Minder auto's weg op Plein 1940 PZC PZC Actie met guldens roept vragen op Kitesurfers verenigen zich in Vlissingen Eerste woningen Zonnehove in oktober klaar Waterland wil eigen postcode Neeltje Jans Minicampinghouder krijgt dwangsom 11 Middelburg kiest voor variant ondernemers bij herinrichting Boete voor doorrijden Dief beboet Patstelling over IJzeren Rijn Geen tweedracht LPF-Zeeland Rechter spaart man met hoge boete Duur drankje voor Middelburger agenda Kunstmarkt Bedrijfshal uitgebrand woensdag 17 juli 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bij de herin richting van Plein 1940 komen minder fietsparkeerplaatsen dan aanvankelijk de bedoeling was. Op advies van de onderne mers in de binnenstad, kiest de gemeente voor een variant met meer parkeerplaatsen voor au to's. In de variant die was uitgewerkt door bureau Kuiper Compag nons was plaats voor 186 fiet sen. Ten opzichte van de huidige situatie zouden acht parkeer plaatsen voor auto's verdwij nen. De Vereniging Onderne mers Middelburg heeft een alternatief plan ingediend. Daarin verdwijnen drie par keerplaatsen voor auto's en worden honderd plaatsen voor fietsparkeren gecreëerd. Variant Het gemeentebestuur heeft die variant overgenomen. „We heb ben geluisterd naar de onderne mers in de binnenstad", zegt wethouder P. Bruinooge. Hij ontkent dat de gemeente geko- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter R. Reinarz heeft gisteren een 52-jarige in wonervan Goes voor doorrijden na een ongeval 300 euro boete opgelegd. Een getuige had ge zien dat verdachte 27 oktober vorig jaar in Goes tot twee keer toe bij het achteruitrijden tegen een geparkeerde auto was aan gereden. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gisteren een negentienjarige in woner van Vlissingen voor het stelen van fietsen bij verstek veroordeeld tot 300 euro boete. De Vlissinger stal 6 sep tember vorig jaar in zijn woon plaats een damesfiets en een crossfiets. zen heeft voor autoparkeren bo ven fietsparkeren. Wel is duide lijk dat de gemeente er weinig voor voelt nog meer parkeer plaatsen op te heffen. In het be gin van het jaar, toen het nieuwe parkeerbeleid is ingevoerd, is veel commotie ontstaan over het verdwijnen van parkeerplaat sen in de binnenstad. Ambtenaren van de afdeling Verkeer hebben vorige week maandag nog een fietsentelling in het gebied gedaan. Daarbij werden 150 fietsen geteld. Vol gens de dienst is een forse fiet senstalling op Plein 1940 dan ook noodzakelijk, zeker gezien de overlast die geparkeerde fiet sen veroorzaken. De problemen met fietsparkeren doen zich vooral voor bij De Drukkerij op De Markt, op het Tympaanplein en de Pottenmarkt, waar sinds de herinrichting eigenlijk geen fietsen meer mogen staan. De herinrichting van Plein 1940 begint direct na de bouwvak. De ingang van de parkeerplaats wordt verplaatst naar de Zus terstraat. Het stukje weg op het plein wordt bij de Zusterstraat afgesloten voor auto's. De Gort straat wordt eenrichtingsver keer. Na de herinrichting is het alleen nog mogelijk om de straat in te rijden vanaf de Zuster staat. Op de kop van het plein, aan de kant van de Potten markt, komen beugels om fiet sen tegenaan te zetten. Aan die kant wordt ook een taxistand plaats ingericht met plaats voor twee taxi's en een abri waarin mensen kunnen wachten. De glasbakken verdwijnen. Er wordt nog gekeken of er een on dergrondse container kan wor den gemaakt. Het plein wordt op dezelfde manier bestraat als de rest van de binnenstad. Het is overigens niet uitgesloten dat de parkeerplaatsen op ter mijn helemaal verdwijnen. In het beleidsprogramma dat de raad heeft vastgesteld staat dat bekeken moet worden of de kiosken die nu op De Markt staan verplaatst kunnen wor den naar Plein 1940 door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - De eerste 22 appartementen van Pare Zon nehove in Oostkapelle worden in oktober opgeleverd. Van de zes gebouwen die op de plaats van het voormalige revalidatie centrum Zonneveld komen, is de eerste ver klaar. J.P. Onder- dijk van de bouwcombinatie Zonneveld verwacht dat een aantal bewoners eind oktober verhuisd is. Pare Zonnehove wordt een luxe woonzorgcompex aan de Dom- burgseweg. Er komen 99 koop appartementen in een parkach tige omgeving. De woningen zijn bedoeld voor ouderen die meteen of in de toekomst aan vullende zorg nodig hebben. Het is mogelijk om in de wonin gen verzorging te krijgen op verpleeghuisniveau. Daar gaat de Stichting voor Regionale Zorgverlening voor zorgen. Alle eigenaren van de appartemen ten zijn verplicht voor de zorg te betalen, ook als ze dat nog niet nodig hebben. Behalve met ver pleeghuiszorg, kan het complex worden uitgerust met een fit nessruimte en een plaats voor fysiotherapie. Tweede fase Vorig jaar mei werd begonnen met de bouw van de eerste drie panden. Deze zijn vier verdie pingen hoog en worden ge bouwd net ten westen van kas teel Westhove. Het begin van de tweede fase hing af van de ver- De eerste 22 appartementen van Pare Zonnehove in Oostkapelle worden in oktober opgeleverd. koop van de appartementen. Die verloopt goed, zegt Onder- dijk. „Tachtig van de 99 appar tementen zijn verkocht", zegt hij. De fundering voor het vierde gebouw is al gelegd. De werkzaamheden hebben in het begin en door de bouwsta- king in april van dit jaar vertra ging opgelopen. Aanvankelijk zouden de eerste woningen af gelopen mei opgeleverd wor den. „Na de bouwvak wordt de planning geactualiseerd. Dan weten de toekomstige bewoners foto Lex de Meester ook hoe het er precies voor staat", aldus Onderdijk. „Want ik weet dat er mensen zijn die staan te trappelen om naar Zon nehove te verhuizen." VLISSINGEN - België heeft de moed opgegeven snel een ak koord met Nederland te kunnen bereiken over het herstel van de IJzeren Rijn, de directe goederentreinverbinding tussen Antwerpen en het Duitse Ruhrgebied. Vorige week zijn amb telijke besprekingen hierover vastgelopen. België en Neder land zijn het oneens over de kosten van het herstel van het stukje van de IJzeren Rijn dat door Noord-Limburg loopt. Een gevolg van de rüzie is dat de bouw van een nieuwe goede- renlijn tussen het Zeeuwse hoofdspoor en de Antwerpse ha ven, langs de Zoomweg-Zuid, vertraging oploopt. De Belgi sche regering heeft de ondertekening van een overeenkomst over deze lijn eerder opgeschort, omdat Nederland dwars zou liggen in de discussie over de IJzeren Rijn De goederenlijn tussen het Zeeuwse hoofdspoor en Antwerpen is voor met na me de afvoer van containers en andere spullen uit de haven van Vlissingen-Oost van belang. GOES - D. Quist, één van de initiatiefnemers voor een verga dering van ontevreden Zeeuwse LPF-leden komende zater dag in Goes, wil geen tweedracht zaaien in de LPF-Zeeland. Hij laat dat weten in reactie op een verklaring van het zittende Zeeuwse LPF-bestuur. Volgens dat bestuur heeft de vergade ring in Goes 'geen enkele status'. „Wij willen alleen als leden over de gang van zaken bij de LPF-Zeeland praten. Dat is al les. En mogelijk wordt een ander bestuur gekozen. Dat is niet direct de opzet." Quist blijft erbij dat het huidige bestuur van LPF-Zeeland democratisch gekozen had moeten worden. „Dat is niet ge beurd. De mensen die nu in het bestuur zitten, zijn gekozen als bestuursleden van Fortuynli jk ZeelandNu gaan ze verder als LPF-Zeeland, maar dat kan niet. Ze hadden een ledenverga dering moeten uitschrijven om een bestuur van LPF-Zeeland te kiezen." Quist blijft LPF-lid, wat er ook gebeurt. „Wij willen geen splitsing, wij willen één grote LPF in Zeeland." Het huidige bestuur wil na de zomervakantie een ledenvergadering hou den. Quist is zeker van plan daar ook heen te gaan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. Reinarz zwichtte gisteren voor de argumenten van een 37-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad. De drankrijder had er alle belang bij zijn rijbewijs te houden, anders zou hij zijn werk kwijt zijn. Als compensatie kreeg de man een hogere boete. De Middel burger kreeg een voorwaardelijk rijverbod van negen maan den en 1500 euro boete. De verdachte was op 13 oktober vorig jaar in Vlissingen betrapt, nadat hij een eenzijdig ongeval had veroorzaakt. Hij had drieënhalf keer zoveel gedronken als toegestaan. Een 30-jarige vrouw uit Vlissingen werd voor dronken rijden veroordeeld tot 500 euro boete. Uit de blaastest op 23 oktober vorig jaar in Zoutelande kwam een score van 405 microgram, bijna twee keer de limiet. Een 23-jarige inwoner van Oost-Souburg reed 28 oktober vo rig jaar in Vlissingen dronken op zijn bromscooter. De uit komst van het ademonderzoek bedroeg 715 microgram, goed voor een boete van 270 euro. MIDDELBURG - De politie heeft gisterochtend om kwart voor tien een negentienj arige Middelburger beboet voor drin ken van alcohol op straat. De man werd aangehouden op het Vlissings Bolwerk. Hij kreeg een bekeuring van 45 euro. door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Waterland Neeltje Jans gaat proberen het eiland Neeltje Jans een eigen postcode te bezorgen. Het heeft nu nog die van Burgh-Haamste- de. Lukt dat, dan lijkt ook een duidelijker vermelding van het themapark in het telefoonboek in het verschiet te liggen. Waterland doet al anderhalf jaar vergeefse pogingen dat voor elkaar te krijgen. KPN heeft inmiddels Waterland ex cuses aangeboden voor de trage behandeling van het verzoek. „Het is ook een heel vreemde si tuatie", voert C. Ubachs van KPN ter verdediging aan. Het eiland Neeltje Jans hoort tot het grondgebied van de gemeente Veere, maar Waterland - en an dere op het eiland gevestigde bedrijven - hebben het telefoni sche netnummer van Schou- wen-Duiveland. En om het nog ingewikkelder te maken valt de A.M. Gelukweg, waaraan het themapark is gevestigd, onder Vrouwenpolder. „Heel verwar- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl rencl allemaal", aldus Ubachs. „Dit soort situaties komt zelden voor." De woordvoerster haast zich te zeggen dat de verwarren de situatie geen excuuus is voor de lange wachttijd: „We hebben de klant daar onze verontschul digingen voor gemaakt en we hopen dat het allemaal wordt opgelost. Maar wij kunnen als KPN verder niets voor Water land doen. Het bedrijf verwees Waterland na anderhalf jaar bellen, schrij ven en soebatten door naar het bedrijf Telemedia, dat in op dracht van KPN de telefoongid sen samenstelt. Dat bedrijf stuurde Waterland naar TPG- post. Vervolgens kreeg Water land te horen dat een aparte postcode voor het eiland Neeltje Jans dé oplossing voor de pro blemen zou zijn. Voorwaarden K. de Kraker van Waterland: „Dus gaan we nu proberen dat voor elkaar te krijgen bij de ge meente Veere." De Kraker heeft er nog niet achter kunnen ko men aan welke voorwaarden een gebied moet voldoen om recht te hebben op een eigen postcode. De woordvoerder gaat zichzelf voorlopig dan ook nog niet rijk rekenen. Waterland wil graag dat de naam Neeltje Jans in het tele foonboek wordt opgenomen, met een verwijzing naar de plaats waaronder het telefoon nummer is te vinden. Of dat lukt durft De Kraker niet te zeggen. Opgeven staat in elk geval niet in zijn woordenboek. I STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; DOMBURG - Pleintje 't Groentje, 19.00- 19.30 uur: Meeleeftheater; Strandpaviljoen De Oase, 14.00-15.30 uur: Kinderactiviteiten op strand; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Mu seum, 14.00-15.30 uur: Strandjutten; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor 50+; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur; WESTKAPELLE-Polderhuis, 10.00-20.00 uur: Benefietexpositie; Markt en Calandpleïn, 13.00-17.00 uur: Avonturendag; ZOUTELANDE - Muziektent, 19.00-19.30 uur: Kindertheater; Muziektent, 19.30-20.30 uur: Figuurbal lonnen VOIIWP" Utop>. 'Deze tjeeL u rneé beialen' Plr»/i- ye. 4 &ct— Janeen '~XXMe*Or-- H In de groentezaak van Bennie Pieper (rechts) en in de rijdende winkel van broer Arco kan deze week met guldens worden betaald. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow OOSTERLAND - De guldenactie van groentespeciaalzaak Bennie Pieper in Oos- terland en van de rijdende winkel van zijn broer Arco Pieper roept naast enthousiaste reacties van consumenten ook veel vragen op. Om hun klanten de kans te geven op een voudige wijze hun 'vergeten guldens' te be steden, kan er in hun bedrijven gedurende twee weken weer even met guldens worden betaald. „Officieel kan dat niet meer. De gulden geldt sinds 28 januari dit jaar niet meer als wettig betaalmiddel", zegt Ariënne Boone van de ING-bank in Zierikzee. „Er kan be taald worden met euro's en met valuta uit landen die niet mee doen met de euro, maar in feite niet meer met guldens", zegt Boone. Zij herinnert zich de actie met de zogeheten zeecu's die op initiatief van de Lionsclub Schouwen-Duiveland in Zierikzee in 1998 voor enkele maanden als betaalmiddel wer den geïntroduceerd ten behoeve van een goed doel. Volgens Boone was dat maar een kleinschalige actie en gold de zeecu alleen in Zierikzee als betaalmiddel in winkels die er aan mee wilden doen. „Een ondernemer kan voor zijn producten elk betaalmiddel vragen dat hij wil, maai bij ons zijn bedrijfsmatig verkregen guldens niet meer inwisselbaar", zegt persvoorlich ter Benno van der Zaag van de Nederland- sche Bank in Amsterdam. De mogelijkheid nog tot eind dit jaar guldenmunten en -bil jetten in te leveren, is specifiek bedoeld voor particulieren die achteraf nog guldens te genkomen in jaszakken of vergeten laatjes. Volgens Van der Zaag wordt er vooral bij grotere bedragen een plausibele verklaring gevraagd waarom die niet eerder zijn inge wisseld. Goedbedoeld Bennie Pieper zegt verbaasd te staan over alle commotie die deze goedbedoelde actie teweegbrengt. Hij heeft voorafgaand bij de Rabobank in Bruinisse geïnformeerd of hij voorlopig nog guldens kan inwisselen. „Daar kreeg ik te horen dat dit kan, tegen drievijftig aan kos ten; of met dat bedrag nou euro's of guldens werden bedoeld, weet ik eigenlijk niet eens precies", zegt Pieper. Hij heeft over een re strictie van 'bedrijfsmatig verkregen gul dens' niks gehoord door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Minicam- pinghouder H. Wattel uit Oost kapelle heeft een dwangsom ge kregen. Opnieuw had hij teveel kampeermiddelen op zijn ter rein staan. Bij de eerste controle vorige week troffen medewerkers van de gemeente Veere 33 caravans en tenten aan. Ondanks de waarschuwing die de eigenaar toen kreeg, werden er later als nog achttien staplaatsen geteld. De ontheffing van de minicam- ping staat niet meer dan vijftien staplaatsen toe. Een gedeelte van de overtollige kampeermid delen stond buiten het terrein van de minicamping opgesteld. Daarom heeft de gemeente Vee re de dwangsom in tweeën ge knipt. Voor de caravans en ten ten op het terrein geldt een boete van vijftien eux-o per kampeer middel per dag met een maxi mum van 75.000 eux*o. Voor de kampeermiddelen buiten het terrein is een dwangsom met de zelfde inhoud opgelegd. De fa milie Wattel heeft al tientallen jaren px'oblemen met de ge meente over het aantal stand plaatsen op de minicamping. Vorig jaar kreeg de kampeer- boer een laatste kans. Voor hem werd een speciale regeling uit de kast getrokken. In plaats van vijftien standplaatsen mocht hij er in het hoogseizoen maar tien hebben. En zodra hij één stand plaats te veel uitgaf, moest hij de minicamping volledig slui ten. Afgelopen jaar hield de fa milie zich aan de regels. Het ge meentebestuur besloot daarop voor dit seizoen een normale ontheffing te verlenen, zonder uitzonderlijke voorwaarden. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Een stuk of tien kitesurfers die regelmatig voor de Vlissingse boulevard achter een vlieger surfen, hebben zich verenigd. Samen met de ge meente Vlissingen zijn ze in overleg om een paar keer per jaar een kitesurfdag te houden. Op die dag mogen uitsluitend leden van de vereniging hun kunsten tonen op het Vlissingse strand. Wanneer die kitesux-fda gen zijn, is nog niet bekend. Hoofdstrandwacht Albert Dijkstra uit Vlissingen zei dat gisteren naar aanleiding van problemen met kitesurfers in Muidei'berg. Daar trad maan dag een kitesurfverbod in wer king, dat onmiddellijk door de surfers werd genegeerd. De ver bodsborden werden uit de grond getrokken of bedekt. Twaalf kitesurfers op het IJmeer gingen door met hun hobby. In Vlissingen zijn er volgens Dijkstra weinig problemen. Het is hier van negen uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds verboden te kitesurfen. Buiten die tijden mag het wel, op voorwaarde dat de kitesurfex*s de vaargeul niet passeren. „De gemeente Vlissingen heeft het standpunt dat iedex-een in staat moet worden gesteld zijn sport te beoefenen. Maar als ze zich niet aan de x-egels houden, treden we op." In augustus vorig jaar zorgde een kitesurfer uit Nieuwland voor flinke opschudding in Vlis singen. Hangend aan een vlieger ontsnapte hij ternauwernood aan een val van veertig meter hoogte en een botsing tegen een flat op de Vlissingse boulevax-d. Vanaf het badstrand scheerde VEERE - Het Zeeuws Palet or ganiseert zaterdag 27 juli in Veere een kunstmarkt van ama teurkunstenaars. De marktkx'a- men staan van half tien tot vijf uur op het Valeriuspleintje. Ver schillende wex-ken van de kun stenaars zijn te koop. Ook schil deren ze ter plaatse. hij x-akelings langs hotel Brit- tannia en werd precies tussen twee hoge flatgebouwen door gesleurd. Zijn vlucht eindigde honderd meter verder in de bos jes bij de Kenau Hasselaar- straat. Situaties als deze maakt Dijk stra weinig mee. „Het is een en kele keer voorgekomen dat een kitesurfer de Westerschelde probeerde over te steken en hal- veiwege sti-andde. In dat geval wordt de kustwacht ingescha keld. Het is een vaste groep van kitesurfers die in Vlissingen komt. Zij beheersen de sport goed. We hebben een tijd terug met hen gesproken over de over last die ze kunnen veroorzaken en over het verbod. Daar hebben ze begrip voor." In Oostkapelle en Vrouwenpol der is er weinig overlast van kitesurfers. Door de grote stran den zitten ze de overige badgas ten niet snel in de weg. Boven dien is Vlissingen volgens Dijkstra meer in trek bij de kite surfers door zijn boulevard en gunstige wind. MIDDELBURG - Een oude be drijfshal in het straatje naast de schouwburg in Middelburg stond maandagavond om streeks elf uur in brand. De bi-andweer kreeg de melding containei'brand, maar bij aan komst stond het dak van de 150 vierkante meter gx-ote hal in lichterlaaie. Daarop riep de bx'andweer nog een blusvoer- tuig en de hoogwerker in. Twin tig brandweex-lieden zijn tot één uur bezig geweest om de brand te blussen. De bedrijfshal stond op het punt om te wox-den ge sloopt. Een groot gedeelte van het complex was al eerder ge sloopt. De brand zorgde voor een dusdanige i-ookontwikke- ling, dat de brandweer meldin gen kreeg van mensen die dach ten dat de Lange Jan in brand stond. Getuigen zagen kort voor de brand een jongeman wegx-en- nen. De politie heeft de zaak in onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11