Muziek rond de eerste mossels Tropische sferen in centrum Gent Circus Bongo komende dagen in Zeeland Schwarzmeer Don Kosaken maandag in Ouddorp dinsdag in Zierikzee woensdag 17 juli 2002 Zeeuwse blues en zee mansliederen sluiten naadloos aan bij het veror beren van de eerste mosselen tijdens de Bruse Visserij da gen die donderdag, vrijdag en zaterdag in Bruinisse worden gehouden. Muziek met een vleugje melancholie is niet weg te denken bij dit jaarlijkse festijn in het Schouwen-Duivelandse vis sersdorp. Rond de mossel zweeft immer de sfeer van heimwee naar de tij den van weleer dat de vissers nog veel dichter bij huis hun oogst konden halen. Bovendien lijkt het dit jaar ook een aarze lende start van het mosselsei zoen te worden. De schelpdieren zijn er wel, maar de aanvoer is bepaald niet overvloedig en bo vendien is de mossel nog wat klein van stuk. Beetje blues is dus wel op z'n plek in het pro gramma van de Visserijdagen. Als opwarmertje voor de offici ële start van het festijn worden vanavond al diverse optredens gegeven. Zo treedt onder meer de Zeeuwse bluesrockgroep Surrender vanaf 210 0 uur op in Café Storm. Johan van de Swa- luw (bas-leadzanger), Kees Wondergem (gitaar), Bart Hoo- gesteger (toesten en accordeon), Rene Koole (gitaar) en Henny de Bruin (drums) staan borg voor indringende teksten vol levens wijsheden in Zeeuws dialect. Voorafgaand aan dit optreden wordt tijdens een mosselmaal tijd afscheid genomen van de Miss Visserijdagen van vorig jaar, Maria van de Berg. Haar opvolgster maakt donderdag middag om 14.00 uur haar op wachting op het Havenplateau. Naast kermisattracties en een Surrender treedt vanavond op in Bruinisse, als opwarmertje voor de Visserijdagen. creativiteitsmarkt biedt het programma ook donderdag en vrijdag veel muziek. Het Trio Lennard Hoekman is morgen zowel 's middags als 's avonds van de partij in Café Storm met dansmuziek. Verder is er een op treden van de band Run Around en wordt in jeugdsoos De Pul een drive-in-show gegeven. Een trouwe gast op de Bruse Visserijdagen is inmiddels de veelzijdige troubadour Coen van de Kamp. Hij zal vrijdag middag en zaterdag in het dorpscentrum het publiek ver maken met zang en een verras sende muzikale show. Ook het trio van Lennard Hoekman is dan weer van de partijVrijdag avond treedt vanaf 20.30 uur de groep Andy Delony op in café restaurant Centrum. Blues met een rocksound krijgt tenslotte weer wat ruimte in het optreden van de Bruse groep Borstrock. Hoogtepunt van de Bruse Visse rij dagen is elk j aar weer de grote vlootshow, waarbij de gepa- voiseerde mosselvloot uitvaart met duizenden belangstellen den aan boord. Bij terugkomst aan het Havenplateau staat dan het Bruinisser Visserskoor ge reed om alle passagiers zingend te verwelkomen met indringen de zeemansliederen. De gehele dag zijn er door het dorp heen optredens van de looporkesten Tivoli, Apollo, 't Kliekske en de Samba Drum Band. Een primeur tijdens de Visserij foto Willem Mieras dagen is weggelegd voor de Bru se jongensband Stoeptegel. Het betreft hun eerste optreden in het openbaar. Stoeptegel geeft zaterdagmiddag om 16.30 uur dat eerste concert in de tent bij Café Storm. Vuurwerk op het Havenplateau sluit rond 22.30 uur het mosselfestijn in Bruinis se af. Ali Pankow Visserijdagen, donderdag, vrij dag en zaterdag, Bruinisse Voor de tiende keer wordt in het centrum van Gent, op de Korenlei en de Graslei, het festival Polé Polé gehouden. Het wereldmuziekfeest begint zaterdag 20 juli en duurt tot en met maandag 29 juli. De eerste avond (zaterdag) heeft als motto Noche Afro La- tina. Naar traditie opent Polé Polé (om 21.00 uur) met een Afrikaanse 'warm-up'. Pas Mal Plus heeft zijn roots in de broeierige Kongolese nacht clubs, de bakermat van de Soukous en Rumba Rock. Ver volgens (om 23.00 uur) beklimt de Cubaanse groep Aché Hava na voor het eerst een Europees podium. De Cubaanse salsa verovert de wereld, en Aché Havana staat op de eerste rij. Onder het motto Viva Belgica begint de zondagavond om 21.00 uur met de Belgisch-Al gerijnse groep Djamel. Djamel is erin geslaagd de Arabische Rai populair te maken aan bei de kanten van de Middellandse zee. De opgewekte muziek legt beter dan welke stijl ook de link tussen modern en traditio neel. Het tweede optreden van de avond (23.00 uur) komt voor rekening van het Belgische ge zelschap Coco Jr. Vibes Ali ve. Mr. Coco is acteur, arran geur en reggae ambassadeur. Met Vibes Alive brengt hij de mooiste parels uit een kwart eeuw reggae muziek. De avond wordt om 24.00 uur besloten met vuurwerk. De maandagavond wordt ge presenteerd als die van The 'New' Folk Generations. Uit België komt Luna Moon (21.00 uur) met Ierse folk op een fla menco-arrangement. Een nieuw geluid, speciaal voor wie zich net als Lima Moon niets aantrekt van grenzen. Blue- horses uit Wales (23.00 uur) brengt geen klassieke folk, maar een ijzersterke mix van Ierse en Schotse folk. Dinsdag draagt als motto El Ritmo Tropical en biedt in de eerste plaats Lagrimas Negras uit Cuba (21.00 uur). De 'son'- muziek heeft met het Buena Vista-verhaal Cuba terug op kaart gebracht. Lagrimas Ne gras brengt een vernieuwde Aché Havana: de Cubaanse salsa verovert de wereld. versie van deze 'doorleefde' en muzikale traditie. Son en bole ro, even Cubaans als de rum en de puro. De muzikale klanken van Saoco van de Antillen voe ren van Aruba tot Barbados en van Curasao tot Domingo. Zwoele Caraïbische ritmes. Naast de dagelijkse concerten worden er ook 'world movies' gedraaid. Een beeldselectie uit de beste global films op een reuzenscherm (vanaf 01.00 uur). Chill out heet de relaxe portie Zen music na afloop- Voorts is er live video, Pili Pili (exotic tapas), Polé Polé cock tailbars en Café Cuba. Dage lijkse wordt er vanaf 12.00 uur wereldmarkt gehouden. Op het water treft men De vlootcrea- tie aan, het drijvende project van Walter De Buck. Ook aan de kinderen is gedacht met animatie, workshops, demon straties en mini-concerten (van 14.00 tot 18.00). Festival Polé Polé, 20 t/m 29 juli, Gent Kamerorkest Junge Deutsche Sinf onie zondag in Middelburg Film Stuart Little 2 in Vlissigen, Hulst en Bergen op Zoom Martin Mans met Noortje van Mid delkoop op panfluit donderdag Vlissingen 17 t/m 23 juli WOENSDAG Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Het nieuwe thema-programma is getiteld Circus Juwelen en speelt zich af in een 'koninklijk paleis' waar de hofhouding zorgt voor hilarische taferelen, gecombineerd met spectaculaire cir cusacts. Ook zijn er gedresseerde eenden, pony's en kamelen. Bungalowpark Port Greve, Brouwershaven, 19.00 uur Reitze Smits Reitze Smits uit Nieuwegein geeft een orgelconcert. Tussen muziek van Handel en Bach speelt Smits ook twee wer ken van zichzelf: Toy en March. Hierin zijn elementen uit de lich te muziek verwerkt zoals syncoperende ritmes en jazzy akkoor den. Reintze Smits leidt het esemble Concerto Strumentale en is organist van de St. Maartenskerk in Zaltbommel. St. Nicolaaskerk, Brouwershaven, 20.00 uur Zomeravondconcerten Frank Theuns en Ewald Demeyere vervolgen de reeks Zomer avondconcerten aan Zee. De Belgen Theuns (traverso) en Demeyere (clavecimbel) spelen sonates van Benda, Kimberger, C.P.F. Bach en J.S. Bach. Ook staan er solo's op het programma. Doopsgezinde Kerk, Aardenburg, 20.00 uur Sander van Marion Organist Sander van Marion geeft een concert met Matthijs Koe ne op panfluit. Het programma vermeldt orgelwerken en composities voor orgel en panfluit van onder anderen Guilmant, Mendelssohn, Widor, Seixas en Handel. Ook is er ruimte voor improvisatie. Hervormde Kerk, Dreischor, 20.00 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Deze keer treedt de Jazz Sessie Band voor het voetlicht. Jazz en Blues Eetcafé Desafinado, Middelburg, 21.00 uur Visserijdagen De Visserijdagen worden muzikaal opgeluisterd. De eerste avond treedt de band Surrender op. Tent bij Café Storm, Bruinisse, 21.00 uur DONDERDAG Middagpauze Wekelijks wordt in de zomer een middagpauzeconcert gegeven. Middelburger Kees Borgdorff speelt gedurende een half uur het de Rijckere-orgel. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Zie woensdag. Bungalowpark Port Greve, Brouwershaven, 19.00 uur Duo Gavotte Het Duo Gavotte geeft een concert. Dit duo wordt gevormd door Noortje van Middelkoop op pan fluit en Martin Mans op orgel. Ze spelen zowel geestelijk als klas siek repertoire, evenals Roemeense volksmuziek. Centraal staat de presentatie van de nieuwe cd Kinderconcert volume 3. St. Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur Bas van Beek Bas van Beek geeft het eerste van een reeks wekelijkse orgelcon certen. De musicus uit Den Bommel is vaste organist van de gerefor meerde kerk in Stellendam. Hij speelt werken van Handel, Wi dor, Mozart en Landsman en besluit met improvisatie. Jacobuskerk, Renesso, 20.00 uur Sander van Marion Organist Sander van Marion geeft een concert met Marieke Lin deman op fluit. Naast improvisaties van Van Marion staan er werken op het pro gramma onder anderen Scarlatti, Loeillet, Von Gluck en Mozart. Oude Kerk, Zoutelande, 20.30 uur Double Talk De band Double Talk speelt covers. Met songs van onder anderen Rod Steward en The Eagles. HeartBreak Café, Goes, 21.00 uur Visserijdagen De Visserijdagen worden muzikaal opgeluisterd. De tweede avond treedt de band Run Around op. Binnen in Café Storm is het Trio Lennard Hoekman te beluisteren, dat daar ove rigens ook al om 16.30 uur actief is. Tent bij Café Storm, Bruinisse, 21.00 uur VRIJDAG Middagpauze Wekelijks concert in de Sint Jacobskerk. Deze keer wordt het orgel bespeeld door Jonathan Kooman uit Middelburg. Hij speelt werken van Georg Böhm, G. A. Homilius, H.F. Micheelsen, Guy H. Eldridge, Tony Hewitt-Jones en Lloyd Webber en composities van Hugo Distier en John Stanley. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur Helden aan de Schelde In het kader van het evenement Helden aan de Schelde wordt het eerste concert gegeven. Zangeres Ghalia Benali uit Tunesië treedt op met haar Belgische begeleidingsband Nada, waarin instrumenten als sitar, viool, gi taar en percussie vertegenwoordigd zijn. Voorts is er straatthea ter tijdens het concert, door de steltlopersgroep Teatro Pavana. Markt, Temeuzen, 20.00 uur Visserijdagen De Visserijdagen worden muzikaal opgeluisterd. De troubadour Coen van der Kamp vermaakt (vanaf 13.30 uur) de hele middag jong en oud met zijn show. Verder treedt de band Andy Delony op in Centrum en Borstrock bij Storm. In het café is het Trio Lennard Hoekman te beluisteren, dat daar overigens ook al om 16.30 uur actief is. Café-restaurant Centrum, Bruinisse, 20.30 uur Tent bij Café Storm, Bruinisse, 21.00 uur Boschhoek Gedurende de zomer is er wekelijks jazzmuziek in Boschhoek. Deze vrijdag is de formatie Paradise Jazz Band te beluisteren. Café Bar Boschhoek, Oostkapelle, 19.30 uur ZATERDAG Visserijdagen De Visserijdagen worden muzikaal opgeluisterd. De troubadour Coen van der Kamp is vanaf 10.30 uur van de par tij en vanaf 11.00 uur trekken de looporkesten Tivoli, Apollo, 't Kliekske en Samba Drumband door het dorp. Op het Havenpla teau treedt het Bruinisser Visserskoor op en in Café 't Oekje speelt Borstrock. De Bruse jongensband Stoeptegel laat voor het eerst van zich horen in de tent bij Storm, waar 's avonds Rondje 31 Laag speelt. In het café is het Trio Lennard Hoekman te be luisteren, dat daar overigens ook al om 16.30 uur actief is. Havenplateau, Bruinisse, 15.30 uur Café 't Oekje, Bruinisse, 16.00 uur Tent bij Café Storm, Bruinisse, 16.30 uur Tent bij Café Storm, Bruinisse, 21.00 uur Circus Bongo Circus Bongo reist weer enkele weken rond door de provincie. Zie woensdag. Camping De Brem, Renesse, 19.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19