goede kwaliteit." Ook de eigenaren van de restau rants De Branding ,ze zijn echt prima") en de Oesterbeurs („ze zijn hartstikke goed") laten zich positief uit over de kwaliteit van de eerste mosselen. Natuurlijk heb je altijd baas bo ven baas en dus zijn de mosselen nog niet voor iedereen goed ge- A MT1 I doorWilem van Dam Zij was veertien, hij zestien. Zij kwam uit Middelburg, hij uit j Parijs. Ze troffen elkaar op een camping in de Dordogne; zij mooi en blond, hij ge spierd en donker. De hele vakantie trokken ze met elkaar I op; liepen ze - beetje bedeesd - hand in hand over het kampeerterrein, dansten j ze in de kantine en kusten ze elkaar I vóór de tent. I Na veertien dagen moest zij met haar ouders terug naar Middelburg, hij keerde terug naar Parijs. Nog lange tijd nadien schreven ze el kaar teder getoonzette brieven; zij in haar schoolfrans, hij met het Frans- Nederlands woordenboek op schoot: Je te quitte par ma plume mais pas par mon coeur, werd aldus Ik verlaat je door mijn veer en niet door mijn haid. Hij maande de brievenbesteller immer tot spoed. Met rood viltstift voorzag hij de enveloppen die zijn brieven naar Middelburg omvouwden van een niet te negeren smeekschrift: Facteur, dé pêche toi! I'Amour n'attends pas, het geen wil zeggen Postbode, haast u! De liefde wacht niet. Monsieur le facteur hoeft zich niet meer te reppen. Want zij is inmiddels (met een ander) getrouwd en moeder van twee kinderen en hij - sja hoe zou het met hem zijn? Zij is hem geheel uit het oog verloren en denkt, héél af en toe, met een glimlachje terug aan die mooie romance in de Dordogne. Cybertherapeut Tik vakantieliefde in op een zoekma chine van internet en lees: „Het zal je maar overkomen dat Cupido zijn pijlen schiet terwijl je op vakantie bent. Toch is er geen reden om over zo'n vakantie- liefde geringschattend te doen. Waar om zou die bekoorlijke brunette op de rand van het zwembad of die guitige krullenbol in de bar niet de ware kun nen zijn?" De terzakekundige, een heuse cyber therapeut, weet ook hóe het komt dat onder een parasol of boven een glaasje bacardi aan een zonnig strand vakan tieliefdes iets gemakkelijker tot bloei komen dan in - om maar eens iets te noemen - een kantoortuin. „Vakantie is nu eenmaal synoniem voor ontspan ning. En in een relaxed sfeertje zie je de dingen iets sneller door een roze bril." Echter: vakantieliefdes - hoe heftig ook - beklijven niet zo heel vaak.,Het leven foto Willem Mieras noeg. Inter Scaldes in Kruinin- gen - niet voor niets bekroond met twee Michelin sterren - wacht liever tot de kwaliteit nóg beter is. Het restaurant heeft in ieder geval de komende weken geen mosselen op de menukaart staan. door Maurits Sep VLISSINGEN - De centrale huisartsenpost op Walcheren komt op het terrein van het Zie kenhuis Walcheren in Vlissin- gen. Buiten kantooruren zijn twee huisartsen en drie tot vier doktersassistenten aanwezig. De huisartsenpost gaat in okto ber open. Volgens voorzitter P. de Doelder van de Districts Huisartsen Ver eniging Zeeland is het zeker dat de centrale huisartsenpost Wal cheren er komt. Van de vijftig Walcherse huisartsen hebben er inmiddels 35 hun deelname toe gezegd. „Een deel twijfelt nog, maar voordat we open gaan, kunnen er best nog bijkomen", zegt De Doelder. De opening van de post verwacht hij in het na jaar, oktober danwel november. De huisartsenpost wordt tijde lijk gehuisvest in portacabins op het terrein van het Zieken huis Walcheren aan de Koude- kerkseweg in Vlissingen. Dat gebeurt in afwachting van de verbouwing van het ziekenhuis. „Het voorterrein van het zie kenhuis wordt overkapt en wij zullen daar ook een plek in krij gen", aldus De Doelder. De directie van het Ziekenhuis Walcheren had de huisartsen aangeboden de post bij het hos pitaal onder te brengen. Dat maakt de afstemming van werk tussen de huisartsen en de speci alisten eenvoudig. De huisart sen zien ook vooixlelen in de lo- Advertentie nieuw verschenen: Jan Kuipers Maritieme Geschiedenis van Zeeland 15,00 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu wortel-selderijsoep en vegetarische quiche met salade of steak met Mexicaanse salade en sinaasappelbavarois voor 11,50 óf 9,00 (vegetarisch menu) kijk ook op www.drukkeriimiddelbur2.nl foto Ruben Oreel van elke dag eist nu eenmaal zijn tol en als je elkaar niet regelmatig ziet, dan wordt het toch wel heel erg moeilijk om een vaste relatie op te bouwen." Is er dan geen enkele hoop? De cyber therapeut toont zich ook wat dat be treft van een neerslachtige kant: „Een relatie met iemand uit een andere cul tuur ligt niet voor de hand, vooral niet als de lieveling het Nederlands niet machtig is, een ander geloof heeft of er voor ons vreemde gewoontes op na houdt." Wraakzucht Groot kan de wraak van een afgeweze ne zijn. De bekoorlijke brunette of de guitige krullenbol schrikt - als hij/zij na een paar dagen pret achteloos terzij de is geschoven - niet zelden terug voor het gebruik van een machtig wapen: het niets verhullende fotootje dat hij- /zij van haar/hem in een lacherige bui maakte in bad- of slaapkamer van het vakantieappartement. Van zo een foto- tje gaat plots een heel venijnige wer king uit, wanneer het - voor de ganse wereld - in de etalage van het internet wordt gezet. Groot kan ook het verdriet zijn. Vakan tielief de.com is één nat behuilde zak doek: wanhopige zoektochten van exen naar exen spelen zich op internet af. Laura droomt nog immer van Miguel ('hij had zwart lang haar, prachtige groene ogen, echt een knapperd') die ze drie jaar geleden in Portugal ontmoet te. Vincent zoekt Saskia, met wie hij in Turkije kennelijk mooie momenten be leefde. Britt verlangt hevig naar Fabio, die in Spanje haar hart stal. Er zijn er vele honderden als Laura, Vincent en Britt. Aan poëzie doen zij ook. Jou zal ik nooit vergeten die lieve ogen die lieve lach ik zie je zo nog staan wat was dat een mooie dag onze ogen die elkaar kruisten waarom stapte je niet op me af ik had daar ook het lef niet voor nu heb ik heel veel spijt je bent vanmorgen vertrokken nu ben ik je echt kwijt ik zal je vast wel nooit meer zien dat doet echt veel pijn zoals die dag van gisteren zal het nooit meer zijn. En dan is er ook nog Remco - ach gut, die arme Remco. Hij wacht al sinds 1978 op antwoord van zijn Hannelore die hij op een camping te Hindeloopen trof. Zijn postbode heeft blijkbaar nóóit haast gemaakt. de Winkel gfjll KERY Beeld Geluid mw| iWinWtBW MnmlTtHli] catie, omdat die herkenbaar is. De post wordt bezet door twee artsen en drie tot vier assisten ten. De ene arts is ter plaatse aanwezig, de andere rijdt rond indien nodig. De artsen zijn aanwezig buiten kantooruren. Dat betekent in de avonduren en in het weekeinde. De wacht ruimte is op de begande grond, de spreekkamers zijn op de eer ste etage. De huisartsen leggen nu de laatste hand aan een ta- riefaanvraag bij het College Ta rieven Gezondheidszorg. „Een moeilijke exercitie", merkt De Doelder op. „Dat is dat typisch Zeeuwse probleem van weinig mensen in een groot gebied. De kosten zijn dus hoog en weinig mensen moeten die opbrengen. Dan wordt het automatisch wat duurder voor de patiënten. Hoe hoog het tarief wordt, weten we niet. Dat moet het CTG nog vaststellen." De Walcherse huisartsenpost wordt de vierde in Zeeland. Ter- neuzen, Oostburg en Goes heb ben er al een. Ook in Zierikzee komt een post. De aanvraag is ingediend, maar een antwoord heeft de Stichting Oosterschel- deziekenhuizen nog niet, aldus directeur J. Broertjes. De inwo ners van Tholen zijn aangewe zen op de huisartsenpost in Ber gen op Zoom. VLISSINGEN - Het traditione le kermisvuurwerk in Vlissin gen wordt vanavond rond 22.30 uur afgestoken vanaf een pon ton op zee tegenover de Oranje- dijk. Dat houdt in dat in tegenstelling tot voorgaande jaren het pu bliek juist wel op de Oranjedijk mag en kan staan. Volgens de or ganisatie is de dijk de beste plek om het kermisvuurwerk te be kijken. De verplaatsing heeft te maken met verscherpte veilig heidseisen! MIDDELBURG - Een 69-jarige man uit Kamperland heeft gisteren van de kantonrechter in Middelburg een boete van 250 euro gekregen omdat hij vorig jaar in Goes een fietser aanreed. De vrouw liep daarbij een gebroken knie en pols op. De man naderde in augustus vo rig jaar de voorrangsweg met een tweebaans-fietspad bij het Geldeloozepad. Hij liet een auto en een fietser passeren en trok daarna zijn au to een beetje op om te zien of er niks meer aankwam. Maar toen hij het fietspad op reed, botste hij tegen de fietser. De fotograaf, van wiens werk elders op deze pagina een proeve valt te bewonderen, is een verlegen man. Dat geldt voor veel van zijn vakgeno ten. Ze lijken wel eens bru taal, maar in wezen zijn het bedeesde mannen die voor de camera hebben gekozen om dat ze zich erachter kunnen verschuilen. Toen hij deze week op pad moest om een beeld te ver vaardigen dat past bij het on- denverp vakantieliefde, koos hij voor een vroeg uur. Hij zou immers zelfde te fotogra feren tekst 'I love you' in het zand moeten schrijven en tij dens die bezigheid kon hij zich niet verstoppen. Op het strand keek hij goed om zich heen voor hij geconcentreerd aan het werk ging. Met een stok vormde hij de meest ge zongen zin aller tijden en op dat moment dook een man achter hem op die een onoog lijk hondje uitliet. De wande laar keek geamuseerd en zei: „Zo zo." „Het is niet voor mezelf; dit is voor mijn werk," probeerde de fotograaf. Hij hoorde zelf wel dat zijn uitleg heel vreemd bleef hangen in de wind. Haastig nam hij zijn camera ter hand en in een reflex pro beerde zich onzichtbaar te maken. Tevergeefs ditmaal. Ook mei zijn apparatuur zag hij er zeer kwetsbaar uit. Advertentie) HKSIKKSHDQQQHEESBDDPSEHK Kom morgen, 19 juli, ook naar Vlissingen om een zandkasteel te bouwen! Aanmelden om 14.00 uur bij de PZC-stand op het Badstrand, ter hoogte van restaurant De Groene Dolfijn. Zelf schep, emmer e.a. meenemen! Deelnemers krijgen een PZC-prijzenpakket.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23