fee Good guys zijn altijd als laatste bij de finish Terug n 111 Tien dagen skatepret 23 Puur en dromerig Perfecte popliedjes Slimme zet van platenreus p III 1.Elvis vs Jxl - A Little Less Con versation (1 .Shakira - Underneath Your Clothes (2) K3 - Feest (6) Nelly - Hot In Here (3) P. Diddy Ft. Usher Loon -1 Need A Girl 15) Kate Ryan - Desenchantee (7) Eminem - Without Me (4) Liberty X - Just A Little (8) i.Tiziano Ferro - Perdono (19) i. Brainpower - Dansplaat (9) .Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright (11) .Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (10) Vanessa Carlton - A Thousand Miles (15) .Fat Joe Ft. Ashanti - What's Luv? (12) Red Hot Chili Peppers - By The Way (13) .Sophie Ellis-Bextor- Murder On The Dancefloor (18) .Ashanti - Foolish (14) Marco Borsato - Zij (20) i. K-Otic - Falling (16) i. Blof - Mooie Dag (17) .0-Town - All Or Nothing (23) .Christina Milian - When You Look At Me (21) .Safri Duo Ft. Michael Med - Sweet Freedom (28) Ms Dynamite - It Takes More (25) Missy Elliott - 4 My People (22) Billy Crawford - When You Think About Me (57) Def Rhymz - Ik Ben Niet Te Stoppe (47) .Move-It!-I Save The Day (35) Pink - Don't Let Me Get Me (26) K3- Toveren (31) De Dijk - Ga In Mijn Schoenen Staan (24) .Sensation - The Anthem 2002 (71) Re-Play - Niemand (34) Hampenberg - Ducktoy (32) i. Britney Spears -1 Love R&R/Overprotected Pmx (30) .WithinTemptation - Mother Earth (27) Kylie Minogue - Love At First Sight (29) Sir - Jump In The Line (56) The Prodigy - Baby's Got A Temper (41) Billy Crawford - Trackin' (36) Di-Rect - Free (66) Holly Valance - Kiss Kiss (33) Grad Damen - Selina (-) Atomic Kitten - It's Ok (39) Gigi D'agostino - Bla Bla Bla (43) Angie Stone - Wish I Didn't Miss You (54) Chad Kroeger Ft. J. Scott - Hero (46) .Wyclef Jean Ft. C. Ortiz - Two Wrongs (62) Dance Nation - Dance (48) i. Marc Anthony - I've Got You (55) Brandy - Full Moon (60) Lenny Kravitz - Believe In Me (45) Will Smith - Black Suits Co- min'l59) Kane - Rain Down On Me (37) i.Enrique Iglesias - Love To See You Cry (42) Moony - Dove (51 Sugababes - Freak Like Me (38) Starkoo - Een Nacht Alleen (72) Shakira - Whenever Wherever (52) Ali G Ft. Shaggy - Me Julie (50) Altijd Lazarus! - Het Feest team (63) Belle Perez 8t Jody Bernal - Me You (53) Lichterlaaie - Het Is Zo (40) Mad'house - Holiday (49) i. Dj Boozywoozy Ft. Pryme - Jumpin'Around (44) Jan Way -e - Because The Night (-) Leona - Zomer Op Je Radio (65) Bryan Adams - Here I Am (74) M-Kids - The Jungle Song (-) i. Anastacia - Boom (58) Willem Barth - In Mijn Dro men (-) David Charvet - Leap Of Faith (61) Aquagen Ft. Rozalla - Every body's Free (69) Westlife - Bop Bop Baby (68) Ian Van Dahl - Reason (79) Paulina Rubio - Don't Say Goodbye (67) Mary J. Blige - No More Dra ma (70) Jovink En De Voederbietels - Werken Is Mien Hobby (-) One-T - Music Is The One-T Ode (81) Gerard Joling 8c Jan Riet man - At Your Service (64) Counting Crows - American Girls (77) Raul Malo -1 Said I Love You 83. Beef - Late Night Sessions (96) 84. In-Grid - Tu Es Foutu (92) 85. Jade Anderson - Sugarhigh (87) 6.2uco 103 - Treasure (83) 87. Jennifer Paige - Stranded (84) Sheryl Crow - Steve Mc- queen (88) Edsilia Rombley - Gotta Let Me Go (-) Koos Alberts - TV Rondje Zo mer (97) Henk Westbroek - Evenbeeld (93) Paul Carrack - Groovin' (-) Luie Hond - Voedoe (91 David Guetta - Love, Don't Let Me Go (-) Bellefire -All I Want Is You (94) Pontane - Slapeloos (-) John Mayer - No Such Thing (99) Shakedown -At Night (100) Edc - Changes (-) Norah Jones - Don't Know Why (90) woensdag 17 juli 2002 Ik heb het gevoel dat de muziekindustrie ons als band niet erg serieus neemt." Het zijn de woorden van Doug Robb (27), de charis matische zanger van Hoobastank. In een eerlijk gesprek, net voor hun con cert in de Melkweg, vertelt Doug over de mindere kan ten van de muziekindustrie. Maar natuurlijk ook over het succes van Hoobastank, de Amerikaanse band die met vriendenbands Incubus en Linkin Park aan de muzikale weg timmert. Crawling in the dark, looking for the answer. De tekst voor de eerste single 'Crawling in the Dark' van Hoobastank kwam niet uit de lucht vallen. Zo voel de zanger en tekstschrijver Doug Robb zich een tijdje gele den. „Als band zijn we al acht jaar bezig. En in die tijd had ik altijd het gevoel dat we vooruit kwamen. Of het nu ging om de nummers, de shows, onze fans, het werd altijd beter", legt de zanger uit. „Totdat we in '99 in eens vastzaten. Steeds dezelfde mensen, dezelfde concerten, we groeiden niet meer. En dan weet je dat iets moet veranderen. Maar je denkt ook aan al je toe wijding, aan wat je hebt opgeof ferd om zover te komen. Ineens sta je even stil van: doen we het eigenlijk wel goed zo?" De jongens van Hoobastank, Doug (zang), Dan (gitaar), Markku (bas) en Chris (drums) besloten het anders te doen. „We hadden de aandacht van mu zieklabels en dachten: nu is het onze beurt. Maar die beurt ging aan ons voorbijwe werden af gewezen. Toen zeiden we tegen elkaar: weg met die zakelijke kant van muziek. Dat slokte ons namelijk nogal op, en voor ons was dat nooit de bedoeling ge weest van muziek maken." De jongens hielden een contract voor gezien en gingen weer op de ouderwetse manier muziek schrijven. Het werkte: een jaar later lag er spontaan een platen contract voor hun neus. Hoobastank was niet de enige ontdekking uit de Agoura Hills. De jongens van Incubus waren buurtvrienden van Doug, de bandleden van Linkin Park za ten bij hem op school. Wat voor dorp moet dat wel niet zijn, met zoveel muzikale talenten? „Ik denk eerlijk gezegd dat iedere woonplaats z'n portie aan mu ziek en talenten heeft. Maar zo dra één band uit een bepaalde plaats succes krijgt, kammen alle platenmaatschappijen dat gebied uit op zoek naar hun ei gen versie van die band. Alsof ze bloed in het water proeven.Op die manier zag Doug zijn plaats genoten groot worden, gevolgd door Hoobastank en nu ook 'kleine-broertjes-bands', zoals hij het uitdrukt. De vergelijking met deze bands is volgens hem dan ook niet ver wonderlijk. We groeiden op in dezelfde soort thuissituatie, we maakten dezelfde dingen mee. Maar vooral: we hadden alle maal dezelfde platen, dezelfde favoriete muziek: Primus, Red Hot Chili Peppers, Faith No Mo re, Mr. Bungle. Niet zo gek dus dat we onze muziek blijkbaar op een vergelijkbare manier inter preteren." En uiteindelijk werkt het alleen maar positief. De eer ste Europese tour van Hoobas tank was als voorprogramma van Incubus. „Je vrienden mee kunnen nemen op tournee, niet verkeerd toch?" Rockmassa Als Doug naar muziek luistert, is het vaak naar de 'goede oude rock'. Voor 'nieuwe rock' is hij niet zo te porren. „Vroeger had je gewoon een grote rockmassa. Wat je nu ziet, is dat rock is op gedeeld in allemaal verschillen de categorieën die elkaar de ogen uitsteken. Als je de ene goed vindt, mag je niet naar de andere luisteren. Ze geven het niet eens een kans, alleen omdat het niet bij hun 'image' past." Hetzelfde ziet de zanger in de muziekwereld terug. Bands die door de media groot worden, door een hype, dat vindt hij j am- mer. „Ik lees wel eens muziekre censies en denk dan: kunnen ze überhaupt positief over muziek schrijven? Ze luisteren volgens mij niet naar de muziek om daar een eerlijk oordeel over te ge ven." Hoobastank is niet bang om een mediahype te worden. „Ik weet niet waarom ik het ge voel heb dat de muziekindustrie ons als 'gewoon weer zo'n band' ziet. Misschien juist omdat we niet 'gehyped' worden. Maar hé, wij spelen al acht j aar en hebben er heel wat werk ingestoken. Dan verdien je het toch niet om opzij te worden geschoven als 'weer zo'n band'?" Doug haalt het succes liever op een eerlijke manier. „En tja, good guys ko men altijd als laatste bij de fi nish. Wie weet kunnen we daar verandering in brengen." Kyra Goede Het album van Hoobastank met de gelijknamige titel, inclusief de debuutsingle 'Crawling in the Dark', ligt in de winkel. Voor meer info over de band: www. hoobastank.com. Eindelijk weer voet op eigen, Zeeuwse bodem. Toch heb ik er wel een dubbel ge voel bij. Aan de ene kant ben ik erg blij om weer in Zeeland te zijn, in de buurt van mijn vrien den en de mensen die in de loop van de jaren veel voor me zijn gaan betekenen. Aan de andere kant laat ik 'daar' ook weer wat achter, ik heb er in 19 weken en 2 dagen ook weer heel wat opge bouwd. Waar ik die 19 weken en 2 dagen dan gezeten heb? In een pleegge zin in Berkel en Rodenrijs, vlak bij Rotterdam. Mijn pleegmoe der kende mijn moeder nog van vroeger en zo ben ik in Berkel en Rodenrijs terechtgekomen. In eerste instantie wilde ik daar niet heen, want ik wilde niet SbvtO*!, weg uit Zeeland en het idee dat mijn pleegmoeder mijn moeder kende, vond ik ook niet leuk. Nu kan ik me daar eigenlijk nog maar weinig bij voorstellen. Ik heb het in Berkel en Rodenrijs, ondanks het terug willen naar Zeeland, echt naar mijn zin ge had. Ik heb in die bijna vijfmaanden een goede band met mijn pleeg ouders op weten te bouwen. Voor mijn gevoel zat het vanaf de eerste dag al wel snor; er was vertrouwen en naar mijn idee konden ze goed met pubers overweg. Dat is toch wel erg be langrijk als je het in je hoofd haalt om pubers in huis te ne men. Mensenkennis is daarbij ook een vereiste, denk ik, en ook daarover beschikten ze. Naast al deze eisen waren ze ook nog eens heel lief, aardig en hadden ze veel humor. Mijn pleegouders kunnen bij mij dus niet meerstuk. Natuurlijk waren er ook de onenigheidjes en meningsverschillen, maar ook dat geeft voor mij aan dat het wel goed zit. Het hoort er tenslotte allemaal bij. Als je het mij vraagt, ben je toch puber om een beetje tegen alles aan te schoppen, je gelijk te willen halen en lekker eigenwijs te zijn. Ik heb de 19 weken en 2 dagen dat ik in Berkel en Rodenrijs bij mijn pleegouders heb mogen wonen als heel waardevol be schouwd. Ook hier heb ik weer een paar stapjes in de goede richting gezet en veel geleerd. Toch ben ik blij om weer terug te zijn in Zeeland, om hier vervol gens nog meer stapjes in de goe de richting te zetten en nog meer te leren. Ik ga nu in een fasehuis wonen waar ik klaargestoomd word om zelfstandig te kunnen wonen. Sharon Janssen Andeweg UE JDflGrE OndERZ.OE.KER fJUL Lrctn. 4A. Ln. ojxan/üJujJZ. De nieuwe cd van de Red Hot Chili Peppers komt deze week op nummer 1 binnen in de album top 10. Een platen verko per meldde dat het al een tijdje geleden was dat er om half tien in de ochtend fans voor de deur stonden. Het illustreert hoe vol verwachting is uitgekeken naar de nieuwste cd van de Red Hot Chili Peppers. Drie jaren zitten tussen het zo wel commercieel als artistiek succesvolle Californication en By The Way. Kiedis, Frusciante, Flea en Smith hebben de tijd ge nomen en het resultaat mag er zijn. De zestien nummers ade men dezelfde melancholieke sfeer uit die de ook door Rick Rubin geproduceerde voorgan ger kenmerkte. Toch is het geen herhalingsoefe ning, want zo toegankelijk heb ben de Amerikanen nog nooit geklonken. Van de oorspronke lijke wild stuiterende crossover is niets meer over, de mannen hebben zich volledig gestort op pure, dromerig gearrangeerde popsongs. Gitarist Frusciante is bij vlagen weer briljant in een voud ('Dosed', 'Warm Tape') en alleen dat is al een aanbeveling. Met By The Way bevestigen de Chili Peppers hun status als su- pergroep. Peter van der Heide Red Hot Chili Peppers: By The Way (Warner), speelduur: 68.46 Veertien liedjes met een ge middelde lengte van 4 mi nuten en 34 seconden: op Hard Candy laten de Counting Crows eindelijk horen ook compact te kunnen spelen. Al ontkent het creatieve brein van de groep, Adam Duritz, hardnekkig dat commercie de reden was om korte liedjes te schrijven, feit is dat de plaat een heel stel poten tiële singles bevat. Uitgerekend een van de zwak kere nummers, 'American Girls', bungelt nu ergens onder in de hitlijsten. Meer kans zou den perfecte popliedjes als 'Good Time' en 'Carriage ma ken'. Want Duritz is niet alleen een geweldige zanger, hij weet ook hoe je mooie melodieën schrijft. Blof-fans kunnen hier horen waar Paskal Jakobsen de mosterd haalt. Martin Groenewold Counting Crows: Hard Candy (Geffen/Universal), speelduur: 64.01 min. De Fries-Groningse gothic- band Autumn is - in wisse lende samenstelling - al een flink aantal jaren bezig. Met de komst van zangeres Nienke de Jong in 1999 en de opkomst van het gothic-genre, raakten de ontwikkelingen in een stroom versnelling. De band werd ge vraagd als voorprogramma van Within Temptation, ging op tournee met After Forever en vond Sony bereid het debuutal bum When Lust Evokes The Curse uit te brengen. Gezien het succes van genoemde bands een slimme zet van de platenreus. En in muzikaal opzicht verdient Autumn ook zeker een plaats naast hen. Metalriffs, grunts en klassiek aandoende synthesi zerpartijen worden op stijlvolle wijze gecombineerd, de compo sities zijn doorwrocht en de tek sten - over koene ridders en een zame jonkvrouwen - poëtisch. Maar wat Within Temptation en After Forever hebben, een zan geres met een uniek, onder scheidend stemgeluid, ontberen de noorderlingen. Rob Broere Autumn: When Lust Evokes The Curse (Samhain Records/ Sony), speelduur: 59.19 min. In Ahoy' in Rotterdam wordt van 14 t/m 23 augustus de tweede 'Kids Adventure' ge houden. Tien dagen lang kun nen kinderen van 4 t/m 12 jaar de nodige spannende en avon tuurlijke dingen beleven. Zo wordt er het grootste mobiele skatepark van ons land neerge zet. Met een halfpipe, midi- ramp, miniramp en twee straat parken. Uiteraard kun je er vrij skaten, zijn er demonstraties en zijn er iedere dag wedstrijden met op de laatste dag de grote finale. Kortom, voor iedere jonge ska- tefanaat een must! Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Info tijdens kantooruren: 0900-2352469 (0,45 ct/pm). Entree 8 euro p.p. Zie ook: www.kidsadventure.nl en www.skateland.nl. lp ALLEEN l'N 's HEERARENDSkiNDERENKËRkEDiEKENisSE BEOEFENDE MEN HET TRADITIONELE RINGSTEKEN NoG OP DE OORSPRoNKELijkE MANIER #S^l ^ÜiÉi 1Red Hot Chili Peppers - By The Way (-) 2. Shakira - Laundry Service (1 3. Marco Borsato - Onderweg (2) 4. Eminem - The Eminem Show (3) 5. Celine Dion - A New Day Has Come (9) 6. Nelly - Nellyville (6) 7. Blof - Blauwe Ruis (4) 8. Hans Teeuwen - Dat Dan Weer Wel (5) 9. Within Temptation - Mother Earth (8) 10. Counting Crows - Hard Candy <-)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23