Nieuwe banen ambtenaren in zicht PZC PZC Kanon komt uit de coulissen Goes doortastend met invoering van 30-kilometerzones Rondje Goes Groentezaak haalt gulden even terug bil Noord-Beveland wil op 1 oktober personeelsreorganisatie rond hebben Schouwen tracht prijsopdrijving tegen te gaan Kunstmarkt Dader mishandeling weer vrij Politie pakt zeven vandalen Theaterrondleidingen in Burgh Bewoner slaapt door inbraak heen Vuurwerk op Vlissingse kermis Meer klachten over WAO-hulp Expositie van schilderclub Westkapelle agenda dinsdag 16 juli 2002 Hoor Esme Soesman ffISSENKERKE - De reorgani satie van het ambtenaren apparaat op Noord-Beveland loopt op z'n einde. Tot 23 augus tus kunnen medewerkers van de cemeente Noord-Beveland hun belangstelling voor functies binnen de organisatie kenbaar maken. Een inpassingscommis- ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil zich wapenen tegen grondspeculatie en eventuele prijsopdrijving bij de verkoop van woningen in Noorderpolder en Poortam bacht 11. Het college van burgemeester en wethouders wil daarom voor degronden, waarin de toekomst de nieuwbouwwijken van Zie- rikzee moeten verrijzen, het gemeentelijk voorkeursrecht laten gelden. Schouwen wil 344 woningen bouwen in de Poort ambacht 11 en 715 in de Noor derpolder. Een groot deel van de gronden waar deze huizen ge realiseerd worden is in handen van projectontwikkelaars. Dat is lastig, omdat de gemeente bij het maken van de plannen af spraken moet maken met deze ondernemers. Daarnaast ligt het gevaar van grondspeculatie op de loer, dat de verkoopprijzen voor de nieu we bewoners van de wijken kan opdrijven. Het college wil zo veel mogelijk zelf de touwtjes in handen houden. Daarom doet het een beroep op de Wet Voor keursrecht Gemeenten (WVG). Hiermee kan een gemeente een voorkeursrecht voor een gebied vaststellen. Wil één van de grondeigenaren zijn deel verko pen, is de gemeente in principe de eerste kandidaat voor over name. Op deze manier voor komt de gemeente eveneens grondspeculatie en prijsopdrij ving van tegen elkaar biedende partijen. VEERE - Het Zeeuws Palet or ganiseert zaterdag 27 juli in Veere een kunstmarkt van ama teurkunstenaars. De marktkramen staan van half tien tot vijf uur op het Valerius- pleintje. Verschillende werken van de kunstenaars zijn te koop. Ook schilderen ze ter plaatse. sie buigt zich over de mensen en hun wensen. Op 1 oktober, is de bedoeling, zijn de benoemingen een feit. Doel van de inpassing is de hui dige medewerkers van de ge meente op een dusdanig passen de plek neer te zetten, dat over de hele organisatie sprake is van een goede kwalitatieve en kwantitatieve bezetting. Daar toe is eerst een functieboek op gesteld, waarin taken per func tie nauwkeurig zijn omschreven en soms zelfs zijn gewijzigd. Werknemers worden geacht hun belangstelling voor mini maal twee en maximaal drie functies kenbaar te maken via een standaard ontwikkeld be- langstellingregistratieformu- lier. Een inpassingscommissie oor deelt of er sprake is van pas sendheid of geschiktheid. In deze commissie hebben burge meester Van Liere, gemeentese cretaris Sinke, twee sectorhoof- den en een veiriegenwoordiger namens vakorganisaties zitting. Zij brengen advies uit aan het college van burgemeester en wethouders. De inventarisatie van ingedien de wensen tegenover beschik bare functies wordt eind augus tus gemaakt. Halverwege sep tember volgen eventueel nog ge sprekken tussen commissie en medewerkers. Personeel kan of ficieel bezwaar maken tegen de eigen benoeming. Op 1 oktober gaan de medewerkers in hun 'nieuwe' functie aan de slag. Het benoemen van medewer kers op basis van het nieuwe functieboek is een aanbeveling van organisatiebureau Deloitte Touche Bakkenist, dat twee jaar geleden het functioneren van de gemeente Noord-Beve land heeft onderzocht. Het ma nagementteam werd vernieuwd en de organisatiestructuur ging op de schopNu volgt tot slot het optimaal inzetten van ambte naren binnen de organisatie. Het functieboek blijkt inhoude lijk op een groot draagvlak on der medewerkers van de ge meente Noord-Beveland te kunnen rekenen. Van de reacties die de ondernemingsraad heeft gekregen, is tachtig procent po sitief. Gemaakte opmerkingen over functieomschrijvingen zijn voor een groot deel overgeno men. Op 9 juli is het functieboek definitief vastgesteld. De ingrijpende reconstructie van de Van Hertumweg en het kruispunt M. A. de Ruyterlaan-W. Barentszstraat zorgt voor ingewikkelde omleidingen, door Rolf Bosboom foto Willem Mieras GOES - Van automobilisten die naar het Marconigebied in Goes willen, wordt momenteel enig geduld en oplettendheid ver langd. De ingrijpende reCon- structie van de Van Hertumweg en het kruispunt M.A. de Ruy- terlaan-W. Barentszstraat zorgt voor ingewikkelde omleidin gen, die de winkelbedrijven en meubelboulevard bereikbaar moeten houden. Sinds april wordt al gewerkt aan de Van Hertumweg. Daar komen vrijliggende fietspaden langs. Bovendien wordt de weg breder, zodat ruimte ontstaat voor voorsorteerstroken voor afslaande auto's. Daardoor moet de doorstroming van het verkeer verbeteren. De werkzaamheden zorgen ervoor dat de weg tijdelijk alleen in noordelijke richting te berijden is. Sinds enkele weken is ook de re constructie van de kruising van de Barentszstraat, de toegangs weg voor het Marconigebied, in volle gang. Aanvankelijk waren er ideeën om daar een rotonde aan te leggen, maar vanwege de beperkte ruimte is uiteindelijk gekozen voor een groot plateau. Bereikbaarheid Het Marconigebied blijft ook tijdens de werkzaamheden be reikbaar. Vanaf de rotonde bij De Stadspoort bestond sinds mei al de tijdelijke 'bypass' over het vi-oegere Zwartepoorte- teiTein en het Hollandiaplein. Het verkeer vanuit Goes-Zuid moet sinds kort gebruik maken van het parkeerterrein van de Konmar en kan via bijvoorbeeld de Braillestraat doorsteken naar de Marconistraat. De verkeershinder in het gebied is voorlopig nog niet achter de rug. Volgens de planning van de ge meente moet het project, dat 676.000 euro kost, aan het begin van de herfst gereed zijn. door Ali Pankow OOSTERLAND - „Ook wij zit ten van die euro te balen, daar om kimt u deze week bij ons met guldens betalen." Die tekst prijkt op de reclameborden van de groentespeciaalzaak van Bennie Pieper aan de Molenweg in Oosterland', evenals op de ruit van de winkelwagen in groenten en fruit van Arco Pie per. De gebroeders Pieper halen voor even de gulden terug in hun verkoopsysteem en die actie blijkt verrassend veel respons op te leveren. REDACTIE BEVELANDEINI/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Miekevan der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl „Blijkbaar zijn er nog heel wat guldens en tientjes achtergeble ven bij de mensen. Ik hoor dat het geld vaak tevoorschijn komt uit vergeten laatjes tijdens de schoonmaak of uit jaszakken", zegt Bennie Pieper. Zo verging het hem zelf in elk geval ook. Hij vond in de zak van een zomerjas plotseling een biljet van hon derd gulden. „Dit overkomt on getwijfeld meer mensen", dacht hij en hij besloot samen met zijn broer een klantvriendelijke ac tie op touw te zetten. Van maan dag tot en met zaterdag kunnen de klanten zowel in de winkel als in de winkelwagen desge wenst met guldens afrekenen. Daarbij worden geen kosten voor het omwisselen in rekening gebracht. „Als wij het bedrag dat we binnen krijgen in één keer omwisselen, hoeven wij daar maar één keer kosten voor te betalen. Die nemen we graag voor onze rekening", zegt Ben nie Pieper. Hij is vexrast over de reacties. Veel meer klanten dan verwacht blijken nog guldens tot hun be schikking te hebben. „We heb ben de afgelopen week ruim vijftienhonderd gulden ontvan gen; dat is reden voor ons de ac tie met nog een weekje te verlen gen", zegt Pieper. Zowel in de winkel als in de verkoopwagen van zijn broer werden vooral veel losse guldens en tientjes ter betaling aangeboden. De rij dende winkel in groenten en fruit van Arco Pieper legt weke lijks een vaste route af in de ker nen en het buitengebied van Bruinisse, Oosteiiand, Nieu- werkerk en Ouwerkerk. Som mige mensen kwamen nog met een biljet van vijfentwintig gul den en er was er één die met een biljet van honderd gulden be taalde. De Piepers zijn niet al hun pro ducten dubbel gaan prijzen. Al leen het bedrag in euro's staat vexmeld en via de apparatuur kan er snel worden omgerekend. doorValeska Nastaly MIDDELBURG - Een driedui zend kilo wegend kanon is giste ren uit een klein kamertje van het Zeeuws Museum in Middel burg gehesen. De groene giftige aanslag op het kanon wordt de komende week verwijderd door het Middelburgse straalbedrijf Boone. De verwijdering van het kanon maakt deel uit van de grootschalige verbouwing van het museum. Het kanon stond jarenlang in het halletje onderaan de trap bij de Nehalenniazaal. „Het pu bliek heeft het kunnen bezichti gen, totdat het ging oxyderen. Omdat die oxydatie giftig was, hebben we er een houten kist omheen getimmerd. Zo heeft het kanon eigenlijk een hele tijd verborgen gelegen", vertelt Dorine Zelders van het muse um. Het duurde een paar uur voor dat het ruim drie meter lange kanon uit het amper zo brede halletje van het museum kwam. „We zijn al de hele ochtend be zig", zegt Zelders. Met behulp van linten en veel mankracht wist straalbedxijf Boone het klusje uiteindelijk te klaren. Het bedrijf gaat het kanon pa- relstralen: dat is bestraling met glas. „Het gebiTxikelijke zand stralen doen we niet, omdat in zand metaaldeeltjes kunnen voorkomen. Dat is niet bevor derlijk voor de bestrijding van Een 350 jaar oud kanon is uit het Zeeuws Museum gehaald om schoongemaakt te worden. foto Ruben Oreel. BS coirosie", zegt hoofdsuppoost JanMuxre. Na de bestraling wordt het ka non met gasbrandex's waim ge stookt, waarna het wordt inge smeerd met bijenwas. „De was zorgt voor een conservering van minstens tien jaar", zegt Muire. „We hebben voor bijenwas ge kozen op advies van de conser vator van het Maritiem Museum in Amsterdam." Het Zeeuws Museum wil het ka non na de behandeling graag te rughebben. „Het liefst hebben we het voor de nieuwe ingang op het Ab- dijplein, maar daar moet de pro vincie nog toestemming voor geven", zegt Murre. Het is vol gens Dorine Zelders heel moei lijk om zo'n zwaar kanon zo maar ergens te plaatsen. „Het plein heeft geen goede funde ring voor het kanon. Ook de ou de vloeren in het museum zijn niet geschikt om het gewricht te dragen. Het plekje onder de trap, waar het kanon al die tijd heeft gelegen, is de enige plek waar geen originele vloer ligt", vertelt Zelders. Het kanon is in de zomer van 1986 door een vissersboot voor de kust van Westkapelle opge vist. „We vennoeden dat het is gebniikt in de eerste Engelse Zeeoorlog op de vloot van Mi- chiel de Ruyter", vertelt Zel ders. Het museum heeft destijds samen met de stichting tot be houd van ondeiwaterschatten in Zeeland het kanon aange kocht. „Het bijzondere aan dit kanon is dat alles er op staat. Zo hebben we kunnen lezen dat het kanon 350 jaar geleden in de Statenzaal van de provincie is gemaakt. Daar zat toen een ijzergieterij. We willen het ka non dus graag weer terug op zijn plek van herkomst. Niet in de Statenzaal, want ook daar is de vloer te zwak", aldus Zelders. GOES - Een 25-jarige Goesenaar is vrijdagmiddag in zijn wo ning aangehouden voor het mishandelen van een 19-jarige plaatsgenoot. Gisteren is de man, met een dagvaarding op zak, weer op vrije voeten gesteld. Het slachtoffer werd na een avondje stappen door een groepje jongeren gevolgd toen hij op weg was naar zijn fiets. In de Sint Jacobstraat schopte één van die jongeren tegen zijn fiets, waardoor hij op de grond viel. De 25-jarige Goesenaar begon het slachtoffer vervolgens in zijn gezicht te slaan. AXEL - De politie heeft zaterdagmiddag in Axel een groep jongeren aangehouden in verband met vernielingen aan een schoolgebouw. Aanvankelijk hield de politie vier jongeren aan. Ze maakten deel uit van een groep van zeven: vier meisjes en drie jongens, in leeftijd variërend van twaalf tot zestien jaar. De aarxhouding gebeurde na een tip. Op het moment dat de politie bij de school axriveerde, rende het zevental weg. Een zoektocht in de buurt leverde vier aanhoudingen op; het kwartet werd voor verhoor naar het bureau gebracht, waar ook de overige drie zich naderhand meldden. De politie heeft de zeven door-verwezen naar het Halt-bureau. BURGH - Museum De Burghse Schoole vex-zorgt ook deze zo mer weer theaterrondleidingen tijdens dinsdagavonden in juli en augustus. De wandeling voert over de Kax-olingische Burght, langs het oude schooltje en naar de Hervormde Kerk. Vandaag is de eerste theaterrondleiding. Verti-ek om 19.00 uur vanaf museum De Burghse Schoole. BURGH-HAAMSTEDE - Een inbreker heeft in de nacht van zondag op maandag toegeslagen in een huis aan de Platbos- laan in Burgh-Haamstede tex-wijl de bewoonster op de boven verdieping lag te slapen. Hoewel de inbreker verschillende kasten uitvoerig heeft doorzocht, is zij door het ongewenste bezoek heengeslapen en ontdekte de inbraak de volgende dag. De dief is vexrirokken met ongeveer vijftig videobanden, dertig cd's en een paar hondex'd eux-o contant geld. VLISSINGEN - Het jaaxriijkse vuurwerkspektakel tijdens de Vlissingse kermis wordt donderdagavond 18 juli gehouden vanaf 22.30 uur. De beste plaatsen om het vuuxwerk te kunnen zien, zijn het Keizersbolwerk en het plein bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. De laatste dag van de kermis, zondag 21 juli, staat in het teken van gezinnen. Op deze dag draaien kermisexploitanten langere ritten tegen een voordelige prijs. MIDDELBURG - De Socialistische Partij in Middelburg heeft veertien nieuwe klachten gekregen van WAO'ers over slechte begeleiding door instellingen. De klachtenstroom kwam binnen nadat de SP de barricade op ging om het WAO- beleid aan de kaak te stellen. R. Dreesens van de SP ging daar voor vorige week naar Den Haag. Ook voerde hij samen met één van de gedupeerde WAO'ers actie bij het reïntegratiebe- drijf Kliq in Goes. De SP gaat zich voor alle nieuwe gedupeer den inzetten. door Rolf Bosboom GOES - De omvorming van wij ken en dorpen in 30-kilometer zones krijgt in de gemeente Goes de komende maanden ver der vorm. De definitieve plan nen voor Kattendijke, 's-Heer Arendskerke, Wilhelminadoip en de wijken Noordhoek en Goes-Zuid liggen tot medio vol gende week ter inzage in het stadskantoor en moeten nog dit jaar worden uitgevoerd. Het is de bedoeling dat in alle woongebieden de maximum snelheid wordt verlaagd tot der tig kilometer per uur. Om ex-voor te zorgen dat automobilisten hun snelheid ook daadwerkelij k temperen, zijn veelal extra in grepen nodig, zoals drempels en verkeersplateaus. Het pakket maatregelen varieert per wijk. De uitvoering van de plannen voor de binnenstad, de Goese Polder, Goes-Oost, Goes-West en Kloetinge is onlangs begon nen of wordt binnenkort in gang gezet. Veel onderdelen van de plannen zijn overigens de af gelopen jaren al uitgevoerd te- gegelijk met bijvoorbeeld be stratings- of rioleringswei'k- zaamheden. Het Goese Meer, 's- Heer Hendrikskinderen, Over- zuid en Oostmolenpark werden al eerder 3 0-kilometerzone. Over niet al te lange tijd komt ook de rest van de gemeente aan de beurt. In Goes-Zuid bestaan al tal van verkeersremmers. De 3 0-kilometerzone wordt vol- WESTKAPELLE - De Teken en schilderclub Westkapelle houdt van 29 juli tot 3 augustus haar jaarlijkse expositie in Westkapelle. Het thema van de tentoonstel ling heet: Tussen 't weater van de zêê. De expositie is gratis toe gankelijk van vier tot zeven in het verenigingsgebouw Westka pelle Herrijst aan de Markt. Er gebruik gemaakt van aqua rel, pastel, acrylverf en olieverf. Tevens is de schelpenverzame ling van S. de Visser te bewon deren en de boeiencollectie van A. Provoost. tooid met nog enkele ingrepen. Het gaat daarbij om diverse pla teaus in de Beukenstraat, een knip bij de Pruimestraat en een zogeheten poortconstructie bij de Kloetingseweg, die de entree van de zone nadrukkelijker moet max-keren. In Wilhelminadorp worden de bestaande verkeersremmers aangevuld met twee drempels op de Oosthavendijk, 'accenten' (lichte verhogingen in de weg) op de Oost- en Westhavendijk en poortconstructies bij de di verse invalswegen. In Kattendijke en de wijk Noordhoek is de gemeente snel klaar. In Kattendijke komen drie poorten, terwijl het verder de bedoeling is een 'visuele ver smalling' in de Zuidweg te ma ken. In Noordhoek zijn alleen twee plateaus gedacht, bij de in gangswegen vanaf de Ring baan. Voor 's-Heer Arendskerke, in clusief Eindewege, is in nauw overleg met de bewoners een uitgebreid plan opgesteld. Dat voorziet in diverse poortcon structies, enkele accenten en plateaus in de Arendstraat, een accent in de Slotstraat en pla teaus nabij de basisschool en de Wissekerkseweg. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop meubelen tbv maatschappelijke dienstverlening; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma- en CODP-patiènten; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens- en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.30 uur: Acti viteitenmiddag 'lavendelstokjes vlech ten' door Stichting cultureel werk senio ren Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25