Havenbuurt in de uitverkoop PZC Diploma voor verkeersregelaars Tussen boekrollen en menselijke genen 15 bezoektijden agenda geslaagd bij nader inzien dinsdag 16 juli 2002 i Zeeland Ziekenhuis Walcheren I Koudekerkseweg 88, <382 EE Vlissingen I tel. (0118) 425000 I dag-15.00-20.00 uur l Bezoek: Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur afd. Psychiatrie dag. 19.00-20.00 uur enwoe, za en zo 14.00-16.30 uur afd. IC/CCU en Stroke unit CVA dag. 15.00-16.00 en 19.00-20.00 uur i Oosterschelde Oosterscheldeziekenhuis 'sGravenpolderseweg 114, i A462 RA Goes tel. (0113) 234000 dag. 13.00-13.45 en 18.30-19.45 uur Kinderafdeling (afd. A) ouders gehe- ledag. Overig bezoek 14.30-19.30 Kinder/Kraamafdeling (afd A/B) ou ders kinderen en partners zwangeren gehele dag, overig 14.30-19.30 uur I Hartbewaking (afd. H) dag. 11-11.30, 14-14.30 en 19-19.30 uur Lindenhof revalidatie 'sGravenpolderseweg 114a, 4462 RA Goes, tel. (0113) 236236 mat/m vrij: 14.00-21.00 uur I zatenzon: 12.00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101,4481 PM I Kloetinge tel. (0113) 267000 I woe.zatenzo 14.00-21.00 maa.din, don en vrij 18.30- 121.00 uur I Zeeuws-Vlaanderen Locatie De Honte Wielingenlaan 2, 114535PATerneuzen lel. (0115) 688000 M dag. 14.00-14.45 en 19.00- I20.00 uur; afd. Psychiatrie dag. 18.00- 20.00 uur; woe, weekeinde, feestda- I gen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 j uur;afd. IC/CCU dag. 14.00-14.30 uur I en 19.00-19.45 uur. kinderafd. ouders igehele dag, overig bezoek 14.00- 19.00 uur. I Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6, 4501 AJ I Oostburg tel. (0117) 459000 dag. 14.00-15.00 en 18.30- j 19.30 uur; Kinderafd. ouders 8.00- 20.00 uur, overig bezoek (afd. 4) dag. I 9.00-21.00 uur. Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22, 3247 BW Dirksland tel.(0187)607300 dag. 16.00-17.00 en 17,45- 19.30 uur, zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg, Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15,15 en 18.30-20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8,4661 AA Halsteren tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur l Rotterdam AZR-Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40 j 3015 GD Rotterdam tel, (010) 4639222 (voor inlichtingen 1 bezoektijden van alle afdelingen) AZR-Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam tel.(010)4636363 Bezoektijden ouders: 07.00- 12.00 uur. Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 uur. Afd.Verloskunde: dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur. Voor partner/echtgenoot: 09.00- 12.00 en 15.00-21.00 uur AZR-Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam tel.(010)4391911 dag, 16.00-20.00 uur België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Brugge Ruddershovelaan tel. (0032)50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (m.u.v. IC en hartbewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Brugge Sint Lucaslaan 29 tel. (0032) 50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (m.u.v. IC en hartbewaking) Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel. (0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen Wilrijkstraat 10 2650 Edegem, tel. (0032) 3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00- 20,00 uur, weekend en feestdagen 14.00-20.00 uur. Afd. Bi (cardiologie) dag. 16.00- 17-30en 18.30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14.30 en 19.00-19.30. P7P Pr°v'nc'a'e Zeeuwse Courant - waarin opgenomen de Middel- burgsche, Vlissingsche, Goesche en Breskensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich niet bindt aan le- j vensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromingen of partij- en. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt naast de ei gen nieuwsgaring gebruik van de volgende bronnen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau [ANP), Associated Press (AP), Cridge, Deutsche Presse Agentur (DPA), Agence France Press (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Press-pho- to Agency (EPA). BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn gere geld met Beeldrecht te Amstelveen. Bloktijden bruggen en sluizen in Zeeland 'periodes dat de bruggen en sluizen voor wegverkeer beschikbaar zijn) Kanaal door Walcheren: Keersluisbrug Vlissingen, dagelijks Van .17 tot .25 en van .47 tot .55 Draaibrug Souburg, dagelijks van .26 'ot .32 en van .49 tot .56 Stationsbrug Middelburg, dagelijks va" -29 tot .37 en van .53 tot .05 Arneverkeersbrug Middelburg, •"gelijks van. 13 tot .23 Zeelandbrug, dagelijks van .07 tot .23 en van .37 tot .53 Zeelandbrug, maandag tot en met vnjdag van 7.30 tot 09.00 4eelandbrug, zaterdag/zondag/ 'eestdagen van 17.30 tot 19.00 Bart De Clerck Het Antwerpse Eilandje ont popte zich de afgelopen tien jaar traag maar zeker tot een trendy woon- en werkbuurt. De binnenschepen die deze wijk lange tijd aan haar havenverle den herinnerden maakten plaats voor een jachthaven. Tal van pakhuizen veranderden in dure en ruime lofts. Het haven bestuur van de Scheldestad heeft nog meer plannen met de noordelijk gelegen, oude schip- persbuurt. Het wil onder meer een congrescentrum met een ca paciteit van tweeduizend men sen, een hotel en restaurants. Voor het nog te bouwen congres centrum reserveerden de plan nenmakers van de haven al een plaatsje: op de droogdokken tussen de Kattendijksluis en de Siberiabrug. Om hun plannen te verwezenlijken wil het haven bestuur in zee gaan met project ontwikkelaars. De raad van bestuur van het Antwerpse Ha venbedrijf keurde vorige week het bestek goed, maar verbond er wel enkele voorwaarden aan. Zo moet de projectontwikke laar in elk geval een modern congrescentrum bouwen. Het is geen geheim dat de stad Antwerpen al langer een vol waardig congrescentrum wil, maar het is evenmin een geheim dat diezelfde stad niet over de financiële middelen beschikt om dit zelf te bekostigen. Daar om wordt nu een beroep gedaan op de privésector. ,,Eencongres centrum is op zich niet winstge vend. Daarom is het belangrijk om andere activiteiten erbij te hebben, zoals een hotel, restau rants of kantoren", zegt B. Ver hoeven, kabinetschef van de liberale Antwerpse havensche pen L. Delwaide. „Wij vragen aan kandidaten om te bewijzen dat een congrescentrum haal baar is. Zo beletten we dat een projectontwikkelaar snel een zaal bouwt, die vervolgens laat verkommeren om het pand te kunnen afbreken en te vervan gen door luxe-appartementen." Een jury zal de komende maan den oordelen over de diverse voorstellen. Behalve de Ant werpse burgemeester L. Detiege heeft ook de stadsbouwmeester ROC Westerschelde Terneuzen administrateur; Dominique Assel- man, Kloosterzande; Jessica J.S. Goedhals, Axel; Martine Lammens, IJzendijke; Catharina J. Tuin, Ter- neuzen; Dennis A.J. Vermeire, Koe wacht. allround kapper: Francheska Don- ze, Hengstdijk; Nikki Elve, Terneu zen; Desiré van den Ende, Tér- neuzen; Eleonora W. de Groot, Oostburg; Maria A. Mercelina, Ter- neuzen; Monique Petiet, Aarden burg; Naomi Sutcliffe, Oostburg. assistent constructiewerker/las ser: Luigi T.C. Crestian, Terneuzen; Josephus P.H. van Hoof, Biervliet; Süleyman Kahya, Sas van Gent. assistent installatiemonteur (aimv): Erwin F.E. Kint, Walsoorden; Maar ten J.Sparreboom, Terneuzen. bedrijfsadministratief medewer ker: Peter Oppenneer, Terneuzen; Adem Yilmaz, Terneuzen. boekhoudkundig medewerker: Martine A. de Bock, Hulst; Marlène S. Djasman, Axel; Tamara van Uk, Axel; Carina J.F. de Maayer, Clïnge; Sonja van Neijenhof, Terneuzen; Sandra L.A. van Waes, Koewacht, commercieel medewerker marke ting en communicatie; Hans Bleij- enbergh, Hulst; Annegien Boog- aert, Sint Jansteen; Rory Curran, Axel; Tjeerd A. van Dixhoorn, Axel; Koen G.M. Ducarmon, Hulst; Bas C.J. Gijsel, Heikant; Cathy I.M. Len- sen. Hulst; Danilo Obrie, Sas van Gent; Lorenzo Obrie, Sas van Gent; Alain J.A. Platjouw, Lamswaarde; Joëlla Y.W. van Puijvelde, Lams waarde; Sander F.F. van Remortele, Sint Jansteen; Chantal Schrijver, Terneuzen; Evy M.T. Staal, Hulst; Josje Y.E. Swagemakers, Koe wacht; Moniek van de Velde, Ter neuzen; Stijn Vermoet, Westdorpe; Kelly van Waes, Sas van Gent. constructie- en apparatenbouwer: Angelo Kegels, Axel. constructiebankwerker/lasser: Je roen Ferket, Graauw. directiesecretaresse/management assistent; Marie-Nicole N.A. Becht, Terneuzen; Desireé M.M. van Dam me, Terneuzen; Janneke C. Dekker, Oostburg; Sarah J.F. van Dijk, Sas van Gent; Wendy Eijsackers, Lams waarde; Joyce G. Frederiks, Ter neuzen; Kristy den Hamer, Philippi ne; Miriën A. Hersisia, Sluiskil; Annick J.F. d'Hondt, Heikant; Nata- sja I.E. van der Kelen, Hulst; Niamh W. Keoghan, Axel; Fabiën Klaas- sen, Axel; Amela Makic, Terneuzen; Jorien Steijaert, Graauw; Luisa Valas dos Anjos, Hoek. eerste verkoper: Asli Atmaca, Ter neuzen; Veronique Heijmans, Bres- kens; Anja F.J. Merckx, Hulst; Bian- ca M.M. Picavet, Sluiskil; Emmy Walhout, Oostburg. filiaalbeheerder: Katja van Over- meire, Sas van Gent. gastheer/gastvrouw: Brigitte Kooijman, Sas van Gent; Jasmin Leibinger, Schoondijke; Rick A.van Waterschoot, Sas van Gent. helpende: Karin M. Boerjan, Hoek; Wendy de Clippelaar, Hulst; Wendy Dieleman, Terneuzen; Wilhelmina F. van Driel, Terneuzen; Nicolette M.S. Geene, Terneuzen; Daniëlle Hodes, Axel; Joyce E.E. van Oeffe- len, Terneuzen; Nadika D.L. Riedijk, Biervliet; Silvani A.J. de Roeck, Ax- Maquette van het Museum aan de Stroom ofwel MAS, dat op het Eilandje in Antwerpen zou moeten verschijnen, foto Wim Kempenaers en havendirecteur E. Bruy- ninckx zitting in deze jury. Zij waken over de uitvoering. Het grote voorbeeld is naar verluidt het moderne Guggenheimmu- seum in de Noord-Spaanse ha venstad Bilbao. Er zouden al gesprekken hebben plaatsge vonden tussen havenschepen Delwaide en Frank O. Gehry, de Amerikaanse architect van het Guggenheim. De plannen voor een congres centrum op het Eilandje zijn niet de enige plannen die het ha venbestuur voor deze buurt el; Anouk Verduin, Terneuzen; Christine J. Zosel, IJzendijke. helpende welzijn: Deborah N. van Barneveld, Terneuzen; Lianne C.J.A. van den Berg, Terneuzen; Roelie C.L. Impens, Biervliet; Adri- ana van Langevelde, IJzendijke; Nancy Lauret, Philippine; Joris Ra demakers, Zaamslag; Veron C.J. Vergeer, Hulst; Bianca Wijngaard, SintJansteen; Sara E.S. Wink, Axel; Joleen S.F. Zegers, Sas van Gent. horeca-assistent: Peter C. Gros- veld, Terneuzen; Carola M. de Ko ning, Terneuzen; Gordon I.J. Sam son, Terneuzen. kok: Annissa Anbar, Hulst; Erwin J.B. Boeije, Terneuzen; Sebastiaan M. den Breejen, Lamswaarde; Fran- goise T. Dieleman, Hoek; Manon F.L. Heijens, Heikant; Suzan P.M. Hoefeijzers, Walsoorden; Germai- ne S. Kamano, Axel; Martijn P.T. Lauret, Terneuzen; Nancy Maas, Lamswaarde; David C.B. Oremus, Sint Jansteen; Jean-Paul P.M.R. Vernimmen, Hulst; Sandra van We- ly, Sas van Gent. middenkaderfunctionaris automa- tïserings elektronica: Jeroen van Dodewaard, Terneuzen. middenkaderfunctionaris automa- tiserings energietechniek: Dennis Kindt, Clinge; Hans A.M. van Waes, Kloosterzande. middenkaderfunctionaris grond-, water- en wegenbouw: Koen T.J. de Bruine, Terneuzen; Ivo G. Diele man, Koewacht; Giovanni A.W. La Heijne.Zuiddorpe; Dimitry H.N. van der Pas, Kloosterzande. middenkaderopleiding bouwkun de: Erwin de Bruin, Sluiskil; Pieter G. Hamelink, Hoek; Giovanni A.W. La Heijne, Zuiddorpe; Marco J.L. de Kort, Kloosterzande; Jeroen van Mullem, Terneuzen; Alexander J.M. Peeters, Clinge; George Schanck, Ijzendijke; Bartholomeus J.J. Sparreboom, Terneuzen. montageassistent installatietech niek: Mike A.J. Cornelis, Oostburg. monteur elektrische bedrijfsinstal- laties: Michael Dukany, Axel; Fred dy W. Oppeneer, Axel. monteur sterkstroominstallaties: Jeroen J.J. Heijens, Hulst; Ludwig Kalisvaart, Spui; Gijsbert W.M. Tha- len, Terneuzen. ondernemer/manager detailhan del: Linsey de Bel, Kloosterzande; Yen T. Chan, Hulst; Marnix W.E.A. van Driessche, Hulst; Ritchie F.L. Piessens, Hulst; Bram van derSalm, koestert. Recent stelde het be stuur nog een aantal andere van haar eigendommen te koop. Meest in het oog springend zijn de oude gebouwen van de Red Star Line. Vandaaruit emi greerden in de negentiende eeuw duizenden Vlamingen richting Amerika. Stemmen gaan dan ook op om op deze plaats een museum te maken over deze periode uit de Vlaam se geschiedenis. Maar de plan nen voor dit museum zijn weinig concreet en krijgen vrijwel al leen vorm in de hoofden van en- Sint Jansteen; Martijn Simons, Hoek. onderwijsassistent: Pieternella Bakker, Axel; Suzanne D. Blom- mers, Terneuzen; Marjolein Buys, Heikant; Anic van Damme, Clinge; Peggy B.J. van Driessche, Lams waarde; Anna S.G. Harpe, Axel; Janneke E. van Langevelde, Axel; Annabelle C.W.J. Pardon, Kapelle- brug; Babs J.G. Schleibach, Sint Jansteen. primaire timmerkracht: Joeri Wae- beke, Hoofdplaat. procestechniek: Ostar A. Dieleman, Terneuzen. secretaresse: Sylvia Mekes, Sluiskil. secretarieel medewerker: Debbie J.O. Alexander, Biervliet; Fatma Cil- dir, Terneuzen; Ilse de Feijter, Ter neuzen; Lotte J.C. d'Hondt, Clinge; Caroline Huissen, Axel; Semhar Mehari, Vogelwaarde; Suzan A.E. Tanghe, Terneuzen; Peryan Yilmaz, Terneuzen. servicemonteur installatietech niek: Hendrikus J. van Driel, Hoek. sociaal pedagogisch werker: Jozi- na M. den Hamer, Terneuzen. sociaal pedagogisch werker 3: Mé- lina R.J. de Bakker, Terneuzen; Die- wertje van den Berge, Terneuzen; Sandra de Block, Hulst; Ellen I. van Dam, Westdorpe; Marleen Deij, Terneuzen; Monique Dieleman, Hoek; Daisy E. Dorlas, Kapellebrug; Rosita van Drongelen, Terneuzen; Suzanna J. van Drongelen, Zaamslag; Adriana Duerink, Zaamslag; Haike M. Faas, Zaamslag; Lonneke A. van der Hei den, Sluiskil; Jeanne C.M. Hoek, Clinge; Gezina M. Hogenberg, Ijzen dijke; Nicole Horowitz, Terneuzen; Leonie Klippel, Terneuzen; Hendrik- je Kraaïjenhof, Terneuzen; Petro- nella M. van der Kraan, Axel; Janne ke M. Labrujere, Terneuzen; Christa Lievens, Koewacht; Carolina A.M. van Limmen, Philippine; Saskia Loof, Terneuzen; Kirby Maas, Lamswaarde; Alexandra J.D. Maenhaut, Koewacht; Jellie M. van der Meer, Nieuw Namen; Helena van Ruth, Terneuzen; Zoë M.Y. Stockman, Terneuzen; Paulina E.U. Tamis, Terneuzen; Hendrika Veenendaal, Philippine; Melanie M. Verstelle, Terneuzen; Jessica D.A. de Vos, Terneuzen; Cindy M.A. de Waal, Hengstdijk; Bianca van de Wege, Axel. systeembeheerder mkb: Mark P.A. kele betrokken historici en j our- nalisten. Al veel concreter zijn de plan nen voor een nog te bouwen Mu seum aan de Stroom, in Antwer pen stilaan beter bekend onder afkorting MAS. In dit museum zouden de collecties van het huidige Scheepvaartmuseum, Volkskundemuseum en Vlees huis onderdak moeten vinden. Het MAS is al sinds 1995 het stokpaardje van de Antwerpse cultuurschepen Eric Antonis. Hoe dit complex er moet uitzien is al bekend, want via een archi- tectuurwedstrij d kwam het ont werp van de Nederlandse archi tecten Neutelings en Riedijk als winnaar uit de bus. Alleen stuit het MAS nog altijd op geldge brek. De Antwerpse cultuur schepen is voortdurend op zoek naar geld, hetzij bij de Vlaamse overheid hetzij bij privé-inves- door René van Stee TERNEUZEN - Veertien mede werkers van Integraal Wijkbe heer in Terneuzen kregen gisteren hun diploma voor de opleiding Verkeersregelaar. Hiermee zijn ze bevoegd om net als politie-agenten zelfstandig bindende aanwijzingen te ge ven voor een goede verkeersre- geling en -afwikkeling. De di ploma's wei-den uitgereikt door burgemeester R. Barbé. Hij stak de cursisten, tien heren en vier dames, de loftrompet met de woorden: „Jullie zijn de ogen en oren binnen onze gemeente, een belangx-ijke schakel." De opleiding bestond uit zowel een theoretisch als pi-aktisch ge deelte. De cursisten moesten onder meer handelend optreden bij diverse situaties op verschil- lende soorten wegvakken (kruispunt, T-splitsing). Daar naast vormde het goed aanleren van diverse vei-keerstekens (ge baren) een belangi-ijke onder- deel van de opleiding. De verkeex-sregelaars worden ingezet bij grote evenementen als de Havenfeesten en de avondviex-daagse. Ook verlenen ze assistentie als de politie hier- om in bepaalde gevallen vraagt, of bij een ongeval nog niet ter plaatse is en het tegelijkertijd noodzakelijk is het verkeer aan wijzingen te geven. De ver- keersx-egelaars dragen bij de uitoefening van hun nieuwe taak oranje reflecterende jassen met op beide mouwen het op schrift 'verkeersregelaar'. Hier door zijn ze duidelijk herken baar en zichtbaar. teerdex-s of een combinatie van beide. Maar de grootste tegen stander van het museum vindt hij waarschijnlijk nog in zijn havencollega Delwaide die lie ver een congrescentrum ziet dan een Museum aan de Stroom. Brug Een ding is zeker: er zal in Ant werpen nog veel water door de Schelde vloeien voor een van beide projecten de skyline van het Eilandje mee gestalte zal ge ven. Om het nog niet te hebben over een volgend project dat het uitzicht van het Eilandje mee moet bepalen. Want zoals het er nu uitziet komt er aan de i-and van dit pittoreske havengebied een gx-ote brug. Die zou dan de verbinding moeten vormen tus sen de nog te bouwen Ooster- weeltunnel onder de Schelde en de Antwerpse Ring. Blommaart, SintJansteen; Mathijs Bouchaut, Kloosterzande; Michiel P.T. van Damme, Heikant; Davy Duerinck, Kloosterzande; Dennis van den Eynde, Axel; Stefan van Gelder, Terneuzen; Danny Hame link, Axel; Diederik M.R. Kaijser, Hulst; Daniëlla M.A. Kint, Walsoor den; Erik van Puijvelde, Vogelwaar de; Robbie P. Verschuren, Klooster zande; Davy de Waal, Terneuzen. technicus sterkstroominstallaties: Bass Kramer, Hoek. verkoopchef: Jessica van Dijk, Vo gelwaarde; Lonneke Dobbelaar, IJ zendijke; Veronique Heijmans, Breskens; Stephanie de Jonge, Ax el; Anja F.J. Merckx, Hulst; Sherida M.G. Siben, Hoek; Bianca G.M. Weemaes, Kloosterzande; Martina P. Wolfert, Biervliet; Kristel I.E. Yze- wyn, Clinge. verkoopmedewerker: Zina A. Al Ani, Zoetermeer; Roel A.W. Baze- lier, Terneuzen; Roy M.L.C. Esse- ling. Hulst; Jan Geluk, Terneuzen; Dominicus J.P.G. Goosen, Axel; Olivier J.R. van Heese, Sint Jan steen; Ellen N.M. Lampaert, Oost burg; Erik J. Naudts, Sint Jansteen; Niels Pielaat, Hoofdplaat; Imke Swagers, Philippine; Winanda I.J. van Vooren, Oostburg; Emmy Wal hout, Oostburg. verzorgende: Johannna A. Aar- noudse, Terneuzen; Catharina W. Brouwer, Sas van Gent; Malgorzata Czarnecka, Terneuzen; Marianne Dees, Axel; Wendy van Doeselaar, Zaamslag; Wilhelmina S. de Fouw, Axel; Anna M. Grossnickel, Sas van Gent; Elizabeth S. Guiljam, Zaamslag; Leuntje A. den Hamer, Terneuzen; Erica B.M. Helmich, Hulst; Marieke A.D. Houtepen, Sas van Gent; Monika I.L. Lammens, Koewacht; Jessica M.E. Lernout, Clinge; Petra O.N. Otsen, Axel; Kelly van de Sande, Kloosterzande; Syl via C. Vermeersch, Nieuw Namen; Kim A.M. Vreugde, Hulst; Femke de Waal, Kloosterzande; Shirley D. Wezer, Terneuzen; Minike Wisse, Terneuzen. werktuigbouwkunde: Marinus C. van der Borst, Terneuzen; Carl D.F. Daelman, Westdorpe; Jörgen W.M. van Delft, Oostburg; Vincent Deur waarder, Zaamslag; Sascha van Geffen, Zaamslag: Jeroen Hage, Sluiskil; Arno C.P. de Hoon, Terneu zen; Wahid Maho,Terneuzen;Frank van de Ree, Zaamslag; Richard E. Verhoeven, Terneuzen; Jeroen P. Verpoorte, Zaamslag; Domien G.M. van Waes, Sas van Gent; Jeffrey Wijnja, Oostburg. winkelassistent: Christine M. Ah med, Terneuzen; Zeferino M. Ber nardo, Hulst; Christy W. Dorlas, Kapellebrug; Sibel Ersahin,Terneu zen; Adriana W.E. Geelhoedt, Ter neuzen; Marlies J.P. Gielliet, Bier vliet; Paola A. van Gysel, Clinge; Ingeborg M.A. van Helsland, Clin ge; Heidi M.F. Hemelaar, Hulst; El- van Hosgör, Terneuzen; Jan M.A. de Kraker, Terneuzen; Isabel M. Ly- baert, Ijzendijke; Cynthia M. de Meijer, Terneuzen; Anna Muller, Zaamslag; Marcia Pielaet, Hoofd plaat; Marischca van Rie, Aarden burg; Patricia A.C. van Santé, Sluis; Tamara Schanck, Goes; Endang P. Soedjono, Terneuzen; OmerTezel, Terneuzen; Natasja de Vries, Ter neuzen, zelfstandig werkend kok: Joffrey Termont, IJzendijke. zorghulp: Monique H.L. Boelman, Axel; Merlien N. Bronne, Terneu zen; Jennifer J.M. Crestian, Terneu zen; Chrystel H.M. Denkers, Hulst; Helena C. Haak, Axel; Anita D. Kay, Terneuzen; Anic M.J.R. Kuijpers, Kloosterzande; Willem B. Lader, Terneuzen; Cecile Mangnus, Clin ge; Elia J. Marijnissen, Philippine; Carmen A.C. Peeters, Sluiskil; Ruth van Vuuren, Zaamslag. Zwin College, Oostburg vwo: Elke Verplanke, Zuidzande. havo: Jeffrey Biesiot, Breskens; Sharon de Witte, IJzendijke. mavo: Mariëtte Blomme, IJzendij ke; Frans Buysse, Waterlandkerkje, vbo voertuigentechniek: Ned de Looze, Breskens. gymnasium: Esther Adriaansen, Oostburg; Miriam de Boer, Oost burg; Caressa Cornelis, Hoofdplaat; Eveleen Hamers, Oostburg; Theuni Meijaard, Breskens; Maarten Prot, Oostburg; Carlijn Sarneel, Groede; Erik de Waard, Oostburg; Willeke Westendorp, Schoondijke. Hogeschool Zeeland in Vlissingen maritiem officier: Leon van Duiven- dijk, Bruinisse; Roland Stoffels, Ter neuzen. logistiek technische vervoers kunde: Jeremy Holmes, Middel burg; Robby Koets, Middelburg; Stephan Willemstein, Vlissingen. G.W. de Nooyer-Janse uit Nieuw en Sint Joosland is aan de Hoge school Rotterdam geslaagd voor de lerarenopleiding verpleegkundige. Carijn 't Hart uit Goes is aan de Ho geschool Rotterdam geslaagd voor de opleiding hbo maatschappelijk werk en dienstverlening. Aan het Zebra College in Roosen daal zijn geslaagd: algemene ondernemers vaardighe den: R.N. Dix, Vlissingen, T.T. Le, Krabbendijke. vakbekwaamheid schoonheids specialist: M.T. Bos, Terneuzen, P.A. vd Maale, Niddelburg, E.V. Wil liams, Vlissingen. kwalificatie schoonheidsspecialist: V.A.A. Looze, Breskens. EVENEMENTEN GOES RK Maria Magdalenakerk, 11.00 uur: Concert jongens van de Zeeuwse Koorschool; MIDDELBURG - Abdij, 11.00-17.00 uur: Historama; 13.30-15.00 uur: Abdijrond leiding o.l.v. gids; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert Cor Ardesch; RITTHEM - Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur: Bezichtiging en geschiedenis van het Fort; 19.30 uur: Rondleiding melgids; ZOUTELANDE - Catharinakerk, 19.00 en 20.00 uur: Concert Alexander Koole, or gel en Marin van de Berge, dwarsfluit; FILMS BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14.00 uur: Lilo Stitch; 14.00 en 20.00 uur: Spider-Man; 20.00 uur: Bad Company; Cinemactueel, 14.00 ur: Spirit (Ned.); 14.00 en 18.30 uur: Scooby-doo; 14.00, 18.30 en 21.15 uur: Spider-Man; 18.30 uur: Spirit (orig 20.30 uur: La Parola Amore Esiste;21.15 uur. Murder by num bers; HULST - De Koning van Engeland, 13.45 en 16.15 uur: Spirit (ned.); Lilo Stitch; Ice Age; Monsters Co.; Scooby Doo; Sproet; 13,45,16.15 en 20.00 uur: Spider- man; 20.00 uur About A Boy; The Count of Monte Cristo; Bad Company; Ali G in DaHouse; Unfaithful; Blade II; MIDDELBURG - Schuttershof, 20.00 uur: Paulien Paulette; VLISSINGEN - Cine City, 13.30, 16.00, 18.45, 20.15 en 22.00 uur: Spider-Man; 13.45 en 16.15 uur: Sproet; Lilo Stitch; 13.45, 16.15 en 18.30 uur: Spirit (ned.); 13.45, 16.15, 19.00 en 22.00 uur: Murder by Numbers; 13.45, 16.15 en 19.00 uur: Scooby Doo; 13.45,16.15,19.00 en 21.45 uur: Bad Company; 19.00 uur: About A Boy; 19.00 en 21.45 uur: Unfaithful; 21.45 uur: Blade II; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - GaleRichel, 13.00-18.00 uur: Werken Jan Bruens en andere kun stenaars (t/m 10/9); St. Baafskerk, 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur: Aquarellen van Johnny Beerens (t/m 21/8); Archeologisch Museum, 13.30-17.00 uur: Een woensdag in 1302, Guldenspo renslag (t/m 30/9); ST. ANNA TER MUIDEN v.m. Stadhuis, 14.00-16.00 uur: Werk van Annie Matthijs (t/m 16/7); Streeklandbouwmuseum, 13.30-17.00 uur: Het boerenerf, leven van mensen op een boerderij en stiekeme slopers, ge vaar van insecten en knaagdieren (t/m 29/9); AXEL - Galerie Antheunis, 8.00- 13.00 uur: Petra de Back van Loon, beelden en tekeningen (t/m 30/7); BERGEN OP ZOOM - Interium, 9.00-17.00 uur: Groepsexpositie van 23 kunste naars (t/m 30/8); BROUWERSHAVEN - Grote-of Sint Nico- laaskerk, 13.30-16.30 uur: Werk familie Midavaine, diverse techniek (t/m 18/7); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerscho- le, 13.30-16.30 uur: Marion Kamper (ke- ramiek-metaal) en Bernadette Paternot- te, schilderijen (t/m 20/7); De Burghse Schoole, 11.00-16.00 uur: Ot en Sien (t/m 30/10); DISHOEK - Strandkerk, 1.00-16.30 uur: Werken cursisten Het Zeeuws Palet en Theo v. Doesburghcentrum (t/m 4/8); DOMBURG - Galerie Het Noorderlicht, 14.00-19.00 uur: Werk Nederlandse en Vlaamse kunstenaars (t/m 28/9); DeGalerie, 12.00-21.00 uur: Cor Noltee en Nell Heins, schilderijen; Ineke Schip pers en Jaap Heuvingh, beelden (t/m 23/7); MarieTak van Poortvliet Museum, 13.00- 17.00 uur: Claire Bonebakker (1904-1979 schilderijen (t/m 3/11 DREISCHOR - Museum Goemanszorg, 10.00-17.00 uur: Mens durf te kijken, eeu wenlange zorg voor de dijken op Schou- wen-Duiveland (t/m 31/10); GROEDE - Lutherse Kerk, 13.00-17.00 uur: Aquarellen van De Clerck, Doolaard, Goethals, Quirijns en Van Waes (t/m 7/8); HOOGELANDE - Kapel van Sint Maarten, 14.00-16.00 uur: Kunst van zand, kiezels en specerijen door Leanne Lawalata (t/m 24/7); HULST - Streekmuseum De Vier Am bachten, 14.00-17.00 uur: 2e deel Van Penseel tot Beitel, diverse kunstenaars en technieken (t/m 27/10); KAPELLE - Gemeentehuis, 9.00-13.00 uur: Zomer in Zeeland, werk van Janneke Slabbekoorn-de Bruijne (t/m 26/7); MELISKERKE - Zijdemuseum, 10.00-17.3 0 uur: De Zijden kant van de VOC (t/m 26/10); MIDDELBURG - Vleeshal, 13.00-17.00 uur: Kiss Go, Hendrik-Jan Hunneman (t/m 18/8); De Kabinetten van de Vleeshal, 13.00- 17.00 uur: Sara Blokland, neutrals (t/m 18/8); Zeeuws Museum, 11.00-17.00 uur: Na tuurhistorische verzamelingen 1750- 1850 (t/m 29/9); Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-21.00 uur: Naar de Oost met de Zeeuwse zusjes Lammens (t/m 31/8); Galerie Icon, 11.00-17.00 uur: Angela Ramphal, werk in acryl en gemengde techniek (t/m 1/9); De Drukkery, 9.00-18.00 uur: Reimond Kimpe, vroege schilderijen (t/m 14/8); Roosevelt Study Center, 9.30-12.30 en 13.30 16.30 uur: Fototentoonstelling In- dianenkinderen (t/m 27/9); Zeeuws Archief. 9-17 uur: Scheurbuik Scheepsbeschuit (t/m 11/01/2003); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10.00-18.00 uur: Jurassic Polder land, amfibieën en reptielen (t/m 3/11 TERNEUZEN - Galerie Echo Audio, 13.00-18.00 uur: Diverse werken van 20 kunstenaars (19/7); VEERE - De Schotse Huizen, 12.00-17.00 uur: Foto's in klederdracht (t/m 3/11); Conny Umbgrove, foto's kustlijnen van Veere tot Domburg (t/m 21/7); Grote Kerk, 11.00-17.00 uur: Schilderijen van Gust Romijn en Hoog, Hoger, Hoogst (t/m 8/8); VLISSINGEN - Zeeuws Maritiem Mu- ZEEum, 10.00-17.00 uur: Met zicht op zee, werken vijf Zeeuwse kunstschilders en VOC over de grens (t/m 12/1/03); Bibliotheek, 10.00-18.00 uur: Oude an sichten van Vlissingen (t/m 2/9); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 13.00- 17.00 uur: De snoepwereld van toen en nu (t/m 15/8); ZIERIKZEE - Burgerweeshuis, 11.00- 17.00 uur: Gevarieerde collectie van 45 kunstenaars (t/m 25/8); 1 HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: iel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118-615551 (dag en nacht bereik baar). Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118-469869 (dag en nacht bereikbaar). Hulp- en advieslijn Blijf van m'n Lijf Zee land, tel. 0118-467003 (ma„ wo. en vr. 9.00-12.00 uur). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800-0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Advies Meldpunt Kindermishande ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384. Ouders van Drugsverslaafden Zeeland, tel. 0118-623817 (dag. 10.00-22.00 uur). Zeeuws Inloophuis voor mensen met kanker, Badhuisstraat 80, Vlissingen (ge opend di., wo. en do. 14.00-16.00 uur); tel. 0118-413932. In het artikel over boerderijfestival Zonnemaire Buitengewoon zijn twee storende fouten geslopen. Dichter Wigman heet niet, zoals abusievelijkgemeld, Maarten maar Menno. Verder is de persoon links op de bij het verhaal afgedrukte foto niét Menno Wigman, maar een fes tivalbezoeker. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Genoot- schapseolleges, georganiseerd door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, zijn gewijd aan de Dode- Zee-rollen, de VOC in huis en Het menselijk genoom. De col leges, die worden gegeven tus sen september en februari vol gend jaar, bestaan uit drie series. In elke serie wordt één thema centraal gesteld. E. Tigchelaar, universitair do cent in Groningen en lid van het internationale team van uitge vers van de rollen van de Dode Zee, bijt op vrijdag 20 septem ber het spits af. In zijn college geeft hij een kort overzicht van de vondst van de rollen van de Dode Zee (1947-1956), wat er daarna mee is gebeurd tot aan de (bijna) volledige publicatie van al het materiaal dit ja ai'. Tigchelaar sluit de serie ook af op vrijdag 11 oktober. Hij gaat dan dieper in op de teksten. Aan de orde komt onder meer de be tekenis van de rollen en of ze het denken over de bijbel, het vroe ge jodendom en christendom hebben veranderd. In de tweede lezing, op vrijdag 27 september, vertelt M. van dei- Meer over de rollen en het Oude Testament. De ongeveer twee- hondei-d bijbelrollen zijn niet alleen meer dan duizend jaar ouder dan de tot nu toe oudst be kende tekst van het Oude Testa ment, maar ze wijken op een aantal plaatsen ook af van de standaax-dtekst. Op vx-ijdag 4 oktober is het de beurt aan F. Garcia Martinez. Hij gaat die per in op de relatie tussen de rol len en het Nieuwe Testament. Parelmoer C. Heijning uit Middelburg geeft op vier achtereenvolgende vrij dagen in november een serie lezingen over de VOC en de in vloed die de handelscompagnie in de 17e en 18e eeuw op het woonhuisinterieur heeft gehad. Vanaf de vroege 17e eeuw wer den door de VOC aangevoex-de exotische materialen als lak- wei-k, parelmoer en ebbenhout in meubels, betimmeringen en objecten vex*werkt. Porselein kreeg in toenemende mate een plaats in huis. Mevrouw Heij ning is freelance kunsthistori cus, gespecialiseerd in de geschiedenis van de kunstnij verheid. In haar vrije tijd is zij conservator kunst, kunstnijver heid en historische voorwerpen van het Genootschap. De derde sei-ie lezingen, die be gint op vrijdag 17 januari 2003, gaat over het menselij k genoom. G. van Ommen geeft een college over genen en gezondheid. Het Humane Genoom Project is ge richt. op het beschrijven van al onze 30.000 tot 50.000 genen. Waar deze vorserij toe leidt, is dat de mens een beter inzicht krijgt in de eigen biologische at las. H. Brunner vertelt op vrijdag 24 januari over genen en gedrag. Hij gaat in op de vraag of genen dan wel de omgeving doorslag gevend zijn in het menselijk ge drag. Volgens de huidige stand van de wetenschap zijn er inder daad genetische factoren, maar is er een voortdurende combina tie tussen erfelijke aanleg, ver leden en omgeving. Kanker De voorlaatste Genootschaps college gaat over erfelijkheids- onderzoek bij kanker en wordt gegeven door E. Meijers-Heij- boer. Door het vinden van vat baarheidsgenen voor borstkan ker en dikke darmkanker in de jaren negentig werd het voor het eerst mogelijk personen te iden tificeren die een verhoogd risico hebben op het krijgen van deze vormen van kanker. Hoofddoel van toepassing van die kennis is het voorkomen van de ziekte of het verbeteren van de gene zingskansen. P. de Kn ij ff sluit de serie op vrijdag 7 februari af. Zijn college gaat over foren sisch DNA-onderzoek. Alle lezingen worden op vrij dagmiddagen gehouden tussen 16.45 en 18.45 uur. Inschrijven vooraf is noodzakelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15