Dubbele cijfers zonder spektakel Verloren talent vindt zichzelf terug Bliksemstart Excelsior krijgt geen vervolg Carrière Siemerink lijkt ten einde Stefanova doet HZ-simultaan Hoondert/De Waard haalt finale Smit en Postma samen in ploeg Profcontract 16-jarige honkballer Feyenoord huurt Chileen Pardo Jong en onervaren Sparta wijst Reimerswaals Elftal met 11-1 terug Frank IJzerman naar kwartfinale Trapattoni blijft coach van Italianen uitslagen Rivaldo moet blijven van Patrick Kluivert agenda woensdag 17 juli 2002 VLISSINGEN - De organisatie van het Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi heeft een grote naam voor de traditionele si multaan weten te strikken. Antoaneta Stefanova, de Bulgaarse vrouwengrootmeester die onlangs Europees kam pioene werd, neemt het voorafje aan de vooravond van het jaarlijkse toernooi voor haar rekening. De organisatie kwam tijdens het afgelopen Corus-toernooi in Wijk aan Zee met de 23-jarige Stefanova in contact. Nadat ze de Europese titel had binnengesleept, was ze volgens organi satielid en schaker Hans Groff en de aangewezen persoon voor de simultaan die op zaterdag 3 augustus vanaf 20.00 uur in het Vlissingse Hotel Arion plaatsvindt. ,,De deal was eigenlijk vrij snel rond." Stefanova heeft op dit moment een elo-rating van 2497 punten. RILLAND - Het driebandenteam van Hoondert/De Waard heeft in het toernooi om de West-Brabant-cup de finale be reikt. De Rillandse formatie leverde daarmee een knappe prestatie in het sterk bezette toernooi, dat wordt gehouden ten bate van de Geestelijke en Lichamelijke Gehandicapten zorg in West-Brabant. Het toernooi, dat al voor de 37e keer wordt gespeeld, heeft in totaal zo'n 432.000 euro opgebracht voor de diverse doelen die door een comité van wijze mannen worden geselecteerd. In diverse spelsoorten en in alle leeftijdscategorieën wordt af zonderlijk een toernooi gespeeld. Deelnemers komen uit heel West-Brabant, Zeeland en het Rijnmondgebied. Het team Hoondert/De Waard, dat bestaat uit Sjaan van Kuyk, Gerrit Blom en Bram de Waard, presteerde het om na drie ronden van harde strijd in het driebanden groot de finale te bereiken. Alle finales worden gespeeld op zaterdag 31 augustus in Biljart Centrum De Distel in Roosendaal. De Rillanders bereikten de finale door winst in de halve finale op LM 2 uit Rotterdam. GOUDA - Gretha Smit en Ids Postma zijn een nieuwe schaat sploeg begonnen, zo hebben ze gisteren bekendgemaakt. Bei de schaatsers hadden nog geen ploeg gevonden en besloten daarom de krachten te bundelen. De formatie, die onder lei ding staat van Ingrid Paul, heeft nog geen sponsor. ANP EINDHOVEN-De 16-jarige honkballer Alexander Smit mag aan een profavontuur in de Verenigde Staten beginnen. De ta lentvolle pitcher van het Eindhovense PSV heeft een zevenja rig contract getekend met Major League-club Minnesota Twins. Acht andere grote Amerikaanse teams visten achter het net, zoals de New York Yankees en de Los Angeles Dod gers. De linkshandige Smit is gewild vanwege zijn harde fast ball. In september vertrekt Smit naar de Verenigde StatenHij speelt daar mee in een rookie-league voor jonge talenten. In februari 2003 begint zijn echte opleiding bij de Twins. Werper Smit wordt dan gestald bij een club uit de minor league, Fort Myers in Florida. ANP ROTTERDAM - Feyenoord heeft de Chileense middenvelder Sebastian Pardo voor een jaar gehuurd. Dat melden diverse kranten in het Zuid-Amerikaanse land. De twintigjarige middenvelder wordt volgens voorzitter René Orozco van Uni- versidad de Chile voor een jaar gehuurd. GPD 'nor Barry van der Hooft HANSWEERT - Juan Martines, Kwame Cruden, Kenneth Cici- lia. Stuk voor stuk klinkende, oiaar vooral onbekende namen naar Sparta het nieuwe seizoen mee ingaat. Althans, dat hopen ie in Rotterdam, want een licen ce voor de nieuwe jaargang heeft de Kasteelclub nog altijd aiet. Desondanks gaat de voor bereiding gewoon verder en gis- leren speelde de ploeg van irainer Dolf Roks de eerste oe fenwedstrijd. In Hans weert won Sparta met 11-1 van het Reimerswaals elftal. Grote uitslagen doen vaak mooi voetbal vermoeden. Daar was in het geval van Sparta geen spra ke van. De gedegradeerde ploeg beschikt na het vertrek van on der andere Aron Winter, John Nieuwenburg. Michel Lange- rak en Steve Goossen nog maar over een paar routiniers. Frank Kooiman, Regi Blinker, Elbe- kayBouchiba, David Mendes da Silva en de geblesseerde Nour- dinBoukhari zijn de overgeble ven sterkhouders. Sparta moet 'net verder doen met onervaren, jeugdige spelers. Die speelden in Hansweert vooral plichtma tig en konden de toeschouwers maar zelden bekoren. Werkloos De oorzaak van het matige spel lag misschien ook wel in de on zekere toekomst van de club. Maandag staat een zitting ge pland achter gesloten deuren, waarbij Sparta alsnog hoopt een licentie te bemachtigen. „Mijn spelers zijn daar wel de gelijk mee bezig", zei Dolf Roks voor het oefenduel. „Want als beslist wordt dat Sparta geen li centie krijgt, dan zijn ze alle maal in één keer werkloos." De inwoner van Dreischor weet zelf niet wat hij van de situatie moet denken. Roks: „Ik kan niet in de boeken van de arbitrage commissie kijken, dus ik weet echt niet wat het gaat worden. Ik hoop maar één ding: dat Sparta blijft bestaan en dat we weer lekker kunnen voetballen. Maar voorlopig hangt het nog steeds als het Zwaard van Damocles boven ons hoofd." Van het spel tegen het combina tie-elftal van Yerseke, Rillan- dia, Krabbendijke, Kruiningen en Hansweertse Boys zal hij waarschijnlijk niet veel vrolij ker zijn geworden. Danny Koe vermans brak de score na ne gentien minuten open en daarna wist Sparta nog vier keer te sco ren. Bouchiba (knap schot), Blinker (door de benen van kee per Erwin van de Vrede), Cicilia en nogmaals Koevermans zorg den voor een 5-0-ruststand. Met zes nieuwe spelers voerden de Rotterdammers de score in de tweede helft zonder opwindend voetbal op. Sparta moest echter ook een onverwachte tegentref fer incasseren bij een 7-0-voor- sprong. Een vrije trap van Jordi den Toonder verdween via de muur achter de verbouwereerde Victor Kros. Vervolgens zorgde Ricky van de Bergh (achter het standbeen langs) voor de mooi ste treffer van de avond, waarna de Reimerswaalse doelman Al- win van Dongen nog drie keer werd gepasseerd: 11-1. Reimerswaals Elftal-Sparta 1-11 (0-5). 19. Danny Koevermans 0-1, 25. Elbekay Bouchiba 0-2, 32. Regi Blinker 0-3, 34. Kenneth Cicilia 0-4, 43. Danny Koevermans 0-5, 54. Ja son Trommel 0-6. 56. Elbekay Bou chiba 0-7, 61. Jordi den Toonder 1-7, 69. Ricky van de Bergh 1-8, 72. Ric ky van de Bergh 1-9, 77. Wesley Berkhout 1-10 (strafschop), 83. Wes ley Berkhout 1-11. Scheidsrechter: R. Bruijnooge (Wemeldinge). Aantal toeschouwers: 500. Reimerswaals elftal: Erwin van de Vrede (46. Alwinvan Dongen); Gert- Jan Poley, Rinze Back, Arthur van Noorden, Eelco de Schipper; Arjan Koopmans, Johan Pekaar (46. Jordi den Toonder), Jos de Koeijer (46. Frank QuakkelaarEwoutDek (46. Bart van Steveninck); Padden van de Water en Bud Aschman (46. Mar tin Bal). Sparta: Frank Kooiman (46. Victor Kros); Dwight Eli (46. Juan Marti nes), Danny Schenkel (46. Martin van Leeuwen), Davy de Fauw, Jason Trommel; Mar ilia (46. David Men des da Silva), Elbekay Bouchiba, Kenneth Cicilia (46. Ricky van de Bergh); Kwame Cruden, Danny Koevermans (46. Geoffrey Verweij) en Regi Blinker (57. Wesley Berk hout). Ricky van de Bergh (nummer 17) in actie voor Sparta. foto Willem Mieras van onze sportredactie BRUINISSE - Voor de spelers was het even slikken, voor de toeschouwers was het smullen. Het Schouwen-Duivelands voetbalelftal keek gisteravond na iets meer dan twintig minu ten al tegen een 5-0-achterstand aan tegen Excelsior. In dat tempo zouden de dubbele cijfers al in één helft gereali seerd worden. Maar de eilande lij ke ploeg herpakte zich en be perkte de schade uiteindelijk tot 0-7. De jaarlijkse tussenstop van Excelsior in Bruinisse was op nieuw een ongelijke strijd. Het Flakkeese elftal verraste afge lopen zaterdag nog met slechts een 2-0-nederlaag tegen de ploeg van trainer Adri Koster, maar voor de Schouwse selectie was er weinig eer te behalen. Met name de bliksemstart met snel combinatievoetbal (één keer raken) over de flanken bood perspectief voor Excelsi ors rentree (na vijftien jaar) in de eredivisie. De aanval lijkt voor dit seizoen het venijnigste wapen van Ex celsior. Spits Cecilio Lopes had binnen elf minuten al een hat trick gemaakt. Zijn directe te genstander Martijn Neele kreeg in die fase geen vat op hem. Iets soortgelijks was Neele jaren ge leden ook al eens overkomen toen hij met SKNWK tegen Ex celsior speelde. Hij stond toen tegen Ferry de Haan, die maar liefst zes keer scoorde. In Nieu- werkerk wordt nog altijd - met een knipoog - gezegd, dat De Haan daarom nu bij Feyenoord speelt. Met Cecilio Lopes komt het dus wel goed. Na de vlotte productie van Lo pes voerde Koswal de score hal verwege de eerste helft al op tot 0-5 en een vernederend doel- puntenspektakel lag in het ver schiet. Maar toen trok de Schouwen-Duivelandse selec tie de deur achterin dicht. Al leen invaller Bart Fiegel vond nog tweemaal het doel. Martin Verkerk vastbesloten nog iets van zijn tenniscarrière te maken door Martijn van Beeten BRESKENS - Frank IJzerman heeft de kwartfinale bereikt in de enkel 5 van het Vechthanen- loernooi in Breskens. De talent volle tennisser uit Oostburg kreeg in routinier Eric de Rijcke een lastige tegenstander tegen over zich in de eerste ronde, maar won wel. Met 6-4 en 7-5. Bart van de Sande is eveneens kwartfinalist, nadat hij een walk over kreeg van de gebles seerde Dwight van Hulle. Jan Maarten van de Vrie en Beny IJsebaert maakten er een aan trekkelijke wedstrijd van met veel slagenwisselingen. Van de Vrie won de eerste set met 6-3, maar moest de tiebreak in de tweede set uit handen geven: 6-7. In de beslissende derde set drukte Van de Vrie op tijd door naarsetpunt: 6-2. Kirsten Dey werd in de enkel 4 na een walk over van Dwight van Hulle halvefinalist. Waar het in de enkel nog mis ging, was Beny IJsebaert in de dubbel 5 samen met zijn maat Remco Dhont wel goed op dreef. Byron Bentley en Edgar Brenner wa ren een maatje te klein en kre gen een nederlaag (6-1 6-2) te slikken. Maarten de Heus en Kees Kommers waren heer en meester in de kwartfinale tegen de plaatselijke favorieten Mart Flikweert en Harry Riemens. In de eerste set scoorde Flik- weert/Riemens nog drie games, maar daar kwamen ze in de tweede set niet meer aan toe: 6-0. Karin de Bruyckere toonde in dit toernooi haar goede vorm. Ze won in de categorie gemengd dubbel 5 samen met Arno Maen- 'nout van Meulenbroeks/Jansen met 6-4 6-0. In het vrouwen dubbel 5 won ze samen met Adrie de Looff van Miranda van Espen en Ellie Willemsen met 2-6 7-6 6-4. HOME - Giovanni Trapattoni blijft bondscoach van Italië, mi nimaal voor nog een seizoen, franco Carraro, de bondsvoor zitter, heeft dit gisteren bekend gemaakt. De beslissing van het bestuur °m Trapattoni te handhaven was unaniem. Italië kwam in de eindronde van het WK in Japan- /Korea niet verder dan de acht ste finales. In de knock-outfase verloren de Azzuri van het door Guus Hiddink geleide Zuid-Ko rea met 1-2. AFP AMERSFOORT - Martin Ver kerk was lang op weg het nieuw ste lid te worden van de familie verloren tennistalenten. De 23- jarige reus uit Alphen aan den Rijn kon maar niet zonder voor behoud kiezen voor de sport, kon zichzelf niet dwingen zijn spel te verrijken. Tot hij acht maanden terug in zee ging met de Nieuw-Zeelandse coach Nick Carr. Nu lonkt de tophon- derd en staat hij vandaag op de Dutch Open tegenover Roland Garros-winnaar Albert Costa. Verkerk, gistermiddag met 6-3, 3-6 en 6-3 te sterk voor qualifier Sebastian Prieto, heeft spijt van zijn verleden. Maar heeft er ook een streep onder gezet. Soms stak zijn wipneus een stukje ex tra omhoog, was hij trots en zelfverzekerd. Nu ga ik ervoor, was dan de belofte. En een paar maanden later was hij weer ver dwenen. Niet gemotiveerd, te lui, verwend met gefortuneerde ouders en verdwaald door de ge dachte dat alles vanzelf zou gaan. Luisteren, dat deed Verkerk niet. De kenners die hem pro beerden over te halen zijn lengte te gebruiken voor aanvallend tennis, hadden het gevoel tegen een muur te praten. „Ik trok me er weinig van aan." Acht maanden terug wist Carr een gat te vinden in dat haast ondoordringbare brein. Verkerk moest aanvallen en mocht het anders zelf uitzoeken. „Voor het eerst luisterde ik, dat is toch een teken. Al ligt de hoofdzaak bij mezelf, ik was eigenwijs. Ik was vast vanaf de achterlijn, dacht zo te kunnen winnen. Nu besef ik dat juist die speelwijze voor mij het moeilijkst is. Maar men taal is het de makkelijkste weg." Niet voor niets zat Verkerk gis termiddag hoofdschuddend naast de baan, na zijn zege op Prieto. Hij lag weer in zijn eigen valkuil. Maar wel met een over winning op zak. „Ik zat met mijn hoofd al bij die wedstrijd tegen Costa. Dat wordt de meest aansprekende tegenstander die ik ooit heb gehad. Ik was bang om die kans weg te geven, speel de daarom te afwachtend. Stom, want de mooie resultaten van de afgelopen maanden heb ik geboekt door bij elke kans naar het net te gaan. Ik kan wel trots zijn op mijn vechtlust, want ik heb me door moeilijke momenten geknokt. Verkerk heeft nu, een j aar of vier later dan mogelijk was geweest, uitzicht op het moois dat prof tennis te bieden heeft. Hij staat op de drempel van de tophon- derd, glipt mogelijk recht streeks in het hoofdtoernooi van de US Open en heeft de komen de tijd weinig punten te verde digen. „Een paar weken terug kwam ik voor het eerst even bij de beste honderd en dat heb ik flink gevierd. Daarna riep mijn coach dat het nog niets voorstel de, dat het nu pas begint. Hij heeft gelijk. Ik wil de grand- slams meemaken, onderdeel zijn van het profcircuit." GPD Schaken Dieren. Open IMK. Zevende ronde: Kritz (Dui) - Ikonnikov (Rus) 1/2-1/2, Meijers (Let) - Safin (Oez) 0-1Janssen (Ned) - Sa- vchenko (Oek) 1/2-1/2, Ernst (Ned) - W. Hendriks (Ned) 1/2-1/2, Bertholee (Ned) - Bosch (Ned) 1/2-1/2, Jonkman (Ned) - Smeets (Ned) 1-0, Peek (Ned) - Nijboer (Ned) 0-1, Dgebuadze (Bel) - Gaponenko (Oek) 1-0. Stand aan kop: 1. Safin 6. 2. Ikonnikov 5 1/2, 3. Janssen, Ernst, W. Hendriks, Bosch, Kritz, Bertholee, Savchenko, Nij boer, Dgebuadze, Jonkman 5. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-3-9-10-20-22-32-33-37-39 40-42-46-56-58-63-66-67-77-80 (onder voorbehoud). Tennis Amersfoort. Energis Dutch Open, man nen, 435.000 euro. Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Stoliarov (Rus) 6-4 3-6 6-4, Ver kerk (Ned) - Prieto (Arg) 6-3 3-6 6-3, Van Lottum (Ned) - Zabaleta (Arg/7) 7-5 6-4, Pless (Den) - Siemerink (Ned) 6-2 7-6, Costa (Spa/1- Ogorodov (Oez) 3-6 6-3 6- 2, Gaudio (Arg/3) - Davidenko (Rus) 6-11- 6 6-1, Corretja (Spa/4) - Simoni (Bra) 6-2 6-4, Kohlmann (Dui) - Sóderling (Zwe) 6- 7 6-0 7-6, Saretta (Bra) - Coutelot (Fra) 7-6 6-3. Stuttgart. Mannen, 500 000 euro. Eerste ronde: Canas (Arg) - Sargsian (Arm/3) 6-3 6-4, Boutter (Fra) - Varlet (Fra) 6-3 6-1. Overige partijen uitgesteld wegens re gen. Umag. Mannen, 400.000 euro. Eerste ronde: Moya (Spa/2) - Kucera (Slw) 6-3 6- 1, Ljubicic (Kro/4) - Mazarakis (Gri) 6-3 6- 2, Vicente (Spa/5) - Fukarek (Tsj) 6-41-67- 5, Calleri (Arg/6) - Lopez (Spa) 6-1 6-2, Mathieu (Fra) - Portas (Spa) 6-37-5. Breskens. Vechthanentoernooi. VE 6: B de Waele-M. Meijaard 1 -6 6-3 6-2, VE 7 14+: J.Rijnen-J, Dingemanse 6-1 6-1, E. Ekkebus-S. Hanel 5-7 6-3 6-3, VD 5: De Bruycker/de Looff-Van Espen/Willem- sen 2-6 7-6 6-4, Meijaard/de Waele- -Maas/Van Overloop 6-0 6-3, Van Es- pen/Willemsen-Maas/Van Overloop 6-2 3-6 6-3, VD 6 35+: Van Dommelen/van Houtum-Loonstijn/de Witte wo, VD 7 14 De Wolff/Buyck-Beterams/Dees 6-3 6-1, Van Dommelen/van Houtum-de Milliano/Vervaet 6-0 6-2, VD 8 14+: Be- cude/van de Bossche-Van de Sande/T- emmerman 6-3 4-6 6-3, Notebaart/Steyaert-Fenijn/de Wilde 6-1 6-1ME 4: K. Dey-D. van Hulle wo, ME 5: J. van de Vrie-B. Ijsebaert 6-3 6-7 6-2, F. Ijzerman-E. de Rijcke 6-4 7-5, B. van de Sande-D. van Hulle wo, ME 7 14+: W. de Rooij-M. de Ruysscher 3-6 6-4 6-1, J. van Zoelen-T. Lamberts 6-0 6-0, B. Jim- mink-P. Corijn 6-3 2-67-6, M. Praas-M. Boeckhout6-76-36-1,M. Praas-M. Bui tendijk 6-1 6-3, ME 7 35+: W. de Co- ninck-K. Neels 6-3 6-4, W. Roelandt-W. Tazelaar 7-5 3-6 6-3, D. Flikweert-J. de Wilde 6-3 6-3, S, Verduijn-F. Kroes 6-2 6-2, H. van de Voorde-N. Aerssens 6-1 6-4, M. de Gardeijn-J. Paridaen 7-6 6-0, ME 814+: P. Corijn-H. Neve 4-6 6-2 6-2, M. Corijn-C. Poppe 6-3 3-6 6-4, MD 5: Dhont/Ijsebaert-Bentley/Brenner 6-1 6-2, De Heus/Kommers-Flikweert/Rie- mens 6-3 6-0, MD 6 14+: De Jonge/de Sutter-Van broekhoven/Witte 6-1 6-0, MD 6 35+: Geelen/Swartile-Van Leeu- wen/Verbeke 6-4 6-1, GD 5: De Bruyc- kere/Maenhout-Meulenbroecks/Jansen 6-4 6-0, GD 6 14+: Jimmink/Jimmink- -De Paepe/Riemens 6-1 6-1, Flikweert- /de Rechter-Ekkebus/Ekkebus 6-3 6-4, GD 6 35+: Maas/de Rooy-Baas/Van Een- ennaam 4-6 7-6 6-2, GD 7 14+: Ver- vaet/Rijckaert-De Brouwer/Heijens 6-0 6-1, Donze/Steyaert-De Back/Flikweert 7-5 2-6 6-4, Dekker/Dekker-Van Hoote- gem/Van Hanegem 6-4 7-6, De Buck- /Neels-Van Noord/de Back 6-3 6-2, Jim- mink/Jimmink-Roosevelt/Verstraete 6-1 6-0, Dekker/Dekker-Temmerman- /de Back 6-7 6-0 7-5. Voetbal Oefenwedstrijden. Zeeland. TOP Oss - RKC Waalwijk0-1 (0-1 Doelpunt: Jansen. Voorschoten. Voorschoten - NAC 0-4 (0- 2). Doelpunten: Boussaboun, Engelaar, Fehèr (strafschop), Houba. Garderen. De Graafschap - ADO Den Haag 0-0. Bijzonderheid: debuut Culina (gehuurd van Ajax) bij De Graafschap. Heerle. RBC Roosendaal - Wigan Athletic (Eng) 0-0. Kerkrade. Roda JC - Charleroi 0-0. Borculo. Reünie - FC Twente 0-16 (0-6). Doelpunten: Booth, Cziommer en Gon- calves da Costa 3, Van de Paar en Van der Leegte 2, Houwing, De Gier en Cairo. Ter Wolde. Go Ahead Eagles- Livingston (Sch) 2-6 (1-2). Doelpunten GA Eagles: Van den Herik en Leferink. BARCELONA - FC Barcelona moet alles doen om Rivaldo te behouden voor de club. Dat is de mening van Patrick Kluivert, die met de Spaanse club de afge lopen twee jaar niets heeft ge wonnen. „Rivaldo kan in één se conde een wedstrijd beslissen", aldus Kluivert. Het contract van de Braziliaan se speler loopt in de zomer van 2003 af. Hij zou nu onderdeel zijn van een ruil met de Italiaan se club Lazio tegen de Spaanse international Mendieta. Klui vert zei gisteren na de training op een persconferentie: „Er wordt gesproken van een ver trek van Rivaldo, maar hij is nog steeds van Barcelona en ik hoop dat hij blijft. Het is belangrijk een speler als Rivaldo in de se lectie te hebben." Barcelona heeft geen trofee ge wonnen sinds 1999, het jaar dat Louis van Gaal als trainer- /coach vertrok. De ex-bonds- coach van Oranje is terug in Nou Camp en Kluivert hoopt nu op nieuwe glorie. „De fans hebben gelijk. Een club als Barcelona kan niet drie jaar bestaan zon der iets te winnen. Wij moeten nu een groots seizoen gaan doormaken." Kluivert was gis teren vol lof over zijn nieuwe teamgenoot, de Argentijnse in ternational Juan Riquelme. „Een sterke persoon en een uit stekende speler. Ik heb hem eer der zien spelen en ik denk niet dat hij aanpassingsmoeilijke- den zal hebben." ANP/RTR woensdag Tennis 23e editie Maeneblusscherstoernooi. Locatie: tennispark De Veste, Middel burg. Hoofdschuddend Jan Siemerink bedankte het publiek gisteren waarschijnlijk voor de laatste keer als proftennisser. foto Juan Vrijdag/ANP door Martijn van Beeten AMERSFOORT - Jan Siemerink maakt sinds gisteren hoogstwaarschijnlijk geen onderdeel meer van het profcircuit. 'Af scheid rond lunchtijd' was de titel van zijn kleine drama op centre court. Een neder laag met 6-2 en 7-6 tegen de Deen Kristian Pless betekent bijna zeker het einde van een loopbaan van dertien jaar. De Rijnsburger had zijn finish bepaald op de US Open, maar haalt waarschijnlijk de eindstreep niet. Zijn 254e positie op de we reldranglijst kan net te weinig zijn voor een plek op het kwalificatietoernooi in New York. Dan is het na de Duitse competitie voorbij. „Op zich heb ik op dit moment wei nig gevoelens bij het feit dat het afgelopen kan zijn. Verliezen in de eerste ronde in Amersfoort is nu de realiteit. Na dertien jaar lijkt de cirkel inderdaad zo goed als rond." Bezinning John van Lottum lijkt het einde van zijn loopbaan daarentegen weer enigszins te hebben afgewend. De 26-jarige Antwerpe naar die onlangs een trainingloze maand in laste om tot bezinning over zijn carrière te komen, won verrassend van de als zevende geplaatste Argentijn Mariano Zabaleta (7-5 en 6-4) en hervond daarmee het plezier in het tennis. Hij zat na de zege op zijn knieën, als de man die zojuist de grootste overwin ning uit zijn loopbaan had behaald. „Deze staat zeker in mijn top-vijf," glun derde Van Lottum. „Het is totaal onver wacht en ik heb heel bewust genoten van mijn eigen spel. Dit gevoel heb ik zo ontzet tend lang gemist, dat ik het me niet eens meer kan herinneren. Tennis is toch leuk." Vooruitblikken naar het duel van morgen met Raemon Sluiter, die met 6-4,3-6 en 6-4 won van de Rus Andrej Stoljarov, daar pas te Van Lottum voor. „Deze dag mag van mij nog ontzettend lang duren. Voor die wed strijd tegen Sluiter mag ik trouwens eerst nog dubbelen met Paul Haarhuis." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39