p Nieuwe kinderopvang Biggekerke rtr\ In plaats van vogels horen we de snelweg 7 Feest in Brouwershaven Arno Francke wint Westkappelse ringrij wedstrij d Oud-inwoner van Burgh-Haamstede slachtoffer moord 'Het Biggetje9 biedt kleinschalige opvang in vertrouwde omgeving Jongen beroofd op de kermis Poging tot diefstal auto Gewonde bij vechtpartij in Renesse Jongens gepakt na vernielingen in Middelburg Vrouw gewond bij overval café in Nieuw- en Sint Joosland Gestolen auto na tien meter achtergelaten zeeuwse almanak Spaarpot I WALCHEREN maandag 15 juli 2002 rioorNadia Berkelder BIGGEKERKE - Volgende maand wordt in Biggekerke een nieuw kinderdagverblijf ge opend. Het is een particulier be drijf, met plaats voor vijf kinde ren. Initiatiefneemster Nanda van den Berg wil het kleinscha lig houden, zodat ze alle kinde ren voldoende aandacht kan ge- Dagverblijf 'Het Biggetje' is ge vestigd in een voormalige prak tijk voor fysiotherapie aan de L. Simonsestraat. Er is een slaapkamertje voor de kleinste kinderen en de kinderen kunnen buiten spelen in de tuin van het huis. Het dagverblijf is bedoeld voor kinderen tot en met vier jaar. Van den Berg heeft bewust ge kozen voor een zelfstandig dag verblijf. „Als ik het zelf doe, heb ik meer vrijheid", vindt ze. Ze voelde er weinig voor om in een bestaand dagverblijf te gaan werken. „Ik vind het leuk om me bezig te houden met alle aspec ten van kinderopvang. De om gangmet de kinderen, maar ook de fiscale en financiële aspec ten." Opleiding GISSINGEN - Een 17 -jarige jongen uit Vlissingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag z'jnportemonnee kwijtgeraakt op de Vlissingse kermis. "ij liep in de drukte en heeft niet gemerkt dat de portemonnee uit z'jn broekzak werd gehaald. .^e portemonnee zaten enkele tientallen euro's, twee bankpassen en een identiteits kaart. stap", vertelt ze. „Maar ikheb in mijn vorige baan veel projecten gedaan. Ik zie dit als een nieuw project." Bij 'Het Biggetje' kunnen vijf kinderen terecht. „Zo kan ik ze veel aandacht geven en pikken ze gemakkelijker dingen op. Bij gewone kinderdagverblijven is haast geen tijd om extra dingen te doen. Ik wil dat er rust is, dat ik ze wat dingetjes kan leren. In een kleine groep blijft het ook een beetje een gezinnetje. De kinderen hebben niet door dat het een kinderdagverblijf is. Die denken dat ze bij andere kinde ren gaan spelen." De eerste aanmeldingen zijn binnen, maar er is nog plaats. Het dagverblijf is elke dag open, als het nodig is, ook op zaterdag. „Ik heb nog geen aanmeldingen voor de zaterdag binnen. Ik wil de uitproberen of er vraag naar is." Als 'Het Biggetje' straks zes dagen in de week open is, trekt Van den Berg eventueel een ex tra leidster aan. hoewel ze het dagverblijf liever alleen runt. Met een vaste leidster komen de kinderen elke dag in een ver trouwde omgeving. Van den Berg is gediplomeerd kinderleidster en heeft zelf twee kinderen van twee en vier jaar oud. Uit ervaring weet ze dat ouders het soms moeilijk vinden om hun kinderen weg te bren gen. Met het kleinschalige dag- Ze is opgeleid tot bedrijfseco noom aan de Erasmus universiteit in Rotterdam en werkte tien jaar als marketeer bij verschillende organisaties. „Het is inderdaad een rare VLISSINGEN - Iemand heeft in de nacht van zaterdag op zon dag in de Kleine Kerkstraat in Vlissingen geprobeerd een auto te stelen. De auto werd 's ochtends aange troffen met draaiende motor. De diefstal is vermoedelijk niet ge lukt omdat de auto op het stuur- slot stond. De schade bedraagt een paar honderd euro. RENESSE - Een 21-jarige man uit Staphorst is zaterdagnacht gewond geraakt bij een vecht partij op de Hogezoom in Renes se. Hij liep een snijwond in de hals op. De man uit Staphorst was sa men met een aantal vrienden uit een horecagelegenheid gezet en buiten met personeelsleden in discussie geraakt. Een man uit Ridderkerk bemoeide zich met het twistgesprek en raakte slaags met de man uit Staphorst. Twee onbekende personen bemoeiden zich ook met de ruzie en er ontstond een vechtpartij. Toen de politie arriveerde en de vechtende groepen uit elkaar haalde, ontdekte de man uit Staphorst een snijwond van zo'n twintig centimeter in zijn hals. Hij werd per ambulance overgebracht naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes waar negen hechtingen en een zwa luwstaartje werden aange bracht. De politie heeft de zaak in on derzoek. MIDDELBURG - Twee jongens uit Terneuzen zijn in de nacht van zaterdag op zondag in Mid delburg aangehouden voor ver nieling. Politieagenten zagen de twee bij geparkeerde auto's bij Onder den Toren staan. Van één van de auto's was de buitenspiegel ver nield. De twee, zeventien en twintig jaar oud, zijn meegeno men naar het bureau. Met een proces-verbaal op zak zijn ze weer weggestuurd. Vermoede lijk hebben ze drie autospiegels vernield. De Muziek-Play-In blijft het onbetwiste hoogtepunt van de Brouwse Dag. door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - De organisato ren van de Brouwse Dag kunnen weel een nieuw record bijschrijven in de an nalen. Aan de Muziek-Play-In deden 339 muzikanten mee; zoveel hadden zich nooit eerder gemeld. De Brouwse Dag zorgde voor enorme drukte in Brouwershaven. Ruim een kwart eeuw geleden werd de Brouwse Dag voor het eerst gehouden. De formule - een uitgebreide braderie in combinatie met de Muziek-Play-In - is al die tijd ongewijzigd gebleven. De formule blijkt ijzersterk, want het aan tal deelnemers aan het muzikale onder deel van de Brouwse Dag neemt elk jaar toe. De grens van wat mogelijk is komt vol gens voorzitter van de Stichting Brouwse Dag L. Obbink met rasse schreden dichterbij. „Ik denk dat we maximaal 250 muzikanten kunnen hebben. Nog meer kunnen de dirigen ten niet meer behappen. Bij cle organisatie van de Brouwse Dag wordt niets aan het toeval overgelaten. Er ligt een gedetailleerd draaiboek waarin per kwartier exact aangegeven staat wie wat moet doen. „Waarom we vasthouden aan de formule? Omdat het werkt en omdat dit evenement in deze vorm wordt gedragen door de inwoners van Brouwershaven. Iedereen denkt mee." Obbink voegt er aan toe dat steeds weer wordt geprobeerd het px-ogramma voi der te verfijnen. Allerlei onderdelen zijn er in de loop der jaren bij gekomen. Het Muzieklawaai, de Museumsti-aat foto Marijke Folkertsma met stationaire motoren en klassieke auto's, de hobbybeurs in het Tonnen- magazijn en computerclub Brouwer shaven Digitaal zijn al niet meer weg te denken. Net als vorig jaar waren ook nu weer twee levende standbeelden te zien in de Smalstad. Nieuw tijdens de Brouwse dag was de mogelijkheid je in het bakje van een grote kraan op te laten hijsen tot 38 meter hoogte. Ondanks het mie zerige weer maakten heel wat bezoe kers van de Brouwse Dag gebruik van die kans. door Nadia Berkelder NIEUW-EN SINT JOOSLAND - De auto's razen langs het raam. „Gezellig", vindt de familie Bliek. Ze wonen vlak langs de A58 in Nieuw en Sint-Joosland. Tot hun spijt verdwijnt hun uit zicht wanneer de N57 wordt aangelegd. Dan komt er een dijk langs de weg om het geluid te dempen. Anderen in het dorp snakken naar de geluidswal. Eindelijk rust in de tuin. Een wandeling door het dorp woi-dt begeleid door achter- grondruis. Een bijna ritmisch geluid van passerende auto's. Op de Molendijk is de snelweg goed te horen. „Het is lastig", zegt bewoonster Paula Stroo. „We zijn hier vier jaar geleden komen wonen. We woonden eei-st op de Molenweg, daar had den we de tuin aan de andere kant. Daar hooi-de je de vogel tjes nog, hier hoor je alleen de snelweg." Het autoverkeer is al vervelend, echt irritant zijn de motoren. Die gebruiken de zuidelijke uit- voegstrook bij Nieuwland om het gas goed open te trekken en een lekker bochtje te draaien. „Ze rijden gewoon rondjes", zegt Sti-oo. „Het is ook wel een beetje onze eigen schuld, want we hebben de rij coniferen om gezaagd. Die dempten het ge luid nog wel. Nu staat er een schutting." Spijt heeft ze niet van de verhuizing. Het huis is veel mooier dan het oude. „Maar als we een boerderijtje tegenkomen in de polder wat een beetje in onze prijsklasse valt, zijn we weg." In de Walra- venstraat doet een hoogbejaar de man de deur open. Nee hoor, last, heeft hij niet van de snelweg en slapen doet hij ook best. Hij weet niet beter. „Ik ben hier ge boren." Buui-man David Bliek Het verkeer van de A58 raast vlak langs Nieuw- en Sint Joosland. geeft een demonstratie. „Hoort u geluid?", zegt hij, zittend in de woonkamer, met een raam dat uitzicht biedt tot aan Middel burg. De auto's vliegen voorbij, maar ze zijn inderdaad nauwe lijks te horen. Zelfs met de raampjes open overstemt een normaal gesprek het geluid van het verkeer. Bliek wijst aan waar straks de geluidswal komt. Vier en halve meter hoog maar liefst, dwars in zijn uitzicht. „Ik zit hier straks tegen de Westkappelse zeedijk aan te kijken", zegt hij veront waardigd. „De dorpsvereniging wil een geluidswal. Het geluid gaat natuurlijk over onze hui zen heen het doi-p in, maar ik weet niet of een geluidswal echt minder geluid oplevert.En zijn uitzicht is verdwenen, terwijl hij zijn huis, met de ramen rich ting A58, er speciaal op ge bouwd heeft. Gezellig Als je niet tegen het geluid kan, moet je hier niet komen wonen, vindt Bliek. „Als je hier 's avonds zit, is er altijd leven." Zijn vrouw vult aan. „Ik vind het wel gezellig." Hij woont sinds 1980 in het huis, daarvoor woonde hij even verderop in de straat. „De mensen die hier al hun leven lang wonen hoor je niet klagen, die zijn het ge wend." In de tuin is het vei-keer wel goed te horen. „Maar hoe veel dagen in een jaar zit je nu in de tuin?", vraagt hij. „Tien? twaalf? Ik kijk sti-aks 365 dagen per jaar tegen die dijk aan." En alles went. „Als je uit Klevers- kerke komt, vindt je dit mis schien overlast. Maar je zult maar in de Stationssti-aat in Middelburg wonen. Daar heb je pas last van het verkeer." Joke Westerweel van de dorps vereniging woont in de Hoge Stelle, een straat die ook vlak verblijf hoopt ze die angst een beetje weg te nemen. De tarie ven van 'Het Biggetje' zijn ver gelijkbaar met die van andere kinderdagverblijven. „Ik wilde niet op prijs concurreren. In Amsterdam is een exclusief dagverblijf dat heel duur is. Maar ik denk dat we daar hier toch te nuchter voor zijn." door Sandra van de Vreugde WESTKAPELLE - Het weer was zaterdag spelbreker bij de ringrij wedstrij den in Westka- pelle. Anderhalf uur nadat de wedstrijd was begonnen, lag er haast geen zand meer in de baan. Zestig milimeter regen en vier kuub zand later werd de wedstrijd hervat. Slechts zestien beurten werden gereden die door vijf rijders ook daadwerkelijk werden gesto ken. Pascal de Witte, Krijn Cop- poolse, Sjaak Janse en Coen Minderhoud moesten Arno Francke voor laten gaan na een spannende kamp om de titel. Sjaak Janse won de eerste beker voor Coen Minderhoud en Jan Gideonse. De pollepel werd ge wonnen door Roel Willemse. De ringrij dersvereniging uit Gapinge hield een sjezenrijderij in Veere. Na veertig rondjes was er één koppel dat 7 8 ringen had den gestoken. Adrietta Wille- boordse en Wim Maljers. De winnaars van vorig jaar, Nico- lette en Bram Francke, bleven steken op 76 ringen. Met 75 rin gen eindigde het koppel Jennie Paauwe en Abco Jobse op de derde plaats. De kamp om de pollepel werd een strijd tussen de nummers 1 en 2 van het dag klassement. Nicolette en Bram Francke namen uiteindelijk de pollepel mee naar huis. De sjezenrijders in Zoutelande reden een avondwedstrijd. Er waren 78 ringen te steken en op het einde van de rit waren er 2 koppels die 76 ringen hadden gestoken. De winnares van vo rig jaar, Christel Francke, toen rondgereden door Jan Melis, nu door zijn zoon Peter Melis en Lou en Bianca Clarisse. Na 4 kampronden moest de twintig milimeterring uiteindelijk de beslissing brengen. Bianca Cla risse stak ze alledrie. Peter Me lis en Christel Francke wonnen de tweede beker en de derde be ker was voor Marcel Clarisse en Natasja de Buck. De rode lan taarn was voor het koppel Adrie de Visser en Betsie Krijger Agenda Z.R.V. Vrijdag 19 juli sjezen rij den in Aagtekerke Dorpsplein van 18.00 tot 21.00 uurZaterdag 20 juli ringrijden in Zoutelande Langstraat van 8.00 tot 17.00 uurDemonstratie ringrijden in Domburg op de Markt van 16.00 tot 21.00 uurSjezenrijden in Grijpskerke Kerkring van 15.30 tot 20.30 uur. NW- EN ST JOOSLAND - Drie mannen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een overval gepleegd op café De Nieuwe Hoop in Nieuw- en Sint Joos land. Een vrouwelijk perso neelslid raakte gewond. De mannen kwamen na slui tingstijd, rond half één, het café binnen en bedreigden de twee vrouwelijke personeelsleden met een vuurwapen. De vrou wen werden gedwongen om op de grond te gaan liggen. Eén van de vrouwen werd in het gezicht geslagen. Ze is in het ziekenhuis behandeld. De mannen waren gekleed in donkere kleding. De politie kan verder nog niets zeg gen over het signalement. Ook kan de politie niet vertellen hoe de daders zijn ontkomen. Het is niet bekend of ze in een auto re den of er te voet vandoor zijn ge gaan. De daders hebben sigaretten en geld meegenomen. Over de hoogte van het bedrag doet de politie geen mededelingen. Ge tuigen wordt verzocht zich te melden via 0900-8844. door Piet Kleemans SOMERSET (SA) - De 54-jarige echtgenote van de in het Zuid- Afrikaanse Somerset woonach tige oud Burgh-Haamstedenaar Gerrit Klip (58) is gearresteerd op verdenking van moord. Vol gens de Zuid-Afrikaanse politie zou de vrouw samen met haar 38-jarige Zuid-Afrikaanse vriend de zakenman hebben omgebracht. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse dagblad The Star. Het lichaam van Klip, die in 1999 verhuisde van Burgh- Haamstede naar Somerset in Zuid-Afrika, werd op 1 juli ge vonden op de achterbank van zijn auto. De wagen stond ge parkeerd op een bekend uit zichtpunt in de buurt van zijn woonplaats Somerset. Alleen het polshorloge en de mobiele telefoon bleken ver dwenen, terwijl Klip behoorlijk wat geld op zak had. De politie concludeerde daaruit dat er- geen sprake was van roofmoord. Kelder Bij onderzoek in het huis van Klip werd in de kelder bloed van de vermoorde man gevonden. Volgens de politie is Klip daar vermoord en later vervoerd naar de plaats waar zijn lichaam werd gevonden. Als moordwa pen zou een stomp voorwerp ge bruikt zijn. Volgens het politieonderzoek zijn relatieproblemen aanlei ding geweest voor de moord. Klip zou in 2001 een buitenech telijke relatie zijn begonnen en zijn vrouw berooid hebben ach tergelaten. Enkele dagen na de moord werden Klips echtgenote en haar vriend gearresteerd. De Zuid-Afrikaanse politie-in- specteur Janine Cloete sprak tijdens het gerechtelijke onder zoek van een zorgvuldig voor bereide moord. De twee verdachten zitten in ar rest. Het proces tegen hen loopt nog. Klip wordt vandaag, maandag, begraven in zijn voormalige woonplaats Burgh- Haamstede. GOES - In Goes werd in de nacht van zaterdag op zondag een vergeefse poging gedaan om een personenauto weg te nemen De wagen was zaterdagmiddag in een parkeervak aan de Vogel- zangsweg gezet, maar stond zondagmorgen opeens tien me ter verderop aan de straat ge parkeerd. De politie vermoedt dat het om het werk van dieven gaat, maar weet niet waarom de diefstal van de personenauto niet werd voltooid. foto Ruben Oreel aan de snelweg ligt. „Als wij buiten zitten, horen we het wel" zegt ze. Echt last heeft ze er niet van, maar de mensen in de straat willen graag dat er een geluidswal komt. Die moet dan wel een beetje langer zijn dan nu in de tekeningen staat, anders is het effect niet groot genoeg. Westerweel begrijpt wel dat an deren er anders over denken. De dorpsvereniging heeft ook altijd gepleit voor een aansluiting van de N57 ter hoogte van de Schroeweg. „Als er een ander- tracé was gekozen, zoals wij wilden, was de geluidswal ook niet nodig." Lotte uit het Vlaamse Melse- le vindt dat ze in Jeroen een geweldige oom heeft getrof fen, maar dat hij toch eens moet trouwen met zijn be minde, met wie hij al jaren samenwoont. Onlangs deelde Jeroen mee dat haar wens binnenkort werkelijkheid wordt. En vroeg in één moeite door of nichtje Lotte er iets voor voelde op de mooiste dag van zijn leven als bruidsmeisje- voor het voetlicht te treden. Heidi, Lotte's moeder, was dolenthousiast, maar Lotte zelf nam een wat aarzelende pose aan. „Wat is dat, een bruidsmeisje?", wilde zij eerst wel eens weten. „Als je bruidsmeisje bent, mag jij steeds met het bruids paar overal naar toe lopen", legde Heidi, ijverig uit. „En je mag de bruid en de bruide gom ook de ringen geven. Een stevige huilbui was het gevolg. Na enige tijd wist Lotte snik kend uit te brengen:„Maar ik wil mijn spaarpot niet leeg maken om ringen voor ze te kopen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 7